Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-2 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 1 маусымдағы № 10-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 6 маусымда № 4812 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 16 наурыздағы № 16-13 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 16.03.2018 № 16-13 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-2 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4628 тіркелген, 2016 жылғы 27 желтоқсандағы "Орал өңірі" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 121 567 195 мың теңге:
салықтық түсімдер – 36 192 265 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 720 977 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 83 652 953 мың теңге;
2) шығындар – 128 031 888 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 420 380 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 8 258 147 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 837 767 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 228 737 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 2 228 737 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 113 810 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 113 810 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 835 147 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 486 277 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 764 940 мың теңге.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2017 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:

О внесении изменений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-2 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 1 июня 2017 года № 10-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 6 июня 2017 года № 4812. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 16 марта 2018 года № 16-13
Сноска. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 16.03.2018 № 16-13 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-2 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4628, опубликованное 27 декабря 2016 года в газете "Приуралье") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы –121 567 195 тысяч тенге:
налоговые поступления – 36 192 265 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 720 977 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 83 652 953 тысячи тенге;
2) затраты – 128 031 888 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 420 380 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 8 258 147 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 837 767 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 228 737 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 2 228 737 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 113 810 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 113 810 тысяч тенге:
поступление займов – 7 835 147 тысяч тенге;
погашение займов – 3 486 277 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 764 940 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"Установить на 2017 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районные (городские) бюджеты, в следующих процентах:

Бөрлі – 21,7%; Орал қаласы – 69,5%; Ақжайық, Бөкей ордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100%;
2) әлеуметтік салық аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бөрлі – 20,3%; Орал қаласы – 69,5%; Ақжайық, Бөкей ордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100%.";
4-5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4-5. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (қалалық) бюджеттерге облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 13 267 318 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін; соның ішінде:
8 048 586 мың теңге – ағымдағы нысаналы трансферттер;
5 218 732 мың теңге – нысаналы даму трансферттері.
Аталған сомаларды аудандық (қалалық) бюджеттерге бөлу Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Облыстық мәслихат аппаратының басшысы (А.Сұлтанов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

Бурлинский – 21,7%; город Уральск – 69,5%; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районные (городские) бюджеты, в следующих процентах:
Бурлинский – 20,3%; город Уральск – 69,5%; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100%.";
пункт 4-5 изложить в следующей редакции:
"4-5. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным (городскому) бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 13 267 318 тысяч тенге, в том числе:
8 048 586 тысяч тенге – целевые текущие трансферты;
5 218 732 тысячи тенге – целевые трансферты на развитие.
Распределение указанных сумм районным (городскому) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата Западно-Казахстанской области.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата областного маслихата (Султанов А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.

1 850 144
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
769 112
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
602 517
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
340 369
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
138 146
261
Облыстың білім басқармасы
360 290
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
300 543
037
Әлеуметтік сауықтандыру
59 747
2
Әлеуметтiк көмек
229 610
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
229 610
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
229 610
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 635 208
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 539 371
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
111 642
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 191
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
6 849
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
2 220
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
848 806
044
Жергiлiктi деңгейде көшi-қон iс-шараларын iске асыру
5 100
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

1 850 144
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
769 112
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
602 517
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
340 369
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
138 146
261
Управление образования области
360 290
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
300 543
037
Социальная реабилитация
59 747
2
Социальная помощь
229 610
256
Управление координации занятости и социальных программ области
229 610
003
Социальная поддержка инвалидов
229 610
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 635 208
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 539 371
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
111 642
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг
5 191
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
6 849
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
2 220
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
848 806
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
5 100
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

228 099
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
82 437
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
60 413
054
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
28 734
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
96 880
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
63 000
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
12 515
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
12 515
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
18 100
013
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
18 100
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
911
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
911
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
64 311
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 899
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 412
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
16 400 253
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 094 193
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 094 193
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 076 236
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 017 957
2
Коммуналдық шаруашылық
11 257 159
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 266 336
030
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
21 370
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
5 244 966
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 990 823
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

228 099
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
82 437
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
60 413
054
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
28 734
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
96 880
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
63 000
263
Управление внутренней политики области
12 515
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
12 515
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
18 100
013
Обучение предпринимательству в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
18 100
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
911
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
911
270
Управление по инспекции труда области
64 311
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
54 899
003
Капитальные расходы государственного органа
9 412
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
16 400 253
1
Жилищное хозяйство
5 094 193
271
Управление строительства области
5 094 193
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
3 076 236
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 017 957
2
Коммунальное хозяйство
11 257 159
271
Управление строительства области
5 266 336
030
Развитие коммунального хозяйства
21 370
058
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
5 244 966
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 990 823
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства