"Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексеруден өту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 5 желтоқсандағы № 305 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 26 желтоқсанда № 5006 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 75 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 20.04.2020 № 75 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексеруден өту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Батыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Қ.Д.Төсекбаев) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің бірінші орынбасары А.К.Өтеғұловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Көлгінов
2017 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 305
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
қаулысымен бекітілген
"Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексеруден өту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексеруден өту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі №272 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 11 маусымда №11304 тіркелді) бұйрығымен бекітілген "Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексеруден өту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес медициналық ұйымдармен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 5 декабря 2017 года № 305. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 26 декабря 2017 года № 5006. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 20 апреля 2020 года № 75
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 20.04.2020 № 75 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров".
2. Государственному учреждению "Управление здравоохранения Западно-Казахстанской области" (К.Д. Тосекбаев) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Западно-Казахстанской области А.К.Утегулова.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области А. Кульгинов
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 5 декабря 2017 года № 305
Регламент государственной услуги
"Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается медицинскими организациями (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года №272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2015 года №11304) (далее – Стандарт).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы №907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 тіркелді) бекітілген №086/е нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің медициналық анықтамасы (бұдан әрі – Анықтама).
Анықтама көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қойған мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының қосымшасына сәйкес нысан бойынша беріледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандарттың 7-тармағына сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрығымен тағайындалған жауапты медициналық қызметкер (бұдан әрі – дәрігер) көрсетілетін қызметті алушы жеке басын куәландыратын құжатты ұсынғаннан кейін орындалатын жұмыс және еңбек немесе оқу шарттарына байланысты тексерудің көлемін анықтайды, көрсетілетін қызметті алушыны төлем жасау үшін кассаға жолдайды, 15 минут ішінде;
көрсетілетін қызметті алушымен мерзімі өтіп кеткен жеке басын куәландыратын құжат ұсынылған жағдайда өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыны кассаға жолдайды;
2) кассир ақы төлеуді қабылдайды және фискалды түбіртек (бұдан әрі - түбіртек) береді, дәрігерге жолдайды, 10 минут ішінде.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушы дәрігерге жүгінеді;
3) дәрігер түбіртекті тексереді, көрсетілетін қызметті алушыға дәрігердің бос уақытын, көрсетілетін қызметті беруші бекіткен дәрігерлер жұмысының кестесіне сәйкес рентгенологиялық (флюорографиялық) зерттеп-қарау және зертханалық зерттеулерді таңдау мүмкіндігі ұсынылады, 15 минут ішінде.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыны бейінді мамандарға, функционалдық диагностика кабинеттеріне, зертханаға жолдайды;
4) талдаулар жинау және аспаптық зерттеп-қарау жүргізіледі;
әрбір бейінді маман көрсетілетін қызметті алушыны тексеріп-қарауды жүзеге асырады, өз қорытындысын береді және денсаулық жағдайының атқаратын жұмысына (өндірістік практикаға) сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы Анықтамаға жазады, 15 минут ішінде.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушы бейінді мамандардың қорытындыларымен және зертханалық-аспаптық зерттеп-қараудың нәтижелерімен дәрігерге жолданады;

2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – медицинская справка услугодателя (далее - Справка) по форме №086/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года №907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697).
Справка выдается по форме согласно приложению к Стандарту государственной услуги, подписанная руководителем услугодателя.
4. Государственная услуга оказывается на платной основе согласно пункту 7 Стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный медицинский работник, назначенный приказом руководителя услугодателя (далее - врач), проверяет предоставленный услугополучателем документ, удостоверяющий личность, определяет объем обследований в зависимости от выполняемой работы и условий труда или учебы, направляет услугополучателя в кассу для оплаты, в течение 15 минут;
в случае представления услугополучателем документа, удостоверяющего личность с истекшим сроком действия отказывает в приеме заявления.
Результат - направляет услугополучателя в кассу;
2) кассир принимает оплату и выдает фискальный чек (далее - чек), направляет к врачу, в течение 10 минут.
Результат – услугополучатель направляется к врачу;
3) врач проверяет чек, предоставляет возможность услугополучателю выбрать свободное время врачей, рентгенологического (флюорографического) обследования и лабораторных исследований согласно графика работы врачей, утвержденного услугодателем, в течение 15 минут.
Результат – направляет услугополучателя к профильным специалистам, кабинеты функциональной диагностики, в лабораторию;
4) проводится забор анализов и инструментальные обследования;
каждый профильный специалист осуществляет осмотр услугополучателя, дает свое заключение и производит запись в Справке о соответствии/несоответствии состояния здоровья к выполняемой работе (производственной практике), в течение 15 минут.
Результат – услугополучатель с заключением профильных специалистов и результатами лабораторно-инструментальных обследований направляется к врачу;

5) дәрігер бейінді мамандардың қорытындылары мен зертханалық-аспаптық зерттеп-қараудың нәтижелерін жиынтықтайды, Анықтамаға денсаулық жағдайының жұмысты орындауға немесе оқуға, оның ішінде оқу орындарында оқитындардың оқу кезеңіндегі өндірістік практикасында көзделген қажетті талаптарға сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы қорытындыны енгізеді, 15 минут ішінде.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға Анықтаманы береді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 5 минут ішінде Анықтамаға қол қояды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға Анықтаманы береді және еңбекке жарамсыздық парақтарын толтыру үстеліне жолдайды;
7) еңбекке жарамсыздық парақтарын толтыру үстелінің медициналық қызметкері (бұдан әрі – медициналық қызметкер) көрсетілетін қызметті берушінің мөрін қояды, 5 минут ішінде.
Нәтижесі – Анықтама беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) дәрігер;
2) кассир;
3) бейінді мамандар, функционалдық диагностика дәрігерлері;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
5) медициналық қызметкер.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары) мен өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы "Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексеруден өту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы регламенттің) қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің Анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің порталында, интернет-ресурсында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-тарауына сәйкес жүзеге асырылады.
"Алдын ала міндетті
медициналық
қарап-тексеруден өту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексеруден өту"
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығы

5) врач обобщает результаты заключений профильных специалистов и результатов лабораторно-инструментальных обследований, в Справку заносит заключение о соответствии/несоответствии состояния здоровья требованиям, необходимым для выполнения работы или учебы, в том числе предусмотренной производственной практикой в период обучения учащихся в учебных заведениях, в течение 15 минут.
Результат – выдает услугополучателю Справку и направляет к руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя подписывает Справку в течение 5 минут.
Результат – выдает услугополучателю Справку и направляет в стол больничных листов;
7) медицинский работник стола больничных листов (далее – медицинский работник) ставит печать услугодателя, в течение 5 минут.
Результат – выдача Справки.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) врач;
2) кассир;
3) профильные специалисты, врачи функциональной диагностики;
4) руководитель услугодателя;
5) медицинский работник.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий) взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги "Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров".
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на портале, интернет-ресурсе услугодателя.
9. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение
к регламенту
государственной услуги
"Прохождение
предварительных
обязательных медицинских
осмотров"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров"