2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 17-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 5020 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 ақпандағы № 32-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 27.02.2019 № 32-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 060 274 мың теңге:
салықтық түсімдер – 574 470 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 130 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 404 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 472 270 мың теңге;
2) шығындар – 5 112 230 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 60 993 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 79 369 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18 376 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -112 949 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 112 949 мың теңге:
қарыздар түсімі – 79 365 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 221 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 58 805 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 14.12.2018 № 29-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы №15-2 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4984 болып тіркелген) шешіміне және осы шешімнің 4, 5 – тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8, 13 - баптары қаперге және басшылыққа алынсын:

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2017 года № 17-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 28 декабря 2017 года № 5020. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 февраля 2019 года № 32-4
Сноска. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.02.2019 № 32-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 060 274 тысячи тенге:
налоговые поступления – 574 470 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 130 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 404 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4 472 270 тысяч тенге;
2) затраты – 5 112 230 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 60 993 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 79 369 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18 376 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -112 949 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 112 949 тысяч тенге:
поступление займов – 79 365 тысяч тенге;
погашение займов – 25 221 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 58 805 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.12.2018 № 29-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Поступления в районный бюджет на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2017 года №15-2 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4984) и согласно пунктам 4, 5 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 8, 13 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы":

1) 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 488 470 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4 684 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 7 234 мың теңге;
жастар практикасына – 12 987 мың теңге;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге – 1 669 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 60 573 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 7 064 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 3 303 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 314 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Жаңақала ауданы, Жаңақала ауылындағы үш қабатты жалдамалы тұрғын үй мен инженерлік инфрақұрылымын тарту құрылысына – 119 259 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Жаңақала ауданы, Жаңақазан ауылындағы су құбырын реконструкциялауға – 192 018 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 79 365 мың теңге;
2) 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 187 404 мың теңге көлемінде ескерілсін:
жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 8 162 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқуға – 9 880 мың теңге;
жастар практикасына – 8 741 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Жаңақала ауданы, Жаңақала ауылындағы Халықтар Достығы, Тоқсанов, Бірлік, С.Сапаров, М.Мәметова, Д. Нұрпейісова және Жеңіске 30 жыл көшелеріндегі автокөлік жолдарын орташа жөндеуге – 34 372 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Жаңақала ауданы, Мәстексай (Мұқыр) ауылының су құбырын қайта құруға – 126 249 мың теңге.
4. Аудандық бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2018 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі ішкі сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

1) учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 488 470 тысяч тенге:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 684 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 7 234 тысячи тенге;
на молодежную практику – 12 987 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 1 669 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 60 573 тысячи тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 7 064 тысячи тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 3 303 тысячи тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 314 тысяч тенге;
на строительство трехэтажного арендного жилья и инженерной инфраструктуры в селе Жангала, Жангалинского района, Западно- Казахстанской области – 119 259 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода в селе Жанаказан, Жангалинского района, Западно-Казахстанской области – 192 018 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 79 365 тысяч тенге:
2) учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 187 404 тысячи тенге:
на приобретение учебников в связи с введением новых образовательных программ, перевыпуском новых учебников – 8 162 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по трудовым навыкам и профессиям, которые пользуются спросом на рынке труда – 9 880 тысяч тенге;
на молодежную практику – 8 741 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог по улицам Халыктар Достыгы, Токсанов, Бирлик, С.Сапаров, М.Маметова, Д. Нурпейсова и 30 лет Победы в селе Жангала, Жангалинского района, Западно-Казахстанской области – 34 372 тысячи тенге;
на реконструкцию водопровода в селе Мастексай (Мухор), Жангалинского района, Западно-Казахстанской области – 126 249 тысяч тенге.
4. Установить на 2018 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2018 жылға берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 2 734 311 мың теңге болып белгіленсін.
7. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 4 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25% - ға көтеру белгіленсін.

6. Установить на 2018 год размеры субвенций, передаваемый из областного бюджета в бюджет района в общей сумме – 2 734 311 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в размере – 4 000 тысяч тенге.
8. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2018 года.

9. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 -қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2018 жылғы ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Жаңақала аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Успанова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2018 год согласно приложению 5.
11. Руководителю аппарата районного маслихата (Успанова С.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.

105 733
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 247
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
9 010
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 678
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
332
6
Жер қатынастары
10 304
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10 304
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 714
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
590
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
18 590
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
18 590
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18 590
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
19 706
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
19 706
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
19 706
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
19 706
12
Көлiк және коммуникация
54 793
1
Автомобиль көлiгi
54 793
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54 793
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
20 421
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
34 372
13
Басқалар
24 139
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
4 791
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
4 791
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 791
9
Басқалар
19 348
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
19 348
041
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру

105 733
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 247
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
9 010
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
8 678
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
332
6
Земельные отношения
10 304
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10 304
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 714
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
590
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
18 590
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
18 590
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18 590
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
19 706
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
19 706
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
19 706
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
19 706
12
Транспорт и коммуникации
54 793
1
Автомобильный транспорт
54 793
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54 793
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
20 421
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
34 372
13
Прочие
24 139
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
4 791
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
4 791
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
4 791
9
Прочие
19 348
464
Отдел образования района (города областного значения)
19 348
041
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года