Сырым аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9-2 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2017 жылғы 8 маусымдағы № 15-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 маусымда № 4842 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2018 жылғы 23 ақпандағы № 23-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 23.02.2018 № 23-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9-2 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтық құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4649 тіркелген, 2017 жылғы 19 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 353 962 мың теңге:
салықтық түсімдер – 385 566 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 650 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 220 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 960 526 мың теңге;
2) шығындар – 4 401 412 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 292 840 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 309 037 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 197 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 340 290 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 340 290 мың теңге;
қарыздар түсімі – 309 037 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 197 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 47 450 мың теңге.";
3 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 515 957 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 283 093 мың теңге:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 1 916 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 21 декабря 2016 года № 9-2 "О районном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 8 июня 2017 года № 15-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 28 июня 2017 года № 4842. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 февраля 2018 года № 23-3
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.02.2018 № 23-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 21 декабря 2016 года №9-2 "О районном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №4649, опубликованное в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 19 января 2017 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 353 962 тысячи тенге:
налоговые поступления – 385 566 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 650 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 220 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 960 526 тысяч тенге;
2) затраты – 4 401 412 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 292 840 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 309 037 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 197 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -340 290 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 340 290 тысяч тенге;
поступление займов – 309 037 тысяч тенге;
погашение займов – 16 197 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 47 450 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского, областного бюджета в общей сумме 1 515 957 тысяч тенге:
1) трансферты из республиканского бюджета в сумме – 283 093 тысячи тенге:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 1 916 тысяч тенге;

оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 539 мың теңге;
үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 3 421 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4 144 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 11 012 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 4 223 мың теңге;
жастар практикасына – 11 572 мың теңге;
Аралтөбе ауылының су құбырын қайта құруға – 244 266 мың теңге.
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 923 827 мың теңге:
үштілді білім беруді дамыту Жол картасын іске асыру мақсатында тілдік курстарда мұғалімдердің біліктілігін арттыруға – 23 216 мың теңге;
мектепке дейін ұйымдарға жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және 1, 2, 5, 7 сыныптарға жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 67 297 мың теңге;
Жымпиты ауылының Мұхит және Қажымұқан көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 21 097 мың теңге;
Жымпиты ауылында "Кенащы" жер асты су кен орнынан сумен қамту жүйесінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізуге – 28 662 мың теңге;
Шолақаңқаты өзенінің су жіберу құрылғысын қайта құруға – 83 032 мың теңге;
кәсіптік оқытуға жіберілгендердің оқуын аяқтауға – 1 889 мың теңге;
мобильді орталықтардағы оқуды қосқандағы еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқуға – 24 226 мың теңге;
Қосарал ауылындағы Сырым мектеп-балабақша кешенін күрделі жөндеуге – 188 894 мың теңге;
Тоғанас ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 2 318 мың теңге;
Аңқаты ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 656 мың теңге;
Құспанкөл ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 2 318 мың теңге;
Қарағанды ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 655 мың теңге;
Сасықкөл ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 655 мың теңге;
Жаңаөңір ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 655 мың теңге;
Жымпиты ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 926 мың теңге;
Жымпиты ауылының Асадуллин көшесінің автомобиль жолының құрылысына – 106 734 мың теңге;
Жымпиты ауылының Қолғанатов көшесінің автомобиль жолының құрылысына – 66 500 мың теңге;
Бұлдырты ауылы Датов көшесі бойындағы бір пәтерлі 10 тұрғын үйдің құрылысына – 66 666 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерінің оқу үрдісіне "Робототехника" элективті курсын енгізу және робототехника жиынтығына қосымша элементтер алуға – 9 000 мың теңге;

на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 2 539 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и на дому – 3 421 тысяча тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 144 тысячи тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу – 11 012 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 4 223 тысячи тенге;
на молодежную практику – 11 572 тысячи тенге;
на реконструкцию водопровода села Аралтөбе – 244 266 тысяч тенге.
2) трансферты из областного бюджета в сумме – 923 827 тысяч тенге:
в целях реализации Дорожной карты развития трехязычного образования, на повышение квалификации учителей на языковых курсах – 23 216 тысяч тенге;
на приобретение учебников, в связи с введением новых образовательных программ в детских дошкольных организациях, перевыпуском новых учебников для 1, 2, 5, 7 классов – 67 297 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улицам Кажмухан и Мухита села Жымпиты – 21 097 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документаций на строительство водоснабжения села Жымпиты из месторождения подземных вод "Кенашы" и инженерно-геодезические, инженерно-геологические исследования – 28 662 тысячи тенге;
на реконструкцию водосбросного сооружения на реке Шолаканкаты – 83 032 тысячи тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку – 1 889 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах – 24 226 тысяч тенге;
на капитальный ремонт Сырымского школа-сад комплекса в селе Косарал – 188 894 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Тоганас – 2 318 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Анкаты – 1 656 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Куспанкол – 2 318 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Караганда – 1 655 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Сасыккол – 1 655 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Жанаонир – 1 655 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Жымпиты – 1 926 тысяч тенге;
на строительство автомобильной дороги улицы Асадуллина села Жымпиты – 106 734 тысячи тенге;
на строительство автомобильной дороги улицы Колганатова села Жымпиты – 66 500 тысяч тенге;
на строительство 10 одноквартирных домов по улице Датова села Булдырты – 66 666 тысяч тенге;
на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" и приобретения дополнительных элементов для сборки робототехники – 9 000 тысяч тенге;

оқушыларды сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге – 2 434 мың теңге;
"Е-Халық" жүйесін енгізуге – 5 040 мың теңге;
музей ғимаратына ағымдағы жөндеу жұмыстарын жүргізу және экспозициясын жаңартуға – 24 380 мың теңге;
Жымпиты ауылы Асадуллин және Исаев көшелері бойындағы бір пәтерлі 14 тұрғын үйлердің құрылысына – 136 544 мың теңге;
Аралтөбе ауылының су құбырын қайта құруға – 55 033 мың теңге.
3) бюджеттік кредиттер сомасы – 309 037 мың теңге:
Қоңыр ауылының су құбырын қайта құруға берілетін кредиттер – 189 914 мың теңге;

на обеспечение учащихся качественной питьевой водой – 2 434 тысячи тенге;
на внедрение системы "Е-Халық" - 5 040 тысяч тенге;
на проведение работ по текущему ремонту здания музея и обновление экспозиции – 24 380 тысяч тенге;
на строительство 14 одноквартирных домов по улицам Асадуллина и Исаева села Жымпиты – 136 544 тысячи тенге;
на реконструкцию водопровода села Аралтөбе – 55 033 тысячи тенге.
3) бюджетные кредиты в сумме – 309 037 тысяч тенге:
бюджетные кредиты на реконструкцию водопровода села Коныр – 189 914 тысяч тенге;

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 119 123 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Сырым аудандық мәслихат аппаратының бас маманы (А.Орашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 119 123 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Главному специалисту аппарата Сырымского районного маслихата (А.Орашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.