Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 11-1 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 9 наурыздағы № 12-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 14 наурызда № 4712 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 20 ақпандағы № 20-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 20.02.2018 № 20-2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 11-1 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4641 тіркелген, 2017 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 082 148 мың теңге:
салықтық түсімдер – 287 459 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 660 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 787 929 мың теңге;
2) шығындар – 3 093 508 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35 163 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 57 860 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 697 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 46 523 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 523 мың теңге:
қарыздар түсімі – 57 860 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 183 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 20 846 мың теңге.";
5-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Аудандық бюджетте 2017 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 214 282 мың теңге ескерілсін:";
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Чингирлауского районного маслихата от 22 декабря 2016 года № 11-1 "О районном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 9 марта 2017 года № 12-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 марта 2017 года № 4712. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 февраля 2018 года № 20-2
Сноска. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.02.2018 № 20-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата от 22 декабря 2016 года № 11-1 "О районном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4641, опубликованное 16 января 2017 года в опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 082 148 тысяч тенге:
налоговые поступления – 287 459 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 660 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 787 929 тысяч тенге;
2) затраты – 3 093 508 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35 163 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 57 860 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 697 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -46 523 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 523 тысячи тенге:
поступление займов – 57 860 тысяч тенге;
погашение займов – 32 183 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 846 тысяч тенге.";
в пункте 5:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 214 282 тысячи тенге:";
абзац третий изложить в следующей редакции:

"мектепке дейінгі ұйымдарға жаңа оқу бағдарламаларының енуімен мектеп алды даярлыққа, 1, 2, 5, 7 сыныптарға жаңа оқулықтар шығуына байланысты, оқулықтар сатып алуға – 54 677 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы алтыншы, жетінші, сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"Шыңғырлау ауылының Тайманов, Датұлы, Шевцов, Қылышев, Қуантаев, Өтемісов, Амангелді, Құнанбаев көшелерінің жолдарын күрделі жөндеуге – 125 000 мың теңге;
кәсіптік оқытуға жіберілгендердің оқуын аяқтауға – 1 889 мың теңге;
мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 6 517 мың теңге.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2017 жылдың 31 желтоқсанына 410 534 мың теңгені құрайды.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының бас маманы (А. Имамбаева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Е. Рамазанов
Мәслихат хатшысы Г. Волкогон
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының
2017 жылғы9 наурыздағы
№ 12-1 шешіміне
қосымша
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 11-1 шешіміне
1-қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджеті
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

"на приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ в детском дошкольном образовании, перевыпуском новых учебников для предшкольной подготовки, 1, 2, 5, 7 классов – 54 677 тысяч тенге;";
дополнить абзацами шестым, седьмым, восьмым следующего содержания:
"на капитальный ремонт дорог по улицам Тайманова, Датова, Шевцова, Клышева, Куантаева, Утемисова, Амангельды, Кунанбаева села Шынгырлау – 125 000 тысяч тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку – 1 889 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах – 6 517 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. На 31 декабря 2017 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 410 534 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Главному специалисту аппарата районного маслихата (А. Имамбаева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Е. Рамазанов
Секретарь маслихата Г. Волкогон
Приложение
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 9 марта 2017 года № 12-1
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 22 декабря 2016 года № 11-1
Районный бюджет на 2017 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

11 693
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
7 591
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
18 507
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 156
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiнiң және ұйымдарының күрделi шығыстары
4 351
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
111 972
1
Ауыл шаруашылығы
74 344
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
18 035
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 035
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
56 309
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 715
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 800
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1 000
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 000
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзаттың құнын иелерiне өтеу
0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 200
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
34 594
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 000
6
Жер қатынастары
17 343
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
17 343
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 343
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
20 285
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 285
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 285
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17 384
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17 384
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
17 384
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

11 693
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
7 591
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
18 507
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
14 156
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 351
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
111 972
1
Сельское хозяйство
74 344
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
18 035
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
18 035
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
56 309
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11 715
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
2 800
006
Организация санитарного убоя больных животных
1 000
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 000
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 200
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
34 594
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
4 000
6
Земельные отношения
17 343
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
17 343
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
17 343
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20 285
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 285
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 285
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17 384
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17 384
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
17 384
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)