"Қылмыстық-құқықтық саладағы сот статистикалық есептерінің, электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының нысандарын және оларды қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 84 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 4 қаңтардағы № 3 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 қаңтарда № 16293 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 4 қаңтардағы № 2 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 04.01.2023 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қылмыстық-құқықтық саладағы сот статистикалық есептерінің, электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының нысандарын және оларды қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 84 (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13776 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылдың 21 маусымында жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
аталған бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Прокуратура туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 6)-тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:";
аталған бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі бірінші сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" № 1 нысаны осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" № 6 нысаны осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" № 6-К нысанында:
Г және Д кестелері осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Соттардың жеке айыптау істері бойынша шағымдарды қарауы туралы есеп" № 2-Ж нысаны, осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Бірінші сатыдағы сот қараған қылмыстық іске 1 электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық іс жөніндегі сот актілерін орындау бойынша 1.1 электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений и дополнения в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 84 "Об утверждении форм судебных отчетов в уголовно-правовой сфере, электронных информационных учетных документов и Инструкции по их формированию"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 января 2018 года № 3. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 января 2018 года № 16293. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 января 2023 года № 2.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 04.01.2023 № 2 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 84 "Об утверждении форм судебных отчетов в уголовно-правовой сфере, электронных информационных учетных документов и Инструкции по их формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13776, опубликован в информационно-правовой системе Республики Казахстан "Әділет" от 21 июня 2016 года) следующие изменения и дополнение:
преамбулу указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Руководствуясь подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре" ПРИКАЗЫВАЮ:";
форму № 1 "Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению уголовных дел", утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму № 6 "Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел", утвержденную указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в отчете формы № 6-К "Отчет о работе кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел", утвержденного указанным приказом:
таблицы Г и Д изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
форму № 2-Ж "Отчет о рассмотрении судами жалоб по делам частного обвинения", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
форму "Электронный информационный учетный документ 1 на уголовное дело, рассмотренное судом первой инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
форму "Электронный информационный учетный документ 1.1 по исполнению судебных актов по уголовному делу", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;

аталған бұйрықпен бекітілген "Прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының шешімдеріне шағымдану бойынша 1.2 электрондық ақпараттық есепке алу құжаты (Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 106-бабы)" нысаны осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Тергеу судьясының өкілеттігі бойынша 1.3 электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Апелляциялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске 2 электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Кассациялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске 3 электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Адамға электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген Қылмыстық-құқықтық саладағы сот статистикалық есептерді қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықта:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қылмыстық істерді қарау жөніндегі соттардың жұмысы туралы есептерді қалыптастыру ЭАЕҚ-ның мына түрлерінің негізінде жүзеге асырылады:
1) Бірінші сатыдағы сот қараған қылмыстық іске ЭАЕҚ (бұдан әрі – ЭАЕҚ 1);
2) Қылмыстық іс жөніндегі сот актілерін орындау бойынша ЭАЕҚ (бұдан әрі – ЭАЕҚ 5);
3) Прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының шешімдеріне шағымдану бойынша ЭАЕҚ (Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 106-бабы) (бұдан әрі – ЭАЕҚ 5.1);
4) Тергеу судьясының өкілеттігі бойынша ЭАЕҚ (санкция) (бұдан әрі – ЭАЕҚ 5.2);
5) Апелляциялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске ЭАЕҚ (бұдан әрі – ЭАЕҚ 2);
6) Кассациялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске ЭАЕҚ (бұдан әрі – ЭАЕҚ 3);
7) Адамға ЭАЕҚ.";
19, 20, 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"19. "Қылмыстық істердің қозғалысы" А кестесі.
12-бағанда көрсетілген тоқтатылған істердің саны 14-17-бағандар деректерінің сомасына тең болуы қажет.
19-бағанда көрсетілген прокурорға қайтарылған істердің саны 20-25-бағандардың сомасына тең болуы қажет.
Осы көрсеткіштерді толтырған кезде:
Қазақстан Республикасы Қылмыстық процестік кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚПК) бұзушылықтарын жою үшін қанша рет қайтарылғанына қарамастан, іс жаңадан келіп түскен болып есептелетінін;
іс наразылық немесе шағым келтірілгеніне қарамастан, ҚР ҚПК бұзушылықтарын жою үшін қайтару туралы қаулы шығарған сәттен бастап бейнеленетінін назарға алу қажет.

форму "Электронный информационный учетный документ 1.2 по обжалованию решений прокурора, органов уголовного преследования (статья 106 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан)", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
форму "Электронный информационный учетный документ 1.3 по полномочиям следственного судьи (санкция)", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
форму "Электронный информационный учетный документ 2 на уголовное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
форму "Электронный информационный учетный документ 3 на уголовное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
форму "Электронный информационный учетный документ на лицо", утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
в Инструкции по формированию судебных статистических отчетов в уголовно-правовой сфере, утвержденной указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Формирование отчетов о работе судов по рассмотрению уголовных дел осуществляется на основании следующих видов ЭИУД:
1) ЭИУД на уголовное дело, рассмотренное судом первой инстанции (далее – ЭИУД 1);
2) ЭИУД по исполнению судебных актов по уголовному делу (далее - ЭИУД 5);
3) ЭИУД по обжалованию решений прокурора, органов уголовного преследования (статья 106 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан) (далее – ЭИУД 5.1);
4) ЭИУД по полномочиям следственного судьи (санкция) (далее – ЭИУД 5.2);
5) ЭИУД на уголовное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции (далее – ЭИУД 2);
6) ЭИУД на уголовное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции (далее – ЭИУД 3);
7) ЭИУД на лицо.";
пункты 19, 20, 21 изложить в следующей редакции:
"19. Таблица А "Движение уголовных дел".
Количество прекращенных дел, указанных в графе 12, равняется сумме данных граф 14-17.
Количество возвращенных прокурору дел, указанных в графе 19, равняется сумме граф 20-25.
При заполнении этих показателей необходимо иметь в виду: дело учитывается, как вновь поступившее, независимо от того, сколько раз оно возвращалось для устранения нарушений Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК);
дело отражается с момента вынесения постановления о возвращении для устранения нарушений УПК РК, независимо от принесения протеста или жалобы.

18-бағанда ҚР ҚПК 316 және 317-баптарына сәйкес судья жолдаған істер есепке алынады.
26-бағанның көрсеткіші сондай-ақ, 14-18-бағандарда адамдар мен түрлер бойынша бөле отырып, Б кестесінің 3, 4 және 13-бағандарында көрсетіледі (2-бағанда "есептік кезеңде келіп түскен істердің саны" 2-бағанда бұл көрсеткіш есепке алынбайды).
31-бағанды есепке алғанда мыналарды назарға алу қажет:
ҚР ҚПК 319-бабының 4-бөлігіне сәйкес келіп түскен іс бойынша шешім іс сотқа келіп түскен кезден бастап 5 тәуліктен кешіктірілмей қабылдануы тиіс;
ҚР ҚПК 322-бабының 4-бөлігіне сәйкес басты сот талқылауы тараптарға сот отырысының болатын орны мен басталатын уақыты туралы хабарланған кезден бастап кемiнде үш тәулiк өткеннен кейiн және ол қысқартылған тәртіппен қаралатын кезде – оны тағайындау туралы қаулы шығарылған кезден бастап он тәуліктен кешіктірілмей және жалпы тәртіппен қаралатын кезде – он бес тәулiктен кешiктiрiлмей басталуға тиiс. Айрықша жағдайларда бұл мерзiм судьяның қаулысымен, бiрақ отыз тәулiктен аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін.
ҚПК 322-бабының 5-бөлігіне сәйкес асты сот талқылауы қисынды мерзімде аяқталуға тиіс. Қысқартылған іс жүргізу кезінде басты сот талқылауы осы Кодекстің 382-бабының екінші бөлігінде белгіленген мерзімдерде аяқталуға тиіс;
сот талқылауы шағымның сотқа келіп түскен кезінен бастап он бес тәулiктен кешiктiрiлмей басталуға, бірақ сотталушы өзінің құқықтары түсiндiрiлген шағымның көшiрмесiн алған кезден бастап үш тәулiктен ерте басталмауға тиiс (ҚР ҚПК 411-бабының 2-бөлігі).
Басты сот талқылауының мерзімі қаулы шығарылғаннан кейін келесі күннен бастап есептеледі.
Үкімдердің, қаулылардың күші жойылғаннан кейін жаңа қарауға келіп түскен, соттың қаулылары бойынша ҚР ҚПК бұзушылықтарын жойғаннан кейін қылмыстық қудалау органдарынан келіп түскен немесе іздестірілетін сотталушыны анықтаумен байланысты өндіріспен қайта қозғалған, сондай-ақ ҚР ҚПК 44-бабында көзделген негіздер бойынша сот жеке өндіріске шығарған қылмыстық істер жаңадан келіп түскен істер ретінде ЭАЕҚ-на тіркеледі және оларға жаңа реттік нөмір беріледі.
41-бағанды есепке алған кезде сот сотталушыны қылмыстық жауаптылыққа тартқызып, сотқа берген айыптау бойынша оның қылмыстық құқық бұзушылықты жасауда кiнәсiз екенін таныған кезде ол ақталған болып есептелетінін (ҚПК 394-бабы) ескеру қажет:
егер құқық бұзушылық оқиғасы болмаса;
сотталушы әрекеттерінде қылмыстық құқық бұзушылық құрамы болмаса;
сотталушының қылмыстық құқық бұзушылыққа қатысуы дәлелденбесе.
60-бағанның мәліметтері адвокаттың қатысуы туралы мәліметтер ол қылмыстық процеске жәбірленушінің өкілі ретінде емес, адвокат ретінде қатысқан жағдайда ғана бейнеленеді.
Залал, процестік шығындарының сомасы және азаматтық талап қою сомасы теңгемен есептеледі.

В графе 18 учитываются дела, направленные судьей в соответствии со статьями 316 и 317 УПК РК.
Показатель графы 26 также отражается в графах 3, 4 и 13 таблицы Б с разбивкой по лицам и видам в графах 14-18 (в графе 2 "число поступивших дел за отчетный период" данный показатель не учитывается).
При учете графы 31 следует иметь в виду, что: согласно части 4 статьи 319 УПК РК решение по поступившему делу принимается не позднее пяти суток с момента поступления дела в суд;
в соответствии с пункта 4 статьи 322 УПК РК главное судебное разбирательство назначается не ранее истечения трех суток с момента извещения сторон о месте и времени начала судебного заседания и не позже десяти суток при сокращенном порядке рассмотрения и пятнадцати суток при общем порядке рассмотрения с момента вынесения постановления о его назначении. В исключительных случаях этот срок продлевается постановлением судьи, но не более чем до тридцати суток;
согласно пункта 5 статьи 322 УПК РК главное судебное разбирательство должно быть окончено в разумные сроки. При сокращенном производстве главное судебное разбирательство заканчивается в сроки, установленные пункта 2 статьи 382 УПК РК;
рассмотрение дела частного обвинения в судебном заседании начинается не позднее 15 суток с момента поступления жалобы в суд, но не ранее трех суток с момента получения подсудимым копии жалобы с разъяснением его прав (пункта 2 статьи 411 УПК РК).
Срок главного судебного разбирательства исчисляется со следующего дня после вынесения постановления.
Уголовные дела, поступившие на новое рассмотрение после отмены приговоров, постановлений, равно поступившие из органов уголовного преследования после устранения нарушений УПК РК по постановлениям суда, либо возобновленные производством в связи с установлением разыскиваемого подсудимого, а также выделенные судом в отдельное производство по основаниям, предусмотренным статьей 44 УПК РК, регистрируются в ЭИУД, как вновь поступившие дела и им присваивается новый порядковый номер.
При учете графы 41 следует иметь в виду, что подсудимый учитывается, как оправданный, при признании невиновности подсудимого в совершении уголовного правонарушения по обвинению, по которому он был привлечен к уголовной ответственности и предан суду (статья 394 УПК РК):
если отсутствует событие правонарушения; в деяниях подсудимого нет состава уголовного правонарушения;
не доказано участие подсудимого в совершении уголовного правонарушения.
Сведения графы 60 отражаются только в том случае, если он фактически участвовал в уголовном процессе как адвокат, а не как представитель потерпевшего.
Суммы ущерба, процессуальных издержек и суммы гражданского иска учитываются в тенге.

20. 1-жол бойынша: 27-баған 7, 12, 18, 19-бағандар қосындысына тең, 32-баған 1 және 2-бағандардың қосындысынан 27, 71-бағандардың сомасы алынып есептеледі.
Келтірілген залалдар, процессуалдық шығындар және азаматтық талап-арыздың сомалары тенгемен есептеледі. 62-70 бағандарында ЭАЕҚ 1-дің 2 "Залал" бөлімінде реквизиттеріне сай толтырылған ақпараттар қалыптастырылады.
Сотпен көрсеткен залалдың орнын толтыру туралы ақпарат қылмыстың материалдық сипаты бар қылмыстық істер бойынша 7.1. "мемлекетке", 7.2. "жеке тұлғаға", 7.3. "заңды тұлғаға" реквизиттерінде толтырылады.
Бұл позиция соттың жеке тұлғаға, заңды тұлғаға және мемлекетке келтірілген залалдың мөлшері анықталған үкіміне негізделе отырып толтырылады. Сонымен қатар, соттың үкімі негізінде өндіріліп алынатын процессуалдық шығындардың сомасы туралы ақпарат 8. "Процессуалдық шығындардың сомасы" реквизитінде толтырылады.
Қылмыстық іс негізінде қарастырылған азаматтық талап-арыз сомасы туралы ақпарат, мемлекеттік баж сомасын есепке алмағанда, 6. "Талап-арыз мөлшерінде қанағаттандырылған", 6.1. "Талап-арыз мемлекет кірісіне мөлшерінде қанағаттандырылған" реквизиттерінде толтырылады.
21. Қылмыстық істер айыптау қорытындыларында берілген Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) баптары бойынша, ал егер алдын ала тергеп-тексеру жүргізілмесе, онда істі өндіріске қабылдаған сот немесе судья құқық бұзушылықты саралаған бап бойынша жолма-жол бөлінеді.
Сот әрекетті жаңа бапқа қайта саралаған жағдайда қылмыстық іс есептің 2-бағанында келіп түскен айыптау бабы бойынша бейнеленеді, ал 73-бағанда қайта саралау туралы мәліметтер көрсетіледі, осы қылмыстық іс бойынша қабылданған шешім үкімнің қарар бөлігінде көрсетілген бап бойынша тиісті жолда бейнеленеді.
27-жолдың көрсеткіші айыпталушылардың кем дегенде біреуі әйел, соның ішінде әйел жынысты кәмелетке толмаған адамдар қатысқан қылмыстық істер бойынша мәліметтерді бейнелейді.
Іс ескерілетін құқық бұзушылық түрін анықтаған кезде келесі қағидаларды басшылыққа алу қажет:
құқық бұзушылықтардың жиынтығында ҚР ҚК-нің іс қатаңырақ жазалауды көздейтін бабы бойынша ескеріледі;
санкциялардың мәні тең болған кезде іс сот қатаңырақ жазалау тағайындаған ҚР ҚК бабы бойынша ескеріледі. Егер әрбір бап бойынша мәні бірдей жаза тағайындалса, іс осы өңірдегі құқық бұзушылықтың кеңірек таралу белгісі бойынша ескеріледі;
қылмыстық құқық бұзушылықтардың, ҚР ҚК 58, 60-баптары тәртібіндегі үкімдердің жиынтығы бойынша жазалау тағайындалған кезде іс қорытынды жазалау бойынша есепке алынуы тиіс.";

20. По строке 1: графа 27 равна сумме граф 7, 12, 18, 19, графа 32 исчисляется из суммы граф 1 и 2, минус сумма граф 27, 71.
Суммы ущерба, процессуальных издержек и суммы гражданского иска учитываются в тенге. В графах 62-70 формируются сведения на основании заполненных в ЭИУД 1 реквизитов в разделе 2 "Ущерб".
Сведения об ущербе определенному судом к возмещению, заполняются в реквизитах 7.1. "государству", 7.2. "физическому лицу", 7.3. "юридическому лицу" по уголовным делам, где имеется материальный характера преступления.
Данная позиция заполняется на основании приговора суда, где судья определяет сумму ущерба физическому, юридическому лицу и государству. Так же на основании приговора суда в реквизите 8 "Сумма процессуальных издержек" заполняются сведения о сумме процессуальных издержек определенных ко взысканию.
Сведения о суммах гражданского иска, рассмотренного в рамках уголовного процесса, без учета сумм государственной пошлины, отражаются в реквизитах 6 "Иск удовлетворен в размере" и 6.1 "Иск удовлетворен в размере в доход государства.
21. Уголовные дела построчно распределяются по статьям Уголовного Кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК), приведенным в обвинительных заключениях, а если предварительное расследование не проводилось, то по статьям, по которым правонарушение квалифицировано судом или судьей, принявшим дело к производству.
В случае переквалификации деяния судом на другую статью уголовное дело отражается в графе 2 отчета по статье обвинения, по которой оно поступило, а в графе 73 отражаются сведения о переквалификации, решение же принятое по данному уголовному делу отражается в соответствующей строке по статье и части, указанной в резолютивной части приговора.
Показатель строки 27 отражает сведения по уголовным делам, в которых хотя бы одна из обвиняемых является женщиной, в том числе и несовершеннолетние лица женского пола.
При определении вида правонарушения, по которому учитывается дело, необходимо руководствоваться следующим:
при совокупности правонарушений, дело учитывается по статье УК РК, предусматривающей более строгое наказание;
при равнозначности санкций дело учитывается по статье УК РК, по которой судом назначено более строгое наказание. Если по каждой статье назначено равнозначное наказание, дело учитывается по признаку наибольшей распространенности правонарушения в данном регионе;
при назначении наказания по совокупности уголовного правонарушения, приговоров в порядке статей 58, 60 УК РК, дело подлежит учету по окончательному наказанию.";

мынадай мазмұндағы 23-1-тармақпен толықтырылсын:
"23-1. Б Кестенің "Медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану туралы істерді қарау нәтижелері" жолын, рақымшылық, тұрмыстық зорлық-зомбылық және айыппұл салынған тұлғалар туралы қосымша А кестесі жолының мазмұнына сәйкес. Аталған кестенің бағаналары А кестесінің бағаналарына сәйкес қалыптастырылады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. "Тергеу судьяларының прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешімдеріне шағымдарды қарауы туралы" Г кестесі.
3-жолда бір уақытта прокурордың және қылмыстық қудалау органдарының әрекеттері (әрекетсіздігі) дауланатын шағымдарды қарау туралы деректер бейнеленеді.
Осы жолда сот бір уақытта прокурордың және қылмыстық қудалау органдарының әрекеттерін (әрекетсіздігін) даулау заңсыз немесе негізді деп таныған шағымдар ғана ескеріледі.
Сот әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдануға әр түрлі шешімдер қабылдаған жағдайда (мысалы, анықтау органдарының заңсыз әрекеттері туралы дәлелдер расталды, ал прокурордікі – жоқ) онда мұндай шағымдар түсінікте жазбаны қоса тіркеп, қабылданған шешімдер бойынша тиісті жолдарда (4 немесе 28) және бағандарда ескеріледі.
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Бірінші сатыдағы соттардың үкімдеріне шағымдар мен прокурордың өтінішхаттарын қарау нәтижелері (адамдар саны бойынша)" Б кестесінде есеп адамдар бойынша жүргізіледі.
Б кестесін қалыптастыру кезінде құқық бұзушылықтардың жиынтығында адамның қатаң жазаны көздейтін қылмыстық заң бабы бойынша, санкциялар тепе-тең болғанда – кеңірек тараған құқық бұзушылық бойынша ескерілетіндігін ескерген жөн.
Апелляциялық саты сотталушының жазалау шарасын ҚР ҚК 58 немесе 60-баптарын қолданып аса ауыр жазалау шарасы бойынша өзгерткен жағдайда осы үкім үкімді өзгерту болып есептеледі.";
33, 34, 35-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
33. А, Б, В кестелерінің жолдары 1 есепті нысанның А-кестесінің жолдарына сәйкес келеді.
34. Прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешімдеріне шағымдарды қарау бойынша бірінші сатыдағы соттардың қаулыларына шағымдарды және прокурордың өтінішхаттарын қарау нәтижелері" Г кестесінде шағымдар мен наразылықтар бойынша прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешімдеріне шағымдарды қарау бойынша бірінші сатыдағы соттың қаулыларын қайта қарау туралы мәліметтер бейнеленеді.
Қаралмаған материалдардың қалдығы (14 баған) 1 және 2-бағандардың қосындысынан 3 және 4 бағандардың қосындысы алынып есептеледі.
3-жолда бір уақытта прокурордың және қылмыстық қудалау органдарының да әрекеттері (әрекетсіздігі) және шешімдері дауланатын шағымдарды қарау туралы деректер бейнеленеді.
Осы жолда сот бір уақытта дауланатын қылмыстық қудалау органдарының да және прокурордың да әрекеттері (әрекетсіздігі) және шешімдері бір уақытта заңсыз немесе негізсіз деп таныған шағымдар ғана ескеріледі.

дополнить пунктом 23-1 в следующей редакции:
"23-1. Строки таблицы Б "Результаты рассмотрения дел о применении принудительных мер медицинского характера", приложение по амнистии, бытовому насилию и осужденных к штрафам, соответствуют содержанию строк таблицы А. Графы указанных таблиц формируются также в соответствии с определенными графами таблицы А.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Таблица Г "О рассмотрении следственными судьями жалоб на действия (бездействие) и решения прокурора, органов уголовного преследования.
В строке 3 отражаются данные о рассмотрении жалобы, где одновременно оспариваются действия (бездействие) прокурора и органов уголовного преследования.
В данной строке учитываются только те жалобы, по которым судом одновременно признаны незаконными или обоснованными оспариваемые одновременно действия (бездействие) прокурора и органов уголовного преследования.
В случае принятия судом разных решений по жалобам на действия (бездействие), (к примеру, доводы о незаконных действиях органов дознания подтвердились, а прокурора - нет), то такие жалобы учитываются в соответствующих сроках (4 или 28) и графах по принятым решениям, с приложением пояснительных записок.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. В таблице Б "Результаты рассмотрения жалоб и ходатайств прокурора на приговоры судов первой инстанции (по числу лиц) учет ведется по лицам.
При формировании таблицы Б следует иметь в виду, что при совокупности правонарушений лицо учитывается по статье уголовного закона, предусматривающей более строгое наказание, при равенстве санкций – по наиболее распространенному правонарушению.
В случае, если апелляционная инстанция изменила меру наказания осужденному по более тяжкой мере наказания с применением статей 58 или 60 УК РК, то данный приговор учитывается как изменение приговора.";
пункты 33, 34, 35 изложить в следующей редакции:
"33. Строки таблиц А, Б, В соответствуют содержанию строк таблицы А отчета формы 1.
34. В таблице Г "Результаты рассмотрения жалоб и ходатайств прокурора на постановления судов первой инстанции по рассмотрению жалоб на действия (бездействие) и решения прокурора, органов уголовного преследования" отражаются сведения о пересмотре постановлений судов первой инстанции по рассмотрению жалоб на действия (бездействие) и решения прокурора, органов уголовного преследования по жалобам и протестам.
Остаток нерассмотренных материалов (графа 14) исчисляется из суммы граф 1 и 2, минус сумма граф 3 и 4.
В строке 3 отражаются данные о рассмотрении жалобы, где одновременно оспариваются решения, действия (бездействие) и прокурора и органов уголовного преследования.
В данной строке учитываются только те жалобы, по которым судом одновременно признаны незаконными или обоснованными оспариваемые одновременно действия (бездействие) и решения и прокурора и органов уголовного преследования.

Сот әр түрлі органдардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдануға әр түрлі шешімдер қабылдаған жағдайда (мысалы, тергеушінің заңсыз әрекеттері туралы дәлелдер расталды, ал прокурордікі – жоқ) онда мұндай шағымдар түсінікте жазбаны қоса тіркеп, қабылданған шешімдер бойынша тиісті жолдарда (4, 20 немесе 28) және бағандарда ескеріледі.
Осы жолда сот бір уақытта дауланатын прокурордың да, қылмыстық қудалау органдарының да әрекеттері (әрекетсіздігі) және шешімдері бір уақытта заңсыз немесе негізсіз деп таныған шағымдар ғана ескеріледі.
35. "Тергеу судьялары қабылдаған шешімдерге шағымдарды және прокурордың өтінішхаттарын қарау туралы" Д кестесінде прокурордың тергеу судьялары қабылдаған шешімдерге шағымдарды және прокурордың өтінішхаттарын қарауы туралы мәліметтер бейнеленеді.";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Кассациялық саты қараған бірінші, апелляциялық сатылар сотының қаулысына өтінішхаттардың, наразылықтардың және ұсыныстардың қозғалысы (адамдар саны бойынша)" Д кестесі кассациялық сатының бірінші, апелляциялық саты соттарының қаулыларына өтінішхаттарды, наразылықтарды және ұсыныстарды қарауы туралы мәліметтерді бейнелейді.
Кестенің Г және Д жолы № 1 есеп нысанының А кестесі жолының мазмұнына сәйкес.";
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Есептің 1-бағанында жаңа есептік жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша қаралмай қалған шағымдар бейнеленеді.
Есептік мерзімнің соңына қаралмаған шағымдар 12-бағанда бейнеленеді. 12-баған 1 және 2-бағандардың сомасынан 6, 7, 8, 9, 10-бағандарды алынған санға тең".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналасуын;
4) осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.

В случае принятия судом разных решений по одновременным жалобам на решения, действия (бездействие) разных органов (к примеру, доводы о незаконных действиях следователя подтвердились, а прокурора - нет), то такие жалобы учитываются в соответствующих сроках (4, 20 или 28) и графах по принятым решениям, с приложением пояснительных записок.
В данной строке учитываются только те жалобы, по которым судом одновременно признаны незаконными или обоснованными оспариваемые одновременно действия (бездействие) и решения и прокурора и органов уголовного преследования.
35. В таблице Д "О рассмотрении жалоб и ходатайств прокурора на решения, принятые следственными судьями" отражаются сведения о рассмотрении жалоб и протестов прокурора на решения, принятые следственными судьями.";
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Таблица Д "Движение ходатайств, протестов и представлений на постановления суда первой, апелляционной инстанций, рассмотренных кассационной инстанцией (по числу лиц) отражает сведения о рассмотренных кассационной инстанцией ходатайствах, протестах и представлениях на постановления судов первой и апелляционной инстанций.
Строки таблицы Г и Д соответствуют содержанию строк таблицы А отчета формы 1.";
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. В графе 1 отчета отражаются жалобы, которые по состоянию на 1 января нового отчетного года остались нерассмотренными.
В графе 12 отражаются жалобы, которые не рассмотрены на конец отчетного периода. Графа 12 равна сумме граф 1 и 2 минус 6, 7, 8, 9, 10.".
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
4) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным управлениям Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.

соның ішінде сотталушының ауыр науқастануына байланысты (ҚР ҚПК475-бабы 1-бөлігі 1-тармағы
5
соның ішінде сотталушының жүктілігіне немесе сотталушының жасы кіші балаларының болуына байланысты және жасы кіші балаларды жалғыз өзі тәрбиелейтін еркектерге қатысты (ҚР ҚПК 475-бабы 1-тармағының 2)-тармақшасы)
6
соның ішінде жазаны дереу өтеу сотталушы немесе оның отбасы үшін ауыр салдарға әкелуі мүмкін болғанда (ҚР ҚПК 475-бабы 1-тармағаның 3)-тармақшасы )
7
ҚР ҚК 41, 43, 44-баптары тәртібінде жаза түрлерін ауыстыру туралы(ҚР ҚПК 476-бабы 1)-тармақшасы)
8
соның ішінде қоғамдық жұмыстарға тарту не қамауға алу айыппұлы
9
соның ішінде бас бостандығынан айыру айыппұлы
10
ҚК 42-бабы тәртібінде жаза түрін ауыстыру туралы (ҚР ҚПК 476-бабы 2-тармағы)
11
Қоғамнан оқшаулаумен байланысты емес жазаға сотталған, бақылаудан жасырынған және жазаны өтеуден бұлтарған адамдарға қатысты іздеу жариялау, тоқтату және бұлтартпау шарасын таңдау туралы (ҚПК 476-бабы 3-тармағы)
12
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің түрін өзгерту туралы (ҚР ҚПК 476-бабы 4-тармағы)
13
Шартты-мерзімінен бұрын босату туралы (ҚР ҚК 72-бабы)
14
соның ішінде аса ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
15
соның ішінде ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
16
соның ішінде ауырлығы орташа құқық бұзушылықтар бойынша
17
соның ішінде ауырлығы аз құқық бұзушылықтар бойынша
18
Жазаның өтелмеген бөлігін жазаның жеңілірек түріне ауыстыру немесе тағайындалған жаза мерзімін қысқарту туралы (ҚР ҚК 73-бабы)
19
соның ішінде аса ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
20
соның ішінде ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
21
соның ішінде ауырлығы орташа құқық бұзушылықтар бойынша
22
соның ішінде ауырлығы аз құқық бұзушылықтар бойынша
23
Шартты-мерзімінен бұрын босату күшін жою туралы (ҚР ҚК 72-бабы 7-тармағы)
24
соның ішінде түзету жұмыстарын өтейтіндер
25
соның ішінде әскери қызметі бойынша шектеу
26
соның ішінде бостандығын шектеу
27
соның ішінде гауптвахтада ұстау
28
соның ішінде бас бостандығынан айыру
29
Ауруға байланысты жазаны өтеуден босату туралы (ҚР ҚК 75-бабы, ҚР ҚПК476-бабы 7-тармағы)
30
соның ішінде құқық бұзушылық жасағаннан кейін психикалық ауытқу
31
соның ішінде басқа аурулармен ауыратын адамдар
32
Кері күші бар қылмыстық заңды жариялау нәтижесінде жазадан босату немесе жазаны жұмсарту (ҚР ҚК6-бабы)
33
соның ішінде құқық бұзушылықты немесе жазаланатын әрекетті жоятын
34
соның ішінде жауапкершілікті немесе жазаны жеңілдетуге байланысты
35
соның ішінде құқық бұзушылық жасаған адам күйінің жақсаруына байланысты
36
соның ішінде аса ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
37
соның ішінде ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
38
соның ішінде ауырлығы орташа құқық бұзушылықтар бойынша
39
соның ішінде ауырлығы аз құқық бұзушылықтар бойынша
40
Рақымшылық туралы акті жариялау нәтижесінде жазадан босату немесе жазаны жеңілдету туралы
41
соның ішінде босату туралы
42
соның ішінде жұмсарту туралы
43

в том числе в связи с тяжелой болезнью осужденного (пункт 1 части 1 статьи 475 УПК РК)
5
в том числе в связи с беременностью осужденной или наличием у осужденной женщины малолетних детей и в отношении мужчин, в одиночку воспитывающих малолетних детей (пункт 2 части 1 статьи 475 УПК РК)
6
в том числе, когда немедленное отбывание наказания может повлечь за собой тяжкие последствия для осужденного или его семьи (пункт 3 части 1 статьи 475 УПК РК)
7
О замене видов наказания в порядке статей 41,43,44 УК РК (пункт 1 статьи 476 УПК РК)
8
в том числе штраф на привлечение к общественным работам либо арест
9
в том числе штраф на лишение свободы
10
О замене видов наказания в порядке статья 42 УК РК (пункт 2 статьи 476 УПК РК)
11
Об объявлении, прекращении розыска и избрании меры пресечения в отношении лиц, осужденных к наказанию, не связанному с изоляцией от общества, скрывшихся от контроля и уклоняющихся от отбывания наказания (пункт 3 статьи 476 УПК РК)
12
Об изменении вида учреждения уголовно-исполнительной системы (пункт 4 статьи 476 УПК РК)
13
Об условно-досрочном освобождении (статья 72 УК РК)
14
в том числе по особо тяжким правонарушениям
15
в том числе по тяжким правонарушениям
16
в том числе по правонарушениям средней тяжести
17
в том числе по правонарушениям небольшой тяжести
18
О замене неотбытой части наказания более мягким видом наказания либо сокращение срока назначенного наказания (статья 73 УК РК)
19
в том числе по особо тяжким правонарушениям
20
в том числе по тяжким правонарушениям
21
в том числе по правонарушениям средней тяжести
22
в том числе по правонарушениям небольшой тяжести
23
Об отмене условно-досрочного освобождения (статья 72 часть 7 УК РК)
24
в том числе отбывающие исправительные работы
25
в том числе ограничение по военной службе
26
в том числе ограничение свободы
27
в том числе содержание на гауптвахте
28
в том числе лишении свободы
29
Об освобождении от наказания в связи с болезнью (статья 75 УК, пункт 7 статьи 476 УПК РК)
30
в том числе психического расстройства после совершения правонарушения
31
в том числе лица, страдающего иной тяжелой болезнью
32
Об освобождении от наказания или смягчении наказания вследствие издания уголовного закона, имеющего обратную силу (статья 6 УК РК)
33
в том числе устраняющий правонарушение или наказуемость деяния
34
в том числе ввиду смягчения ответственности или наказания
35
в том числе ввиду улучшения положения лица, совершившего правонарушение
36
в том числе по особо тяжким правонарушениям
37
в том числе по тяжким правонарушениям
38
в том числе по правонарушениям средней тяжести
39
в том числе по правонарушениям небольшой тяжести
40
Об освобождении от наказания или смягчении наказания вследствие издания акта об амнистии
41
в том числе об освобождении
42
в том числе о смягчении
43

Шартты соттаудың күшін жою туралы (ҚР ҚК 64-бабы.), сотталушы үшін белгіленген міндеттемелердің күшін жою немесе толықтыру туралы (ҚР ҚК 63, 64-баптары, ҚР ҚПК 476-бабы 8, 9-тармақтары)
44
Ескіру мерзімінің өтуімен байланысты қылмыстық жауаптылықтан босату туралы (ҚР ҚК 71-бабы)
45
Басқа орындалмаған үкімдер болған жағдайда, егер бұл уақыты бойынша соңғы үкімде шешілмесе, үкімді орындау туралы (ҚР ҚК 60-бабы, ҚР ҚПК476-бабы 12-тармағы)
46
Күзетпен ұстау уақытын, емдеу мекемесінде болу уақытын есепке алу туралы (ҚР ҚК 62,97, 98-баптары., ҚР ҚПК 476-бабы 13-тармағы)
47
Медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдануды ұзарту, өзгерту немесе тоқтату туралы (ҚР ҚК 96, 98-баптары, ҚР ҚПК 476-бабы 14-тармағы)
48
ШТТ сәйкес түзету жұмыстарына сотталушының жалақысынан ұстау көлемін азайту туралы (ҚР ҚПК 476-бабы 16-тармағы)
49
Басқа ұсыныстар, соның ішінде үкімді орындау кезінде туындайтын күмәндар мен түсінбеушіліктерді түсіндіру
50
Сотталушының қайтыс болуына байланысты өндірісті тоқтату туралы
51

Об отмене условного осуждения (статья 64 УК РК), об отмене либо дополнении установленных для осужденного обязанностей (статьи 63, 64 УК РК, подпункты 8, 9 статьи 476 УПК РК)
44
Об освобождении от уголовной ответственности в связи с истечением срока давности (статья 71 УК РК)
45
Об исполнении приговора при наличии других неисполненных приговоров, если это не решено в последнем по времени приговоре (статья 60 УК РК, пункт 12 статьи 476 УПК РК)
46
О зачете времени содержания под стражей, времени пребывания в лечебном учреждении (статьи 62, 97, 98 УК РК, пункт 13 статьи 476 УПК РК)
47
О продлении, изменении или прекращении применения принудительных мер медицинского характера (статьи 96, 98 УК РК, пункт 14 статьи 476 УПК РК)
48
О снижении размера удержания из заработной платы осужденного к исправительным работам в соответствии с УИЗ (пункт 16 статьи 476 УПК РК)
49
Другие представления, в том числе разъяснение сомнений и неясностей, возникающих при исполнении приговора
50
О прекращении производства в связи со смертью осужденного
51

Жеке тінтуді санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1-тармағының 16)- тармақшасы)
33
Тез бұзылатын немесе оларды қылмыстық істі шешкенге дейін ұзақ сақтау елеулі материалдық шығынды талап ететін заттай дәлелдемелерді өткізу туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 2-тармағының 2)- тармақшасы)
34
Сотқа дейінгі өндіріс барысында жәбірленушінің және куәгердің жауабын депозитке салу (ҚР ҚПК 55-бабы 2-тармағының 3) - тармақшасы)
35
Адвокаттар мен прокурорларды қоспағанда, сотқа дейінгі өндірісте іс жүргізу міндеттемелерін орындамайтын немесе тиісті түрде орындамайтын адамдарға ақшалай өндіріп алу салу туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 2-тармағының 4)- тармақшасы)
36
Қылмыстық іс бойынша процестік шығындарды прокурордың ұсынысы бойынша өндіріп алу туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 2- тармағының 5)- тармақшасы)
37
Қылмыстық іс үшін маңызы бар қылмыстық іске кез келген мәліметтерді, құжаттарды, заттарды талап ету және қосу туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 2-тармағының 6)- тармақшасы)
38
Сараптама тағайындау туралы, егер қылмыстық қудалау органы осындай өтінішхатты қанағаттандырудан бас тартса немесе ол бойынша үш тәулік ішінде шешім қабылданбаса (ҚР ҚПК 55-бабы 2-тармағының 7)-тармақшасы)
39
Қылмыстық қудалауды жүргізетін органға ертеректе жауап алынған куәні мәжбүрлеп алып келу (ҚР ҚПК 55-бабы 2-тармағының 8)- тармақшасы)
40
Қамауға алу түріндегі бұлтартпау шараларының күшін жою туралы
41
Үйде қамауға алу түріндегі бұлтартпау шараларының күшін жою туралы
42
Қамауға алу түріндегі бұлтартпау шараларын өзгерту туралы
43
Үйде қамауға алу түріндегі бұлтартпау шараларын өзгерту туралы
44
Соттың санкциясыз жүргізілген қарап-тексерудің заңдылығын тексеру туралы (ҚР ҚПК 220-бабының 14-тармағы)
45
Соттың санкциясыз жүргізілген тінтудің заңдылығын тексеру туралы (ҚР ҚПК 220-бабы)
46
Соттың санкциясыз жүргізілген алудың заңдылығын тексеру туралы (ҚР ҚПК 220-бабы)
47
Соттың санкциясыз жүргізілген жеке тінтудің заңдылығын тексеру туралы (ҚР ҚПК 220-бабы)
48

О санкционировании личного обыска (подпункт 16) пункта 1 статьи 55 УПК)
33
О реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат (подпункт 2) пункта 2 статьи 55 УПК)
34
О депонировании в ходе досудебного производства показания потерпевшего и свидетеля (подпункт 3) пункта 2 статьи 55 УПК)
35
О наложении денежных взысканий на лиц, не выполняющих или выполняющих ненадлежаще процессуальные обязанности в досудебном производстве, за исключением адвокатов и прокуроров (подпункт 4) пункта 2 статьи 55 УПК)
36
О взыскании процессуальных издержек по уголовному делу по представлению прокурора (подпункт 5) пункта 2 статьи 55 УПК)
37
Об истребовании и приобщении к уголовному делу любых сведений, документов, предметов, имеющих значение для уголовного дела (подпункт 6) пункта 2 статьи 55 УПК)
38
О назначении экспертизы либо производстве органом уголовного преследования иных следственных действий, за исключением НСД, в т.ч. если ОУП в удовлетворении такого ходатайства было необоснованно отказано либо по нему не принято решение в течение трех суток (подпункт 7) пункта 2 статьи 55 УПК)
39
О принудительном приводе в орган, ведущий уголовных процесс, ранее опрошенного свидетеля (подпункт 8) пункта 2 статьи 55 УПК)
40
Об отмене меры пресечения в виде содержания по стражей (пункт 5 статьи 153 УПК)
41
Об отмене меры пресечения в виде домашнего ареста (пункт 5 статьи 153 УПК)
42
Об изменении меры пресечения в виде содержания по стражей (пункт 5 статьи 153 УПК)
43
Об изменении меры пресечения в виде домашнего ареста (пункт 5 статьи 153 УПК)
44
О проверке законности произведенных без санкции суда осмотра (пункт 14 статьи 220 УПК РК)
45
О проверке законности произведенных без санкции суда обыска (статья 220 УПК)
46
О проверке законности произведенных без санкции суда выемки (статья 220 УПК РК)
47
О проверке законности произведенных без санкции суда личного обыска (статья 220 УПК РК)
48

Құқық бұзушылық жасауға итермелеген себептер мен жағдайларды жою туралы (ҚІЖК 405-бабының 1-бөлігі)
Анықтау іс жүргізу немесе алдын ала тергеу кезінде жол берілген заң бұзушылықтар туралы ҚІЖК 405-бабының 2-бөлігі)
прокурорлық қадағалау
прокурордың мекенжайына (ҚПК 405-бабының 3 бөлігі, ҚПК 53-бабының 5 бөлігі)
Адвокаттың мекен жайына
сот өндірісі тәртібін бұзатын және төрағалық етушінің заңды өкіміне бағынбайтын процеске қатысушыларға қатысты (ҚПК 405-бабының 3-бөлігі)

об устранении причин и условий, способствовавших совершению правонарушений (часть 1 статьи 405 УПК)
о нарушениях, допущенных при производстве дознания или предварительного следствия (часть 2 статьи 405 УПК РК)
прокурорского надзора
в адрес прокурора (часть 3 статьи 405 УПК, часть 5 статьи 53 УПК)
в адрес адвоката
в отношении участников процесса, нарушающих порядок судопроизводства и неподчиняющихся законным распоряжениям председательствующего
(часть 3 статьи 648 УПК)

басқа бұзушылықтар туралы (ҚПК 405-бабының 4-бөлігі)
ынталандыру сипаттағы (ҚПК 405-бабының 5-бөлігі)
31
32
33
34
35
36
37
38
"Қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" № 6 нысан
"Бірінші сатыдағы соттардың үкімдеріне шағымдарды және прокурордың аппеляциялық өтінішхаттарын қарау нәтижелері (тұлғалар ар саны бойынша)" Б кестесі
Атауы
жол нөмірі
Үкімдерін алқа қараған адамдар саны
Үкімдеріне шағым, прокурордың аппеляциялық өтінішхаттарын шығарылған тұлғалар саны (1-бағаннан)
Үкімдері өзгеріссіз қалдырылған адамдар саны
Барлығы үкімнің күші жойылды  (5-11, 13, 14-бағандардың сомасы)
айыптай үкімінің күшін жою және ақтау үкімінің қаулысын шығару туралы
айыптау үкімінің күшін жою және жаңа айыптау үкімінің қаулысын шығару туралы
ақтау үкімінің күшін жою және айыптау үкімінің қаулысын шығару туралы
ақтау үкімінің күшін жою және жаңа ақтау үкімінің қаулысын шығару туралы
үкімнің күшін жою туралы және істі жаңа сот қарауына жолдау туралы
оның ішінде айыптау үкімдері
үкімнің күшін жою туралы және ҚР ҚПК 323-бабына сәйкес істі прокурорға жолдау туралы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Кестенің жалғасы
оның ішінде ақтау үкімдері
Іс бойынша өндірісті қысқарту үкімдерінің күші жойылды
Үкімнің күші жойылумен тоқтатылды
оқиғалардың, құқық бұзушылық құрамы немесе дәлелдемелер болмауы
өзге де негіздер бойынша (15-18-ші бағандарды қоспағанда)
Заңнаманың өзгеруіне байланысты
рақымшылық актісі нәтижесінде
Судьяның бақылауынан тыс басқа негіздер бойынша (ҚР ҚПК35-бабы 1-бөлігі 4),5),6), 10) және 11) тармақтары, ҚР ҚПК439-бабы 3) бөлігі, ҚР ҚПК 429-бабы 5) бөлігі
бiтiмгершiлiкке келуiне байланысты, соның ішінде медиация тәртібімен
12
13
14
15
16
17
18
(жалғасы)
Үкімнің күші жойылды (4-бағаннан)
прокурордың апелляциялық өтінішхаттары бойынша үкімдердің күші жойылды (4-бағаннан)
24-бағаннан
Барлық өзгенрген үкімдер (44,45-бағандарды қоспағанда)
нәтижесінде үкімдер өзгертілді (27-бағаннан)
Сот тергеуінің толық еместігі және біржақтылығы
үкімде баяндалған сот тұжырымдарының істің нақты мән-жайларына сәйкес келмеуі
қылмыстық-процестік заңын елеулі түрде бұзуы
Қылмыстық заңды бұрыс қолдануы
қылмыстық құқық бұзушылықтың ауырлығының және сотталған адамның жеке басына жазаның сәйкес келмеуі
прокурордың апелляциялық өтінішхатының дәлелдерін толық қанағаттандырумен
прокурордың апелляциялық өтінішхатының дәлелдерін ішінара қанағаттандырумен
сот тергеуінің біртектілігі және толық болма
үкімде баяндалған сот тұжырымдамасының
нақты мән-жайларға сәйкес келмеу
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Кестенің жалғасы
нәтижесінде үкімдер өзгертілді (27-бағаннан)
И Үкімдер өзгертілгді және қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің түрі мен сот тағайындаған жаза жұмсартылды
Ауырлығы аз құқық бұзушылық туралы заңды қолданумен үкімдер өзгертілді және өзгертілген саралауға сәйкес жаза тағайындалды
Үкімдер өзгертілді және жазаның мөлшері ұлғайды, егер оның ұлғаюы арифметикалық қателерді немесе алдын ала күзетпен ұстауды есепке алу барысындағы қателерді жоюымен байланысты болса қылмыстық құқық бұзушылықтар жиынтығы бойынша немесе үкімдердің жиынтығы бойынша, сондай-ақ қылмыстардың қайталануы жазаны тағайындауды ретейтін қылмыстық заңды бұрыс қолданылуын жойып
дұрыс белгіленген жағдайлар, дәлелдемелерді толық зерттеу және талдау, сотталғанның іс-әрекетін дұрыс құқықтық дәрежелеген және негізгі жазаны дұрыс тағайындаған жағдайда қосымша жазаны қолданып үкімдер өзгертілді
ҚР ҚК сәйкес қылмыстық-атқару жүйесінің түрін тағайындағаннан және заңда көзделген мақсаттағы қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің сотталған адамға неғұрлым жеңіл түрін тағайындаудың күшін жойып үкім өзгертілді
қылмыстың тиісті қайталануын мойындаумен үкімдер өзгертілді, ол жасалмаған немесе бірінші сатыдағы сотпен бұрыс жасалған жағдайда
Шартты түрде күшін жойып немесе жазасын өтеуді кейінге қалдырумен үкімдер өзгертілді
қылмыстық-процестік заңын елеулі бұзушылықтары
қылмыстық заңнамасын қате қолдану
жазаның құқық бұзушылық ауырлығы мен сотталған адамның жеке басы сәйкессіздігі
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
Кестенің жалғасы
ҚК 64-бабының 5-бөлігіне сәйкес бұрынғы үкім бойынша шартты соттау үкімдері күшін жоюмен, немесеҚК 69 бабының 5 бөлігіне сәйкес бұрынғы үкім бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босатуүкімі күшін жоюмен, және осыған байланысты ҚК 60-бабының ережелеріне сәйкес жазаны тағайындау,егер оны бірінші сатыдағы сот тағайындаған болса.
40
(бағандардың жалғасы)

о других нарушениях (часть 4 статьи 405 УПК)
поощрительного характера (часть 5 статьи 405 УПК)
31
32
33
34
35
36
37
38
Форма №6 "Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел"
Таблица Б "Результаты рассмотрения жалоб и апелляционных ходатайств прокурора на приговоры судов первой инстанции (по числу лиц)"
Наименование
номер строки
Число лиц, в отношении которых приговоры рассмотрены коллегией
Число лиц, в отношении которых приговоры обжалованы, внесены апелляционные ходатайства прокурора (из графы 1)
Число лиц, в отношении которых приговоры оставлены без изменения
Всего отменено приговоров (сумма граф 5-11, 13, 14)
об отмене обвинительного приговора и постановлении оправдательного приговора
об отмене обвинительного приговора и постановлении нового обвинительного приговора
об отмене оправдательного приговора и постановлении обвинительного приговора
об отмене оправдательного приговора и постановлении нового оправдательного приговора
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего уголовных правонарушений
1
продолжение
об отмене приговора и о направлении дела на новое судебное рассмотрение
из них оправдательных приговоров
об отмене приговора и о направлении дела прокурору в соответствии со статьей 323 УПК РК
из них оправдательных приговоров
Отменено приговоров с прекращением производства по делу
Прекращено дел с отменой приговора
за отсутствием события, состава
правонарушения или недоказанностью
по другим основаниям (за исключением
граф 15-18)
ввиду изменения законодательства
вследствие акта амнистии
по другим основаниям, не зависящим от судьи
(пункты 4), 5), 6), 10) и пункт 11) части 1 статьи 35 УПК РК, часть 3 статьи 439, части 5 статьи 429 УПК РК)
в связи с примирением, в том числе в порядке медиации
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение
Приговоры отменены в виду (из графы 4)
Отменено приговоров по апелляционным ходатайствам прокурора (из графы 4)
из графы 24
односторонности или неполноты судебного следствия
несоответствия выводов суда, изложенных в приговоре, фактическим обстоятельствам дела
существенного нарушения уголовно-процессуального закона
неправильного применения уголовного закона
несоответствия наказания тяжести уголовного правонарушения и личности осужденного
с полным удовлетворением доводов апелляционного ходатайства прокурора
с частичным удовлетворением доводов апелляционного ходатайства прокурора
19
20
21
22
23
24
25
26
продолжение
Всего изменено приговоров (за искл. граф 44,45)
Приговоры изменены в виду (из графы 27)
Изменены приговоры и смягчено назначенное судом наказание и вид учреждения уголовно-исполнительной системы
односторонности и неполноты судебного следствия
несоответствия выводов суда, изложенных в приговоре, фактическим обстоятельства дела
существенного нарушения уголовно-процессуального закона
неправильного применения уголовного законодательства
несоответствие наказания тяжести правонарушения и личности осужденного
27
28
29
30
31
32
33
продолжение
Изменены приговоры с применением закона о менее тяжком правонарушении и назначено наказание в соответствии с измененной квалификацией
Изменены приговоры и увеличен размер наказания, если его увеличение связано с устранением арифметических ошибок или ошибок при зачете предварительного
содержания под стражей, с устранением неправильного применения уголовного
закона, регулирующего назначение наказания по совокупности уголовных
правонарушений или по совокупности приговоров, а также рецидиве преступлений
Изменены приговоры с применением дополнительного наказания в случае правильно установленных обстоятельств, полного исследования и анализа доказательств,
правильной правовой квалификации действий осужденного и правильно
назначенного основного наказания
Изменен приговор с отменой назначения осужденному более мягкого вида
учреждения уголовно-исполнительной системы, чем предусмотрено законом и назначением вида уголовно-исправительной системы в соответствии с УК РК
Изменены приговоры с признанием наличия соответствующего рецидива
преступлений, если это не было сделано или сделано неверно судом первой
инстанции
Изменены приговоры с отменой условного осуждения либо отсрочки отбывания
наказания
Изменены приговоры с отменой в соответствии с частью 5 статьи 64 УК условное осуждение по предыдущему приговору либо с отменой в соответствии с
частью 5 статьи 69 УК освобождения от уголовной ответственности по предыдущему приговору и в связи с этим назначить наказание по правилам статьи 60 УК, если это не было сделано судом первой инстанции
34
35
36
37
38
39
40
(продолжение)

Күзетпен ұстау түрінде бұлтартпау шарасын санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасы)
3
Үйде қамау түрінде бұлтартпау шарасын санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 2)- тармақшасы)
4
Уақытша лауазымынан шеттетуді санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 2-тармакғының 3)- тармақшасы)
5
Жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1-тармағының 4)- тармақшасы)
6
Экстрадициялық тұтқындау түрінде бұлтартпау шарасын санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 5)- тармақшасы)
7
Кепіл түрінде бұлтартпау шарасын санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 7)- тармақшасы)
8
Мүлікке тыйым салуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 8)- тармақшасы)
9
Күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 6)- тармақшасы)
10
Үйде қамау мерзімін ұзарту туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 6)- тармақшасы)
11
Экстрадициялық тұтқындау мерзімін ұзарту туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 6)- тармақшасы)
12
Күзетпен ұсталмайтын адамды сот-психиатриялық және (немесе) сот-медициналық сараптама өндірісі үшін медициналық ұйымға мәжбүрлі орналастыру туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 9)- тармақшасы)
13
Ертеректе күзетпен ұстау қолданылған адамды психиатриялық көмек көрсететін, ауруларды қатаң оқшаулау жағдайында ұстауға бейімделген арнайы медициналық ұйымға ауыстыру туралы психикалық ауру дерегін анықтау кезінде (ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 10)- тармақшасы)
14
Мәйітті эксгумациялау туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 11)- тармақшасы)
15
Күдіктінің, айыпталуышының халықаралық іздестіруін жариялау туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1-тармағының 12)- тармақшасы
16
Қарап-тексеруді санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 13)- тармақшасы)
17
Қарап-тексеруді санкциялау туралы (ҚР ҚПК 220-бабының 13 тармағы)
18
Тінтуді санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 14)-тармақшасы)
19
Алуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 15)-тармақшасы)
20
Жеке тінтуді санкциялау туралы(ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 16)-тармаағы)
21
Тез бұзылатын немесе оларды қылмыстық істі шешкенге дейін ұзақ сақтау елеулі материалдық шығынды талап ететін заттай дәлелдемелерді өткізу туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 2- тармағының, 2)-тармақшасы)
22
Сотқа дейінгі өндіріс барысында жәбірленушінің және куәгердің жауабын депозитке салу (ҚР ҚПК 55-бабы 1- тармағының 3)- тармақшасы)
23
Адвокаттар мен прокурорларды қоспағанда, сотқа дейінгі өндірісте іс жүргізу міндеттемелерін орындамайтын немесе тиісті түрде орындамайтын адамдарға ақшалай өндіріп алу салу туралы (ҚР ҚПК 55-бабы 2- тьармағының 4)- тармақшасы)
24

О санкционировании содержания под стражей (подпункт 1) пункта 1 статьи 55 УПК)
3
О санкционировании домашнего ареста (подпункт 2) пункта 1 статьи 55 УПК)
4
О санкционировании временного отстранения от должности (подпункт 3) пункта 1 статьи 55 УПК)
5
О санкционировании запрета на приближение (подпункт 4) пункта 1 статьи 55 УПК)
6
О санкционировании применения экстрадиционного ареста (подпункт 5) пункта 1 статьи 55 УПК)
7
О санкционировании применения залога (подпункт 7) пункта 1 статьи 55 УПК)
8
О санкционировании наложения ареста на имущество (подпункт 8) пункта 1 статьи 55 УПК)
9
О продлении срока содержания под стражей (подпункт 6) пункта 1 статьи 55 УПК)
10
О продлении срока домашнего ареста (подпункт 6) пункта 1 статьи 55 УПК)
11
О продлении срока экстрадиционного ареста (подпункт 6) пункта 1 статьи 55 УПК)
12
О принудительном помещении не содержащегося под стражей лица в медицинскую организацию для производства судебно-психиатрической и (или) судебно-медицинской экспертиз (подпункт 9) пункта 1 статьи 55 УПК)
13
При установлении факта психического заболевания о переводе лица, в отношении которого ранее применено содержание под стражей, в специальную медицинскую организацию, оказывающую психиатрическую помощь, приспособленную для содержания больных в условиях строгой изоляции (подпункт 10) пункта 1 статьи 55 УПК)
14
Об эксгумации трупа (подпункт 11) пункта 1 статьи 55 УПК)
15
Об объявлении международного розыска подозреваемого, обвиняемого (подпункт 12) пункта 1 статьи 55 УПК)
16
О санкционировании осмотра (подпункт 13) пункта 1 статьи 55 УПК)
17
О санкционировании осмотра (пункт 13 статьи 220 УПК)
18
О санкционировании обыска (подпункт 14) пункта 1 статьи 55 УПК)
19
О санкционировании выемки (подпункт 15) пункта 1 статьи 55 УПК)
20
О санкционировании личного обыска (подпункт 16) пункта 1 статьи 55 УПК)
21
О реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат (подпункт 2) пункта 2 статьи 55 УПК)
22
О депонировании в ходе досудебного производства показания потерпевшего и свидетеля (подпункт 3) пункта 2 статьи 55 УПК)
23
О наложении денежных взысканий на лиц, не выполняющих или выполняющих ненадлежаще процессуальные обязанности в досудебном производстве, за исключением адвокатов и прокуроров (подпункт 4) пункта 2 статьи 55 УПК)
24

42,43-бағандардан
Барлығы өзгертілді (50, 51-бағандарды қоспағанда)
Үкімдер өзгертілді
Наразылықтың дәлелдерін толық қанағаттандырумен
наразылықтың дәлелдерін ішінара қанағаттандырумен
Заңнаманың өзгеруіне байланысты
бірінші сатылы үкімдер бойынша
апелляциялық сатылы үкімдері бойынша
бірінші сатылы үкімдер бойынша
апелляциялық сатылы үкімдері бойынша
бірінші сатылы үкімдер бойынша
апелляциялық сатылы үкімдері бойынша
бірінші сатылы үкімдер бойынша
апелляциялық сатылы үкімдері бойынша
бірінші сатылы үкімдер бойынша
апелляциялық сатылы үкімдері бойынша
бірінші сатылы үкімдер бойынша
апелляциялық сатылы үкімдері бойынша
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
Кестенің жалғасы
Үкімдер өзгертілді
сараланумен өзгертіп жазаны азайтумен
сараланумен өзгертіп жазаны азайтусыз
саралануды өзгертпей жазаны азайтумен немесе жұмсартумен
сараланумен өзгертіп одан ауыр жазаны тағайындау
Саралануды өзгертпей одан ауыр жазаны тағайындау
түзету колониясының түрі өзгерумен
қайталану тұрғысынан
бірінші сатылы үк імдер бойынша
апелляциялық сатылы үк імдері бойынша
бірінші сатылы үк імдер бойынша
апелляциялық сатылы үк імдері бойынша
бірінші сатылы үк імдер бойынша
апелляциялық сатылы үк імдері бойынша
бірінші сатылы үк імдер бойынша
апелляциялық сатылы үк імдері бойынша
бірінші сатылы үк імдер бойынша
апелляциялық сатылы үк імдері бойынша
бірінші сатылы үк імдер бойынша
апелляциялық сатылы үк імдері бойынша
бірінші сатылы үк імдер бойынша
апелляциялық сатылы үк імдері бойынша
(жалғасы)
Үкім өзгертілді
азаматтық талап бөлігінде
мүлікті тәркілеу туралы мәселені бұрыс шешу

из граф 42, 43
с полным удовлетворением доводов протеста
с частичным удовлетворением доводов протеста
по приговорам первой
инстанции
по приговорам
апелляционной инстанции
по приговорам первой
инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
по приговорам первой
инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
по приговорам первой
инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
44
45
46
47
48
49
50
51
продолжение
Всего изменено (за исключением граф 50, 51)
Приговоры изменены
ввиду изменения законодательства
с изменением квалификации и снижением наказания
с изменением квалификации без снижения наказания
без изменения квалификации со снижением наказания или со смягчением
по приговорам первой
инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
по приговорам первой
инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
по приговорам первой
инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
по приговорам первой
инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
по приговорам первой
инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
продолжение
с назначением более строгого наказания с изменением квалификации
с назначением более строгого наказания без изменения квалификации
с изменением вида ИК
в части рецидива
по приговорам первой
инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
по приговорам первой
инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
по приговорам первой
инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
по приговорам первой
инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
62
63
64
65
66
67
68
69
продолжение
в части гражданского иска

70,71-бағандардан
Заңнаманың өзгеруіне немесе рақымшылыққа байланысты емес, судьяға қатысты емес басқа негіздерді қоспағанда апелляциялық сатыдағы үкімдері өзгертілді
Заңнаманың өзгеруіне немесе рақымшылыққа байланысты емес, судьяға қатысты емес басқа негіздерді қоспағанда апелляциялық сатыдағы үкімдері өзгертілді
Бастапқы қалпына келтірілген үкімдер саны
наразылықты толық қанағаттандырумен
наразылықты ішінара қанағаттандырумен
бірінші сатылы үкімдер бойынша
апелляциялық сатылы үкімдері бойынша
бірінші сатылы үкімдер бойынша
апелляциялық сатылы үкімдері бойынша
бірінші сатылы үкімдер бойынша
апелляциялық сатылы үкімдері бойынша
80
81
82
83
84
85
86
87
"Қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатының жұмысы туралы есеп" №6-К нысаны
"Кассациялық сатысы қараған бірінші, апелляциялық сатылар сотының қаулысына өтінішхаттардың,наразылықтардың және ұсыныстардың қозғалысы" (адамдар саны бойынша)  Д кестесі
Атауы
жол нөмірі
Үкімдерін алқа қараған адамдар саны
Бірінші сатыдағы қаулылар бойынша адамдар саны
Апелляциялық сатыдағы қаулылар бойынша адамдар саны
Бірінші сатыдағы үкімдері өзгеріссіз қалдырылған адамдар саны
Апелляциялық сатыдағы үкімдері өзгеріссіз қалдырылған адамдар саны
Сатыдағы үкімдердің күші жойылды (58-65-бағандарды қоспағанда)
бірінші сатыда
апелляциялық сатыда
Кассациялық
а
б
1
2
3
4
5
6
7
8
БАРЛЫҒЫ
1
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 4 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 84 бұйрығына
6-қосымша
Соттардың жеке айыптау істері бойынша шағымдарды қарауы туралы есеп № 2-Ж нысан
Атауы
Жол нөмірі
Есептілік мерзімінің басына шағымдар қалдығы
Есептілік мерзімінде шағымдар келіп түсті
олардың ішінен

из граф 70, 71
Изменены постановления и приговоры апелляционной инстанции за исключением изменения законодательства или амнистии, либо по другим, не зависящим от судьи основаниям
Изменены постановления кассационной инстанции за исключением изменения законодательства или амнистии, либо по другим, не зависящим от судьи основаниям
Количество восстановленных первоначальных приговоров
с полным удовлетворением доводов протеста
с частичным удовлетворением доводов протеста
по приговорам первой инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
по приговорам первой инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
по приговорам первой инстанции
по приговорам апелляционной
инстанции
80
81
82
83
84
85
86
87
Форма №6-К "Отчет о работе кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел"
Таблица Д "Движение ходатайств, протестов и представлений на постановления судов первой, апелляционной инстанций, рассмотренных кассационной инстанцией" (по числу лиц)
Наименование
номер строки
Число лиц, в отношении которых постановления рассмотрены коллегией
Число лиц, по постановлениям 1 инстанции
Число лиц по постановлениям апелляционной инстанции
Число лиц, в отношении которых постановления 1 инстанции оставлены без изменения
Число лиц, в отношении которых постановления апелляционной инстанции оставлены без изменения
Отменено постановлений инстанций (за исключением граф 39-44)
первой
апелляционной
кассационной
а
б
1
2
3
4
5
6
7
8
ВСЕГО
1
Приложение 4 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года № 3
Приложение 6 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма № 2-Ж "Отчет о рассмотрении судами жалоб по делам частного обвинения"
Наименование
Номер строки
Остаток жалоб на начало отчетного периода
Поступило жалоб за отчетный период
из них

Сайлау құқықтарын іске асыруға немесе сайлау комиссияларының жұмысына кедергі келтіру (ҚР ҚК 150-бабы 1-тармағы)
9
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасын бұзу (ҚР ҚК 152-бабы 1,2-тармақтары)
10
Авторлық және (немесе) аралас құқықтарды бұзу (ҚР ҚК 198-бабы 1-тармағы)
11
Өнертапқыш, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, селекциялық жетістіктер немесе топологиялық интегралдық микросызбаларға құқықтарды бұзу (ҚР ҚК 199-бабы 1-тармағы)
12

Воспрепятствование осуществлению избирательных прав или работе избирательных комиссий (статья 150 пункт 1 УК РК)
10
Нарушение трудового законодательства Республики Казахстан (статья 152 пункты 1 и 2 УК РК)
11
Нарушение авторских и (или) смежных прав (статья 198 пункт 1 УК РК)
12
Нарушение прав на изобретения, полезные модели, промышленные образцы, селекционные достижения или топологии интегральных микросхем (статья 199 пункт 1 УК РК)
13

Дәрігерлік құпияны жариялау (ҚР ҚК 321-бабы 1-тармағы)
13
Басқа істер
14
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 4 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№84 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
"Бірінші сатыдағы сот қараған қылмыстық іске электрондық ақпараттық есепке алу құжаты"
1-тарау. Деректер
1. Тіркеу күні
2. Сот
3. Іс нөмірі
4. Қылмыстық істің №
5. Қылмыстық қудалау органының атауы
6. Тартылғандар саны
7. Істегі оқиғалар саны
8. Іс томдарының саны
9. Келіп түсу тәртібі
10. Жеке айыптау ісіне қайта сараланды
11. Тергеулік
12. Құқық бұзушылықты қосымша саралау
13. Тергеп-тексеру (іс жүргізу) түрі
14. Сот ісін жүргізу тілі
15. Істің ауырлығы
16. Істі қозғау күні
17. Жәбірленушілердің жалпы саны
18. Әйел жынысты жәбірленуші адамдардың саны
19. Кәмелетке толмаған жәбірленушілердің саны
20. Алқабилердің қатысуымен
21. Құқық бұзушылық түрі
22. Электрондық тәртіпте келіп түсті
23. Іс сотқа бап бойынша келіп түсті (жаңа Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі (бұдан әрі- ҚР ҚК)
24. Іс сотқа бап бойынша келіп түсті (бұрынғы ҚР ҚК)
25. Үздіксіз сот процесінде қаралд
2-тарау. Залал
1. Үкім шығарылғанға дейін сотта өтелген сома
1.1. мемлекетке
1.2. жеке тұлғаға
1.3. заңды тұлғаға
2. Айыптау қорытындысына сәйкес залалдың мөлшері
3. Өтеудің барлық сомасы
4. Сотқа дейінгі тергеу сатысында өтелді
5. Азаматтық талап арыз қойылды
5.1. Азаматтық талап арызды қарау нәтижесі
6. Талап арыз мөлшерде қанағаттандырылды
6.1 Талап-арыз мемлекет кірісі мөлшерінде қанағаттандырылды
7. Сот белгілеген заладың мөлшері
7.1. мемлекетке
7.2. жеке тұлғаға
7.3. заңды тұлғаға
8. Процестік шығындарының сомасы
9. Азаптау туралы істер бойынша өндіріп алынған сома
10. Ақталғандардың пайдасына өндіріп алынған өтелген залал сомасы
11. Оңалту кезінде өтелген залал сомасы
12. Азаматтық құқықтарды бұзу кезінде өтелген залал сомасы
3-тарау. Қарау – танысу
1. Судьяға беру күні
2. Берілген сәтте істі қараушы судьяның Т.А.Ә. (болған жағдайда)
3. Қосалқы судья
4. Іс жүргізуге қабылдау күні
5. Прокурорға немесе жеке айыптаушыға қайтару күні

Разглашение врачебной тайны (статья 321 пункт 1 УК РК)
14
Прочие дела
15
Возвращено заявителю без рассмотрения
вынесено постановлений
Рассмотрено с нарушением срока (статья 409 часть 2 УПК РК)
Остаток жалоб на конец отчетного периода
о принятии жалобы к своему производству
об отказе в принятии жалобы к своему производству
о передаче жалобы по подследственности
о передаче жалобы по подсудности
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 5 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года № 3
Приложение 7 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан № 84
от 25 апреля 2016 года
Форма
Электронный информационный учетный документ на уголовное дело, рассмотренное судом первой инстанции
Раздел 1. Данные
1. Дата регистрации
2. Суд
3. Номер дела
4. № уголовного дела
5. Наименование органа уголовного преследования
6. Число привлеченных
7. Количество эпизодов в деле
8. Количество томов дела
9. Порядок поступления
10. Переквалифицировано в дело частного обвинения
11. Подследственность
12. Дополнительная классификация правонарушения
13. Вид расследования (производства)
14. Язык судопроизводства
15. Сложность дела
16. Дата возбуждения дела
17. Общее количество потерпевших
18. Количество потерпевших лиц женского пола
19. Количество потерпевших несовершеннолетних
20. С участием присяжных заседателей
21. Вид правонарушения (преступление, проступок)
22. Поступило в электронном порядке
23. Дело поступило в суд по статье (новый Уголовный кодекс Республики Казахстан (далее - УК РК)
24. Дело поступило в суд по статье (старый УК РК)
Раздел 2. Ущерб
1. Сумма возмещения в суде до постановления приговора
1.1. государству
1.2. физическому лицу
1.3. юридическому лицу
2. Размер ущерба согласно обвинительному акту
2.1. государству
2.2. физическому лицу
2.3. юридическому лицу
3. Сумма возмещения (всего)
4. Возмещено на стадии досудебного расследования
5. Предъявлен гражданский иск
5.1 Результат рассмотрения гражданского иска
6. Иск удовлетворен в размере
6.1 Иск удовлетворен в размере в доход государства
7. Размер ущерба, определенный судом
7.1. государству
7.2. физическому лицу
7.3. юридическому лицу
8. Сумма процессуальных издержек
9. Сумма, взысканная по делам о пытках
10. Сумма возмещенного ущерба, взысканная в пользу оправданных
11. Сумма возмещенного ущерба при реабилитации
12. Сумма возмещенного ущерба при нарушени гражданских прав
Раздел 3. Рассмотрение - ознакомление
1. Дата передачи судье
2. Ф.И.О. (при его наличии) судьи, рассматривающего дело в данный момент
3. Запасной судья
4. Дата принятия к производству
5. Дата возврата прокурору или частному обвинителю

6. Қайтарып алу күні
7. Қайта қараудан бас тарту күні (жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша)
8. Алдын ала тыңдауды жүргізу туралы қаулының шығарылған күні
8.1. Алдын ала тыңдау өткізу күні
8.2. Алдын ала тыңдауды өткізу үшін негіздер
9. Алдын ала тыңдауда қабылданған шешім
10. Іс бойынша алдын ала шешім
11. Басқа қаулыларды шығару күні
12. Мерзімді бұзумен қаралған
13. Басты сот қарауын тағайындау күні
14. Түсініктемелер
15. № ______-іспен бір өндіріске біріктірілді; біріктіру күні
4-тарау. Қарау – тоқтата тұру
1. Қаулы шығару күні
2. Тоқтата тұруға негіздер
3. Қайта жаңғырту күні
4. Тоқтата тұру туралы қаулы шағымдалды (өтінішхат енгізілді)
5. Түсініктемелер
5-тарау. Қарау – сот отырысы
1. Отырыс күні
2. Төрағалық етуші судья
3. Сот отырысының хатшысы
4. Адвокат
5. Прокурор
6. Аудио-бейне жазба
7. Аудио жазба
8. Бейнеконференц байланысты қолданумен сот отырысы
9. Отырыс кейінге қалдырылды
10. Түсініктемелер
6-тарау. Қарсылық білдіру
1. Қарсылық білдіру туралы өтініштің күні
2. Төрағалық етуші судья
3. Қарсылық білдіру туралы өтінішхатты қараушы судья
4. Қанағаттандырылды
5. Қаулы шығарылған күні
6. Қарсылық білдіру алған судьялардың Т.А.Ә. (болған жағдайда)
7. Түсініктемелер
7-тарау. Қарау – үкім (қаулы)
1. Үкімнің (қаулының) мәні
2. Сот актісі шығарылды
2.1. Тергеудің (өндірістің)келесі түрінде қаралды :
3. Іс сырттай қаралды
4. Үкімдерді (қаулыларды) есепке алу (ауырлығы бойынша) үшін бап:
5. Жаңа ҚК
5.1. Бұрынғы ҚК
6. Үкімдерді (қаулыларды) есепке алу (есірткі бойынша) үшін бап:
6.1. Жаңа ҚК
6.2. Бұрынғы ҚК
7. Үкімдерді (қаулыларды) есепке алу (сыбайлас жемқорлық бойынша) үшін бап:
7.1. Жаңа ҚК
7.2. Бұрынғы ҚК
8. Адам құқықтары бойынша әмбебап конвенцияларды қолданумен қаралған
9. Медиатордың қатысуымен тараптардың бітісуі
10. Шешім мерзімдерді бұзумен шығарылды
11. Сотта сараптама жүргізілді
12. Баптармен белгіленген мерзімдерді бұзу
13. Үкімнің (қаулының) шығарылған күні
14. Үкімді (қаулыны) құрастыру күні
15. Хаттаманы құрастыру күні
16. Үкімнің (қаулының) заңды күшіне ену күні
17. Үкімнің (қаулының) көшірмесін тапсыру күні
18. Істі кеңсеге тапсыру күні
19. Салыстыруды жасаған маман
20. Аяқталу күні
8-тарау. Қарау – жеке қаулылар
1. Жеке қаулыны шығару күні
2. Шығарылған жеке қаулының мәні
3. Жеке қаулы кімге арналған
4. Жеке қаулыны жіберу күндері
5. Жауаптар
6. Жауап күні
7. Жауаптың мәні
9-тарау. Инстанция – апелляция
1. Істі жоғары тұрған сотқа жіберу күні
3. Қараусыз қайтарған күні
3. Апелляциялық сатыдағы соттан қайтару күні
4. Қайтарып алу күні
5. Апелляцияға жібергенге дейін кері қайтару
6. Соттың атауы
7. Шешім түрі

6. Дата отзыва
7. Дата отказа в пересмотре (по вновь открывшимся обстоятельствам)
8. Дата вынесения постановления о проведении предварительного слушания
8.1 Дата проведения предварительного слушания
8.2. Основание для проведения предварительного слушания
9. Решение, принятое на предварительном слушании
10. Предварительное решение по делу
11. Дата вынесения других постановлений
12. Рассмотрено с нарушением срока
13. Дата назначения Главного судебного рассмотрения
14. Комментарии
15. Объединено в одно производство с делом № ______; дата объединения
Раздел 4. Рассмотрение - приостановление
1. Дата вынесения постановления
2. Основания для приостановления
3. Дата возобновления
4. Постановление о приостановлении обжаловано (внесено ходатайство)
5. Комментарии
Раздел 5. Рассмотрение - судебные заседания (Сведения о динамике производства)
1. Дата заседания
2. Председательствующий судья
3. Секретарь судебного заседания
4. Адвокат
5. Прокурор
6. Аудио-, видео фиксация
7. Аудио фиксация
8. Судебное заседание с использованием видеоконференцсвязи
9. Заседание отложено
10. Комментарии
Раздел 6. Отвод
1. Дата заявления об отводе
2. Председательствующий судья
3. Судья, рассматривающий ходатайство об отводе
4. Удовлетворено
5. Дата вынесения постановления
6. Ф.И.О. (при его наличии) судей, получивших отвод
7. Комментарий
Раздел 7. Рассмотрение – приговор (постановление)
1. Сущность приговора (постановления)
2. Вынесен судебный акт
2.1. Рассмотрено в следующем виде расследования (производства):
3. Дело рассмотрено заочно
4. Статья для учета приговоров (постановлений) (по тяжести приговора):
5. Новый УК РК
5.1. Старый УК РК
6. Статья для учета приговоров (постановлений) (по наркотикам)
6.1. Новый УК РК
6.2. Старый УК РК
7. Статья для учета приговоров (постановлений) (по коррупции)
7.1. Новый УК РК
7.2 . Старый УК РК
8. Рассмотрено с применением универсальных конвенций по правам человека
9. Примирение сторон с участием медиатора
10. Решение вынесено с нарушением сроков
11. Проведена экспертиза в суде
12. Нарушение сроков, определенных статьями
13. Дата вынесения приговора (постановления)
14. Дата составления приговора (постановления)
15. Дата составления протокола
16. Дата вступления приговора (постановления) в законную силу
17. Дата вручения копии приговора (постановления)
18. Дата сдачи дела в канцелярию
19. Дата завершения
Раздел 8. Рассмотрение - Частные постановления
1. Дата вынесения частного постановления
2. Сущность вынесенного частного постановления
3. Кому адресовано частное постановление
4. Даты направления частного постановления
5. Ответы
6. Дата ответа
7. Сущность ответа
Раздел 9. Инстанции – апелляция
1. Дата направления дела в вышестоящий суд
2. Дата возврата без рассмотрения
3. Дата возвращения из суда апелляционной инстанции
4. Дата отзыва
5. Возврат до передачи в апелляцию
6. Наименование суда
7. Вид решения

8. Қаулы (үкім) шығарылған күні
9. Қарауды тоқтату туралы қаулы шығарылды
10. Шағым бойынша нәтиже
11. Прокурордың апелляциялық өтінішхаты бойынша нәтиже
10-тарау. Инстанция - кассация
1. Істі кассациялық сатыға жіберу күні
2. Жоғары тұрған сотта тыңдау күні
3. 1-сатының үкімі (қаулысы) бойынша шешім
4. Апелляциялық сатының үкімі бойынша шешім
5. Түсініктемелер
11-тарау. Заттай дәлелдемелер
1. Сотталушының Т.А.Ә.(болған жағдайда)
2. Атауы
3. Келіп түскен күні
4. Саны
5. Жауапты тұлға
6. Сақтау орны
7. Заттай дәлелдемелер бойынша шешім туралы ақпарат
8. Жойылды
9. Шешім күні
10. Заттай дәлелдемелер бойынша орындау туралы ақпарат
11. Орындау күні
12. Еске салуларды жолдау күні
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 4 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№84 бұйрығына
8-қосымша
Нысан
Қылмыстық іс жөніндегі сот актілерін орындау бойынша электрондық ақпараттық есепке алу құжаты
1-тарау. Орындау мәселесі бойынша өтінішхаттың (ұсыныстың) келіп түсуі
1. Материалдарды есепке алу журналы бойынша №
2. Қылмыстық қудалау органының атауы
3. Айыптаудың барлық баптары
4. Үкім бойынша барлық баптар
5. Ауырлығы
6. Өтінішхаттың (ұсыныстың) мәні
7. Сот ісін жүргізу тілі
8. Құқық бұзушылық түрі
Раздел 2. Қатысушылар
1. Тегі
2. Аты
3. Әкесінің аты (болған жағдайда)
4. Жынысы
5. Сотталған (айыпталушы, күдікті) аурудан зардап шегеді
6. Сотталғанға берілген жазаның шарасы (тергеу, анықтау органының бұлтартпау шарасы)
3-тарау. Сұрақты қарау
1.Қарау күні
2.Қарау нәтижесі
3.Қайтарып алу, кері шақырту күні, уақыты
4.Соттылығы бойынша беру күні
5.Заңды күшіне енген күні
6.Орындауға жіберілген күні
7. Тоқтату күні
8. Мұрағатқа беру күні
4-тарау. Сот отырысы
1. Отырыс күні
2. Судья
3. Хатшы
4. Адвокат
5. Прокурор
6. Жабық сот отырысы
7. Аудио-, бейнежазба
8. Аудиожазба
9. Бейнеконференцбайланыспен сот отырысы
10. Отырыс кейінге қалдырылды
11. Түсініктеме
5-тарау. Шығарылған жеке қаулылар туралы мәліметтер
1. Жеке қаулыларды шығару күні
2. Шығарылған жеке қаулылардың мәні
3. Жеке қаулылар кімге арналған
4. Қаулы прокурордың атына шығарылды
5. Жеке қаулыларға жауаптардың келіп түсу күндері
6-тарау. Апелляциялық сатыда қарау
1. Қарау күні
2.Соттың атауы
3. Түсініктемелер
4. Жеке шағым қанағаттандырылды
5.Жеке наразылық қанағаттандырылды
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 4 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№84 бұйрығына
9-қосымша
Нысан
Прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының шешімдеріне шағымдану бойыншаэлектрондық ақпараттық есепке алу құжаты(Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 106-бабы)
1-тарау. Келіп түсуі
1. Материалдың №
2. Қылмыстық қудалау органы қылмыстық ісінің №
3. Қылмыстық қудалау органының атауы
4. Келіп түсу тәртібі
5. Шағым келтірілген әрекеттер
6. Шағымды берген адамның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
7. Келіп түсу күні

8. Дата вынесения постановления (приговора)
9. Вынесено постановление о прекращении рассмотрения
10. Результат по жалобе
11. Результат по апелляционному ходатайству прокурора
Раздел 10. Инстанции - кассация
1. Дата направления дела в кассационную инстанцию
2. Дата слушания в вышестоящем суде
3. Решение по приговору (постановлению) первой инстанции
4. Решение по приговору апелляционной инстанции
5. Комментарии
Раздел 11. Вещественные доказательства
1. Ф.И.О. (при его наличии) подсудимого
2. Наименование
3. Дата поступления
4. Количество
5. Ответственное лицо
6. Место хранения
7. Информация о решении по вещественным доказательствам
8. Уничтожено
9. Дата решения суда
10. Информация об исполнении по вещественным доказательства
11. Дата исполнения
12. Дата направления напоминаний
Приложение 6 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года № 3
Приложение 8 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма
Электронный информационный учетный документ по исполнению судебных актов по уголовному делу
Раздел 1. Поступление ходатайства (представления) по вопросу исполнения
1. № по журналу учета материалов
2. Наименование органа уголовного преследования
3. Все статьи обвинения
4. Все статьи по приговору
5. Тяжесть
6. Сущность ходатайства (представления)
7. Язык судопроизводства
8. Вид правонарушения
Раздел 2. Участники
1. Фамилия
2. Имя
3. Отчество (при его наличии)
4. Пол
5. Осужденный (обвиняемый, подозреваемый) страдает болезнью
6. Примененная к осужденному мера наказания (мера пресечения органа следствия, дознания)
Раздел 3. Рассмотрение вопроса
1. Дата рассмотрения
2. Результат рассмотрения
3. Дата, время отзыва, возврата
4. Дата передачи по подсудности
5. Дата вступления в законную силу
6. Дата направления на исполнение
7. Дата прекращения
8. Дата сдачи в архив
Раздел 4. Судебное заседание
1. Дата заседания
2. Судья
3. Секретарь
4. Адвокат
5. Прокурор
6. Закрытое судебное заседание
7. Аудио-, видеофиксация
8. Аудиофиксация
9. Судебное заседание с видеоконференцсвязью
10. Заседание отложено
11. Комментарии
Раздел 5. Сведения о вынесенных частных постановлениях
1. Дата вынесения частных постановлений
2. Сущность вынесенных частных постановлений
3. Кому адресованы частные постановления
4. Постановления вынесены в адрес прокурора
5. Даты поступления ответов на частные постановления
Раздел 6. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Дата рассмотрения
2. Наименование суда
3. Комментарии
4. Частная жалоба удовлетворена
5. Частный протест удовлетворен
Приложение 7 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года № 3
Приложение 9 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма
Электронный информационный учетный документ по обжалованию решений прокурора, органов уголовного преследования (статья 106 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан)
Раздел 1. Поступление
Суд
1. № материала
2. № уголовного дела органа уголовного преследования
3. Наименование органа уголовного преследования
4. Порядок поступления
5. Обжалуемые действия
6. Ф.И.О. (при его наличии) лица, подавшего жалобу
7. Жалоба на действия

8. Әрекеттерге шағым
9. Сот ісін жүргізу тілі
2-тарау. Мәселені қарау
1. Келіп түсу күні
2. Кері шақырту немесе қараусыз қайтару күні
3. Қарау күні
4. Шағым қанағаттандырылды
5. Заңды күшіне енген күні
6. Мұрағатқа беру күні
7. Тоқтату күні
8. Тоқтата тұру негізі
9. № __ материалмен біріктірілді
10. Шағымды қарау күні
11. Мерзімі бұзылып қаралды
3-тарау. Сот отырысы
1. Отырыс күні
2. Судья
3. Хатшы
4. Адвокат
5. Прокурор
6. Жабық сот отырысы
7. Аудио-, бейнежазба
8. Аудиожазба
9. Бейнеконференцбайланыспен сот отырысы
10. Отырыс кейінге қалдырылды
11. Түсініктеме
4-тарау. Шығарылған жеке қаулылар туралы мәліметтер
1. Жеке қаулыларды шығару күні
2. Шығарылған жеке қаулылардың мәні
3. Жеке қаулылар кімге арналған
4. Қаулы прокурордың атына шығарылды
5. Жеке қаулыларға жауаптардың келіп түсу күндері
5-тарау. Апелляциялық сатыда қарау
1. Қарау күні
2. Соттың атауы
3. Шағым қанағаттандырылды
4. Түсініктеме
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 4 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№84 бұйрығына
10-қосымша
Нысан
Тергеу судьясының өкілеттігі бойынша электрондық ақпараттық есепке алу құжаты
1-тарау. Келіп түсуі
1. Материалдың №
2. Қылмыстық қудалау органының, бірінші саты сотының қылмыстық іс №
3. Үкімнің (күні)
4. Тергеу, анықтау органы
5. Қылмыстық қудалау органының атауы
6.___________ қатысты
7.Өтінішхатты (ұсынысты) кім берді
8.Келіп түсу тәртібі
9.Өтінішхаттың (ұсыныстың) мәні
10. Қамауға алудың негізі
11.Ұстау күні
12.Айыптаудың (үкімнің) барлық баптары
13. Айыптаудың негізгі бабы
14. Ауырлық
15. Сот ісін жүргізу тілі
16. Құқық бұзушылықтың түрі
2-тарау. Қатысушылар
1. Тегі
2. Аты
3. Әкесінің аты (болған жағдайда)
4. Сотталған (айыпталушы, күдікті)
5. Жынысы
3-тарау. Қарау
1.Қарау күні, уақыты
2.Қарау нәтижесі
3.Қайтарып алудың, кері шақыртудың күні, уақыты
4.Орындауға жіберу күні
5.Тоқтату күні
6.Соттылығы бойынша беру күні
4-тарау. Санкциялау бойынша өтінішхаттарды қарау нәтижесі
1. Сот санкция берген бұлтартпау шарасы
2. ... дейінгі мерзімге
3. Қамауда ұстау (үйде қамап ұстау) ... дейін ұзартылды
4. Ұзарту кезеңі
5. Заңды күшіне енген күні
5-тарау. Шығарылған жеке қаулылар туралы мәліметтер
1. Жеке қаулыларды шығару күні
2. Шығарылған жеке қаулылардың мәні
3. Жеке қаулылар кімге арналған
4. Қаулылар прокурордың атына шығарылды
5. Жеке қаулыларға жауаптардың келіп түсу күндері
6-тарау. Апелляциялық сатыда қарау
1. Қарау күні
2. Соттың атауы
3. Жеке шағым қанағаттандырылды
4. Прокурордың өтінішхаты қанағаттандырылды
5. Түсініктемелер
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 4 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 84 бұйрығына
11-қосымша
Нысан
Апелляциялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске электрондық ақпараттық есепке алу құжаты
1-тарау. Деректер
1. Сот
2. Істің № (апелляциялық сатының)
3. Сотталғандардың саны (айыпталушылардың, күдіктілердің)
4. Келіп түсу тәртібі:
5. Қайталап келіп түсті
6. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша
7. Шағымды бұрын қарады

8. Лицо, подавшее жалобу, является____
9. Язык судопроизводства
Раздел 2. Рассмотрение вопроса
1. Дата поступления
2. Дата отзыва или возврата без рассмотрения
3. Дата рассмотрения
4. Жалоба удовлетворена
5. Дата вступления в законную силу
6. Дата прекращения
7. Дата приостановления
8. Объединено с материалом №__
9. Результаты рассмотрения жалобы
10. Рассмотрено с нарушением срока
Раздел 3. Судебное заседание
1. Дата заседания
2. Судья
3. Секретарь судебного заседания
4. Адвокат
5. Прокурор
Раздел 4. Сведения о вынесенных частных постановлениях
1. Дата вынесения частных постановлений
2. Сущность вынесенных частных постановлений
3. Кому адресованы частные постановления
4. Постановления вынесены в адрес прокурора
5. Даты поступления ответов на частные постановления
Раздел 5. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Дата рассмотрения
2. Наименование суда
3. Жалоба удовлетворена
4. Комментарии
Приложение 8 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года № 3
Приложение 10 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма
Электронный информационный учетный документ по полномочиям следственного судьи (санкция)
Раздел 1. Поступление
1. № материала
2. № уголовного дела органа уголовного преследования, суда первой инстанции
3. Дата приговора (постановления)
4. Орган следствия, дознания
5. Наименование органа уголовного преследования
6. В отношении _________
7. Кем подано ходатайство (представление)
8. Порядок поступления
9. Сущность ходатайства (представления)
10. Основание ареста
11. Дата задержания
12. Все статьи обвинения (приговора)
13. Основная статья обвинения
14. Тяжесть
15. Язык судопроизводства
16. Вид правонарушения
Раздел 2. Участники
1. Фамилия
2. Имя
3. Отчество (при его наличии)
4. Осужденный (обвиняемый, подозреваемый)
5. Пол
Раздел 3. Рассмотрение
1. Дата, время рассмотрения
2. Результат рассмотрения
3. Дата, время отзыва, возврата
4. Дата направления на исполнение
5. Дата прекращения
6. Дата передачи по подсудности
Раздел 4. Результат рассмотрения ходатайства по санкционированию
1. Санкционированная судом мера пресечения
2. На срок до
3. Содержание под стражей (домашний арест) продлен до…
4. Период продления
5. Дата вступления в законную силу
Раздел 5. Сведения о вынесенных частных постановлениях
1. Дата вынесения частных постановлений
2. Сущность вынесенных частных постановлений
3. Кому адресованы частные постановления
4. Постановления вынесены в адрес прокурора
5. Даты поступления ответов на частные постановления
Раздел 6. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Дата рассмотрения
2. Наименование суда
3. Частная жалоба удовлетворена
4. Ходатайство прокурора удовлетворено
5. Комментарии
Приложение 9 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года № 3
Приложение 11 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма
Электронный информационный учетный документ на уголовное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции
Раздел 1. Данные
1.Суд
2. № дела (апелляционной инстанции)
3. Количество подсудимых (обвиняемых, подозреваемых)
4. Порядок поступления:
5. Поступило повторно
6. По вновь открывшимся обстоятельствам
7. Жалобу ранее рассматривал

8. Шағымды кім берді (прокурордың апелляциялық өтінішхаты)
9. Келіп түскен кездегі томдардың саны
10. Бірінші сатыдағы соттың шағымдалған сот актісі
11. Құқық бұзушылықтың қосымша саралануы
12. Істің ауырлығы
13. Құқық бұзушылық түрі
14. Құпия іс
15. Сот ісін жүргізу тілі
16. Жабық сот процесі
17. Іс бап бойынша келіп түсті (жаңа Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі (бұдан әрі- ҚР ҚК)
18. Іс бап бойынша келіп түсті (бұрынғы ҚР ҚК)
19. Түсініктеме
2-тарау. Істің апелляциялық сатыдағы қозғалысы туралы мәліметтер (танысу, тоқтата тұру)
1. Алқаға келіп түсу күні
2. Істі қараған судьяның Т.А.Ә. (болған жағдайда)
3. Қараусыз қайтару күні, уақыты
4. Қайтару себебі
5. Соттылығы бойынша беру күні
6. Прокурордың барлық өтінішхаттары және шағымдары кері шақыртылды
7. Кері шақырту күні
8. Барлық жеке шағымдар және прокурордың өтінішхаттары кері шақыртылды
9. Жеке шағымның, прокурордың өтінішхатын кері шақыртылған күні
10. Қайта қараудан бас тарту күні
11. Тоқтата тұру күні
12. Тоқтата тұруға негіздер
13. Қайта жаңарту күні
14. Түсініктеме
3-тарау. Істің апелляциялық сатыдағы қозғалысы туралы мәліметтер (сот отырысы)
1. Отырыс күні
2. Төрағалық етуші судьяның ТАӘ (болған жағдайда)
3. Баяндамашы судьяның ТАӘ (болған жағдайда)
4. Сот отырысы хатшысының ТАӘ (болған жағдайда)
5. Жабық сот отырысы
6. Аудио-, бейнежазба
7. Бейнеконференцбайланыспен сот отырысы
8. Отырыс кейінге қалдырылды
9. Хаттама құрыла отырып қаралды
10. Түсініктеме
4-тарау. Қарсылық білдіру
1. Қарсылық білдіру туралы өтініштің күні
2. Төрағалық етуші судья
3. Қанағаттандырылды
4. Қаулы шығарылған күні
5. Қарсылық білдіру туралы өтінішхатты қараған судья
6. Қарсылық білдіруді алған судьялардың Т.А.Ә. (болған жағдайда)
5-тарау. Қарау
1. Шешімнің түрі
2. Сот отырысында шешім шығару күні
3. Хаттама құру күні
4. Шешім мерзімі бұзылып шығарылды
5. Қарауды тоқтату туралы қаулы шығарылды
6. Шағым бойынша нәтиже
7. Прокурордың апелляциялық өтінішхаты бойынша нәтиже
8. Адам құқықтары жөніндегі әмбебап конвенцияларды қолдана отырып қаралды
9. Прокурордың өтінішхаты бойынша нәтиже
10. Үкімді (қаулы) құрастыру күні
11. Үкімнің көшірмесін тапсыру күні
12. Үкімнің заңды күшіне енген күні
13. Істі кеңсеге беру күні
14. Істі бірінші сатыдағы сотқа жолдау күні
15. Үкімнің (қаулының) күші кассациялық қаулыда жойылды
16. Медитордың қатысуымен тараптардың татуласуы
17. Шешім мерзімі бұзып шығарылды
6-тарау. Жеке қаулылар
1. Жеке қаулыны шығару күндері
2. Жеке қаулының мәні
3. Жеке қаулыны жолдау күні
4. Жеке қаулылар кімге арналған
5. Жауаптардың мәні
7-тарау. Заттай дәлелдемелер
1. Атауы
2. Келіп түсу күні
3. Саны
4. Жауапты тұлға
5. Сақтау орны
6. Заттай дәлелдемелер бойынша шешім
7. Заттай дәлелдемелер бойынша шешімнің орындалуы туралы мәліметтер

8. Кем подана жалоба (апелляционное ходатайство прокурора)
9. Количество томов при поступлении
10. Обжалуемый судебный акт суда первой инстанции
11. Дополнительная классификация правонарушения
12. Сложность дела
13. Вид правонарушения
14. Секретное дело
15. Язык судопроизводства
16. Закрытый судебный процесс
17. Дело поступило в суд по статье (новый УК РК)
18.Дело поступило в суд по статье (старый УК РК)
19. Комментарии
Раздел 2. Сведения о движении дела в апелляционной инстанции (ознакомление, приостановление)
1. Дата поступления в коллегию
2. Ф.И.О. (при его наличии) судьи, рассматривающего дело
3. Дата возврата без рассмотрения
4. Причина возврата
5. Дата передачи по подсудности
6. Отозваны все апелляционные ходатайства прокурора, жалобы.
7. Дата отзыва
8. Отозваны все частные жалобы или ходатайства прокурора
9. Дата отзыва частной жалобы или ходатайства прокурора
10. Дата отказа в пересмотре
11. Дата приостановления
12. Основания для приостановления
13. Дата возобновления
14. Комментарии
Раздел 3. Сведения о движении дела в апелляционной инстанции (судебное заседание)
1. Дата заседания
2. Ф.И.О.(при его наличии) председательствующего судьи
3. Ф.И.О. (при его наличии) коллегиального состава
4. Ф.И.О. (при его наличии) секретаря судебного заседания
5. Закрытое судебное заседание
6. Аудио-видео фиксация
7. Судебное заседание с видео-конференц связью
8. Заседание отложено
9. Рассмотрено с составлением протокола
10. Комментарии
Раздел 4. Отвод
1. Дата заявления об отводе
2. Председательствующий судья
3. Удовлетворено
5. Дата вынесения постановления
6. Судья, рассмотревший ход-во об отводе
7. Ф.И.О. (при его наличии) судей, получивших отвод
Раздел 5. Рассмотрение
1. Вид решения
2. Дата вынесения решения в судебном заседании
3. Дата составления протокола
4. Решение вынесено с нарушением срока
5. Вынесено постановление о прекращении рассмотрения
6. Результат по жалобе
7. Результат по апелляционному ходатайству прокурора
8. Рассмотрено с применением универсальных конвенций по правам человека
9. Результат по ходатайству прокурора
10. Дата составления приговора (постановления)
11. Дата вручения копии приговора
12. Дата вступления приговора (постановления) в законную силу
13. Дата передачи дела в канцелярию
14. Дата направления дела в суд первой инстанции
15. Приговор (постановление) отменено в кассационной инстанции
16. Примирение сторон с участием медиатора
17. Решение вынесено с нарушением срока
Раздел 6. Частные постановления
1. Дата вынесения частного постановления
2. Сущность частного постановления
3. Дата направления частного постановления
4. Кому адресованы частные постановления
5. Сущность ответов
Раздел 7. Вещественные доказательства
1. Наименование
2. Дата поступления
3. Количество
4. Ответственное лицо
5. Место хранения
6. Решение по вещественным доказательствам
7. Сведения об исполнении решения по вещественным доказательствам

8. Еске салуларды жолдау күні
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 4 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№84 бұйрығына
12-қосымша
Нысан
Кассациялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске электрондық ақпараттық есепке алу құжаты
1-тарау. Наразылықтың, өтінішхаттың, ұсыныстың (істің) келіп түсуі туралы
1. Алдын ала қарау
2. Алқадағы іс жүргізу №
3. Қайта қарау бойынша іс жүргізу №
4. Түрі
5. Бастапқы келіп түсу
6. Қайталап
7. Өтінішхатты (наразылықты) кім берді
8. Шағым келтірілген сот актісі
9. Сот ісін жүргізу тілі
10. Істің ауырлығы
11. Алдыңғы іс жүргізу ісінің нөмірі
12. Құқық бұзушылық түрі
13. Жабық сот процесі
2-тарау. Іс жүргізу динамикасы туралы мәліметтер (алдын ала қарау)
1. Алқаға беру күні
2. Судьяға беру күні
3. Қараушы судьяның Т.А.Ә. (болған жағдайда)
4. Түсіндірумен қайтару күні:
5. Қайтару себебі
6. Қараусыз қалдыру күні
7. Наразылықты немесе өтінішхатты кері шақырту күні
8. Наразылықты, өтінішхатты кім шақыртты
9. Соттылығы бойынша беру күні
10. Соттылығы бойынша қайда берілді
11. Алдын ала қарау бойынша шешімнің күні
12. ҚР ҚПК 490-бабы 3-бөлігі ғылыми қарытындыны сұраумен
13. Істі сұрату күні
14. Істің алқаға келіп түсу күні
15. Алдан-ала қарау бойынша шешім
16. Мерзімдері бұзылып қаралды
17. Біріктіру күні
3-тарау. Сот отырысына дейінгі іс жүргізу
1. Алқаға келіп түскен күні
2. Қайта қарау сатысында наразылықтың, өтінішхаттың, ұсыныстың келіп түскен күні
3. Наразылықты кері қайтару күні
4. Наразылықты немесе шағымды кері шақырту күні
5. Наразылықты кім шақыртты
6. Өткен жылдың кассациялық іс жүргізуін қозғау туралы қаулының қалдығы
7. Біріктіру күні
4-тарау. Сот отырысы
1. Өтырыс күні
2. Төрағалық етуші судьяның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
3. Баяндаушы-судьяның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
4. Судьяның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
5. Прокурордың Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
6. Адвокаттың Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
7. Жабық сот отырысы
8. Отырыс кейінге қалдырылды
9. Түсініктемелер
5-тарау. Қайта қарау нәтижесі
1. Шешім шығару күні
2. Өтінішхат бойынша нәтиже
3. Наразылық бойынша нәтиже
4. Ұсыныс бойынша нәтиже
5. Қайта қараудан бас тарту туралы қаулы шығарылды
6. Шешім мерзімі бұзылып шығарылды
7. Аяқталу күні
6-тарау. Жеке қаулылар
1. Жеке қаулыларды шығару күні
2. Қаулылардың мәні
3. Жеке қаулы кімге арналған
4. Жеке қаулыны жіберу күні
5. Жауаптар
7-тарау. Іс жүргізуді аяқтау
1. Алдын ала қарау қаулысын судьяның беру күні

8. Дата направления напоминаний
Приложение 10 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года № 3
Приложение 12 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма
Электронный информационный учетный документ на уголовное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции
Раздел 1. О поступлении протеста, ходатайства, представления (дела)
1. № предварительного рассмотрения
2. № производства в коллегии
3. № производства по пересмотру
4. Тип
5. Первичное поступление
6. Повторно
7. Кем подано ходатайство (протест)
8. Обжалуемый судебный акт
9. Язык судопроизводства
10. Сложность дела
11. Номер дела прошлого производства
12. Вид правонарушения
13. Закрытый судебный процесс
Раздел 2. Сведения о динамике производства (предварительное рассмотрение)
1. Дата передачи в коллегию
2. Дата передачи судье
3. Ф.И.О. (при его наличии) судьи
4. Дата возвращения с разъяснением
5. Причина возврата
6. Дата оставления без рассмотрения
7. Дата отзыва протеста или ходатайства
8. Кем отозван протест
9. Дата передачи по подсудности
10. Куда передано по подсудности
11. Дата решения по предварительному рассмотрению
12. С запросом научного заключения части 3 статьи 490 УПК РК
13. Дата истребования дела
14. Дата поступления дела в коллегию
15. Решение по предварительному рассмотрению
16. Рассмотрено с нарушением сроков
17. Дата объединения
Раздел 3. Производство досудебного заседания
1. Дата поступления в коллегию
2. Дата поступления протеста, ходатайства, представления на стадии пересмотра
3. Дата возврата протеста
4. Дата отзыва протеста или жалобы
5. Кем отозван протест
6. Остаток постановления о возбуждении кассационного производства прошлого года
7. Дата объединения
Раздел 4. Судебное заседание
1. Дата заседания
2. Ф.И.О. (при его наличии) председательствующего судьи
3. Ф.И.О. (при его наличии) судьи-докладчика
4. Ф.И.О. (при его наличии) судьи
5. Ф.И.О. (при его наличии) прокурора
6. Ф.И.О. (при его наличии) адвоката
7. Закрытое судебное заседание
8. Заседание отложено
9. Комментарии
Раздел 5. Результат пересмотра
1. Дата вынесения решения
2. Результат по ходатайству
3. Результат по протесту
4. Результат по представлению
5. Вынесено постановление об отказе в пересмотре
6. Решение вынесено с нарушением срока
7. Дата завершения
Раздел 6. Частные постановления
1. Дата вынесения частных постановлений
2. Сущность постановлений
3. Кому адресовано частное постановление
4. Дата направления частного постановления
5. Ответы
Раздел 7. Завершение производства
1. Дата сдачи судьей постановления предварительного рассмотрения

2. Қайта қарау жөніндегі қаулыларды судьяның беру күні
8-тарау. Бірінші саты
1. Қылмыстық қудалау органы қылмыстық ісінің №
2. бірінші сатыдағы соттың қылмыстық ісі №
3. Шешім шығару күні
4. бірінші сатыдағы соттың атауы
5. Бірінші сатыдағы судьяның Т.А.Ә. (болған жағдайда)
6. Алқабилердің қатысуымен қаралды
7. Тергеу (іс жүргізу) түрі
8. Тергеуде болуы
9. Үкімнің (қаулының) мәні
9-тарау. Апелляциялық саты
1. Шешім түрі
2. Шешім күні
3. Судья
4. Сот
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 4 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 84 бұйрығына
13-қосымша
Нысан
АДАМҒА ЭЛЕКТРОНДЫҚ АҚПАРАТТЫҚ ЕСЕПКЕ АЛУ ҚҰЖАТЫ № 1-тарау "Жеке тұлға"
1. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)________________________
2. Тегі____________________
3. Аты_________________________
4. Әкесінің аты (болған жағдайда)____________________
5. Жынысы:
6. Туған күні:
7. Жасы:
8. Туған жері:
9. Оралман:
10. Кәмелетке толмаған:
10.1 Кәмелетке толмағандар тәрбиеленеді
10.2 Кәмелетке толмаған бұрын
11. Азаматтығы жоқ адам:
12. Азаматтық:
13. Шетел азаматының азаматтығы
14. Ұлты:
15. Отбасылық жағдайы:
16. Жұмыс (оқу) орны: ____________________________
17. Лауазымы:
18. Органдардың қызметкері:
19. Білімі:
20. Қызмет түрі:
21. Жеке басын куәландыратын құжат:
22. Кім берді:
23. Нөмірі: ____________________
24. Сериясы: ________________
25. Беру күні:
26. ... дейін жарамды:
27. Наименование юр.лица
28. Сотовый телефон
29. Электронный адрес (Е-mail)
30. Әскери қызметкер:
30.1. Әскери атағы:
30.2. Әскер түрлері:
30.3. Қызмет түрлері:
30.4. Әскери бөлімнің нөмірі: __________________________________
30.5. Әскери қызметшінің лауазымы:
30.6. Қылмыс жасау уақыты:
Мекенжайы:
Іс жүзіндегі мекенжайы:
Түсініктемелер
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
№2-тарау "Құқық бұзушылық туралы"
1. Бұрынғы соттылығы:
2. ... алынбаған және өтелмеген соттылық:
3. Алынбаған және өтелмеген соттылығы бар сотталушы:
4. Ауырумен ауырады
5. Құқық бұзушылық жасалған күн,соның ішінде жеке айыптау бойынша: "______"____________________ _______жылғы
6. Құқық бұзушылық жасалды (адамдар саны):
7. Құқық бұзушылық жасалды (жағдайда):
8. Құқық бұзушылық қабілетсіз халде жасалды:
9. Құқық бұзушылық абайсыздан жасалды: жоқ (1), иә (2);
10. Құқық бұзушылық қызметшілерімен жасалды:
11. Құқық бұзушылық көлікте жасалды:
12. Қатысу түрі:

2. Дата сдачи судьей постановления по пересмотр
Раздел 8. Первая инстанция
1. № уголовного дела органа уголовного преследования
2. № уголовного дела суда первой инстанции
3. Дата вынесения решения
4. Наименование суда первой инстанции
5. Ф.И.О. (при его наличии) судьи первой инстанции
6. Рассматривалось с участием присяжных заседателей
7. Вид расследования (производства)
8. Подследственность
9. Сущность приговора (постановления)
Раздел 9. Апелляционная инстанция
1. Вид решения
2. Дата вынесения решения
3. Судья
4. Суд
Приложение 11 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 4 января 2018 года № 3
Приложение 13 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма
Электронный информационный учетный документ на лицо
Раздел № 1 "Физическое лицо"
1. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)________________________
2. Фамилия____________________
3. Имя_________________________
4. Отчество (при его наличии) ____________________
5. Пол:
6. Дата рождения:
7. Возраст:
8. Место рождения:
9. Оралман:
10. Несовершеннолетний:
10.1 Несовершеннолетний воспитывается
10.2 Несовершеннолетний ранее
11. Лицо без гражданства:
12. Гражданство:
13. Гражданство иностранца
14. Национальность:
15. Семейное положение:
16. Место работы (учебы): ______________________________________________________________________
17. Должность:
18. Сотрудник органов:
19. Образование:
20. Род занятий:
21. Документ, удостоверяющий личность:
22. Кем выдан:
23. Номер:_____________
24. Серия:______________
25. Дата выдачи:
26. Действителен до:
27. Наименование юр. Лица
28. Сотовый телефон
29. Электронный адрес (Е-mail)
30. Военнослужащий:
30.1. Воинское звание:
30.2. Вид войск:
30.3. Вид службы:
30.4. Номер войсковой части: _________________________________________________
30.5. Должность военнослужащего:
30.6. Время совершения преступления:
Адрес:
Фактический адрес:
Комментарии_______________________________________________________________________________________________
Раздел №2 "Правонарушение"
1. Прошлая судимость:
2. Неснятая и непогашенная судимость за:
3. Подсудимый с неснятой и непогашенной судимостью:
4. Страдает болезнью
5. Дата совершения правонарушения, в том числе по частному обвинению: "______"____________________ _______года.
6. Правонарушение совершено (количество лиц):
7. Правонарушение совершено (в состоянии):
8. Правонарушение совершено в состоянии невменяемости:
9. Правонарушение совершено по неосторожности: нет (1), да (2);
10. Правонарушение совершено сотрудниками:
11. Правонарушение совершено на транспорте:
12. Вид соучастия:

13. Құқық бұзушылықты жасау сатысы:
14. Құқық бұзушылықты жасау нәтижесінде қаза болғандар саны: ___________
15. Жәбірленушілердің саны
16. Құқық бұзушылық келесіге қатысты жасалды:
17. Азаптауларды қолдану туралы өтініш берілді:
18. Азаптауларды қолдау туралы өтініш расталды:
19. Айыпталушыларға азаптаулар келесілерге қолданылды:
20. Азаптау кезінде айыпталушының жәбірленушілер денсаулығына тигізген зияны:
21. Сот белгілеген бұлтартпау шарасы:
22. Құқық бұзушылықтың түрі
23. Сот шешімі бойынша келесі күннен бастап күзетпен ұсталды: "______"___________________ ____________жылғы
24. Күзеттен босату күні: "_______"_____________________________ _______ жылғы
25. Фабула (адамның қылмыстық әрекетінің қысқаша сипаттамасы)
3-тарау "Бірінші саты" "Қарау нәтижесі"
1.Сот үкімі (қаулысы):
2.Стат есеп үшін есепке алу бабы:
3.Ол сотқа берілген барлық баптар:
4.Ол сотталған барлық баптар:
5.Ол ақталған барлық баптар:
6.Тоқтатылған барлық баптар:
7.Есірткі құқық бұзушылықтарды есепке алу бабы:
8.Есірткі құқық бұзушылықтар бойынша қосымша:
9.Сыбайлас жемқорлық қылмыстар бойынша есепке алу бабы:
10.Экстремизм және терроризм бойынша есепке алу бабы:
11.Қылмыстардың қайталануы:
12.Статистикалық есеп үшін есепке алу бабына қосымша саралау:
13.Соттың үкіміне (қаулысына) адам апелляциялық сатыда шағым келтірді:
14.Ескерту: ________________________________________________________________________________
"Жазалау шарасы"
1. Негізгі жазалау шарасы:
2. Қосымша жазалау шарасы:
3. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______жылғы
4. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______ ай
5. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______ күн
6. Жазаны қолданудың ерекшеліктері:
7. Рақымшылық туралы актіні қолдану күні: "____"__________________ _____жылғы
8. Заңды күшіне енген кездегі бұлтартпау шарасы:
9. Түзету мекемесінің түрі:
10. Мәжбүрлі емдеу тағайындалды:
11. ҚР ҚПК 4-бөл. сәйкес өтелген залал түрі:
12. Өтелген залал сомасы:__________________
13. Азаматтық құқықтарды бұзумен келтірілген өтелген залал сомасы:______________
Түсініктемелер ________________________________________________________________________________
"Орындау"
1.Негізгі жаза бөлігінде үкімді орындауға жіберу күні: "___"____________ ____ жылғы
2.Негізгі жаза бөлігінде үкімді орындауға келтіру күні: "__"____________ ____ жылғы
3.Сотталғанның жазаны өтеу орны:
4.Қосымша жаза түрі:
5.Қосымша жаза бөлігінде үкімді орындауға жіберу күні: "___"__________ ____ жылғы
6.Орындау туралы жауаптың келіп түсу күні: "______"____________ ________ жылғы
7.Еске салуларды жолдау күні "______"________________ ________ жылғы
8.Жазаны өтеу мерзімі
9.Кезекті төлемнің күні
10.Кезекті төлемнің сомасы
11.Төленбеген соманың қалдығы
12.Атқарушылық құжатты көшіріп жазу күні "___"_______________ ________ жылғы
13.Атқарушылық парақтың түрі
14.Өндірілген сома
15.Атқарушылық парақты жолдау күні"______"________________ ________ жылғы
16.Атқарушылық парақты кері қайтару күні"______"_____________ ________ жылғы
17.Орындау нәтижесі
18.Мәжбүрлеп өндіріп алынған сома
19.ҚР ҚПК 476-бабы бойынша айыппұлды ауыстыру
20.Айыппұлды ауыстыру туралы сот актісінің күні
4-тарау "Апелляциялық саты" "Қарау нәтижесі"
1.Адамға қатысты үкімге (қаулыға) берілді:
2.Сот актілеріне қатысты:
3.Үкім бойынша апелляциялық саты сотының шешімі:
4.Үкімнің (қаулының) күшін жоюға немесе өзгертуге негіз:
5.1 саты сотының қаулылары бойынша шешімдер:
6.1 саты сотының үкімдерінің немесе қаулыларының күштері жойылған (өзгертілген) күн:
7.Қамауға алуды санкциялау бойынша шағым (наразылық) –Жалоба (аходатайство прокурора) по санкционированию ареста
8.Шағым және наразылық (прокурордың қорытындысы) бойынша шешім:
9.Есепке алу бабы (апелляция):
10.Барлық баптар (апелляция):
11.Жеке қаулы бойынша шешім:
12.Жеке шағым бойынша шешім:
жеке наразылық бойынша по частному ходатайству прокурора:
13. Апелляциялық сатыдағы қаулыны қарау нәтижесі
14. Медиатордың қатысуымен тараптардың татуласуы
15. Сотталушы:
16. Қылмыстардың қайталануы:
17. Қылмыс құрамы жоқ болғандықтан істері тоқтатылған күзетпен ұсталған адамдарға қатысты:
18. Сотталған сот залына жеткізілді:
19. Басқа қаулылар шығарылды:
20. Ескертулер:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
"Жазалау шарасы"
1. Негізгі жазалау шарасы:
2. Қосымша жазалау шарасы:
3. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______жыл
4. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______ ай
5. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______ күн
6. Жазаны қолданудың ерекшеліктері:
7. Рақымшылық туралы актіні қолдану күні: "____"__________ _____жылғы
8. Заңды күшіне енген кездегі бұлтартпау шарасы:
9. Түзету мекемесінің түрі:
10. Айыппұл сомасы
5-тарау "Кассациялық саты" "Қарау нәтижелері"
1.Тұлғаға қатысты үкімге (қаулыға)
2.Сот актілеріне қатысты
3.Бірінші сатыдағы үкімі бойынша шешім
4.Бірінші сатыдағы қаулы бойынша шешім
5.Бірінші сатыдағы жеке қаулы бойынша шешім
6.Апелляциялық сатыдағы үкім бойынша шешім
7.Апелляциялық сатыдағы қаулы бойынша шешім
8.Апелляциялық сатыдағы жеке қаулы бойынша шешім
9.Кассациялық сатыдағы қаулы бойынша шешім
10.Ағымдағы есептік мерзімде шағымдалған қаулылар шығарылды
11.Бірінші сатыдағы үкім күшін жойды:
12.Бірінші сатыдағы үкім өзгертілді
13.Үкім тоқтатылуымен күшін жойды:
14.Бірінші сатыдағы үкімді (қаулыны) өзгерту немесе күшін жою негізі:
15.Апелляциялық сатыдағы үкім/қаулы күшін жойды:
16.Апелляциялық сатыдағы үкім/қаулы өзгертілді:
17.Апелляциялық сатыдағы үкім/қаулы тоқтатуымен өзгертілді:
18.Шағым, наразылық және ұсыну бойынша шешім
19.Басқа қаулылар шығарылды:
"Жазалау шарасы"
1. Жазалау шарасы өзгертілді
2. Қосымша жазалау шарасы күшін жойды
3. Бас бостандығынан айыру мерзімі анықталды (жыл)
4. Бас бостандығынан айыру мерзімі анықталды (ай)
5. Бас бостандығынан айыру мерзімі анықталды (күн)
6. Түсініктімелер

13. Стадия совершения правонарушения:
14. Количество погибших в результате совершения правонарушения: ___________
15. Количество потерпевших
16. Правонарушение совершено в отношении:
17. Подано заявление о применении пыток:
18. Заявление о применении пыток подтвердилось:
19. Пытки обвиняемым применены к лицам:
20. Нанесенный обвиняемым вред здоровью потерпевших при пытках:
21. Определенная судом мера пресечения:
22. Вид правонарушения
23. Содержится под стражей по решению суда с даты: "______"___________________ ____________года.
24. Дата освобождения из-под стражи: "_______"_____________________________ __________года.
25. Фабула (краткое описание преступных действий лица)
Раздел 3 "Первая инстанция"
"Результат рассмотрения"
1. Приговор (постановление) суда:
2. Статья учета для стат. отчета:
3. Все статьи, по которым предан суду:
4. Все статьи, по которым осужден:
5. Все статьи, по которым оправдан:
6. Все статьи, по которым прекращен:
7. Статья для учета наркоправонарушений:
8. Дополнение по наркоправонарушению:
9. Статья для учета по коррупционным преступлениям:
10. Статья для учета по экстремизму и терроризму:
11. Рецидив преступлений:
12. Дополнительная классификация к статье учета для статистического отчета:
13. Приговор (постановление) суда обжалованы лицом в апелляционной инстанции:
14. Примечание: ___________________________________________________________________________________________
"Мера наказания"
1. Основная мера наказания:
2. Дополнительная мера наказания:
3. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______лет
4. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ месяцев
5. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ дней
6. Особенности применения наказания:
7. Дата применения акта об амнистии: "____"__________________ _____года.
8. Мера пресечения при вступлении в законную силу:
9. Вид исправительного учреждения:
10. Назначено принудительное лечение:
11. Вид ущерба, возмещенного в соответствии с главой 4 Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК):
12. Сумма возмещенного ущерба:__________________
13. Сумма возмещенного ущерба, причиненного нарушением гражданских прав:______________
14. Сумма штрафа
Комментарии _______________________________________________________________________________________________
"Исполнение"
1. Дата направления приговора на исполнение в части основного наказания: "_____"___________________ ______года.
2. Дата приведения приговора в исполнение в части основного наказания: "____"_____________________ ______года.
3. Место отбывания наказания осужденным:
4. Вид дополнительного наказания:
5. Дата направления приговора на исполнение в части дополнительного наказания: "_____"______________ _____ года.
6. Дата поступления ответа об исполнении: "______"________________ ________ года.
7. Даты направления напоминаний "_____"______________ _____ года.
8. Срок исполнения наказаний
9. Дата очередного платежа
10. Сумма очередного платежа
11. Остаток невыплаченной суммы
12. Дата выписки исполнительного листа "_____"______________ _____ года.
13. Вид исполнительного листа
14. Взыскиваемая сумма
15. Дата направления исполнительного листа "_____"______________ _____ года.
16. Дата возврата исполнительного листа "_____"______________ _____ года.
17. Результат исполнения
18. Принудительно взысканная сумма
19. Замена штрафа по статье 476 УПК РК
20. Дата судебного акта о замене штрафа
Раздел 4 "Апелляционная инстанция"
"Результат рассмотрения"
1. На приговор (постановление) в отношении лица поданы:
2. В отношении судебных актов:
3. Решение суда апелляционной инстанции по приговору:
4. Основание к отмене или изменению приговора (постановления):
5. Решения по постановлениям суда первой инстанции:
6. Приговор или постановления суда первой инстанции отменены (изменены) с:
7. Жалоба (ходатайство прокурора) по санкционированию ареста
8. Решение по жалобе и протесту (заключению прокурора):
9. Статья для учета (апелляция):
10. Все статьи (апелляция):
11. Решение по частному постановлению:
12. Решение по частной жалобе:
по частному ходатайству прокурора:
13. Результат рассмотрения постановления апелляционной инстанции
14. Примирение сторон с участием медиатора
15. Подсудимый
16. Рецидив преступлений:
17. Относится к лицам, находившимся под стражей, дела которых прекращены за отсутствием состава преступления:
18. Осужденный доставлен в зал суда:
19. Вынесены другие постановления:
20. Примечания: ___________________________________________________________________________________________
"Мера наказания"
1. Основная мера наказания:
2. Дополнительные меры наказания:
3. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______лет
4. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ месяцев
5. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ дней
6. Особенность применения наказания:
7. Дата применения акта об амнистии: "____"__________________ _____года.
8. Мера пресечения при вступлении в законную силу:
9. Вид исправительного учреждения:
10. Сумма штрафа
Раздел 5 "Кассационная инстанция"
"Результат рассмотрения"
1. На приговор (постановление) в отношении лица поданы
2. В отношении судебных актов
3. Решение по приговору первой инстанции
4. Решение по постановлению первой инстанции
5. Решение по частному постановлению первой инстанции
6. Решение по приговору апелляционной инстанции
7. Решение по постановлению апелляционной инстанции
8. Решение по частному постановлению апелляционной инстанции
9. Решение по постановлению кассационной инстанции
10. Обжалованные постановления вынесены в текущем отчетном периоде
11. Приговор первой инстанции отменен с:
12. Приговор первой инстанции изменен с:
13. Приговор отменен с прекращением:
14. Основание к отмене или изменению приговора (постановления) первой инстанции:
15. Приговор/постановление апелляционной инстанции отменен с:
16. Приговор/постановление апелляционной инстанции изменен с:
17. Приговор/постановление апелляционной инстанции отменен с прекращением:
18. Решение по жалобе, протесту и представлению
19. Вынесены другие постановления:
"Мера наказания"
1. Мера наказания изменена на
2. Дополнительная мера наказания отменена
3. Определен срок лишения свободы (лет)
4. Определен срок лишения свободы (месяцев)
5. Определен срок лишения свободы (дней)
6. Комментарии