Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 25 қаңтардағы № 130 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 13 ақпанда № 16352 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сот сарапшысы біліктілігін беру үшін емтихандарды қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 335 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15031 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 3 мамырда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сот сарапшысы біліктілігін беру үшін емтихандарды қабылдау қағидасында:
2, 3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Емтихан тапсыру кестесін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының (бұдан әрі – Орталық) басшысы не оны алмастыратын адам бекітеді.
3. Емтиханды тапсыру кестесінің көшірмесі сот сарапшысы біліктілігін алуға үміткер адамды таныстыру үшін Орталықтың аумақтық бөлімшелеріне жіберіледі.
4. Біліктілік емтиханын тапсырғанға дейін адам он бір жұмыс күнінен бұрын Орталыққа "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы келесі құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мәліметтер.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Комиссия біліктілік емтихан өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде, біліктілік емтиханынан өткен адамға:
сот сарапшыларға – осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігін;
сот–медициналық, сот–наркологиялық, сот–психиатриялық мамандықтарының сот сарапшыларына – осы Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілік куәлігін береді.
Қосымша сарапшылық мамандығын алу кезінде біліктілік емтиханы өткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде:
сот сарапшыларға – осы Қағиданың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігіне қосымша;
сот–медициналық, сот–наркологиялық, сот–психиатриялық мамандықтарының сот сарапшыларына – осы Қағиданың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілік куәлігіне қосымша ресімделеді.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 января 2018 года № 130. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 февраля 2018 года № 16352
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 335 "Об утверждении Правил приема экзаменов для присвоения квалификации судебного эксперта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15031, опубликован 3 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в Правила приема экзаменов для присвоения квалификации судебного эксперта, утвержденные вышеуказанным приказом:
пункты 2, 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"2. График сдачи экзамена утверждается руководителем Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" (далее - Центр) либо лицом его замещающим.
3. Копия графика сдачи экзамена направляется в территориальные подразделения Центра для ознакомления лица, претендующего на присвоение квалификации судебного эксперта.
4. До сдачи квалификационного экзамена лицо представляет за одиннадцать рабочих дней в Центр следующие документы через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал):
1) заявление в форме электронного документа, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) сведения по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Комиссия в течение трех рабочих дней после проведения квалификационного экзамена выдает лицу прошедшему квалификационный экзамен:
судебным экспертам – квалификационное свидетельство судебного эксперта на право производства определенного вида судебной экспертизы по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
судебным экспертам судебно-медицинской, судебно-наркологической, судебно-психиатрической специальностей – квалификационное свидетельство на право производства определенного вида судебной экспертизы по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
При получении дополнительной экспертной специальности в течение трех рабочих дней после проведения квалификационного экзамена оформляется:
судебным экспертам – дополнение к квалификационному свидетельству судебного эксперта на право производства определенного вида судебной экспертизы по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
судебным экспертам судебно-медицинской, судебно-наркологической, судебно-психиатрической специальностей – дополнение к квалификационному свидетельству на право производства определенного вида судебной экспертизы по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

"15. Біліктілік куәлігі немесе біліктілік куәлігіне қосымша жоғалған немесе зақымдалған (бүлінген) жағдайда, адамның жоғалтуға, зақымдалуға (бүлінуге) әкеп соққан жағдайларды көрсете отырып, негізделген арызының негізінде біліктілік куәлігінің немесе біліктілік куәлігіне қосымшаның телнұсқасы (бұдан әрі – телнұсқа) беріледі.
Телнұсқа порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден біліктілік куәлігі немесе біліктілік куәлігіне қосымша туралы мәліметтер алуға мүмкіндік болмаған жағдайда ғана арыз келіп түскеннен кейін үш жұмыс күні ішінде қағаз нысанында беріледі.
Телнұсқаға біліктілік комиссиясының төрағасы қол қояды.";
2, 4, 5-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 4, 5-қосымшаларға сәйкес редакцияда 6, 7-қосымшалармен толықтырылсын.
2. "Сот сарапшыларын аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 336 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15033 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 28 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сот сарапшыларын аттестаттау қағидасында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Заңның 20-бабында белгіленген біліктілік талаптарына сот сарапшысының сәйкес келмеу фактілері анықталған кезде оны кезектен тыс аттестаттайды.
Кезектен тыс аттестацияны өткізу туралы шешімді Қағиданың 11-тармағымен белгіленген тәртіпте "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының (бұдан әрі – Орталық) басшысы қабылдайды.";
5, 6, 7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Аттестаттауға жататын сот сарапшыларының тізімі мен аттестаттаудан өту кестесін Орталықтың басшысы не оны алмастыратын адам бекітеді.
6. Орталық аттестаттауға жіберілген сот сарапшыларын аттестаттауды өткізудің орны, уақыты, тәртібі туралы оны өткізу басталғанға дейін күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей жазбаша хабардар етеді.
7. Аттестаттауға жататын сот сарапшылары, Сот сарапшыларын аттестаттау, оның ішінде кезектен тыс аттестаттау жөніндегі комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) құжаттарын жазбаша хабарламаны алған кезден бастап аттестаттау өткізілетін күнге дейін он бір жұмыс күнінен кешіктірмей жолдайды.
8. Сот сарапшылар аттестаттаудан өту үшін "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы арқылы Комиссияға мынадай құжаттарды:

"15. В случае утраты или повреждения (порчи) квалификационного свидетельства или дополнения к квалификационному свидетельству выдается дубликат квалификационного свидетельства или дополнения к квалификационному свидетельству (далее – дубликат) на основании обоснованного заявления лица, с указанием обстоятельств, повлекших утрату, повреждения (порчу).
Дубликат выдается в бумажной форме в течении трех рабочих дней после поступления заявления, в случае отсутствия возможности получения сведений о квалификационном свидетельстве или дополнении к квалификационному свидетельству из соответствующих информационных систем на портале.
Дубликат подписывается председателем квалификационной комиссии.";
приложения 2, 4, 5 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 6, 7 в редакции согласно приложениям 4, 5 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 336 "Об утверждении Правил аттестации судебных экспертов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15033, опубликован 28 апреля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
в Правила аттестации судебных экспертов, утвержденные вышеуказанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. При установлении фактов несоответствия судебного эксперта квалификационным требованиям установленным статьей 20 Закона проводится его внеочередная аттестация.
Решение о проведение внеочередной аттестации принимается руководителем Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" (далее - Центр), в порядке определенным пунктом 11 Правил.";
пункты 5, 6, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"5. Список судебных экспертов, подлежащих аттестации и график прохождения аттестации, утверждается руководителем Центра либо лицом его замещающим.
6. Центр письменно уведомляет судебных экспертов, допущенных к аттестации, о месте, времени, порядке проведения аттестации, не позднее тридцати календарных дней до начала ее проведения.
7. Судебные эксперты, подлежащие аттестации, направляют документы в Комиссию по проведению аттестации, в том числе внеочередной аттестации судебных экспертов (далее - Комиссия) с момента получения письменного уведомления не позднее одиннадцать рабочих дней до даты проведения аттестации.
8. Для прохождения аттестации, судебные эксперты, предоставляют в Комиссию через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz:

1) осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) Орталықтың аумақтық бөлімшесінің басшысы не оны алмастыратын адам қол қойған, сот сарапшысының кәсіптік даярлығы деңгейін көрсететін мінездеменің электрондық көшірмесі;
3) соңғы жылдағы сот сарапшысының қорытындыларына рецензиялардың электрондық көшірмесі;
4) осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мәліметтерді ұсынады.";
21 және 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Аттестаттау комиссиясының шешімі:
сот сарапшыларға – осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша аттестаттау комиссиясының қорытындысы (бұдан әрі – қорытынды) түрінде;
сот–медициналық, сот–наркологиялық, сот–психиатриялық мамандықтарының сот сарапшыларына – осы Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша аттестаттау куәлігі (бұдан әрі – куәлік) түрінде ресімделеді.
22. Қорытынды немесе куәлік сот сарапшысына аттестаттау өткізілген күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде беріледі.";
2, 4-қосымшалар осы бұйрыққа 6, 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес редакцияда 5-қосымшасымен толықтырылсын.
3. Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
__________________ Д. Абаев
2018 жылғы 24 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сулейменов
2018 жылғы "___" ______
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 қаңтардағы
№130 бұйрығына
1-қосымша
Сот сарапшысы біліктілігін беру
үшін емтихандарды
қабылдау қағидаларына
2-қосымша
Мәліметтер нысаны
Өтінім бойынша деректер

1) заявление в форме электронного документа, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронную копию характеристики на судебного эксперта, подписанную руководителем территориального подразделения Центра либо лица его замещающего, отражающую уровень профессиональной подготовки;
3) электронную копию рецензии на заключения судебного эксперта за последний год;
4) сведения по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
пункты 21 и 22 изложить в следующей редакции:
"21. Решение аттестационной Комиссии оформляется:
судебным экспертам – в виде заключения аттестационной комиссии (далее – заключение) по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
судебным экспертам судебно-медицинской, судебно-наркологической, судебно-психиатрической специальностей – в виде аттестационного свидетельства (далее – свидетельство) по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
22. Заключение или свидетельство выдается судебному эксперту в течение трех рабочих дней со дня проведения аттестации.";
приложения 2, 4 изложить в новой редакции согласно приложениям 6, 7 к настоящему приказу;
дополнить приложением 5 в редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу.
3. Департаменту по организации экспертной деятельности в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
__________________ Д. Абаев
24 января 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ Т. Сулейменов
"___" ___________ 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 января 2018 года № 130
Приложение 2
к Правилам
приема экзаменов для
присвоения квалификации
судебного эксперта
Форма сведений
Данные по заявке

1. Өтініш нөмірі ______________
2. Қалыптастыру күні ______________
Негізгі мәліметтер
3. Ғылыми дәрежесі, атағы ______________
4. Ғылыми еңбектері мен жаңалықтары ______________
5. Соңғы бес жылда жүргізілген сараптамаларының саны _____
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
6. ЖСН ______________
7. Тегі ______________
8. Аты ______________
9. Әкесінің аты (ол болған жағдайда) ______________
10. Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі ______________
11. Нөмірі ______________
12. Сериясы ______________
13. Берілген күні ______________
14. Аяқталу күні ______________
15. Берген орган ______________
Жоғары кәсіптік білімі туралы дипломы
16. Білімі ______________
17. Дипломның нөмірі
18. Дипломның сериясы
19. Үміткердің оқыған елі ______________
20. Түскен жылы______________
21. Бітірген жылы ______________
22. Диплом бойынша мамандығы ______________
23. Диплом бойынша біліктілігі ______________
24. Дипломның нострификациясы (қажет болған жағдайда) ______________
Мәлімделген мамандық бойынша интернатура немесе резидентура, не қайта даярлау өткендігі туралы мәліметтер (сот-медициналық, сот-наркологиялық, сот-психиатриялық мамандықтарының сот сарапшылары үшін)
25. Нөмірі _______________
26. Мамандығы _______________
27. Цикл атауы _______________
28. Оқытқан ұйымның атауы _______________
29. Оқудың басталуы _______________
30. Оқудың аяқталуы _______________
31. Оқудың сағат бойынша көлемі _______________
32. Берілген күні
Соңғы бес жылда біліктілік даярлығын (біліктілік арттыру) өткендігі туралы мәліметтер
33. Сот сарапшыларының біліктілігін даярлаудың (біліктілігін арттырудың) өту орны _____________
34. Мамандығы_____________
35. Сот сарапшыларының біліктілігін даярлаудың (біліктілігін арттырудың) басталу күні _____________
36. Сот сарапшыларының біліктілігін даярлаудың (біліктілігін арттырудың) аяқталған күні _____________
37. Сот сарапшыларының біліктілігін даярлау (біліктілігін арттыру) өткен уақытта зерделеген материалдар _____________
38. Сот сарапшыларының біліктілігін даярлау (біліктілігін арттыру) басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы_____________
39. Сот сарапшыларының біліктілігін даярлау (біліктілігін арттыру) өткендігі туралы есеп _____________
Мекенжайы

1. Номер заявления ______________
2. Дата создания______________
Основные сведения
3. Ученая степень, звание (при его наличии) _________________
4. Научные труды и изобретения (при его наличии)____________________
5. Количество проведенных экспертиз за последние пять лет______
Сведения о документе, удостоверяющем личность
6. Фамилия______________
7. Имя______________
8. Отчество (при его наличии) ______________
9. ИИН______________
10. Тип документа удостоверяющего личность______________
11. Номер______________
12. Серия______________
13. Дата выдачи______________
14. Дата окончания______________
15. Орган выдачи______________
Диплом о высшем профессиональном образовании
16. Образование______________
17. Номер диплома____________
18. Серия диплома____________
19. Страна обучения претендента___________
20. Год поступления______________
21. Год окончания________________
22. Специальность по диплому___________
23. Квалификация по диплому________________
24. Нострификация диплома (при необходимости)_____________
Сведения о прохождении интернатуры или резидентуры, либо переподготовки по заявляемой специальности (для судебных экспертов судебно-медицинской, судебно-наркологической, судебно-психиатрической специальностей)
25. Номер _______________
26. Специальность ____________
27. Наименование цикла_______________
28. Название обучающей организации______________
29. Начало обучения______________
30. Окончание обучения____________
31. Объем обучения в часах___________
32. Дата выдачи ______________
Данные о прохождении квалификационной подготовки (повышения квалификации) за последние 5 лет
33. Место прохождения квалификационной подготовки (повышения квалификации) судебных экспертов_____________________________________
34. Специальность__________________________________________________
35. Дата начала прохождения квалификационной подготовки (повышения квалификации) судебных экспертов ____________________________________
36. Дата окончания прохождения квалификационной подготовки (повышения квалификации) судебных экспертов ____________________________________
37. Изученные материалы во время прохождения квалификационной подготовки (повышения квалификации) судебных экспертов________________
38. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность руководителя квалификационной подготовки (повышения квалификации) судебных экспертов __________________________________________________________
39. Отчет о прохождении квалификационной подготовки (повышения квалификации) судебных экспертов _____________________________________
Адрес

40. Пошталық индексі ______________
41. Ел, облысы, ауданы, елді мекені ______________
42. Көшенің аты ______________
43. Үйдің, ғимараттың нөмірі ______________
44. Пәтердің, кеңсенің нөмірі ______________
Телефондардың нөмірі ______________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 қаңтардағы
№130 бұйрығына
2-қосымша
Сот сарапшысы біліктілігін беру
үшін емтихандарды
қабылдау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігі №_____
Осы куәлік __________________________________________________________ берілді
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
өйткені, оған біліктілік комиссиясының 20__ жылғы "__" ________ шешімімен:
1. ________________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________
мамандығы бойынша сот сараптамасын жүргізу құқығымен сот сарапшысы біліктілігі берілді.
__________________________________________________________________________
(комиссия төрағасының қолы немесе ЭЦҚ)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 қаңтардағы
№130 бұйрығына
3-қосымша
Сот сарапшысы біліктілігін беру
үшін емтихандарды
қабылдау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілік куәлігіне қосымша
№____
Осы куәлік __________________________________________________________ берілді
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
өйткені, оған біліктілік комиссиясының 20__ жылғы "__" ________ шешімімен:
1. ________________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________
мамандығы бойынша сот сараптамасын жүргізу құқығымен сот сарапшысы біліктілігі берілді.
__________________________________________________________________________
(комиссия төрағасының қолы немесе ЭЦҚ)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 қаңтардағы
№130 бұйрығына
4-қосымша
Сот сарапшысы біліктілігін беру
үшін емтихандарды
қабылдау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының
біліктілік куәлігіне қосымша №____
Осы куәлік __________________________________________________________ берілді
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
өйткені, оған біліктілік комиссиясының 20__ жылғы "__" ________ шешімімен:
1. _______________________________________
2. _______________________________________
мамандығы бойынша сот сараптамасын жүргізу құқығымен сот сарапшысы біліктілігі берілді.
__________________________________________________________________________
(комиссия төрағасының қолы немесе ЭЦҚ)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 қаңтардағы
№130 бұйрығына
5-қосымша
Сот сарапшысы біліктілігін беру
үшін емтихандарды
қабылдау қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілік куәлігіне қосымша
№____
Осы куәлік __________________________________________________________ берілді
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
өйткені, оған біліктілік комиссиясының 20__ жылғы "__" ________ шешімімен:

40. Почтовый индекс______________
41. Страна, область, район, населенный пункт______________
42. Название улицы______________
43. Номер дома, здания______________
44. Номер квартиры, офиса______________
Номер телефонов______________
Электронный адрес ______________
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 января 2018 года № 130
Приложение 4
к Правилам
приема экзаменов для
присвоения квалификации
судебного эксперта
Форма
Квалификационное свидетельство
судебного эксперта на право производства определенного вида
судебной экспертизы №___
Выдано_________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том, что ему (ей) решением квалификационной комиссии от "___"_________ 20 ___ г.
присвоена квалификация судебного эксперта с правом производства судебной экспертизы
по специальности:
1. __________________________________
2. __________________________________
_______________________________________________________________________________
(подпись или ЭЦП председателя комиссии)
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 января 2018 года № 130
Приложение 5
к Правилам
приема экзаменов для
присвоения квалификации
судебного эксперта
Форма
Квалификационное свидетельство
на право производства определенного вида
судебной экспертизы №___
Выдано_________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том, что ему (ей) решением квалификационной комиссии от "___"_________ 20 ___ г.
присвоена квалификация судебного эксперта с правом производства судебной экспертизы
по специальности:
1. __________________________________
2. __________________________________
_______________________________________________________________________________
(подпись или ЭЦП председателя комиссии)
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 января 2018 года № 130
Приложение 6
к Правилам
приема экзаменов для
присвоения квалификации
судебного эксперта
Форма
Дополнение к квалификационному свидетельству
судебного эксперта на право производства определенного вида
судебной экспертизы №___
Выдано_________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том, что ему (ей) решением квалификационной комиссии от "___"_________ 20 ___ г.
присвоена квалификация судебного эксперта с правом производства судебной экспертизы
по специальности:
1. __________________________________
2. __________________________________
______________________________________________________________________________
(подпись или ЭЦП председателя комиссии)
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 января 2018 года № 130
Приложение 7
к Правилам
приема экзаменов для
присвоения квалификации
судебного эксперта
Форма
Дополнение к квалификационному свидетельству
на право производства определенного вида
судебной экспертизы №___
Выдано_________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том, что ему (ей) решением квалификационной комиссии от "___"_________ 20 ___ г.
присвоена квалификация судебного эксперта с правом производства судебной экспертизы
по специальности:

33. Мәлімделген мамандық бойынша еңбек өтілі (жылы, айы, күні) _____________
34. Жалпы еңбек өтілі (жылы, айы, күні) _____________
35. Қазіргі уақыттағы жұмыс орны _____________
36. Атқаратын лауазымы _____________
37. Осы лауазымға тағайындалған күні _____________
Мәлімделген мамандық бойынша еңбек өтілі
Жұмысқа қабылданған күні
Жұмыстан босатылған күні
Жұмыс орны
Атқаратын қызметі
Жұмысы туралы мәліметтер
Бұйрықтың №
Бұйрықтың шығарылған күні
Тәртіптік, әкімшілік жазалар, көтермелеу туралы мәліметтер (соңғы алты айда)
Тәртіптік жазалардың болуы туралы мәліметтер (қажеттісінің астын сызу)
1) Ескерту
2) Сөгіс
3) Қатаң сөгіс
4) Еңбек шартын бұзу
Көтермелеу _____________
Мекенжайы
38. Пошталық индексі ______________
39. Ел, облысы, ауданы, елді мекені ______________
40. Көшенің аты ______________
41. Үйдің, ғимараттың нөмірі ______________
42. Пәтердің, кеңсенің нөмірі ______________
Телефондардың нөмірі ______________
Электрондық пошта _____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 қаңтардағы
№130 бұйрығына
7-қосымша
Сот сарапшыларын
аттестаттау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Аттестаттау комиссиясының қорытындысы №___
20___жылғы " ____ " _________________
____________________ қаласы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің (не болмаса оны алмастыратын адамның) 20__ жылғы "__"_______№ ____ бұйрығы негізінде әрекет ететін комиссиясы құрамында:
Төраға ____________________________________________________________________
Комиссия мүшелері _________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Хатшы ___________________________________________________________________
___________________________________________________ құжаттарын қарастырып,
(Тегі, аты, әкесінің аты, (ол болған жағдайда),
сот сарапшысының лауазымы және жұмыс орны)
Былай деп шешті: _______________________
(аттестаттаудың нәтижесі)
__________________________________________________________________________
(Комиссия төрағасының қолы немесе ЭЦҚ)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 25 қаңтардағы
№130 бұйрығына
8-қосымша
Сот сарапшыларын
аттестаттау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Аттестаттау куәлігі №___
20___жылғы " ____ " _________________
____________________ қаласы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің (не болмаса оны алмастыратын адамның)
20__ жылғы "__"_______№ ____ бұйрығы негізінде әрекет ететін комиссиясы құрамында:
Төраға ____________________________________________________________________
Комиссия мүшелері ________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Хатшы ___________________________________________________________________
____________________________________________________ құжаттарын қарастырып,
(Тегі, аты, әкесінің аты, (ол болған жағдайда),
сот сарапшысының лауазымы және жұмыс орны)
Былай деп шешті: __________________________________________________________
(аттестаттаудың нәтижесі)
__________________________________________________________________________
(Комиссия төрағасының қолы немесе ЭЦҚ)

33. Стаж работы по заявляемой специальности_____________
34. Общий стаж______________
35. Место работы в настоящее время_____________
36. Занимаемая должность_____________
37. Дата назначения на данную должность___________
Сведения о трудовой деятельности по заявляемой специальности
Дата назначения
Дата увольнения
Занимаемая должность
Место работы
Сведения о работе
№ приказа
Дата издания приказа
Сведения о дисциплинарных, административных взысканиях, поощрениях (за последние 6 месяцев)
Сведения о наличии дисциплинарных взысканий (нужное подчеркнуть)
1) Замечание
2) Выговор
3) Строгий выговор
4) Расторжение трудового договора
Поощрения ______________
Адрес
38. Почтовый индекс______________
39. Страна, область, район, населенный пункт______________
40. Название улицы______________
41. Номер дома, здания______________
42. Номер квартиры, офиса______________
Номер телефонов______________
Электронный адрес ______________
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 января 2018 года № 130
Приложение 4
к Правилам аттестации
судебного эксперта
Форма
Заключение
аттестационной комиссии №______
"____" ________20____г.
город ___________
Аттестационная комиссия в составе председателя ________________
Членов комиссии       ________________________________________
________________________________________
________________________________________
Секретаря             ________________________________________
действующая на основании приказа Министра юстиции Республики Казахстан (либо
лица его замещающего) от "___" ____________20___ г. №___.
Рассмотрев материалы ______________________________________________________
(вид аттестации, фамилия, имя, отчество, (при его наличии) должность и место работы
судебного эксперта)
Решила: ___________________________
(результат аттестации)
______________________________________
(подпись или ЭЦП председателя комиссии)
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 января 2018 года № 130
Приложение 5
к Правилам аттестации
судебного эксперта
Форма
Аттестационное свидетельство №___
"____" ________20____г.
город ___________
Комиссия в составе председателя ________________
Членов комиссии       ________________________________________
________________________________________
________________________________________
Секретаря             ________________________________________
действующая на основании приказа Министра юстиции Республики Казахстан (либо
лица его замещающего) от "___" ____________20___ г. №___.
Рассмотрев дело ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, (при его наличии) должность и место работы судебного
эксперта)
Решила: __________________________
(результат аттестации)
______________________________________
(подпись или ЭЦП председателя комиссии)