"Шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәлiктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдiктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды және одан шығуды тiркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 495 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 24 қаңтардағы № 45 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 ақпанда № 16357 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 265 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәлiктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдiктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды және одан шығуды тiркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 495 бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11632 болып тіркелген, 2015 жылғы 30 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Министрліктің – www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында, "Министрлік туралы" бөлімде, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің құрылымдық бөліністерінің веб-ресурстары" кіші бөлімде көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон қызметі бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) жұмылдырылған:

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 495 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 января 2018 года № 45. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 февраля 2018 года № 16357. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 265.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 265 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 495 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11632, опубликован 29 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в регламенте государственной услуги "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной службы органов внутренних дел Республики Казахстан по адресам, указанным на интернет-ресурсе Министерства - www.mvd.gov.kz в разделе "О Министерстве", в подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (далее – услугодатель).";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):

1) қалалық, аудандық, қаладағы аудандық, кенттік ішкі істер органдары басқармасы (бөлімі) көші-қон қызметі бөлімінің (бөлімшесінің, тобының) қызметкері (бұдан әрі - КҚҚБ);
2) облыстың, Астана және Алматы қалаларының Ішкі істер департаменті Көші-қон қызметі басқармасының қызметкері (бұдан әрі – КҚҚД);
3) облыс, Алматы және Астана қалалары бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің департаменті (бұдан әрі - ҰҚКД);
4) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – ҚСжАЕАК).
9. Әрбір рәсімдер (іс-әрекеттер) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөліністер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет алуына, тексеру іс-шараларын жүзеге асыруға, көрсетілетін қызметті алушылар ұсынған құжаттардың толықтығын қамтамасыз етуге арналған өтінішпен жүгінген күні арызды қабылдау – 30 минут;
Құжаттардың толық пакетін ұсынған жағдайда журналда тіркеу және алу туралы талон беру.
Құжаттардың толық пакетін ұсынбаған жағдайда қайтару.
2) құзыретті органдармен одан әрі келісу үшін ілеспе хатты ІІД КҚҚБ-ға жолдау және ұлттық қауіпсіздік органдарымен одан әрі келісу үшін күнтізбелік 3 күн ішінде орындаушының "Бүркіт" БАЖ-ға ақпарат енгізуі;
3) "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйелер арқылы "Бүркіт-ІІМ" және ҚСжАЕАБ кіші жүйесінде ІІД КҚҚБ-ның қабылданған құжаттардың дұрыстығы мен негізділігіне есептегі іске тексеріс жүргізуі және материалдарды келісуге күнтізбелік 3 күні ішінде жолдауы;
4) күнтізбелік 30 күн ішінде жолданған материалдарды мемлекеттік органдармен келісу;
5) мүдделі органдардың жауаптарын өңдеу және орындаушының Қазақстан Республикасында тұрақты тұруына рұқсат беру туралы немесе бас тарту туралы негізделген жауабы жөнінде ІІД (ІІБ) негізделген қорытындысын шығаруы - күнтізбелік 7 күн ішінде;
6) Қазақстан Республикасында тұрақты тұруына рұқсат беруіне немесе бас тартуына негіз болған барлық материалдарды зерделегеннен кейін ІІД (ІІБ) басшылығының қорытынды шығару немесе бас тарту туралы жауапқа қол қоюы - күнтізбелік 10 күн ішінде;
7) ІІД КҚҚБ орындаушысының қабылданған шешім туралы көрсетілетін қызметті берушіге хабарлама жолдауы - күнтізбелік 3 күн ішінде;
8) оң қорытынды шығарған кезде "Шетелдіктерді құжаттандыру және тіркеу" тіркеу пункті" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ШҚТ ТП) арқылы көрсетілетін қызметті алушыны өтініш білдірген күні тіркеу;
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруына рұқсат беруден бас тарту туралы қорытынды шығарған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде жазбаша хабардар етіледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной службы городского, районного, районного в городе, поселкового управления (отдела) органов внутренних дел (далее - ОМС);
2) сотрудник Управления миграционной службы (далее – УМС); Департамента внутренних дел области, городов Астана и Алматы (далее – УМС);
3) департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по области, городам Алматы и Астане (далее – ДКНБ);
4) Комитет правовой статистики и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - КПССУ).
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием заявления в день обращения на получение государственной услуги услугополучателеми осуществление проверочных мероприятий, обеспечение полноты предоставленных документов услугополучателем– 30 минут;
В случае предоставления полного пакета документов регистрация в журнале и выдача талона о получении.
В случае предоставления неполного пакета документов возврат.
2) направление сопроводительного письма в УМС ДВД для дальнейшего согласования с компетентными органами и внесение исполнителем информации в ЕИС "Беркут" в течении 3 календарных дней для дальнейшего согласования с органами национальной безопасности.
3) проведение проверки УМС ДВД учетного дела на правильность и обоснованность принятых документов посредством Единой информационной системы "Беркут" в подсистеме "Беркут-МВД" и УКПССУ и направление материалов на согласование в течении 3 календарных дней;
4) согласование направленных материалов государственными органами в течении 30 календарных дней;
5) обработка ответов заинтересованных органов и вынесение исполнителем мотивированного заключения ДВД (УВД) о выдаче разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан либо мотивированный ответ об отказе в течении 7 календарных дней;
6) после изучения всех материалов послуживших основанием для выдачи разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан либо его отказе, утверждение заключения руководством ДВД (УВД) либо подписание ответа об отказе в течении 10 календарных дней;
7) направление исполнителем УМС ДВД уведомлений услугодателю о принятом решений в течении 3 календарных дней;
8) при положительном вынесении заключения, регистрация услугополучателя в день его обращения, посредствам информационной системы "Регистрационный пункт "Документирование и регистрация иностранцев" (далее - РПДРИ);
В случае вынесения заключения об отказа в выдаче разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан услугополучатель письменно уведомляется в течение 3 календарных дней.";
пункт 12 изложить в следующей редакции: