Есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнiмiн өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн, есебiн ұсыну қағидаларын, сондай-ақ осындай мiндеттеменi есепке алу тәртiбi мен қамтамасыз ету мөлшерiн бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 144 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 27 ақпанда № 16437 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 172-бабы 15-тармағының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 01.11.021 № 1128 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнiмiн өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн, есебiн ұсыну қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнiмiн өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн есепке алу қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнiмiн өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн қамтамасыз ету мөлшерi бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Акциздiк және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнiмдерiн импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн, есебiн ұсыну қағидаларын, сондай-ақ осындай мiндеттеменi есепке алу және қамтамасыз ету мөлшерiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 80 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14875 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2017 жылғы 13 наурызда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении Правил получения, учета, хранения, выдачи учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции, а также порядок учета и размер обеспечения такого обязательства
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 144. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2018 года № 16437.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 15 статьи 172 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра финансов РК от 01.11.2021 № 1128 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) Правила получения, учета, хранения, выдачи учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила учета обязательства производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) размер обеспечения обязательства производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 февраля 2017 года № 80 "Об утверждении Правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также учета и размер обеспечения такого обязательства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14875, опубликованный 13 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Теңгебаев А.М.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау үшін және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 144 бұйрығына
1-қосымша
Есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнiмiн өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн, есебiн ұсыну қағидалары
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 14.04.2022 № 410 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнiмiн өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн, есебiн ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 172-бабы 15-тармағының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және:

3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 144
Правила получения, учета, хранения, выдачи учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 14.04.2022 № 410 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила получения, учета, хранения, выдачи учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 15 статьи 172 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют:

1) алкоголь өнімін (толысылған шарапты және сыра қайнату өнімін қоспағанда) (бұдан әрі – алкоголь өнімі) өндіру бойынша қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың, Қазақстан Республикасының аумағына алкоголь өнімін импорттайтын Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғалардың, борышкердің мүлкін (активтерін) өткізу кезінде банкроттықты және оңалтуды басқарушылардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) алкоголь өніміне есепке алу-бақылау маркаларын (бұдан әрі – ЕБМ) алу, есепке алу, сақтау, беру;
2) алкоголь өнімін өндіруді және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттауды жүзеге асыратын тұлғаның Салық кодексінің 172-бабы 7-тармағына сәйкес алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін (бұдан әрі – Міндеттеме) және өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы есебін облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістер органдарына (бұдан әрі – мемлекеттік кірістер органы) ұсыну тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. ЕБМ-ны жасап шығаруды, оларды жеткізуді және алушыларға беруді Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетімен және көрсетілетін қызметті алушылармен жасасқан шарттарға (келісімшарттарға) сәйкес "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жүзеге асырады.
3. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушілер мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
Осы Қағидаларға өзгерістер (және) немесе толықтырулар енгізілген кезде, уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына, "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.

1) порядок получения, учета, хранения, выдачи учетно-контрольных марок (далее – УКМ) на алкогольную продукцию (за исключением вина наливом и пивоваренной продукции) (далее – алкогольная продукция) индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами, осуществляющими деятельность по производству алкогольной продукции, юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, импортирующими на территорию Республики Казахстан алкогольную продукцию, банкротным и реабилитационными управляющими при реализации имущества (активов) должника (далее – услугополучатель);
2) представление лицом, осуществляющим производство и (или) импорт в Республику Казахстан алкогольной продукции обязательства о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции (далее – Обязательство) в соответствии с пунктом 7 статьи 172 Налогового кодекса и отчета производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции в органы государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столицы (далее – орган государственных доходов).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Изготовление УКМ, их доставку и выдачу получателям осуществляет Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан" (далее – услугодатель) согласно договорам (контрактам), заключенным с Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан и услугополучателями в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
3. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящее Правила уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан актуализируют информацию о порядке оказание государственной услуги и направляет в Единый контакт-центр, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и услугодателю.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.12.2022 № 1311 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету үшін қажет ақпараттарды қамтитын ақпараттық жүйелер істен шыққан кезде көрсетілетін қызметті берушілер істен шыққан сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде sd_pbf@nіtec.kz электронды пошта арқылы қолдау қызметіне міндетті түрде мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алуға берген өтініштің тіркеу нөмірін, жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН), көрсетілетін қызметті алушының атауын, жүйелі және қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етудің нұсқасын (Wіndows, Google Chrome), қатеге әкеліп соққан әрекеттер дәйектемесін сипаттауды, туындаған проблеманы түсіндіретін скриншотты ұсына отырып сұрау салуды жолдайды.
5. Өндіруші және (немесе) импорттаушы ЕБМ алғанға дейін мемлекеттік кірістер органдарына осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемені ұсынады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. "Алкоголь өніміне (толысылған шарапты және сыра қайнату өнімдерін қоспағанда) есепке алу-бақылау маркаларын беру" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жазылған.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 11.08.2023 № 854 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. "Алкоголь өніміне ( толысылған шарапты және сыра қайнату өнімдерін қоспағанда) есепке алу-бақылау маркаларын беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 11.08.2023 № 854 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Көрсетілетін қызметті алушылар "Есепке алу-бақылау маркаларын және "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының басқа баспа өнімдерін бақылау, есептеу және беру" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) арқылы көрсетілетін қызметті берушіге және мемлекеттік кірістер органына ЕБМ алу жүзеге асырылатын жаңа күнтізбелік жыл басталғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен немесе ағымдағы жылдың екінші жартыжылдық басталғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей:
осы Қағидаларға 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасында өндірілетін алкоголь өніміне ЕБМ (бұдан әрі – өндірістік өтінім) дайындауға арналған өтінімді;
осы Қағидаларға 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын алкоголь өніміне ЕБМ дайындауға арналған өтінімді (бұдан әрі – импортық өтінім) ұсынады.

Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.12.2022 № 1311 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. При сбое информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель в течение 30 (тридцати) минут с момента сбоя направляет запрос в службу поддержки по электронной почте sd_pbf@nitec.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, регистрационному номеру заявления для получения государственной услуги, индивидуальному идентификационному номеру (ИИН), или бизнес-идентификационному номеру (БИН), наименованию услугополучателя, версия системного и прикладного программного обеспечения (Windows, Google Chrome), описанию последовательности действий, приводящих к ошибке, скриншоты, поясняющие возникшую проблему.
5. Производитель и (или) импортер до получения УКМ представляет в органы государственных доходов Обязательство о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. В пункт 5 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию (за исключением вина наливом и пивоваренной продукции)" изложен согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 11.08.2023 № 854 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги "Выдача учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию (за исключением вина наливом и пивоваренной продукции)"
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 11.08.2023 № 854 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Услугополучатели посредством информационной системы "Контроль, учет и выдача учетно-контрольных марок и другой печатной продукции Республиканского государственного предприятия "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан" (далее – информационная система) не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до наступления нового календарного года или не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до начала второго полугодия текущего года, в котором осуществляется получение УКМ, представляют услугодателю и в орган государственных доходов:
заявку на изготовление УКМ на алкогольную продукцию, производимую на территории Республики Казахстан (далее – заявка на производство) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
заявку на изготовление УКМ на алкогольную продукцию, импортируемую на территорию Республики Казахстан (далее – заявка на импорт) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.12.2022 № 1311 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 11.08.2023 № 854 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Жаңадан құрылған немесе алкоголь өнімін өндіру және (немесе) импорттау бойынша қызметті бастаған ЕБМ көрсетілетін қызметті алушылары ақпараттық жүйе арқылы көрсетілетін қызметті берушіге және мемлекеттік кірістер органына:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес ЕБМ алу жүзеге асырылатын айдың 1-не дейін күнтізбелік 5 (бес) күннен кешіктірілмейтін мерзімде өндірістік өтінімді;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ЕБМ алу жүзеге асырылатын айдың 1-не дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмейтін мерзімде импорттық өтінімді ұсынады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.12.2022 № 1311 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. ЕБМ қызметін алушылар, ЕБМ саны өзгерген кезде, бұрын тапсырылған:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес ЕБМ алу жүзеге асырылатын айдың 1-не дейін күнтізбелік 5 (бес) күннен кешіктірмейтін мерзімде қосымша өтінім жасау жолымен өндірістік өтінімге;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ЕБМ алу жүзеге асырылатын айдың 1-не дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірілмейтін мерзімде импорттық өтінімді жасау жолымен өзгерістер мен толықтырулар енгізеді.
ЕБМ саны өзгерген кезде, қосымша өтінімде мәнін ұлғайту немесе азайту қажеттілігіне байланысты қосу немесе алу мәнімен өзгерістер көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.12.2022 № 1311 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10.  Алкоголь өнімін импорттайтын ЕБМ көрсетілетін қызметті алушылардан импорттық өтінімді қабылдау, оның негізінде акцизделетін тауарларды әкелу жүзеге асырылатын сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) көшірмелері ұсынылған кезде жүргізіледі.
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешектің болмауы, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер бойынша берешегінің болмауы, Салық кодексінің 114-бабы 2-тармағының 5), 7), 10), 12) және 13) тармақшаларының орындалмаған хабарламалардың болмауы импорттық өтінімді келісу үшін міндетті шарт болып табылады.

Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.12.2022 № 1311 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 11.08.2023 № 854 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Услугополучатели УКМ, вновь созданные или начавшие деятельность по производству и (или) импорту алкогольной продукции, посредством информационной системы представляют услугодателю и в орган государственных доходов:
заявку на производство в срок не позднее, чем за 5 (пять) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение УКМ, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
заявку на импорт в срок не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение УКМ, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.12.2022 № 1311 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Услугополучатели УКМ, при изменении количества УКМ вносят изменения и дополнения в ранее представленные:
заявки на производство путем составления дополнительной заявки на производство не позднее, чем за 5 (пять) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение УКМ, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
заявки на импорт путем составления дополнительной заявки на импорт не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение УКМ, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При изменении количества УКМ, в дополнительной заявке указываются изменения с плюсовым или минусовым значением в зависимости от того необходимо увеличить или уменьшить значение.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.12.2022 № 1311 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Прием заявок на импорт от услугополучателей УКМ, импортирующих алкогольную продукцию, производится при представлении копии внешнеторгового договора (контракта) на основании которого осуществляется ввоз подакцизных товаров.
Обязательным условием согласования заявки на импорт является отсутствие задолженности по налогам и обязательным платежам в бюджет, а также по социальным платежам, отсутствие неисполненных уведомлений, предусмотренных подпунктами 5), 7), 10), 12) и 13) пункта 2 статьи 114 Налогового кодекса.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.12.2022 № 1311 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Көрсетілетін қызметті алушылар табыс еткен өндірістік өтінімдер және импорттық өтінімдер келесі күнтізбелік жылға көшірілмейді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 11.08.2023 № 854 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік кірістер органы ұсынылған өндірістік және (немесе) импорттық өтінімдерді ақпараттық жүйе арқылы:
өндірістік өтінімді – келіп түскен күннен бастап, 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
импорттық өтінімді – келіп түскен күннен бастап, 15 (он бес) жұмыс күні ішінде келіседі немесе оларды келісуден бас тартады.
Осы Қағидалардың 7, 8, 9 және 10-тармақтарында көрсетілген талаптар сақталмаған кезде мемлекеттік кірістер органы ұсынылған ЕБМ арналған өтінімдерді келісуден бас тартады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.12.2022 № 1311 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мыналарға:
бір көрсетілетін қызметті алушы алған ЕБМ-ны басқа көрсетілетін қызметті алушыға беруге;
алкоголь өнімдерін таңбалау үшін көрсетілетін қызметті алушының бір сыртқы сауда шартын (келісімшартты) орындауы кезінде алынған ЕБМ, көрсетілетін қызметті алушының басқа сыртқы сауда шартын (келісімшартты) орындауы үшін пайдалануға жол берілмейді.
14. Қазақстан Республикасының аумағында өндірілетін немесе импортталатын алкоголь өніміне ЕБМ жасауға арналған өтінімдер мемлекеттік кірістер органымен келісілген соң, автоматты түрде ақпараттық жүйе арқылы көрсетілген қызметті берушіге әзірлеу үшін түседі.
15. Ұсынылған өтінімді келісуден бас тарту алған кезде ЕБМ көрсетілетін қызметті алушылары осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен ЕБМ арналған өтінімді қайта береді.
16. ЕБМ жасап шығарғаны үшін төлемді ЕБМ көрсетілетін қызметті алушылар өздерінің ЕБМ арналған өтініміне сәйкес көрсетілген қызметті берушінің банк шотына ақша аудару жолымен ЕБМ алу жүзеге асырылатын айдың 1-і күніне дейін күнтізбелік 5 (бес) күннен кешіктірмейтін мерзімде әр ай бойынша бөлек жүргізеді.
17. Таңбалау кезінде ЕБМ алу мақсатында ЕБМ бойынша көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге және мемлекеттік кірістер органына ақпараттық жүйе арқылы мынадай нысан бойынша:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілетін алкоголь өніміне – осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес;
Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын алкоголь өніміне – осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес ЕБМ алуға өтініші ұсынады.

Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.12.2022 № 1311 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Представленные услугополучателями заявки на производство и заявки на импорт не переносятся на следующий календарный год.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 11.08.2023 № 854 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Орган государственных доходов согласовывает представленные заявки на производство и (или) импорт или отказывает в их согласовании посредством информационной системы:
заявку на производство – в течение 2 (двух) рабочих дней с даты поступления указанной заявки;
заявку на импорт – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты поступления указанной заявки.
Орган государственных доходов отказывает в согласовании представленных заявок на производство и (или) импорт при несоблюдении требований, указанных в пунктах 7, 8, 9 и 10 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.12.2022 № 1311 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Не допускается:
передача УКМ, полученных одним услугополучателем, другому услугополучателю;
использование УКМ для маркировки алкогольной продукции, полученных во исполнение одного внешнеторгового договора (контракта) услугополучателя, для исполнения другого внешнеторгового договора (контракта) услугополучателя.
14. Согласованные с органом государственных доходов заявки на изготовление УКМ на алкогольную продукцию, производимые или импортируемые на территорию Республики Казахстан, автоматически поступают посредством информационной системы услугодателю для изготовления.
15. При получении отказа в согласовании представленных заявок, услугополучатели УКМ повторно подают заявки на УКМ в порядке, установленном настоящими Правилами.
16. Оплата за изготовление УКМ производится услугополучателями УКМ путем перечисления денег на банковский счет услугодателя в соответствии с их заявкой на УКМ, по каждому месяцу отдельно, в срок не позднее, чем за 5 (пять) календарных дней до первого числа месяца, в котором осуществляется получение УКМ.
17. В целях получения УКМ при маркировке услугополучатель по УКМ представляет услугодателю и в орган государственных доходов посредством информационной системы заявление на получение УКМ по форме:
на алкогольную продукцию, производимую на территории Республики Казахстан – согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
на алкогольную продукцию, импортируемую на территорию Республики Казахстан – согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

18.  Алкоголь өнімін таңбалау үшін ЕБМ алуға арналған өтінішті ұсынған кезде ЕБМ көрсетілетін қызметті алушы қосымша:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемені;
міндеттеменің орындалуын қамтамасыз етуді растайтын құжатты (төлем құжаты, банк кепілдігі, кепілгерлік шарты, мүлікті кепілге қою шарты) ұсынады.
Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын алкоголь өнімін таңбалау үшін ЕБМ беру үшін салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешектің болмауы, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер бойынша берешегінің болмауы міндетті шарт болып табылады.
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Қайта таңбалау кезінде ЕБМ алу мақсатында ЕБМ бойынша көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге және мемлекеттік кірістер органына ақпараттық жүйе арқылы Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне және Қазақстан Республикасының аумағына импортталған алкоголь өніміне осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЕБМ алуға өтініші ұсынады.
20. ЕБМ көрсетілетін қызметті алушысы банкрот деп танылған немесе оңалту рәсімі қолданылған жағдайда ЕБМ алуға арналған өтінішке:
банкрот деп тану немесе оңалту рәсімін қолдану туралы заңды күшіне енген сот шешімінің көшірмесі;
банкроттықты немесе оңалтуды басқарушыны тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі не борышкердің мүлкі мен істерін басқару құқығын борышкердің мүлік меншігінің иесіне, өзі уәкілеттік берген органға, құрылтайшыларға (қатысушыларға) қалдыру туралы заңды күшіне енген сот ұйғарымы;
түгендеу туралы есеп қоса беріледі.
21. Мемлекеттік кірістер органы ЕБМ алуға арналған өтінішті ЕБМ алуға арналған өтінішінің келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ақпараттық жүйе арқылы келіседі не оларды келісуден бас тартады.
ЕБМ алуға арналған өтінішті келісу кезінде мемлекеттік кірістер органы ұсынылған мәліметтердің, акциздерді төлеудің дұрыстығын тексереді, төлем құжаттарында көрсетілген төленген сомаларды мемлекеттік кірістер органдарында бар деректермен салыстырады.
22. Мемлекеттік кірістер органы ЕБМ алуға арналған өтініштерді:
өтініштерге осы Қағидалардың 18 және 20-тармақтарында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған;

18. При представлении заявления на получение УКМ для маркировки алкогольной продукции, услугополучатель УКМ дополнительно представляет:
Обязательство о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
документ (платежный документ, банковская гарантия, договор поручительства, договор залога имущества), подтверждающий обеспечение исполнения обязательства.
Обязательным условием для выдачи УКМ для маркировки алкогольной продукции, импортируемой на территорию Республики Казахстан является отсутствие задолженности по налогам и обязательным платежам в бюджет, а также задолженности по социальным платежам.
Сноска. В пункт 18 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. В целях получения УКМ при перемаркировке услугополучатели по УКМ представляет услугодателю и в орган государственных доходов посредством информационной системы заявление на получение УКМ на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан и импортированную на территорию Республики Казахстан по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
20. При признании услугополучателя УКМ банкротом или применения реабилитационной процедуры, к заявлению на получение УКМ прилагаются:
копия решения суда о признании банкротом или применении реабилитационной процедуры, вступившее в силу;
копия приказа о назначении банкротного или реабилитационного управляющего либо определения суда об оставлении права управления имуществом и делами должника за собственником имущества должника, уполномоченным им органом, учредителями (участниками), вступившее в силу;
отчет об инвентаризации.
21. Орган государственных доходов согласовывает посредством информационной системы заявления на получение УКМ либо отказывает в их согласовании в течение 2 (двух) рабочих дней с даты поступления заявления на получение УКМ.
При согласовании заявления на получение УКМ орган государственных доходов проверяет достоверность представленных сведений, уплату акцизов, сверяет оплаченные суммы, указанные в платежных документах, с данными, имеющимися в органах государственных доходов.
22. Орган государственных доходов отказывает в согласовании заявления на получение УКМ при:
не представлении к заявлениям документов, указанных в пунктах 18 и 20 настоящих Правил;

салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, сондай-ақ әлеуметтік төлемдердің сомасы толық төленбеген кезде, олар бойынша Салық кодексінің 114-бабы 2-тармағының 10) тармақшасында көзделген хабарлама жолданған салық есептілігінде бұзушылықтар анықталған, сондай-ақ Салық кодексінің 114-бабы 2-тармағының 5), 7), 12) және 13) тармақшаларында көзделген орындалмаған хабарламалар болған кезде келісуден бас тартады.
Бұл ретте Салық кодексінің 475-бабы 4-тармағында сәйкес ЕБМ таңбалауға жататын алкоголь өніміне акцизді алкоголь өнімін өндірушілердің таңдау бойынша:
ЕБМ алғанға дейін;
Міндеттеме ұсынылған кезде – таңбалауға жататын алкоголь өнімін тиеп-жөнелтілген (берілген) күні төленеді.
Алкоголь өнімін өндірушілер ЕБМ алғанға дейін акциз төлеу үшін Міндеттеме ұсыну талап етілмейді.
Ескерту. 22-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 22.12.2022 № 1311 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.08.2023 № 854 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
23. Қазақстан Республикасында өндірілетін алкоголь өнімін таңбалау үшін көрсетілетін қызметті алушыға ЕБМ беруді көрсетілген қызметті беруші ЕБМ жапсырылған штрих-кодпен және ЕБМ алуға арналған өтінішке ЕБМ нөмірлерінің диапазондарын байланыстыруды жүзеге асырумен ЕБМ алуға арналған өтініштерді мемлекеттік кірістер органы растаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын алкоголь өнімін таңбалау үшін көрсетілетін қызметті алушыға ЕБМ беруді көрсетілген қызметті беруші ЕБМ жапсырылған штрих-кодпен және ЕБМ алуға арналған өтінішке ЕБМ нөмірлерінің диапазондарын байланыстыруды жүзеге асырумен ЕБМ алуға арналған өтініштерді мемлекеттік кірістер органы растаған күннен кейін күнтізбелік 60 (алпыс) күн ішінде жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті беруші ЕБМ дайындағаны үшін төлем болмаған кезде ЕБМ беруден бас тартады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігін беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушыны тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші ЕБМ-ге штрих-код жапсырылған ЕБМ береді немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 22.12.2022 № 1311 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; 23-тармақтың екінші абзацына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 11.08.2023 № 854 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

неполной уплате суммы налогов и других обязательных платежей в бюджет, социальных платежей, при выявлении нарушений в налоговой отчетности, по которым направлено уведомление предусмотренное подпунктом 10) пункта 2 статьи 114 Налогового Кодекса, а также неисполненных уведомлений, предусмотренных подпунктами 5), 7), 12) и 13) пункта 2 статьи 114 Налогового кодекса.
При этом акциз на алкогольную продукцию подлежащих маркировке УКМ согласно пункту 4 статьи 475 Налогового кодекса, производителями алкогольной продукции уплачивается по выбору:
до получения УКМ;
в день отгрузки (передачи) алкогольной продукции подлежащей маркировке – при представлении Обязательства.
Представление Обязательства для уплаты акцизы до получения УКМ производителями алкогольной продукции не требуется.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными приказами Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 22.12.2022 № 1311 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 11.08.2023 № 854 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Выдача УКМ услугополучателям для маркировки алкогольной продукции, производимой в Республике Казахстан, производится услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с даты подтверждения органом государственных доходов заявления на получение УКМ, с нанесенным штрих-кодом на УКМ и осуществленными привязками диапазонов номеров УКМ к заявлению на получение УКМ.
Выдача УКМ услугополучателям для маркировки алкогольной продукции, импортируемой на территорию Республики Казахстан, производится услугодателем в течение 60 (шестидесяти) календарных дней с даты подтверждения органом государственных доходов заявления на получение УКМ, с нанесенным штрих-кодом на УКМ и осуществленными привязками диапазонов номеров УКМ к заявлению на получение УКМ.
Услугодатель отказывает в выдаче УКМ при отсутствии оплаты за изготовление УКМ.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также о времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления услугополучателю возможности выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании услугополучателю направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает УКМ, с нанесенным штрих-кодом на УКМ, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 22.12.2022 № 1311 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 11.08.2023 № 854 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

24. Көрсетілетін қызметті алушыға алкоголь өніміне ЕБМ берілген кезде, көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйе арқылы электронды түрде жүкқұжатты ресімдейді.
Жүкқұжатта мынадай деректер көрсетіледі:
жүкқұжаттың нөмірі және ресімдеу күні;
ЕБМ берілген күні;
ЕБМ алуға арналған өтініштің нөмірі мен берілген күні;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
алкоголь өнімдерінің атауы, түрі және сыйымдылығы;
ЕБМ сериялары, нөмірлердің диапазондары және саны.
25. Көрсетілетін қызметті алушыға ЕБМ беру ЕБМ алуға арналған өтінішінде көрсетілген мөлшерге сәйкес жүзеге асырылады.
3-тарау. Өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Өндіруші ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күнінен кешіктірмей, импорттаушы іс жүзіндегі импорттау аяқталғаннан кейін 6 (алты) айдан кешіктірмей ақпараттық жүйе арқылы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы есебін (бұдан әрі – есеп) ұсынады.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Мемлекеттік кірістер органы, өндіруші және (немесе) импорттаушы осы Қағидалардың 26-тармағында көзделген есепті ұсынғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде өндірушіге және (немесе) импорттаушыға ақпараттық жүйе арқылы есепті алғаны туралы хабардар етеді.
28. Мемлекеттік кірістер органының есепті растауы осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы есебін тіркеуді есепке алу журналында белгі қою арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

24. При выдаче услугополучателям УКМ на алкогольную продукцию услугодателем оформляется накладная в электронном виде посредством информационной системы.
В накладной отражаются следующие данные:
номер и дата оформления накладной;
дата выдачи УКМ;
номер и дата подачи заявления на получение УКМ;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование услугополучателя, индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН или БИН);
наименование, вид и емкость алкогольной продукции;
серии, диапазоны номеров и количество УКМ.
25. Выдача УКМ услугополучателям производится в соответствии с количеством, указанным в заявлении на получение УКМ.
Глава 3. Порядок представления обязательства, отчета производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции
Сноска. В заголовок главы 3 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Производитель ежемесячно не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, импортер не позднее 6 (шести) месяцев после завершения фактического импорта представляет посредством информационной системы отчет производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции (далее – отчет) по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Сноска. В пункт 26 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Орган государственных доходов в течение 3 (трех) рабочих дней после представления отчета, предусмотренных пунктом 26 настоящих Правил, информирует производителя и (или) импортера о получении отчета посредством информационной системы.
28. Подтверждение отчета органом государственных доходов осуществляется путем проставления отметки в журнале учета регистрации отчета производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Сноска. В пункт 28 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

29. Есепті қабылдаудан бас тартқан жағдайда, 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей өндіруші және (немесе) импорттаушы атына, себептерін көрсете отырып, мемлекеттік кірістер органы жазбаша бас тартуды жолдайды.
Есептегі мәліметтердің анық болмауы бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
30. Растау туралы белгісі бар есептің бір данасы мемлекеттік кірістер органында қалады, екінші данасы өндіруші және (немесе) импорттаушыға табыс етіледі (жолданады).
31. Мемлекеттік кірістер органы қабылдаған есеп міндеттеменің орындалуын растау және міндеттеменің орындалуын қамтамасыз етуін қайтаруға негіз болып табылады.
32. Өндіруші және (немесе) импорттаушы ақшамен қамтамасыз етілген, алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемені орындамаған кезде облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі бес жұмыс күні өткен соң ақшаны уақытша орналастыру шотынан ақшаны бюджет кірісіне аударады.
4-тарау. Есепке алу-бақылау маркаларды есепке алу және сақтау
33. Көрсетілетін қызметті алушы ЕБМ есепке алуын "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес жүзеге асырады.
34. Алкоголь өнімін өндіру және/немесе импорттау барысында пайдаланылмаған және (немесе) бүлінген (зақымданған) ЕБМ көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік кірістер органына тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-ы күнінен кешіктірмей қайтарады. Бұл ретте ЕБМ үшін төленген ақша қаражаты қайтарылмайды.
35. Егер алкоголь өнімдерін ЕБМ-мен таңбалау "Толысылған шарап (шарап материалын) және сыра қайнату өнімдерін қоспағанда, алкоголь өнімін есепке алу-бақылау маркаларымен таңбалау (қайта таңбалау) қағидаларын, сондай-ақ есепке алу-бақылау маркаларының нысанын, мазмұнын және қорғау элементтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 018 жылғы 8 ақпандағы № 143 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16444 болып тіркелді) Толысылған шарап (шарап материалын) және сыра қайнату өнімдерін қоспағанда, алкоголь өнімін есепке алу-бақылау маркаларымен таңбалау (қайта таңбалау) қағидаларын бұза отырып жүргізілсе, ЕБМ мемлекеттік кірістер органына қайтарылуға жатады. Бұл ретте ЕБМ үшін төленген ақша қаражаты қайтарылмайды.
Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 11.08.2023 № 854 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

29. При отказе в принятии отчета, органом государственных доходов не позднее 2 (двух) рабочих дней в адрес производителя и (или) импортера направляется письменный отказ с указанием причин.
Основанием для отказа являются недостоверные сведения в отчете.
30. Один экземпляр отчета с проставленной отметкой о подтверждении остается в органе государственных доходов, второй экземпляр вручается (направляется) производителю и (или) импортеру.
31. Принятый органом государственных доходов отчет является подтверждением исполнения обязательства и основанием для возврата обеспечения исполнения обязательства.
32. При неисполнении производителем и (или) импортером обязательства о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции, обеспеченного деньгами, территориальное подразделение уполномоченного органа по областям, городам республиканского значения и столице по истечении пяти рабочих дней перечисляет деньги со счета временного размещения денег в доход бюджета.
Глава 4. Учет и хранение учетно-контрольных марок
33. Учет УКМ услугополучателем осуществляется в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
34. Неиспользованные и (или) испорченные (поврежденные) в ходе производства и/или импорта алкогольной продукции, УКМ подлежат возврату услугополучателями в орган государственных доходов ежеквартально не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом. При этом денежные средства, уплаченные за УКМ, не возвращаются.
35. УКМ подлежат возврату в орган государственных доходов, если маркировка алкогольной продукции УКМ произведена с нарушением Правил маркировки (перемаркировки) алкогольной продукции, за исключением вина наливом (виноматериал) и пивоваренной продукции, учетно-контрольными марками, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 143 "Об утверждении Правил маркировки (перемаркировки) алкогольной продукции, за исключением вина наливом (виноматериал) и пивоваренной продукции, учетно-контрольными марками, а также формы, содержание и элементы защиты учетно-контрольных марок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16444). При этом денежные средства, уплаченные за УКМ, не возвращаются.
Сноска. Пункт 35 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 11.08.2023 № 854 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

36. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен ЕБМ олар пайдаланылғанға дейін, сондай-ақ бүлінген және (немесе) пайдаланылмаған ЕБМ олар жойылғанға дейін сақталуын қамтамасыз етеді.
37. Көрсетілетін қызметті алушы бүлінген және (немесе) пайдаланылмаған ЕБМ мемлекеттік кірістер органына қайтаруы, ЕБМ алуға жүкқұжат ресімделген нөмірді және күнді көрсете отырып, осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепке алу-бақылау маркаларын қайтару туралы өтініш негізінде жүргізіледі.
38. ЕБМ қайтару кезінде осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЕБМ қабылдап алу-беру актісі (бұдан әрі – қабылдап алу-беру актісі) екі данада жасалады және жыл сайын 10 қаңтардан кешіктірмей кемінде үш қызметкерден тұратын мемлекеттік кірістер органы басшысының бұйрығымен құрылған комиссия (бұдан әрі – комиссия) қол қояды. Қабылдап алу-беру актісінің бір данасы көрсетілетін қызметті алушыға беріледі.
39. ЕБМ жоюды комиссия, көрсетілетін қызметті алушының қатысуымен, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-сы күнінен кешіктірмей жүргізеді.
40. ЕБМ іс жүзінде жою туралы екі данада осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЕБМ есептен шығару және жою туралы актісі (бұдан әрі – жою актісі) жасалады. Жою актісінің бір данасы көрсетілетін қызметті алушыға беріледі.
Жою актісінің әрбір данасына комиссия мүшелері және көрсетілетін қызметті алушы қол қояды және мемлекеттік кірістер органының мөрімен куәландырылады.
ЕБМ жою фактісі ақпараттық жүйелерде тіркеледі.
41. Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйе арқылы ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күнінен кешіктірмей мемлекеттік кірістер органына осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алынған ЕБМ пайдалану туралы есепті табыс етеді.
5-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
42. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерімен келіспеген кезде көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына;
бюджетке салықтар мен төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган басшысының атына;
мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағымдар көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.

36. Услугополучатели обеспечивают сохранность УКМ до их использования, а также испорченных и (или) неиспользованных УКМ до их уничтожения в порядке, установленном настоящими Правилами.
37. Возврат испорченных и (или) неиспользованных УКМ услугополучателем производится в орган государственных доходов на основании заявления о возврате учетно-контрольных марок по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам, с указанием номера и даты оформление накладной, по которой получены УКМ.
38. При возврате УКМ составляется акт приема-передачи УКМ по форме согласно приложению 11 (далее – акт приема-передачи) к настоящим Правилам, в двух экземплярах и подписывается комиссией, создаваемой ежегодно не позднее 10 января приказом руководителя органа государственных доходов в количестве не менее трех работников (далее – комиссия). Один экземпляр акта приема-передачи вручается услугополучателю.
39. Уничтожение УКМ производится комиссией ежеквартально не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, в присутствии услугополучателей.
40. О фактическом уничтожении УКМ составляется акт о списании и уничтожении УКМ по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам (далее – акт уничтожения), в двух экземплярах. Один экземпляр акта уничтожения вручается услугополучателю.
Каждый экземпляр акта уничтожения подписывается членами комиссии и услугополучателем и заверяется печатью органа государственных доходов.
Факт уничтожения УКМ фиксируется в информационных системах.
41. Услугополучатели посредством информационной системы ежемесячно не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют в орган государственных доходов отчет об использовании полученных УКМ по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Глава 5. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
42. При несогласиии с результатами оказания государственной услуги услугополучателем подается жалоба на решение, действия (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
на имя руководителя услугодателя;
на имя руководителя уполномоченного органа осуществляющего руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и платежей в бюджет;
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалобы подаются услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услогодатель должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.

43. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабы 1-тармағы 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Есепке алу-бақылау маркаларын
алу, есепке алу, сақтау, беру
және өндірушінінің және
(немесе) импорттаушының
алкоголь өнiмiн
өндіру және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы
мiндеттемесiн, есебiн
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
нысан
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
____________________________
(мемлекеттік кірістер органы
басшысының Т.А.Ә.
(ол болған кезде)
Тіркеу № ____ _______ _____ж.
(мемлекеттік кірістер органы
толтырады)
Алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесі
_________________________________________________________________________
(өндірушінің және (немесе) импорттаушының атауы, ЖСН/БСН, заңды мекенжайы, банк деректемелері)
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 172-бабы 7-тармағына сәйкес міндеттемені мынадай тәсілде қамтамасыз етуді жүзеге асыруға
__________________________________________________________________________
(төлем құжаты, банк кепілдігі, кепілгерлік шарты, мүлікті кепілге қою шарты)
____________________________ №____________________________________________
(қамтамасыз ету тәсілінің күні)             (қамтамасыз ету тәсілінің нөмірі)
_________________________________теңге мөлшерінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалануға, Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерде алкоголь өніміне жапсыруы үшін есепке алу-бақылау маркаларын әкетуді жүзеге асыруға, Қазақстан Республикасының аумағына белгіленген тәртіпте есепке алу-бақылау маркаларымен таңбаланған алкоголь өнімін әкелуді және оны межелі жеріне жеткізуді жүзеге асыруға, бүлінген және (немесе) пайдаланылмаған есепке алу-бақылау маркаларын берген мемлекеттік кірістер органына қайтаруға, импортталған алкоголь өнімі бойынша жанама салықтарды төлеуге,алкоголь өнімін өндіру кезінде алкоголь өнімін таңбалауды жүзеге асыру, мемлекеттік кірістер органына белгіленген мерзімде өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы есебін ұсынуға міндеттенеді.
Жоғарыда көрсетілген әрекеттер орындалмаған жағдайда, осы Міндеттемені орындауды қамтамасыз ету сомасы болып табылатын ақшаны, мемлекеттік кірістер органы міндеттемелерді қамтамасыз ету сомасын мемлекеттік бюджет кірісіне аударады.
"____" ________________ жыл
Есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнiмiн өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн, есебiн ұсыну қағидаларымен таныстым.
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні және уақыты
ЭЦҚ-дан деректер

43. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона обращается в суд.
Приложение 1
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи
учетно-контрольных марок
и представления обязательства,
отчета производителя
и (или) импортера
о целевом использовании
учетно-контрольных марок
при производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции
форма
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя органа
государственных доходов)
Регистрационный № ___
от "__" ________ года
(заполняется органом
государственных доходов)
Обязательство о целевом использовании учетно-контрольных марок
при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
__________________________________________________________________________
(наименование производителя и (или) импортера, ИИН/БИН, юридический адрес,
банковские реквизиты) обязуется в соответствии с пунктом 7 статьи 172 Кодекса
Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс), использовать учетно-контрольные марки по заявлениям
для нанесения штрих-кода на учетно-контрольные марки № ______, осуществить
обеспечение обязательства способом
__________________________________________________________________________
(платежный документ, банковская гарантия, договор поручительства, договор залога
имущества) от _______________ № ___________________________________________
(дата способа обеспечения) (номер способа обеспечения) в размере __________ тенге,
осуществить вывоз учетно-контрольных марок для наклеивания на алкогольную
продукцию за пределами территории Республики Казахстан, осуществить ввоз в на
территорию Республики Казахстан маркированной учетно-контрольными марками
алкогольной продукции и ее доставку до места назначения, уплатить косвенные
налоги по импортированной алкогольной продукции, осуществить маркировку
алкогольной продукции при производстве алкогольной продукции, вернуть
испорченные и (или) неиспользованные учетно-контрольные марки в выдавший орган
государственных доходов, представить в орган государственных доходов отчет
производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных
марок при производстве и (или) импорте алкогольной продукции в Республику
Казахстан в установленные сроки. При неисполнении вышеуказанных действий
деньги, являющиеся суммой обеспечения исполнения настоящего Обязательства,
суммы обеспечения обязательства органом государственных доходов будут
перечислены в доход государственного бюджета.
"____" _______________20__ год
С Правилами получения, учета, хранения, выдачи учетно-контрольных марок
и представления обязательства, отчета производителя и (или) импортера о целевом
использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан алкогольной продукции ознакомлен(-а).

Алушы 20____ жылғы "____" ______ сағат 00:00-де қол қойды және жіберілді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЕБМ – есепке алу-бақылау маркасы;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Есепке алу-бақылау маркаларын
алу, есепке алу, сақтау, беру
және өндірушінің және (немесе)
импорттаушының
Қазақстан Республикасына
алкоголь өнiмiн импорттау және
(немесе) өндіру кезiнде есепке
алу-бақылау маркаларын
нысаналы пайдалану туралы
мiндеттемесiн, есебiн
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 11.08.2023 № 854 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Алкоголь өніміне (толысылған шарапты және сыра қайнату өнімдерін қоспағанда) есепке алу-бақылау маркаларын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді "Есепке алу-бақылау маркаларын және "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" республикалық мемлекеттік кәсіпорынының басқа баспа өнімдерін бақылау, есептеу және беру" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
Қазақстан Республикасында өндірілетін алкоголь өнімін таңбалау үшін шарап материалы, сыра мен сыра сусынын қоспағанда, алкоголь өніміне арналған есепке алу-бақылау маркаларына (бұдан әрі – ЕБМ) жапсырылған штрих-кодпен және есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтінішке ЕБМ нөмірлерінің диапазондарын жалғауды жүзеге асырумен есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтініштерді мемлекеттік кірістер органы растаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын алкоголь өнімін таңбалау үшін көрсетілетін қызметті алушыға ЕБМ беруді көрсетілген қызметті беруші ЕБМ жапсырылған штрих-кодпен және ЕБМ алуға арналған өтінішке ЕБМ нөмірлерінің диапазондарын байланыстыруды жүзеге асырумен ЕБМ алуға арналған өтініштерді мемлекеттік кірістер органы растаған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күн ішінде жүргізеді.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ЕБМ жапсырылған штрих-кодпен және ЕБМ нөмірлерінің диапазондарын байланыстыруды жүзеге асыру ЕБМ беру болып табылады.
6
Мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде көрсетілген қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

Подписано и отправлено получателем в 00:00 часов "__" ___________ 20__ года
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
УКМ – учетно-контрольная марка;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
ЭЦП – электронная цифровая подпись
Приложение 2
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи учетно-
контрольных марок и
представления обязательства,
отчета производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте в
Республику Казахстан
алкогольной продукции
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 11.08.2023 № 854 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию (за исключением вина наливом и пивоваренной продукции)"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан" (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются услугодателем через информационную систему "Контроль, учет и выдача учетно-контрольных марок и другой печатной продукции Республиканского государственного предприятия "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан"
3
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю:
выдача учетно-контрольных марок (далее – УКМ) на алкогольную продукцию, за исключением вина наливом и пивоваренной продукции, производимой в Республике Казахстан, производится услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с даты подтверждения органом государственных доходов заявления на получение УКМ, с нанесенным штрих-кодом на УКМ и осуществленными привязками диапазонов номеров УКМ к заявлению на получение УКМ;
выдача УКМ услугополучателям, для маркировки алкогольной продукции, за исключением вина наливом и пивоваренной продукции импортируемой на территорию Республики Казахстан производится услугодателем в течение 60 (шестидесяти) календарных дней с даты подтверждения органом государственных доходов заявления на получение УКМ, с нанесенным штрих-кодом на УКМ и осуществленными привязками диапазонов номеров УКМ к заявлению на получение УКМ.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Результатом оказания государственной услуги является выдача УКМ, с нанесенным штрих-кодом на УКМ и осуществленными привязками диапазонов номеров УКМ.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
7
График работы услугодателя и объекта информации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) ақпараттық жүйе – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) жаңа күнтізбелік жыл басталғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей немесе ағымдағы жылдың екінші жартыжылдық басталғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей ақпараттық жүйесі арқылы:
осы Қағидаларға 3-қосымшаларға сәйкес нысана бойынша Қазақстан Республикасында өндірілетін алкоголь өніміне ЕБМ (бұдан әрі – өндірістік өтінім) дайындауға арналған өтінімді;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын алкоголь өніміне ЕБМ дайындауға арналған өтінімді (бұдан әрі – импортық өтінім);
2) сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) көшірмесі;
3) осы осы Қағидаларға 5, 6 немесе 7-қосымшаларға сәйкес – ақпараттық жүйе арқылы алкоголь өніміне ЕБМ алу мақсатында;
4) өндіру және (немесе) импорттау кезінде:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндеттемені;
міндеттеменің орындалуын растайтын құжатты (төлем құжаты, банк кепілдігі, кепілгерлік шарты, мүлікті кепілге қою шарты) қосымша ұсынады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін ЕБМ дайындағаны үшін төлемнің болмауы негіз болып табылады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған – www.pbf.kz.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік қызметтерді ақпараттық жүйе арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.

1) услугодатели – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено;
2) информационная система – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до наступления нового календарного года или не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до начала второго полугодия посредством информационной системы:
заявки на изготовление УКМ на алкогольную продукцию, производимую на территории Республики Казахстан (далее – заявка на производство) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
заявки на изготовление УКМ на алкогольную продукцию, импортируемую на территорию Республики Казахстан (далее – заявка на импорт) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) копия внешнеторгового договора (контракта);
3) заявление на получение УКМ согласно приложениям 5, 6 или 7 к настоящим Правилам – в целях получения УКМ на алкогольную продукцию посредством информационной системы;
4) при производстве и (или) импорте дополнительно представляет:
обязательство по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
документ (платежный документ, банковская гарантия, договор поручительства, договор залога имущества), подтверждающий обеспечение исполнения обязательства.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Основанием для отказа в оказании государственной услуги является отсутствие оплаты за изготовление УКМ.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя – www.pbf.kz. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через информационную систему при условии наличия электронной цифровой подписи.

Көрсетілетін қызметті алушы қашықтықтан қол жетімділік режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәртебесі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығы 1414, 8800080777 арқылы ала алады.
Есепке алу-бақылау
маркаларын алу, есепке алу,
сақтау, беру және өндірушінің
және (немесе) импорттаушының
алкоголь өнiмiн өндіру
және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы
мiндеттемесiн, есебiн ұсыну
қағидаларына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
____________________________
_________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы, БСН)
____________________________
___________________________
(мемлекеттік кірістер органы
басшысының Т.А.Ә. (ол болған
кезде))
____________________________
_____________________
(өндірушінің атауы, ЖСН/БСН)
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілетін алкоголь өнімдеріне есепке алу-бақылау маркаларды дайындауға өтінім
өтінімнің түрі:
алдағы жылға, жаңадан құрылғандар немесе қызметін бастағандар үшін
түзетілген
мың дана
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
жылына барлығы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні және уақыты
ЭЦҚ-дан деректер
Алушы 20____ жылғы "____" ______ сағат 00:00-де қол қойды және жіберілді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Есепке алу-бақылау
маркаларын алу, есепке алу,
сақтау, беру және өндірушінің
және (немесе) импорттаушының
алкоголь өнiмiн өндіру
және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы
мiндеттемесiн, есебiн ұсыну
қағидаларына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
____________________________
_______________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы, БСН)
____________________________
____________________________
(мемлекеттік кірістер органы
басшысының Т.А.Ә. (ол болған
кезде))
____________________________
___________________
Импорттаушының атауы,
ЖСН/БСН
Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын алкоголь өнімдеріне есепке алу-бақылау маркаларды дайындауға өтінім
өтінімнің түрі:
алдағы жылға, жаңадан құрылғандар немесе қызметін бастағандар үшін
түзетілген
мың дана
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
жылына барлығы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні және уақыты
ЭЦҚ-дан деректер

Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, 8800080777.
Приложение 3
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи учетно-
контрольных марок и
представления обязательства,
отчета производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции
Сноска. В правый верхний угол приложения 3 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
____________________________
____________________________
(наименование органа
государственных доходов, БИН)
____________________________
____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя органа
государственных доходов)
____________________________
____________________________
(наименование, ИИН/БИН
производителя)
Заявка на изготовление учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию, производимую на территории Республики Казахстан
вид заявки:
на предстоящий год, для вновь созданных или начавших деятельность
корректировочная
тысячи штук
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
Всего на год
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Подписано и отправлено получателем в 00:00 часов "__" ___________ 20__ года
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: расшифровка аббревиатур:
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 4
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи учетно-
контрольных марок и
представления обязательства,
отчета производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции
Сноска. В правый верхний угол приложения 4 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
____________________________
____________________________
(наименование органа
государственных доходов, БИН)
____________________________
____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя органа
государственных доходов)
____________________________
____________________________
(наименование, ИНН/БИН
импортера)
Заявка на изготовление учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию, импортируемую на территорию Республики Казахстан
вид заявки:
на предстоящий год, для вновь созданных или начавших деятельность
корректировочная
тысячи штук
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
Всего на год
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Алушы 20____ жылғы "____" ______ сағат 00:00-де қол қойды және жіберілді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Есепке алу-бақылау маркаларын
алу, есепке алу, сақтау, беру
және өндірушінің және (немесе)
импорттаушының алкоголь
өнiмiн өндіру және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы
мiндеттемесiн, есебiн
ұсыну қағидаларына
5-қосымша
нысан
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
____________________________
(мемлекеттік кірістер органы
басшысының Т.А.Ә.
(ол болған кезде))
Есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтініш №________ күні
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
өтініш түрі: таңбалау
ЕБМ түрі: Қазақстан Республикасының аумағында өндірілетін алкоголь өнімдеріне
__________________________________________________________________________
өндірушінің ЖСН/БСН, атауы, мекенжайы, лицензия (лицензия берген орган, күні,
нөмірі және берілген жылы)
__________________________________________________________ дана мөлшерінде
(цифрмен және жазбаша)
ЕБМ беруді сұрайды.
ЕБМ көрсетілген мөлшері тауарларды шығару үшін қажет:
Алкоголь өнімінің ДСН-коды (бар болған кезде): _______________________________
Алкоголь өніміне ДСН-коды болмаған кезде көрсетуі
қажет:____________________________________ ____________________________
(алкоголь өнімінің атауы, түрі, сыйымдылығы мен күштілігі)
__________________________________________________________________________
(құю кезеңі: 20 __ ж. (ай) __ бастап _____ дейін ____, (СЭҚ ТН коды, сәйкестік
сертификаты (сертификат органы, сертификат нөмірі және беру кезеңі)
Өнімнің бір бірлігі үшін бағасы: _________________________________________ теңге;
ЕБМ сатып алуға арналған ақша құралдары ____________________________________
(сомасы жазбаша)
теңге сомасында 20___ жылғы "____" ____________ № _____ төлем құжатымен
_________________ банк шотына енгізілді.
акциз _______________________________________________________теңге сомасында
(сомасы жазбаша)
20 ___ жылғы "____" ___________төлем құжатымен __________ банк шотына төленді.
Алу тәсілі (жеткізу/өздерi алады)
Есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнiмiн өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн, есебiн ұсыну қағидаларынамен таныстым.
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні және уақыты
ЭЦҚ-дан деректер
Алушы 20____ жылғы "____" ______ сағат 00:00-де қол қойды және жіберілді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ДСН-коды – дербес сәйкестендіру нөмір-коды;
ЕБМ – есепке алу-бақылау маркасы;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
СЭҚ ТН коды – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының коды;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Есепке алу-бақылау маркаларын
алу, есепке алу, сақтау, беру
және өндірушінінің және
(немесе) импорттаушының
алкоголь өнiмiн
өндіру және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы
мiндеттемесiн, есебiн
ұсыну қағидаларына
6-қосымша
нысан
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
____________________________
(мемлекеттік кірістер органы
басшысының Т.А.Ә.
(ол болған кезде))
Есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтініш №________ күні

Подписано и отправлено получателем в 00:00 часов "__" ___________ 20__ года
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: расшифровка аббревиатур:
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 5
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи
учетно-контрольных марок
и представления обязательства,
отчета производителя и (или)
импортера о целевом
использовании
учетно-контрольных марок
при производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции
форма
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя органа
государственных доходов)
Заявление на получение учетно-контрольных марок № _____ дата
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
вид заявления: маркировка вид УКМ: на алкогольную продукцию, производимые
на территории Республики Казахстан
_______________________________________________________________________
ИНН/БИН, наименование производителя, адрес, лицензия
(орган выдавший лицензию, номер, дата и год выдачи), просит выдать УКМ:
в количестве ___________________________________ штук (в цифрах и прописью)
Указанное количество УКМ необходимо для выпуска товаров:
Пин-код алкогольной продукции (при наличии): _____________________________
При отсутствии пин-кода на алкогольную продукцию необходимо указать:
_______________________________________________________________________
(наименование, вид, емкость и крепость алкогольной продукции)
_______________________________________________________________________
(период розлива: с ___ по ____, (месяц) 20__года, (сертификат соответствия
(орган сертификации, номер и период выдачи сертификации), код ТН ВЭД) цена
за единицу продукции: _____________________________________________ тенге;
денежные средства на покупку УКМ внесены на банковский счет ____ платежным
документом № __ от "___" _______ 20__ года в сумме ___________________тенге;
(сумма прописью)
Акциз уплачен на банковский счет _____платежным документом № ___
от "___" __20__ года в сумме___________________________________________ тенге
(сумма прописью)
Способ получения (доставка/самовывоз)
С Правилами получения, учета, хранения, выдачи учетно-контрольных марок и
представления обязательства, отчета производителя и (или) импортера о целевом
использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан алкогольной продукции ознакомлен(-а).
Подписано и отправлено получателем в __:___ часов "__" ___________ 20__ года
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ПИН-код-персональный идентификационный номер-код;
УКМ – учетно-контрольная марка;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Код ТН ВЭД – код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 6
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи акцизных и
учетно-контрольных марок и
представления обязательства,
отчета импортеров
о целевом использовании
учетно-контрольных марок
при импорте алкогольной продукции
в Республику Казахстан
форма
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя органа
государственных доходов)
Заявление на получение учетно-контрольных марок № _____ дата

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
өтініш түрі: таңбалау
ЕБМ түрі: Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын алкоголь өнімдеріне
__________________________________________________________________________
ЖСН/БСН, импорттаушының атауы, мекенжайы, лицензия (лицензия берген орган,
күні, нөмірі және берілген жылы)
_____________________________________________________________ дана мөлшерде
(цифрмен және жазбаша)
ЕБМ беруді сұрайды.
ЕБМ көрсетілген мөлшері тауарларды шығару үшін қажет:
Алкоголь өнімінің ДСН-коды (бар болған кезде): ________________________________
Алкоголь өніміне ДСН-коды болмаған кезде көрсетуі
қажет:______________________________________ _____________________________
(алкоголь өнімінің атауы, түрі, сыйымдылығы мен күштілігі) (өндірілген елі)
_________________________________________________________________________
(СЭҚ ТН коды, сәйкестік сертификаты (сертификат органы, Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттер аумағынан импорттау үшін – сертификат нөмірі және беру кезеңі)
ЕБМ сатып алуға арналған ақша құралдары ________________________________ теңге
(сомасы жазбаша)
сомасында 20___ жылғы "____" ____________ № _____ төлем құжатымен
_________________ банк шотына енгізілді.
акциз _____________________________________________________ теңге сомасында
(сомасы жазбаша)
20 ___ жылғы "____" ___________төлем құжатымен __________ банк шотына төленді.
Алу тәсілі (жеткізу/ өздерi алады)
Есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнiмiн өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн, есебiн ұсыну қағидаларымен таныстым.
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні және уақыты
ЭЦҚ-дан деректер
Алушы 20____ жылғы "____" ______ сағат 00:00-де қол қойды және жіберілді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ДСН-коды – дербес сәйкестендіру нөмір-коды;
ЕБМ – есепке алу-бақылау маркасы;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
СЭҚ ТН коды – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының коды;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Есепке алу-бақылау маркаларын
алу, есепке алу, сақтау, беру
және өндірушінің және (немесе)
импорттаушының алкоголь
өнiмiн өндіру және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын
нысаналы пайдалану туралы
мiндеттемесiн, есебiн
ұсыну қағидаларына
7-қосымша
нысан
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы, БСН)
____________________________
(мемлекеттік кірістер органы
басшысының Т.А.Ә.
(ол болған кезде))
Есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтініш №__________күні

Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
вид заявления: маркировка вид УКМ: на алкогольную продукцию, импортируемые
на территорию Республики Казахстан
________________________________________________________________________
ИНН/БИН, наименование импортера, адрес, лицензия (орган выдавший лицензию,
номер, дата и год выдачи), просит выдать УКМ: в количестве
_______________________________________________ штук (в цифрах и прописью)
Указанное количество УКМ необходимо для выпуска товаров:
Пин-код алкогольной продукции (при наличии): _______________________________
При отсутствии пин-кода на алкогольную продукцию необходимо указать:
_________________________________________________________________________
(наименование, вид, емкость и крепость алкогольной продукции)
_________________________________________________________________________
(страна происхождения), (сертификат соответствия (орган сертификации, номер
и период выдачи сертификации – для импортеров из территории государств-членов
Евразийского экономического союза), код ТН ВЭД;
денежные средства на покупку УКМ внесены на банковский счет ____ платежным
документом № __ от "___" _______ 20__ года в сумме ___________________тенге;
(сумма прописью)
Акциз уплачен на банковский счет _____платежным документом
№ ___от "___" __20__ года в сумме___________________________________ тенге
(сумма прописью)
Способ получения (доставка/самовывоз)
С Правилами получения, учета, хранения, выдачи учетно-контрольных марок
и представления обязательства, отчета производителя и (или) импортера о целевом
использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан алкогольной продукции ознакомлен(-а).
Подписано и отправлено получателем в __:__ часов "__" ___________ 20__ года
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ПИН-код-персональный идентификационный номер-код;
УКМ – учетно-контрольная марка;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Код ТН ВЭД – код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 7
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи
учетно-контрольных марок
и представления обязательства,
отчета производителя
и (или) импортера
о целевом использовании
учетно-контрольных марок
при производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции
форма
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя органа
государственных доходов)
Заявление на получение учетно-контрольных марок № _____ дата

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
өтінім түрі: қайта таңбалау
ЕБМ түрі: Қазақстан Республикасының аумағында өндірілетін алкоголь өнімдеріне
және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағына импортталған алкоголь
өнімдеріне
_________________________________________________________________________
(ЖСН/БСН, өндірушінің және (немесе) импорттаушының атауы, мекенжайы, лицензия
(лицензия берген орган, күні, нөмірі және берген жылы)
_____________________________________________________ дана санында
(санмен және жазбаша)
ЕБМ беруді сұрайды.
Тауарларды шығару үшін қажет көрсетілген ЕБМ саны:
Алкоголь өнімінің ДСН-коды: _________________________________________
Алкоголь өніміне ДСН-коды болмаған кезде:___________________________
(алкоголь өнімінің атауы, түрі, сыйымдылығы мен күштілігі ескі үлгідегі ЕБМ
нөмірінің диапазоны)
түгендеу тізімінің нөмірі және күні:__________________
алкоголь өнімін қайтаруға ілеспе жүкқұжаттардың нөмірі және күні __________
ЕБМ сатып алуға ақша қаражаты_______________________________________
(сомасы жазбаша)
сомасында 20___ жылғы "____" ____________ № _____ төлем құжатымен
______________ банк шотына енгізілді
Алу түрі (жеткізу/өзі алып кету)
Есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну қағидаларын таныстым.
Алушы 20__ жылғы "____" _________ сағат 00:00-де қол қойды және жіберілді
ЭЦҚ-дан деректер
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні және уақыты
Ескертпе: аббревиатураларды ашып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ПСН-код-персоналды сәйкестендіру нөмірі-коды;
ЕБМ – есепке алу-бақылау маркасы;
ЖСН – жеке-сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Есепке алу-бақылау маркаларын
алу, есепке алу, сақтау, беру
және өндірушінің және (немесе)
импорттаушының алкоголь
өнiмiн өндіру және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы
мiндеттемесiн, есебiн
ұсыну қағидаларына
8-қосымша
нысан
____________________________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы, БСН)
____________________________
(мемлекеттік кірістер органы
басшысының Т.А.Ә.
(ол болған кезде))
____________________________
толтырылған күні
Өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы есебі
__________________________________________________________________________ (алкоголь өнімін өндіруді және (немесе) әкелуді (импортын) жүзеге асыратын өндірушінің және (немесе) импорттаушының атауы,
ЖСН/БСН және орналасқан жері)

Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
вид заявления: перемаркировка
вид УКМ: на алкогольную продукцию, производимые на территории Республики
Казахстан и (или) импортируемые на территорию Республики Казахстан
______________________________________________________________________
ИНН/БИН, наименование производителя и (или) импортера, адрес, лицензия (орган
выдавший лицензию, номер, дата и год выдачи), просит выдать УКМ: в количестве
_______________________________________________ штук (в цифрах и прописью)
Указанное количество УКМ необходимо для перемаркировки товаров:
Пин-код алкогольной продукции:
________________________________________________________________________
(наименование, вид, емкость и крепость алкогольной продукции, диапазоны номеров
УКМ старого образца)
________________________________________________________________________
дата и номер инвентаризационной описи даты и номера сопроводительных накладных
на возврат алкогольной продукции:
________________________________________________________________________
денежные средства на покупку УКМ внесены на банковский счет ____ платежным
документом № __ от "___" _______ 20__ года в сумме ___________________тенге;
(сумма прописью) Способ получения (доставка/самовывоз)
С Правилами получения, учета, хранения, выдачи учетно-контрольных марок и
представления обязательства, отчета производителя и (или) импортера о целевом
использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан алкогольной продукции ознакомлен(-а).
Подписано и отправлено получателем в __:__ часов "__" ___________ 20__ года
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ПИН-код-персональный идентификационный номер-код;
УКМ – учетно-контрольная марка;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
ЭЦП – электронная цифровая подпись
Приложение 8
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи
учетно-контрольных марок
и представления обязательства,
отчета производителя
и (или) импортера
о целевом использовании
учетно- контрольных марок
при производстве
и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции
форма
____________________________
(наименование органа
государственных доходов, БИН)
____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя органа
государственных доходов)
____________________________
(дата заполнения)
Отчет производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЕБМ алуға арналған өтініштің нөмірі
ЕБМ алуға арналаған өтініштің күні
ЕБМ алу туралы жүкқұжаттың нөмірі
ЕБМ алу туралы жүкқұжаттың күні
Алкоголь өнімінің түрі
Алкоголь өнімінің атауы
Алкоголь өнімінің сыйымдылығы
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
ЕБМ берілді
Алкоголь өнімін таңбалау үшін есепке алу-бақылау маркаларын пайдалану
Мемлекеттік кірістер органына бүлінген және (немесе) пайдаланылмаған есепке алу-бақылау маркалары қайтарылды
Алкоголь өнімін өндіруге мемлекеттік кірістер органы растаған тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш немесе тауарларға арналған декларация
нөмірлердің сериясы мен диапазоны*
саны (дана)
нөмірлердің сериясы мен диапазоны*
саны (дана)
нөмірлердің сериясы мен диапазоны*
саны (дана)
күні
8
9
10
11
12
13
14
15
Барлығы ___________________ дана есепке алу-бақылау маркалары берілген,
оның ішінде:
___________ дана таңбалау үшін пайдаланылды;
___________ дана қайтарылды.
Есепке қосымша ____________________ парақта.
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні және уақыты
ЭЦҚ-дан деректер
Алушы 20____ жылғы "____" ______ сағат 00:00-де қол қойды және жіберілді
Есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және өндірушінің және импорттаушының алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну қағидаларымен таныстым.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
*Нөмірлер диапазоны - бірінші және соңғы нөмірлері дәйектілікпен ұсынылған бір сериядағы есепке алу-бақылау маркаларының дәйектілік нөмірлерінің жиынтығы;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЕБМ – есепке алу-бақылау маркасы;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Есепке алу-бақылау маркаларын
алу, есепке алу, сақтау, беру
және өндірушінің және (немесе)
импорттаушының алкоголь
өнiмiн өндіру және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы
мiндеттемесiн, есебiн
ұсыну қағидаларына
9-қосымша
нысан
Өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы есебін тіркеуді есепке алу журналы

Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
__________________________________________________________________________
(наименование, ИНН/БИН и местонахождение производителя и (или) импортера,
осуществляющего производство и (или) ввоз (импорт) алкогольной продукции)
Номер заявления на получение УКМ
Дата заявления на получение УКМ
Номер накладной о получении УКМ
Дата накладной о получении УКМ
Вид алкогольной продукции
Наименование алкогольной продукции
Емкость алкогольной продукции
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Выдано УКМ
Использовано учетно-контрольных марок для маркировки алкогольной продукции
Возвращено в органы государственных доходов испорченных и (или) неиспользованных учетно-контрольных марок
для производства алкогольной продукции, заявление о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или декларация на товары, подтвержденных органом государственных доходов
серия и диапазон номеров*
количество (штук)
серия и диапазон номеров*
количество (штук)
серия и диапазон номеров*
количество (штук)
дата
8
9
10
11
12
13
14
15
Всего выдано ______ штук УКМ, в том числе: использовано для маркировки _____ штук; возвращено ______ штук.
Приложение к отчету на ______ листах.
С Правилами получения, учета, хранения, выдачи учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции ознакомлен(-а).
Подписано и отправлено получателем в 00:00 часов "__" ___________ 20__ года
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: расшифровка аббревиатур:
* Диапазон номеров – набор последовательных номеров учетно-контрольных марок
одной серии, представленный первым и последним номерами последовательности.
расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
УКМ – учетно-контрольная марка;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 9
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи учетно-
контрольных марок и
представления обязательства,
отчета производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции
форма
Журнал учета регистрации отчета производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции

Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Түскен күні
Көрсетілетін қызметті алушының ЖСН/БСН
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
Есепті кезең
Қабылданған күні
Расталған күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.
Есепке алу-бақылау
маркаларын алу, есепке алу,
сақтау, беру және өндірушінің
және (немесе) импорттаушының
алкоголь өнiмiн өндіру
және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы
мiндеттемесiн, есебiн
ұсыну қағидаларына
10-қосымша
Ескерту. 10-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
____________________________
____________
(мемлекеттік кірістер
органының атауы)
____________________________
____________
(мемлекеттік кірістер органы
басшысының Т.А.Ә. (ол болған
кезде))
Есепке алу-бақылау маркаларын қайтару туралы өтініш
Көрсетілетін қызметті алушының ЖСН/БСН
Көрсетілетін қызметті алушының атауы
ЕБМ нөмірлерінің диапазоны
ЕБМ саны
ЕБМ алуға арналған жүкқұжаттың нөмірі, күні
Ескертпе
1
3
4
5
6
7
8
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні және уақыты
ЭЦҚ-дан деректер
Алушы 20____ жылғы "____"       ______ сағат 00:00-де қол қойды және жіберілді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЕБМ – есепке алу-бақылау маркасы;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Есепке алу-бақылау
маркаларын алу, есепке алу,
сақтау, беру және өндірушінің
және (немесе) импорттаушының
алкоголь өнiмiн өндіру
және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы
мiндеттемесiн, есебiн
ұсыну қағидаларына
11-қосымша
Ескерту. 11-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Есепке алу-бақылау маркаларын қабылдап алу-беру актісі 20___ ж. "____" ___________
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы, мекенжайы, БСН)
________________________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә. (ол болған кезде)) құрамындағы Комиссия атынан қабылдайды, ал
есепке алу-бақылау маркаларын көрсетілетін қызметті алушы
________________________________________________________________________________
атынан (көрсетілетін қызметті алушының атауы, ЖСН/БСН, мекенжайы)
________________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының, не уәкілетті адамның Т.А.Ә. (ол болған кезде))
ЕБМ өткізеді:
ЕБМ
алған күн
ЕБМ-нің түрлері, сериясы, нөмірлері
ЕБМ саны
ЕБМ алынған кезінде қолданыста болған акциз мөлшерлемесі
Акциздің сомасы
ЕБМ қайтару себебі
1
2
3
4
5
6
Барлығы:
Қабылдады _________________________ Өткізді ________________________________
Т.А.Ә. (ол болған кезде), қолы Т.А.Ә. (ол болған кезде), қолы
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЕБМ – есепке алу-бақылау маркасы.
Есепке алу-бақылау
маркаларын алу, есепке алу,
сақтау, беру және өндірушінің
және (немесе) импорттаушының
алкоголь өнiмiн өндіру
және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы
мiндеттемесiн, есебiн
ұсыну қағидаларына
12-қосымша

Сноска. В приложение 9 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дата поступления
ИНН/БИН
услугополучателя
Наименование услугополучателя
Отчетный период
Дата приема
Дата подтверждения
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
УКМ – учетно-контрольная марка;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 10
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи учетно-
контрольных марок и
представления обязательства,
отчета производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции
Сноска. В правый верхний угол приложения 10 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
____________________________
____________________________
(наименование органа
государственных доходов)
____________________________
____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя органа
государственных доходов)
Заявление о возврате учетно-контрольных марок
ИНН/БИН
услугополучателя
Наименование услугополучателя
Диапазоны номеров УКМ
Количество УКМ
Номер, дата накладной на получение УКМ
Примечание
1
3
4
5
6
7
8
Подписано и отправлено получателем в 00:00 часов "__" ___________ 20__ года
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
УКМ – учетно-контрольная марка;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 11
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи учетно-
контрольных марок и
представления обязательства,
отчета производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции
Сноска. В правый верхний угол приложения 11 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Акт приема-передачи учетно-контрольных марок "____" ___________ 20___ года
__________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов, адрес, БИН) в лице Комиссии в составе:
__________________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. (при его наличии) принимает, а услугополучатель учетно-контрольных марок
__________________________________________________________________________
(наименование услугополучателя, ИИН/БИН, адрес) в лице
__________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) услугополучателя, либо уполномоченного лица) сдает УКМ
Дата получения УКМ
Виды, серии и номера УКМ
Количество УКМ
Ставка акциза, действовавшая в период получения УКМ
Сумма акциза
Причина возврата УКМ
Итого:
Принял _______________________ Сдал __________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись (Ф.И.О. (при его наличии), подпись
Примечание: расшифровка аббревиатур:
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
УКМ – учетно-контрольная марка.
Приложение 12
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи учетно-
контрольных марок и
представления обязательства,
отчета производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции

Ескерту. 12-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Есепке алу-бақылау маркаларын есептен шығару және жою туралы акт
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 469-бабы 2-тармағынының 2) тармақшасына
сәйкес біз,
____________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
құрамдағы комиссия
________________________________________________________________________________
данада есепке алу-бақылау маркаларын есептен шығару және өртеу жолымен жоюды
жүргіздік, оның ішінде:
________________________________________________________________________________
(есепке алу-бақылау маркаларының түрлері, сериялары және нөмірлерінің диапазондары)
Мына құрамдағы Комиссия:
(комиссия мүшелерінің және
алушының тегі, аты, әкесінің аты. (ол болған кезде),
лауазымы, қолы)
Есепке алу-бақылау
маркаларын алу, есепке алу,
сақтау, беру және өндірушінің
және (немесе) импорттаушының
алкоголь өнiмiн өндіру
және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы
мiндеттемесiн, есебiн
ұсыну қағидаларына
13-қосымша
Ескерту. 13-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
20__ жылғы _________ ай есепті кезеңде алынған есепке алу-бақылау маркаларын пайдалану туралы есеп
дана
Өндірушің және (немесе) импорттаушының ЖСН/ БСН/ атауы
Есепті кезеңнің басы ндағы қалдық
Есепке алу-бақылау маркалары алынды
Есепке алу-бақылау маркалары пайдаланыл ды
Есепке алу-бақылау маркалары бүлінді
Есепке алу-бақылау маркалары мемлекеттік кірістер органдары на қайтарылды
Есепке алу-бақылау маркалары жоғалды
Есепті кезең нің соңындағы қалдық
1
2
3
4
5
6
7
8
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні және уақыты
ЭЦҚ-дан деректер
Алушы 20____ жылғы "____"       ______ сағат 00:00-де қол қойды және жіберілді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 144 бұйрығына
2-қосымша
Өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маракаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін есепке алу қағидалары

Сноска. В правый верхний угол приложения 12 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Акт о списании и уничтожении учетно-контрольных марок
В соответствии в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 469 Кодекса
Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс), нами, комиссией в составе:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
произведено списание и уничтожение путем сжигания учетно-контрольных марок
в количестве _________________________________________________________ штук
в том числе: _______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(виды, серии и диапазоны номера учетно-контрольных марок)
Комиссия в составе:
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность,
подписи членов комиссии, и получателя):
Приложение 13
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи учетно-
контрольных марок и
представления обязательства,
отчета производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции
Сноска. В правый верхний угол приложения 13 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Отчет об использовании полученных учетно-контрольных марок отчетный период ____ месяц 20__ года
ИНН/БИН/Наименование производителя и (или) импортера)
Оста ток на начало отчетного периода
Получено учетно-контрольных марок
Использовано учетно-контрольных марок
Испорчено учетно-контрольных марок
Возвращено учетно-контрольных в органы государственных доходов
Утрата учетно-контрольных
Оста ток на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
7
8
Подписано и отправлено получателем в 00:00 часов "__" ___________ 20__ года
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
УКМ – учетно-контрольная марка;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 144
Правила учета обязательства производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции

Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 14.04.2022 № 410 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін есепке алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 172-бабы 15-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген және өндірушінің және (немесе) импорттаушының мемлекеттік кірістер органдарында есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін есепке алу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін (бұдан әрі – Міндеттеме) төлеуді қамтамасыз етуді тіркеуді облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістер органдары (бұдан әрі – мемлекеттік кірістер органы) "Есепке алу-бақылау маркаларын және "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының басқа баспа өнімдерін бақылау, есептеу және беру" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) арқылы жүзеге асырады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Міндеттемені есепке алу тәртібі
3. Міндеттемені қамтамасыз етуді тіркеу, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша карточкаларды (бұдан әрі – Карточка) ресімдеу жолымен ақпартаттық жүйе арқылы жүзеге асырылады.
4. Карточканы есепке алу мақсатында мемлекеттік кірістер органы ақпараттық жүйе арқылы ресімдейді және Міндеттемені қамтамасыз етуді растайтын құжат болып табылады.

Сноска. В заголвок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 14.04.2022 № 410 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила учета обязательства производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 15 статьи 172 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах а бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок учета обязательства производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок в органах государственных доходов.
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Регистрацию обеспечения уплаты обязательства о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции (далее – Обязательство) осуществляют органы государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столицы (далее – органы государственных доходов) посредством информационной системы "Контроль, учет и выдача учетно-контрольных марок и другой печатной продукции Республиканского государственного предприятие "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан" (далее – информационная система).
Сноска. В пункт 2 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок учета Обязательства
3. Регистрация обеспечения Обязательства осуществляется посредством информационной системы путем оформления карточки по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Карточка).
4. Карточка оформляется органом государственных доходов посредством информационной системы в целях учета и является документом, подтверждающим принятие обеспечения Обязательства.

5. Карточканы тіркеу нөмірі мынадай құрылымнан тұрады:
00000/ККААЖЖ/ННННН, мұнда:
00000 - Карточканы тіркеген мемлекеттік кірістер органының коды;
КК - тіркеу күні;
АА - тіркеу айы;
ЖЖ - тіркеу жылының соңғы сандары;
ННННН - Карточканың реттік нөмірі.
Карточканың реттік нөмірлерін нөмірлеу бірден басталады. Карточканың реттік нөмірлерін нөмірлеу басы, әрбір келесі күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан басталады.
6. Өндірушінің және (немесе) импорттаушының өтініші бойынша Карточкаға:
өндіруді және (немесе) импорттауды жүргізу мерзімін ұзартуға байланысты Міндеттемені төлеуді қамтамасыз етудің қолданыс мерзімін ұзарту;
банктік кепіл, мүлік кепілдігі шарты, кепілгерлік шартының қолданыс мерзімін ұзарту;
Міндеттемені төлеуді қамтамасыз етуді ұсынған заңды тұлға немесе кепілгер болып табылатын заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру жағдайларында қосымша қалыптастырылады.
Карточкаға қосымша ақпараттық жүйе арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
7. Міндеттемені төлеу өндірушінің және (немесе) импорттаушының мынадай тәсілдерді:
тиісті мемлекеттік кірістер органдарына тиесілі ақшаны уақытша орналастыру шотына (бұдан әрі – шот) ақша салу арқылы;
банктік кепілдік;
кепілгерлік;
мүлік кепілін таңдауы бойынша қамтамасыз етіледі.
Міндеттемені қамтамасыз ету бір мезгілде бірнеше тәсілдермен таңдауы бойынша жүзеге асырылады.
8. Міндеттемені қамтамасыз етуді өндірушіге және (немесе) импорттаушыға қайтаруды мемлекеттік кірістер органы Міндеттеменің орындалу шартымен 10 (он) жұмыс күні ішінде және:
1) егер Міндеттемені қамтамасыз ету ақшалай жүзеге асырылса – мемлекеттік кірістер органының ақша құралдарын қайтаруға арналған төлем тапсырмасы;
2) егер Міндеттемені қамтамасыз ету банк кепілдігімен жүзеге асырылса – оның күшін жою үшін банктік кепілдеменің түпнұсқасы қоса берілген мемлекеттік кірістер органының міндеттемені орындау туралы хатының;
3) егер Міндеттемені қамтамасыз ету кепілгерлікті ұсынумен жүзеге асырылса – оны орындау үшін кепілгерлік шарты ұсынылған, өндіруші және (немесе) импорттаушы Міндеттемені орындаған жағдайда, кепілгерлік шарты қолданысының тоқтатылуы туралы мемлекеттік кірістер органы хатының;
4) егер Міндеттемені қамтамасыз ету мүлікті кепілге қою шарттын ұсынумен жүзеге асырылса – оны орындау үшін мүлікті кепілге қою шарты ұсынылған, өндіруші және (немесе) импорттаушы Міндеттемені орындаған жағдайда, мемлекеттік кірістер органының мүлік кепіл шарты қолданысының тоқтатылуы туралы хатының негізінде жүзеге асырады.

5. Регистрационный номер Карточки имеет следующую структуру:
00000/ДДММГГ/ННННН, где:
00000 – код органа государственных доходов, зарегистрировавшего Карточку;
ДД – день регистрации;
ММ – месяц регистрации;
ГГ – последние цифры года регистрации;
ННННН - порядковый номер Карточки.
Нумерация порядковых номеров Карточек начинается с единицы. Начало нумерации порядковых номеров Карточек начинается с 1 января каждого последующего календарного года.
6. По заявлению производителя и (или) импортера формируется дополнение к Карточке в случаях:
продления срока действия обеспечения уплаты Обязательства, связанное с продлением срока совершения производства и (или) импорта;
продления срока действия банковской гарантии, договора залога имущества, договора поручительства;
реорганизации юридического лица, представившего обеспечение уплаты Обязательства, или юридического лица, являющегося гарантом.
Дополнение к Карточке оформляется по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам посредством информационной системы.
7. Уплата Обязательства обеспечивается следующими способами по выбору производителя и (или) импортера:
путем внесения денег на счет временного размещения денег, принадлежащего соответствующему органу государственных доходов (далее – счет);
банковской гарантией;
поручительством;
залогом имущества.
Обеспечение Обязательства по выбору осуществляется несколькими способами одновременно.
8. Возврат производителю и (или) импортеру обеспечения Обязательства осуществляется органом государственных доходов в течение 10 (десяти) рабочих дней при условии исполнения Обязательства и на основании:
1) платежного поручения органа государственных доходов на возврат денежных средств – если обеспечение Обязательства осуществлено деньгами;
2) письма от органа государственных доходов об исполнении обязательств с приложением оригинала банковской гарантии для ее аннулирования – если обеспечение Обязательства осуществлено банковской гарантией;
3) письма от органа государственных доходов о прекращении действия договора поручительства, в случаях исполнения производителем и (или) импортером Обязательства, во исполнение которого представлен договор поручительства – если обеспечение Обязательства осуществлено путем представления поручительства;
4) письма от органа государственных доходов о прекращении действия договора залога имущества, в случаях исполнении обязательств, во исполнение которых представлен договор залога имущества – если обеспечение Обязательства осуществлено путем представления договора залога имущества.

9. Міндеттеме орындалғаннан кейін, Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 178-бабына сәйкес Міндеттеме орындалған күнінен кейінгі күннен бастап, бірақ 3 (үш) жылдан кешіктірмей Карточка ресімделген мемлекеттік кірістер органдарының шотынан қамтамасыз ету сомасын қайтару туралы өтініш беріледі.
10. Енгізілген ақшаны шотқа қайтару (есепке жатқызу) Салық кодексінің 172-бабы 14-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау және (немесе) өндіру кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы өндірушілер және (немесе) импортшылар міндеттемені орындау туралы есебін ұсынғаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде өндірушінің және (немесе) импортшының жазбаша өтінімі бойынша жүзеге асырылады.
11. Міндеттеменің орындалуы шартында өндірушінің және (немесе) импорттаушының өтініші бойынша Міндеттемені қамтамасыз ету сомасы келесі Міндеттемені қамтамасыз ету ретінде төлем шотына есепке жатқызылады.
12. Өндірушіге және (немесе) импорттаушыға шоттан Міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ету сомасын қайтару үшін мемлекеттік кірістер орган екі данада аумақтық казынашылық органдарына:
осы Қағидадаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлем тапсырмаларының тізілімін;
"Қазақстан Республикасының аумағында қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 208 қаулысымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14419 болып тіркелген), Қазақстан Республикасының аумағында қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлем тапсырмасын ұсынады.
Төлем тапсырмасы ақпараттық жүйе арқылы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Міндеттемені қамтамасыз ету сомасын қайтаруға төлем тапсырмаларын тіркеу журналында тіркеледі.
13. Өндіруші және (немесе) импорттаушы шотқа ақша салумен қамтамасыз етілген Міндеттемені орындамаған кезде, Карточканы тіркеген мемлекеттік кірістер органы 5 (бес) жұмыс күнінен кеш емес мерзімде ақшаны шоттан мемлекеттік бюджет кірісіне аударады.
3-тарау. Мемлекеттік кірістер органының уақытша ақша орналастыру шотына салынған ақшаны есепке алу тәртібі
14. Өндіруші және (немесе) импорттаушы Міндеттемені төлеуді қамтамасыз ету сомасын шотқа салады.
15. Лауазымды адам өндіруші және (немесе) импорттаушы шотқа енгізген ақша бойынша Міндеттемелерді орындауды есепке алуды және бақылауды жүзеге асырады. Өндіруші және (немесе) импорттаушы енгізген ақшаны есепке алу үшін мемлекеттік кірістер органы ақпараттық жүйе арқылы осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысанда Міндеттемелерді қамтамасыз ету сомасын есепке алу бойынша дербес карточканы (бұдан әрі – Дербес карточка) жүргізеді.

9. Заявление о возврате суммы обеспечения со счета органа государственных доходов, оформившего Карточку, после исполнения Обязательства, но не позднее 3 (трех) лет со дня следующего за днем исполнения Обязательства, в соответствии со статьей 178 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
10. Возврат (зачет) внесенных денег на счет осуществляется в течение 10 (десяти) рабочих дней после представления отчета об исполнении обязательства производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции в соответствии с пунктом 14 статьи 172 Налогового кодекса.
11. При условии исполнения Обязательств, по заявлению производителя и (или) импортера сумма обеспечения Обязательства зачитывается в счет уплаты в качестве обеспечения следующего Обязательства.
12. Для возврата производителю и (или) импортеру со счета сумм обеспечения исполнения Обязательства орган государственных доходов представляет в территориальные органы казначейства следующие документы в двух экземплярах:
реестр платежных поручений по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
платежное поручение по форме согласно приложению 1 к Правилам осуществления безналичных платежей и (или) переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 208 "Об утверждении Правил осуществления безналичных платежей и (или) переводов денег на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14419).
Платежное поручение регистрируется посредством информационной системы в Журнале регистрации платежных поручений на возврат суммы обеспечения обязательства по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
13. При неисполнении производителем и (или) импортером Обязательства, обеспеченного внесением денег на счет, орган государственных доходов зарегистрировавший Карточку, в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней перечисляет деньги со счета в доход государственного бюджета.
Глава 3. Порядок учета денег, внесенных на счет временного размещения денег органа государственных доходов
14. Суммы обеспечения уплаты Обязательства вносятся производителем и (или) импортером на счет.
15. Должностным лицом осуществляется учет и контроль за исполнением Обязательств по внесенным производителем и (или) импортером денег на счет. Для учета внесенных производителем и (или) импортером денег органом государственных доходов посредством информационной системы ведутся лицевая карточка по учету сумм обеспечения обязательства по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – Лицевая карточка).

16. Дербес карточка:
шотқа енгізілген ақшаларды есепке алуға;
шоттан Міндеттемелерді қамтамасыз етудің аударылған сомасын орындалмаған Міндеттемелер бойынша бюджетке уақытылы аударуға;
шоттан талап қою мерзімінің аяқталуы бойынша, Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 178-бабында белгіленген 3 (үш) жылдың өтуі бойынша бюджетке Міндеттемелерді қамтамасыз ету сомасын аударуға;
шотқа енгізілген ақшаны орындалған Міндеттемелер бойынша немесе басқа Міндеттеме есебіне өндірушінің және (немесе) импорттаушының банк шотына қайтаруға (есепке жатқызуға) арналған.
17. Қамтамасыз ету сомасы бойынша Дербес карточка қабылданған Міндеттеме негізінде шотқа енгізілген соманы есепке алу үшін әрбір өндірушіге және (немесе) импорттаушыға жеке ашылады.
18. Тиісті мемлекеттік кірістер органына уақытша ақшаны орналастыру бойынша Міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ету есебі ақпараттық жүйе арқылы жүргізіледі.
19. Мемлекеттік кірістер органы ақпараттық жүйе арқылы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шотқа өндіруші және (немесе) импортттаушы салған ақша бойынша Міндеттеме сомасын көрсететін төлем құжаттарының тізілімін жүргізеді.
20. Өндірушінің және (немесе) импорттаушының шотқа ақша салуы Дербес карточканы ашу үшін негіз болып табылады.
21. Қамтамасыз ету сомасы бойынша Дербес карточка әр күнтізбелік жылға ашылады. Сальдо келесі жылға көшіріледі.
Өндірушілерге және (немесе) импорттаушыларға қамтамасыз ету сомалары бойынша Дербес карточка ашқан кезде міндетті түрде мынадай деректемелер:
өндірушінің және (немесе) импорттаушының толық атауы;
өндірушінің және (немесе) импорттаушының жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі;
заңды мекенжайы;
сомасы көрсетіледі.
4-тарау. Банктік кепілдікті есепке алу тәртібі
22. Өндіруші және (немесе) импорттаушы мемлекеттік кірістер органына банктік кепілдік ұсынады.
23. Мемлекеттік кірістер органы банктік кепілдіктің мазмұнына және/немесе түпнұсқалығына қатысты растығын тексеру үшін осындай кепілдікті берген банктен жазбаша нысанда банктік кепілдікті растауын сұратады.
24. Ұсынылған банктік кепілдік негізінде Карточканы, сондай-ақ Міндеттемелерді қамтамасыз ету сомасын есепке алу мақсатында Карточкада көрсетілген мәліметтерді тіркеген мемлекеттік кірістер органы, осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктік кепілділігінің Тізілімін қалыптастыруды ақпараттық жүйе арқылы жүзеге асырады.
25. Банктік кепілдікпен қамтамасыз етілген Міндеттемелерді орындаған өндіруші және (немесе) импорттаушы, ол туралы 2 (екі) жұмыс күн ішінде банкке хабарлайды.

16. Лицевая карточка предназначена для:
учета денег, внесенных на счет;
своевременного зачисления перечисленных сумм обеспечения Обязательства со счета в бюджет по неисполненным Обязательствам;
перечисления сумм обеспечения Обязательств со счета бюджета по окончании срока исковой давности, по истечении 3 (трех) лет, установленного статьей 178 Гражданского кодекса Республики Казахстан;
возврата (зачета) денег, внесенных на счет, на банковские счета производителей и (или) импортеров по исполненным Обязательствам или в счет другого Обязательства.
17. Лицевая карточка по суммам обеспечения открывается в отдельности на каждого производителя и (или) импортера для учета сумм, внесенных на счет, на основании принятого Обязательства.
18. Учет обеспечения исполнения Обязательства по временному размещению денег соответствующего органа государственных доходов ведется в информационной системе.
19. Органом государственных доходов посредством информационной системы ведется реестр платежных документов, где указываются суммы Обязательства по внесенным производителем и (или) импортером денег на счет по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
20. Основанием для открытия Лицевой карточки является внесение производителем и (или) импортером денег на счет.
21. Лицевая карточка по суммам обеспечения открывается на каждый календарный год. Сальдо переносится на следующий год.
При открытии производителям и (или) импортерам Лицевой карточки по суммам обеспечения в обязательном порядке указываются следующие реквизиты:
полное наименование производителя и (или) импортера;
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер производителя и (или) импортера;
юридический адрес;
сумма.
Глава 4. Порядок учета банковской гарантии
22. Банковская гарантия представляется производителем и (или) импортером в орган государственных доходов.
23. Орган государственных доходов запрашивает подтверждение банковской гарантии в письменной форме у банка, выдавшего такую гарантию, для проверки достоверности в отношении подлинности и/или содержания банковской гарантии.
24. Орган государственных доходов, зарегистрировавший Карточку на основании представленной банковской гарантии, а также сведений, отраженных в Карточке, в целях учета сумм обеспечения Обязательства, осуществляет посредством информационной системы формирование Реестра банковских гарантий по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
25. Производитель и (или) импортер, исполнивший Обязательство, обеспеченное банковской гарантией, в течении 2 (двух) рабочих дней извещает об этом банк.

26. Өндіруші және (немесе) импорттаушы Міндеттемені орындамаған кезде мемлекеттік кірістер органы банктік кепілдікте қарастырылған Міндеттемені орындау мерзімі аяқталғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күн ішінде банкке Міндеттемелердің тиесілі сомасын төлеу туралы талапты жолдайды.
27. Мемлекеттік кірістер органының банкке жолданған Міндеттемелерді қамтамасыз етудің тиесілі сомасын төлеу туралы талабында:
өндірушінің және (немесе) импорттаушының атауы;
өндірушінің және (немесе) импорттаушының жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі;
Міндеттемені қамтамасыз ету сомасын есептеуге жататын бюджеттік жіктеу коды;
мемлекеттік кірістер органы-бенефициар және қазынашылық органының деректемелері;
өндірушінің және (немесе) импорттаушының Міндеттемелерін орындамауына байланысты төлеуге жататын Міндеттемелер сомасы;
өндірушінің және (немесе) импорттаушының Міндеттемелерін орындамауына байланысты төлеуге жататын Міндеттеме сомасын төлеу мерзімі қамтылады.
5-тарау. Кепілгерлік шартын есепке алу тәртібі
28. Өндіруші және (немесе) импорттаушы мемлекеттік кірістер органына кепілгерлік шартын ұсынады.
29. Мемлекеттік кірістер органы Міндеттемелерді төлеуін қамтамасыз ету ретінде Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 4-параграфына сәйкес ресімделген кепілгерлік шартын қабылдайды.
30. Мемлекеттік кірістер органы ұсынылған кепілгерлік шартының түпнұсқалығына және/немесе мазмұнына қатысты растығын тексеру үшін кепілгерден жазбаша нысанда кепілгерлік шартын растауды сұратады.
31. Ұсынылған кепілгерлік шарт негізінде Міндеттемені төлеуді кепілгер мынадай:
ақшаны уақытша орналастыру шотына қамтамасыз ету сомасын енгізу;
банк кепілдігі;
мүлік кепілі тәсілдермен қамтамасыз етеді.
32. Ұсынылған кепілгерлік шарт негізінде Карточканы, сондай-ақ Міндеттемелерді қамтамасыз ету сомасын есепке алу мақсатында Карточкада көрсетілген мәліметтерді тіркеген мемлекеттік кірістер органы, осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кепілгерлік шарттарының тізілімін қалыптастыруды ақпараттық жүйе арқылы жүзеге асырады.
33. Кепілгерлік шартпен қамтамасыз етiлген, Мiндеттеменi орындаған өндіруші және (немесе) импорттаушы, бұл туралы кепілгерге хабарлайды.
34. Өндіруші және (немесе) импорттаушы Міндеттемелерді орындамаған кезде, мемлекеттік кірістер органы кепілгерлікте көзделген Міндеттемелерді орындау мерзімі аяқталғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде Міндеттеменің тиесілі сомасын төлеу туралы талапты кепіл берушіге жолдайды.

26. При неисполнении производителем и (или) импортером Обязательства орган государственных доходов в течение 5 (пяти) рабочих дней после окончания срока исполнения Обязательства, предусмотренных гарантией банка, направляет банку требование об уплате причитающихся сумм Обязательства.
27. Требование органа государственных доходов об уплате причитающихся сумм обеспечения Обязательства, направляемое банку, содержит:
наименование производителя и (или) импортера;
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер производителя и (или) импортера;
код бюджетной классификации, на который подлежат зачислению суммы обеспечения Обязательства;
реквизиты органа государственных доходов-бенефициара и органа казначейства;
сумму Обязательства, подлежащую уплате, в связи с неисполнением производителем и (или) импортером Обязательства;
срок уплаты суммы Обязательства, подлежащей уплате, в связи с неисполнением производителем и (или) импортером Обязательства.
Глава 5. Порядок учета договора поручительства
28. Договор поручительства представляется в орган государственных доходов производителем и (или) импортером.
29. Орган государственных доходов в качестве обеспечения уплаты Обязательства принимает договор поручительства, оформленный в соответствии с параграфом 4 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
30. Орган государственных доходов запрашивает подтверждение договора-поручительства в письменной форме у поручителя, для проверки достоверности в отношении подлинности и/или содержания представленного договора-поручительства.
31. На основании представленного договора поручительства уплата Обязательства обеспечивается поручителем следующими способами:
внесение сумм обеспечения на счет временного размещения денег;
банковская гарантия;
залог имущества.
32. Орган государственных доходов, зарегистрировавший Карточку на основании представленного договора поручительства, а также сведений, отраженных в Карточке, в целях учета сумм обеспечения Обязательства, посредством информационной системы осуществляет формирование Реестра договоров поручительства по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
33. Производитель и (или) импортер, исполнивший Обязательство, обеспеченное договором поручительства, извещает об этом поручителя.
34. При неисполнении производителем и (или) импортером Обязательства, орган государственных доходов направляет поручителю требование об уплате причитающихся сумм Обязательства в течение 5 (пяти) рабочих дней после окончания сроков исполнения Обязательства, предусмотренных поручительством.

35. Мемлекеттік кірістер органның кепіл берушіге жолданған Міндеттеменің тиесілі сомасын төлеу туралы талабында:
өндірушінің және (немесе) импорттаушының атауы;
өндірушінің және (немесе) импорттаушының жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі;
Міндеттемені қамтамасыз ету сомасын есептеуге жататын бюджеттік жіктеу коды;
мемлекеттік кірістер органы-бенефициар және қазынашылық органының деректемелері;
өндірушінің және (немесе) импорттаушының Міндеттемелерін орындамауына байланысты төлеуге жататын Міндеттемелер сомасы;
өндірушінің және (немесе) импорттаушының Міндеттемелерін орындамауына байланысты төлеуге жататын Міндеттеме сомасын төлеу мерзімі қамтылады.
6-тарау. Мүлік кепілін есепке алу тәртібі
36. Өндіруші және (немесе) импорттаушы мемлекеттік кірістер органына мүлік кепіл шартын ұсынады.
37. Мемлекеттік кірістер органы Міндеттемені қамтамасыз ету ретінде Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 3-параграфына сәйкес ресімделген мүлік кепіл шарты негізінде мүлік кепілін қабылдайды.
38. Мемлекеттік кірістер органы ұсынылған мүлік кепіл шартының мазмұны және/немесе түпнұсқалығына қатысты растығын тексеру үшін кепіл берушіден жазбаша нысанда мүлік кепіл шартын растауын сұратады.
39. Ұсынылған мүлік кепіл шарты негізінде Карточканы, сондай-ақ Міндеттемелерді қамтамасыз ету сомасын есепке алу мақсатында Карточкада көрсетілген мәліметтерді тіркеген мемлекеттік кірістер органы осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысанда мүлік Кепіл шарттарының тізілімін қалыптастыруды ақпараттық жүйе арқылы жүзеге асырады.
40. Мүлік кепіл шартымен қамтамасыз етілген Міндеттемелерді орындаған өндіруші және (немесе) импорттаушы, ол туралы 2 (екі) жұмыс күн ішінде кепіл берушіге хабарлайды.
41. Өндіруші және (немесе) импорттаушы Міндеттемені орындамаған кезде мемлекеттік кірістер органы мүлік кепіл шартында көзделген Міндеттемені орындау мерзімі аяқталғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күн ішінде Міндеттемелердің тиесілі сомасын төлеу туралы талапты кепіл берушіге жолдайды.
42. Мемлекеттік кірістер органның кепіл берушіге жолданған Міндеттемелер сомасын төлеу туралы талабында:
өндірушінің және (немесе) импорттаушының атауы;
өндірушінің және (немесе) импорттаушының жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі;
Міндеттемені қамтамасыз ету сомасын есептеуге жататын бюджеттік жіктеу коды;
мемлекеттік кірістер органы-бенефициар және қазынашылық органының деректемелері;
өндірушінің және (немесе) импорттаушының Міндеттемелерін орындамауына байланысты төлеуге жататын Міндеттемелер сомасы;
өндірушінің және (немесе) импорттаушының міндеттемелерін орындамауына байланысты төлеуге жататын Міндеттеме сомасын төлеу мерзімі қамтылады.
Өндірушінің және (немесе)
импорттаушының алкоголь
өнiмiн өндіру және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы мiндеттемесiн
есепке алу қағидаларына
1-қосымша

35. Требование органа государственных доходов об уплате причитающихся сумм Обязательства, направляемое поручителю, содержит:
наименование производителя и (или) импортера;
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер производителя и (или) импортера;
код бюджетной классификации, на который подлежат зачислению суммы обеспечения Обязательства;
реквизиты органа государственных доходов-бенефициара и органа казначейства;
сумму Обязательства, подлежащую уплате в связи с неисполнением производителем и (или) импортером Обязательства;
срок уплаты суммы Обязательства, подлежащей уплате в связи с неисполнением производителем и (или) импортером Обязательства.
Глава 6. Порядок учета залога имущества
36. Договор залога имущества представляется в орган государственных доходов производителем и (или) импортером.
37. Орган государственных доходов в качестве обеспечения Обязательства принимает залог имущества на основании договора залога имущества, оформленного в соответствии с параграфом 3 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
38. Орган государственных доходов запрашивает подтверждение договора залога имущества в письменной форме у залогодателя, для проверки достоверности в отношении подлинности и/или содержания представленного договора залога имущества.
39. Орган государственных доходов, зарегистрировавший Карточку, на основании представленного договора залога имущества, а также сведений, отраженных в Карточке, в целях учета сумм обеспечения Обязательства посредством информационной системы осуществляет формирование Реестра договоров залога имущества по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
40. Производитель и (или) импортер, исполнивший Обязательство, обеспеченное договором залога имущества, в течении 2 (двух) рабочих дней извещает об этом залогодателя.
41. При неисполнении производителем и (или) импортером Обязательства орган государственных доходов в течение 5 (пяти) рабочих дней после окончания сроков исполнения Обязательства, предусмотренных договором залога имущества, направляет залогодателю требование об уплате причитающихся сумм Обязательства.
42. Требование органа государственных доходов об уплате причитающихся сумм Обязательств, направляемое залогодателю, содержит:
наименование производителя и (или) импортера;
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер производителя и (или) импортера;
код бюджетной классификации, на который подлежат зачислению суммы обеспечения Обязательства;
реквизиты органа государственных доходов – бенефициара и органа казначейства;
сумму Обязательства, подлежащую уплате, в связи с неисполнением производителям и (или) импортером Обязательства;
срок уплаты суммы Обязательства, подлежащей уплате, в связи с неисполнением производителем и (или) импортером Обязательства.
Приложение 1
к Правилам учета обязательства
производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции

Ескерту. 1-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
№________________ Карточка
Өндіруші және (немесе) импорттаушы ______________________________________________
(атауы, заңды мекенжайы, жеке-сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(алкоголь өнімін өндіру және (немесе) импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын
нысаналы пайдалану туралы міндеттемені орындау мерзімі)
________________________________________________________________________________
(өндірушілердің және (немесе) импорттаушылардың алкоголь өнімін өндіру және (немесе)
импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы
міндеттемелерін қамтамасыз ету тәсілдері)
________________________________________________________________________________
(төлем тапсырмасының, банк кепілдігінің, мүлік кепілі шартының, кепілгерлік шартының
нөмірі мен күні)
________________________________________________________________________________
(алкоголь өнімін өндіру және (немесе) импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын
нысаналы пайдалану туралы міндеттемелерін қамтамасыз етуді төлеуді қамтамасыз ету
сомасы)
________________________________________________________________________________
(инвойстың, сыртқы сауда шартының келісімшартының нөмiрі мен күні)
________________________________________,_______________________________________
(алкоголь өнімін өндіру және (немесе) импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын
нысаналы пайдалану туралы міндеттемелерін қамтамасыз етуге кепіл беруші болып
табылатын тұлға туралы ақпарат (банк, кепілгер, кепіл беруші))
_______________________________________________________________________________
(кепіл беруші таңдаған, алкоголь өнімін өндіру және (немесе) импорттау кезінде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемелерін қамтамасыз ету тәсілдері)
________________________________________________________________________________
(кепіл беруші ұсынған төлем тапсырмасының, банк кепілдігінің, мүлік кепілі шартының,
кепілгерлік шартының нөмірі мен күні)
________________________________________________________________________________
(банк кепілдігінің, мүлік кепілі шартының, кепілгерлік шартының қолданылу мерзімі)
________________________________________________________________________________
(оны қолданған кезде, алкоголь өнімін өндіру және (немесе) импорттау кезінде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемелерін төлеуді қамтамасыз етуді
растау нөмірі)
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты ( ол болған кезде)
________________________________ қолы, күні, айы және жыл
Өндірушінің және (немесе)
импорттаушының алкоголь
өнiмiн өндіру және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы мiндеттемесiн
есепке алу қағидаларына
2-қосымша

Сноска. В правый верхний угол приложения 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Карточка №________________
Производитель и (или) импортер
__________________________________________________________________________
(наименование, юридический адрес, индивидуальный идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер)
__________________________________________________________________________
(срок исполнения обязательства о целевом использовании учетно-контрольных марок
при производстве и (или) импорте алкогольной продукции)
__________________________________________________________________________
(способ обеспечения обязательства производителей и (или) импортеров о целевом
использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте
алкогольной продукции)
__________________________________________________________________________
(номер и дата платежного поручения, банковской гарантии, договора залога
имущества, договора поручительства)
__________________________________________________________________________
(сумма обеспечения уплаты обеспечения обязательства о целевом использовании
учетно- контрольных марок при производстве и (или) импорте алкогольной продукции)
__________________________________________________________________________
(номер и дата инвойса, внешторгового договора контракта.)
__________________________________________________________________________
(информация о лице, являющемся гарантом обеспечения обязательства о целевом
использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте
алкогольной продукции (банке, поручителе, залогодателе))
__________________________________________________________________________
(способ обеспечения обязательства о целевом использовании учетно-контрольных
марок при производстве и (или) импорте алкогольной продукции, выбранный поручителем)
__________________________________________________________________________
(номер и дата платежного поручения, банковской гарантии, договора залога
имущества, представленных поручителем)
__________________________________________________________________________
(срок действия банковской гарантии, договора залога имущества, договора поручительства)
__________________________________________________________________________
(номер подтверждения обеспечения уплаты обязательства о целевом использовании
учетно- контрольных марок при производстве и (или) импорте алкогольной
продукции, при его применении)
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица органа государственных доходов)
________________________________ (подпись, дата, месяц и год)
Приложение 2
к Правилам учета обязательства
производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции

Ескерту. 3-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Төлем тапсырмаларының тізілімі _________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органдарының атауы)
_________________________________________________________
(аумақтық қазынашылық органының атауы)
__________________________________________
(тізілім ұсынылған күні)
Төлем тапсырмасының күні
Төлем тапсырмасы ның нөмірі
Сомасы
Орындалғаны/орындалмағаны туралы белгі*
Ескертпе*
1
2
3
4
5
6
Мемлекеттік кірістер органының басшысы ____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы)
Мемлекеттік кірістер органдарының жауапты орындаушысы
_______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы)
М.О.
Ескертпе: *бұл жолдарды аумақтық қазынашылық органының жауапты орындаушысы толтырады.
Өндірушінің және (немесе)
импорттаушының алкоголь
өнiмiн өндіру және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы мiндеттемесiн
есепке алу қағидаларына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
"Бекітемін"
Мемлекеттік кірістер органының
басшысы
____________________________
________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған кезде)), қолы)
20_____ жылғы ______
_______________
Міндеттемені қамтамасыз ету сомасын қайтаруға төлем тапсырмаларын тіркеу журналы
Мемлекеттік кірістер органдарының атауы
Төлем тапсырмасының көшірме жазбасының күні
Төлем тапсырмасының нөмірі
Қайтару жүргізі летін көрсетілетін қызметті алушы ның жеке-сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Қайтару жүргізі летін көрсетілетін қызметті алушы ның атауы
Көрсетілеті қызметті алушыға қайтаруға жата тын сома
Бюджетке аударуға жататын сома
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Алушының банк шотының деректемелерi
Мемлекеттік кірістер органына ұсынылған күн
Қазынашылық органы орындаған күн
Бенифициар-банктiң атауы және банктiк сәйкестендiру коды (БСК)
Жеке сәйкестендiру коды (ЖСК)
ескертпе
9
10
11
12
13
Өндірушінің және (немесе)
импорттаушының алкоголь
өнiмiн өндіру және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы мiндеттемесiн
есепке алу қағидаларына
5-қосымша

Сноска. В правый верхний угол приложения 3 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Реестр платежных поручений ___________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в _____________________________________________________________________________
(наименование территориального органа казначейства)
__________________________________________________ (дата предоставления реестра)
Дата платежного поручения
Номер платежного поручения
Сумма
Отметка об исполнении/ неисполнении*
Примечание*
1
2
3
4
5
6
Руководитель органа государственных доходов
______________________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) подпись)
Ответственный исполнитель органа государственных доходов
____ _________________________________ ________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) подпись)
Место печати
Примечание:
* данные поля заполняется ответственным исполнителем территориального органа казначейства
Приложение 4
к Правилам учета обязательства
производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции
Сноска. В правый верхний угол приложения 4 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
"Утверждаю"
Руководитель органа
государственных доходов
___________________________
___________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)), подпись)
"____" __________ 20_____ года
Журнал регистрации платежных поручений на возврат суммы обеспечения обязательства
Наименование органа государственных доходов
Дата выписки платежного поручения
Номер платежного поручения
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер услугополучателя, которому производится возврат
Наименование услугополучателя, которому производится возврат
Сумма, подлежащая возврату услугополучателю
Сумма, подлежащая перечислению в бюджет
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Реквизиты банковского счета получателя
Дата представления в орган государственных доходов
Дата исполнения органами Казначейства
наименование банка-бенефициара и банковский идентификационный код (БИК)
индивидуальный идентификационный код (ИИК)
Примечание
9
10
11
12
13
Приложение 5
к Правилам учета обязательства
производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции

Ескерту. 5-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Міндеттемені қамтамасыз ету сомасын есепке алу бойынша дербес карточка
Өндірушінің және (немесе) импорттаушының атауы ___________________________________
Өндірушінің және (немесе) импорттаушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі _______________
Мекенжайы _____________________________________________________________________
Құжаттың нөмірі мен күні
Операция басындағы сальдо
Кіріс
Міндеттерді орындау мерзімі (күні)
Шығыс
Операция соңындағы сальдо
Құжаттың күні
Құжаттың нөмірі
Төленуін қамтамасыз ету сомасы
Төлем құжаты
Көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылған сома
Басқаның есебіне
Бюджетке аударылды
күні
нөмірі
БСК
Алушының орындалмаған міндеттемелері бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Жиыны:
Өндірушінің және (немесе)
импорттаушының алкоголь
өнiмiн өндіру және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы мiндеттемесiн
есепке алу қағидаларына
6-қосымша

Сноска. В правый верхний угол приложения 5 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Лицевая карточка по учету сумм обеспечения обязательства
Наименование производителя и (или) импортера ____________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
производителя и (или) импортера _________________________________________
Адрес _________________________________________________________________
Номер и дата документа
Сальдо на начало операции
Приход
Срок исполнения обязательств (дата)
дата документа
номер документа
сумма обеспечения уплаты
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
продолжение таблицы
Расход
Сальдо на конец операции
Платежный документ
Сумма возврата услугополучателю
В счет другого
Перечислено в бюджет
дата
номер
код бюджетной классификации
по неисполненным обязательствам получателя
8
9
10
11
12
13
14
Приложение 6
к Правилам учета обязательства
производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции

Ескерту. 6-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Төлем құжаттарының тізілімі
Өндірушінің және (немесе) импорттаушының жеке-сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Өндірушінің және (немесе) импорттаушының атауы және оның деректемелері
Міндеттемені қамтамасыз ету сомасы
Төлем тапсырмасының, түбіртектің, төлемді растайтын құжаттың нөмірі және күні
Қамтамасыз етудің қолданыс мерзімі
Іс жүзінде орындау мерзімі
Импорттаушыға қайтару сомасы
Тиісті мемлекеттік кірістер органының уақытша ақша орналастыру шотына енгізілген қамтамасыз ету бойынша соманы өндіріп алу күні
Бюджетке аударылған сома
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Өндірушінің және (немесе)
импорттаушының алкоголь
өнiмiн өндіру және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы мiндеттемесiн
есепке алу қағидаларына
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Банк кепілдігінің тізілімі
Алкоголь өнімін өндіру және (немесе) импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемені қамтамасыз ету карточкасының тіркеу нөмірі
Өндірушінің және (немесе) импорттаушының деректемелері
Банк кепілдігінің деректемелері
Міндеттеме нің орындау мерзімі
Міндеттеме нің іс жүзінде орындау мерзімі
Төлемді қамтама сыз ету сомасын өндіріп алу мерзімі
Міндеттемелер ді өндіріп алу кезінде бюджетке төленуін қамтамасыз ету сомасы
Ескерт
пе
Атауы
Жеке-сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Банкінің атауы
Банк кепілдігі нің нөмірі мен күні
Қамтама сыз ету сомасы
Банк кепілдігі нің қолданылу мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Өндірушінің және (немесе)
импорттаушының алкоголь
өнiмiн өндіру және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы мiндеттемесiн
есепке алу қағидаларына
8-қосымша

Сноска. В правый верхний угол приложения 6 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Реестр платежных документов
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер производителя и (или) импортера
Наименование производителя и (или) импортера и его реквизиты
Сумма обеспечения обязательства
Номер и дата платежного поручения, квитанции, документа, подтверждающего оплату
Срок действия обеспечения
Срок фактического исполнения
Сумма возврата импортеру
Дата взыскания суммы по обеспечению, внесенного на счет временного размещения денег соответствующего органа государственных доходов
Сумма, перечисленная в бюджет
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 7
к Правилам учета обязательства
производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции
Сноска. В правый верхний угол приложения 7 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Реестр банковских гарантий
Регистрационный номер карточки обеспечения обязательства о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте алкоголь ной продукции
Реквизиты производителя и (или) импортера
Реквизиты банковской гарантии
Срок исполнения обязательства
Срок фактического исполнения обязательства
Дата взыскания суммы обеспечения уплаты
Сумма обеспечения уплаты, перечисленная в бюджет при взыскании обязательства
Примечание
Наименование
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
Наименование банка
Номер и дата банковской гарантии
Сумма обеспечения
Срок действия банковской гарантии
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Приложение 8
к Правилам учета обязательства
производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции

Ескерту. 8-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Кепілгерлік шарттарының тізілімі
Алкоголь өнімін өндіру және (немесе) импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемені қамтамасыз ету карточкасының тіркеу нөмірі
Өндірушінің және (немесе) импорттаушының деректемелері
Кепілгердің деректемелері
Атауы
Жеке-сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Кепілгердің атауы
Кепілгерлік шарттарының нөмірі мен күні
Міндеттемені қамтамасыз ету сомасы
Кепілгерлік шарттарының қолданылу мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Кепілгер таңдаған міндеттеменің төленуін қамтамасыз ету тәсілінің деректемелері
Міндеттемені орындау мерзімі
Міндеттемені іс жүзінде орындау мерзімі
Міндеттеменің төленуін қамтамасыз ету сомасың өндіріп алу күні
Міндеттемені өндіріп алған кезде бюджетке төлеуді қамтамасыз ету сомасы
Ескертпе
Міндеттемелерді қамтамасыз етуді төлеуді қамтамасыз ету тәсілі
Төлем тапсырмасы ның, банк кепілдігінің, мүлік кепілдігі шартының, нөмірі мен күні
Міндеттемелердің төленуін қамтамасыз ету сомасы
Банк кепілдігінің, мүлік кепілі шартының қолданылу мерзімі
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Өндірушінің және (немесе)
импорттаушының алкоголь
өнiмiн өндіру және (немесе)
Қазақстан Республикасына
импорттау кезiнде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы мiндеттемесiн
есепке алу қағидаларына
9-қосымша
Ескерту. 9-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Мүлік кепілі шарттарының тізілімі
Алкоголь өнімін өндіру және (немесе) импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемені қамтамасыз ету карточкасының тіркеу нөмірі
Өндірушінің және (немесе) импорттаушының деректемелері
Реквизиты договора залога имущества
Атауы
Жеке-сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Кепіл берушінің атауы
Мүлік кепілі шартының нөмірі мен күні
Міндеттеменің төленуін қамтамасыз ету сомасы
Мүлік кепілі шартын қолдану мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Міндеттемені орындау мерзімі
Міндеттемені іс жүзінде орын дау мерзімі
Міндеттемені төленуін қамтамасыз ету сомасың өндіріп алу күні
Міндеттемені өндіріп алған кезде бюджетке аударылған кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз ету сомасы
Ескертпе
9
10
11
12
13
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 144 бұйрығына
3-қосымша
Өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін қамтамасыз ету мөлшері

Сноска. В правый верхний угол приложения 8 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Реестр договоров поручительства
Регистрационный номер карточки обеспечения обязательства о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте алкогольной продукции
Реквизиты производителя и (или) импортера
Реквизиты поручителя
Наименование
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
наименование поручителя
номер и дата договора поручительства
сумма обеспечения обязательства
срок действия договора поручительства
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Реквизиты способа обеспечения уплаты обязательства, выбранного поручителем
Срок исполнения обязательства
Срок фактического
исполнения обязательства
Дата взыскания
суммы обеспечения уплаты обязательства
Сумма обеспечения уплаты в бюджет при взыскании обязательства
Примечание
Способ обеспечения уплаты обеспечения обязательства
Номер и дата платежного поручения банковской гарантии, договора залога имущества
Сумма обеспечения уплаты обязательства
Срок действия банковской гарантии, договора за лога имущества
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Приложение 9
к Правилам учета обязательства
производителя и (или)
импортера о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при
производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан
алкогольной продукции
Сноска. В правый верхний угол приложения 9 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Реестр договоров залога имущества
Регистрационный номер карточки обеспечения обязательства о целевом использовании учетно-контрольной марки при производстве и (или) импорте алкогольной продукции
Реквизиты производителя и (или) импортера
Реквизиты договора залога имущества
Наименование
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
Наименование залогодателя
Номер и дата договора залога имущества
Сумма обеспечения уплаты обязательства
Срок действия договора залога имущества
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Срок исполнения обязательства
Срок фактического исполнения обязательства
Дата взыскания суммы обеспечения уплаты обязательства
Сумма обеспечения уплаты обязательства, перечисленная в бюджет при взыскании обязательства
Примечание
9
10
11
12
13
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 144
Размер обеспечения обязательства производителя и (или) импортера о целевом
использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте
в Республику Казахстан алкогольной продукции

Ескерту. Мөлшері жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 28.09.2022 № 998 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өндірушінің және (немесе) импорттаушының алкоголь өнімдерін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау таңбаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін қамтамасыз ету сомасының мөлшері 1 литр алкоголь өнімі үшін республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болатын бір айлық есептік көрсеткіште белгіленеді:
Сыртқы экономикалық қызмет Тауар номенклатурасының (СЭҚ ТН) коды
Алкоголь өнімінің түрі
Міндеттемені қамтамасыз ету сомасының мөлшері
(айлық есептік көрсеткіш)
өндіріс
импорт
1
2
3
4
5
1
2208
Арақтар мен айрықша арақтар, тауар шығарылған жердің атауы қорғалған арақтар
0,3
1
2
2208
Коньяк, бренди
0,1
0,1
3
2204
Шарап
0,1
0,1
4
2205, 2206, 2208
Алкоголь өнімдері (арақтар және айрықша арақтардан, тауар шығарылған жердің атауы қорғалған арақтардан, коньяк , бренди, шараптан басқа)
0,1
0,1

Сноска. Размер - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 28.09.2022 № 998 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Размер сумм обеспечения обязательства производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции устанавливается от месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года, за 1 литр алкогольной продукции:
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности (ТН ВЭД)
Вид алкогольной продукции
Размеры сумм обеспечения обязательства
(месячный расчетный показатель)
производство
импорт
1
2
3
4
5
1
2208
Водки и водки особые, водки с защищенным наименованием места происхождения товара
0,3
1
2
2208
Коньяк, бренди
0,1
0,1
3
2204
Вина
0,1
0,1
4
2205, 2206, 2208
Алкогольная продукция (кроме водок и водок особых, водок с защищенным наименованием места происхождения товара, коньяка, бренди, вин)
0,1
0,1