Халықаралық топқа қатысу туралы өтініштің нысанын және оны толтыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 ақпандағы № 178 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 1 наурызда № 16462 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.05.2022 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Трансферттік баға белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Бұйрықтың кіріспесі жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.05.2022 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес халықаралық топқа қатысу туралы өтінішті толтыру нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Халықаралық топқа қатысу туралы өтініштің нысанын толтыру қағидалары.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.05.2022 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің Төрағасы
Н. Айдапкелов _____________

Об утверждении формы заявления об участии в международной группе и Правил ее заполнения
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 178. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 марта 2018 года № 16462.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.05.2022 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 5-1 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.05.2022 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму заявления об участии в международной группе согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила заполнения формы заявления об участии в международной группе согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.05.2022 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Н. Айдапкелов

2018 жылғы 15 ақпан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 14 ақпандағы
№ 178 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Еларалық есептілік
Есепті кезең 20___жыл
Ескерту. 1-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.05.2022 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 14 ақпандағы
№ 178 бұйрығына
2-қосымша
Еларалық есептілікті жасау қағидалары
Ескерту. 2-қосымша алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.05.2022 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 14 ақпандағы
№ 178 бұйрығына
3-қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Халықаралық топқа қатысу туралы өтініш нысаны
Есепті кезең 20__ жыл
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.05.2022 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1.
Индекс: 011 ҚӨ
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне
Ұсынады: халықаралық топтың қатысушылары
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсыну мерзімі: есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 1 қыркүйегінен кешіктірмей табыс етеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 14 ақпандағы
№ 178 бұйрығына
4-қосымша
Халықаралық топқа қатысу туралы өтініштің нысанын толтыру қағидалары
(индекс: 011 ҚӨ, кезеңділігі: жыл сайын)
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.05.2022 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Халықаралық топқа қатысу туралы өтініштің нысанын толтыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Трансферттік баға белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-1-бабына сәйкес әзірленді және халықаралық топқа қатысу туралы өтініштің (бұдан әрі – өтініш) нысанын толтыру мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне (бұдан әрі – мемлекеттік кірістер органы) табыс ету тәртібін айқындайды.
2-тарау. Өтінішті табыс ету тәртібі

15 февраля 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 февраля 2018 года № 178
форма, предназначенная
для сбора
административных данных
Межстрановая отчетность
Сноска. Приложение 1 исключено приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.05.2022 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Министра финансов
от 14 февраля 2018 года № 178
Правила заполнения межстрановой отчетности
Сноска. Приложение 2 исключено приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.05.2022 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 февраля 2018 года № 178
форма, предназначенная
для сбора
административных данных
Форма заявления об участии в международной группе Отчетный период 20___год
Сноска. Форма заявления - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.05.2022 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://kgd.gov.kz/ru/content/transfertnoe-cenoobrazovanie-1-1.
Индекс: 011 ЗУ
Куда предоставляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
Предоставляют: участники международной группы
Периодичность: ежегодная
Срок предоставления: не позднее 1 сентября года, следующего за отчетным финансовым годом.
Приложение 4 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 февраля 2018 года № 178
Правила заполнения формы заявления об участии в международной группе (индекс:011 ЗУ, периодичность: ежегодная)
Сноска. Правила - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.05.2022 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила заполнения формы заявления об участии в международной группе (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 5-1 Закона Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании" (далее – Закон) и определяют порядок заполнения формы заявления об участии в международной группе (далее – заявление) и представления в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – орган государственных доходов).
Глава 2. Порядок представления заявления

2. Өтінішті халықаралық топтың қатысушысы (бұдан әрі – қатысушы) есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 1 қыркүйегінен кешіктірмей табыс етеді.
3. Өтінішті қатысушы мемлекеттік кірістер органына электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық түрде және/немесе қағаз тасымалдағышта ұсынады.
Өтінішті ұсыну күні жүйеде қабылданған кезден бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде халықаралық топтың қатысушысына жіберілетін электрондық хабарламада көрсетілген, салықтық есептілікті қабылдау және өңдеу жүйесі орталық торабының қабылдаған күні болып табылады.
Есептілікті табыс ету мерзімінің соңғы күні жұмыс істемейтін күнге сәйкес келгенде, табыс ету күні келесі жұмыс күніне ауыстырылады.
Мемлекеттік кірістер органының бағдарламалық қамтамасыз етуінде қамтамасыз ету болмаған техникалық ақаулар анықталған жағдайда, қатысушы келу тәртібінде 2 (екі) данада қағаз тасымалдағышында өтініш тапсырып, оның 1 (бір) данасы мемлекеттік кірістер органдарының қабылдау күні белгісімен қатысушыға қайтарылады.
Өтініш, егер:
1) осы Қағидаларда белгіленген мерзімде табыс етілмесе;
2) белгіленген нысанға сәйкес келмесе;
3) сәйкестендіру нөмірі көрсетілмесе немесе дұрыс көрсетілмесе;
4) қаржы жылы көрсетілмесе;
5) электрондық цифрлық қолтаңбасы болмаса немесе дұрыс болмаса, табыс етілмеген деп есептеледі.
4. Өтінішті толтыру кезінде түзетуге, тазартуға және өшіруге жол берілмейді.
5. Көрсеткіштер болмаған жағдайда, өтініштің тиісті ұяшықтары толтырылмайды.
6. Егер өтініш:
1) электрондық түрде табыс етілсе – қатысушы мемлекеттік кірістер органының жүйесінен өтініш қабылданғаны немесе қабылданбағаны туралы хабарламаны алады;
2) келу тәртібінде қағаз тасығышта табыс етілсе – 2 (екі) данада жасалады, 1 (бір) данасы мемлекеттік кірістер органының белгісі қойылып, қатысушыға қайтарылады;
3) қағаз тасығышта хабарламасымен тапсырыс хатпен пошта бойынша табыс етілсе – қатысушы пошта немесе өзге де байланыс ұйымының хабарламасын алады.
7. Қатысушы табыс еткен өтініштегі мәліметтің толық еместігін, толтырудағы дәлсіздіктерді немесе қателерді анықтағанда, қатысушы жаңартылған ақпараттарды ескере отырып, түзетілген өтінішті табыс етеді.
Бұл ретте осы Қағидалардың 2-тармағында белгіленген мерзім түзетілген өтінішті табыс етуге қолданылмайды.
3-тарау. Өтініштің нысанын толтыру бойынша түсіндірме
8. "Халықаралық топтың қатысушысы туралы жалпы ақпарат" 1-бөлімде трансферттік баға белгілеу бойынша есептілікті табыс ету міндеттемесі заң жүзінде туындайтын қатысушы туралы мынадай деректер көрсетіледі:

2. Заявление представляется участником международной группы (далее – участник) не позднее 1 сентября года, следующего за отчетным финансовым годом.
3. Заявление представляется участником в орган государственных доходов в электронном виде, удостоверенное электронной цифровой подписью и (или) на бумажном носителе.
Датой представления заявления в электронном виде в орган государственных доходов является дата принятия центральным узлом системы приема и обработки налоговой отчетности, указанная в электронном уведомлении, направляемом участнику международной группы в срок не позднее одного рабочего дня с момента принятия системой.
Если последний день срока представления отчетности приходится на нерабочий день, срок представления переносится на следующий рабочий день.
При отсутствии программного обеспечения либо обнаружении технических ошибок в программном обеспечения органа государственных доходов, участник представляет заявление в явочном порядке на бумажном носителе в 2 (двух) экземплярах, 1 (один) из которых возвращается участнику с отметкой органа государственных доходов о дате принятия.
Заявление считается непредставленным, если:
1) не представлено в срок, установленный настоящими Правилами;
2) не соответствует установленной форме;
3) не указан или неверно указан идентификационный номер;
4) не указан финансовый год;
5) отсутствует или недостоверна электронная цифровая подпись.
4. При заполнении заявления не допускается исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки заявления не заполняются.
6. Если заявление представлено:
1) в электронном виде – участник получает уведомление о принятии или непринятии заявления системой органа государственных доходов;
2) в явочном порядке на бумажном носителе – составляется в 2 (двух) экземплярах, 1 (один) экземпляр возвращается участнику с отметкой органа государственных доходов о принятии;
3) по почте заказным письмом с уведомлением на бумажном носителе участник получает уведомление почтовой или иной организации связи.
7. При обнаружении участником неполноты сведений, неточностей либо ошибок в заполнении представленного заявления участник представляет скорректированное заявление с учетом обновленной информации.
При этом срок, установленный пунктом 2 настоящих Правил, не распространяется на представление скорректированного заявления.
Глава 3. Пояснение по заполнению формы заявления
8. Раздел 1 "Общая информация об участнике международной группы" указываются следующие данные об участнике, у которого законодательно возникает обязанность по представлению отчетности по трансфертному ценообразованию:

1) 1-жолда резидент немесе резидент емес болып табылатын, тұрақты мекеме, филиал, өкілдік арқылы Қазақстан Республикасында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын қатысушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) көрсетіледі;
2) 2-жолда қатысушының өтінішті табыс ететін есепті қаржы жылы көрсетіледі (араб цифрларымен көрсетіледі);
3) 3-жолда құрылтай құжаттарына сәйкес қатысушының атауы көрсетіледі (егер қатысушы резидент емес заңды тұлға болса, бұл жолда резидент еместің Қазақстан Республикасында тіркелген тұрақты мекемесінің, филиалының, өкілдігінің атауы көрсетіледі);
4) 4-жолда өтініштің түрі (өтініштің түріне байланысты тиісті ұяшық толтырылады):
"алғашқы" ұяшық – алғашқы табыс етілетін өтініш;
"кезекті" ұяшық – алғашқы өтінішті табыс етілгеннен кейінгі қаржы жылдарында ұсынылатын өтініш;
"түзетілген" ұяшық – қатысушы табыс еткен өтініштегі мәліметтің толық еместігін, толтырудағы дәлсіздіктерді немесе қателерді анықтаған жағдайда, енгізілген өзгертулер және (немесе) толықтыруларды ескере отырып табыс етілетін өтініш;
5) 5-жолда қатысушының санаты (халықаралық топқа қатысу түріне байланысты тиісті ұяшық толтырылады):
егер қатысушы бас компания болып табылса – "халықаралық топтың бас компаниясы" ұяшығы (бұдан әрі – бас компания);
егер қатысушыда өтінішті табыс ету үшін тиісті өкілеттіктер болса –"халықаралық топтың уәкілетті қатысушысы" ұяшығы (бұдан әрі – уәкілетті қатысушысы);
егер қатысушы халықаралық топтың бас компаниясы және халықаралық топтың уәкілетті қатысушысы болып табылмаса – "халықаралық топтың өзге қатысушысы" ұяшығы көрсетіледі;
6) 6-жолда резиденттік белгісі көрсетіледі (қатысушының резиденттік белгісіне байланысты тиісті ұяшық толтырылады):
А ұяшығын Қазақстан Республикасының резидент-қатысушы белгілейді;
В ұяшығын тиімді басқару орны Қазақстан Республикасында орналасқан және Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын, шетелдік заңды тұлға-қатысушы белгілейді;
С ұяшығын қызметін Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме, филиал, өкілдік арқылы жүзеге асыратын резидент емес-қатысушы белгілейді.
Егер трансферттік баға белгілеу бойынша есептілікті уәкілетті қатысушысы табыс етуге жатса, онда бұл бөлімде уәкілетті қатысушысы трансферттік баға белгілеу бойынша уәкілетті қатысушысына есептілікті дайындау және (немесе) табыс етуге өкілеттік берілген қатысушы туралы мәліметті көрсетеді.

1) в строке 1 указывается бизнес-идентификационный номер (БИН) участника, который является резидентом или нерезидентом, осуществляющим предпринимательскую деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, филиал, представительство;
2) в строке 2 указывается отчетный финансовый год участника (указывается арабскими цифрами), за который представляется заявление;
3) в строке 3 указывается наименование участника в соответствии с учредительными документами (если участник является юридическим лицом-нерезидентом, то в данной строке указывается наименование постоянного учреждения, филиала, представительства нерезидента, зарегистрированного в Республике Казахстан);
4) в строке 4 указывается вид заявления (заполняется соответствующая ячейка в зависимости от вида заявления):
ячейка "первоначальное" – заявление, представляемое впервые;
ячейка "очередное" – заявление, представляемое в последующие финансовые годы после представления первоначального заявления;
ячейка "скорректированное" – заявление, представляемое с учетом внесенных изменений и (или) дополнений, при обнаружении участником неполноты сведений, неточностей либо ошибок в заполнении представленного заявления;
5) в строке 5 указывается категория участника (заполняется соответствующая ячейка в зависимости от вида участия в международной группе):
ячейка "материнская компания международной группы" – если участник является материнской компанией международной группы (далее – материнская компания);
ячейка "уполномоченный участник международной группы" – если у участника есть соответствующие полномочия для представления отчетности по трансфертному ценообразованию (далее – уполномоченный участник);
ячейка "иной участник международной группы" – если участник не является материнской компанией и уполномоченным участником международной группы;
6) в строке 6 указывается признак резидентства, (заполняется соответствующая ячейка в зависимости от признака резидентства участника):
ячейка А отмечается участником-резидентом Республики Казахстан;
ячейка В отмечается участником-иностранным юридическим лицом с нахождением его места эффективного управления в Республике Казахстан, и являющимся резидентом Республики Казахстан;
ячейка С отмечается участником-нерезидентом, осуществляющим предпринимательскую деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, филиал, представительство.
Если отчетность по трансфертному ценообразованию подлежит представлению уполномоченным участником, то в данном разделе уполномоченный участник указывает сведения об участнике, которым предоставлены полномочия по подготовке и (или) представлению отчетности по трансфертному ценообразованию.

9. Осы Бұйрықтың 3-қосымшасының "Халықаралық топтың резидент емес қатысушысы туралы ақпарат" деген 2-бөлімін (бұдан әрі – 2-бөлім) резидент емес болып табылатын қатысушы міндетті түрде толтырылады.
2-бөлімде мынадай деректер көрсетіледі:
1) 7-жолда құрылтай құжаттарына сәйкес резидент емес қатысушының атауы ағылшын тілінде көрсетіледі;
2) 8-жолда резидент елінің коды және резидент емес қатысушының салықтық тіркеу нөмірі көрсетіледі:
А ұяшығында резидент емес қатысушы:
тіркелген (құрылған), инкорпорацияланған;
резидент болып табылатын ел коды белгіленеді.
Егер резидент емес қатысушы бір елде тіркелген (құрылған), инкорпорацияланған, бірақ салық салу мақсатында басқа елде резидент болып табылғанда, онда ұяшықтарда көрсетілген екі елдің кодтары көрсетіледі;
В ұяшығында:
резидент емес қатысушы тіркелген (құрылған), инкорпорацияланған мемлекеттегі;
резидент емес қатысушы резидент болып табылатын мемлекеттегі мемлекеттік тіркеу нөмірі белгіленеді;
С ұяшығында:
резидент емес қатысушы тіркелген (құрылған), инкорпорацияланған мемлекеттегі;
резидент емес қатысушы салық салу мақсатында резидент болып табылатын мемлекеттегі салықтық тіркеу нөмірі (бар болған жағдайда) көрсетіледі.
Резидент емес қатысушыда тіркеудің бір түрі болған кезде, бар тіркеу нөмірі көрсетіледі. Резидент емес қатысушыда шетел мемлекетінде тіркеудің мемлекеттік және салықтық 2 (екі) түрі болған кезде, онда тіркеудің екі нөмірі көрсетіледі);
D ұяшығында қатысушыны құру, инкорпорациялау еліндегі мекенжайы көрсетіледі;
3) 9-жолда қаржылық есептілік жасалатын қаржы жылының бірінші және соңғы күндері болып табылатын қаржылық жыл мен күн көрсетіледі (араб цифрымен көрсетіледі).
10. "Халықаралық топтың бас компаниясы туралы ақпарат" 3-бөлімі (бұдан әрі – 3-бөлім) қатысушының халықаралық топтың бас компаниясы болып табылатыны не табылмайтынына қарамастан міндетті түрде толтырылады.
3-бөлімде мынадай деректер көрсетіледі:
1) 10-жолда бас компаниясының атауы көрсетіледі. Егер бас компания резидент емес болса, оның атауы ағылшын тілінде көрсетіледі;
2) 11-жолда резидент елінің коды және бас компаниясының салықтық тіркеу нөмірі көрсетіледі;
А ұяшығында халықаралық топтың бас компаниясы:
тіркелген (құрылған), инкорпорацияланған;
резидент болып табылатын елдің коды көрсетіледі, егер халықаралық топтың бас компаниясы бір елде құрылған, бірақ салық салу мақсатында басқа елде резидент болып табылатын жағдайда, ұяшықтарда көрсетілген 2 (екі) елдің кодтары көрсетіледі;
В ұяшығында:
халықаралық топтың бас компаниясы тіркелген (құрылған), инкорпорацияланған мемлекеттегі;
халықаралық топтың бас компаниясы резидент болып табылатын мемлекеттегі мемлекеттік тіркеу нөмірі көрсетіледі;
С ұяшығында:
халықаралық топтың бас компаниясы тіркелген (құрылған), инкорпорацияланған мемлекеттегі;
халықаралық топтың бас компаниясы салық салу мақсатында резидент болып табылатын мемлекеттегі салықтық тіркеу нөмірі көрсетіледі (бар болғанда). Бас компаниясында тіркеудің 1 (бір) түрі болғанда, бар тіркеу нөмірі көрсетіледі бас компаниясында шетел мемлекетінде тіркеудің мемлекеттік және салықтық 2 (екі) түрі болғанда тіркеудің 2 (екі) нөмірі көрсетіледі;
D ұяшығында халықаралық топтың бас компаниясын тіркеу (құру), инкорпорациялау мемлекеттегі мекенжайы көрсетіледі;

9. Раздел 2. "Информация об участнике международной группы – нерезиденте" (далее – Раздел 2), заполняется в обязательном порядке участником, являющимся нерезидентом.
В Разделе 2 указываются следующие данные:
1) в строке 7 указывается наименование участника-нерезидента в соответствии с его учредительными документами, на английском языке;
2) в строке 8 указывается код страны резидентства и номер налоговой регистрации участника нерезидента:
в ячейке А отмечается код страны, в которой участник-нерезидент:
зарегистрирован (создан) инкорпорирован;
является резидентом.
Если участник-нерезидент зарегистрирован (создан), инкорпорирован в одной стране, но является в целях налогообложения резидентом в другой стране, то в ячейках указываются коды двух указанных стран;
в ячейке В отмечается номер государственной регистрации:
в государстве, в котором участник-нерезидент зарегистрирован (создан), инкорпорирован;
в государстве, в котором участник-нерезидент является резидентом;
в ячейке С указывается номер налоговой регистрации (при наличии);
в государстве, в котором участник-нерезидент зарегистрирован (создан), инкорпорирован;
в государстве, в котором участник-нерезидент является резидентом в целях налогообложения.
При наличии у участника-нерезидента одного вида регистрации, указывается номер имеющейся регистрации. При наличии у участника-нерезидента в иностранном государстве 2 (двух) видов регистрации: государственной и налоговой, указываются оба номер регистрации;
в ячейке D указывается адрес участника в стране регистрации (создания), инкорпорирования;
3) в строке 9 указывается финансовый год и даты, являющиеся первым и последним днями финансового года, за который составляется финансовая отчетность (указывается арабскими цифрами).
10. Раздел 3. "Информация о материальной компании международной группы" (далее – Раздел 3) заполняется в обязательном порядке, независимо от того, является либо не является участник материнской компанией международной группы.
В Разделе 3 указываются следующие данные:
1) в строке 10 указывается наименование материнской компании. Если материнская компания является нерезидентом, то ее наименование указывается на английском языке;
2) в строке 11 указывается код страны резидентства и номер налоговой регистрации материнской компании;
в ячейке А указывается код страны, в которой материнская компания:
зарегистрирована (создана), инкорпорирована;
является резидентом (если участник-нерезидент зарегистрирован (создан), инкорпорирован в одной стране, но является в целях налогообложения резидентом в другой стране, то в ячейках указываются коды двух указанных стран);
в ячейке В указывается номер государственной регистрации:
в государстве, в котором материальная компания зарегистрирована (создана), инкорпорирована;
в государстве, в котором материальная компания является резидентом;
в ячейке С указывается номер налоговой регистрации (при его наличии):
в государстве, в котором материнская компания зарегистрирована (создана), инкорпорирована;
в государстве, в котором материнская компания является резидентом в целях налогообложения (при наличии у участника-нерезидента одного вида регистрации указывается номер имеющейся регистрации. При наличии у материнской компании в иностранном государстве 2 (двух) видов регистрации: государственной и налоговой, указываются 2 (два) номера регистрации);
в ячейке D указывается адрес материнской компании в государстве регистрации (создания), инкорпорирования;

3) 12-жолда халықаралық топтың бас компаниясында мемлекеттік тіркеу елінде (елдерінде) еларалық есептілікті табыс ету бойынша заң жүзінде белгіленген міндетінің болуы немесе болмауы туралы белгі көрсетіледі, А, В ұяшықтарына: иә не жоқ белгіленеді;
4) 13-жолда "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген "Әлем елдері жіктеуіштері" 22-қосымшасына сәйкес елді коды көрсетіледі;
5) 15-жолда шоғырландырылған қаржылық есептілік жасалатын қаржы жылының бірінші және соңғы күндері болып табылатын қаржылық жыл және күн көрсетіледі (араб цифрымен көрсетіледі).
11. "Халықаралық топтың уәкілетті қатысушысы туралы ақпарат" деген 4-бөлімі (бұдан әрі – 4-бөлім) егер трансферттік баға белгілеу бойынша есептілік уәкілетті қатысушының табыс етуге жатса, резидент немесе резидент емес болып табылатын, уәкілетті қатысушысы міндетті түрде толтырады, сондай-ақ бұл бөлімді трансферттік баға белгілеу бойынша есептілікті табыс ету өкілеттігі берілген қатысушы толтырылады.
4-бөлімде мынадай деректер көрсетіледі:
1) 15-жолда уәкілетті қатысушының атауы көрсетіледі. (егер уәкілетті қатысушы резидент емес болса, онда оның атауы ағылшын тілінде көрсетіледі);
2) 16-жолда резиденттік елінің коды және уәкілетті қатысушының салықтық тіркеу нөмірі көрсетіледі:
А ұяшығында уәкілетті қатысушы:
тіркелген (құрылған), инкорпорацияланған;
резидент болып табылатын елдің коды көрсетіледі (егер уәкілетті қатысушы 1 (бір) елде құрылған, бірақ салық салу мақсатында басқа елде резидент болса, ұяшықтарда көрсетілген екі елдің кодтары көрсетіледі);
В ұяшығында:
уәкілетті қатысушы тіркелген (құрылған), инкорпорацияланған мемлекеттегі;
уәкілетті қатысушы резидент болып табылатын мемлекеттегі мемлекеттік тіркеу нөмірі көрсетіледі;
С ұяшығында:
уәкілетті қатысушы тіркелген (құрылған), инкорпорацияланған мемлекеттегі;
уәкілетті қатысушы салық салу мақсаттарында резидент болып табылатын мемлекеттегі салықтық тіркеу нөмірі көрсетіледі (бар болса). Уәкілетті қатысушыда тіркеудің 1 (бір) түрі болған жағдайда, бар тіркеу нөмірі көрсетіледі. Халықаралық топтың бас компаниясында шетел мемлекетінде тіркеудің мемлекеттік және салықтық 2 (екі) түрі болған жағдайда, тіркеудің 2 (екі) нөмірі көрсетіледі;
D ұяшығында уәкілетті қатысушыны тіркеу (құру), инкорпорациялау мемлекетіндегі мекенжайы көрсетіледі;

3) в строке 12 указывается отметка о наличии или отсутствии законодательно установленной обязанности в стране (странах) государственной регистрации у материнской компании по представлению межстрановой отчетности, в ячейках А, В отмечается: "да" либо "нет";
4) в строке 13 указывается код страны, используется кодировка стран в соответствии с приложением 22 "Классификатор стран мира", утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций";
5) в строке 15 указывается в финансовый год и даты, являющиеся первым и последним днями финансового года, за который составляется консолидированная финансовая отчетность (указываются арабскими цифрами).
11. Раздел 4. "Информация об уполномоченном участнике международной группы" (далее – Раздел 4) заполняется в обязательном порядке уполномоченным участником, являющимся резидентом или нерезидентом, если отчетность по трансфертному ценообразованию подлежит представлению, а также данный раздел заполняется участником, которым предоставлены полномочия по представлению отчетности по трансфертному ценообразованию.
В разделе 4 указываются следующие данные:
1) в строке 15 указывается наименование уполномоченного участника (если уполномоченный участник является нерезидентом, то указывается наименование на английском языке);
2) в строке 16 указывается код страны резидентства и номер налоговой регистрации уполномоченного участника:
в ячейке А указывается код страны, в котором уполномоченный участник:
зарегистрирован (создан), инкорпорирован;
является резидентом (если уполномоченный участник создан в 1 (одной) стране, но в целях налогообложения является резидентом в другой стране, то в ячейках указываются коды 2 (двух) указанных стран);
в ячейке В указывается номер государственной регистрации:
в государстве, в котором уполномоченный участник зарегистрирован (создан) инкорпорирован;
в государстве, в котором уполномоченный участник является резидентом;
в ячейке С указывается номер налоговой регистрации (при его наличии):
в государстве, в котором уполномоченный участник зарегистрирован (создан), инкорпорирован;
в государстве, в котором уполномоченный участник является резидентом в целях налогообложения (при наличии у уполномоченного участника 1 (одного) вида регистрации, указывается номер имеющейся регистрации. При наличии у уполномоченного участника в иностранном государстве 2 (двух) видов регистрации: государственной и налоговой, указываются 2 (два) номера регистрации;
в ячейке D указывается адрес уполномоченного участника в государстве регистрации (создания), инкорпорирования;

3) 17-жолда уәкілетті қатысушының атауы және трансферттік баға белгілеу бойынша есептілікті дайындау және (немесе) табыс ету құқығын растайтын құжаттың деректемелері : нөмірі мен күні көрсетіледі;
4) 18-жолда дайындау және (немесе) табыс ету бойынша өкілеттіктер берілген, трансферттік баға белгілеу бойынша есептіліктің:
А ұяшығында "жергілікті";
В ұяшығында "негізгі";
С ұяшығында "еларалық" түрі көрсетіледі.
Қатысушы еларалық есептілікті мемлекеттік кіріктер органына есепті қаржы жылынан кейінгі 12 (он екі) айдан кешіктірмей табыс етеді.
Жергілікті және негізгі есептілік үшін есепті кезең 2019 жылғы 1 қаңтардан, еларалық есептілік үшін – 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап есептеледі.
5) 19-жолда еларалық есептілік табыс етілетін елдің коды көрсетіледі;
6) 20-жолда трансферттік баға белгілеу бойынша есептілік жасалатын қаржы жылының бірінші және соңғы күндері болып табылатын қаржылық жыл және күні көрсетіледі.
12. "Халықаралық топ қатысушысының жауапкершілігі" 5-бөлімінде мынадай деректер көрсетіледі:
1) "Жетекшінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол бар болған жағдайда)" деген жолда қатысушының жетекшісінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол бар болған жағдайда) көрсетіледі;
2) өтінішті табыс ету күні – өтінішті мемлекеттік кірістер органына табыс ету күні көрсетіледі;
3) мемлекеттік кірістер органының коды – "Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 159 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16402 болып тіркелген) Өтініш табыс етілетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің коды;
4) "Өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол бар болған жағдайда)" деген жолда – өтінішті қабылдаған мемлекеттік кірістер органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол бар болған жағдайда) көрсетіледі;
5) өтінішті қабылдау күні – өтінішті табыс ету күні көрсетіледі;
6) құжаттың кіріс нөмірі – мемлекеттік кірістер органы берген, Өтініштің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
7) пошта штемпелінің күні – пошта немесе өзге байланыс ұйымының қойған, пошта штемпелінің күні көрсетіледі.

3) в строке 17 указывается наименование и реквизиты документа, подтверждающего права уполномоченного участника на подготовку и (или) представление отчетности по трансфертному ценообразованию, номер и дата;
4) в строке 18 указывается вид отчетности по трансфертному ценообразованию, по которому предоставлены полномочия по подготовке и (или) представлению:
в ячейке А "местная отчетность";
в ячейке В "основная отчетность";
в ячейке С "межстрановая отчетность" (первый отчетный период для местной и основной отчетности начинается с 1 января 2019 года, для межстрановой отчетности с 1 января 2016 года);
5) в строке 19 указывается код страны, куда представляется межстрановая отчетность;
6) строке 20 указывается финансовый год и даты, являющиеся первым и последним днями финансового года, за которой составляется отчетность по трансфертному ценообразованию.
12. В Разделе 5. "Ответственность участника международной группы" указываются следующие данные:
1) в поле "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) Руководителя" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя участника;
2) дата подачи заявления – указывается дата предоставления заявления в орган государственных доходов;
3) код органа государственных доходов – код Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан согласно приказу Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 159 "Об утверждении кодов органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16402), в который предоставляется заявление;
4) в поле "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица, принявшего заявление" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника органа государственных доходов, принявшего заявление;
5) дата приема заявления – указывается дата предоставления заявления;
6) входящий номер документа – указывается регистрационный номер заявления, присваиваемый органом государственных доходов;
7) дата почтового штемпеля (заполняется при направлении по почте) – указывается дата почтового штемпеля, проставленного почтовой или иной организацией связи.