"Қорғаныстық зерттеулерді қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 403 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 13 наурыздағы № 150 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 наурызда № 16668 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қорғаныстық зерттеулерді қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15602 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 15 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қорғаныстық зерттеулерді қаржыландыру қағидаларында:
2-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) ҚЗК-ның уәкілетті органы – ҚЗК қызметін қамтамасыз етуді, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорғаныстық зерттеулерді жүргізуге Өтінімдер тізбесін (бұдан әрі – Тізбе) жасауды, сондай-ақ қорғаныстық зерттеулерді қаржыландыру бойынша ҚР ҚМ іс-шараларын ұйымдастыруды жүзеге асыратын ғылым саласындағы ҚР ҚМ уәкілетті құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – уәкілетті орган);";
3, 4, 5, 6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Тапсырыс беруші әрбір қорғаныстық зерттеу тақырыбына жеке Өтінім жасайды және уәкілетті органға жыл сайын 1 қыркүйекке дейін, қосымша Өтінімді – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің нұсқауын алғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде жолдайды.
4. Уәкілетті орган Тапсырыс берушілердің Өтінімдерін жинауды жүзеге асырады және жыл сайын 15 қыркүйекке дейін Тізбенің жобасын жасайды және оны Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – ҚР ҚК БШ бастығына бекітуге енгізеді.
5. Қосымша Өтінімді уәкілетті орган Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – ҚР ҚК БШ бастығымен бекітпей қосымша түрінде Тізбеге енгізеді.
6. Жобаларды жинау жөніндегі ақпаратты уәкілетті орган Өтінімдер тізбесі бекітілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде ҚР ҚМ интернет-ресурсына орналастырады.
7. ҚЗК-ның құрамын уәкілетті орган кемінде 15 адамды құрайтын ҚЗК мүшелерінің тақ санынан құрады және ол Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығымен бекітіледі.";
19 және 20-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Уәкілетті орган бекітілген Тізбені Жоба беруге ниет білдірген заңды және жеке тұлғаларға жолдайды.
20. Әлеуетті орындаушы он бес жұмыс күні ішінде бекітілген Тізбені алғаннан кейін Жоба әзірлейді және уәкілетті органға жолдайды.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 403 "Об утверждении Правил финансирования оборонных исследований"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 13 марта 2018 года № 150. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 марта 2018 года № 16668
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 403 "Об утверждении Правил финансирования оборонных исследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15602, опубликован 15 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) внести следующие изменения:
в Правилах финансирования оборонных исследований, утвержденных указанным приказом:
подпункт 5) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"5) уполномоченный орган СОИ – уполномоченное структурное подразделение МО РК в области науки (далее – уполномоченный орган), осуществляющее обеспечение деятельности СОИ, формирование Перечня заявок на проведение оборонных исследований (далее – Перечень) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, а также организацию мероприятий МО РК по финансированию оборонных исследований;";
пункты 3, 4, 5, 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"3. Заказчик формирует на каждую тему оборонного исследования отдельную Заявку и направляет ее в уполномоченный орган ежегодно до 1 сентября, дополнительную Заявку – в течение десяти календарных дней после получения указания Министра обороны Республики Казахстан.
4. Уполномоченный орган осуществляет сбор Заявок Заказчиков и ежегодно до 15 сентября формирует проект Перечня и вносит его на утверждение первому заместителю Министра обороны – начальнику ГШ ВС РК.
5. Дополнительную Заявку уполномоченный орган включает в Перечень в виде приложения без утверждения первым заместителем Министра обороны – начальником ГШ ВС РК.
6. Информация по сбору Проектов размещается уполномоченным органом на Интернет-ресурсе МО РК в течение трех рабочих дней после утверждения Перечня заявок.
7. Состав СОИ формируется уполномоченным органом из нечетного количества членов СОИ, число которых составляет не менее 15 человек, и утверждается приказом Министра обороны Республики Казахстан.";
пункты 19 и 20 изложить в следующей редакции:
"19. Уполномоченный орган направляет утвержденный Перечень юридическим и физическим лицам, изъявившим желание подать Проект.
20. Потенциальный исполнитель в течение пятнадцати рабочих дней после получения утвержденного Перечня разрабатывает и направляет в уполномоченный орган Проект.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:

"22. Уәкілетті орган Әлеуетті органнан Жобаны алғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде Жобаға сараптау жүргізу үшін Жобаны Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті – Елбасы атындағы Ұлттық қорғаныс университетінің Әскери ғылыми-зерттеулер орталығына (бұдан әрі – ҰҚУ ӘҒЗО) жолдайды.";
26 және 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26. ҰҚУ ӘҒЗО уәкілетті органға сараптық қорытындыны отыз күнтізбелік күн ішінде Жобаны алғаннан кейін жолдайды.
27. ӘҒЗО-дан Жобаларға қорытындылар алғаннан кейін уәкілетті орган ҚЗК-ның кезекті отырысы күніне дейін он күнтізбелік күннен кешіктірмей қорытындыны ҚЗК мүшелеріне қарауға жолдайды.";
29, 30 және 31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. ҚЗК отырысының хаттамасы негізінде уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығымен бекітілетін (бұдан әрі – Бұйрық), Тапсырыс берушіні, тақырыптар атауын, орындаушыны, қатысушылар құрамын, Жобаның құны мен орындау мерзімін қамтитын Қорғаныстық зерттеулер тізбесін жасайды.
30. Бекітілген Тізбе Жобаны орындаушысымен және оны қаржыландырушымен шарт жасау үшін негіздеме болып табылады.
31. Тізбе бекітілген сәттен бастап уәкілетті орган он күнтізбелік күн ішінде қорғаныстық зерттеулерді қаржыландыруға бюджеттік өтінім құрайды және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Экономика және қаржы департаментіне (бұдан әрі – ЭҚД) жолдайды.";
33, 34, 35 және 36-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Уәкілетті орган Бұйрықтан үзінділерді Орындаушыға шарттың жобасын әзірлеу үшін және Тапсырыс берушіге техникалық ерекшелікті әзірлеу үшін жолдайды.
34. Бұйрықтан үзінділер алғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде Орындаушы уәкілетті органға шарттың жобасын жолдайды, Тапсырыс беруші уәкілетті органға техникалық ерекшелікті жолдайды.
35. Уәкілетті орган шарттың жобасын және техникалық ерекшелікті алғаннан кейін Орындаушымен шарт жасау бойынша жұмысты жүргізеді.
36. Қорғаныстық зерттеулерді жүргізу нәтижесі талаптары Тапсырыс берушінің техникалық ерекшелігінде сипатталған қорғаныстық зерттеулерді жүргізу туралы есеп (бұдан әрі – Есеп) болып табылады.
Уәкілетті орган ҚЗК-ның кезекті отырысына дейін күнтізбелік қырық бес күн бұрын Тапсырыс берушілердің және ӘҒЗО-ның өкілдерінен Есептерге қорытынды алуды ұйымдастырады. Есеп бойынша қорытынды еркін нысанда ресімделеді. Есеп беру ҚЗК-ның отырысында қабылданады.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. ҰҚУ ӘҒЗО уәкілетті органға жолданатын ЭДБ есептерін жасайды, оны өзектілендіруді және сақталуын жүзеге асырады.";
Осы қағиданың 2-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"22. Уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней после получения Проекта от Потенциального исполнителя направляет Проект в военный научно-исследовательский центр Национального университета обороны имени Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы (далее – ВНИЦ НУО) для проведения экспертизы Проекта.";
пункт 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"26. ВНИЦ НУО направляет в уполномоченный орган экспертное заключение в течение тридцати календарных дней после получения Проекта.
27. После получения от ВНИЦ заключений на Проекты уполномоченный орган направляет заключения на рассмотрение членам СОИ не позднее, чем за десять календарных дней до даты очередного заседания СОИ.";
пункты 29, 30 и 31 изложить в следующей редакции:
"29. На основании протокола заседания СОИ уполномоченный орган формирует Перечень, утверждаемый приказом Министра обороны Республики Казахстан, который включает в себя Заказчика, наименование темы, исполнителя, состав участников, стоимость и сроки выполнения Проекта.
30. Утвержденный Перечень является основанием для заключения договора с исполнителем Проекта и его финансирования.
31. С момента утверждения Перечня уполномоченный орган в течение десяти календарных дней составляет бюджетную заявку на финансирование оборонных исследований и направляет в Департамент экономики и финансов Министерства обороны Республики Казахстан (далее – ДЭФ).";
пункты 33, 34, 35 и 36 изложить в следующей редакции:
"33. Уполномоченный орган направляет выписки из Перечня Исполнителю для подготовки проекта договора и Заказчику для разработки технической спецификации.
34. В течение десяти календарных дней со дня получения выписки из Перечня Исполнитель направляет в уполномоченный орган проект договора, Заказчик направляет в уполномоченный орган техническую спецификацию.
35. Уполномоченный орган проводит работу по заключению договора с Исполнителем после получения проекта договора и технической спецификации.
36. Результатом проведения оборонного исследования является отчет о проведении оборонного исследования (далее – Отчет), требования к которому отражены в технической спецификации Заказчика.
Уполномоченный орган за сорок пять календарных дней до очередного заседания СОИ, организует получение заключения на Отчеты от представителей Заказчика и ВНИЦ. Заключение по Отчету оформляется в произвольной форме. Отчет принимается на заседании СОИ.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. ВНИЦ НУО формирует ЭБД Отчетов, направляемых уполномоченным органом, осуществляет ее актуализацию и хранение.";
приложение 2 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Приказу.

2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әскери ғылым және инновациялар басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қағаз және электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары генерал-лейтенант Т.С. Мұхтаровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
генерал-полковник
С. Жасұзақов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2018 жылғы 13 наурыздағы
№ 150 бұйрығына
қосымша
Қорғаныстық зерттеулерді
қаржыландыру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"БЕКІТЕМІН"
Қорғаныс министрінің бірінші
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштері
Бас штабының бастығы
Әскери атағы
____________________
тегі, аты-жөнінің бас әріптері
(қолы)
20___ ж. "____"_____________
(күні)
Қорғаныстық зерттеулерді жүргізуге өтінімдер тізбесі
Р/с №
Қорғаныстық зерттеулерге тапсырыс беруші
(ҚР ҚМ, БШ, ҚК құрылымдық бөлімшесінің атауы, әскери бөлімнің № )
Қорғаныстық зерттеулер тақырыбы (қысқартусыз зерттеу тақырыбының толық атауы)
Қорғаныс зерттеулерді іске асырудың болжамды мерзімдері
(зерттеуді аяқтаудың болжамды айы мен жылы)
1.
2.
3.
Уәкілетті органның бастығы
Әскери атағы ______________________________ тегі, аты-жөнінің бас әріптері
(қолы)
Күн                                                                  Мөрдің орны
(Уәкілетті орган)
Ескертпе: барлық бағандар Times New Roman қарпімен, 14 көлемде толтырылады.

2. Управлению военной науки и инноваций Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в бумажном и электронном видах в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
4) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан генерал-лейтенанта Мухтарова Т.С.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-полковник
С. Жасузаков
Приложение
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 13 марта 2018 года
№ 150
Приложение 2
к Правилам финансирования оборонных исследований
Форма
"УТВЕРЖДАЮ"
Первый заместитель Министра обороны – начальник Генерального штаба
Вооруженных Сил Республики Казахстан
Воинское звание ________________________ фамилия, инициалы
(роспись)
"____"_______________________ 20___ года
(дата)
Перечень заявок на проведение оборонных исследований
№ п/п
Заказчик оборонного исследования
(наименование структурного подразделения МО, ГШ, ВС РК, № войсковой части)
Тема оборонного исследования
(полное наименование темы исследования, без сокращений)
Предлагаемые сроки реализации оборонного исследования
(предполагаемый месяц и год завершения исследования)
1.
2.
3.
Начальник уполномоченного органа
Воинское звание ______________________________ фамилия, инициалы
(роспись)
Дата
Место печати
(уполномоченный орган)
Примечание: все графы заполняются шрифтом TimesNewRoman, размер 14.