"Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 304 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 20 наурыздағы № 445 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 3 сәуірде № 16718 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.10.2018 № 1481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің "Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 29 мамырдағы № 304 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11559 болып тіркелген, 2015 жылғы 19 тамызда "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Тауар таңбасына және өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiне құқықтарды басқаға беру туралы шарттарды тiркеу" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентi;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тiркеу" мемлекеттiк қызмет регламентi;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiлдердi аттестаттау" мемлекеттiк қызмет регламентi;
3-1) осы бұйрықтың 3-1-қосымшасына сәйкес "Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Тауар таңбасын тiркеу" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентi;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тiркеу" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентi;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес "Өнеркәсiптiк үлгiге патент беру" мемлекеттiк қызмет регламентi;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес "Пайдалы модельге патент беру" мемлекеттiк қызмет регламентi;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес "Өнертабысқа патент беру" мемлекеттiк қызмет регламентi;
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес "Селекциялық жетiстiкке патент беру" мемлекеттiк қызмет регламентi бекiтiлсiн.";
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 304 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере промышленной собственности"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2018 года № 445. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 апреля 2018 года № 16718. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.10.2018 № 1481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 304 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11559, опубликованный 19 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әдiлет") следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Регистрация договоров об уступке прав на товарный знак и объекты промышленной собственности" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Регистрация лицензионных, сублицензионных договоров" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
3-1) регламент государственной услуги "Выдача свидетельства патентного поверенного" согласно приложению 3-1 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Регистрация товарного знака" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги "Выдача патента на промышленный образец" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги "Выдача патента на полезную модель" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент государственной услуги "Выдача патента на изобретение" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент государственной услуги "Выдача патента на селекционное достижение" согласно приложению 9 к настоящему приказу.";
регламент государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные" изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;

осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес 3-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Зияткерлік меншік құқығы департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет Вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ 445 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 304 бұйрығына 3-қосымша
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттарды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкілдерге кандидаттарды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі "электрондық үкімет" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 2015 жылғы 30 сәуiрдегi № 251 бұйрығымен бекiтiлген "Патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiлдердi аттестаттау" туралы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандарты (бұдан әрi – стандарт) негiзiнде көрсетiледi (нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11407 болып тiркелген).
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны – электрондық.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi – аттестаттау емтиханын тапсыру қорытындылары бойынша оң немесе теріс шешiм не осы стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
2-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсiмдi (iс-әрекеттi) бастау үшiн көрсетiлетiн қызметтi берушiнің стандарттың 9-тармағына сәйкес қажетті құжаттарды қоса алғанда көрсетiлетiн қызметтi алушының портал арқылы электрондық сұрауын алу негiздеме болып табылады.

дополнить приложением 3-1 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 445
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 304
Регламент государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация кандидатов в патентные поверенные" оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 251 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11407) (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги – электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – положительное или отрицательное решение по итогам сдачи аттестационного экзамена либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя через портал с приложением необходимых документов, согласно пункту 9 стандарта.

5. Мемлекеттiк қызметтi көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды, оны порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды қабылдағаны туралы қол хат (хабарлама) алады – орындау уақыты 30 минут;
2) құрылымдық бөлімшенің басшысы өтініштің орындаушысын анықтайды – орындау мерзімі 30 минут;
3) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын және сәйкестігін тексереді. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттар сәйкес келмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жолданады – орындау мерзімі жеті жұмыс күні;
4) жауапты орындаушы, портал арқылы құжаттарды қарау нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу жүргізу орны мен мерзімі туралы хабарлайды, тестілеуге жіберілген тізімін рәсімдейді – орындау мерзімі үш жұмыс күні;
5) жауапты орындаушы тестілеуді өткізеді – орындау мерзімі бір жұмыс күні;
6) жауапты орындаушы тестілеу нәтижесі бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін дайындайды. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы орынбасары нәтижеге қол қояды және жауапты тұлғаға орындауға жолдайды – орындау мерзімі үш жұмыс күні.
Мемлекеттік қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн рәсiмдер (iс-қимылдар):
1) 1-процесс – сұрауды тіркеу;
2) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттардың толық болуын тексеру;
3) 3-процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының ЖТ МДҚ-да-жеке тұлға туралы ақпаратының, ЗТ МДҚ-да-заңды тұлға туралы ақпаратының, ИСАЖ-жеке кәсіпкерлік бойынша мәліметінің, БП АЕА ААЖ АЖ-де-соттылығы болуы не болмауы туралы мәліметінің деректерiн тексеру;
4) 4-процесс – жiберiлген үмiткерлердi көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң интернет-ресурсында жариялау;
5) 5-процесс – компьютерлiк тест тапсыру;
6) 6-процесс – комиссияның аттестаттаудан өткендiгi және өтпегендiгi туралы хаттамасы.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы порталда барлық қажеттi құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетiлетiн қызметтi алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн сұрау салудың қабылданғаны туралы белгi көрсетiледi.
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттарды аттестаттау" мемлекеттік қызметін алу схемасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) сотрудник канцелярии осуществляет прием документов, их регистрацию на портале, услугополучатель получает расписку (уведомление) о приеме документов – время исполнения 30 минут;
2) руководитель структурного подразделения определяет исполнителя заявления – срок исполнения 30 минут;
3) ответственный исполнитель, проверяет полноту и соответствие представленных документов. В случае не соответствия представленных документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта, услугополучателю направляется мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа – срок исполнения семь рабочих дней;
4) ответственный исполнитель, по результатам рассмотрения документов через портал извещает услугополучателя о месте и дате проведения тестирования, оформляет списки допущенных к тестированию – срок исполнения три рабочих дня;
5) ответственный исполнитель проводит тестирование – срок исполнения один рабочий день;
6) ответственный исполнитель по результатам тестирования готовит результат оказания государственной услуги. Заместитель руководителя услугодателя подписывает результат и передает ответственному лицу на исполнение – срок исполнения три рабочих дня.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) процесс 1 – регистрация запроса;
2) процесс 2 – проверка наличия полноты представленных документов услугополучателя;
3) процесс 3 – проверка данных услугополучателя в ИС ГБД ФЛ - информация о юридическом лице, ГБД ЮЛ - информация о юридическом лице, ИНИС – сведения по индивидуальному предпринимателю, АИС СУ ГП - сведения о наличии либо отсутствии судимости;
4) процесс 4 – опубликование допущенных претендентов на интернет-ресурсе услугодателя;
5) процесс 5 – сдача компьютерного теста;
6) процесс 6 – протокол комиссии о прохождении и не прохождении аттестации.
При сдаче всех необходимых документов услугополучателем на портале:
в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Схема получения государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные" приведена в справочнике бизнес-процессов согласно приложению к настоящему регламенту.

3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiнiң сипаты
7. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы сұрау салуды берген жағдайда, аталған сұрау көрсетілген қызметті берушінің қарауына жолданады.
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттарды аттестаттау" таңдаған кезде, портал көрсетiлетiн қызметтi алушы туралы деректердi автоматты түрде толтыра отырып, өтінімді берудiң бастапқы қадамын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды портал арқылы "жеке кабинеттен" жiберген кезде өтiнiш туралы ақпарат қол жетiмдi болады, оны көрсетiлетiн қызметтi берушi өтiнiштi өңдеу барысында жаңартып отырады (жеткiзiлгенi, тiркелгенi, орындалғаны туралы белгi, қаралу немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
8. Көрсетiлген қызметтi алушы портал арқылы жүгiнген кезде көрсетілетін қызметті берушінің өтiнiш беру тәртiбiн және рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы регламенттің 6-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
"Патенттік сенім білдірілген
өкілдерге кандидаттарды
аттестаттау" мемлекеттiк көрсеттiлетiн
қызмет регламентiне
қосымша
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттарды аттестаттау" мемлекеттiк көрсеттiлетiн қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ 445 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 304 бұйрығына 3-1-қосымша
"Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттік көрсетiлетiн қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі көрсетеді, оның ішінде "электрондық үкімет" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет Қазақстан Республикасы Әдiлет министрiнiң 2015 жылғы 30 сәуiрдегi № 251 бұйрығымен бекiтiлген "Патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiлдердi аттестаттау" туралы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандарты (бұдан әрi – стандарт) негiзiнде көрсетiледi (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11407 болып тiркелген).
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) не (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру не стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады, мемлекеттік мекеменің мөрімен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен куәландырылады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызмет алушыға көрсетілетін қызмет берушінің басшысы орынбасары электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭСҚ) қойылған электронды құжат нысанындағы патенттік сенім білдірілген өкілдің куәлігі немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздерде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жолданады.

Глава 3. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
7. При подаче услугополучателем запроса через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
При выборе "Аттестация кандидатов в патентные поверенные" портал формирует первый шаг подачи заявки, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал осуществляется согласно пункту 6 настоящего регламента.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Аттестация кандидатов
в патентные поверенные"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные"
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 445
Приложение 3-1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 304
Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства патентного поверенного"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства патентного поверенного" оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача свидетельства патентного поверенного", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 251 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11407) (далее – стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства патентного поверенного либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью государственного органа и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении через портал услугополучателю направляется свидетельство патентного поверенного в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) заместителя руководителя услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауды стандарттың 9-тармағында көрсетілген өтінішті және өзге құжаттарды алуы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтылығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы тіркеу нөмірі мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы, құрылымдық бөлімшенің басшысына қарауға жіберу – орындау уақыты 30 минут;
2) құрылымдық бөлімшенің басшысы өтініштің орындаушысын белгілейді – орындау мерзімі 3 сағат;
3) орындаушы өтінішті қарайды және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін рәсімдейді – орындау мерзімі бір жұмыс күні;
4) құрылымдық бөлімшенің басшысымен мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін келісу – орындау мерзімі 2 сағат;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысымен немесе ол уәкiлеттiк берген адаммен мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiне қол қою және оны көрсетiлетiн қызметтi алушы порталына жiберу – орындау мерзімі 2 сағат;
6) көрсетiлетiн қызметтi алушы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтi қағаз тасығышта алу үшiн жүгiнген жағдайда, мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесi портал арқылы электрондық нысанда рәсiмделедi, басылып шығарылады және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысының немесе ол уәкiлеттiк берген адамның қолымен расталады және кеңсе маманы көрсетiлетiн қызметтi алушыға жолдайды.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн рәсiмдер (iс-қимылдар):
1) 1-процесс – сұрауды тіркеу;
2) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттардың толық болуын тексеру;
3) 3-процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының ЖТ МДҚ-да-жеке тұлға туралы ақпаратының, ЗТ МДҚ-да-заңды тұлға туралы ақпаратының, ИСАЖ-жеке кәсіпкерлік бойынша мәліметінің, БП АЕА ААЖ АЖ-де-соттылығы болуы не болмауы туралы мәліметінің деректерiн тексеру;
4) 4-процесс – мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы порталда барлық қажеттi құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетiлетiн қызметтi алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн сұрау салудың қабылданғаны туралы белгi көрсетiледi.
7. Мынадай рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) орындалуын бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнiң (iс-қимылдың) нәтижесi:

Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и иных документов услугополучателя или электронного запроса услугополучателя, предусмотренных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) прием специалистом канцелярии услугодателя документов услугополучателя с присвоением регистрационного номера и даты, направление на рассмотрение руководителю структурного подразделения – время исполнения 30 минут;
2) руководитель структурного подразделения определяет исполнителя заявления – срок исполнения 3 часа;
3) исполнитель рассматривает заявление и оформляет результат оказания государственной услуги – срок исполнения один рабочий день;
4) согласование результата оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения – срок исполнения 2 часа;
5) подписание заместителем руководителя услугодателя результата оказания государственной услуги и его направление услугополучателю на портал – срок исполнения 2 часа;
6) в случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется через портал в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью заместителя руководителя услугодателя, и специалистом канцелярии направляется услугополучателю.
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) процесс 1 – регистрация запроса;
2) процесс 2 – проверка наличия полноты представленных документов услугополучателя;
3) процесс 3 – проверка данных услугополучателя в ИС ГБД ФЛ - информация о юридическом лице, ГБД ЮЛ - информация о юридическом лице, ИНИС – сведения по индивидуальному предпринимателю, АИС СУ ГП - сведения о наличии либо отсутствии судимости;
4) процесс 4 – результат оказания государственной услуги.
При сдаче всех необходимых документов услугополучателем на портале:
в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң кеңсесi маманының тiркеу нөмiрi мен күнiн бере отырып, көрсетiлетiн қызметтi алушының құжаттарын қабылдауы, көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы орынбасарына қарауға жiберу;
2) құрылымдық бөлімшенің басшысының орындаушыны белгілеуі және қарар қою;
3) орындаушының өтінішті қарауы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсімдеуі;
4) көрсетiлетiн қызметтi алушының ЖТ МДҚ-да-жеке тұлға туралы ақпаратының, ЗТ МДҚ-да-заңды тұлға туралы ақпаратының, ИСАЖ-жеке кәсіпкерлік бойынша мәліметінің, БП АЕА ААЖ АЖ-де-соттылығы болуы не болмауы туралы мәліметінің деректерiн орындаушының тексеруі;
5) қырылымдық бөлімшенің басшысымен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келісу;
6) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы орынбасары мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;
7) көрсетiлетiн қызметтi алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдау.
3-тарау. Мемлекеттiк қызметтi көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимылы тәртiбiнiң сипаттамасы
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң мынадай құрылымдық бөлiмшелерi (жұмысшылары) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы орынбасары;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) орындаушы.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлер арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының тіркеу нөмірі мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы, құрылымдық бөлімшенің басшысына қарауға жіберу, отыз минут ішінде;
2) құрылымдық бөлімшенің басшысының орындаушыны белгілеуі және қарар қою, екі сағат ішінде;
3) орындаушының құжаттарды қарауы:
құжаттарды қараудан бас тарту үшін негіздеме болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады;
құжаттар сәйкес келген жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін жолдайды;
4) орындаушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсімдейді, бір жұмыс күні;
5) құрылымдық бөлімшенің басшысымен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келісу, екі сағат;
6) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы орынбасары мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы және оны көрсетілетін қызметті алушының порталына жіберуі, екі сағат;
7) көрсетiлетiн қызметтi алушы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтi қағаз тасығышта алу үшiн жүгiнген жағдайда, мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесi портал арқылы электрондық нысанда рәсiмделедi, басылып шығарылады және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы орынбасарының қолымен расталады және кеңсе маманымен көрсетiлетiн қызметтi алушыға жолданады.

1) прием специалистом канцелярии услугодателя документов услугополучателя с присвоением регистрационного номера и даты, направление на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя;
2) определение исполнителя и наложение резолюции руководителем структурного подразделения;
3) рассмотрение исполнителем заявления и оформление результата оказания государственной услуги;
4) проверка исполнителем данных услугополучателя в ИС ГБД ФЛ - информация о юридическом лице, ГБД ЮЛ - информация о юридическом лице, ИНИС – сведения по индивидуальному предпринимателю, АИС СУ ГП - сведения о наличии либо отсутствии судимости;
5) согласование результата оказания государственной услуги руководителем структурного подразделения;
6) подписание результата оказания государственной услуги заместителем руководителя услугодателя;
7) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) заместитель руководителя услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения;
4) исполнитель.
9. Описание последовательности процедур (действий) между работниками услугодателя:
1) прием специалистом канцелярии услугодателя документов услугополучателя с присвоением регистрационного номера и даты, направление на рассмотрение руководителю структурного подразделения, в течение тридцати минут;
2) определение исполнителя и наложение резолюции руководителем структурного подразделения, в течение двух часов;
3) рассмотрение исполнителем документов:
в случае наличия оснований для отказа в рассмотрении документов направляет услугополучателю мотивированный отказ в оказании государственной услуги;
в случае соответствия документов – направляет результат оказания государственной услуги;
4) исполнитель оформляет результат оказания государственной услуги, один рабочий день;
5) согласование результата оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения, два часа;
6) подписание заместителем руководителя услугодателя результата оказания государственной услуги и его направление услугополучателю на портал, два часа;
7) в случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется через портал в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью заместителем руководителя услугодателя, и специалистом канцелярии направляется услугополучателю.

10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме стандарттың 10-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмейтіндігі болып табылады.
11. Мемлекеттiк қызметтi көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерi) өзара iс-қимылының және рәсiмдерiнiң (iс-қимылдарының) реттiлiгiнiң жан-жақты сипаттамасы, сондай-ақ басқа көрсетiлетiн қызметтi алушылармен өзара iс-қимылы тәртiбi осы Регламентке қосымшаға сәйкес, "Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерi анықтамалығында көрсетiледi.
4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiнiң сипаты
12. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы сұрау салуды берген жағдайда, аталған сұрау көрсетілген қызметті берушінің қарауына жолданады.
"Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" таңдаған кезде, портал көрсетiлетiн қызметтi алушы туралы деректердi автоматты түрде толтыра отырып, өтінімді берудiң бастапқы қадамын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды портал арқылы "жеке кабинеттен" жiберген кезде өтiнiш туралы ақпарат қол жетiмдi болады, оны көрсетiлетiн қызметтi берушi өтiнiштi өңдеу барысында жаңартып отырады (жеткiзiлгенi, тiркелгенi, орындалғаны туралы белгi, қаралу немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
13. Көрсетiлген қызметтi алушы портал арқылы жүгiнген кезде көрсетілетін қызметті берушінің өтiнiш беру тәртiбiн және рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы регламенттің 6-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
"Патенттік сенім білдірілген
өкіл куәлігін беру" мемлекеттiк
көрсеттiлетiн қызмет регламентiне
қосымша
"Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттiк көрсеттiлетiн қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығы

10. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является несоответствие требованиям, установленным пунктом 10 стандарта.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий) и взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя, а также порядка взаимодействия с иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача свидетельства патентного поверенного" согласно приложению к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
12. При подаче услугополучателем запроса через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
При выборе "Выдача свидетельства патентного поверенного" портал формирует первый шаг подачи заявки, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
13. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал осуществляется согласно пункту 6 настоящего регламента.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача свидетельства
патентного поверенного"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача свидетельства патентного поверенного"