"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2018 жылғы 4 сәуірдегі № 135 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 23 сәуірде № 16794 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 630 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 31.12.2024 № 630 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10885 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептер, осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті (Б.С. Абдрасилов) Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республиқалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялау үшін жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149 "Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 апреля 2018 года № 135. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 апреля 2018 года № 16794. Утратил силу приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 630
Сноска. Утратил силу приказом Министра науки и высшего образования РК от 31.12.2024 № 630 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149 "Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10885, опубликован 5 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (Абдрасилов Б.С.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының білім және ғылым вице-министрі Т.І. Ешенқұловқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушы
Б. Асылова
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
бұйрығына қосымша
2018 жылғы 4 сәуірдегі
№ 135
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 149 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Ғылым туралы" 2011 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 5-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алуды жүзеге асыру тәртібін белгілейді.
1. Қағидада мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет туралы есеп - ғылыми-техникалық жұмыстың іске асырылуы туралы ақпаратты, ғылыми, ғылыми-техникалық, тәжірибелік-конструкторлық, маркетингтік зерттеулерді, сондай-ақ жоспарланған жұмыстардың одан әрі жүргізілуінің орындылығы туралы не аяқталған ғылыми, ғылыми-техникалық жоба мен бағдарлама нәтижесі туралы ақпаратты қамтитын құжат.;
2) ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарлама бойынша бас ұйым - нысаналы ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны іске асыруға арналған конкурстың қорытындылары бойынша мемлекеттік уәкілетті орган айқындайтын әрі іргелі және қолданбалы зерттеулердің ғылыми, ғылыми- техникалық бағдарламасын іске асыруды сүйемелдеуді және орындалатын бағдарламаның шеңберінде орындаушы ұйымдардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыратын заңды тұлға;
3) ғылыми, ғылыми-техникалық жоба және (немесе) бағдарлама бойынша орындаушы ұйым (орындаушы) (бұдан әрі - орындаушы ұйым (орындаушы) - ғылыми-зерттеу жұмыстарының, ғылыми, ғылыми-техникалық жобалардың және (немесе) бағдарламалардың бір бөлігін немесе барлығын іске асыруды жүзеге асыратын заңды (жеке) тұлға;
4) ғылыми, ғылыми-техникалық жоба мен бағдарлама - болжанған ғылыми-техникалық жұмыс мазмұнын қамтитын, жоспарланған жұмыстарды жүргізудің мақсаттары мен міндеттері, өзектілігі, жаңалығы, ғылыми-практикалық маңыздылығы мен орындылығы негізделген ғылыми, ғылыми- техникалық, тәжірибелік-конструкторлық, маркетингтік зерттеулерді білдіретін құжат;

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Ешенкулова Т.И.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра образования и науки
Республики Казахстан
Б. Асылова
Приложение
к приказу исполняющего
обязанности Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 4 апреля 2018 года № 135
Утверждены
приказом Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года № 149
Правила
государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению
Глава 1. Общие положения
1. Правила государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5-1) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года "О науке" и определяют порядок осуществления государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) отчет о научной и (или) научно-технической деятельности – документ, содержащий информацию о реализации научно-технической работы, научные, научно-технические, опытно-конструкторские, маркетинговые исследования, а также информацию о целесообразности дальнейшего проведения планируемых работ либо о результате завершенного научного, научно-технического проекта и программы;
2) головная организация по научной, научно-технической программе (далее – головная организация) – юридическое лицо, определяемое уполномоченным органом по итогам конкурса на реализацию целевой научной, научно-технической программы и осуществляющее сопровождение реализации научной, научно-технической программы фундаментальных и прикладных исследований и координацию деятельности организаций-исполнителей в рамках выполняемой программы;
3) организация-исполнитель (исполнитель) по научному, научно- техническому проекту и (или) программе (далее – организация-исполнитель (исполнитель) – юридическое (физическое) лицо, которое осуществляет реализацию части или всего объема научно-исследовательских работ, научных, научно-технических проектов и (или) программ;
4) научный, научно-технический проект и программа – документ, включающий в себя содержание предполагаемой научно-технической работы, представляющий научные, научно-технические, опытно-конструкторские, маркетинговые исследования с обоснованием цели и задач, актуальности, новизны, научно-практической значимости и целесообразности проведения планируемых работ;

5) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижесі (бұдан әрі – ҒҒТҚН) - ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті орындау барысында алынған және кез келген ақпарат жеткізгіште тіркелген жаңа білім немесе шешімдер, ғылыми әзірлемелер мен технологияларды өндіріске енгізу, сондай-ақ жаңа бұйымдардың, материалдар мен заттардың модельдері, макеттері, үлгілері;
6) ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламалар мен жобалардың мемлекеттік тізілімі (бұдан әрі - ҒТБ МТ) - Қазақстан Республикасында мемлекеттік бюджет есебінен іске асырылатын ғылыми және ғылыми- техникалық бағдарламалар мен жобалардың және олардың орындалуы жөніндегі есептердің тізбесі;
7) ғылыми, ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің мемлекеттік тізілімі - мемлекеттік бюджет есебінен алынған ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің тізбесі;
8) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілері - ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
9) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі - уәкілетті орган) - ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласында салааралық үйлестіруді және басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
10) салалық уәкілетті орган - ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды және тиісті салада ғылыми зерттеулер жүргізу жөніндегі жұмыстарды үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
11) "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Орталық) - мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми - техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алуды жүзеге асыратын ұйым.
3. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми- техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алуды ұйымдастыруды уәкілетті орган жүзеге асырады.
2-тарау. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу тәртібі
4. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілері мемлекеттік есепке алу үшін Орталыққа мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді береді.
5. Мемлекеттік есепке алу үшін түпнұсқада қағаз және электронды тасымалдағыштарда Орталыққа:
1) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар (оның ішінде ҒҒТҚН коммерцияландыруға жәрдемдесу жобалары (бұдан әрі – жоба);

5) результат научной и (или) научно-технической деятельности (далее – РННТД) – новые знания или решения, полученные в ходе выполнения научной и (или) научно-технической деятельности и зафиксированные на любом информационном носителе, внедрение научных разработок и технологий в производство, а также модели, макеты, образцы новых изделий, материалов и веществ;
6) государственный реестр научных и научно-технических программ и проектов (далее – ГР НТП) – перечень научных и научно-технических программ и проектов, реализуемых в Республике Казахстан за счет государственного бюджета;
7) государственный реестр результатов научной и научно-технической деятельности – перечень результатов научной и научно-технической деятельности, полученных за счет государственного бюджета;
8) субъекты научной и (или) научно-технической деятельности – физические и юридические лица, осуществляющие научную и (или) научно- техническую деятельность;
9) Министерство образования и науки Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий межотраслевую координацию и руководство в области науки и научно- технической деятельности;
10) отраслевой уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий реализацию государственной политики в области науки и научно-технической деятельности и координацию работ по проведению научных исследований в соответствующей отрасли.
11) акционерное общество "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы" (далее – Центр) – организация, осуществляющая государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению.
3. Организация государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению осуществляется уполномоченным органом.
Глава 2. Порядок государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета и отчетов по их выполнению
4. Субъекты научной и (или) научно-технической деятельности (далее - субъекты) для государственного учета представляют в Центр научные, научно-технические проекты и программы, финансируемые из государственного бюджета, и отчеты по их выполнению.
5. Для государственного учета в оригинале на бумажном и электронном носителях представляются в Центр:
1) научные, научно-технические проекты (в том числе, проекты содействия коммерциализации РННТД), финансируемые из государственного бюджета (далее – проект);

2) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламалары (оның ішінде ҒҒТҚН коммерцияландыруға жәрдемдесу бағдарламалары (бұдан әрі - бағдарлама);
3) бағдарламаларды ақпараттық картасы бар жобалардың орындалуы бойынша есептер(оның ішінде ҒҒТҚН коммерцияландыруға жәрдемдесу жобалары, бағдарламары (бұдан әрі – есеп), оның ішінде ғылыми, ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері туралы мәліметтер ұсынылады.
Құжаттар пакеті толық болмаған және олар тиісінше ресімделмеген жағдайда құжаттар анықталған кемшіліктер толық жойылғанға дейін тіркелмейді. Кемшіліктер толық жойылмаған жағдайда ұсынылған құжаттар пакеті субъектілерге қайтарылады.
Ұсынылған құжаттар (оның ішінде кемшіліктері толық жойылған) мемлекеттік есепке алынғаннан кейін қайтарылмайды және Орталықта сақталады. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алуға байланысты шығындарды бас ұйым немесе орындаушы ұйым (орындаушы) өзі көтереді.
6. Жобаны мемлекеттік есепке алу үшін орындаушы ұйым (орындаушы) Орталыққа жобаны қаржыландыру басталған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей мемлекеттік ұйымдар үшін мемлекеттік және орыс тілдерінде, мемлекеттік емес ұйымдар мемелекеттік тілде, ал қажет болған жағдайда басқа тілдерде екі данада осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес тіркеу карталарын жібереді.
7. Жобаны бірнеше орындаушы ұйымдар (орындаушылар) орындаған жағдайда әрбір орындаушы ұйым (орындаушы) Орталыққа өзі дербес орындайтын жұмыстың бөлігіне тіркеу картасын жібереді.
8. Орталық белгіленген тәртіппен жобаны оған тіркеу нөмірін беру арқылы тіркейді, оны ҒТБ МТ-ға енгізеді және тіркелген күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде орындаушы ұйымға (орындаушыға) тіркеу картасының бір данасын жібереді.
9. Тіркелген жобаға түзетулер енгізу қажет болған жағдайда орындаушы-ұйым (орындаушы) күнтізбелік отыз күн ішінде Орталыққа ресми бланкідегі еркін түрде ресімделген хат пен осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес тіркеу картасын ұсынады.
10. Егер тіркелген жобаны орындау процесінде оны құпияландыру қажеттілігі туындаса, орындаушы ұйым (орындаушы) он күн мерзімде бұл туралы Орталыққа ҒТБ МТ-ға тиісті өзгерістер енгізу үшін жазбаша түрде хабарлайды.
11. Бағдарламаны мемлекеттік есепке алу үшін бас ұйым Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 мамырдағы № 519 "Ұлттық ғылыми кеңестер туралы" қаулысымен бекітілген Ұлттық ғылыми кеңестер ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламаларды мемлекеттік бюджет есебінен гранттық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру туралы шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей Орталыққа осы Қағидаға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес кеңейтілген бағдарламаның көрсеткіштері және титул парағын рәсімдеп, бағдарламаға еркін түрде түсіндірме жазба мен ағымдағы жылы бағдарламаның тапсырмаларын (кезеңдерін) орындауға бөлінген бюджет қаражатының көлемін растайтын бас ұйымның басшысы қол қойып, мөрімен бекітілген құжатты тапсырады.

2) научные, научно-технические программы (в том числе, программы содействия коммерциализации РННТД), финансируемые из государственного бюджета (далее – программа);
3) отчеты по выполнению проектов, программ (в том числе, по проектам, программам содействия коммерциализации РННТД (далее – отчет) с информационной картой, оформленной, в том числе результаты научной, научно-технической деятельности;
В случае предоставления неполного пакета документов и ненадлежащего их оформления документы не регистрируются до полного устранения выявленных недостатков. В случае не устранения замечаний, представленные документы возвращаются субъектам.
Представленные документы (в том числе, с устраненными замечаниями) после государственного учета возврату не подлежат и остаются на хранении в Центре. Затраты, связанные с государственным учетом научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению несут головная организация или организация-исполнитель (исполнитель).
6. Для государственного учета проекта организация-исполнитель (исполнитель), в срок не позднее тридцати календарных дней со дня начала финансирования проекта направляет в Центр регистрационные карты в двух экземплярах по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. При исполнении проекта несколькими организациями-исполнителями (исполнителями) каждая организация-исполнитель (исполнитель) направляет в Центр регистрационную карту на ту часть работы, которая будет выполнена им самостоятельно.
8. Центр в установленном порядке регистрирует проект путем присвоения ему регистрационного номера, включает его в ГР НТП и в течение двадцати календарных дней со дня регистрации направляет организации-исполнителю (исполнителю) один экземпляр регистрационной карты.
9. При необходимости внесения корректировок в зарегистрированный проект организация-исполнитель (исполнитель) в течение тридцати календарных дней представляет в Центр письмо на официальном бланке в произвольной форме и регистрационную карту по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
10. Если в процессе выполнения зарегистрированного проекта возникла необходимость его засекречивания, организация-исполнитель (исполнитель) в десятидневный срок в письменном виде информирует об этом Центр для внесения соответствующего изменения в ГР НТП.
11. Для государственного учета программ, головная организация не позднее тридцати календарных дней со дня принятия Национальными научными советами утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2011 года № 519 "О национальных научных советах" решения о грантовом и программно-целевом финансировании научных и научно-технических программ за счет государственного бюджета представляет в Центр "показатели развернутой программы" по форме согласно приложению 2 и "титульный лист" по форме согласно приложениям 3 к настоящим Правилам, пояснительную записку в произвольной форме к программе и документ, подтверждающий объем бюджетных средств, выделенных на выполнение заданий (этапов) программы в текущем году, подписанный руководителем и скрепленный печатью головной организации.

12. Тіркелген бағдарламаға түзетулер енгізу қажет болған жағдайда кезекті жылға жоспарлы көрсеткіштерімен қатар бас ұйым Орталыққа осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес кеңейтілген бағдарламаның көрсеткіштері бойынша мәлімет береді.
13. Бас ұйым есепті жылдан кейінгі жылдың отыз бірінші қаңтарынан кешіктірмей Орталыққа осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы есепті(жылдық) және еркін түрде түсіндірме жазбаны жібереді.
14. Бас ұйым есепті тоқсаннан кейінгі айдың онынан кешіктірмей тоқсан сайын Орталыққа осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес бағдарлама тапсырмаларының (кезеңдерінің) орындалу барысы туралы есепті (тоқсандық) береді.
15. Есепті мемлекеттік есепке алу үшін орындаушы ұйым (орындаушы) жобаның жұмыстары (кезеңдері) аяқталғаннан кейін күнтізбелік отыз күн ішінде Орталыққа, осы Қағидаға 7-қосымшаға сәйкес қағаз және электрондық тасымалдағышта есепті және ақпараттық картаны жібереді.
Есеп МЕМСТ 7.32-2001 "Ғылыми-техникалық жұмыс туралы есеп" мемлекетаралық стандартына сәйкес ресімделеді.
16. Орталық есепті белгіленген тәртіппен оған инвентарлық нөмір беру арқылы тіркейді, оны ҒТБ МТ-ға енгізеді және тіркелген күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде орындаушы ұйымға (орындаушыға) ақпараттық картаның бір данасын жібереді.
17. ҒҒТҚН-ны мемлекеттік есепке алу үшін орындаушы ұйым (орындаушы) Орталыққа құжаттарды осы Қағидаға 8, 9-қосымшаларға сәйкес жібереді.
18. Орталық өтінімді тіркейді, ҒҒТҚН-ға тіркеу номерін беріп, ҒҒТҚН-ның мемлекеттік тізіліміне енгізіледі.
19. ҒҒТҚН-ның құқық иеленушілері өзгерген, ҒҒТҚН-ны орындаушы ұйым қайта ұйымдастырылған жағдайда, сондай-ақ мемлекеттік есепке алу объектісін пайдалануға байланысты емес басқа да негіздер бойынша орындаушы ұйым (орындаушы) Орталыққа осы өзгерістер туралы осы Қағидаға 10 және 11-қосымшаларға сәйкес хабарлама жібереді.
20. ҒҒТҚН-ға құқық тоқтатылған жағдайда орындаушы ұйымның (орындаушының) осы Қағидаға 12-қосымшаға сәйкес хабарламаның негізінде уәкілетті орган ҒҒТҚН туралы деректерді ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің мемлекеттік тізілімінен алып тастайды.
Орталық бір ай мерзімде орындаушы ұйымды (орындаушыны) ҒҒТҚН-ны мемлекеттік есепке алудың тоқтатылғаны туралы хабардар етеді.

12. При необходимости внесения корректировок в зарегистрированную программу, наряду с плановыми показателями на очередной год, головная организация представляет в Центр сведения "показатели развернутой программы" по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
13. Головная организация не позднее тридцать первого января после отчетного года направляет в Центр "отчет (годовой) о выполнении заданий, этапов работ по программе" по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и пояснительную записку к нему в произвольной форме.
14. Головная организация ежеквартально, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет в Центр "отчет (квартальный) о ходе выполнения заданий, этапов работ организациями, участвующими в выполнении программы" по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
15. Для государственного учета отчета организация-исполнитель (исполнитель) после окончания работ (этапов) проекта в течение тридцати календарных дней направляет в Центр отчет на бумажном и электронном носителях и информационную карту по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Отчет оформляется в соответствии с Межгосударственным стандартом ГОСТ 7.32-2001 "Отчет о научно-исследовательской работе".
16. Центр в установленном порядке регистрирует отчет путем присвоения ему инвентарного номера, включает его в ГР НТП и в течение двадцати календарных дней со дня регистрации направляет организации-исполнителю (исполнителю) один экземпляр информационной карты.
17. Для государственного учета РННТД организация-исполнитель (исполнитель) представляет в Центр заявку на регистрацию результата научно-технической деятельности по форме согласно приложению 8 и форму по учету сведений о РННТД по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
18. Центр регистрирует заявку, присваивает регистрационный номер РННТД и включает в государственный реестр РННТД.
19. В случае изменения правообладателя РННТД, реорганизации организации-исполнителя РННТД, а также по иным основаниям, не связанным с использованием объекта государственного учета, организация-исполнитель (исполнитель) направляет в Центр извещение об изменении использовании сведений о РННТД по форме согласно приложению 10 и сведения об использовании РННТД по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
20. В случае прекращения права на РННТД на основании извещения об исключении РННТД из государственного реестра РННТД по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам Центр исключает данные о РННТД из государственного реестра результатов научной и научно-технической деятельности.
Центр в месячный срок информирует организацию-исполнителя (исполнителя) о прекращении государственного учета РННТД.

21. Орталық белгіленген тәртіппен тиісті шифр беру арқылы бағдарламаны тіркейді, оны ҒТБ МТ-ға енгізеді және тіркелген күнінен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде бас ұйымға бағдарламаның ҒТБ МТ-ға енгізілгені туралы осы Қағидаға 13-қосымшаға сәйкес куәлік береді.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидасына
1- қосымша
Тіркеу картасының
нысаны
Ұйымның мекен-жайы (индекс, республика, облыс, қала, көше, үй)
Қоса орындаушы ұйым
Тапсырыс беруші
Жұмыстың атауы
Тегі,аты,әкесінің аты
Ғылыми дәрежесі,
ғылыми атағы
Қолы
Мөр орны
Ұйым жетекшісі
Жұмыс
жетекшісі
Түйінді сөздер
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидасына
2-қосымша
Нысан
Ф1-біріздендірілген
________________ жылға (жылдарға) арналған
кеңейтілген бағдарламаның көрсеткіштері
Бағдарламаның шифры _______ Бағдарламаның атауы __________________________
Бағдарламаны орындау негізі болған себептер __________________________________
Бағдарламаны орындау мерзімі____Қаржыландырудың көлемі__жылға____млн. теңге
Бас ұйымның атауы (толық және аббревиатурасы)
Мекенжай
Телефоны
Факсы, электрондық мекенжайы
Бірінші басшының Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)
1
2
3
4
5
Тапсырманың, кезеңнің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
Ғылыми техникалық ақпаратардың мемлекетаралық топтамасының Коды
Түйінді сөздер
Тапсырманы, кезеңдерді орындаушы ұйымның аббревиатурасы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ Жеке сәйкестендіру номері
Ұйымдардың аккредитциялық белгілері "1" -иә, "2"-жоқ
(егер ұйым аккредиттелсе, онда "1" қойылады, егер жоқ болса "2")
Тапсырманың, жұмыс кезеңі басшысының Т.А.Ә.(бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі, қызметі
Жұмыс орындалуының жоспарланған мерзімі (тоқсан, жыл)
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Жоспарланған мерзімге қаржыландыруға қажеттілік, мың теңге
Барлығы
Оның ішінде:
Күтілетін нәтижелер
ғылыми зерттеулер
тәжірибе-конструкторлық әзірлемелер
іргелі
қолданбалы
тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстар
бұйымдардың (өнімдердің) тәжірибелік үлгілерін, партияларын дайындау
құрылыс үшін жобалау жұмыстары
10
11
12
13
14
15
16
______________________ Бағдарламаның жетекшісі _________________________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(бар болған жағдайда)
және телефон нөмірі "__" ____________________ 20__ж.
Бағдарламаны орындау үшін қажетті мамандар саны
Бағдарламаның шифры _________ Бағдарламаның атауы ________________________
Ұйымның атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ Жеке сәйкестендіру номері
Ұйымдардың аккредитациялық белгілері
"1" -иә, "2"-жоқ (егер ұйым аккредиттелсе, онда "1" қойылады, егер жоқ болса "2")
Барлығы
Оның ішінде
жоғары білімді
оның ішінде ғылыми дәрежелері бар
ғылым докторы
ғылым кандидаты
PhD докторы
бейін бойынша доктор
1
2
3
4
5
6
7
8
9
____________________________ Бағдарламаның жетекшісі ________ ______________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(бар болған жағдайда)
және телефон нөмірі "__" ____________________ 20__ж.
Бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың реквизиттері
Бағдарламаның шифры ________ Бағдарламаның атауы _________________________
Ұйымның аббревиатурасы
Ұйымның толық атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ Жеке сәйкестендіру номері
Ұйымның орналасқан жері
Бірінші басшының Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)., қызметі, телефоны, факсы
1
2
3
4
5
_____________________ Бағдарламаның жетекшісі __________ _____________
Құжатты орындаушының М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
және телефон нөмірі
"__" ________________20__ж.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидасына
3-қосымша
Нысан
Титул парағы _________________________________________________________
(бас ұйымның ведомстволық қарастылығы)
"Бекітілді"
____________________________
20____ ж. "__" _______ № ___
Бағдарламаның шифры: _________________
Ғылыми техникалық ақпаратардың мемлекетаралық топтамасының коды : ___________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(бағдарламаның атауы)
Орындалу мерзімдері: ____________________
Бас ұйымның атауы және орналасқан жері _____________________________________
__________________________________________________________________________
Құжаттың дайындалған жері, уақыты __________________________________________
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидасына
4-қосымша
Нысан
Ф1-түзету
_________________жылға (жылдарға) арналған
кеңейтілген бағдарламаның көрсеткіштері
Бағдарламаның шифры __________ Бағдарламаның атауы ____________________
__________________________________________________________________________
Тапсырманың, кезеңнің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
Ғылыми техникалық ақпаратардың мемлекетаралық топтамасының коды
Түйінді сөздер
Тапсырманы, кезеңдерді орындаушы ұйымның аббревиатурасы
Тапсырма, кезең басшысының Т.А.Ә.(бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі, қызметі
Жұмыс орындалуының жоспарланған мерзімі (тоқсан, жыл)
Күтілетін нәтижелер
Түзетуге
негіздеме
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Жұмыстың орындалуына нақты шығындар, мың теңге
Ұйымның атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ Жеке сәйкестендіру номері
Ұйымдардың аккредитациялық белгілері "1" -иә, "2"-жоқ (егер ұйым аккредиттелсе, онда "1" қойылады, егер жоқ болса "2")
Барлығы
Оның ішінде:
ғылыми зерттеулер
тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелер
іргелі
қолданбалы
тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстар
бұйымдардың (өнімдердің) тәжірибелік үлгілерін, партияларын дайындау
құрылыс үшін жобалау жұмыстары
10
11
12
13
14
15
16
17
18
________________________ Бағдарламаның жетекшісі __________ ____________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(бар болған жағдайда)
және телефон нөмірі
"__" ______________ 20__ж.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидасына
5-қосымша
нысан
(бағдарлама)
20___ жылғы бағдарлама бойынша тапсырмалардың, жұмыс кезеңдерінің орындалуы туралы есеп (жылдық)
Бас ұйым жылдық есеп бергеннен кейін 31 қаңтардан кешіктірмей
"Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" АҚ-ға тапсырады
Бағдарламаның шифры ___________ Бағдарламаның атауы______________________
__________________________________________________________________________
Бас ұйым________________________________________________________________
Мекенжай_________________________________________________________________
Басшының Т.А.Ә., телефоны, телефаксы, электрондық мекенжайы_________________
Бағдарламалар бойынша жұмыстарды қаржыландыру, млн.теңге
Көрсеткіш
Барлығы
Оның ішінде, төмендегілер есебінен
республикалық бюджет
мақсатты арналған қорлар
басқа салымдар
бағдарламалы-мақсатты қаражат
Бөлінген қаражат (жоспар)
Нақты түскен қаражат
Пайдаланылған қаражат
(
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры
Жұмыстар тапсырмасының,
кезеңінің атауы
Жұмыстардың орындалу мерзімі (тоқсан, жыл)
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
кестенің жалғасы:
Жұмысқа арналған нақты шығындар (мың теңге)
Жұмыстардың орындалуының нақты нәтижелері
Жұмыстарды орындаудағы ауытқулар, олардың себептері
Барлығы
оның ішінде
ғылыми-зерттеу жұмыстары
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар
енгізілуі
жабдықтар, технологиялар, есептеу техникасы құралдарын салып алу
5
6
7
8
9
10
11
__________________________ Бағдарламаның жетекшісі _______________________
Орындаушының Т.А.Ә. М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(бар болған жағдайда)
және телефон нөмірі
"__" _______________20__ж.
Бағдарламалар бойынша ақпарат ұсынатын субъектілер туралы мәлімет, бірлік
Ұйымның атауы
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ Жеке сәйкестендіру нөмірі
Ұйымның аккредитация белгісі
"1" - иә, "2" - жоқ
(Егер ұйым аккредиттелген болса"1",
ал егер жоқ болса "2")
Мемлекеттік сектор*
Жоғары білім секторы
Коммерциялық сектор
Коммерциялық емес сектор
1
2
3
4
5
6
7

21. Центр регистрирует программу путем присвоения соответствующего шифра, включает ее в ГР НТП и в течение двадцати календарных дней со дня регистрации выдает головной организации "свидетельство о включении научно-технической программы в государственный реестр научно-технических программ" согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Регистрационная карта
Куда: 050026, Алматы,
ул. Богенбай батыра, 221.
АО "Национальный центр государственной
научно-технической экспертизы"
т. + 7 727 378 05 19, +7 727 378 05 20
Вид работы
Научно-исследовательская
работа фундаментальная
Научно-исследовательская
работа прикладная
Опытно-конструкторская,
проектно-конструкторская
Проектно-технологическая
Приложение 2
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Ф1-унифицированная
Показатели развернутой программы
на __________________год (ы)
Шифр программы _______ Наименование программы ___________________________
________________________________________________________________________________
Основание для выполнения программы _____________________________________________
Сроки выполнения программы ___ Объем финансирования на ____ год ____ млн. тенге
Наименование головной организации (полное и аббревиатура)
Адрес
Телефон
Факс, e-mail
Ф.И.О. (при его наличии) первого руководителя
1
2
3
4
5
Шифр задания, этапа
Наименование задания, этапа
Код Межгосударственного рубрикатора научно- технической информации Ключевые слова
Аббревиатура организации, выполняющей задания, этапы
Бизнес - идентификационный номер/ Индивидуальный идентификационный номер
Признак аккредитаций организций "1" -да, "2"-нет
(Если организация аккредитована, то ставить "1", а если нет то "2")
Ф.И.О. (при его наличии), ученая
степень,
должность
руководителя
задания, этапа
работ
Планируемые сроки выполнения работ
(квартал, год)
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Потребность в финансировании на планируемый срок, тысяч тенге
Всего
В том числе:
Ожидаемые результаты
научные исследования
опытно-конструкторские разработки
фундаментальные
прикладные
проектно-конструкторские и технологические работы
изготовление опытных образцов, партий изделий (продукции)
проектные работы для строительства
10
11
12
13
14
15
16
______________________________________
Руководитель программы _______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Численность специалистов, необходимых для выполнения программы, человек
Шифр программы _____________ Наименование программы ___________________________
Наименование организации
Бизнес - идентификационный номер/ Индивидуальный идентификационный номер
Признак аккредитаций организций "1" -да, "2"-нет
(Если организация аккредитована, то ставить "1", а если нет то "2")
Всего
В том числе:
с высшим образованием
из них имеющих степень
доктора наук
Кандидат наук
доктор PhD
доктор по профилю
1
2
3
4
5
6
7
8
9
______________________________________
Руководитель программы _______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Реквизиты организаций, участвующих в выполнении программы
Шифр программы ___________ Наименование программы __________________
____________________________________________________________________
Аббревиатура
организации
Полное наименование
организации
Бизнес - идентификационный номер/ Индивидуальный идентификационный номер
Местонахождение
организации
Ф.И.О. (при его наличии) первого руководителя, должность, телефон, факс
1
2
3
4
5
______________________________________
Руководитель программы _______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Приложение 3
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Титульный лист
________________________________________________________________________
(ведомственная принадлежность головной организации)
"Утверждено"
_________________________
от "__" _________ 20__ года № ____
Шифр программы: ___________
Код Межгосударственного рубрикатора научно- технической информации: ___________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование программы)
Сроки реализации: _____________________
Наименование и местонахождение головной организации____________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Место и время создания документа______________________________
Приложение 4
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Ф1-корректировка
Показатели развернутой программы
на __________________год (ы)
Шифр программы ________________ Наименование программы _____________
____________________________________________________________________
Шифр
задания,
этапа
Наименование
задания,
этапа
Код Межгосударственного рубрикатора научно- технической информации
Ключевые
слова
Аббревиатура
организации,
выполняющей
задания,
этапы
Ф.И.О. (при его наличии),
ученая
степень,
должность
руководителя
задания, этапа
работ
Планируемые
сроки выполнения работ
(квартал, год)
Ожидаемые результаты
Основание для корректировки
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Фактические затраты на выполнение работы, тысяч тенге
Наименование организации
Бизнес - идентификационный номер/ Индивидуальный идентификационный номер
Признак аккредитаций организций "1" -да, "2"-нет
(Если организация аккредитована, то ставить "1", а если нет то "2")
Всего
В том числе:
научные исследования
опытно-конструкторские разработки
фундаментальные
прикладные
проектно-конструкторские и технологические работы
изготовление опытных образцов, партий изделий (продукции)
проектные работы для строительства
10
11
12
13
14
15
16
17
18
______________________________________
Руководитель программы _______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Приложение 5
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
(программа)
Отчет (годовой)
о выполнении заданий, этапов работ по программе
в 20__ год
Представляется головной организацией по программам не позднее 31 января после отчетного
года в АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
Шифр программы ____________ Наименование программы ______________________
Головная организация ______________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя, телефон, факс,
электронный адрес _______________________________________________________
Объемы финансирования работ по программе, млн. тенге
Показатель
Всего
В том числе за счет:
республиканского бюджета
фондов целевого назначения
прочих вложений
програмно-целевое финансирование
Выделено средств
(план)
Фактический поступило средств
Использовано средств
Шифр задания, этапа работ
Наименование задания,
этапа работ
Сроки выполнения работ (квартал, год)
начало
окончание
1
2
3
4
продолжение таблицы:
Фактические затраты на выполнение работы (тыс. тенге)
Фактические
результаты
выполнения работ
Отклонения в выполнении
работ, их причины
Всего
в том числе
научно-исследовательские
работы
опытно-конструкторские работы
внедрение
Приобретение оборудования технологий, средств вычислительной техники
5
6
7
8
9
10
11
______________________________________
Руководитель программы _______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Сведения о субъектах предоставляющих информацию по программам, единицам.
Наименование организации
Бизнес - идентификационный номер/ Индивидуальный идентификационный номер
Государственный сектор*
Сектор высшего образования
Коммерческий сектор
Некоммерческий сектор
1
2
3
4
5
6

*18 ақпан 2011 ж. "Ғылым туралы" заңның 8 бабына сәйкес 100 % мемлекеттің
жарғылық капиталының қатысуымен АҚ, ЖШС қосқанда
Бөлім 1. Бағдарлама бойынша құқықтық қорғау және жұмыс нәтижелерінің енгізілуі туралы мәліметтер
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры
Жұмыс нәтижелерін құқықтық қорғау
Жұмыс нәтижелерін енгізу
Өндірістік меншікті объектінің атауы (өнертабыс, пайдалы үлгі, өндірістік үлгі)
Патенттелген объектінің атауы және оның жаңалығының қысқаша мәні
Қорғау құжаттары (атауы, елі, нөмірі, берілу күні)
Ел, ұйым, кәсіпорын
Енгізілгенін растайтын құжаттың атауы, № және күні
1
2
3
4
5
6
_________________ Бағдарламаның жетекшісі ___________________________
Орындаушының Т.А.Ә. М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(бар болған жағдайда)
және телефон нөмірі
"__" __________20__ж.
Бөлім 2. Бағдарламаға бөлінген бюджет қаражаты есебінен технологиялар сатып алу
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
Технологиялар, жабдықтар мен есептеу техникасының құралдарын сатып алу
атауы
құны (мың теңге)
1
2
3
4
___________________ Бағдарламаның жетекшісі _____________________________
Орындаушының Т.А.Ә. М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
және телефон нөмірі
"__" ___________20__ж.
Бөлім 3. Бағдарламалар бойынша тапсырмаларды, жұмыс кезеңдерін орындаушы ұйымдардың мамандармен қамтамасыз етілуі туралы анықтама
Ұйымның аббревиатурасы
Ұйым бойынша
барлығы
Оның ішінде
жоғары білімді
оның ішінде дәрежелері бар
ғылым докторы
ғылым кандидаты
PhD докторы
бейіні бойынша доктор
1
2
3
4
5
6
7
___________________ Бағдарламаның жетекшісі ____________________________
Орындаушының Т.А.Ә. М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(бар болған жағдайда)
және телефон нөмірі
"__" _________20___ж.
Бөлім 4. Бағдарлама бойынша дайындалған құжаттар мен жарияланымдардың саны туралы мәліметтер*
Ұйымның аббревиатурасы
Дайындалған құжаттардың саны, оның ішінде:
монографиялар
әдістемелер, құралдар, ұсыныстар
нормативтер
жіктеуіштер, каталогтар
оқу құралдары, бағдарламалар
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Дайындалған құжаттардың саны, оның ішінде:
Жарияланымдар (мақалалар, тезистер, баяндамалар) саны
заң жобалары
ғылыми-көпшілік басылымдар (жинақтар, кітаптар, брошюралар т.т.)
сөздіктер, анықтамалықтар
директивалық құжаттар
электрондық оқу құралдары
тұжырымдамалар
мемлекеттік басылым
халықаралық басылым
7
8
9
10
11
12
13
14
_________________ Бағдарлама басшысы_________ _____________________
Орындаушының Т.А.Ә. М.О. Қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(бар болған жағдайда)
және телефон нөмірі
"__" _________20___ж.
* Монографиялардың, оқу құралдары мен мақалалардың тізімін көрсету
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидасына
6-қосымша
Нысан
Ф4-біріздендірілген
__________ жылғы _________ тоқсандағы
бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың
жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін орындау барысы туралы
есеп (тоқсандық)
Бағдарлама шифры __________ Бағдарлама атауы _______________________________
Бас ұйым__________________________________________________________________
Есептік кезеңде бағдарламаны қаржыландыратын министрліктен, агенттіктен
орындаушы ұйымға нақты _____________ млн. теңге қаражат аударылды
Ұйымның аббревиатурасы
Есептік кезеңде берілетін мәліметтер
нақты аударылған қаражат (мың теңге)
орындауда ауытқулары бар тапсырмалар, кезеңдер
Сомасы
Шифры
Атауы
Жұмыстардың орындалу жағдайы
Ауытқу себептері
1
2
3
4
5
6
Жиыны ________________ (есепті кезеңде), оның ішінде:
___________________ Бағдарлама жетекшісі ______________ ____________
Орындаушының Т.А.Ә. М.О. қолы Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(бар болған жағдайда)
және телефон нөмірі
"__" ________ 20___ж.
Бас есепші _________ Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) қолы
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидасына
7-қосымша
Нысан
Есеп авторлары
Жұмыстың орындаушы-ұйымы туралы мәліметтер
Телефоны E-mail Факс Қаласы
Министрліктің (ведомствоның) қысқаша аталымы
Ұйымның толық аталымы
Ұйымның қысқаша аталымы
Ұйымның мекен-жайы (индекс, республика, облысы, қаласы, көшесі, үйі)
Есептің аталымы
Тақырыптық рубрикалар кодтары
Түйінді сөздер
Күні
Тегі, аты-жөні
Ғылыми дәрежесі,
атағы
Қолы
Мөр орны
Ұйым
жетекшісі
Жұмыс жетекшісі
Жұмыстың жауапты орындаушысы
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидасына
8-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін (бұдан әрі - ҒҒТҚН) тіркеуге өтінім
Ғылыми –техникалық қызмет нәтижесін тіркеуіңізді сұраймын__________________
__________________________________________________________________________
(ҒҒТҚН атауы көрсетіледі)
ғылыми жобаның орындалуы кезінде жасалған________________________________
__________________________________________________________________________
(ғылыми жобаның атауы мен "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама
орталығы" АҚ-мен берілген мемтіркеу нөмері )
Қазақстан Республикасында негізде
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы құқығының пайда болу негізі көрсетіледі)
жатады____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы құқығының көлемі көрсетіледі)
Қазақстан Республикасы атынан______________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауы көрсетіледі)
Орындаушы ұйымдарға______________________________________________________
__________________________________________________________________________
(орындаушы ұйымның толық атауы көрсетіледі)
жатады____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(орындаушы ұйымның құқықтық көлемі көрсетіледі)
Орындаушы ұйымның басшысы __________ (қолы) Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Күні М.О.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидасына
9-қосымша
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) туралы мәліметтерді есепке алу бойынша нысаны
ҒҒТҚН тіркеу нөмірі __________________________________________________
Ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстарды
(бұдан әрі – ғылыми-техникалық қызмет) орындауға қаражат бөлінген мемлекеттік
келісімшарттың немесе құжаттардың тіркеу нөмірі ____________________________
__________________________________________________________________________
Ғылыми жобаның атауы _____________________________________________________
__________________________________________________________________________
Жобаның мемлекеттік тіркелу нөмірі________________________________________

* включая АО,ТОО со 100% участием государства в уставном капитале согласно ст.8 Закона "О науке" от 18 февраля 2011 года
Раздел 1. Сведения о правовой защите и внедрении результатов работ по программе
Шифр
задания, этапа
работ
Правовая защита результатов работ
Внедрение результатов
работ
Наименование
объекта промышленной
собственности
(изобретение, полезная модель,
промышленный образец)
Наименование
объекта
патентования и
краткая сущность
его новизны
Охранные
документы
(наименование,
страна, номер,
дата выдачи)
Страна,
организация,
предприятие
Наименование,
№ и дата
документа,
удостоверяющего
внедрение
1
2
3
4
5
6
______________________________________
Руководитель программы _______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Раздел 2. Приобретение технологий за счет бюджетных ассигнований, выделенных на программу
Шифр задания, этапа
работ
Наименование задания,
этапа
Приобретение оборудования, технологий и
средств вычислительной техники
наименование
стоимость (тыс. тенге)
1
2
3
4
______________________________________
Руководитель программы _______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Раздел 3. Справка о кадровом обеспечении организаций, выполняющих задания, этапы работ по программе
Аббревиатура
организации
Всего по НТП
В том числе:
с высшим образованием
из них имеющих степень
доктора
наук
кандидата
наук
доктор PhD
доктор по профилю
1
2
3
4
5
6
7
______________________________________
Руководитель программы _______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Раздел 4. Сведения о количестве подготовленных документов и публикаций по программе*
Аббревиатура
организации
Количество подготовленных документов, в том числе:
монографии
методики,
пособия,
рекомендации
нормативы
классификаторы,
каталоги
учебные пособия,
программы
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Количество подготовленных документов, в том числе:
Количество публикаций
(статей, тезисов докладов)
законопроекты
научно-популярные издания
(сборники,
книги,
брошюры и
т.д.)
словари, справочники
Директивные документы
Электронные учебники
концепции
Отечественные издания
зарубежные издания
7
8
9
10
11
12
13
14
______________________________________
Руководитель программы _______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
_____________________________________________________
* Привести перечень монографий, учебных пособий и статей
Приложение 6
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Ф4-унифицированная
Отчет (квартальный)
о ходе выполнения заданий, этапов работ
организациями, участвующими в выполнении программы
за ________________ квартал __________ года
Шифр программы ___________ Наименование программы _______________________
Головная организация ______________________________________________________
Фактически перечислено средств организации-исполнителю от финансирующего
программу министерства, агентства за отчетный период ___________ млн. тенге
Аббревиатура
организации
Сведения, представляемые за отчетный период
фактически перечислено средств (тыс. тенге)
Задания, этапы, имеющие отклонения в
выполнении
сумма
шифр
наименование
состояние выполнения
работ
причины отклонений
1
2
3
4
5
6
Итого____________ (за отчетный период)
______________________________________
Руководитель программы _______________
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона исполнителя документа
М.П. Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
"_____" ___________ 20___ год
Главный бухгалтер ______________ Ф.И.О. (при его наличии)
подпись
Приложение 7
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Приложение 8
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Заявка
на регистрацию результата научной и (или) научно-технической
деятельности (далее - РННТД)
Прошу зарегистрировать результат научно-технической деятельности
________________________________________________________________________________
(указывается наименование РННТД)
созданный при выполнении научного проекта
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается название научного проекта и номер госрегистрации проекта, присвоенный
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы")
Республики Казахстан на основании
________________________________________________________________________________
(указывается номер государственного контракта или иного документа, в соответствии с
которыми выделены финансовые средства на выполнение научно-исследовательских,
опытно-конструкторских и технологических работ)
С объемом прав, установленных госконтрактом или иным документом условия прав,
которым определены условия прав на объект учета
________________________________________________________________________________
(указывается объем прав Республики Казахстан)
От имени Республики Казахстан выступает
________________________________________________________________________________
(указывается полное наименование заказчика)
Организациям-исполнителям
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается полное наименование организаций-исполнителей)
принадлежат
________________________________________________________________________________
(указывается объем прав организаций-исполнителей)
Руководитель организации-исполнителя                         ________________
(подпись)
Ф. И.О. (при его наличии)                               М.П.                   Дата
Приложение 9
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Форма по учету сведений о результатах научной и (или) научно-технической
деятельности (далее - РННТД)
Регистрационный номер РННТД
____________________________________________________________________
Регистрационный номер государственного контракта или документов, в соответствии с
которыми были выделены средства на выполнение научно-исследовательских, опытно-
конструкторских и технологических
работ (далее - научно-техническая деятельность) _____________________________________
_______________________________________________________________________________
Название научного проекта ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Номер госрегистрации проекта____________________________________________________

1. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің жеке ерешеліктері
туралы мәліметтер
1.1. Нәтиженің атауы _______________________________________________________
1.2. Нәтиженің қысқаша сипаттамасы _______________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
1.3. Нәтиженің қолданылу саласы ____________________________________________
__________________________________________________________________________
1.4. Нәтиженің түрі
Технология
Техника, конструкция үлгілері
Программмалық өнім
Әдіс, тәсіл
А.-ш. дақылдарының сорттары
Автоматтандырылған жүйе
Материалдар
А.-ш. жануарларының тұқымдары
Техникалық құжаттама
Қосылыстар
Коллекциялар
Әдістеме, әдістемелік құжаттама
Препараттар
Карталар
Теория, гипотезалар
Пайдалы модель
Деректер базалары, банктері
Экологиялық мәселелерді шешу
1.5. Нәтиженің тіршілік цикл кезеңі (тәжірибелік үлгі, өнеркәсіптік үлгі, сериялық өнім,
қорғау құжаты, енгізу, жаңа тұқым шығару әдістемесі, жоғары өнімді табын,
аудандастыру және т.б.) ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
1.6. Нәтижені жетілдіру бағыты ______________________________________________
1.7. Енгізілудің болуы (хаттама, актілер, шарттар)______________________________
1.8. ҒҒТҚН енгізудің әлеуметтік тиімділігі _____________________________________
1.9. ҒҒТҚН енгізудің экономикалық тиімділігі _______________________________
1.10. ҒҒТҚН енгізудің экологиялық тиімділігі ___________________________________
1.11. ҒҒТҚН енгізуден импорталмастыру тиімділігінің болуы ______________________
1.12. ҒҒТҚН қолдану артықшылығы ___________________________________________
1.13. Нәтижелер туралы мәліметтер бар құжаттамалар тізімі ______________________
1.14. Түйінді сөздер _____________________________________________________
1.15 ҒТАХТ айдарлары _____________________________________________________
2. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыратын орындаушы
ұйымдар және олармен бірлесіп орындаушылар туралы мәліметтер Бас ұйым туралы
мәліметтер
2.1. Ұйымның атауы _______________________________________________________
2.2. Ұйымның қысқартылған атауы __________________________________________
2.3. Мекенжайы (тұрған жері)________________________________________________

1. Сведения об индивидуальных особенностях результата научной и (или) научно-
технической деятельности
1.1.Наименование результата ________________________________________________
________________________________________________________________________________
1.2.Краткое описание результата _____________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
1.3.Область применения результата ___________________________________________
________________________________________________________________________________
1.4.Вид результата
Технология
Образец техники, конструкции
Программный продукт
Метод, способ
Сорта сел.-хоз. культур
Автоматизированная система
Материалы
Породы сел.-хоз. животных
Техническая документация
Соединения
Коллекции
Методика, методическая документация
Препараты
Карты
Теория, гипотезы
Полезная модель
Базы, банки данных
Решение экологических проблем
1.5. Этап жизненного цикла результата (опытный образец, промышленный образец,
техническая документация, программное средство, районирование) _____________________
________________________________________________________________________________
1.6. Перспективы применения результата ______________________________________
1.7. Наличие внедрений (протокол, акт, договор) -_______________________________
1.8. Социальный эффект от внедрения РННТД __________________________________
1.9. Экономический эффект от внедрения РННТД
____________________________________________
1.10. Экологический эффект от внедрения РННТД ______________________________
1.11. Импортозамещающий эффект от внедрения РННТД ________________________
1.12. Преимущества использования РННТД
_________________________________________________
1.13. Перечень документации, содержащей сведения о результате _________________
1.14. Ключевые слова _______________________________________________________
1.15. Коды тематических рубрик _____________________________________________
2. Сведения об организациях-исполнителях, осуществляющих научную и или
научно-техническую деятельность, и их соисполнителях
Сведения о головной организации
2.1. Наименование организации ______________________________________________
2.2. Сокращенное наименование организации __________________________________
2.3. Адрес организации _____________________________________________________

2.4. Мемлекеттік мәртебесі бар атқарушы билік органының, қарамағына ұйым
қарайтын басқа да ұйымның атауы ____________________________________________
3. Есепке алу объектісіне және оның құрамдас бөлігіне Қазақстан Республикасы
құқығының пайда болуының негізі мен көлемі туралы мәліметтер
3.1. Ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыруға, оның ішінде мемлекеттік
бюджеттен қаражат бөлінген құжаттар (ғылыми-зерттеу жобаның немесе мемлекеттік
шарттың тіркелу нөмірі) ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
3.2. ҒҒТҚН-ға Қазақстан Республикасының құқығы туралы мәліметтер _____________
__________________________________________________________________________
4. Зияткерлік меншік объектілеріне Қазақстан Республикасының құқығы туралы
Мәліметтер
4.1. Объектінің түрі ________________________________________________________
4.2. Объектінің атауы _______________________________________________________
4.3. Қорғау құжатының нөмірі (зияткерлік меншік объектісін тіркеу туралы куәлік)
__________________________________________________________________________
4.4. Қолданылу аумағы және мерзімі __________________________________________
4.5. Зияткерлік меншік объектісіне Қазақстан Республикасы құқығының көлемі______
4.6. Патент иесі____________________________________________________________
4.7. ХПК индексі___________________________________________________________
5. ҒҒТҚН авторлары туралы мәліметтер
5.1. Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда)______________________________
__________________________________________________________________________
5.4. Жұмыс беруші ұйымның атауы___________________________________________
__________________________________________________________________________
Орындаушы ұйымның басшысы ______________________________________________
Қолы ____________________
М.О.
Күні
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидасына
10-қосымша
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) туралы мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама
__________________________________________________________________________
_______________________________________________________________ байланысты
(ҒҒТҚН туралы мәліметтердің өзгеру мен толықтыру негізі көрсетіледі)
ҒҒТҚН туралы мәліметтерді нақтылауыңызды сұраймын _________________________
__________________________________________________________________________
(ҒҒТҚН аталуы мен тіркелу нөмірі көрсетіледі)
Қосымша: ҒҒТҚН туралы мәліметтердің өзгеруіне негіз болатын құжаттардың
көшірмесі, _____б.
Орындаушы ұйымның басшысы ____________ ___________________________
(қолы) Тегі. А.Ә. (бар болған жағдайда)
Күні М.О.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидасына
11-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) пайдалану туралы мәлімет
Ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыруға қаржы қаражаты бөлінген құжаттардың
немесе мемлекеттік шарттың тіркеу нөмірі ____________________________________
ҒҒТҚН тіркеу нөмірі ________________________________________________________
Азаматтық құқықтық шарт туралы мәліметтер
Шарттың түрі, күні _________________________________________________________
Нәтиженің атауы ___________________________________________________________
Берілетін құқықтардың көлемі ________________________________________________
Шарттың қолданылу мерзімі _________________________________________________
Шарттың қолданылу аумағы _________________________________________________
Шартты төлеу талаптары ____________________________________________________
Шарттың тіркеу нөмірі ______________________________________________________
Нәтижені пайдалану мақсаты _________________________________________________
Нәтижені пайдалану саласы __________________________________________________
Нәтиженің түрі
Технология
Пайдалы модель
Техника үлгісі
А.-ш. жануарларының тұқымдары
Әдіс, тәсіл
А.-ш. дақылдарының сорттары
Деректер базалары, банктері
Бағдарламалы өнім
Материалдар
Қосылыстар
Карталар
Автоматтандырылған жүйе
Препараттар
Коллекциялар
Басқа (көрсетіңіз)
Нәтиженің тіршілік цикл кезеңі (тәжірибелік үлгі, өнеркәсіптік үлгісі, сериялық
өнім, қорғау құжаты, енгізу, жаңа тұқым шығару әдістемесі, жоғары өнімді табын,
аудандастыру және т.б.) ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
Нәтиже туралы мәлімет бар берілетін құжаттамалардың тізімі _____________________
__________________________________________________________________________
Лицензиар туралы мәлімет
Ұйымның атауы __________________________________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы ______________________________________________
Мекенжайы (орналасқан жері)________________________________________________
Салық төлеушінің сәйкестендіру номері/тіркеуге қою себебінің коды
__________________________________________________________________________
Лицензиат туралы мәлімет
Ұйымның атауы ____________________________________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы _______________________________________________
Мекенжайы (орналасқан жері) _______________________________________________
Салық төлеушінің сәйкестендіру номері/тіркеуге қою себебінің коды
__________________________________________________________________________
Лицензиар ________________
Қолы _____________________
Күні _____________________
М.О.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидасына
12-қосымша
Нысан
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері (бұдан әрі- ҒҒТҚН) мемлекеттік тізілімінен ҒҒТҚН-ны алып тастау туралы хабарлама
_______________________________________________________________ байланысты
(тапсырыс берушінің деректер базасынан есепке объектісін алып тастау
негізін тұжырымдау)
ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің мемлекеттік тізіліміне есепке алу
объектісін алып тастау туралы мәліметтер енгізуді сұраймын
__________________________________________________________________________
(есепке алу нысанының атауы және оның тіркеу нөмірі)
Қосымша: Есепке алу объектісін ҒҒТҚН МТ-ден алып тастауды негіздейтін
құжаттардың көшірмесі, ____б.
Орындаушы ұйымның басшысы ____________ _______________________
(қолы) Тегі. А.Ә.(бар болған жағдайда)
Күні М.О.
Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобалар
мен бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу қағидасына
13-қосымша
Нысан
Ғылыми-техникалық бағдарламаның ғылыми-техникалық бағдарламалардың мемлекеттік тізіліміне енгізілгені туралы күәлік
Бағдарламаның администраторы:
Орындалу мерзімі:
Бас ұйым:
Бағдарламаның жетекшісі:
"Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық
сараптама орталығы" АҚ-ның Президенті _________ _________________________
(қолы) Тегі. А.Ә.(бар болған жағдайда)

2.4. Министерство, ведомство ________________________________________________
3. Сведения об основаниях возникновения и объеме прав
Республики Казахстан на объекты учета и его составные части
3.1. Документы, в соответствии с которыми выделены финансовые средства на
осуществление научно-технической деятельности (регистрационный номер
государственного контракта или научно-исследовательского проекта)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3.2. Сведения о правах Республики Казахстан на РННТД _________________________
__________________________________________________________________________
4. Сведения о правах Республики Казахстан на объекты
интеллектуальной собственности
4.1. Вид объекта ___________________________________________________________
4.2.Наименование объекта ___________________________________________________
__________________________________________________________________________
4.3. Номер охранного документа (свидетельства о регистрации объекта
интеллектуальной собственности) ____________________________________________
__________________________________________________________________________
4.4. Территория и срок действия ______________________________________________
4.5.Объем прав Республики Казахстан на объект интеллектуальной собственности ___
__________________________________________________________________________
4.6. Индекс МПК __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4.7. Патентообладатель _____________________________________________________
_________________________________________________________________________
4.8. Территория и срок действия _____________________________________
4.9.Объем прав Республики Казахстан на объект интеллектуальной
собственности _______________________________________________________
4.10. Патентообладатель _____________________________________________
5. Сведения об авторах РННТД
5.1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________________
_________________________________________________________________________
5.2. Наименование организации-заказчика _____________________________________
__________________________________________________________________________
Руководитель организации-исполнителя _______________________________________
__________________________________________________________________________
Подпись _________________
М.П.
Дата
Приложение 10
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Извещение
об изменении сведений о результатах научной и (или) научно-технической
деятельности (далее - РННТД)
Прошу уточнить сведения о РННТД ________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается наименование и регистрационный номер РННТД)
в связи с
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается основание изменения или дополнения сведений о РННТД)
Приложение: Копии документов, являющихся основанием изменения сведений о РННТД,
на ____ л.
Руководитель организации-исполнителя             _________       _______________________
(подпись)       Ф. И.О. (при его наличии)
Дата                                                                   М.П.
Приложение 11
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых и
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Сведения об использовании результатов научной и (или) научно-технической
деятельности (далее - РННТД)
Регистрационный номер государственного контракта или документов, в соответствии
с которыми были выделены финансовые средства на осуществление научно-технической
деятельности ___________________________________________________________________
Регистрационный номер РННТД ___________________________________________________
Сведения о гражданском правовом договоре
Вид договора, дата _____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Наименование результата_________________________________________________________
Объем передаваемых прав ________________________________________________________
Срок действия договора _________________________________________________________
Территория действия договора ___________________________________________________
Регистрационный номер договора__________________________________________________
Цель использования результата __________________________________________________
Область применения результата___________________________________________________
Вид результата
Технология
Полезная модель
Образец техники
Породы сел.-хоз. животных
Метод, способ
Сорта сел.-хоз. культур
Базы, банки данных
Программный продукт
Материалы
Соединения
Карты
Автоматизированная система
Препараты
Коллекции
Прочие виды результатов
Этап жизненного цикла результата (опытный образец, промышленный образец,
серийная продукция, охранный документ, внедрение, методика выведения новой породы,
высокопродуктивное стадо, районирование, и т.д.) ____________________________________
_______________________________________________________________________________
Перечень передаваемой документации, содержащей сведения о результате _______________
________________________________________________________________________________
Сведения о лицензиаре
Наименование организации _______________________________________________________
Сокращенное наименование организации____________________________________________
Адрес (место нахождения)________________________________________________________
Идентификационный номер налогоплательщика/ код причины постановки на учет
________________________________________________________________________________
Сведения о лицензиате
Наименование организации _______________________________________________________
Сокращенное наименование организации____________________________________________
Адрес (место нахождения)________________________________________________________
Идентификационный номер налогоплательщика/ код причины постановки на учет
________________________________________________________________________________
Лицензиар ___________________
Подпись _____________________
Дата_________________________
М.П.
Приложение 12
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Извещение
об исключении результата научной и (или) научно-технической деятельности (далее -
ННТД) из государственного реестра РННТД
Прошу внести в Государственный реестр результатов научно-технической
деятельности сведения об исключении объекта учета __________________________________
(наименование объекта учета и его регистрационный номер)
в связи с ______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(формулировка основания исключения объекта учета из базы данных заказчика)
Приложение: Копии документов, обосновывающих исключение объекта учета из ГР РННТД,
на ______л.
Руководитель организации-исполнителя
_____________       _________________________
(подпись)             Ф. И.О. (при его наличии)
Дата                   М.П.
Приложение 13
к Правилам государственного
учета научных, научно-
технических проектов и
программ, финансируемых из
государственного бюджета, и
отчетов по их выполнению
Форма
Свидетельство
о включении научно-технической программы в государственный реестр
научно-технических программ
Администратор программы:
Сроки выполнения:
Головная организация:
Руководитель программы:
Президент АО "Национальный центр
государственной научно-технической экспертизы       ________       ______________
(подпись) Ф. И.О. (при его наличии)