Сот медицинасы саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды және оларды толтыру бойынша түсіндірмелерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 17 сәуірдегі № 610 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 27 сәуірде № 16826 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Тірі адамдардың (жәбірленушілердің, айыпталушылардың және өзге де тұлғалардың) сот-медициналық сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Тірі адамдардың (жәбірленушілердің, айыпталушылардың және өзге де тұлғалардың) сот-медициналық сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Мәйіттердің сот-медициналық сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Мәйіттердің сот-медициналық сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмесі;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Күрделі сараптамалар бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Күрделі сараптамалар бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмесі;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Сот-биологиялық (медициналық) сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Сот-биологиялық (медициналық) сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмесі;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Химиялық-токсикологиялық сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Химиялық-токсикологиялық сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмесі;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Сот-гистологиялық сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Сот-гистологиялық сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмесі;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Медициналық-криминалистикалық сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных, в сфере судебной медицины и пояснений по их заполнению
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 17 апреля 2018 года № 610. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2018 года № 16826
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет по судебно-медицинской экспертизе живых лиц (потерпевших, обвиняемых и других лиц)" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно-медицинской экспертизе живых лиц (потерпевших, обвиняемых и других лиц)" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет по судебно-медицинской экспертизе трупов" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно-медицинской экспертизе трупов" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет по сложным экспертизам" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по сложным экспертизам" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет по судебно-биологической экспертизе (медицинской)" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно-биологической экспертизе (медицинской)" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет по химико-токсикологической экспертизе" согласно приложению 9 к настоящему приказу,
10) пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по химико-токсикологической экспертизе" согласно приложению 10 к настоящему приказу,
11) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет по судебно-гистологической экспертизе" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно-гистологической экспертизе" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет по медико-криминалистической экспертизе" согласно приложению 13 к настоящему приказу;

14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Медициналық-криминалистикалық сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмесі;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Сот-психиатриялық сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Сот-психиатриялық сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмесі;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Сот-наркологиялық сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес "Сот-наркологиялық сараптамасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмесі бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Статистика комитетінің төрағасы
_______________Н. Айдапкелов
2018 жылғы "____"________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Тірі адамдардың (жәбірленушілер мен айыпталушылардың және өзге де тұлғалардың) сот-медициналық сараптамасы бойынша есеп
Есептік кезең 20___ ж. _ тоқсан
Индексі: 1-СМС нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын, өспелі қорытындымен
Ұсынатын тұлғалар тобы: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері, Сот сараптамалары орталығы
Қайда ұсынылады: Сот сараптамалары орталығына, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері Сот сараптамалары орталығына тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне қарай, Сот сараптамалары орталығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 30-ы күніне қарай
Қызмет түрлері
Жолдың №
Сараптамалар саны
1
2
3
Денсаулыққа зиян келуін бағалау - барлығы
1
оның ішінде:
денсаулыққа ауыр зиян келтіру
1.1
орта зиян келтіру
1.2
жеңіл зиян келтіру
1.3
денсаулыққа келтірілген зиянды бағалаусыз
1.4
бұзылулар анықталмаған
1.5
қорытындылар аяқталмаған
1.6
Жыныстық жағдайды анықтау (қылмыстар) – барлығы
2
оның ішінде:
әйел жынысты тұлғаларда
2.1

14) пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по медико-криминалистической экспертизе" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет по судебно-психиатрической экспертизе" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно-психиатрической экспертизе" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет по судебно-наркологической экспертизе" согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно-наркологической экспертизе" согласно приложению 18 к настоящему приказу.
2. Республиканскому государственному казенному предприятию "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление копий настоящего приказа в бумажном и электронном виде в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета
Республики Казахстан
по статистике
____________Н. Айдапкелов
"____"_________2018 года
Приложение 1
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет по судебно-медицинской экспертизе живых лиц (потерпевших, обвиняемых и других лиц)
Отчетный период _ квартал 20___ года
Индекс: форма СМЭ-1
Периодичность: ежеквартально, с нарастающим итогом
Круг лиц представляющих: территориальные подразделения Центра судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз
Куда представляется: Центр судебных экспертиз, Министерство юстиции
Республики Казахстан
Срок представления: территориальные подразделения Центра судебных экспертиз
ежеквартально к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом в Центр судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз ежеквартально к 30 числу месяца следующего за
отчетным периодом в Министерство юстиции Республики Казахстан
Вид деятельности
№ строки
Количество экспертизы
1
2
3
Оценка вреда здоровью – всего
1
в том числе:
тяжкий вред здоровью
1.1
средней тяжести
1.2
легкий вред здоровью
1.3
без оценки вреда здоровью
1.4
повреждения не обнаружены
1.5
заключения не окончены
1.6
Определение половых состояний (преступлений) – всего
2
в том числе:
у лиц женского пола
2.1

1. Осы түсіндірме "Тірі адамдардың (жәбірленушілер мен айыпталушылардың және өзге де тұлғалардың) сот-медициналық сараптамасы бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды жүргізудің негізгі мақсаты жәбірленушілер мен айыпталушылардың және өзге де тұлғалардың сот-медициналық сараптамасы туралы деректерді жинақтау болып табылады.
3. Нысанды Жәбірленушілер мен айыпталушылардың және өзге де тұлғалардың сот-медициналық сараптамасы бөлімінің сот-медициналық сарапшысы толтырады.
4. Нысан келесі түрде толтырылады:
1-жолда денсаулыққа зиян келуін бағалау бойынша жүргізілген сот-медициналық сараптамалардың жалпы саны көрсетіледі. Аталған жол өзіне 1.1 – 1.5 жолдарды қосады.
1.1 – 1.3 жолдарда денсаулыққа келген зиянның ауырлығы бойынша бөлу арқылы денсаулыққа зиян келуін бағалау бойынша жүргізілген сот-медициналық сараптамалар көрсетіледі.
1.4-жолда денсаулыққа келтірілген зиянды бағалаусыз жүргізілген сараптамалар көрсетіледі.
1.5-жолда бұзылулар анықталмаған сараптамалар көрсетіледі.
1.6-жолда қорытындылар аяқталмаған сараптамалар көрсетіледі.
2-жолда жыныстық жағдайды (қылмыстар) анықтау бойынша жүргізілген сараптамалардың жалпы саны көрсетіледі. Аталған жол өзіне 2.1 – 2.5 жолдарды қосады.
2.1-жолда әйел жынысты тұлғалардың жыныстық жағдайын (қылмыстар) анықтау бойынша жүргізілген сараптамалардың жалпы саны көрсетіледі. Аталған жол өзіне 2.1.1 – 2.1.3 жолдарды қосады.
2.2-жолда еркек жынысты тұлғалардың жыныстық жағдайын (қылмыстар) анықтау бойынша жүргізілген сараптамалардың жалпы саны көрсетіледі. Аталған жол өзіне 2.2.1 – 2.2.3 жолдарды қосады.
2.3-жолда соз ауруларын анықтау бойынша жүргізілген сараптамалардың жалпы саны көрсетіледі.
2.4-жолда жүктілік, бұрынғы жүктіліктер немесе түсіктерді анықтау бойынша жүргізілген сараптамалардың жалпы саны көрсетіледі.
Жыныстық жағдайды (қылмыстар) анықтау бойынша жүргізілген, жоғарыда аталған топтарға кірмейтін сараптамалар 2.5-жолда көрсетіледі.
3-жол өзіне 3.1, 3.2, 3.3 жолдарды қосады.
3.1-жолда адамның жасын анықтау бойынша жүргізілген сараптамалардың саны көрсетіледі.
3.2-жолда тыртықтарды анықтау бойынша жүргізілген сараптамалардың саны көрсетіледі.
Жағдайды анықтау бойынша жүргізілген жоғарыда аталған топтарға кірмейтін барлық сараптамалар 3.3-жолда көрсетіледі.
4-жолда жүргізілген сараптамалардың жалпы саны көрсетіледі.
5-жолда орындаусыз қайтарылған, тіркелген сараптамалар саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Мәйіттердің сот-медициналық сараптамасы бойынша есеп
Есептік кезең 20___ ж. _ тоқсан
Индексі: 2-СМС нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын, өспелі қорытындымен
Ұсынатын тұлғалар тобы: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері,
Сот сараптамалары орталығы
Қайда ұсынылады: Сот сараптамалары орталығына, Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігіне
Тапсыру мерзімі: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері Сот
сараптамалары орталығына тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне
қарай, Сот сараптамалары орталығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне тоқсан
сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 30-ы күніне қарай
1-кесте
Өлім себебі
Жолдың №
Сараптамалар саны
Оның ішінде 15 жасқа дейінгі балалар
Гистологиялық зерттелген
Алкоголь анықталған
Нашақорлық заттар анықталған
7 күнге дейінгі

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно-медицинской экспертизе живых лиц (потерпевших, обвиняемых и других лиц)" (далее - Форма).
2. Основной задачей ведения данной формы является сбор данных о проведенных судебно-медицинских экспертизах потерпевших, обвиняемых и других лиц в разрезе видов деятельности.
3. Форма заполняется врачом-судебно-медицинским экспертом отдела судебно-медицинской экспертизы потерпевших, обвиняемых и других лиц.
4. Форма заполняется следующим образом:
в строке 1 указывается общее количество проведенных экспертиз по оценке вреда здоровью и включает в себя строки 1.1-1.5;
в строках 1.1-1.3 указывается количество проведенных экспертиз по оценке вреда здоровью с распределением их по тяжести причиненного вреда здоровью;
в строке 1.4 указывается количество проведенных экспертиз без оценки вреда здоровью;
в строке 1.5 указывается количество проведенных экспертиз, где повреждения не обнаружены;
в строке 1.6 указывается количество проведенных экспертиз, где заключения не окончены;
в строке 2 указывается общее количество проведенных экспертиз по определению половых состояний (преступлений). Данная строка включает в себя строки 2.1-2.5;
в строке 2.1 указывается общее количество проведенных экспертиз по определению половых состояний (преступлений) у лиц женского пола. Данная строка включает в себя строки 2.1.1-2.1.3;
в строке 2.2 указывается общее количество проведенных экспертиз по определению половых состояний (преступлений) у лиц мужского пола. Данная строка включает в себя строки 2.2.1-2.2.3;
в строке 2.3 указывается общее количество проведенных экспертиз по установлению венерических заболеваний;
в строке 2.4 указывается общее количество проведенных экспертиз по установлению беременности, бывших родов или абортов;
все проведенные экспертизы по определению половых состояний (преступлений), не относящиеся к перечисленным группам, вносятся в строку 2.5;
строка 3 включает в себя строки 3.1, 3.2, 3.3;
в строке 3.1 указывается количество проведенных экспертиз по определению возраста;
в строке 3.2 указывается количество проведенных экспертиз по определению рубцов;
все проведенные экспертизы по определению состояний, не относящиеся к перечисленным группам, вносятся в строку 3.3;
в строке 4 указывается общее количество проведенных экспертиз;
в строке 5 указывается количество зарегистрированных экспертиз, возвращенных без исполнения.
Приложение 3
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет по судебно-медицинской экспертизе трупов
Отчетный период _ квартал 20___ года
Индекс: форма СМЭ-2
Периодичность: ежеквартально, с нарастающим итогом
Круг лиц представляющих: территориальные подразделения Центра судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз
Куда представляется: Центр судебных экспертиз, Министерство юстиции
Республики Казахстан
Срок представления: территориальные подразделения Центра судебных экспертиз
ежеквартально к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом в Центр судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз ежеквартально к 30 числу месяца следующего за
отчетным периодом в Министерство юстиции Республики Казахстан
Таблица 1
Причина смерти
№ строки
Количество экспертиз
В том числе детей в возрасте до 15 лет
Гистологи чески исследованы
Обнаружен алкоголь
Обнаружены наркотические вещества
До 7 суток

1. Осы түсіндірме "Мәйіттердің сот-медициналық сараптамасы бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды жүргізудің негізгі мақсаты мәйіттердің сот-медициналық сараптамасы туралы деректерді жинақтау болып табылады.
3. Нысанды Мәйіттердің сот-медициналық сараптамасы бөлімінің сот-медициналық сарапшысы толтырады.
4. Нысан келесі түрде толтырылады:
5. 1-кестеде:
3-бағанда мәйіттердің сот-медициналық сараптамасының саны өлімнің себебі көрсетілетін 1-бағанға сәйкес көрсетіледі. 3-баған өзіне 4-6 бағандарды қосады.
4, 5, 6-бағандарда 15 жасқа дейінгі балалардың мәйіттерінің сот-медициналық сараптамасының саны көрсетіледі.
7-бағанда мүшелері және тіндері гистологиялық зерттелген мәйіттердің сот-медициналық сараптамасының саны көрсетіледі.
8-бағанда зерттеліп жатқан мәйіттен алкоголь анықталған сот-медициналық сараптамасының саны көрсетіледі.
9-бағанда зерттеліп жатқан мәйіттен нашақорлық заттар анықталған сот-медициналық сараптамасының саны көрсетіледі.
1-жолда зорлықпен өлтірілген жағдайда жүргізілген мәйіттердің сот-медициналық сараптамасының жалпы саны көрсетіледі. Аталған жол өзіне 1.1 – 1.6 жолдарды қосады.
2-жолда зорлықсыз өлген жағдайда жүргізілген мәйіттердің сот-медициналық сараптамасының жалпы саны көрсетіледі. Аталған жол өзіне 2.1 – 2.5 жолдарды қосады.
3-жолда өлім себебі анықталмаған жағдайда жүргізілген мәйіттердің сот-медициналық сараптамасының жалпы саны көрсетіледі. Аталған жол өзіне 3.1 – 3.5 жолдарды қосады.
4-жолда мәйіттердің сот-медициналық сараптамасының саны бағандарда көрсетілген мәндерге сәйкес көрсетіледі.
Мәйіттердің сот-медициналық сараптамасының қорытынды саны 4-жолдың 3-бағанының торында көрсетіледі.
6. 2-кестеде:
1-жолда эксгумация жасалған мәйіттердің сот-медициналық сараптама саны көрсетіледі.
2-жолда мәйіт бөліктерінің сот-медициналық сараптама саны көрсетіледі.
3-жолда мәйіттердің жалпы саны көрсетіледі.
Аталған жол өзіне 3.1 – 3.3 жолдарды қосады.
4-жолда қорытынды сан көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Күрделі сараптамалар бойынша есеп
Есептік кезең 20___ ж. _ тоқсан
Индексі: 3-СМС нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын, өспелі қорытындымен
Ұсынатын тұлғалар тобы: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері, Сот сараптамалары орталығы
Қайда ұсынылады: Сот сараптамалары орталығына, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері Сот сараптамалары орталығына тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне қарай, Сот сараптамалары орталығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 30-ы күніне қарай
Сараптама жүргізудің мақсаты
жолдың
қосымша
Комиссиялық
Кешенді
алғашқы
қосымша
қайталама
1
2
3
4
5
6
7
Жарақат механизмін, өлімнің себебін және кезеңін анықтау
1
Денсаулыққа зияндысының деңгейін анықтау
2
Медициналық көмектің дұрыс көрсетілуін анықтау
3
Барлығын анықтау:
4
Олардың ішінде:
Жұмысқа қабілетті
4.1
Денсаулық жағдайы
4.2
Жыныстық жағдайы
4.3
Басқалары
4.4
Шешімі:
5
Барлығы:
6
2-кесте
Тіркелген сараптама саны
Зерттелген және орындалмай қайтарылған сараптама саны
Өткізілген эксгумация саны
Сот отырыстарына және тергеу іс-әрекеттеріне қатысу саны
Рецензияланған сарапшы қорытындыларының саны
1
2
3
4
5
Ұйымның немесе ұйымның аумақтық бөлімшесінің атауы _______________
Директор ________________________________ (Т.А.Ә. қолы)
20__ жылғы "__"______ М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
6-қосымша
"Күрделі сараптамалар бойынша есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно-медицинской экспертизе трупов" (далее - Форма).
2. Основной задачей ведения данной формы является сбор данных о проведенных судебно-медицинских экспертизах трупов в разрезе причин смерти.
3. Форма заполняется врачом-судебно-медицинским экспертом отдела судебно-медицинской экспертизы трупа.
4. Форма заполняется следующим образом:
в таблице 1:
в графе 3 указывается количество судебно-медицинских экспертиз трупов соответственно графе 1, в которой указывается причина смерти. графа 3 включает в себя графы 4-9;
в графах 4, 5, 6 указывается количество судебно-медицинских экспертиз трупов детей в возрасте до 15 лет;
в графе 7 указывается количество судебно-медицинских экспертиз трупов, органы и ткани которых были исследованы гистологически;
в графе 8 указывается количество экспертиз с обнаружением алкоголя у исследуемого трупа;
в графе 9 указывается количество случаев с обнаружением у исследуемого наркотических веществ;
в строке 1 указывается общее количество проведенных судебно-медицинских экспертиз трупов в случаях с насильственной смертью и включает в себя строки 1.1-1.5;
в строке 2 указывается общее количество проведенных судебно-медицинских экспертиз трупов в случаях с ненасильственной смертью и включает в себя строки 2.1-2.5;
в строке 3 указывается общее количество проведенных судебно-медицинских экспертиз трупов в случаях не установления причины смерти и включает в себя строки 3.1-3.5;
в строке 4 указывается количество проведенных экспертиз трупов согласно значениям, указанным в графах;
итоговое количество проведенных экспертиз трупов указывается в ячейке строки 4 и графы 3;
в таблице 2:
в строке 1 указывается количество проведенных судебно-медицинских экспертиз эксгумированных трупов;
в строке 2 указывается количество проведенных судебно-медицинских экспертиз частей трупов;
в строке 3 указывается общее количество трупов и суммируются строки 3.1, 3.2, 3.3;
в строке 4 указывается итоговое количество.
Приложение 5
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет по сложным экспертизам
Отчетный период _ квартал 20___ года
Индекс: форма СМЭ-3
Периодичность: ежеквартально, с нарастающим итогом
Круг лиц представляющих: территориальные подразделения Центра судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз
Куда представляется: Центр судебных экспертиз, Министерство юстиции
Республики Казахстан
Срок представления: территориальные подразделения Центра судебных экспертиз
ежеквартально к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом в Центр судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз ежеквартально к 30 числу месяца следующего за
отчетным периодом в Министерство юстиции Республики Казахстан
Таблица 1
Цель экспертизы
№ строки
Дополнительные
Комиссионные
Комплексные
первичные
дополнительные
повторные
1
2
3
4
5
6
7
Установление причины и давности смерти, механизм травмы
1
Оценка причиненного вреда здоровью
2
Правильность оказания медицинской помощи
3
Определение - всего
4
в том числе:
Трудоспособности
4.1
Состояние здоровья
4.2
Половых состояний
4.3
Прочие
4.4
Итого
5
Всего
6
Таблица 2
Количество зарегистрированных экспертиз
Количество изученных и возвращенных без исполнения экспертиз
Количество проведенных эксгумаций
Участие в следственных действиях и судебных заседаниях
Количество прорецензированных заключений экспертов
1
2
3
4
5
Наименование организации или территориального подразделения организации______________________________
Директор _____________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
"__" ______ 20__ года М.П.
Приложение 6
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по сложным экспертизам"

1. Осы түсіндірме "Күрделі сараптамалар бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды жүргізудің негізгі мақсаты Күрделі сараптамалар бөлімінде қылмыстық және азаматтық істер материалдары бойынша қосымша және қайталама сот-медициналық сараптамаларын, сонымен қатар комиссиялық (алғашқы, қосымша, қайталама) және кешенді сот-медициналық сараптамаларын жүргізуі туралы деректерді жинақтау болып табылады.
3. Нысанды Күрделі сараптамалар бөлімінің сот-медициналық сарапшысы толтырады.
4. Нысан келесі түрде толтырылады:
5. 1-кестеде:
1-бағанда жүргізілетн сот-медициналық сараптамасының мақсаты көрсетіледі.
Кестенің жолдарында сараптаманың шешуіне қойған негізгі сұраққа байланысты оның саны көрсетіледі.
5-жолда 3-7 бағандарға сәйкес жүргізілген сот-медициналық сараптаманың жалпы саны көрсетіледі.
6-жолда бөлім бойынша жүргізілген сот-медициналық сараптаманың жалпы саны көрсетіледі.
6. 2-кестеде.
1-бағанда тіркеу журналына сәйкес тіркелген сараптамалардың саны көрсетіледі.
2-бағанда зерттелген және орындалмай қайтарылған сараптама саны көрсетіледі.
3-бағанда өткізілген эксгумация саны көрсетіледі.
4-бағанда сот отырыстарына және тергеу іс-әрекеттеріне қатысу саны көрсетіледі.
5-бағанда рецензияланған сарапшы қорытындыларының саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Сот-биологиялық (медициналық) сараптамасы бойынша есеп
Есептік кезең 20___ ж. _ тоқсан
Индексі: 4-СМС нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын, өспелі қорытындымен
Ұсынатын тұлғалар тобы: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері, Сот сараптамалары орталығы
Қайда ұсынылады: Сот сараптамалары орталығына, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері Сот сараптамалары орталығына тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне қарай, Сот сараптамалары орталығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 30-ы күніне қарай
Сараптама түрлері
Жолдың
Сараптама саны
Саны
Заттар
Сипатталған объекті
Зерттелген объекті
1
2
3
4
5
6
Қан
1
Қан, жұғынды
2
Жұғынды
3
Шаш
4
Бұлшық ет, сүйек
5
Клетка
6
Басқалары
7
Цитологиялық сараптамалар
8
Барлығы:
9
Орындаусыз қайтарылған
10
Ұйымның немесе ұйымның аумақтық бөлімшесінің атауы _______________
Директор _____________________________________ (Т.А.Ә. қолы)
20__ жылғы "__"______ М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
8-қосымша
"Сот-биологиялық (медициналық) сараптамасы бойынша есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по сложным экспертизам" (далее - Форма).
2. Основной задачей ведения данной формы является сбор данных о дополнительных и повторных судебно-медицинских экспертизах, а также сведения о комиссионных (первичных, дополнительных, повторных) и комплексных экспертизах по материалам уголовных и гражданских дел, произведенных в отделе сложных экспертиз.
3. Форма заполняется врачом-судебно-медицинским экспертом отдела сложных экспертиз.
4. Форма заполняется следующим образом:
в таблице 1:
в графе 1 указывается цель проводимой экспертизы;
в строках таблицы указывается число экспертиз в зависимости от основного вопроса, поставленного на его разрешение;
в строке 5 указывается общее количество каждого вида проведенных экспертиз согласно графам 3-7;
в строке 6 указывается общее количество проведенных экспертиз по отделу;
в таблице 2:
в графе 1 указывается количество зарегистрированных экспертиз согласно данным регистрирующего журнала;
в графе 2 указывается количество изученных и возвращенных без исполнения экспертиз;
в графе 3 указывается количество произведенных эксгумаций;
в графе 4 указывается количество участий в следственных действиях и судебных заседаниях;
в графе 5 указывается количество прорецензированных заключений экспертов.
Приложение 7
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет по судебно-биологической экспертизе (медицинской)
Отчетный период _ квартал 20___ года
Индекс: форма СМЭ-4
Периодичность: ежеквартально, с нарастающим итогом
Круг лиц представляющих: территориальные подразделения Центра судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз
Куда представляется: Центр судебных экспертиз, Министерство юстиции
Республики Казахстан
Срок представления: территориальные подразделения Центра судебных экспертиз
ежеквартально к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом в Центр судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз ежеквартально к 30 числу месяца следующего за
отчетным периодом в Министерство юстиции Республики Казахстан
Виды экспертиз
№ строки
Количество экспертиз
Количество
Предметов
Описанных объектов
Исследованных объектов
1
2
3
4
5
6
Кровь
1
Кровь, выделения
2
Выделения
3
Волосы
4
Мышцы, кости
5
Клетки
6
Прочие
7
Цитологические экспертизы
8
Итого
9
Возвращено без исполнения
10
Наименование организации или территориального подразделения организации______________________________
Директор ______________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
"__" ______ 20__ года М.П.
Приложение 8
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно-биологической экспертизе (медицинской)"

1. Осы түсіндірме "Сот-биологиялық (медициналық) сараптамасы бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды жүргізудің негізгі мақсаты заттардың, сипатталған және зерттелген объектілердің сот-биологиялық сараптамасы туралы деректерді жинақтау болып табылады.
3. Нысанды Сот-биологиялық сараптамасы бөлімінің сот-медициналық сарапшысы толтырады.
4. Нысан келесі түрде толтырылады:
1-бағанда сот-биологиялық бөлімде жүргізілген сараптамалардың түрлері 1-8 жолдарға сәйкес көрсетіледі.
3-бағанда жүргізілген сараптамалардың саны көрсетіледі.
4-бағанда зерттеуге ұсынылған заттар саны көрсетіледі.
5-бағанда қылмыс құралында сипатталған объектілер саны көрсетіледі.
6-бағанда әртүрлі әдістермен зерттелген объектілер көрсетіледі.
9-жолда 3, 4, 5, 6 бағандарда 1-8 жолдардың жалпы саны шығарылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Химиялық-токсикологиялық сараптамасы бойынша есеп
Есептік кезең 20___ ж. _ тоқсан
Индексі: 5-СМС нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын, өспелі қорытындымен
Ұсынатын тұлғалар тобы: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері, Сот сараптамалары орталығы
Қайда ұсынылады: Сот сараптамалары орталығына, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері Сот сараптамалары орталығына тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне қарай, Сот сараптамалары орталығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 30-ы күніне қарай
1-кесте
Токсикалық заттар атауы
Жолдың №
Зерттеулер саны
Анықталған қорытындымен зерттеулер саны
Анықталғандар мөлшерінің зерттеулер саны
Алдын – ала зерттеу үлгілер саны (тесттермен)
1
2
3
4
5
6
Этил спирті
1
"Ұшпалы улар"
2
Дәрілік заттар,
3
олардың ішінде:
Ұйықтататын
3.1
психотропты
3.2
басқалары
3.3
Нашақорлық заттар:
4
Басқа психотропты заттар
5
Көміртектің тотығы
6
Пестицидтар
7
Қышқылдар
8
Сілтілер
9
"Металды улар"
10
Басқа токсинды заттар
11
Зерттеу барысында ұқсастырланбаған заттар
12
Гистологиялық зерттеу үшін биологиялық материалдың бұзылуы (планктон)
13
Барлығы:
14
2-кесте
Сараптама саны
Мәйіт бойынша
Тірі адам бойынша
Келісілген бірліктердің жалпы саны (толық анализдердің)
1
2
3
4
Ұйымның немесе ұйымның аумақтық бөлімшесінің атауы _______________
Директор ________________________________ (Т.А.Ә. қолы)
20__ жылғы "__"______ М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
10-қосымша
"Химиялық-токсикологиялық сараптамасы бойынша есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно-биологической экспертизе (медицинской)" (далее - Форма).
2. Основной задачей ведения данной формы является сбор данных о количестве проведенных судебно-биологических экспертиз, предметов, описанных и исследованных объектов.
3. Форма заполняется врачом-судебно-медицинским экспертом судебно-биологического отдела (отделения).
4. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указываются виды экспертиз, проведенных в судебно-биологическом отделе (отделении) согласно строкам 1-8;
в графе 3 указывается количество проведенных экспертиз;
в графе 4 указывается количество представленных на исследование предметов;
в графе 5 указывается количество описанных объектов на предметах преступлений;
в графе 6 указывается количество объектов, исследованных различными методами;
в строке 9 в графах 3, 4, 5, 6 строки 1-8 суммируются.
Приложение 9
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет по химико-токсикологической экспертизе
Отчетный период _ квартал 20___ года
Индекс: форма СМЭ-5
Периодичность: ежеквартально, с нарастающим итогом
Круг лиц представляющих: территориальные подразделения Центра судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз
Куда представляется: Центр судебных экспертиз, Министерство юстиции
Республики Казахстан
Срок представления: территориальные подразделения Центра судебных экспертиз
ежеквартально к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом в Центр судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз ежеквартально к 30 числу месяца следующего за
отчетным периодом в Министерство юстиции Республики Казахстан
Таблица 1
Наименование токсического вещества
№ строки
Количество исследований
Число исследований с положительным результатом
Число исследований с количественным определением
Число исследований с предварительными пробами (тестами)
1
2
3
4
5
6
Этиловый спирт
1
"Летучие яды"
2
Лекарственные средства
3
в том числе:
снотворные
3.1
психотропные
3.2
прочие
3.3
Наркотические вещества
4
Прочие психотропные вещества
5
Окись углерода
6
Пестициды
7
Кислоты
8
Щелочи
9
"Металлические яды"
10
Прочие токсические вещества
11
Вещества, не идентифицированные в процессе исследования
12
Разрушение биологического материала для гистологического исследования (планктон)
13
Итого:
14
Таблица 2
Количество экспертиз
По трупам
По живым лицам
Общее количество условных единиц
1
2
3
4
Наименование организации или территориального подразделения организации______________________________
Директор ______________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
Дата "__" ______________ 20__ года М.П.
Приложение 10
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по химико-токсикологической экспертизе"

1. Осы түсіндірме "Химиялық-токсикологиялық сараптамасы бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды жүргізудің негізгі мақсаты мәйіттен және тірі адамдардан алынған объектілердің санын есепке ала отырып, ұсынылған атауларға сәйкес токсикологиялық заттарды анықтау үшін жүргізілген зерттеулердің саны туралы деректерді жинақтау болып табылады.
3. Нысанды Химиялық-токсикологиялық сараптамасы бөлімінің сот-медициналық сарапшысы толтырады.
4. Нысан келесі түрде толтырылады:
1-кестеде:
1-жолда "Су буымен айыру арқылы заттарды сарапшылық зерттеу жүргізудің әдістемесі" Сот химиялық-токсикологиялық зерттеу түрінің мемлекеттік тізілімінің (27.1 шифр) әдістемесінде көрсетілген тізімге сәйкес, аталған топтың заттарына зерттелген объектілердің саны көрсетіледі.
3.1, 3.2, 3.3 жолдар 3-жолды қосады.
3.1 және 3.2 жолдар қосылмайтын барлық дәрілік заттар 3.3-жолда көрсетіледі және 3-жолды санына қосылады.
Сірке суы 8-жолға "қышқылдар" қосылады.
11-жолда кестенің тізбесіне қосылмаған нитраттар, нитриттер, бром, йод және т.б. сияқты басқа заттарға зерттеудің саны көрсетіледі.
12-жолда химиялық-токсикологиялық зерттеуді жүргізу барысында құрылымын және атауын анықтау мүмкін болып табылмаған зат табылған объектілердің саны көрсетіледі.
5. 2-кестеде тіркеу журналына сәйкес жүргізілген химиялық-токсикологиялық сараптаманың саны көрсетіледі.
Шартты бірліктердің (толық талдаудың) жалпы саны Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 484 бұйрығымен бекітілген, Сот сараптамасы органдарында сот сараптамалары мен зерттеулерді ұйымдастыру және жүргізу қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес есептеледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Сот-гистологиялық сараптамасы бойынша есеп
Есептік кезең 20___ ж. _ тоқсан
Индексі: 6-СМС нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын, өспелі қорытындымен
Ұсынатын тұлғалар тобы: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері, Сот сараптамалары орталығы
Қайда ұсынылады: Сот сараптамалары орталығына, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері Сот сараптамалары орталығына тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне қарай, Сот сараптамалары орталығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 30-ы күніне қарай
Сараптама саны
Сараптама жасау мақсаты
Жалпы саны
Мұрағатқа жолданған, тіркелген сараптамалар саны
Диагнозды анықтау
Диагноздың расталуы
Үдерістің мерзімі өткенін және өмір кезеңін анықтау
Басқа негіздемелер
Жасалған блоктар
Әйнек препараттарын/кесіктерді зерттеу
1
2
3
4
5
6
7
8
Ұйымның немесе ұйымның аумақтық бөлімшесінің атауы _______________
Директор _______________________________ (Т.А.Ә. қолы)
20__ жылғы "__"______ М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
12-қосымша
"Сот-гистологиялық сараптамасы бойынша есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по химико-токсикологической экспертизе" (далее - Форма).
2. Основной задачей ведения данной формы является сбор данных о количестве проведенных исследований на токсические вещества, согласно представленных наименований, с учетом количества объектов от трупов или живых лиц.
3. Форма заполняется врачом-судебно-медицинским экспертом химико-токсикологического отдела.
4. Форма заполняется следующим образом:
в таблице 1:
в строке 2 указывается количество объектов, исследованных на вещества данной группы;
строки 3.1, 3.2, 3.3 суммируются в строке 3;
все лекарственные вещества, не относящиеся к перечисленным группам строк 3.1 и 3.2, вносятся в строку 3.3 и входят в сумму числа строки 3;
уксуcная кислота включается в строку 8 - "кислоты";
в строке 11 указывается количество исследований на другие вещества, не вошедшие в перечень таблицы, например: нитраты, нитриты, бром, йод, и т.д.;
в строке 12 указывается количество объектов, в которых обнаружено вещество у которого не представилось возможным установить структуру и наименование в процессе проведения химико-токсикологического исследования;
в таблице 2:
указывается количество проведенных химико-токсикологических экспертиз, согласно данным регистрационного журнала;
общее количество условных единиц (полных анализов) рассчитывается, согласно приложению 1 к Правилам организации и производства судебных экспертиз и исследований в органах судебной экспертизы, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 27 апреля 2017 года № 484 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15180).
Приложение 11
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет по судебно-гистологической экспертизе
Отчетный период _ квартал 20___ года
Индекс: форма СМЭ-6
Периодичность: ежеквартально, с нарастающим итогом
Круг лиц представляющих: территориальные подразделения Центра судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз
Куда представляется: Центр судебных экспертиз, Министерство юстиции
Республики Казахстан
Срок представления: территориальные подразделения Центра судебных экспертиз
ежеквартально к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом в Центр судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз ежеквартально к 30 числу месяца следующего за
отчетным периодом в Министерство юстиции Республики Казахстан
Кол-во экспертиз
Цель проведения экспертиз
Общее количество
Кол-во зарегистрированных экспертиз, направленных в архив
Установление диагноза
Подтверждение диагноза
Определение прижизненности и давности процесса
Другие основания
Изготовлено блоков
Исследовано стекло препаратов/ срезов
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование организации или территориального подразделения организации______________________________
Директор ______________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
Дата "__" ______________ 20__ года М.П.
Приложение 12
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно-гистологической экспертизе"

1. Осы түсіндірме "Сот-гистологиялық сараптамасы бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды жүргізудің негізгі мақсаты жалпы бағдардың сот-медициналық сарапшының жолдауымен жүргізілген сот-гистологиялық зерттеулер саны туралы деректерді жинақтау болып табылады.
3. Нысанды Сот-гистологиялық сараптамасы бөлімінің сот-медициналық сарапшысы толтырады.
4. Нысан келесі түрде толтырылады:
1-бағанда материалдарды тіркеу журналына сәйкес жүргізілген сот-гистологиялық сараптамалар саны, мұрағатқа жолданған материалдардың санын қоспай көрсетіледі.
2, 3, 5, бағандар 1-бағанға қосылады.
2-5 бағандарда сараптаманы жүргізудің мақсаты көрсетіледі.
6-бағанда дайындалған блоктардың саны көрсетіледі.
7-бағанда зерттелген шыны препаратдың (кесінді) саны көрсетіледі.
8-бағанда мұрағатқа жолданған, тіркелген сараптамалар саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Медициналық-криминалистикалық сараптамасы бойынша есеп
Есептік кезең 20___ ж. _ тоқсан
Индексі: 7-СМС нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын, өспелі қорытындымен
Ұсынатын тұлғалар тобы: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері, Сот сараптамалары орталығы
Қайда ұсынылады: Сот сараптамалары орталығына, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері Сот сараптамалары орталығына тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне қарай, Сот сараптамалары орталығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 30-ы күніне қарай
Сараптама түрлері
Жолдың
Саны
сараптамалар
объектілер
зерттеулер
1
2
3
4
5
Өткір заттармен келтірілген жарақат
1
олардың ішінде:
-шаншылықылы-кескіш
1.1
-кескіш
1.2
-шанышқылы
1.3
-аралағыш
1.4
-жарғыш
1.5
Өткір емес заттармен келтірілген жарақат
2
Оқ тиген жарақат
3
Жарылыс жарақаты
4
Тұлғаны сәйкестендіру
5
Көліктік жарақат
6
Құрамдастырылған жарақат
7
Басқа (көрсету)
8
Барлығы
9
Орындаусыз қайтарылған
10
Ұйымның немесе ұйымның аумақтық бөлімшесінің атауы _______________
Директор ___________________________ (Т.А.Ә. қолы)
20__ жылғы "__"______ М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
14-қосымша
"Медициналық-криминалистикалық сараптамасы бойынша есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно-гистологической экспертизе" (далее - Форма).
2. Основной задачей ведения данной формы является сбор данных о количестве проведенных судебно-гистологических исследований по направлениям судебно-медицинских экспертов общего профиля.
3. Форма заполняется врачом-судебно-медицинским экспертом судебно-гистологического отдела (отделения).
4. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается количество проведенных судебно-гистологических экспертиз, согласно данных журналов регистрации материалов, без учета количества материала, направленных в архив;
графа 1 складывается из граф 2, 3, 5;
в графах 2-5 указываются цели проведения экспертиз;
в графе 6 количество изготовленных блоков;
в графе 7 количество исследованных стеклопрепаратов (срезов);
в графе 8 количество зарегистрированных экспертиз, направленных в архив.
Приложение 13
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет по медико-криминалистической экспертизе
Отчетный период _ квартал 20___ года
Индекс: форма СМЭ-7
Периодичность: ежеквартально, с нарастающим итогом
Круг лиц представляющих: территориальные подразделения Центра судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз
Куда представляется: Центр судебных экспертиз, Министерство юстиции
Республики Казахстан
Срок представления: территориальные подразделения Центра судебных экспертиз
ежеквартально к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом в Центр судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз ежеквартально к 30 числу месяца следующего за
отчетным периодом в Министерство юстиции Республики Казахстан
Виды экспертиз
№ строки
Количество
экспертиз
объектов
исследований
1
2
3
4
5
Повреждения острыми предметами
1
из них:
колюще-режущими
1.1
режущими
1.2
колющими
1.3
пилящими
1.4
рубящими
1.5
Повреждения тупыми предметами
2
Огнестрельные повреждения
3
Взрывная травма
4
Идентификация личности
5
Транспортная травма
6
Комбинированные
7
Прочее (указать)
8
Итого
9
Возвращено без исполнения
10
Наименование организации или территориального подразделения организации______________________________
Директор _____________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
Дата "__" ___________ 20__ года М.П.
Приложение 14
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по медико-криминалистической экспертизе"

1. Осы түсіндірме "Медициналық-криминалистикалық сараптамасы бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды жүргізудің негізгі мақсаты жүргізілген медициналық-криминалистикалық сараптамалар саны туралы деректерді олардың ерекшеліктеріне сәйкес жинақтау болып табылады.
3. Нысанды Медициналық-криминалистикалық сараптамасы бөлімінің сот-медициналық сарапшысы толтырады.
4. Нысан келесі түрде толтырылады:
1, 2 және 3 жолдарда жарақаттанудың кез-келген құралы (зат) арқылы іздердің қалыптасу механизмі анықталған микробөлшектерді олардың физикалық, химиялық немесе өзге қасиеттері бойынша сәйкестендіру мақсатында жүргізілген сараптамалардың саны көрсетіледі, сондай-ақ жәбірленушінің денесі және киімінің зақымдалған аумағының металдану табиғатын әр түрлі әдістермен анықтау, оның ішінде түсті іздер, эмиссиялық спектроскопия (дербес спектральды зертхананың болмау жағдайында) және тағы басқа әдістермен анықтау.
4-жолда нақты жарақаттандыру заттарын сәйкестендіру және дифференциациялау жүргізілген сараптамалардың саны көрсетіледі.
5-жолда адамды сәйкестендіру мақсатында: белгісіз аурулар, балалар және басқа танылмаған адамдар, танылмаған мәйіттер, мәйіттердің бөлек бөлшектері, қаңқаға айналған сүйектері, бөлек бөлшектері, сүйектің бөлшектері, өртенген сүйектер, күлге айналған сүйектер, беттің жұмсақ тінін және қолдың білезігінің папиллярлы өрнектерін қалыптастыру, жүргізілген сараптамалар (зерттеулер) саны көрсетіледі.
6-жолда дифференциациялау аталған жарақаттанудың түріне жататын сараптамалар саны көрсетіледі.
7-жолда бірнеше жарақатты қосатын сараптамалар саны көрсетіледі.
8-жолда өзінің ерекшелігіне байланысты жоғарыда аталған сараптамалардың түріне жатқызуға болмайтын сараптамалар саны көрсетіледі.
9-жол 1-8 жолдардың қосындысын құрайды.
10-жолда тіркелген, орындаусыз қайтарылған сараптамалар саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Сот-психиатриялық сараптамасы бойынша есеп
Есептік кезең 20___ ж. _ тоқсан
Индексі: 8-СМС нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын, өспелі қорытындымен
Ұсынатын тұлғалар тобы: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері, Сот сараптамалары орталығы
Қайда ұсынылады: Сот сараптамалары орталығына, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері Сот сараптамалары орталығына тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне қарай, Сот сараптамалары орталығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 30-ы күніне қарай
1-кесте
Сараптамадан өтуші тұлғалар
Сараптама саны
оның ішінде
амбулаторлы
стационарлы
1
2
3
4
5
Күдікті, айыпталушы, сотталушы
1
Куәгер мен жәбірленуші
2
Азаматтық істер бойынша сараптамадан өткен тұлғалар
3
Барлығы
4
Құжаттар сараптамасы (қайтыс болғандар)
5
2-кесте
Аурулардың атауы
Жолдың №
Х қайта қараудың ХАЖ бойынша шифры
1
2
3
Психикалық және мінез-құлықтық бұзылыстар
1

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по медико-криминалистической экспертизе" (далее - Форма).
2. Основной задачей ведения данной формы является сбор данных о количестве проведенных медико-криминалистических экспертиз в соответствии с их особенностями.
3. Форма заполняется врачом-судебно-медицинским экспертом медико-криминалистического отдела (отделения).
4. Форма заполняется следующим образом:
в строках 1, 2 и 3 указывается количество экспертиз, при производстве которых, был установлен механизм следообразования каким-либо орудием (предметом) травмы, проведенных с целью идентификации микрочастиц по их физическим, химическим или иным свойствам, а также для определения природы металлизации в зоне повреждений тела и одежды потерпевшего различными методами, в том числе методом цветных отпечатков, эмиссионной спектографией (при отсутствии самостоятельной спектральной лаборатории) и другие;
в строке 4 указываются те экспертизы, при производстве которых была произведена идентификация или дифференциация конкретных травмирующих предметов;
в строке 5 указывается количество экспертиз (или исследования), проведенные с целью идентификации личности (неизвестных больных, детей, других непознанных лиц, неопознанных трупов, отдельных частей трупа, скелетированных останков, отдельных фрагментов, фрагментов костей, сожженных костей, зольных остатков, восстановление мягких тканей лица и папиллярных узоров кистей рук);
в строке 6 указывается количество экспертиз, которые по дифференциации относятся к данному виду травмы;
в строке 7 указывается общее количество экспертиз, которые совмещают несколько видов травм;
в строке 8 указывается количество экспертиз, которых, в силу их специфик, нельзя отнести к вышеперечисленным видам экспертиз;
в строке 9 суммируются строки 1-8;
в строке 10 указывается количество зарегистрированных экспертиз, возвращенных без исполнения.
Приложение 15
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет по судебно-психиатрической экспертизе
Отчетный период _ квартал 20___ года
Индекс: форма СМЭ-8
Периодичность: ежеквартально, с нарастающим итогом
Круг лиц представляющих: территориальные подразделения Центра судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз
Куда представляется: Центр судебных экспертиз, Министерство юстиции
Республики Казахстан
Срок представления: территориальные подразделения Центра судебных экспертиз
ежеквартально к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом в Центр судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз ежеквартально к 30 числу месяца следующего за
отчетным периодом в Министерство юстиции Республики Казахстан
Таблица 1
Лица, проходившие экспертизу
№ строки
Количество экспертиз
в том числе
амбулаторных
стационарных
1
2
3
4
5
Подозреваемые, обвиняемые и подсудимые
1
Свидетели и потерпевшие
2
Проходившие экспертизу по гражданским делам
3
Всего
4
Экспертиза документов (посмертная)
5
Таблица 2
Наименование болезней
№ строки
Шифр по МКБ-10
1
2
3
Психические расстройства и расстройства поведения, всего
1

1. Осы түсіндірме "Сот-психиатриялық сараптамасы бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды жүргізудің негізгі мақсаты жүргізілген Сот-психиатриялық сараптамалар саны туралы деректерді олардың ерекшеліктеріне сәйкес жинақтау болып табылады.
3. Нысанды Сот-психиатриялық сараптамасы бөлімінің сот-психиатриялық сарапшысы толтырады.
4. Нысан келесі түрде толтырылады:
5. 1-кестеде:
1-3 жолдарда сараптамадан өтуші тұлғалар туралы ақпарат көрсетіледі: күдікті, айыпталушы, сотталушы – 1-жол, куәгер мен жәбірленуші – 2-жол, азаматтық істер бойынша сараптамадан өткен тұлғалар – 3-жол.
4-жолда 1-3 жолдар қосылады.
5-жолда қайтыс болған адамдардың құжаттары сараптамасының саны көрсетіледі.
3-бағанда сараптамалардың саны көрсетіледі.
Ескерту: 1-кестеде сараптамадан өткен тұлғалардың саны емес, жүргізілген сараптамалардың саны көрсетіледі, осыған байланысты сараптамадан өткен бір тұлға туралы ақпарат бірнеше рет көрсетілуі мүмкін.
6. 2-кестеде:
1-жолда психикалық және мінез-құлықтық бұзылыстар анықталған сараптамадан өткен тұлғалар туралы ақпарат көрсетіледі.
1-жолда 1.1-1.9-жолдар қосылады.
2-жолда клиникалық көріністің анық болмауына, істің қажет материалдарының болмауы, сараптамадан өтуші тұлғаның сырқатты, жиі реактивті жағдайына байланысты қорытынды шығарылмаған жағдайлар көрсетіледі.
4-жолда сараптаманың жалпы саны көрсетіледі.
4-жолда 1, 2, 3 жолдар қосылады.
3-бағанда аурудың оныншы қайта қараудың Халықаралық аурулар жүйесі бойынша шифры көрсетіледі.
4-11 бағандарда жүргізілген сараптамалардың нәтижесі көрсетіледі.
5- бағанда ессіз деп танылғандар туралы ақпарат көрсетіледі.
6-9 бағандарда ессіз деп танылған тұлғаларға ұсынылған медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары көрсетіледі.
10-11 бағандарда азаматтық істер бойынша жүргізілген сараптамалар туралы ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Сот-наркологиялық сараптамасы бойынша есеп
Есептік кезең 20___ ж. _ тоқсан
Индексі: 8-СМС нысаны
Кезеңділігі: тоқсан сайын, өспелі қорытындымен
Ұсынатын тұлғалар тобы: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері, Сот сараптамалары орталығы
Қайда ұсынылады: Сот сараптамалары орталығына, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Тапсыру мерзімі: Сот сараптамалары орталығының аумақтық бөлімшелері Сот сараптамалары орталығына тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне қарай, Сот сараптамалары орталығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне тоқсан сайын келесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 30-ы күніне қарай
Аурулардың атаулары
Жолдың №
Х қайта қараудың ХАЖ бойынша шифры
Мас күйін анықтау үшін куәландыруға қатысушылар саны
1
2
3
4
Сараптамадан немесе куәландырудан өткендер, барлығы
1
Барлық өткендердің ішінен психиқалық белсенді затты пайданалудан және мас болу жағдайынан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулардың диагноздары қойылған
2
F10-F19
алкоголь тұтыну салдарынан
2.1
F10
есірткі тұтыну салдарынан
2.2
F11-F19
олардың ішінде:алкоголь тутыну салдарынан болған әйелдерде
2.1.1
F10
есірткі тұтыну салдарынан болғанәйелдерде
2.2.1
F11-19
кестенің жалғасы
Сот-наркологиялық сараптама
Мәжбүрлеп емдеуге жіберу үшін сараптамадан өткен тұлғалар саны
Тергеуде жүрген және сотқа тартылғандарды сараптаудан өткізу
Азаматтық іс бойынша сараптау
"Алкоголизмге, нашақорлық пен уытқұмарлық дертiне шалдыққан ауруларды ерiксiз емдеу туралы" ҚР Заңы негізінде
ҚР ҚК 91-бабына сәйкес

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно-психиатрической экспертизе" (далее - Форма).
2. Основной задачей ведения данной формы является сбор данных о количестве проведенных судебно-психиатрических экспертиз в соответствии с их особенностями.
3. Форма заполняется врачом-судебно-психиатрическим экспертом.
4. Форма заполняется следующим образом:
в таблице 1:
в строках 1-3 указываются сведения о лицах, прошедших экспертизу: подозреваемые, обвиняемые и подсудимые – строка 1, свидетели и потерпевшие – строка 2, проходившие экспертизу по гражданским делам – строка 3;
строки 1-3 суммируются в строке 4;
в строке 5 указывается количество экспертиз документов, проведенных посмертно.
в графе 3 указывается количество экспертиз.
Примечание: В таблице 1 указывается не количество освидетельствованных лиц, а количество проведенных экспертиз, в связи с чем, сведения об одном и том же лице могут быть указаны несколько раз;
в таблице 2:
в строке 1 указываются сведения о лицах, у которых диагностируются психические расстройства и расстройства поведения и суммируются строки 1.1-1.9;
в строке 2 указываются случаи, когда заключение не было вынесено в связи с неясностью клинической картины, отсутствием необходимых материалов дела, болезненным, чаще реактивным состоянием лица, проходившего экспертизу;
в строке 4 указывается общее количество проведенных экспертиз, и суммируются строки 1, 2, 3;
в графе 3 указывается шифр болезни по Международной классификации болезней десятого пересмотра.
в графах 4-11 указываются результаты проведенных экспертиз;
в графе 5 указывается сведения о лицах, признанных невменяемыми;
в графах 6-9 указывается применение принудительных мер медицинского характера, рекомендованных лицам, признанным невменяемыми;
в графах 10-11 указывается сведения об экспертизах, проведенных по гражданским делам.
Приложение 17
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет по судебно-наркологической экспертизе
Отчетный период _ квартал 20___ года
Индекс: форма СМЭ-9
Периодичность: ежеквартально, с нарастающим итогом
Круг лиц представляющих: территориальные подразделения Центра судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз
Куда представляется: Центр судебных экспертиз, Министерство юстиции
Республики Казахстан
Срок представления: территориальные подразделения Центра судебных экспертиз
ежеквартально к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом в Центр судебных
экспертиз, Центр судебных экспертиз ежеквартально к 30 числу месяца следующего за
отчетным периодом в Министерство юстиции Республики Казахстан
Наименование заболеваний
№стр.
Шифр по МКБ -10
Число лиц освидетельствованных для установления состояния опьянения
Судебно-наркологическая экспертиза
Число лиц, прошедших экспертизу, для направления на принудительное лечение
Экспертиза подследственных и подсудимых
Экспертиза по гражданским делам
На основании Закона Республики Казахстан "О принудительном лечении больных алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией"
В соответствии со статьей 91 Уголовного кодекса Республики Казахстан

ҚР АПК 291-293-баптарына сәйкес
сараптамадан өтті
мәжбүрлеп емдеуге ұсыныс жасалды
сараптамадан өтті
мәжбүрлеп емдеуге ұсыныс жасалды
сараптамадан өтті
мәжбүрлеп емдеуге ұсыныс жасалды
5
6
7
8
9
10
Ұйымның немесе ұйымның аумақтық бөлімшесінің атауы _______________
Директор ____________________________ (Т.А.Ә. қолы)
20__ жылғы "__"______ М.О.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі
№ 610 бұйрығына
18-қосымша
"Сот-наркологиялық сараптамасы бойынша есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Осы түсіндірме "Сот-наркологиялық сараптамасы бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды жүргізудің негізгі мақсаты жүргізілген Сот-наркологиялық сараптамалар саны туралы деректерді олардың ерекшеліктеріне сәйкес жинақтау болып табылады.
3. Нысанды Сот-наркологиялық сараптамасы бөлімінің сот-наркологиялық сарапшысы толтырады.
4. Нысан келесі түрде толтырылады:
1-жолда сараптамадан немесе куәландырудан өтуші тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
2-жолда психиқалық белсенді затты пайданалудан және мас болу жағдайынан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бойынша диагноздар қойылған тұлғалардың саны көрсетіледі.
2-жолда 2.1 және 2.2 жолдар қосылады.

В соответствии со статьями 291-293 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан
Прошли экспертизу
рекомендовано принудительное лечение
Прошли экспертизу
рекомендовано принудительное лечение
Прошли экспертизу
рекомендовано принудительное лечение
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего прошли экспертизу или освидетельствование
1
Из всех прошедших всего выставлены диагнозы психические расстройства и расстройства поведения, вызванные употреблением психоактивных веществ
2
F10-F19
в том числе:
вызванные употреблением алкоголя
2.1
F10
Вызванные употреблением наркотиков
2.2
F11-F19
из них:
у женщин, вызванные употреблением алкоголя
2.1.1
F10
у женщин, вызванные употреблением наркотиков
2.2.1
F11-19
Наименование организации или территориального подразделения организации______________________________
Директор ________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
Дата "__" ______________ 20__ года М.П.
Приложение 18
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 610
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно- наркологической экспертизе"
1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по судебно-наркологической экспертизе" (далее - Форма).
2. Основной задачей ведения данной формы является сбор данных о количестве проведенных судебно- наркологических экспертиз в соответствии с их особенностями.
3. Форма заполняется врачом-судебно-наркологическим экспертом.
4. Форма заполняется следующим образом:
в строке 1 указывается общее количество лиц, прошедших экспертизу или освидетельствование;
в строке 2 указывается количество лиц, которым выставлены диагнозы психических и поведенческих расстройств, вызванных употреблением психоактивных веществ или состоянием опьянения из общего количества прошедших экспертизу или освидетельствование;
строки 2.1 и 2.2 суммируются в строке 2.