"Қазақстан Республикасының прокуратура органдарында, ведомстволары мен мекемелерінде лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 4 мамырдағы № 40 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 6 сәуірдегі № 49 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 2 мамырда № 16853 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 18 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 13.01.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-тармағына, 29-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарында, ведомстволары мен мекемелерінде лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 4 мамырдағы №40 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде №9561 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 4 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінде лауазымдарға орналастыру үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе сөзбасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінде лауазымдарға орналастыру үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидалары бекітілсін.";
осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының прокуратура органдарында, ведомстволары мен мекемелерінде лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларында:
тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінде лауазымдарға орналастыру үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидалары";
1-тараудың атауы келесі редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінде лауазымдарға орналастыру үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – "Құқық қорғау қызметі туралы" Заң) сәйкес әзірленді.";
2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 40 "Об утверждении Правил проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в органах, ведомствах и учреждениях прокуратуры Республики Казахстан"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 6 апреля 2018 года № 49. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2018 года № 16853. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 января 2023 года № 18.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 13.01.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 7, пунктом 3 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 40 "Об утверждении Правил проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в органах, ведомствах и учреждениях прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9561, опубликованный 4 июля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в системе органов прокуратуры Республики Казахстан";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 7, пунктом 3 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в системе органов прокуратуры Республики Казахстан.";
в Правилах проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в органах, ведомствах и учреждениях прокуратуры Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в системе органов прокуратуры Республики Казахстан";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в системе органов прокуратуры Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" (далее – Закон "О правоохранительной службе").";
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесіне (бұдан әрі – прокуратура органдары) конкурстық негізде қызметке кіру осы Қағидалардың 1-қосымшасына сай конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес бос лауазымдарға жүзеге асырылады.";
2-тараудың атауы келесі редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Прокуратура органдарына қызметке қабылдау кезінде конкурс өткізу";
1-қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадрларды дамыту департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға ресми жариялау үшін және Қазақстан Республикасының Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадрларды дамыту департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қ. Қожамжаров
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің Төрағасы
_____________ А. Шпекбаев
2018 жылғы 2 сәуір
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы 6 сәуірдегі
№ 49 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдары
жүйесінде лауазымдарға
орналастыру үшін конкурс пен
тағылымдама өткізу
қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесінде конкурстық негізде орналасатын лауазымдардың тізбесі
1-тарау. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының орталық аппараты, облыстық және аудандық органдары қызметкерлерінің лауазымдары (бұдан әрі – Бас прокуратура)
1. Бас прокуратураның орталық аппараты:
Департамент бастығы;
Қызмет бастығының орынбасары;
Бас Прокурордың ерекше тапсырмалар жөніндегі бойынша аға көмекшісі;
Бас прокуратураның Департамент бастығының орынбасары;
Бас прокуратураның дербес басқармасының бастығы;
Бас прокуратураның басқарма бастығы;
Дербес басқарма бастығының орынбасары;
Бас Прокурордың аға көмекшісі;
Бас прокуратураның басқарма бастығының орынбасары;
Бас прокуратураның бөлім бастығы;
Бас Прокурордың кеңесшісі, көмекшісі;
Бас прокуратураның басқарма, бөлім аға прокуроры;
Бас прокуратураның басқарма, бөлім прокуроры.

"2. Поступление на службу на конкурсной основе в систему органов прокуратуры Республики Казахстан (далее – органы прокуратуры) осуществляется на вакантные должности в соответствии с перечнем должностей, замещаемых на конкурсной основе, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - Перечень).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Проведение конкурса при поступлении на службу в органы прокуратуры";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту кадрового развития Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент кадрового развития Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
К. Кожамжаров
СОГЛАСОВАН
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
_____________А. Шпекбаев
2 апреля 2018 года
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 6 апреля 2018 года № 49
Приложение 1
к Правилам проведения
конкурса и стажировки для
занятия должностей в системе
органов прокуратуры
Республики Казахстан
Перечень должностей, замещаемых на конкурсной основе, в системе органов прокуратуры Республики Казахстан
Глава 1. Должности сотрудников центрального аппарата, областных и районных органов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Генеральная прокуратура)
1. Центральный аппарат Генеральной прокуратуры:
Начальник Департамента;
Заместитель начальника службы;
Старший помощник Генерального Прокурора по особым поручениям;
Заместитель начальника Департамента Генеральной прокуратуры;
Начальник самостоятельного управления Генеральной прокуратуры;
Начальник управления Генеральной прокуратуры;
Заместитель начальника самостоятельного управления;
Старший помощник Генерального Прокурора;
Заместитель начальника управления Генеральной прокуратуры;
Начальник отдела Генеральной прокуратуры;
Советник, Помощник Генерального Прокурора;
Старший прокурор управления, отдела Генеральной прокуратуры;
Прокурор управления, отдела Генеральной прокуратуры.

2. Бас прокуратураның облыстық органдары:
Облыс прокурорының және оған теңестірілген прокурордың бірінші орынбасары;
Облыс прокурорының және оған теңестірілген прокурордың орынбасары;
Облыс прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратураның басқарма бастығы;
Облыс прокурорының аға көмекшісі;
Облыс прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратураның басқарма бастығының орынбасары;
Облыс прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратураның бөлім бастығы;
Облыс прокурорының көмекшісі;
Облыс прокуратурасының басқарма, бөлім аға прокуроры;
Облыс прокуратурасының басқарма, бөлім прокуроры.
3. Бас прокуратураның аудандық органдары:
Аудан прокуроры және оған теңестірілген прокурор;
Аудан прокурорының және оған теңестірілген прокурордың орынбасары;
Аудан прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратуралардың бөлім бастығы;
Аудан прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратураның аға прокуроры;
Аудан прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратураның прокуроры.
2-тарау. Бас прокуратураның жанындағы Құқық қорғау органдарының академиясы (бұдан әрі - Академия) қызметкерлерінің лауазымдары
Академияның Аппарат басшысы;
Академия Институтының директоры;
Академияның профессоры;
Академия Институты директорының орынбасары;
Академия факультетінің деканы;
Академияның басқарма бастығы;
Академия орталығының бастығы;
Академияның кафедра меңгерушісі;
Академияның бас ғылыми қызметкері;
Академия ректорының көмекшісі;
Академияның Ғылыми кеңесінің хатшысы;
Академияның бөлім бастығы;
Академияның Кезекші бөлімінің бастығы;
Академияның жетекші ғылыми қызметкері;
Академияның доценті;
Академияның басқарма, бөлім аға прокуроры;
Академияның аға ғылыми қызметкері;
Академияның аға оқытушысы.
Академияның басқарма, бөлім прокуроры;
Академияның басқарма, бөлім инспекторы;
Академияның ғылыми қызметкері;
Академияның оқытушысы.
3-тарау. Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) орталық аппараты мен облыстық органдарының қызметкерлерінің лауазымдары
1. Комитеттің орталық аппараты:
Комитеттің басқарма бастығы;
Комитеттің бөлім бастығы;
Комитеттің басқарма, бөлім аға прокуроры;
Комитеттің басқарма, бөлім прокуроры.
2. Комитеттің облыстық органдары:
Комитеттің облыстық органының бастығы;
Комитеттің облыстық органы бастығының орынбасары;
Комитеттің облыстық органының басқарма бастығы;
Комитеттің облыстық органының басқарма бастығының орынбасары;
Комитеттің облыстық органының басқарма, бөлім аға прокуроры;
Комитеттің облыстық органының басқарма, бөлім прокуроры.

2. Областные органы Генеральной прокуратуры:
Первый заместитель прокурора области и приравненный к нему прокурор;
Заместитель прокурора области и приравненный к нему прокурор;
Начальник управления прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры;
Старший помощник прокурора области;
Заместитель начальника управления прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры;
Начальник отдела прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры;
Помощник прокурора области;
Старший прокурор управления, отдела прокуратуры области;
Прокурор управления, отдела прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры.
3. Районные органы Генеральной прокуратуры:
Прокурор города, района и приравненный к нему прокурор;
Заместитель прокурора города, района и приравненного к нему прокурора;
Начальник отдела прокуратуры города, района и приравненной к ней прокуратуры;
Старший прокурор прокуратуры города, района и приравненной к ней прокуратуры;
Прокурор прокуратуры города, района и приравненной к ней прокуратуры.
Глава 2. Должности сотрудников Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре (далее - Академия)
Руководитель Аппарата Академии;
Директор Института Академии;
Профессор Академии;
Заместитель директора Института;
Декан факультета Академии;
Начальник управления Академии;
Начальник центра Академии;
Заведующий кафедрой Академии;
Главный научный сотрудник Академии;
Помощник ректора Академии;
Секретарь Ученого совета Академии;
Начальник отдела Академии;
Начальник дежурной части Академии;
Ведущий научный сотрудник Академии;
Доцент Академии;
Старший прокурор управления, отдела Академии;
Старший научный сотрудник Академии;
Старший преподаватель Академии;
Прокурор управления, отдела Академии;
Инспектор управления, отдела Академии;
Научный сотрудник Академии;
Преподаватель Академии.
Глава 3. Должности сотрудников центрального аппарата и областного органа Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры (далее - Комитет)
1. Центральный аппарат Комитета:
Начальник управления Комитета;
Начальник отдела Комитета;
Старший прокурор управления, отдела Комитета;
Прокурор управления, отдела Комитета.
2. Областные органы Комитета:
Начальник областного органа Комитета;
Заместитель начальника областного органа Комитета;
Начальник управления областного органа Комитета;
Заместитель начальника управления областного органа Комитета;
Начальник отдела областного органа Комитета;
Старший прокурор управления, отдела областного органа Комитета;
Прокурор управления, отдела областного органа Комитета.