"Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есепті және оны құрастыру Нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 102 бұйрығына өзгерістерді енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 4 мамырдағы № 61 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 23 мамырда № 16910 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды есепті және оны құрастыру Нұсқаулығын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9852 болып тіркелген, 2014 жылдың 24 қарашасында "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды) 2014 жылғы 1 қарашадағы № 102 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е статистикалық есеп нысанда:
"Тергеу және анықтау бөлімшелерінің негізгі көрсеткіштері" № 1-кестесі осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Бұлтартпау шарасын таңдау бойынша тергеу және анықтау бөлімшелерінің көрсеткіштері" № 4-кестесі осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды есепті құрастыру бойынша Нұсқаулықта:
10-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"10. "Қылмыстық қудалау органдарының негізгі көрсеткіштері" есебінің № 1-кестесі СДТБТ-де толтырылатын ЭАЕҚ негізінде автоматты режимде қалыптастырылады, бұл кесте қылмыстық қудалау органдары жұмыстарының негізгі көрсеткішін белгілейді.";
12, 13, 14, 15-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Кесте жолдары қылмыстық қудалау органдары жұмыстарының негізгі көрсеткіштерін қамтиды, оның ішінде есепті мерзімнің басында өндірісте тұрған істердің қалдықтары (1-жол), өндіріске алынған істер (2-жол), есепті мерзімде өндірісте тұрған істер саны (15-жол), электрондық форматта тағайындалды (16-жол).
13. Аяқталған қылмыстық істер туралы мәліметтер (негізгі істер, сондай-ақ, аяқталған эпизодтар бойынша негізгі істермен біріктірілген қылмыстық істер), оның ішінде электрондық форматтағы істер 18-40 жолдарда орналастырылады.
14. 41-жолда салдары, аймағы бойынша жолданған істер белгіденеді, 43-жолда сотқа дейінгі тергеп тексеру мерзімдері үзілген істер бойынша қылмыстық істер, 45-47-жолдарда прокурор немесе анықтау органының бастығы бұйрықтық өндірісті қолдану туралы қаулыны бекітуден бас тарту туралы мәліметтер, 48-жолда сотқа жіберілген қылмыстық істер, өндірістегі есепті марзімде тұрған біріктірілген қылмыстық істер 53-жолда, 54,55-жолдарда есепті мерзімнің соңыедағы аяқталмаған қылмыстық істердің қалдығы, оның ішінде тұлғаларға қатысты.

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 102 "Об утверждении отчета формы № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" и Инструкции по его составлению"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 мая 2018 года № 61. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2018 года № 16910
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 102 "Об утверждении отчета формы № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" и Инструкции по его составлению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9852, опубликован 24 ноября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в форме статистического отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования", утвержденного указанным приказом:
таблицу № 1 "Основные показатели органов уголовного преследования" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
таблицу № 4 "Показатели работы органов уголовного преследования по избранию меры пресечения" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в Инструкции по составлению статистического отчета формы № 1-Е "О работе органов уголовного преследования", утвержденной указанным приказом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Таблица № 1 отчета "Основные показатели работы органов уголовного преследования" формируется в автоматизированном режиме на основании ЭИУД, заполняемых в ЕРДР, которая отражает основные показатели работы органов уголовного преследования.";
пункты 12, 13, 14, 15 изложить в следующей редакции:
"12. Строки таблицы содержат основные показатели работы органов уголовного преследования, в том числе остаток дел, находящихся в производстве на начало отчетного периода (строка 1), принято к производству дел (строка 2), количество дел, которые находились в производстве в отчетном периоде (строка 15), назначено в электронном формате (строка 16).
13. Сведения об оконченных уголовных делах (основные дела, а также уголовные дела по оконченным эпизодам, присоединенные к основным делам), в том числе в электронном формате распределяются в строках 18-40.
14. В строке 41 отражаются дела, направленные по подследственности, территориальности, в строке 43 – уголовные дела, по которым прерваны сроки досудебного расследования, в строках 45-47 – сведения об отказах начальником органа дознания и прокурором в утверждении постановления о применении приказного производства, в строке 48 – направлено уголовных дел в суд, соединенные уголовные дела в отчетном периоде из числа находившихся в производстве отражаются в строке 53, в строках 54-55 – остаток неоконченных уголовных дел на конец отчетного периода, в том числе с лицами.

15. Қылмыстық қудалау органдарының тергеу әрекеттері туралы өтінішхаттары 56-83-жолдарда белгіленген.";
16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29-тармақтары алып тасталсын.
50-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"50. "Бұлтартпау шарасын таңдау бойынша қылмыстық қудалау органдар жұмысының көрсеткіштері" № 4 кестесі СДТБТ-ға енгізілетін ЭАЕҚ негізінде автоматты режимде қалыптастырылады, бұл кесте Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексіне сәйкес бұлтартпау шарасы қолданылған ұстап алынған (соның ішінде кәмелетке толмаған тұлғалар) тұлғалар туралы мәліметтерді қамтиды.";
52, 53, 54, 55, 56-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"52. 1-жолда оларға қатысты мынадай бұлтартпау шарасы таңдалған тұлғалар саны көрсетіледі: 2-жолда – ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат, 3-жолда – жеке кепілгерлік, 4-жолда – әскери қызметшіні әскери бөлім қолбасшылығының байқауда ұстауына беру, 5-жолда – кәмелетке толмаған тұлғаны қарауға ұстауға беру, 6-жолда – кепіл, 7-жолда – үйде қамау және 8-жолда – күзетпен ұстау.
53. 1-8-жолдардағы мәліметтер тұлғаға процестік мәжбүрлеу шарасы қолданылғаны-қолданылмағанына байланыссыз бейнеленеді (бір тұлғаға қатысты таңдалған барлық бұлтартпау, соның ішінде қайталама шаралары ескеріледі).
54. 9-дан 60-ға дейінгі жолдардың қалыптасуы бастапқы қабылданған шешім бойынша ұсталған тұлғалар туралы мәліметтер белгіленеді (ұсталған мерзімдерін қоспағанда).";
55. 61-71-жолдар қылмыстық қудалау органдары жіберген "күзетпен ұстау", "үйде қамауда ұстау", "кепіл" ретінде бұлтартпау шараларын тағайындау туралы қылмыстық қудалау органдары жолдаған мәліметтер 61-71 жолдарында белгіленген.
56. Аяқталған қылмыстық істер бойынша күзетпен қамауда ұсталған тұлғалар, оларды ұстау мерзімдері бойынша бөлініп 72-76 жолдарда белгіленген. Деректердің көрсеткіштерін есепке алу ЭАЕҚ бойынша жүргізіледі, онда сотқа жіберу туралы шешім көрсетіледі, және тұлғаға қатысты күзетпен ұстау ретінде бұлтартпау шарасы тағайындалған, сондай-ақ, аталған тұлғабойынша соңғы қабылданған шешім ескеріледі.
77-82 жолдарда аяқталмаған істер бойынша күзетпен ұсталған адамдардың саны белгіленеді.";
57, 58, 59-тармақтар алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде қағаз және электрондық түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Республикалық құқықтық ақпарат орталығына" ресми жариялау үшін және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдануын;

15. Ходатайства органов уголовного преследования о следственных действиях указаны в строках 56-83.";
пункты 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 исключить;
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. Таблица № 4 "Показатели работы органов уголовного преследования по избранию меры пресечения" формируется в автоматизированном режиме на основании ЭИУД, заполняемых в ЕРДР, которая отражает сведения о задержанных лицах и лицах, в отношении которых избиралась мера пресечения (в том числе несовершеннолетних) в соответствии с Уголовно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.";
пункты 52, 53, 54, 55, 56 изложить в следующей редакции:
"52. В строке 1 отражается количество лиц, в отношении которых избрана мера пресечения: подписка о невыезде и ненадлежащем поведении – строка 2, личное поручительство – строка 3, передача военнослужащего под наблюдение командования воинской части – строка 4, отдача несовершеннолетнего под присмотр – строка 5, залог – строка 6, домашний арест – строка 7 и содержание под стражей – строка 8.
53. Сведения в строках 1-8 отражаются независимо от того, применялась ли к лицу мера процессуального принуждения (учитываются все меры пресечения, избранные в отношении одного лица, в том числе и повторные).
54. В строках с 9 по 60 указываются сведения о задержанных лицах, формирование этих строк (за исключением сроков задержания) производится по первоначальному принятому решению.
55. Строки 61-71 содержат сведения о направленных органом уголовного преследования ходатайствах об избрании мер пресечения в виде "содержания под стражей", "домашнего ареста" и "залога".
56. Лица, содержавшиеся под стражей, по оконченным уголовным делам с разбивкой по срокам содержания распределяются в строках 72-76. Учет показателей данных строк ведется по ЭИУД, где отражено решение о направлении в суд и в отношении лица избрана мера пресечения в виде содержания под стражей, при этом учитывается последнее решение в отношении данного лица.
Число лиц, содержащихся под стражей по неоконченным делам распределяется в строках 77-82.";
пункты 57, 58, 59 исключить.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;