"Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 30 қаңтардағы № 35 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 17 сәуірдегі № 162 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 23 мамырда № 16918 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 646 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 26.11.2018 № 646 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 30 қаңтардағы № 35 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14853 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрде эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 19 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабы 3-тармағы
2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 919 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидаларында:
3 - тармақ алынып тасталсын;
17 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Оқу орындары облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдарына ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-не дейін осы Қағидаларға 4- қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТжКБ бар кадрларды даярлау барысы туралы есеп (портал арқылы электрондық түрде немесе/не қағаз түрінде) береді.";
41 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Халықты жұмыспен қамту орталықтары ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамға портал арқылы электрондық түрде немесе/не қағаз түрінде есепті ұсынады.
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдары халықты жұмыспен қамту орталықтарының есептері негізінде ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы есеп ұсынады.";

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 января 2017 года № 35 "Об утверждении Правил организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 апреля 2018 года № 162. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2018 года № 16918. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 646 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 26.11.2018 № 646 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 января 2017 года № 35 "Об утверждении Правил организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14853, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 19 марта 2017 года) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", Программой развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 919 ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 исключить;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Учебные заведения предоставляют в местные исполнительные органы в области образования областей, городов Астана и Алматы ежемесячно до 1 числа месяца, следующего за отчетным, отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО (в электронном виде через портал или/либо вручную) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Центры занятости населения предоставляют отчетность в электронном виде через портал или/либо вручную ежемесячно к 5 числу месяца, следующему за отчетным, в акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов".
Местные исполнительные органы по вопросам занятости населения областей, городов Астана и Алматы на основе отчетов центров занятости населения предоставляют отчет о ходе краткосрочного профессионального обучения уполномоченному органу по вопросам занятости населения ежемесячно к 5 числу месяца, следующему за отчетным, по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.";

4, 5, 6, 10, 11 - қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 - қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Техникалық және кәсіптік білім департаменті (Н.Ж. Оспанова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындаулы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі А.Қ. Аймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
М.Әбілқасымова
10 мамыр 2018 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
Н. Айдапкелов
2018 жылғы 28 сәуір
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі № 162
бұйрығына 1-қосымша
Техникалық және кәсіптік білімі
бар кадрларды даярлауды және
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды
ұйымдастыру қағидаларына
4- қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
ТжКБ кадрларын даярлау барысы туралы есеп

приложения 4, 5, 6, 10, 11 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту технического и профессионального образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Оспанова Н.Ж.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Аймагамбетова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
"Согласован"
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
М. Абылкасымова
10 мая 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Айдапкелов
28 апреля 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра образования
науки Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 162
Приложение 4
к Правилам организации подготовки
кадров с техническим и профессиональным
образованием и краткосрочного
профессионального обучения
Форма предназначена для
сбора административных данных
Отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО

1. "ТжКБ кадрларын даярлау барысы туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан (бұдан әрі - Нысан) осы бұйрықпен бекітілген Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлау және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидасының 17 - тармағына сәйкес әзірленген.
Нысанды енгізудің негізгі міндеті ТжКБ кадрларын даярлау барысы туралы мәліметтерді алу болып табылады.
2. Нысанды оқу орындарының қызметкерлері есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне дейін "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы немесе/не қолмен толтырылады және облыстың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдарға беріледі.
3. Нысан 9-11-сыныптарды бітірушілер, оқу орындарына түспеген, жұмыс іздеп жүрген адамдар және тұрмысы төмен отбасылардың мүшелері, сондай-ақ Бағдарламаның 5.1.1 - тармағына сәйкес азаматтардың өзге санаттары келесі азаматтар санаттары бойынша оқу орындары берген деректердің негізінде толтырылады және ұсынылады.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында мамандықтың атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында біліктіліктің атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында оқыту мерзімі көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында өтініш берген адамдар саны көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында оқуға қабылданған адамдардың саны көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында оқып жатқан студенттер саны (жаңа қабылдау есебімен және өткен курстардан қалғандар) көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында оқуды бітіргендер адамдардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 8-бағанында оқудан шығарылған адамдардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 9-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан сабақты қалдыру себебі бойынша аяқталмаған адамдардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 10-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан сабақ үлгермеу себебі бойынша саны көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан ішкі тәртіпті бұзу себебінен оқуды аяқтамаған адамдардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 12-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан өз еркімен оқуды аяқтамаған адамдар саны көрсетіледі.
16. Нысанның 13-бағанында шығарылғандар жалпы санынан ауыру себебімен оқуды аяқтамаған адамдар көрсетіледі.
17. Нысанның 14-бағанында шығарылғандар жалпы санынан Қазақстан Республикасы әскер қатарына алынғандар саны көрсетіледі.
18. Нысанның 15-бағанында шығарылғандар жалпы санынан жұмысқа орналасу себебімен оқуды аяқтамаған адамдардың саны көрсетіледі.

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО" (далее – Форма) разработана в соответствии с пунктом 17 Правил организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения, утвержденных настоящим приказом.
Основной задачей ведения Формы является получение сведений о ходе подготовки кадров с ТиПО.
2. Форма заполняется работниками учебных заведений до 1 числа месяца, следующего за отчетным посредством автоматизированной информационной системы "Рынок труда" или/либо вручную и передается в Местный исполнительный орган в области образования области, города Астана и Алматы.
3. Форма заполняется и предоставляется на основании данных учебных заведений по следующим категориям граждан: выпускники 9-11 классов, лица, не поступившие в учебные заведения, ищущие работу и члены малообеспеченных семей, а также иные согласно пункту 5.1.1 Программы.
2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается наименование специальности.
5. В графе 2 Формы указывается наименование квалификации.
6. В графе 3 Формы указывается срок обучения.
7. В графе 4 Формы указывается количество человек, подавших заявление.
8. В графе 5 Формы указывается количество человек, принятых на обучение.
9. В графе 6 Формы указывается количество обучающихся студентов (с учетом нового приема и переходящих с предыдущих курсов обучения).
10. В графе 7 Формы указывается количество человек, завершивших обучение.
11. В графе 8 Формы указывается общее количество отчисленных человек.
12. В графе 9 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине пропусков из общего количества отчисленных.
13. В графе 10 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине неуспеваемости из общего количества отчисленных.
14. В графе 11 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине нарушений внутреннего распорядка из общего количества отчисленных.
15. В графе 12 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по собственному желанию из общего количества отчисленных.
16. В графе 13 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине наличия заболевания из общего количества отчисленных.
17. В графе 14 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине призыва на срочную службу в Вооруженные силы Республики Казахстан из общего количества отчисленных.
18. В графе 15 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине трудоустройства из общего количества отчисленных.

19. Нысанның 16-бағанында шығарылғандар жалпы санынан қайтыс болғандар саны көрсетіледі.
20. Нысанның 17-бағанында шығарылғандар жалпы санынан туу, бала күтімімен кеткендер саны көрсетіледі.
21. Нысанның 18-бағанында шығарылғандар жалпы санынан тұрақты орын ауыстырғандар саны көрсетіледі.
22. Нысанның 19-бағанында шығарылғандар жалпы санынан басқада жағдайлар саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі № 162
бұйрығына 2-қосымша
Техникалық және кәсіптік білімі
бар кадрларды даярлауды және
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды
ұйымдастыру қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинау
үшін арналған нысан
ТжКБ кадрларын даярлау барысы туралы есеп

19. В графе 16 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение причине смерти из общего количества отчисленных.
20. В графе 17 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине беременности, родов, отпуска по уходу за ребенком из общего количества отчисленных.
21. В графе 18 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине смены постоянного местожительства из общего количества отчисленных.
22. В графе 19 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по прочим причинам из общего количества отчисленных.
Приложение 2
к приказу Министра образования
науки Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 162
Приложение 5
к Правилам организации подготовки
кадров с техническим и
профессиональным образованием
и краткосрочного
профессионального обучения
Форма предназначена
для сбора административных
данных
Отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО

Есептік кезең 20 __ - 20 ___оқу жылы
Индексі: № 3-КД нысан
Кезеңділігі: ай сайын
Респонденттер: Білім беру саласындағы уәкілетті орган
Қайда ұсынылады: Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға
Ұсыну мерзімі: айдың 10-на дейін есепті айдан кейінгі айға дейін
№ р/с
Өңірдің атауы
Есепті жыдға қабылдау жоспары, адам саны
Ұсыныс берген адам саны
Оқуға қабалданған адам саны
Оқуды бітірген адам саны
Оқудан шығарылған адам саны
Оқуды бітіргендерден жұмысқа орналасқандар саны

Отчетный период 20 __ - 20__ учебный год
Индекс: форма № ПК-3
Периодичность: ежемесячная
Респонденты: Уполномоченный орган в области образования
Куда представляется: в Уполномоченный орган по вопросам занятости населения
Срок представления: до 10 числа месяца, следующего за отчетным
№ п/п
Наименование регионов
План приема на отчетный год, человек
Количество человек подавших заявление
Количество человек принятых на обучение
Количество человек завершивших обучение
Количество человек отчисленных
Количество человек трудоустроенных из завершивших обучение

Бітіргендердің жұмысқа орналасқандар үлесі, % (баған 8/ баған 6 Х100%)
Бұрынғы курстардан өткендер мен жаңа қабылдауды есепке ала отырып оқып жатқан студенттер саны
ТжКБ бар кадрлар даярлауды ұйымдастыруға шарт жасалған оқу орындарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Орындаушы: ________________________________________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны
Әкімшілік есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысандағы қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысанға қосымша
"ТжКБ кадрларын даярлауға қабылданған қатысушылар туралы туралы" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме 1. Жалпы ережелер

Доля лиц, трудоустроенных от числа завершивших, % (графа 8/ графа 6 Х100%)
Количество обучающихся студентов с учетом нового приема и переходящих с предыдущих курсов обучения
Количество учебных заведений, с которыми заключены договора на подготовку кадров с ТиПО
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Исполнитель: __________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Пояснение по заполнению формы административной отчетности приведено в
приложении к настоящей форме.
Приложение к форме, предназначенной
для сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО"
1. Общие положения

1. "ТжКБ кадрларын даярлау барысы туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған Нысан (бұдан әрі – Нысан) осы бұйрықпен бекітілген Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидаларының 19-тармағына сәйкес әзірленген.
Нысанды енгізудің негізгі міндеті 9-11-сыныптарды бітірушілер, оқу орындарына түспеген, жұмыс іздеп жүрген адамдар және тұрмысы төмен отбасылардың мүшелері, сондай-ақ Бағдарламаның 5.1.1 - тармағына сәйкес азаматтардың өзге санаттары келесі азаматтар санаттары бойынша ТжКБ кадрларын даярлау туралы деректерді алу.
2. Нысан Білім беру саласындағы уәкілетті органның қызметкерлері айдың 10-на дейін есепті айдан кейінгі айға дейін қолмен толтырылады және Нысандарды жұмыспен қамту саласындағы өкілетті органдарға беруді қамтамасыз етеді.
3. Нысан Облыстық, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдар ұсынған деректер негізінде толтырылады.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында өңірдің атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында есепті жылдың ТжКБ кадрларын даярлауға қабылдау жоспары көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында оқуға өтініш жасаған адам саны көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында оқуға қабылданған адамдар саны көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында оқуды бітірген адамдар саны көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында оқудан шығарылған адамдар саны көрсетіледі.
11. Нысанның 8-бағанында оқу бітірген адамдардың жұмысқа орналасқандар саны көрсетіледі.
12. Нысанның 9-бағанында бітіргендердің соңынан жұмысқа орналасқан адамдардың үлесі көрсетіледі. Көрсеткіш алымында оқу бітіргендердің жұмысқа орналасқан адамдардың саны туралы деректерді (8-баған) X100% бөлгіштегі оқуды бітірген адамдар санына (6-баған) бөлу арқылы есептеледі.
13. Нысанның 10-бағанында бұрынғы курстардан өткендер және жаңа қабылдауды есепке ала отырып оқып жатқан студенттер саны көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында ТжКБ бар кадрлар даярлауды ұйымдастыруға шарт жасалған оқу орындарының саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 17 сәуірдегі № 162
бұйрығына 4-қосымша
Техникалық және кәсіптік
білімі бар кадрларды даярлауды
және қысқа мерзімді
кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
қағидаларына 10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы есеп

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО" (далее – Форма) разработана в соответствии с пунктом 19 Правил организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения, утвержденных настоящим приказом.
Основной задачей ведения Формы является получение сведений о ходе подготовки кадров с ТиПО следующих категорий граждан: выпускники 9-11 классов, лица, не поступившие в учебные заведения, ищущие работу и члены малообеспеченных семей, а также иные согласно пункту 5.1.1 Программы.
2. Форма заполняется работниками Уполномоченного органа в области образования до 10 числа месяца, следующего за отчетным, вручную и передается в Уполномоченный орган по вопросам занятости населения.
3. Форма заполняется и предоставляется на основании данных местных исполнительных органов в области образования.
2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается порядковый номер строки.
5. В графе 2 Формы указывается наименование региона.
6. В графе 3 Формы указывается план приема на подготовку кадров с ТиПО на отчетный год.
7. В графе 4 Формы указывается количество человек, подавших заявление.
8. В графе 5 Формы указывается количество человек, принятых на обучение.
9. В графе 6 Формы указывается количество человек, завершивших обучение.
10. В графе 7 Формы указывается количество отчисленных человек.
11. В графе 8 Формы указывается количество человек, трудоустроенных в текущем году из числа, завершивших обучение.
12. В графе 9 Формы указывается доля лиц, трудоустроенных от числа завершивших. Показатель рассчитывается путем деления данных о количестве человек трудоустроенных из завершивших обучение в числителе (графа 8) на количество человек, завершивших обучение в знаменателе (графа 6) Х100%.
13. В графе 10 Формы указывается количество обучающихся студентов с учетом нового приема и переходящих с предыдущих курсов обучения.
14. В графе 11 Формы указывается количество учебных заведений, с которыми заключены договора на организацию подготовки кадров с ТиПО.
Приложение 4
к приказу Министра образования
науки Республики Казахстан
от 17 апреля 2018 года № 162
Приложение 10
к Правилам организации
подготовки кадров с техническим
и профессиональным
образованием и краткосрочного
профессионального обучения
Форма предназначена для
сбора административных данных
Отчет о ходе краткосрочного профессионального обучения

1. "Қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы есеп" әкімшілік деректер жинау үшін арналған нысан (бұдан әрі - Нысан) осы бұйрықпен бекітілген Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлау және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидасының 39 - тармағына сәйкес әзірленген.
Нысанды енгізудің негізгі міндеті қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы деректерді алу.
2. Нысан оқу орындарының қызметкерлері есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне дейін "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы немесе/не қолмен толтырады және Халықты жұмыспен қамту орталықтарына беріледі.
3. Нысан 29 жасқа дейінгі жастағы жастар мен халықты жұмыспен қамту орталықтарында тіркелуіне қарамастан жұмыссыздар, өзін-өзі жұмыспен қамтығандар және қысқартылатын жұмыскерлер келесі азаматтардың санаттары бойынша оқу орындары берген деректердің негізінде толтырылады және ұсынылады.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында мамандықтың атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында біліктіліктің атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында оқыту мерзімі көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында өтініш берген адамдар саны көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында оқуға қабылданған адамдардың саны көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында оқып жатқан студенттердің/адамдардың саны көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында оқуды бітірген адамдардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 8-бағанында оқудан шығарылған адамдардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 9-бағанында оқудан шығарылғандардың жалпы санынан сабақты қалдыру себебі бойынша саны көрсетіледі.
13. Нысанның 10-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан сабақ үлгермеу себебі бойынша саны көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан ішкі тәртіпті бұзу себебінен оқуды аяқтамаған адамдардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 12-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан өз еркімен оқуды аяқтамаған адамдар саны көрсетіледі.
16. Нысанның 13-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан ауыру себебінен оқуды аяқтамаған адамдар көрсетіледі.
17. Нысанның 14-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан Қазақстан Республикасы әскер қатарына алынғандар саны көрсетіледі.
18. Нысанның 15-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан жұмысқа орналасу себебімен оқуды аяқтамаған адамдардың саны көрсетіледі.
19. Нысанның 16-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан қайтыс болғандар саны көрсетіледі.

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет о ходе краткосрочного профессионального обучения" (далее – Форма) разработана в соответствии с пунктом 39 Правил организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения, утвержденных настоящим приказом.
Основной задачей ведения Формы является получение сведений о ходе краткосрочного профессионального обучения.
2. Форма заполняется работниками учебных заведений до 1 числа месяца, следующего за отчетным посредством автоматизированной информационной системы "Рынок труда" или/либо вручную и передается в Центры занятости населения.
3. Форма заполняется и предоставляется на основании данных учебных заведений по следующим категориям граждан: молодежь в возрасте до 29 лет и безработные, независимо от регистрации в центрах занятости населения, самозанятые и сокращаемые работники.
2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается наименование специальности.
5. В графе 2 Формы указывается наименование квалификации.
6. В графе 3 Формы указывается срок обучения.
7. В графе 4 Формы указывается количество человек, подавших заявление.
8. В графе 5 Формы указывается количество человек, принятых на обучение.
9. В графе 6 Формы указывается количество обучающихся студентов/лиц.
10. В графе 7 Формы указывается количество человек, завершивших обучение.
11. В графе 8 Формы указывается общее количество отчисленных человек.
12. В графе 9 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине пропусков из общего количества отчисленных.
13. В графе 10 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине неуспеваемости из общего количества отчисленных.
14. В графе 11 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине нарушений внутреннего распорядка из общего количества отчисленных.
15. В графе 12 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по собственному желанию из общего количества отчисленных.
16. В графе 13 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине болезни из общего количества отчисленных.
17. В графе 14 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине призыва на срочную службу в Вооруженные силы Республики Казахстан из общего количества отчисленных.
18. В графе 15 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине трудоустройства из общего количества отчисленных.
19. В графе 16 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение причине смерти из общего количества отчисленных.

1. Жалпы ережелер
1. "Қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы есеп" әкімшілік деректер жинау үшін арналған нысан (бұдан әрі-Нысан) осы бұйрықпен бекітілген Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлау және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидасының 41 - тармағына сәйкес әзірленген.
Нысанды енгізудің негізгі міндеті 29 жасқа дейінгі жастағы жастар мен халықты жұмыспен қамту орталықтарында тіркелуіне қарамастан жұмыссыздар, өзін-өзі жұмыспен қамтығандар және қысқартылатын жұмыскерлер келесі азаматтардың санаттары бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы деректерді алу.
2. Нысан халықты жұмыспен қамту орталықтарының, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың қызметкерлері есепті айдан кейінгі айдың 5-ші күніне дейін қолмен толтырылады және Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
3. Нысан халықты жұмыспен қамту орталықтарының, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдарының ұсынған деректер негізінде толтырылады.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында білім беру ұйымдарының атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында мамандықтың атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында біліктіліктің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында оқыту мерзімі көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында өтініш берген адамдар саны көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында оқуға қабылданған адамдардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 8-бағанында оқып жатқан студенттердің (бұрынғы курстардан өткендер мен жаңа қабылдауды есепке ала отырып) саны көрсетіледі.
12. Нысанның 9-бағанында оқуды аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 10-бағанында оқудан шығып кеткен адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында ағымдағы жылы бітіргендердің ішінен жұмысқа орналасқандардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 12-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан сабақ үлгермеу себебі бойынша саны көрсетіледі.
16. Нысанның 13-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан сабақты қалдыру себебі бойынша санынан көрсетіледі.
17. Нысанның 14-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан ішкі тәртіпті бұзу себебінен саны көрсетіледі.
18. Нысанның 15-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан өз еркімен оқуды аяқтамаған адамдар саны көрсетіледі.
19. Нысанның 16-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан ауыру себептермен оқуды аяқтамаған адамдар саны көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет о ходе краткосрочного профессионального обучения" (далее – Форма) разработана в соответствии с пунктом 41 Правил организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения, утвержденных настоящим приказом.
Основной задачей ведения Формы является получение сведений о ходе краткосрочного профессионального обучения ТиПО следующих категорий граждан: молодежь в возрасте до 29 лет и безработные, независимо от регистрации в центрах занятости населения, самозанятые и сокращаемые работники.
2. Форма заполняется работниками Центров занятости населения, местных исполнительных органов по вопросам занятости населения области, городов Астана и Алматы до 5 числа месяца, следующего за отчетным, вручную и передается в Уполномоченный орган по вопросам занятости населения.
3. Форма заполняется и предоставляется на основании данных центров занятости населения, местных исполнительных органов по вопросам занятости населения области, городов Астана и Алматы.
2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается порядковый номер строки.
5. В графе 2 Формы указывается наименование организации образования.
6. В графе 3 Формы указывается наименование специальности.
7. В графе 4 Формы указывается наименование квалификации.
8. В графе 5 Формы указывается срок обучения.
9. В графе 6 Формы указывается количество человек, подавших заявление.
10. В графе 7 Формы указывается количество человек, принятых на обучение.
11. В графе 8 Формы указывается количество обучающихся студентов (с учетом нового приема и переходящих с предыдущих курсов обучения).
12. В графе 9 Формы указывается количество человек, завершивших обучение.
13. В графе 10 Формы указывается общее количество отчисленных человек.
14. В графе 11 Формы указывается количество человек, трудоустроенных в текущем году из числа, завершивших обучение.
15. В графе 12 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине пропусков из общего количества отчисленных.
16. В графе 13 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине неуспеваемости из общего количества отчисленных.
17. В графе 14 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине нарушений внутреннего распорядка из общего количества отчисленных.
18. В графе 15 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по собственному желанию из общего количества отчисленных.
19. В графе 16 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине болезни из общего количества отчисленных.