Жер қойнауын пайдаланушыны бақылаудың өзгеруі туралы хабарлама нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 2 мамырдағы № 290 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 24 мамырда № 16928 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 47-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған жер қойнауын пайдаланушыны бақылаудың өзгеруі туралы хабарлама нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2018 жылғы
2 мамырдағы № 290
бұйрығымен бекітілді
Нысан
Жер қойнауын пайдаланушыны бақылаудың өзгеруі туралы хабарлама
20__жылғы "___" ______________
Жер қойнауын пайдалану құқығына ие жер қойнауын пайдаланушы (жер қойнауын
пайдалану құқығының үлесі)
________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендiру нөмiрi) жер қойнауын пайдаланушыны
бақылаудың өзгеруі туралы хабарлайды.
1.Бақылауды жоғалтқан немесе алған тұлға, мемлекет немесе ұйым туралы мәліметтер (қажеттісінің астын сызыңыз)
1.
жеке тұлғалар үшін – иемденушінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жері, азаматтығы
2.
заңды тұлғалар үшін – атауы, орналасқан жері, мемлекеттік тиесілігін көрсету
3.
мемлекет үшін – мемлекеттің толық атауы, мемлекеттің мүдделерін білдіретін мемлекеттік органның атауы және орналасқан жері

Об утверждении формы уведомления об изменении контроля над недропользователем
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 2 мая 2018 года № 290. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 мая 2018 года № 16928
В соответствии с пунктом 3 статьи 47 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму уведомления об изменении контроля над недропользователем.
2. Департаменту недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Утверждена
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 2 мая 2018 года № 290
Форма
Уведомление об изменении контроля над недропользователем
"___" ______________20__года
Недропользователь, обладающий правом недропользования (долей в праве недропользования)
________________________________________________________________________________
(наименование юридического лица, бизнес идентификационный номер) уведомляет
об изменении контроля над недропользователем.
1. Сведения о лице, государстве или организации, утратившем или получившем (утратившей или получившей) контроль (нужное подчеркнуть)
1.
для физических лиц – фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) приобретателя, место жительства, гражданство
2.
для юридических лиц – наименование, место нахождения, указание на государственную принадлежность
3.
для государства – полное название государства, наименование и место нахождения государственного органа, представляющего интересы государства

2. Бақылаудың нысаны мен тәсілі, сондай-ақ бақылауды жоғалту немесе иелену негіздері (қажетсінің астын сызыңыз)
1.
бақылаудың нысаны, тәсілі "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 47-бабы 5-тармағына сәйкес жер қойнауын пайдаланушыны бақылауды жоғалтқанға немесе алғанға дейін тиесілі бақылау құқығының көлемін көрсете отырып
2.
бақылаудың нысаны, тәсілі "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 47-бабы 5-тармағына сәйкес жер қойнауын пайдаланушыны бақылауды жоғалтқанға немесе алғанға дейін тиесілі бақылау құқығының көлемін көрсете отырып
3.
бақылауды жоғалту немесе алу негіздері (құжаттардың деректемелерін көрсете отырып)
__________________________________________________________________
тегі,аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), жер
қойнауын пайдаланушының немесе уәкілетті адамның лауазымы мен қолы
(хабарламаны өкілмен жіберген жағдайда, өкілеттікті куәландыратын тиісті
рәсімделген құжат салынады)
мөр орны (бар болған жағдайда)

2. Форма и способ контроля, а также основание утраты или приобретения контроля (нужное подчеркнуть)
1.
форма, способ контроля в соответствии с пунктом 5 статьи 47 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" с указанием объема принадлежащих прав контроля до утраты или приобретения контроля над недропользователем
2.
форма, способ контроля в соответствии с пунктом 5 статьи 47 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" с указанием объема принадлежащих прав контроля после утраты или приобретения контроля над недропользователем
3.
основание утраты или приобретения контроля (с указанием реквизитов документов)
________________________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
должность и подпись недропользователя или уполномоченного лица (в случае направления
уведомления представителем, прикладывается надлежаще оформленный документ,
удостоверяющий полномочия)
место печати (в случае наличия)