Пайдалы қатты қазбаларды қайта өңдеу туралы келісімді жасасуға өтініш нысанын және қайта өңдеу жобасының бизнес-жоспарын жасау талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 324 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 мамырда № 16962 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертуі!
Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 243-бабының 1-тармағына және 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес пайдалы қатты қазбаларды қайта өңдеу туралы келісімді жасасуға өтініш нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес қайта өңдеу жобасының бизнес-жоспарын жасау талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
6. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2018 жылғы
11 мамырдағы № 324 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Пайдалы қатты қазбаларды қайта өңдеу туралы келісімді жасасуға өтініш

Об утверждении формы заявления на заключение соглашения о переработке твердых полезных ископаемых и требований по составлению бизнес-плана проекта переработки
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 324. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2018 года № 16962
В соответствии с пунктом 1 и подпунктом 4) пункта 2 статьи 243 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму заявления на заключение соглашения о переработке твердых полезных ископаемых согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) требования по составлению бизнес-плана проекта переработки согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 11 мая 2018 года № 324
Форма
Заявление на заключение соглашения о переработке твердых полезных ископаемых

1. Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы туралы мәлімет
1.
Заңды тұлғаның атауы
2.
Заңды тұлғаның тіркеуден (қайта тіркеуден) өтуі туралы ақпарат (күні, негізі)
3.
Орналасқан жері:
Заңды мекенжайы
нақты орналасқан жері
4.
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
5.
Заңды тұлғаның басшысы
_________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_________________________________
(телефон, факс, электрондық почта)
6.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 47-бабына сәйкес жер қойнауын пайдаланушыларды бақылайтын тұлғалар мен ұйымдар туралы мәліметтер

1. Сведения о юридическом лице Республики Казахстан
1.
Наименование юридического лица
2.
Информация о прохождении регистрации (перерегистрации) юридического лица (дата, основание)
3.
Местонахождение:
юридический адрес,
фактическое местонахождение
4.
Бизнес идентификационный номер
5.
Руководитель юридического лица
______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(телефон, факс, электронная почта)
6.
Сведения о лицах и (или) организациях, прямо или косвенно контролирующих деятельность недропользователя в соответствии со статьей 47 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании"

2. Пайдалы қатты қазбаларды (бұдан әрі-ПҚҚ) қайта өңдеу жобасы туралы
мәлімет
7.
ПҚҚ қатысты жобаны қайта өңдеуді сипаттау (пайдалы қазбаның болжалды шикізат көзі), шикізат түрі (пайдалы қазбаның), кен орнының атауы, орналасқан орны, үлес салмағы )
8.
ПҚҚ қайта өңдеу жобасын іске асыру орны
9.
Инвестициялау үшін таңдалған қызметтің басым түрлері (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуші кластың деңгейінде)
10.
Қосылған құнға салықтың есебінсіз заңды тұлғаның белгіленген активіндегі инвестициялар көлемі (алдағы кезеңде пайдалануға белгіленген активтің енгізілетін күніне дейінгі, бірақ ПҚҚ қайта өңдеу туралы келісім жасасу жөніндегі қол қою өтінімді беруден 24 ай бұрын және (немесе) қолдануға берілгенге дейінгі алдағы кезеңдердің шығындары ескеріледі)
__________________________________
(теңге)
11.
Жобаны қаржыландыру көздері, бар:

2. Сведения о проекте переработки твердых полезных ископаемых (далее-ТПИ)
7.
Описание проекта переработки ТПИ (предполагаемый источник сырья (полезного ископаемого), вид сырья (полезного ископаемого), наименование месторождений, место расположения, удельный вес)
8.
Место реализации проекта переработки ТПИ
9.
Выбранный (ые) для инвестирования приоритетный (ые) вид (ы) деятельности (на уровне классов общего классификатора видов экономической деятельности)
10.
Объем инвестиций в фиксированные активы юридического лица без учета налога на добавленную стоимость (учитываются затраты до дня ввода фиксированного актива в эксплуатацию, но не ранее 24 месяцев до дня подачи заявления по заключению соглашения о переработке ТПИ, и (или) затраты будущих периодов до ввода в эксплуатацию)
______________________________
(тенге)
11.
Источники финансирования проекта, наличие:

1) меншік қаражаттары
2) қарыз қаражаттары
3) бюджеттік қаражаттар
1)________________________________
(аудиторлық қорытындымен бірге соңғы есептік кезеңнің қаржылық есептілігі немесе соңғы алты ай ішіндегі ақшаның айналымы және қалғаны туралы үзінді немесе меншікті қаражаттың болуын растайтын құжаттың басқа да түрлері)
2)________________________________
(қарыз шартаның көшірмесі не банк қарызының көшірмесі немесе жобаны қаржыландыру көздерін растайтын құжаттардың басқа да түрлері)
3)________________________________
(бюджеттен қаржыландыруды растайтын шарт көшірмесі немесе бюджет қаражатынан қаржыландыруды растайтын құжаттардың басқа да түрлері)
3. Жер қойнауын пайдалану құқығы туралы мәлімет
12.
1) лицензияны берген нөмірі мен күні (келісімшарт)
2) лицензияның қолданылу мерзімі (келісімшарт)
3) жер қойнауын пайдалану құқығының түрі
4. Инвестициялық преференциялар жобасын іске асыру үшін талап етілетіндер
13.
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес инвестициялық преференциялардың түрлері
14.
Талап етілетін инвестициялық преференциялардың мерзімі мен көлемі
Өтініш иесі :
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Қолы:___________________
Толтыру күні: 20__ жыл "__" __________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2018 жылғы
11 мамырдағы № 324 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Қайта өңдеу жобасының бизнес-жоспарын құру бойынша талаптар
1. Қайта өңдеу жобасының бизнес-жоспары мынадай бөлімдерден тұрады:
1) жобаның түйіндемесі;
2) технологиялық бөлім;
3) коммерциялық бөлім;
4) әлеуметтік-экономикалық және экологиялық әсері;
5) қаржылық бөлім.
2. Жобаның түйіндемесі мыналарды:
1) заңды тұлға туралы ақпаратты:
Заңды тұлғаның атауын;
Заңды тұлғаның басшысын (лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда));
Заңды және нақты мекенжайын, телефонын, факсын, электрондық почтасын;
2) жоба бойынша ақпаратты:
жобаның атауын;
жобаның мақсатын;
қайта өндеу жобасын іске асыру орнын (облыс, аудан);
болжалды қайта өңдеу жобасының сипаттамасын (қолданыстағы жаңа өндірістерді құру, кеңейту және жаңарту);
құрылатын жұмыс орындарының санын (уақытша және тұрақты);
3. Технологиялық бөлім мыналарды:
1) сатып алынатын пайдаланылатын және белгіленген активтерді көрсете отырып, қайта өңдеу жобасының технологиясын, сондай-ақ технологиялық процесте импортталатын шикізаттарды және материалдарды сипаттауды;
2) қайта өңдеу жобасында қазіргі заманғы технологияларды қолдануды;
3) осы Талаптарға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша техникалық және құндық сипаттамалар бойынша баламалы шешімдердің салыстырмалы талдауын;

1) собственных средств
2) заемных средств
3) бюджетных средств
1)____________________________
(финансовая отчетность за последний отчетный период, с аудиторским заключением, либо выписка об остатках и движении денег по банковским счетам за последний шесть месяцев, или другие виды документов, подтверждающие наличие собственных средств)
2)____________________________
(копия договора займа или банковского займа или другие виды документов, подтверждающие источники финансирования проекта)
3)____________________________
(копия договора, подтверждающая финансирование из бюджета или другие виды документов, подтверждающие финансирование из бюджетных средств)
3. Сведения о праве недропользования
12.
1) номер и дата выдачи лицензии (контракта)
2) срок действия лицензии (контракта)
3) вид права недропользования
4. Требуемые для реализации проекта инвестиционные преференции
13.
Вид инвестиционных преференций в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан
14.
Срок и объем требуемых инвестиционных преференций
Заявитель:_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись:___________________
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 11 мая 2018 года № 324
Требования по составлению бизнес-плана проекта переработки
1. Бизнес-план проекта переработки состоит из следующих разделов:
1) резюме проекта;
2) технологический раздел;
3) коммерческий раздел;
4) социально-экономическое и экологическое воздействие;
5) финансовый раздел.
2. Резюме проекта включает:
1) информацию о юридическом лице:
наименование юридического лица;
руководитель юридического лица (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии));
юридический и фактический адреса, телефон, факс, электронная почта;
2) информацию по проекту:
наименование проекта;
цель проекта;
место реализации проекта переработки (область, район);
характер предполагаемого проекта переработки (создание новых, расширение и обновление действующих производств);
количество создаваемых рабочих мест (временных и постоянных).
3. Технологический раздел включает:
1) описание технологии проекта переработки с указанием приобретаемых и используемых фиксированных активов, а также импортируемых сырья и материалов в технологическом процессе;
2) применение современных технологий в проекте переработке;
3) сравнительный анализ альтернативных решений по техническим и стоимостным характеристикам по форме, согласно приложению 1 к настоящим Требованиям;

4) осы Талаптарға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаны іске асыру кестесін қамтиды.
4. Коммерциялық бөлім мыналарды:
1) шикізат, материалдар және жабдықтарды жеткізу туралы мәліметтерді:
Пайдаланатын шикізат пен материалдардың түрлерінің тізбесін;
Қазақстан Республикасы аумақтарында және Еуразиялық елдердің экономикалық одақ елдерінде өндірістің болуын ескере отырып, шикізат пен материалдардың (отандық және импорттық) нарығын талдауды (аталған шикізат пен материалдарды импорттау кезінде толтырылады);
пайдаланылатын шикізат пен материалдардың атауы мен көлемін көрсете отырып, инвестициялық жоба шеңберінде жабдыққа арнап шығарылатын, дайын өнімнің бірліктерін өндіруге импортталатын шикізат пен материалдардың шығыстардың орташаландырылған нормаларын;
қажетті технологиялық жабдықтардың тізімін;
пайдалынылатын технологиялық жабдықтардың сипаттамасы және жаңалығы (жабдықтың шыққан күні мен моделі);
инвестициялық артықшылықты ұсынуға өтініш берген заңды тұлғамен шарттық қатынастардың болуын көрсете отырып технологиялық жабдықтарды және шикізатты жеткізушілер;
көліктік шығыстарды, монтаждау және іске қосу жұмыстарын есепке ала отырып технологиялық жабдықтардың құнын;
2) маркетингті: өнімді өткізу – қандай өңірлерде, қандай тұтынушыларға, қандай шетел елдерге жеткізу болжанады, нарықта ұқсас, бірін бірі алмастыратын немесе бірін бірі толықтыратын тауарлар, көрсетілетін қызметтер, болашақта олардың өндірісінің өсуін бағалау, соңғы бірнеше жылдарда импорттың динамикасы және/ немесе тауарлардың экспортын, көлем мен бағасы, негізгі бәсекелестерін көрсетуді қамтиды.
5. Әлеуметтік-экономикалық және экологиялық әсері мыналарды:
1) қайта өндеу жобасының тікелей қатысушылары туралы мәліметтерді: жобаны жасаушы, бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе сәулет, қала құрлысы және құрылыс қызметі салаларындағы көрсететін қызметті орындаушы (іздеу және жобалық қызметті, инжинирингтік қызметтерді қоса алғанда) жабдықтарды жеткізушіні, шикізат пен материалдарды жеткізушілерді, делдалдарды;
2) осы Талаптарға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша еңбек ресурстардағы (саны) жобаның қажеттілігін;
3) осы Талаптарға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша олардың саны шетелдік жұмыс күштерін тарту туралы мәліметтерді;
4) шетелдік жұмыс күштерін тартатын функционалдық міндеттемелерді таратуды;
5) осы Талаптарға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірісті пайдалануға енгізгеннен кейін жұмыскерлердің қажеттілігін;
6) инвестициялық жобаны іске асыру кезінде күтілетін әлеуметтік нәтижені;
7) шетелдік жұмыс күштерін кейіннен ауыстыру үшін жергілікті кадрлардың біліктілік деңгейін арттыру бойынша іс-шаралар жоспарын;

4) график реализации проекта по форме согласно приложению 2 к настоящим Требованиям.
4. Коммерческий раздел включает:
1) сведения о поставках сырья, материалов и оборудования:
перечень видов используемого сырья и материалов;
анализ рынка сырья и материалов (отечественного и импортного) с учетом наличия производства на территории Республики Казахстан и странах Евразийского экономического союза (заполняется при импорте данного сырья и материалов);
усредненная норма расходов импортируемого сырья и материалов на производство единицы готовой продукции, выпускаемой на оборудовании в рамках инвестиционного проекта, с указанием наименования и объема используемого сырья и материалов;
перечень необходимого технологического оборудования;
описание используемого технологического оборудования и ее новизны (дата выпуска и модель оборудования);
поставщики технологического оборудования и сырья с указанием наличия договорных отношений с юридическим лицом, подавшим заявку на предоставление инвестиционных преференций;
стоимость технологического оборудования с учетом транспортных расходов, монтажных и пусконаладочных работ;
2) маркетинг: сбыт продукции - указать в какие регионы, каким потребителям, в какие страны за рубежом предполагается поставка, имеются ли на рынке аналогичные, взаимозаменяемые или взаимодополняемые товары, услуги, оценка будущего роста их производства, динамика импорта и/или экспорта товаров за последние несколько лет, объем и цены, основные конкуренты.
5. Социально-экономическое и экологическое воздействие включает:
1) сведения о непосредственных участниках проекта переработки: проектоустроитель, генеральный подрядчик, подрядчик, субподрядчик или исполнитель услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (включая изыскательскую и проектную деятельность, инжиниринговые услуги), поставщик оборудования, поставщик сырья и материалов, посредники;
2) потребность проекта в трудовых ресурсах (численность) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Требованиям;
3) сведения о привлекаемой иностранной рабочей силе, их количество по форме согласно приложению 4 к настоящим Требованиям;
4) распределение функциональных обязанностей привлекаемой иностранной рабочей силы;
5) потребность в работниках после ввода производства в эксплуатацию, по форме согласно приложению 5 к настоящим Требованиям;
6) ожидаемый социальный эффект при реализации инвестиционного проекта;
7) план мероприятий по повышению уровня квалификации местных кадров для последующей замены иностранной рабочей силы;

8) зиянды әсерді азайту бойынша жобаны қоршаған ортаның жағдайына және іс шаралар жоспарына әсерін тигізуді;
9) жобаның технологиясының халықаралық стандарттарға және қоршаған ортаға әсерін тигізу бойынша нормативтерге сәйкестігін қамтиды.
6. Қаржылық бөлім мыналарды:
1) инвестицияларды бағалауды: толық инвестициялық шығындарды (инвестицияда негізгі және айналым капиталы);
2) инвестициялық жобаны іске асыру құнын, қаржыландыру көздерін:
жеке қаражаттарды;
қарыздық қаражаттарды (несиелер немесе шаруашылық субъектілерге тартылған қаражаттар) және\ немесе грантты;
бюджеттік қаражаттарды;
3) қаржылық талдауды:
тиісті инвестициялық артықшылықты есебінен және инвестициялық артықшылықтың есебінсіз үлгінің есебін кіргізетін жобаның қаржылық үлгісін;
жобаның тіршілік кезеңі үшін таза дисконтталған кірісті;
жобаның тіршілік кезеңі үшін ішкі кіріс нормасын;
жобаның өтелімділік мерзімін (жеңіл және дисконтталған);
жеңіл кіріс нормасын (табыстылық);
осы Талаптарға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық және жергілікті бюджеттер үшін шартты жою және кіріс есебін қамтиды.
Ескертпе: Қайта өңдеу жобасының бизнес жоспарын тігу және нөмірлеу, бірінші басшысының қолымен растау және заңды тұлғаның мөрімен (болған жағдайда) растау қажет.
Қайта өңдеу жобасының
бизнес-жоспарын
жасау талаптарына
1-қосымша
Нысан
Техникалық және құндық сипаттамалар бойынша балама шешімдердің салыстырмалы талдауы
Көрсеткіштердің атауы
Көрсеткіштердің мәні
ұсынылатын үлгі
ұқсастықтар
1.
2.
Қайта өңдеу жобасының
бизнес-жоспарын
жасасу талаптарына
2-қосымша
Нысан
Жобаны іске асыру кестесі
Жұмыстың атауы
Күнтізбелік жыл
Қорытынды
1 жартыжылдық
2 жартыжылдық
Инвестицияда белгіленген активтер (мың теңге)
1.
2.
3.
Шикізат пен материалдарға инвестициялар (мың теңге)
1.
2.
3.
Құрылатын және/немесе сақталатын жұмыс орындарының саны
Қайта өңдеу жобасының
бизнес-жоспарын
жасасу талаптарына
3-қосымша
Нысан
Жобаның еңбек ресурсындағы қажеттілігі (саны)
Құрылыс кезеңіне
Пайдалануға берілгеннен кейін (1 жыл)
Қазақстан Республикасының азаматтары
Шетелдік жұмыс күші
Қазақстан Республикасының азаматтары
Шетелдік жұмыс күші
Қайта өңдеу жобасының
бизнес-жоспарын
жасасу талаптарына
4-қосымша
Нысан
Шетелдік жұмыс күштерін тарту және олардың саны туралы мәліметтер
Мамандықтың атауы (тарифтік разряд, санат)
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде оның ішінде латын әріптерімен)
Туған күні
Азаматтығы/Тұрақты өмір сүретін елі
Тарту кезеңі (ай, жыл)
1. Басшылар:
2. Жоғары білімі бар мамандар:
3. Білікті жұмыскерлер:
Қорытынды (адам):
Қайта өңдеу жобасының
бизнес-жоспарын
жасасу талаптарына
5-қосымша
Нысан
Өндірісті пайдалануға енгізгеннен кейін қызметкерлердің қажеттілігі
т/б
Мамандықтардың атауы
Біліктілік деңгейі (тарифтік разряд, санаты)
Саны
Қайта өңдеу жобасының
бизнес-жоспарын
жасасу талаптарына
6-қосымша
Нысан
Республикалық және жергілікті бюджеттер үшін шартты шығындар және кірістер есебі
Салық және өзге де бюджетке міндетті төлем түрлері
Күнтізбелік жыл
Күнтізбелік жыл
Жиыны
Преференцияларды есепке алусыз бюджетке түсімдер
Преференцияларды есепке алусыз бюджетке түсімдер
Преференцияларды есепке алусыз бюджетке түсімдер
Преференцияларды есепке алусыз бюджетке түсімдер
Преференцияларды есепке алусыз бюджетке түсімдер
Преференцияларды есепке алусыз бюджетке түсімдер
Корпоративтік табыс салығы
Мүлікке салық
Жер салығы
Кедендік баж салығы
Әлеуметтік салық
Зейнетақы аударымы

8) влияние проекта на состояние окружающей среды и план мероприятий по уменьшению вредного воздействия;
9) соответствие технологии проекта международным стандартам и нормативам по воздействию на окружающую среду.
6. Финансовый раздел включает:
1) оценку инвестиций: полные инвестиционные издержки (инвестиции в основной и оборотный капитал);
2) стоимость реализации инвестиционного проекта, источники финансирования:
собственные средства;
заемные средства (кредиты или привлеченные средства хозяйствующих субъектов) и/или грант;
бюджетные средства;
3) финансовый анализ:
финансовая модель проекта, включающий расчет моделей без учета инвестиционных преференций и с учетом соответствующих инвестиционных преференций;
чистый дисконтированный доход за жизненный цикл проекта;
внутренняя норма доходности за жизненный цикл проекта;
срок окупаемости проекта (простой и дисконтированный);
простая норма прибыли (рентабельность);
расчет условных потерь и доходов для республиканского и местного бюджета по форме согласно приложению 6 к настоящим Требованиям.
Примечание: Бизнес-план проекта переработки необходимо прошить и пронумеровать, заверить подписью первого руководителя и печатью юридического лица (при его наличии).
Приложение 1
к Требованиям по
составлению бизнес-плана
проекта переработки
Форма
Сравнительный анализ альтернативных решений по техническим и
стоимостным характеристикам
Наименование показателей
Значение показателей
предлагаемый образец
аналоги
1.
2.
Приложение 2
к Требованиям по
составлению бизнес-плана
проекта переработки
Форма
График реализации проекта
Наименование работ
Календарный год
Итого
1 полугодие
2 полугодие
Инвестиции в фиксированные активы (в тысяч тенге)
1.
2.
3.
Инвестиции в сырье и материалы (в тысяч тенге)
1.
2.
3.
Количество создаваемых и/или сохраняемых рабочих мест
Приложение 3
к Требованиям по
составлению бизнес-плана
проекта переработки
Форма
Потребность проекта в трудовых ресурсах (численность)
На период строительства
После ввода в эксплуатацию (1 год)
Граждане Республики Казахстан
Иностранная рабочая сила
Граждане Республики Казахстан
Иностранная рабочая сила
Приложение 4
к Требованиям по
составлению бизнес-плана
проекта переработки
Форма
Сведения о привлекаемой иностранной рабочей силе, их количество
Наименование специальности (тарифный разряд, категория)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии, в том числе латинскими буквами)
Дата рождения
Гражданство/ Страна постоянного проживания
Период привлечения (месяц, год)
1. Руководители:
2. Специалисты с высшим образованием:
3. Квалифицированные рабочие:
Итого (человек):
Приложение 5
к Требованиям по
составлению бизнес-плана
проекта переработки
Форма
Потребность в работниках после ввода производства в эксплуатацию
п/п
Наименование профессий
Уровень квалификации (тарифный разряд, категория)
Количество
Приложение 6
к Требованиям по
составлению бизнес-плана
инвестиционного проекта
Форма
Расчет условных потерь и доходов для республиканского и местного бюджетов
Виды налогов и других обязательные платежей в бюджет
Календарный год
Календарный год
Итого
Поступление в бюджет без учета преференции
Поступление в бюджет с учетом преференций
Поступление в бюджет без учета преференций
Поступление в бюджет с учетом преференций
Поступление в бюджет без учета преференций
Поступление в бюджет с учетом преференций
Корпоративный подоходный налог
Налог на имущество
Земельный налог
Таможенные пошлины
Социальный налог
Пенсионные отчисления