"Жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған бiлiм беру ұйымдарының түрлері қызметінің үлгiлік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 18 маусымдағы № 229 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2018 жылғы 23 мамырдағы № 222 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 8 маусымда № 17024 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 614 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 29.12.2021 № 614 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 44-5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған бiлiм беру ұйымдарының түрлері қызметінің үлгiлік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 18 маусымдағы № 229 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тізілімінде № 8544 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2013 жылғы 4 қыркүйектегі № 203 (28142) санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
Балалар үйлері қызметінің үлгілік қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Балалар үйлері жинақталмаған жағдайда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 50 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тізілімінде № 8390 болып тіркелген) бекітілген білім беру ұйымдары түрлері номенклатурасының 9-тармағында көрсетілген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының бір түріне қайта құрылуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:
Ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар балаларға арналған балалар үйлері қызметінің үлгілік қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Балалар үйлері жинақталмаған жағдайда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 50 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тізілімінде № 8390 болып тіркелген) бекітілген білім беру ұйымдары түрлері номенклатурасының 9-тармағында көрсетілген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының бір түріне қайта құрылуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымшада:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттар қызметінің үлгілік қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 229 "Об утверждении типовых правил деятельности видов организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 222. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2018 года № 17024. Утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 декабря 2021 года № 614.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки РК от 29.12.2021 № 614 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствие с подпунктом 44-5) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 229 "Об утверждении типовых правил деятельности видов организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8544, опубликован 4 сентября 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 265 (27539)) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в Типовые правила деятельности детских домов:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. В случае неукомплектованности детские дома могут быть реорганизованы в один из типов организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, указанных в пункте 9 номенклатуры видов организаций образования, утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 50 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8390).";
в приложении 2 к указанному приказу:
в Типовые правила деятельности детских домов для детей с особыми образовательными потребностями:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. В случае неукомплектованности детские дома могут быть реорганизованы в один из типов организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, указанных в пункте 9 номенклатуры видов организаций образования, утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 50 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8390).";
в приложении 3 к указанному приказу:
в Типовые правила деятельности школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:

"2-1. Мектеп-интернаттары жинақталмаған жағдайда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 50 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тізілімінде № 8390 болып тіркелген) бекітілген білім беру ұйымдары түрлері номенклатурасының 9-тармағында көрсетілген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының бір түріне қайта құрылуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрыққа 4-қосымшада:
Пана үйі қызметінің үлгілік қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 3-1 тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Паналар жинақталмаған жағдайда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 50 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тізілімінде № 8390 болып тіркелген) бекітілген білім беру ұйымдары түрлері номенклатурасының 9-тармағында көрсетілген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының бір түріне қайта құрылуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрыққа 5-қосымшада:
Отбасы үлгісіндегі балалар үйлері қызметінің үлгілік қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Балалар үйлері жинақталмаған жағдайда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 50 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тізілімінде № 8390 болып тіркелген) бекітілген білім беру ұйымдары түрлері номенклатурасының 9-тармағында көрсетілген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының бір түріне қайта құрылуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрыққа 6-қосымшада:
Кәмелетке толмағандардың бейімдеу орталықтары қызметінің үлгілік қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 1-1 тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Орталықтар Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 50 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тізілімінде № 8390 болып тіркелген) бекітілген білім беру ұйымдары түрлері номенклатурасының 9-тармағында көрсетілген жинақталмаған жағдайда жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының бір түріне қайта құрылуы мүмкін.";
көрсетілген бұйрыққа 7-қосымшада:
Өмірлік қиын жағдайдағы балаларды қолдау орталықтары қызметінің үлгілік қағидалаларында:
6-тармақ алып тасталсын:
мынадай мазмұндағы 6-1, 6-2 және 6-3 тармақтарымен толықтырылсын:
"6-1. Орталықтар Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 50 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тізілімінде № 8390 болып тіркелген) бекітілген білім беру ұйымдары түрлері номенклатурасының 9-тармағында көрсетілген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының базасында құрылуы мүмкін.

"2-1. В случае неукомплектованности школы-интернаты могут быть реорганизованы в один из типов организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, указанных в пункте 9 номенклатуры видов организаций образования, утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 50 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8390).";
в приложении 4 к указанному приказу:
в Типовые правила деятельности приютов:
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. В случае неукомплектованности приюты могут быть реорганизованы в один из типов организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, указанных в пункте 9 номенклатуры видов организаций образования, утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 50 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8390).";
в приложении 5 к указанному приказу:
в Типовые правила деятельности детских домов семейного типа:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. В случае неукомплектованности детские дома могут быть реорганизованы в один из типов организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, указанных в пункте 9 номенклатуры видов организаций образования, утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 50 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8390).";
в приложении 6 к указанному приказу:
в Типовые правила деятельности Центров адаптации несовершеннолетних:
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. В случае неукомплектованности Центры могут быть реорганизованы в один из типов организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, указанных в пункте 9 номенклатуры видов организаций образования, утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 50 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8390).";
в приложении 7 к указанному приказу:
в Типовые правила деятельности Центров поддержки детей, находящихся в трудной жизненной ситуации:
пункт 6 исключить:
дополнить пунктами 6-1, 6-2 и 6-3 следующего содержания:
"6-1. Центр может быть создан на базе организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, указанных в пункте 9 номенклатуры видов организаций образования, утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 50 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8390).";

6-2. Түнгі уақытта, демалыс немесе мереке күндері кәмелетке толмағандар осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша Орталыққа өмірлік қиын жағдайдағы балаларды қолдау орталықтарына кәмелетке толмағандарды қабылдау туралы актінің негізінде қабылданады.
6-3. Кәмелетке толмағандарды одан әрі күтіп бағу не орналастыру туралы мәселені шешу үшін Орталықтың қызметкерлері үш жұмыс күні ішінде қорғаншылық және қамқоршылық органдарына панасыздық, қадағалаусыздық белгілері болуын негіздейтін, қамқоршысыз қалғанын не болмаса баланың өмірі мен денсаулығына тікелей қауіп төнгені туралы ақпаратты ұсынады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Орталыққа жолдама беруді отбасының (баланың) өмірлік қиын жағдайда жүргенін растайтын мемлекеттің қамқоршылық және қорғаншылық функцияларын жүзеге асыратын органының қорытындысы негізінде үш жұмыс күні ішінде облыстың, астананың және республикалық маңызы бар қаланың білім басқармасы жүзеге асырады.
Өз бетімен және ерікті түрде өтініш білдірген балалар мен олардың заңды өкілдеріне консультациялық көмек білім басқармасының жолдамасынсыз көрсетіледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Орталық мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балалар үшін құрылады.
Орталықта саны 15 адамнан аспайтын 3-тен 18 жасқа дейінгі балаларға арналған әртүрлі жастағы беске дейін топтар ұйымдастырылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Кәмелетке толмағандар орталықта оларға көмек көрсету және одан әрі орналастыру мәселелерін шешу үшін алты айдан аспайтын мерзімде болады, отбасына тәрбиелеуге беру мүмкін болмаған жағдайда, кәмелет жасқа толғанға дейін.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Тәрбиеленушілердің тұруын ұйымдастыру Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 16 тамыздағы № 611 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15681 болып тіркелді) бекітілген "Білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" санитариялық қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрыққа 8-қосымшада:
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар балаларға арналған мектеп-интернаттар қызметінің үлгілік қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Мектеп-интернаттар жинақталмаған жағдайда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 50 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тізілімінде № 8390 болып тіркелген) бекітілген білім беру ұйымдары түрлері номенклатурасының 9-тармағында көрсетілген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының бір түріне қайта құрылуы мүмкін.".

6-2. В ночное время, выходные или праздничные дни несовершеннолетние, помещаются в Центр на основании акта о приеме несовершеннолетнего в Центр поддержки детей, находящихся в трудной жизненной ситуации по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
6-3. Для решения вопроса о дальнейшем содержании либо устройстве несовершеннолетних, сотрудниками Центра в течение трех рабочих дней направляется информация в органы опеки и попечительства, обосновывающая наличие признаков безнадзорности, беспризорности либо насилия, жестокого обращения угрозы жизни и здоровью ребенка.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Выдача направления в Центр осуществляется управлением образования области, столицы и города республиканского значения в течение трех рабочих дней на основании заключения органа, осуществляющего функции государства по опеке и попечительству, подтверждающее нахождение семьи (ребенка) в трудной жизненной ситуации.
Консультативная помощь самостоятельно и добровольно обратившимся детям и их законным представителям оказывается без направления управления образования.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Центр создается для детей дошкольного и школьного возраста.
В Центре организуются до пяти разновозрастных групп для детей от 3 до 18 лет, количеством не более 15 человек.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Несовершеннолетние находятся в Центре не более шести месяцев для оказания им помощи и решения вопросов их дальнейшего устройства, в случае невозможности устройства на воспитание в семью, до совершеннолетия.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Организация проживания воспитанников осуществляется согласно Санитарным правилам "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам образования", утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 августа 2017 года № 611 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15681).".
дополнить приложением согласно приложению к настоящему приказу;
в приложении 8 к указанному приказу:
в Типовые правила деятельности школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, с особыми образовательными потребностями:
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. В случае неукомплектованности школы-интернаты могут быть реорганизованы в один из типов организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, указанных в пункте 9 номенклатуры видов организаций образования, утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 50 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8390).".

2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитеті (Н.Ә. Оршубеков) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмеін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы білім және ғылым вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушы
Б. Асылова
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 222 бұйрығына қосымша
Кәмелетке толмағандардың
бейімдеу орталықтары
қызметінің үлгілік қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өмірлік қиын жағдайдағы балаларды қолдау орталығына қабылдау актісі
20__ жылғы "___" _________ Қала, аудан___________
Мен,__________________________________________________________________
(лауазымы, атағы, тегі, әкесінің аты)
______________________________________________________________________
(орталықтың атауы)
______________________________________________________________________
(кәмелетке толмағанды жеткізген тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
______________________________________________________________________
(бар болған жағдайда), жұмыс орны, лауазымы, мекенжайы, телефоны)
______________________________________________________________________
(кәмелетке толмағанды анықтаған орын, уақыт және жағдайлар)
__________________________анықталған, кәмелетке толмағанды жеткізгені туралы
акт жасалады.
Кәмелетке толмағанның белгілері ______________________________________
(бойы, салмағы, жасы, сөйлей білуі ерекше
______________________________________________________________________
белгілері (меңдер, тыртықтар т.б.) денесіндегі жаңа жарақаттар,
______________________________________________________________________
зорлық әрекеттерінің белгілері)
Кәмелетке толмағаннан алынды _________________________________________
(шыққан кезде қайтарылуға жататын
______________________________________________________________________
заттар, бағалы заттар және құжаттар)
______________________________________________________________________
(кәмелетке толмағанның тегін, аты-жөнін, жасын, ата-аналарын немесе
басқа заңды тұлғаларын, тұрғылықты жерін, жұмыс
______________________________________________________________________
орнын, ата-анасының лауазымын, маңызы бар басқада деректерді) (сыртынан
қарағанда кәмелетке толмағанның дені сау, ауру, дене жарақаты бар)
_________________________________________________ анықтау мүмкін болды
Қолы _________________________________________________________________
(актіні толтырған лауазымды адамның лауазымы, атағы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған жағдайда))
______________________________________________________________________
(кәмелетке толмағанды жеткізген тұлғаның тегі)

2. Комитету по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан (Оршубеков Н.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа после его официального опубликования на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющая обязанности
министра образования и науки
Республики Казахстан
Б. Асылова
Приложение
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 222
Приложение
к Типовым правилам
деятельности Центров
поддержки детей, находящихся
в трудной жизненной ситуации
Форма
Акт о приеме несовершеннолетнего в Центр поддержки детей, находящихся в трудной жизненной ситуации
"____" ____________ 20 __ г. Город, район ____________________________________
Я, _______________________________________________________________________
(должность, фамилия и инициалы)
составил/а настоящий акт о том, что в ____ час. ____ мин. в ______________________
________________________________________________________________________________
(наименование Центра)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), место работы, должность, место
жительства, телефон, лица доставившего несовершеннолетнего)
________________________________________________________________________________
доставлен несовершеннолетний, обнаруженный ______________________________________
(место, время и
________________________________________________________________________________
обстоятельства обнаружения несовершеннолетнего)
Приметы несовершеннолетнего ______________________________________________
(рост, вес, примерный возраст, обнаружение
________________________________________________________________________________
особых примет (родинки, шрамы), наличие свежих ран на теле, признаки
насильственных действий)
У несовершеннолетнего изъяты: ______________________________________________
(вещи, ценности, документы, подлежащие
________________________________________________________________________________
возврату при выбытии)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Удалось установить ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), возраст
________________________________________________________________________________
несовершеннолетнего, его родителей, лиц, их заменяющих, место жительства,
________________________________________________________________________________
работы, должность родителей)
________________________________________________________________________________
(ребенок внешне здоров, болен, имеет телесные повреждения)
________________________________________________________________________________
Подпись __________________________________________________________________
(должность, звание, фамилия, имя, отчество(при его наличии),
составившего акт)
________________________________________________________________________________
(фамилия лица, доставившего несовершеннолетнего)