"Сот-сараптама қызметімен, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 4 маусымдағы № 890 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 13 маусымда № 17061 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 5 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 21.04.2020 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сот-сараптама қызметімен, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 4 маусымдағы
№ 890 бұйрығына
1-қосымша
"Сот-сараптама қызметімен, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің регламенті 1 тарау. Жалпы ережелер
1. Сот-сараптама қызметімен, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриалық сараптамалармен айналысуға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 9 сәуірдегі № 546 бұйрығымен бекітілген "Сот-сараптама қызметімен, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16780 болып тіркелген) (бұдан әрі - Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтініштер қабылдау мен қызмет нәтижелерін www.egov.kz "электрондық үкiмет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 июня 2018 года № 890. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июня 2018 года № 17061. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 21.04.2020 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить регламент государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами" согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту по организации экспертной деятельности в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 4 июня 2018 года № 890
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами" (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 09 апреля 2018 года № 546 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16780) (далее – Стандарт) Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал).

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 24.12.2018 № 1616 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 24.12.2018 № 1616 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi:
1) сот-сараптама қызметімен, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриалық сараптамалармен айналысуға лицензия беру Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негiздер бойынша мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап беру;
2) сот-сараптама қызметімен, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриалық сараптамаларымен айналысуға лицензияны қайта ресiмдеу не Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негiздер бойынша мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне", көрсетілетін қызмметті беруші комиссия төрағасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
2 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) электрондық өтінішті қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу;
2) сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті директорының өтінішті жауапты қызметкерге беруі;
3) өтінішті сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті қызметкерінің қарауы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдау.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Әділет министрінің 24.12.2018 № 1616 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы:

Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 24.12.2018 № 1616 (вводится в действие по истечении десяти календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизирована).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 24.12.2018 № 1616 (вводится в действие по истечении десяти календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Результат оказания государственной услуги:
1) лицензия на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта;
2) переоформление лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) председателя комиссии услугодателя.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов, предусмотренных в пункте 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) регистрация электронного заявления в канцелярии услугодателя;
2) отписка ответственному сотруднику заявления директором Департамента по организации экспертной деятельности;
3) рассмотрение заявления и оформление результата оказания государственной услуги ответственным сотрудником департамента по организации экспертной деятельности;
4) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя;
5) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра юстиции РК от 24.12.2018 № 1616 (вводится в действие по истечении десяти календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері электрондық құжаттар түскен күнінен бастап жұмыс күн ішінде алынған құжаттарды электронды сауалды тіркеуден өткізеді және Сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің директорына қарауға жібереді;
2) Сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің директоры құжаттар түскен күнінен бастап 1 (бір) жұмыс күн ішінде Сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің қызметкеріне береді;
3) Сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің жауапты қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің Стандартқа сәйкестігін қарайды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына лицензияны қол қоюға немесе лицензия беруден бас тарту туралы дәлелдi жауабын жібереді (лицензияны беру кезінде 4 (төрт) жұмыс күні, қайта ресімдеу кезінде 2 (екі) жұмыс күні);
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күн ішінде лицензияға не мемлекеттiк қызметтер көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 24.12.2018 № 1616 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Алып тасталды – ҚР Әділет министрінің 24.12.2018 № 1616 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдарың) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2-қосымшасында келтірілген.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары реттілігінің сипаттамасы "Сот-сараптама қызметімен, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриалық сараптамалармен айналысуға лицензия беру" мемлекеттiк қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген және Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 3-қосымшасында келтірілген.
"Сот-сараптама қызметімен,
соның ішінде сот-медициналық,
сот-наркологиялық және
сот-психиатриялық
сараптамалармен айналысуға
арналған лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызметтің регламентiне
1-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 24.12.2018 № 1616 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:

1) сотрудник канцелярии услугодателя со дня поступления электронного запроса проводит регистрацию и передает на рассмотрения директору Департамента по организации экспертной деятельности в течение рабочего дня;
2) директор Департамента по организации экспертной деятельности отписывает сотруднику Департамента по организации экспертной деятельности в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
3) ответственный сотрудник Департамента по организации экспертной деятельности рассматривает заявление услугополучателя на соответствие квалификационным требованиям, затем направляет на подписание руководителю услугодателя лицензию либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 Стандарта (при выдаче лицензии 4 (четыре) рабочих дней, при переоформлении лицензии 2 (два) рабочих дня);
4) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 24.12.2018 № 1616 (вводится в действие по истечении десяти календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Исключен приказом Министра юстиции РК от 24.12.2018 № 1616 (вводится в действие по истечении десяти календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги.
9. Описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе в области судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертизы" приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе
судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через портал
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 24.12.2018 № 1616 (вводится в действие по истечении десяти календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:

1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталға тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт - тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-процесс - порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3-процесс – осы Регламентте көрсетілген қызметті алушының порталда қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып (деректерді енгізу) нысанды көрсетілетін қызметті алушының толтыруы, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркеу;
6) 4-процесс – ЭҮТШ-де қызметтерді төлеу, содан кейін бұл ақпарат порталға түседі;
7) 2-шарт – қызмет көрсеткені үшін төлегені туралы фактіні порталда тексеру;
8) 5-процесс – қызмет көрсеткені үшін порталда төлемнің болмауына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-процесс - көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
10) 3-шарт - порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығын растамауға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға және негіздемелерге сәйкестігін тексеру;
15) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталдағы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в портал;
7) условие 2 – проверка в портале факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в портале;
9) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельства, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;

16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.
"Сот-сараптама қызметімен,
соның ішінде сот-медициналық,
сот-наркологиялық және
сот-психиатриялық
сараптамалармен айналысуға
арналған лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызметтің регламентiне
2-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) рәсiмдері (iс-қимылдар), өзара іс-қимыл реттiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 24.12.2018 № 1616 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) әрекетiнiң сипаттамасы
Рәсiмдер (iс-қимылдар) №
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Кеңсе
Сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің директоры
Сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің сарапшысы
УО басшысының орынбасары
Лицензия беруге, қайта ресiмдеуге өтiнiштi және қажеттi құжаттар тiзбесiн қабылдау, алынған құжаттарға тiркеу жасау
Тiркеуге келiседi және сараптама қызметін ұйымдастыру департаментінің қызметкеріне бередi
Көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн қарайды, тiзiлiмге лицензия беру, лицензияны қайта ресiмдеу, лицензияны ресімдеу туралы тиiсiнше жазба енгiзу
Өтiнiштi қарау, лицензияға, лицензияны қайта ресiмдеуге қол қою
Аяқталу нысаны
Орындау мерзiмi мен басқарманың жауапты орындаушысы қамтылған қарары бар құжаттар
Тiркеу тiзiлiмiне жазба, лицензияны ресiмдеу, лицензияны қайта ресiмдеу
Лицензияға, қайта ресiмдеуге қол қою, электрондық лицензия беру
Орындау мерзiмi
түскен күннен бастап жұмыс күні
1 жұмыс күні
4 жұмыс күні
1 жұмыс күні
"Сот-сараптама қызметімен,
соның ішінде сот-медициналық,
сот-наркологиялық және
сот-психиатриялық
сараптамалармен айналысуға
арналған лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызметтің регламентiне
3-қосымша
"Сот-сараптама қызметімен, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы)
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 24.12.2018 № 1616 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қызметті "Е-Лицензиялау" АЖ арқылы электрондық ұсыну кезінде
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 4 маусымдағы
№ 890 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе
судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами"
Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 24.12.2018 № 1616 (вводится в действие по истечении десяти календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Таблица 1. Описание действий СФЕ
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
Наименование СФЕ
Канцелярия
Директор департамента по организации экспертной деятельности
Эксперт департамента по организации экспертной деятельности
Заместитель Руководителя УО
Прием электронного заявления и перечня необходимых документов на выдачу лицензии, переоформление лицензии, проводит регистрацию полученных документов
Согласовывает регистрацию и отписывает эксперту департамента по организации экспертной деятельности
Рассматривает заявления на соответствие, выносит решение о выдаче, о переоформлении лицензии, либо мотивированный отказ в оказании услуги на веб-портал "электронного правительства"
Рассмотрение заявления, подписание лицензии, переоформление лицензии.
Форма завершения
Документы с резолюцией, содержащей сроки исполнения и ответственного исполнителя в управлении
Направляет заключение о выдаче, о переоформлении лицензии, либо мотивированный отказ в оказании услуги на веб-портал "электронного правительства"
Подписание лицензии, переоформление лицензии, выдача электронной лицензии
Сроки исполнения
Со дня поступления
1 рабочий день
4 рабочий день
1 рабочий дней
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
занятие судебно-экспертной
деятельностью, в том числе
судебно-медицинской,
судебно-наркологической
и судебно-психиатрической
экспертизами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе в области судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно- наркологической экспертизы" (наименование государственной услуги)
При предоставлении услуги в электронном формате посредством ИС "Е-Лицензирование"
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 24.12.2018 № 1616 (вводится в действие по истечении десяти календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 4 июня 2018 года№ 890
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан

1) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 26 мамырдағы № 296 "Сот-сараптама қызметімен айналысу үшін лицензия беру, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалары" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту туралы" бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде 2015 жылғы 12 маусымда № 11325 болып тіркелген, 2015 жылғы 24 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 26 мамырдағы № 296 "Сот-сараптама қызметімен айналысу үшін лицензия беру, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалары" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 11 шілдедегі № 554 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде 2016 жылғы 20 шілдеде № 13949 болып тіркелген, 2016 жылғы 2 тамызда "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде жарияланған);
3) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 26 мамырдағы № 296 "Сот-сараптама қызметімен айналысу үшін лицензия беру, соның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалары" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 20 сәуірдегі № 447 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде 2017 жылғы 28 сәуірде № 15087 болып тіркелген, 2017 жылғы 10 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

1) Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 2015 года №296 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 12 июня 2015 года № 11325, опубликован 24 июня 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет");
2) Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2016 года № 554 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 296 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 20 июля 2016 года № 13949, опубликован 2 августа 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет");
3) Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 апреля 2017 года № 447 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 296 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 апреля 2017 года № 15087, опубликован 10 мая 2017 года в Информационно-правовой системе "Әділет").