"Индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптама жасау шығындарын өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 15 маусымдағы № 451 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 3 шілдеде № 17150 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 457 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.09.2020 № 457 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптама жасау шығындарын өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Отандық өңделген тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің экспортын дамыту мен жылжытуға және еңбек өнімділігін арттыруды қолдауға бағытталған мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 7 қазандағы № 981 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12269 болып тіркелген, 2015 жылғы 19 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) "Экспорттаушы 2020" және "Өнімділік 2020" бағдарламалары шеңберінде көрсетілетін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 7 қазандағы № 981 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 28 сәуірдегі № 410 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13758 болып тіркелген, 2016 жылғы 1 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

Об утверждении регламента государственной услуги "Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриально-инновационного проекта"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 15 июня 2018 года № 451. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2018 года № 17150. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 457.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.09.2020 № 457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриально-инновационного проекта".
2. Признать утратившими силу:
1) приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 7 октября 2015 года № 981 "Об утверждении регламентов государственных услуг, направленных на развитие и продвижение экспорта отечественных обработанных товаров, услуг и поддержку повышения производительности труда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12269, опубликован 19 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2016 года № 410 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 7 октября 2015 года № 981 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в рамках программ "Экспортер 2020" и "Производительность 2020" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13758, опубликован 1 июня 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің 2018 жылғы
14 маусымдағы № 451
бұйрығымен
бекітілген
"Индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптама жасау шығындарын өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптама жасау шығындарын өтеу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Қазақстандық индустрияны дамыту институты" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – КҚКО);
3) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – шығындарды өтеу туралы келісім не Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 12 қаңтардағы № 26 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16833 болып тіркелген, "Индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптама жасау шығындарын өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар топтамасымен өтінімді беру негіз болып табылады.

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Утвержден
приказом Министра по инвестициям и
Развитию Республики Казахстан
от 15 июня 2018 года № 451
Регламент государственной услуги "Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриально-инновационного проекта"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриально-инновационного проекта" (далее – государственная услуга) оказывается акционерным обществом "Казахстанский институт развития индустрии" (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) центры обслуживания предпринимателей (далее – ЦОП);
3) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительства для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказываемой государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – соглашение о возмещении затрат либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриально-инновационного проекта", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 12 января 2018 года № 26 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16833) (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление документов согласно пункту 9 Стандарта.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) КҚКО маманының құжаттар топтамасымен өтінімді қабылдау, тіркеу және көрсетілетін қызметті берушіге жіберу – 3 (үш) жұмыс күн.
Мемлекеттік корпорация маманының құжаттар топтамасымен өтінімді қабылдауы, тіркеуі және көрсетілетін қызметті берушіге жіберу – 1 (бір) жұмыс күн;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманының өтінімді қабылдау және тіркеу – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына құжаттарды беру – 20 (жиырма) минут;
4) жауапты орындаушыға құжаттарды беру – 20 (жиырма) минут;
5) құжаттарды қарау және көрсетілетін қызметті берушінің шығындарын өтеу мүмкіндігі және мүмкін еместігі туралы шешім қабылдау – 9 (тоғыз) жұмыс күн;
6) шығындарды өтеу туралы келісімді не Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауапты жіберу – 1 (бір) жұмыс күн.
6. Мына рәсімдерді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылының) нәтижесі:
1) құжаттарды тіркеу;
2) шығындарды өтеу туралы келісімді не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға жіберу.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) құрылымдық бөлімше басшысы;
3) жауапты орындаушы;
4) көрсетілетін қызметті беруші немесе КҚКО немесе Мемлекеттік корпорация кеңсесінің маманы.
8. Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) КҚКО кеңсесі маманының құжаттарды қабылдау, тіркеу және көрсетілетін қызметті берушіге жіберу – 3 (үш) жұмыс күн;
Мемлекеттік корпорация кеңсесі маманының құжаттарды қабылдау, тіркеу және көрсетілетін қызметті берушіге жіберу – 1 (бір) жұмыс күн;
2) кеңсе маманының құжаттарды қабылдауы, тіркеуі және оларды басшылыққа беруі – 20 (жиырма) минут;
3) құжаттарды құрылымдық бөлімше басшысына беру – 20 (жиырма) минут;
4) құжаттарды жауапты орындаушыға беру – 20 (жиырма) минут;

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация документов специалистом канцелярии ЦОП и направление услугодателю – 3 (три) рабочих дня.
Прием и регистрация документов специалистом канцелярии Государственной корпорации и направление услугодателю - 1 (один) рабочий день;
2) прием и регистрация документов специалистом канцелярии услугадателя и передача их руководству – 20 (двадцать) минут;
3) передача документов руководителю структурного подразделения – 20 (двадцать) минут;
4) передача документов ответственному исполнителю – 20 (двадцать) минут;
5) рассмотрение документов и принятие решения о возможности или невозможности возмещения затрат услугодателем – 9 (девять) рабочих дней;
6) направление соглашение о возмещении затрат либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта – 1 (один) рабочий день.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация документов;
2) направление услугополучателю соглашение о возмещении затрат либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения;
3) ответственный исполнитель;
4) специалист канцелярии услугодателя, ЦОП или Государственной корпорации.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация документов специалистом канцелярии ЦОП и направление услугодателю – 3 (три) рабочих дня;
Прием и регистрация документов специалистом канцелярии Государственной корпорации и направление услугодателю - 1 (один) рабочий день;
2) прием и регистрация документов специалистом канцелярии услугадателя и передача их руководству – 20 (двадцать) минут;
3) передача документов руководителю структурного подразделения – 20 (двадцать) минут;
4) передача документов ответственному исполнителю – 20 (двадцать) минут;

5) құжаттарды қарау және көрсетілетін қызметті берушінің шығындарын өтеу мүмкіндігі және мүмкін еместігі туралы шешім қабылдау – 9 (тоғыз) жұмыс күн;
6) шығындарды өтеу туралы келісімді не Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауапты жіберу – 1 (бір) жұмыс күн.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Индустриялық-инновациялық
жобаның кешенді жоспарын
әзірлеу және/немесе сараптама
жасау шығындарын өтеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптама жасау шығындарын өтеу" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы

5) рассмотрение документов и принятие решения о возможности или невозможности возмещения затрат услугодателем – 9 (девять) рабочих дней;
6) направление соглашение о возмещении затрат либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта – 1 (один) рабочий день.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания предпринимателей и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги "Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриально-инновационного проекта"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриально-инновационного проекта"