"2018 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 22 тамыздағы № 631 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 15 маусымдағы № 373 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 11 шілдеде № 17175 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 68) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "2018 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 22 тамыздағы № 631 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15762 болып тіркелген, 2017 жылғы 30 қыркүйекте Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
"2018 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын амбулаториялық және стационарлық деңгейлердегі тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 20, 65, 66, 67, 68, 127, 157, 158, 159, 160, 167, 198, 439, 453, 463, 508, 512, 513, 551, 658-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 665-жол мынадай редакцияда жазылсын:
665
B02BD02
12 жасқа дейінгі балаларда қолданылуы шектеулі Виллебранд ауруын емдеуге көрсетілімсіз плазмалық VIII қан ұйыту факторлары дәрілік заты *****
Ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, 500 ХБ
ХБ
60, 52
"Тек амбулаториялық деңгейдегі медициналық көмекті көрсету үшін 2018 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 6, 9, 16, 35, 53, 62, 68, 72, 75, 76, 102, 121, 124, 129, 133, 136, 139, 190-жолдар алып тасталсын;
"2018 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алуға жататын амбулаториялық және стационарлық деңгейлердегі тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімі" деген бөлімде:

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 августа 2017 года № 631 "Об утверждении cписка лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, закупаемых у Единого дистрибьютора на 2018 год"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 июня 2018 года № 373. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июля 2018 года № 17175.
В соответствии с подпунктом 68) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 августа 2017 года № 631 "Об утверждении списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, закупаемых у Единого дистрибьютора на 2018 год" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15762, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 30 сентября 2017 года) следующие изменения:
в разделе "Список лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном и стационарном уровнях, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2018 год":
строки, порядковые номера 20, 65, 66, 67, 68, 127, 157, 158, 159, 160, 167, 198, 439, 453, 463, 508, 512, 513, 551, 658 исключить;
строку, порядковый номер 665 изложить в следующей редакции:
"
665
B02BD02
Лекарственное средство факторов свертывания крови VIII плазменный без показания лечения болезни Виллебранда c ограничением применения у детей до 12 лет *****
Лиофилизат для приготовления раствора, 500 МЕ
МЕ
60, 52
";
в разделе "Список лекарственных средств, изделий медицинского назначения в подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2018 год только для оказания медицинской помощи на амбулаторном уровне":
строки, порядковые номера 6, 9, 16, 35, 53, 62, 68, 72, 75, 76, 102, 121, 124, 129, 133, 136, 139, 190 исключить;
в разделе "Список изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном и стационарном уровнях, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2018 год":

реттік нөмірлері 5, 6, 7, 11, 27, 44, 53, 66, 110, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 193 - жолдар алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және егізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов

строки, порядковые номера 5, 6, 7, 11, 27, 44, 53, 66, 110, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 193 исключить.
2. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице–министра здравоохранения Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов