Халықты жұмыспен қамту саласында бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесін және тарифтердің шекті деңгейін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 257 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 13 шілдеде № 17196 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 мамырдағы № 183 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 29.05.2023 № 183 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.09.2018 № 400 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 7-бабының 16-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес халықты жұмыспен қамту саласында бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес халықты жұмыспен қамту саласында бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін қызметтерге тарифтердің шекті деңгейі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.09.2018 № 400 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту және еңбек нарығын дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении методики формирования тарифов и предельного уровня тарифов на услуги в сфере занятости населения, оказываемые за счет бюджетных средств
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 257. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июля 2018 года № 17196. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 мая 2023 года № 183.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 29.05.2023 № 183 (вводится в действие с 01.07.2023).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.09.2018 № 400 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 16-1) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) методику формирования тарифов на услуги в сфере занятости населения, оказываемые за счет бюджетных средств, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) предельный уровень тарифов на услуги в сфере занятости населения, оказываемые за счет бюджетных средств, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.09.2018 № 400 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту занятости населения и развития рынка труда Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Н.Б. Әлтаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
М. Әбілқасымова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы "___"________
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2018 жылғы "___"________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2018 жылғы 19 маусымдағы
№ 257 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. Қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.09.2018 № 400 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Халықты жұмыспен қамту саласында бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Халықты жұмыспен қамту саласында бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 7-бабының 16-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және халықты жұмыспен қамту саласында бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін қызметтерге тарифтерді қалыптастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Әдістемеде мынадай түсініктер қолданылады:
1) "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "Еңбек нарығы" ААЖ) – әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесінің құрамындағы жұмысқа орналастыруға делдалдық көрсету, есептілікке мониторинг жүргізу және қалыптастыру мақсатында халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін автоматтандыруға және мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграциялаумен қоса ведомствоаралық өзара іс-қимылға арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе;
2) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті орган – өңірлік еңбек нарығындағы ахуалға негіздей отырып, халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің бағыттарын айқындайтын ауданның, облыстық маңызы бар қалалардың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының құрылымдық бөлiмшесi;
3) халықты жұмыспен қамту саласында қызмет көрсетуге арналған тариф (бұдан әрі – тариф) – халықты жұмыспен қамту саласындағы қызметтің бір бірлігінің есептік құны.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.09.2018 № 400 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты Республики Казахстан Альтаева Н.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
М. Абылкасымова
СОГЛАСОВАНО
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
"___"________ 2018 год
СОГЛАСОВАНО
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Т. Сулейменов
"___"________ 2018 год
Приложение 1 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 19 июня 2018 года № 257
Сноска. Правый верхний угол приложения в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.09.2018 № 400 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Методика формирования тарифов на услуги в сфере занятости населения, оказываемые за счет бюджетных средств
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая методика формирования тарифов на услуги в сфере занятости населения, оказываемые за счет бюджетных средств (далее – Методика), разработана в соответствии с подпунктом 16-1) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" и определяет алгоритм формирования тарифов на услуги в сфере занятости населения, оказываемые за счет бюджетных средств.
2. В настоящей Методике используются следующие понятия:
1) автоматизированная информационная система "Рынок труда" (далее – АИС "Рынок труда") – автоматизированная информационная система в составе единой информационной системы социально-трудовой сферы, предназначенная для автоматизации деятельности центров занятости населения с целью оказания посредничества в трудоустройстве, мониторинга и формирования отчетности, и межведомственного взаимодействия, включая интеграцию с информационными системами государственных органов;
2) местный орган по вопросам занятости населения – структурное подразделение местных исполнительных органов района, городов областного значения, области, городов республиканского значения, столицы, определяющее направления содействия занятости населения исходя из ситуации на региональном рынке труда;
3) тариф на оказание услуги в сфере занятости населения (далее – тариф) – расчетная стоимость одной единицы услуги в сфере занятости населения.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.09.2018 № 400 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2-тарау. Халықты жұмыспен қамту саласында бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін қызметтерге тарифтерді және олардың шекті деңгейін қалыптастыру
3. Тарифті қалыптастыру есепті жылға (жылдарға) жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қаржыландыруға арналған шығыстарды талдаудың және орташаландырудың негізінде, мынадай әдістер бойынша:
1) қызметтерді көрсету сапасына қойылатын талаптарды орындау кезінде халықты жұмыспен қамту саласындағы қызмет бірлігін орындауға жұмыспен қамту орталықтарының ең аз шығын көлемі бойынша (жұмыспен қамту орталығының барынша тиімді әдісі);
2) есепті жылға (жылдарға) жұмыспен қамту орталықтары бойынша қызмет бірлігін көрсетуге шығындардың медиандық маңызды көлемінің негізінде жүзеге асырылады.
Әрбір қызмет түріне әдістердің біреуін таңдауына болады.
4. Жұмыспен қамту саласында қызмет көрсетуге тарифтерді қалыптастыру қызмет көрсетудің бизнес процестеріне сәйкес жүзеге асырылады.
Тарифтік мәндер халықты жұмыспен қамту саласындағы әрбір қызмет түрі және қызметін қалаларда, соның ішінде аудандық маңызы бар қалаларда жүзеге асыратын жұмыспен қамту орталықтары мен қызметін ауылдық жерлерде жүзеге асыратын жұмыспен қамту орталықтары үшін белгіленеді.
5. Бір қызмет көрсетуге тарифті қалыптастыру мына формула бойынша жүзеге асырылады:
Тi = Тбаз_i + Тбаз_i х (Ка-1) + Тбаз_i х (Кэ-1), ондағы:
Тбаз_i – i-қызметін көрсетуге базалық тариф;
i – қызмет түрі;
Ка – жұмыспен қамту орталығының үй-жайын жалдау бойынша түзету коэффициенті мына формула бойынша айқындалады:
Ка = Va / Ужыл / m, ондағы:
Va – жұмыспен қамту орталығы үшін үй-жайларды жалдау үшін көзделген қаражаттың жылдық сомасы;
Ужыл – жұмыспен қамту орталығы көрсететін және "Еңбек нарығы" ААЖ-да тіркелген қызметтердің жоспарлы саны;
m – жұмыспен қамту орталығы қаржы жылы ішінде көрсететін қызметтерге ақы төленетін айлар саны;
Кэ – экологиялық апат аймағында немесе радиациялық қатер аумағындағы жұмыс үшін үстемақыны есептеудің түзету коэффициенті мына формула бойынша айқындалады:
Кэ = Vэ / Ужыл / m, онда:
Vэ – "Арал өңiрiндегi экологиялық қасiрет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" 1992 жылғы 30 маусымдағы және "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жұмыспен қамту орталығы үшін экологиялық апат аймағында немесе радиациялық қатер аумағындағы жұмыс үшін үстемеақы төлеуге көзделген қаражаттың бір жылғы көлемі.
6. Бір қызмет көрсетуге базалық тарифті қалыптастыру мына формула бойынша жүзеге асырылады:
Тбаз_i = Рот_i + Рк_i, ондағы:
Рот_i – i-қызметін көрсететін жұмыспен қамту орталығының персоналына төлемдерге аударымдармен қоса, еңбекақы төлеу шығыстарының орташа есептік сомасы;
Рк_i – бір қызметке есептегенде жұмыспен қамту орталығының жанама шығыстарының орташа есептік сомасы.

Глава 2. Алгоритм формирование тарифов на услуги в сфере занятости населения, оказываемые за счет бюджетных средств
3. Формирование тарифа осуществляется на основе анализа и усреднения расходов на финансирование деятельности центров занятости за отчетный год (годы) по следующим методам:
1) по минимальному объему затрат центров занятости на оказание единицы услуги в сфере занятости населения при выполнении требований к качеству оказания услуги (метод наиболее эффективного центра занятости);
2) на основе медианного значения объема затрат на оказание единицы услуги по центрам занятости за отчетный год (годы).
Для каждого вида услуги выбирается один из методов.
4. Формирование тарифов на оказание услуг в сфере занятости осуществляется в соответствии с бизнес-процессами оказания услуг.
Значения тарифов определяются по каждому виду услуги в сфере занятости населения и отдельно для центров занятости, осуществляющих деятельность в городах, в том числе городах районного значения, и для центров занятости, осуществляющих деятельность в сельской местности.
5. Формирование тарифа на оказание одной услуги осуществляется по формуле:
Тбаз_i – базовый тариф на оказание i-ой услуги;
i – вид услуги;
Ка – поправочный коэффициент учета расходов по аренде помещения центром занятости, который определяется по формуле:
Ка = Va / Угод / m, где:
Va – годовой объем средств, предусмотренный на оплату аренды помещения для центра занятости;
Угод – годовое плановое количество услуг, оказываемых центром занятости и зарегистрированных в АИС "Рынок труда";
m – количество месяцев в финансовом году, в течение которых будет осуществляться оплата услуг, оказываемых центром занятости;
Кэ – поправочный коэффициент учета надбавок за работу в зоне экологического бедствия или на территории радиационного риска, который определяется по формуле:
Кэ = Vэ / Угод / m, где:
Vэ – годовой объем средств, предусмотренный на оплату надбавки за работу в зоне экологического бедствия или на территории радиационного риска для центра занятости, который формируется в соответствии с законами Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Пpиаpалье" и от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
6. Формирования базового тарифа на оказание одной услуги осуществляется по формуле:
Тбаз_i = Рот_i + Рк_i, где:
Рот_i – средняя расчетная сумма расходов на оплату труда с начислениями на выплаты персонала центра занятости, оказывающего i услугу;
Рк_i – средняя расчетная сумма косвенных расходов центра занятости в расчете на одну услугу.

7. I-қызметін көрсететін персоналдың төлемдеріне аударымдармен қоса еңбекақы төлеу шығыстары мына формула бойынша есептеледі:
Nin – n-жұмыскердің i-қызметін көрсетуге жұмсалатын жұмыс уақытының нормасының мәні. Қызмет көрсетуге жұмыскердің жұмсайтын жұмыс уақыты нормаларын айқындау үшін: жұмыс күнінің хронометражы, фотографиясы, жұмыскерлерге сауалнама жүргізу әдістер пайдаланылады. Сондай-ақ алдыңғы кезең үшін уақыт шығындары туралы статистикалық есеп деректері, жұмыс уақытын пайдалануға жүргізілген қадағалау материалдары, сараптама бағаларының нәтижелері, қызмет көрсеткені үшін жұмыспен қамту орталығының басшылары мен жұмыскерлерінің тәжірибесі пайдаланылады.
Rin - i-қызметін көрсетумен байланысты n-жұмыскердің еңбегіне ақы төлеу бойынша төлемдерге аударымдарды қосқанда, уақытша (сағаттық, күндік, айлық, жылдық) еңбекақы төлемінің мөлшерлемесі (лауазымдық айлық ақы), еңбекақы мөлшерлемесін, өтемақылық сипаттағы төлемдерді ескеріп).
I-қызметін көрсетумен байланысты n-жұмыскердің еңбегіне ақы төлеу бойынша төлемдерге аударымдарды қосқанда, уақытша (сағаттық, күндік, айлық, жылдық) еңбекақы төлемінің мөлшері еңбекақы төлемдерінің жылдық қорынан және көрсетілген жұмыскердің есепті кезеңіне арналған жұмыс уақытының жылдық қорына қарай айқындалады.
Еңбек ақы төлемінің жылдық қоры және i-қызметін көрсетумен байланысты n-жұмыскер уақытының жылдық қоры осы Әдістеменің 7-тармағына сәйкес айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 19 маусымдағы
№ 257 бұйрығына
2-қосымша
Халықты жұмыспен қамту саласында бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін қызметтерге тарифтердің шекті деңгейі
Ескерту. Бұйрық 2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 20.09.2018 № 400 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 26.06.2019 № 345 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Халықты жұмыспен қамту саласында бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін қызметтерге тарифтердің шекті деңгейі
Халықты жұмыспен қамту саласында бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін қызметтерге тарифтердің шекті деңгейі мыналарды құрайды:
1. Облыстық маңызы бар қалалардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органында тіркелген:
1) бірінші санаттағы жұмыссыздар үшін – 35 000 (отыз бес мың) теңгеден көп емес;

7. Расходы на оплату труда с начислениями на выплаты персонала, оказывающего i-ю услугу рассчитываются по формуле:
Nin – значение нормы рабочего времени, затрачиваемого n-ым работником на оказание i услуги. Для определения нормы рабочего времени, затрачиваемого работником на оказание услуги, используются методы: хронометраж, фотография рабочего дня, опросы работников. Также используются данные статистических отчетов о затратах времени за предшествующий период, материалы наблюдений за использованием рабочего времени, результаты экспертных оценок, опыт руководителей и работников центра занятости на оказание услуги;
Rin – размер повременной (часовой, дневной, месячной, годовой) оплаты труда (с учетом окладов (должностных окладов), ставок заработной платы, выплат компенсационного характера) с начислениями на выплаты по оплате труда n-ого работника, связанного с оказанием i услуги.
Размер повременной (часовой, дневной, месячной, годовой) оплаты труда с начислениями на выплаты по оплате труда n-ого работника, связанного с оказанием i услуги, определяется исходя из годового фонда оплаты труда и годового фонда рабочего времени указанного работника за отчетный период.
Годовой фонд оплаты труда и годовой фонд рабочего времени n-го работника, связанного с оказанием i услуги, определяются согласно пункта 3 настоящей Методики.
Приложение 2
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 19 июня 2018 года № 257
Предельный уровень тарифов на услуги в сфере занятости населения, оказываемые за счет бюджетных средств
Сноска. Приказ дополнен приложением 2 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 20.09.2018 № 400 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 26.06.2019 № 345 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Предельные уровни тарифов на услуги в сфере занятости населения, оказываемые за счет бюджетных средств, составляют:
1. Для безработных, зарегистрированных в местном органе по вопросам занятости населения города областного значения, городов республиканского значения, столицы:
1) первой категории не более 35 000 (тридцать пять тысяч) тенге;

2) екінші және үшінші санаттағы жұмыссыздаp үшін – 43 750 (қырық үш мың жеті жүз елу) теңгеден көп емес;
2. Тиісті облыс, аудандық маңызы бар қала ауданының халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органында тіркелген жұмыссыздар үшін:
1) бірінші санаттағы жұмыссыздар үшін – 43 750 (қырық үш мың жеті жүз елу) теңгеден көп емес;
2) екінші және үшінші санаттағы жұмыссыздар үшін – 52 500 (елу екі мың бес жүз) теңгеден көп емес.

2) второй и третьей категорий не более 43 750 (сорок три тысячи семьсот пятьдесят) тенге.
2. Для безработных, зарегистрированных в местном органе по вопросам занятости населения района соответствующей области, города районного значения:
1) первой категории не более 43 750 (сорок три тысячи семьсот пятьдесят) тенге;
2) второй и третьей категорий не более 52 500 (пятьдесят две тысячи пятьсот) тенге.