"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 3 шілдедегі № 275 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 17 шілдеде № 17208 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 19 шiлдедегi № 265 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 19.07.2024 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-1-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11507 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау мен төлеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 3-1-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу тәртібін айқындайды.
Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларға(бұдан әрі – жәрдемақылар) мынадай түрдегі ақшалай төлемдер жатады:
бала тууына байланысты тағайындалатын және төленетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – бала туғанда берілетін жәрдемақы);
бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – бала күтімі жөніндегі жәрдемақы);
мүгедек баланы (мүгедек балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақы);
бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақы);
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – көп балалы аналарға берілетін жәрдемақы).";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 июля 2018 года № 275. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2018 года № 17208. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 19.07.2024 № 265.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 19.07.2024 № 265 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2018 года.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11507, опубликован 20 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" (далее – Закон) и определяют порядок назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей.
К государственным пособиям семьям, имеющим детей (далее – пособия) относятся денежные выплаты в виде:
единовременного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого в связи с рождением ребенка (далее - пособие на рождение);
ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года (далее - пособие по уходу);
ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида (детей-инвалидов) (далее - пособие воспитывающему ребенка-инвалида);
ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого по уходу за инвалидом первой группы с детства (далее – пособие по уходу за инвалидом первой группы с детства);
ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого многодетной матери, награжденной подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени (далее – пособие многодетной матери).";

2-тармақтың 1), 3), 4) және 13) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жылжымайтын мүлікке құқықтарды оның орналасқан жері бойынша мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;";
"3) жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган) – уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері;
4) жәрдемақы алушы – бала туғанда берілетін жәрдемақы,бала күтімі жөніндегі жәрдемақы және (немесе) мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақы және (немесе) бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақы және(немесе) көп балалы анаға берілетін жәрдемақы тағайындалған өтініш беруші;";
"13) электрондық өтінім - бала туғанда берілетін жәрдемақыны,бала күтімі жөніндегі жәрдемақыны, мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақыны, бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны және көп балалы анаға берілетін жәрдемақыны тағайындауға қажетті, Мемлекеттік корпорацияның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мәліметтер;";
5-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды тағайындау үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылатын өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат - сәйкестендіру үшін.
Оралман мәртебесі бар адамдар бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды тағайындауға жүгінген жағдайда Қазақстан Республикасы азаматтығын алғанға дейін оралман куәлігінің көшірмесін ұсынады;
2) баланың (балалардың) туу туралы куәлігі (куәліктері);
3) неке қию (бұзу) туралы куәлік – өтініш берушінің деректері баланың туу туралы куәлігіндегі деректермен сәйкес келмеген жағдайда;

подпункты 1), 3), 4) и 13) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;";
"3) уполномоченный орган по назначению пособий (далее – уполномоченный орган по назначению пособия) – территориальные подразделения уполномоченного государственного органа;
4) получатель – заявитель, которому назначено пособие на рождение, пособие по уходу и (или) пособие воспитывающему ребенка-инвалида и (или) пособие по уходу за инвалидом первой группы с детства и (или) пособие многодетной матери;";
"13) электронная заявка – сведения, необходимые для назначения пособия на рождение, пособия по уходу, пособия воспитывающему ребенка-инвалида, пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства и пособия многодетной матери в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью Государственной корпорации;";
часть первую пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для назначения пособий на рождение и по уходу к заявлению по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, прилагаются следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность заявителя – для идентификации.
В случае обращения за назначением пособий на рождение и по уходу лиц, имеющих статус оралмана, предоставляется копия удостоверения оралмана до получения гражданства Республики Казахстан;
2) свидетельство (свидетельства) о рождении ребенка (детей);
3) свидетельство о заключении (расторжении) брака - в случае расхождения данных заявителя с данными в свидетельстве о рождении ребенка;

4) балаға қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгенін немесе бала асырап алғанын растайтын құжат – балаға қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленген немесе баланы асырап алған жағдайда;
5) Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін – Байқоңыр қаласы тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы;
6) жәрдемақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтерді растайтын құжат − сәйкестендіру үшін.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақы тағайындау үшін тұрғылықты жері бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылатын өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат - сәйкестендіру үшін.
Оралман мәртебесі бар адамдар мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақыны тағайындауға жүгінген жағдайда Қазақстан Республикасы азаматтығын алғанға дейін оралман куәлігінің көшірмесін ұсынады;
2) баланың (балалардың) туу туралы куәлігі (куәліктері) немесе туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме;
3) өтініш берушінің деректері баланың туу туралы куәлігіндегі деректермен сәйкес келмеген жағдайда неке қию (бұзу) туралы куәлік;
4) балаға қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленген немесе баланы асырап алған жағдайда – балаға қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгенін немесе бала асырап алғанын растайтын құжат;
5) Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімнің анықтамасы;
6) жәрдемақыларды беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банктік шоттың нөмірі туралы растайтын құжаттар – сәйкестендіру үшін.
Мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақыны тағайындау үшін қызметті алушының және баланың (балалардың) тұрғылықты жері бойынша тіркелуін растайтын құжаттар, Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша баланың (балалардың) туу туралы куәлігінне туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірмені, Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша неке қию (бұзу) туралы куәлік,баланың мүгедектігі туралы анықтамасы, сондай-ақ балаға қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленген немесе баланы асырап алғанын растайтын құжат, оларда қамтылған ақпарат осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік органдардың және (немесе)ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне сұрау салуға сәйкес расталған кезде талап етілмейді.";
мынадай мазмұндағы 2-1-параграфпен толықтырылсын:

4) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения) – в случае установления опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения);
5) для жителей города Байконыр – справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконыр;
6) документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пособий – для идентификации.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Для назначения пособия воспитывающему ребенка-инвалида к заявлению, предоставляемого по месту жительства, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, прилагаются следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность заявителя – для идентификации.
В случае обращения за назначением пособия воспитывающему ребенка-инвалида лиц, имеющих статус оралмана, предоставляется копия удостоверения оралмана до получения гражданства Республики Казахстан;
2) свидетельство (свидетельства) о рождении ребенка (детей) или выписка из актовой записи о рождении;
3) свидетельство о заключении (расторжении) брака, в случае расхождения данных заявителя с данными в свидетельстве о рождении ребенка;
4) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения) – в случае установления опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения);
5) для жителей города Байконыр – справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконыр;
6) документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пособий – для идентификации.
Для назначения пособия воспитывающему ребенка-инвалида представление документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства услугополучателя и ребенка (детей), свидетельства о рождении ребенка (детей) либо выписка из актовой записи о рождении, по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года, свидетельства о заключении (расторжении) брака, по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года, справки об инвалидности ребенка, а также документа, подтверждающего установление опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения) не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах, в соответствии с запросами в информационные системы государственных органов и (или) организации согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
дополнить параграфом 2-1 следующего содержания:

"2-1-параграф. Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау тәртібі
9-1. Бала кезінен бірінші топ мүгедектігі алғаш рет белгіленген кезде өтініш беруші бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау үшін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы14 сәуірдегі № 223 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11110 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн бюджет қаражаты есебiнен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен тұрғылықты жері бойынша МӘС бөлімшесіне жүгінеді.
9-2. Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақы бала кезінен бірінші топтағы мүгедек немесе оның заңды өкілі өтініш берген күннен бастап бала кезінен бірінші топ мүгедектігі белгіленген барлық кезеңге тағайындалады.
Әрекетке қабілетсіз, әрекетке қабілеті шектеулі немесе қамқоршылыққа мұқтаж адамдарға бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау үшін өтінішті және осы Қағидалардың 9-3-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды олардың заңды өкілі тапсырады.
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы адам ауысқан, бірақ күнтізбелік бір жыл ішінде екі реттен көп емес ауысқан жағдайда жәрдемақы осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес өтінішпен жәрдемақы тағайындау үшін жүгінген күннен бастап тағайындалады.
Өтініш берген күн жүгіну күні болып есептеледі.
9-3. Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау үшін тұрғылықты жері бойынша осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылатын өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
өтініш беруші үшін:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат ̶ сәйкестендіру үшін;
2) бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленген жағдайда – бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгенін растайтын құжат;
3) Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін – Байқоңыр қаласы тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы;
бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған адам үшін:
1) жеке басты куәландыратын құжат - сәйкестендіру үшін.
Оралман мәртебесі бар адамдар бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындауға жүгінген жағдайда Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейінгі оралман куәлігінің көшірмесін ұсынады;

"Параграф 2-1. Порядок назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства
9-1. При установлении впервые инвалидности первой группы с детства заявитель обращается за назначением пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства в подразделение МСЭ по месту жительства с заявлением по форме согласно приложению 2 к Правилам предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца, государственных специальных пособий, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 223 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11110).
9-2. Пособие по уходу за инвалидом первой группы с детства назначается со дня обращения инвалида первой группы с детства или его законного представителя на весь период установления инвалидности первой группы с детства.
Для назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства недееспособным, ограниченно дееспособным или нуждающимся в опеке, заявление и необходимые документы указанные в пункте 9-3 настоящих Правил подаются их законным представителем.
В случае смены лица, осуществляющего уход за инвалидом первой группы с детства, но не более двух раз в течение календарного года, пособие назначается со дня обращения за назначением пособия с заявлением согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам.
Днем обращения считается день подачи заявления.
9-3. Для назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства к заявлению, предоставляемого по месту жительства, по форме согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам, прилагаются следующие документы:
для заявителя:
1) документ, удостоверяющий личность заявителя – для идентификации;
2) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства) над инвалидом первой группы с детства – в случае установления опеки (попечительства) над инвалидом первой группы с детства;
3) для жителей города Байконыр – справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконыр;
для лица, определенного как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства:
1) документ, удостоверяющий личность – для идентификации.
В случае обращения за назначением пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства лиц, имеющих статус оралмана, предоставляется копия удостоверения оралмана до получения гражданства Республики Казахстан;

2) жәрдемақы беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтерді растайтын құжат − сәйкестендіру үшін;
3) психикалық денсаулық орталығында есепте тұру фактісінің болмауы туралы мәліметтер Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық жүйесінде тексеріледі;
4) бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтім жасау үшін айқындалған адамның әрекетке қабілеттілігі туралы мәліметтер жеке басты куәландыратын құжат бойынша Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесінде тексеріледі;
5) Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін – Байқоңыр қаласы тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы.
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау үшін өтініш берушінің және бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтім жасау үшін айқындалған адамның тұрғылықты жері бойынша тіркелуін (күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған адам мен бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің бір қала және (немесе) аудан шегінде тұру фактісін растау үшін), бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке қамқоршылық белгіленгенін растайтын құжаттарды, сондай-ақ бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің мүгедектігі туралы анықтамасын ұсыну көрсетілген құжаттарда қамтылған ақпарат осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне сұрау салуға сәйкес расталған кезде талап етілмейді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Өтініш беруші жәрдемақы тағайындау үшін тиісті құжаттар ұсынғаннан кейін оның қатысуымен Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы:
мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес сұрау салуды;
уәкілетті мемлекеттік органның ақпараттық жүйесіне өтініш берушіде балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақы тағайындау,төлеу немесе өтініш беру фактісінің болуына, соңғы жиырма төрт айда міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатыспауына (бала күтімі жөніндегі жәрдемақыны тағайындау үшін), сондай-ақ өтініш берушіде бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы адамның күнтізбелік бір жыл ішінде екі реттен артық ауысу фактісінің болуына,бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке әлеуметтік жеке көмекшінің қызметін ұсыну фактісінің болуына (бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау үшін) сұрау салуды қалыптастырады.
Мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдар сұратылып отырған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттарды ұсынған кезде сұрау салуды жүзеге асырған Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі өтініш берушіге осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Өтініш беруші түпнұсқада ұсынған құжаттар сканерленеді және құжаттардың электрондық көшірмесі Мемлекеттік корпорация бөлімшесі маманының ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылады, содан кейін өтініш берушіге қайтарылады.
Мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдар сұратылып отырған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттарды ұсынбаған жағдайда өтініш берушіге осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беріледі.
Уәкілетті мемлекеттік органның ақпараттық жүйесінен жәрдемақыларды тағайындау, төлеу немесе тағайындауға өтініш беру фактісін растайтын ақпарат алған кезде, сондай-ақ өтініш берушіде бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы адамның күнтізбелік бір жыл ішінде екі реттен артық ауысу фактісі болған кезде, бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке әлеуметтік жеке көмекшінің қызметін ұсыну фактісі болған кезде (бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау үшін) өтініш берушіге осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беріледі.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2) документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пособий – для идентификации;
3) сведения об отсутствии факта состояния на учете в центре психического здоровья проверяются в информационной системе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) сведения о дееспособности лица, определенного как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства, проверяются по документу, удостоверяющему личность, в информационной системе "Государственная база данных физических лиц" Министерства юстиции Республики Казахстан;
5) для жителей города Байконыр – справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства города Байконыр.
Для назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства представление документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства заявителя и лица, определенного как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства (для подтверждения факта проживания в пределах одного города и (или) района лица, определенного как осуществляющий уход, и инвалида первой группы с детства), установление опеки над инвалидом первой группы с детства, а также справки об инвалидности инвалида первой группы с детства не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах, в соответствии с запросами в информационные системы государственных органов и (или) организации согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. После представления заявителем соответствующих документов для назначения пособий в его присутствии специалист отделения Государственной корпорации формирует:
запрос в информационные системы государственных органов и (или) организаций в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам;
запрос в информационную систему уполномоченного государственного органа на наличие у заявителя факта назначения, выплаты или подачи заявления на назначение государственных пособий семьям, имеющим детей, на отсутствие участия в системе обязательного социального страхования за последние двадцать четыре месяца (для назначения пособия по уходу за ребенком), а также на наличие у заявителя факта смены лица, осуществляющего уход за инвалидом первой группы с детства более двух раз в течение календарного года, на наличие факта предоставления социальной услуги индивидуального помощника инвалиду первой группы с детства (для назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства).
При представлении государственными органами и (или) организациями электронных документов, подтверждающих запрашиваемые сведения, осуществившее запрос отделение Государственной корпорации выдает заявителю расписку о приеме документов по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Документы, представленные заявителем в подлинниках, сканируются и электронные копии документов удостоверяются посредством ЭЦП специалиста отделения Государственной корпорации, после чего возвращаются заявителю.
В случае непредставления государственными органами и (или) организациями электронных документов, подтверждающих запрашиваемые сведения, заявителю вручается расписка об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
При получении сведений из информационной системы уполномоченного государственного органа, подтверждающих факт назначения, выплаты или подачи заявления на назначение пособий, а также при наличии у заявителя факта смены лица, осуществляющего уход за инвалидом первой группы с детства более двух раз в течение календарного года, при наличии факта предоставления социальной услуги индивидуального помощника инвалиду первой группы с детства (для назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства) заявителю вручается расписка об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"16. Бала туғанда берілетін жәрдемақы және (немесе) бала күтімі жөніндегі, мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақыларды, бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау үшін өтініш беруші портал арқылы жүгінген кезде ұсынылған мәліметтерді растау және осы Қағидаларға 8, 9 және 9-1-қосымшаларға сәйкес өтініш нысанында көзделген қажетті мәліметтерді алу үшін мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне сұрау салуды өтініш берушінің өзі жүзеге асырады.
Растайтын мәліметтерді алған кезде өтініш беруші портал арқылы бала туғанда берілетін және (немесе) бала күтімі жөніндегі және (немесе) мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін және (немесе) бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау туралы электрондық өтінішті өзінің ЭЦҚ-сы арқылы куәландырады және оны уәкілетті мемлекеттік органның автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне жібереді.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Портал арқылы келіп түскен, жәрдемақылар тағайындау үшін ұсынылған электрондық өтініш мынадай параметрлер бойынша тексеруден өтеді:
1) ұсынылған мәліметтердің толықтығы;
2) тиісті жәрдемақыларды тағайындау, төлеу, сондай-ақ өтініш беру фактісінің болмауы;
3) бала туғанда берілетін жәрдемақы және (немесе) бала күтімі жөніндегі жәрдемақы тағайындалатын баланың бір жасқа толу-толмауы;
4) соңғы жиырма төрт айда міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатыспауы (бала күтімі жөніндегі жәрдемақыны тағайындау үшін);
5) мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақы тағайындалатын баланың он сегіз жасқа толу-толмауы (мүгедек баланы тәрбиелеушіге жәрдемақы тағайындау үшін);
6) балада мүгедектігінің болуы (мүгедек баланы тәрбиелеушіге жәрдемақы тағайындау үшін);
7) жасының он сегіз жасқа толған болуы (бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтім жасау үшін айқындалған адам үшін);
8) бала кезінен бірінші топтағы мүгедекте мүгедектігінің болуы (бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау үшін);
9) бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы адамның күнтізбелік бір жыл ішінде екі реттен артық ауысу фактісінің болмауы (бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтім жасау үшін айқындалған адам үшін);
10) соттың әрекетке қабілетсіз не әрекетке қабілеті шектеулі деп тану фактісінің болмауы (бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтім жасау үшін айқындалған адам үшін);
11) психикалық денсаулық орталығында есепте тұру фактісінің болмауы (бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтім жасау үшін айқындалған адам үшін).
Жоғарыда келтірілген параметрлер бойынша тексерудің оң нәтижесі болған жағдайда өтінішті өңдеуге арналған кіріс хабарламалары журналына тіркеу жүргізіледі.";
18-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"16. При обращении заявителя за назначением пособий на рождение и (или) по уходу, воспитывающему ребенка-инвалида, пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства посредством портала запрос в информационные системы государственных органов и (или) организаций для подтверждения представленных сведений и получения необходимых сведений, предусмотренных в форме заявления согласно приложениям 8, 9 и 9-1 к настоящим Правилам осуществляется самим заявителем.
При получении подтверждающих сведений заявитель, осуществивший запрос посредством портала, удостоверяет своей ЭЦП электронное заявление о назначении пособия на рождение и (или) по уходу и (или) воспитывающему ребенка-инвалида и (или) по уходу за инвалидом первой группы с детства и направляет его в автоматизированную информационную систему уполномоченного государственного органа.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Поступившее посредством портала электронное заявление, представленное для назначения пособий проходит проверку по следующим параметрам:
1) полнота представленных сведений;
2) отсутствие факта назначения, выплаты, а также подачи заявления на назначение соответствующих пособий;
3) возраст ребенка, в отношении которого назначается пособие на рождение и (или) по уходу, не превышающий одного года;
4) отсутствие участия в системе обязательного социального страхования за последние двадцать четыре месяца (для назначения пособия по уходу за ребенком);
5) возраст ребенка, в отношении которого назначается пособие воспитывающему ребенка-инвалида, не превышающий восемнадцати лет (для назначения пособия воспитывающему ребенка-инвалида);
6) наличие инвалидности у ребенка (для назначения пособия воспитывающему ребенка-инвалида);
7) возраст не моложе восемнадцати лет (для лица, определенного для ухода за инвалидом первой группы с детства);
8) наличие инвалидности у инвалида первой группы с детства (для назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства);
9) отсутствие факта смены лица, осуществляющего уход за инвалидом первой группы с детства более двух раз в течении календарного года (для назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства);
10) отсутствие факта признания судом недееспособным либо ограниченно дееспособным (для лица, определенного для ухода за инвалидом первой группы с детства);
11) отсутствие факта состояния на учете в центре психического здоровья (для лица, определенного как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства).
В случае положительного результата проверки по вышеприведенным параметрам происходит перемещение заявления в журнал входящих сообщений, предназначенных для обработки.";
часть первую пункта 18 изложить в следующей редакции:

"18. МӘС бөлімшесі мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақыны немесе бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындауға өтініш қабылданған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 9, 9-3-тармақтарында көзделген тәртіппен өтініштен және өтініш беруші тұпнұсқада ұсынған құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса алғанда, құжаттардың топтамасынан тұратын электрондық өтінімді Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне жібереді.";
21-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Өтініш Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесінде тіркелген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макеті және осы Қағидаларға 13, 14, 14-1 және 15-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша тиісті электрондық шешім жобасы қалыптастырылады, тиісті жәрдемақыларды тағайындау үшін жәрдемақылардың мөлшері есептеледі және Мемлекеттік корпорация бөлімшесі маманының ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылады.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Мемлекеттік корпорацияның филиалы электрондық іс макеті мен шешім жобасы келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оларды қарайды, есептеудің және шешім жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, содан кейін жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға жібереді. Бұл ретте, шешім жобасы Мемлекеттік корпорация филиалы басшысының ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылады.";
24-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган шешім жобасымен келіп түскен электрондық іс макетін келіп түскен күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде қарайды және осы Қағидаларға 13, 14, 14-1 және 15-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды.";
25-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұл ретте осы Қағидаларға 13, 14, 14-1 және 15-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша жәрдемақы тағайындаудан бас тарту себептері көрсетілген жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның тиісті шешімі бар электрондық іс макеті Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне қайтарылады. Жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның жәрдемақы тағайындаудан бас тарту себептері көрсетілген электрондық хабарламасы осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне немесе портал арқылы өтініш берушінің жеке кабинетіне жіберіледі. Хабарлама жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті орган басшысының ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылады.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы осы Қағидалардың 21, 22-тармақтарында көзделген тәртіппен өтініш берушінің дәйексіз құжаттарды ұсынғаны туралы мемлекеттік органның және (немесе) ұйымдардың ақпаратына сәйкес дәлелді бас тартуды көрсете отырып, осы Қағидаларға 13, 14, 14-1 және 15-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша тиісті жәрдемақыларды тағайындаудан бас тарту туралы шешім жобасын қалыптастырады.";
27-тармақтың екінші бөлігі алып тасталсын;
30-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"18. Подразделение МСЭ в течение одного рабочего дня со дня принятия заявления на назначение пособия воспитывающему ребенка-инвалида или пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства направляет в отделение Государственной корпорации электронную заявку, состоящую из заявления и пакета документов, предусмотренного пунктами 9, 9-3 настоящих Правил, включая электронные копии документов, представленных заявителем в оригинале.";
часть первую пункта 21 изложить в следующей редакции:
"21. В течение двух рабочих дней со дня регистрации заявления в отделении Государственной корпорации формируется электронный макет дела и электронный проект соответствующего решения по формам согласно приложениям 13, 14, 14-1 и 15 к настоящим Правилам, производится расчет размера пособий для назначения соответствующих пособий и удостоверяется посредством ЭЦП специалиста отделения Государственной корпорации.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Филиал Государственной корпорации в течение двух рабочих дней со дня поступления рассматривает электронный макет дела и проект решения, проверяет правильность расчета и оформления проекта решения, после чего направляет в уполномоченный орган по назначению пособия. При этом проект решения удостоверяется посредством ЭЦП руководителя филиала Государственной корпорации.";
часть первую пункта 24 изложить в следующей редакции:
"24. Уполномоченный орган по назначению пособия рассматривает поступивший электронный макет дела с проектом решения в течение трех рабочих дней со дня их поступления и принимает решение о назначении (отказе в назначении) пособий по формам согласно приложениям 13, 14, 14-1 и 15 к настоящим Правилам.";
часть вторую пункта 25 изложить в следующей редакции:
"При этом электронный макет дела с соответствующим решением уполномоченного органа по назначению пособия по формам согласно приложениям 13, 14, 14-1 и 15 к настоящим Правилам, с указанием причины отказа в назначении пособия возвращается в отделение Государственной корпорации. Электронное уведомление уполномоченного органа по назначению пособия с указанием причины отказа в назначении соответствующего пособия направляется в отделение Государственной корпорации или в личный кабинет заявителя посредством портала по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам. Уведомление удостоверяется посредством ЭЦП руководителя уполномоченного органа по назначению пособия.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Специалист отделения Государственной корпорации формирует проект решения об отказе в назначении соответствующих пособий по формам согласно приложениям 13, 14, 14-1 и 15 к настоящим Правилам в порядке, предусмотренном пунктами 21, 22 настоящих Правил с указанием мотивированного отказа в соответствии с информацией государственного органа и (или) организации о предоставлении заявителем недостоверных документов.";
часть вторую пункта 27 исключить;
часть первую пункта 30 изложить в следующей редакции:

"30. Бала күтімі жөнiндегi, мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін, бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша және көп балалы анаға берілетін жәрдемақы ай сайын ағымдағы ай үшiн төленеді.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Айлық есептiк көрсеткіш, жалақының ең төмен мөлшерi өзгерген жағдайда Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі осы Қағидаларға 13, 14, 14-1 және 15-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша тиісті шешім жобасын дайындайды және оны жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға бекітуге жібереді.";
32-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Шешімнің қолданылу мерзімі ұзартылған, қамқоршы, алушы немесе бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы адам ауыстырылған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі шешім жобасын дайындайды және оны қайта ұсынылған құжаттармен (бар болса) қоса электрондық іс макетін, осы Қағидалардың 21 және 22-тармақтарында көзделген тәртіп бойынша жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органға бекітуге жолдайды.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі ақпараттық жүйелерден мәліметтер келіп түскен жағдайда тиісті жәрдемақыларды төлеуді осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның төлемді тоқтата тұру туралы шешімінің негізінде:
1) жәрдемақылар беру жөнiндегi уәкiлеттi ұйым ұсынатын алушының банк шоты бойынша үш және одан көп ай бойы шығыс операцияларының болмауы туралы;
2) алушылар қатарынан іздеуде жүрген адамдардың хабар-ошарсыз кету, іздеуде жүрген фактісінің, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;
3) жәрдемақыларды алушылардың және асырауындағылардың, бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің Қазақстан Республикасының шегiнен тыс жерлерге тұрақты тұруға кету фактісінің, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;
4) шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның, оралманның жеке басын куәландыратын құжаттың қолданылу мерзімінің өтуі, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;
5) жәрдемақы алушының немесе бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің сот тағайындаған бас бостандығынан айыру түріндегі қылмыстық жазаны өтеуі туралы;
6) арнаулы әлеуметтік қызметтер ақылы негізде ұсынылатын адамдарды қоспағанда, мүгедек баланың (мүгедек балалардың), бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің мемлекеттік медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) тұруы туралы, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;
7) "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградалары туралы" 1995 жылғы 12 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттiк наградаларынан айыру туралы;

"30. Пособия по уходу, воспитывающему ребенка-инвалида, по уходу за инвалидом первой группы с детства и многодетной матери выплачиваются ежемесячно, за текущий месяц.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. В случае изменения размера месячного расчетного показателя, минимальной заработной платы отделение Государственной корпорации готовит проект соответствующего решения по формам согласно приложениям 13, 14, 14-1 и 15 к настоящим Правилам и направляет его на утверждение уполномоченному органу по назначению пособия.";
часть первую пункта 32 изложить в следующей редакции:
"32. В случае продления срока действия решения, смены опекуна, получателя или лица, осуществляющего уход за инвалидом первой группы с детства отделение Государственной корпорации готовит проект решения и направляет его с электронным макетом дела, дополненным вновь представленными документами (при их наличии) на утверждение уполномоченному органу по назначению пособия в порядке, предусмотренном пунктами 21 и 22 настоящих Правил.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Отделение Государственной корпорации при поступлении сведений из информационных систем приостанавливает выплату соответствующих пособий с первого числа месяца, следующего за месяцем поступления сведений на основании решения о приостановлении выплаты уполномоченного органа по назначению пособия по форме согласно приложению 21 к настоящим Правилам:
1) об отсутствии расходных операций три и более месяцев по банковскому счету получателя, представляемых уполномоченной организацией по выдаче пособий;
2) о выявлении из числа получателей факта без вести пропавших лиц, находящихся в розыске, в том числе из информационных систем;
3) о выявлении факта выезда получателей пособий и иждивенца(ев), инвалида первой группы с детства на постоянное местожительства за пределы Республики Казахстан, в том числе из информационных систем;
4) об истечении срока действия документа, удостоверяющего личность иностранца или лица без гражданства, оралмана, в том числе из информационных систем;
5) об отбывании получателем пособия или инвалида первой группы с детства уголовного наказания, назначенного судом в виде лишения свободы;
6) о проживании ребенка-инвалида (детей-инвалидов), инвалида первой группы с детства в государственных медико-социальных учреждениях (организациях), за исключением лиц, которым специальные социальные услуги предоставляются на платной основе, в том числе из информационных систем;
7) о лишении государственной награды Республики Казахстан в соответствии со статьей 40 Закона Республики Казахстан от 12 декабря 1995 года "О государственных наградах Республики Казахстан";

8) жәрдемақы алушылардың және асырауындағылардың, бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің қайтыс болу фактісінің, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;
9) шетелдіктің тұруға ықтиярхатын алғанға дейін Қазақстан Республикасы азаматтығынан айрылу немесе шығу фактісінің, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы;
10) ата-ана құқықтарынан және қамқоршы (қорғаншы) құқықтарынан айыру, қамқоршыны (қорғаншыны) босату және шеттету, жаңа қамқоршыны (қорғаншыны) тағайындағанға дейін қамқоршыны (қорғаншыны) ауыстыру фактілерінің, оның ішінде ақпараттық жүйелерден анықталғаны туралы мәліметтер келіп түскен айдан кейінгі айдың бірінші күнінен бастап төлемдерді тоқтата тұрады.";
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Тоқтатыла тұрған (тоқтатылған) төлемдерді қалпына келтіру кезінде өтініш беруші қайта ұсынған, төлемді қалпына келтіру үшін қажетті құжаттармен толықтырылған электрондық шешім жобасы бар электрондық іс макетін Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің дайындауы және оны жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті органның бекітуі тоқтатыла тұрған не қалпына келтіруге құқық басталған күннен бастап, бірақ Заңның 4-бабы 1-тармағы 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша жүгінер алдындағы үш жылдан асырмай, Заңның 4-бабының 1-тармағы 2) тармақшасында көрсетілген негіздер бойынша бала бір жасқа толған күннен кешіктірмей, осы Қағидаларға 13, 14, 14-1 және 15-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша жүргізіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 3-1 және 9-1-қосымшалармен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 12, 13 және 14-қосымшалар осы бұйрыққа 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес 14-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 15, 18 және 19-қосымшалар осы бұйрыққа 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін баспа және электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы"шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

8) о выявлении факта смерти получателей пособий и иждивенца(ев), инвалида первой группы с детства, в том числе из информационных систем;
9) о выявлении факта утраты или выхода из гражданства Республики Казахстан до получения вида на жительство иностранца, в том числе из информационных систем;
10) о выявлении фактов лишения родительских прав и прав опекуна (попечителя), освобождения и отстранения опекуна (попечителя), смены опекуна (попечителя), до назначения нового опекуна (попечителя), в том числе из информационных систем.";
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. При возобновлении приостановленных (прекращенных) выплат подготовка отделением Государственной корпорации электронного макета дела, дополненного вновь представленными заявителем документами необходимыми для возобновления выплаты с электронным проектом решения, и его утверждение уполномоченным органом по назначению пособия производятся со дня приостановления либо с момента возникновения основания на возобновление, но не более чем за три года перед обращением за их получением, по основаниям, указанным в подпунктах 3) и 4) пункта 1 статьи 4 Закона, по основанию, указанному во втором абзаце подпункта 2) пункта 1 статьи 4 Закона не позднее даты достижения ребенком возраста одного года, по формам согласно приложениям 13, 14, 14-1 и 15 к настоящим Правилам.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 3-1 и 9-1 согласно приложениям 2 и 3 к настоящему приказу;
приложения 12, 13 и 14 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему приказу.
дополнить приложением 14-1 согласно приложению 7 к настоящему приказу;
приложения 15, 18 и 19 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 8, 9 и 10 к настоящему приказу.
2. Департаменту социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
М. Әбілқасымова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
_______________ Д. Абаев
2018 жылғы "___" ________
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
________________ Ө. Шөкеев
2018 жылғы "___" _________
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
______________ Е. Біртанов
2018 жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 3 шілдедегі
№ 275 бұйрығына
1-қосымша
Балалы отбасыларға берілетін
мемлекеттік жәрдемақыларды
тағайындау және төлеу
қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне сұрау салу
Бала туғанда берілетін жәрдемақыны және (немесе) бала күтімі жөніндегі жәрдемақыны немесе мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақыны, көп балалы аналарға берілетін жәрдемақыны немесе бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау үшін өтініш берушінің, отбасы мүшелерінің және бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтім жасайтын адамдардың ЖСН-дері бойынша "электрондық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелерінде мынадай:
1) "ЖТМД" АЖ-дан жеке басты куәландыратын;
2) "ЖТМД" АЖ-дан тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелуі туралы;
3) "ЖТМД" АЖ-дан өтініш беруші мен өгей (және қамқорлыққа алынған) балаларының тұрақты және бірге тұратын тұрғылықты жері бойынша тіркелуі туралы;
4) "ЖТМД" АЖ-дан өтініш беруші мен мүгедек баланың тұрақты және бірге тұратын тұрғылықты жері бойынша тіркелуі туралы (мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақыны тағайындау үшін);
5) бала кезінен бірінші топтағы мүгедекпен бір қала және (немесе) аудан шегінде тұратын жері бойынша тіркелгені туралы (бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау үшін);

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Жакупову С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
М. Абылкасымова
СОГЛАСОВАНО
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ Д. Абаев
"____" _________2018 года
СОГЛАСОВАНО
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
____________ У. Шукеев
"____" _________ 2018 года
СОГЛАСОВАНО
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
_______________ Е. Биртанов
"____" _________2018 года
Приложение 1
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 июля 2018 года № 275
Приложение 2
к Правилам назначения
и выплаты государственных
пособий семьям, имеющим детей
Запросы в информационные системы государственных органов и (или) организаций
Для назначения пособия на рождение ребенка и (или) пособия по уходу за ребенком или пособия воспитывающему ребенка-инвалида, пособия многодетной матери или пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства формируются запросы по ИИН заявителя, членов семьи и лица, осуществляющего уход за инвалидом первой группы с детства в информационные системы государственных органов и (или) организаций через шлюз "электронного правительства" для получения следующих сведений:
1) удостоверяющих личность из ИС "ГБДФЛ";
2) о регистрации по постоянному месту жительства заявителя из ИС "ГБДФЛ";
3) о регистрации по совместному месту жительства заявителя и сводных (и взятых под опеку) детей из ИС "ГБДФЛ";
4) о регистрации по постоянному и совместному месту жительства заявителя и ребенка-инвалида из ИС "ГБДФЛ" (для назначения пособия воспитывающему ребенка-инвалида);
5) о регистрации по месту жительства в пределах одного города и (или) района с инвалидом первой группы с детства (для назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства);

6) АХАЖ АЖ-дан өтініш берушінің барлық балалары Қазақстан Республикасында туған кезде (2007 жылғы 13 тамыздан кейін туылған балалар бойынша) балаларының ЖСН-дері бойынша тууын (қайтыс болуын) тіркеу туралы;
7) АХАЖ АЖ-дан өтініш берушінің неке қиюын (бұзуын) тіркеу (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін тіркелгендер) туралы;
8) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің АЖ-ынан балаға қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы;
9) "ЖТМД" АЖ-дан бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы;
10) АХАЖ АЖ-дан тиісті органның бала асырап алу туралы шешімі;
11) уәкілетті мемлекеттік органның АЖ-ынан Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің коды туралы;
12) Мүгедектердің орталықтандырылған дерекқорынан мүгедек балаға мүгедектік белгілеу туралы (мүгедек баланы тәрбиелеушіге жәрдемақы тағайындау үшін)
13) Мүгедектердің орталықтандырылған дерекқорынан бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке мүгедектік белгілеу туралы (бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау үшін);
14) "ЖТМД" АЖ-дан бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған адам жасының он сегізден жас болмауын анықтау туралы (бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау үшін);
15) "ЖТМД" АЖ-дан жеке басты куәландыратын құжат бойынша бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған адамның қабілетсіздігі фактісінің болмауы туралы (бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау үшін);
16) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің АЖ-ысынан бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған адамның психикалық денсаулық орталығында есепте тұру фактісінің болмауы туралы (бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау үшін);
17) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің "Мемлекеттік наградалар" АЖ-ысынан наградтау немесе "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І жәнеІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы ана атағын алу туралы сұрау салулар қалыптастырылады.
Мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың АЖ-дарынан және ЕДБ АЖ-дан сұратылатын мәліметтерді растайтын электрондық құжаттар тиісті мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың, ЕДБ және "электрондық үкімет" шлюзінің ЭЦҚ-сымен, сондай-ақ сұрау салуды жүзеге асырған Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің немесе өтініш берушінің ЭЦҚ-сымен куәландырылады.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЖ – ақпараттық жүйе;
ЕДБ АЖ – екінші деңгейдегі банктердің ақпараттық жүйесі;
"ЖТМД" АЖ – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
АХАЖ АЖ – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Азаматтық хал актілерін жазу" ақпараттық жүйесі;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 3 шілдедегі
№ 275 бұйрығына
2-қосымша
Балалы отбасыларға берілетін
мемлекеттік жәрдемақыларды
тағайындау және төлеу
қағидаларына

6) о регистрации рождения (смерти) по ИИН детей заявителя, при условии рождения всех детей в Республике Казахстан из ИС ЗАГС (по детям, рожденным после 13 августа 2007 года);
7) о регистрации заключения (расторжения) брака заявителя из ИС ЗАГС (зарегистрированных после 1 июня 2008 года на территории Республики Казахстан);
8) об установлении опеки (попечительства) над ребенком из ИС Министерства образования и науки Республики Казахстан;
9) об установлении опеки (попечительства) над инвалидом первой группы с детства из ИС "ГБДФЛ";
10) решение соответствующего органа об усыновлении (удочерении) из ИС ЗАГС;
11) о коде отделения Государственной корпорации из ИС уполномоченного государственного органа;
12) об установлении инвалидности на ребенка-инвалида из Централизованной базы данных инвалидов (для назначения пособия воспитывающему ребенка-инвалида);
13) об установлении инвалидности на инвалида первой группы с детства из Централизованной базы данных инвалидов (для назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства);
14) об установлении возраста лица, определенного как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства, не моложе восемнадцати лет из ИС "ГБДФЛ" (для назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства);
15) об отсутствии факта недееспособности лица, определенного как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства, по документу, удостоверяющему личность, из ИС "ГБДФЛ" (для назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства);
16) об отсутствии факта состояния на учете в центре психического здоровья лица, определенного как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства, из ИС Министерства здравоохранения Республики Казахстан (для назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства);
17) о награждении или получении звания многодетной матери, награжденной подвеской "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившей ранее звание "Мать-героиня", награжденной орденами "Материнская слава" I и II степени из ИС "Госнаграды" Администрации Президента Республики Казахстан.
Электронные документы, подтверждающие запрашиваемые сведения из ИС государственных органов и (или) организации и ИС БВУ, удостоверяются ЭЦП соответствующих государственных органов и (или) организаций, БВУ и шлюз "электронного правительства", а также ЭЦП осуществившего запрос отделения Государственной корпорации или заявителя.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИС – информационная система;
ИС БВУ – информационная система Банков второго уровня;
ИС "ГБДФЛ" – информационная система "Государственная база данных физических лиц" Министерства юстиции Республики Казахстан;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИС ЗАГС – информационная система "Записи актов гражданского состояния" Министерства юстиции Республики Казахстан;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 2
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 июля 2018 года № 275

3-1-қосымша
Нысан
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны тағайындауға арналған өтініш
Қазақстан Республикасы
Еңбек, әлеуметтік қорғау
және көші-қон комитетінің
____________ облысы (қаласы)
бойынша департаменті
Бөлімше коды: _____________________________________________________________
Өтініш беруші туралы мәлімет (белгі қою): мүгедек ___ қорғаншы (қамқоршы)
________ заңды өкіл
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): _____________________________
__________________________________________________________________________
Туған күні: _______ жылғы "____" ____________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі: _____________________________________
Құжаттың сериясы: ______ Құжаттың нөмірі: ______ Кім берген: ______ Берілген күні:
_____ жылғы "___" _____________
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедек туралы мәліметтер:
Жеке сәйкестендіру нөмірі: __________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): ____________________________________________
Туған күні: _______ жылғы "____" ____________________________________________
Тұрғылықты жерінің мекенжайы: _____________________________________________
Облысы ____________________________ қаласы (ауданы)
________________________ ауылы ___________________ көшесі (шағын ауданы)
__________________________________ -үй ________ -пәтер
_______________ (күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған адамның тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса) бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша
жәрдемақыны тағайындауды сұраймын.
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындауға
қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған
адам туралы мәлімет:
Жеке сәйкестендіру нөмірі: __________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): ____________________________________________
Туған күні: _______ жылғы "____" ____________________________________________
Тұрғылықты жерінің мекенжайы: _____________________________________________
Облысы ____________________________ қаласы (ауданы)
________________________ ауылы ___________________ көшесі (шағын ауданы)
__________________________________ -үй ________ -пәтер.
Банк деректемелері:
Банктің атауы ______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Банк шотының № ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Шоттың типі: ағымдағы _____________________________________________________
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындауға
қажетті менің дербес деректерімді, сондай-ақ дәрігерлік құпия болып табылатын мәліметтерді
жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау
(тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау жөнінде ұялы телефонға смс-хабар жіберу
арқылы хабардар етуге келісім беремін.
Төленетін жәрдемақының тоқтатылуына, тоқтатыла тұруына, мөлшерінің өзгеруіне,
әкелетін барлық өзгерістер, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің(оның ішінде Қазақстан
Республикасының шегінен тыс жерлерге кету), анкеталық деректердің, банктік
деректемелердің өзгеруі туралы Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне он жұмыс күні
ішінде хабарлау қажеттігі туралы хабардар етілдім.
Мемлекеттік бюджеттен және (немесе) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан
төленетін жәрдемақыларды және (немесе) әлеуметтік төлемдерді аударуға арналған жеке банк
шотын ашу мүмкіндігі туралы,сондай-ақ осындай шоттағы ақшаны үшінші тұлғалардың
өндіріп алуға жүгінуіне жол берілмейтіні туралы хабардар етілдім.
Мемлекеттік корпорация бөлімшесіне ұсынылған құжаттардың түпнұсқалылығы үшін
жауапкершілікте боламын.
Өтінішке қоса берілген құжаттар тізбесі:
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтардың саны
Ескертпе
1
2
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған
адамның байланыс деректері:
телефоны _______ ұялы _________ Электрондық мекен-жай _______________________
Өтініш берушінің қолы ______________________________________________________
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған
адамның қолы _____________
Өтініш 20___ жылғы "_____" ________ қабылданды, № __________________________
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және
қолы: ____________________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 3 шілдедегі
№ 275 бұйрығына
3-қосымша
Балалы отбасыларға берілетін
мемлекеттік жәрдемақыларды
тағайындау және төлеу
қағидаларына

Приложение 3-1
к Правилам назначения
и выплаты государственных
пособий семьям, имеющим детей
Форма
Заявление для назначения ежемесячного государственного пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства
Республика Казахстан
Департамент Комитета труда,
социальной защиты и миграции
по __________ области (городу
Код отделения: ________________
Сведения о заявителе (отметить галочкой): инвалид ________ опекун (попечитель) _____ законный представитель ______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя:
____________________________________________________________________________
Дата рождения: "____" ____________ _______ года
Вид документа удостоверяющего личность: ______________________
Серия документа: _______
номер документа: ________ кем выдан: _____
Дата выдачи: "____" ____________ ______ год.
Сведения об инвалиде первой группы с детства:
Индивидуальный идентификационный номер: ___________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________________________
Дата рождения:
"____" ____________ _____года
Адрес места жительства: ______________________________
Область ____________________________________
город (район) ____________ село: ______________
улица (микрорайон) _____ дом __ квартира ______
Прошу назначить _______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, определенного как осуществляющий уход)
пособие по уходу за инвалидом первой группы с детства.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных необходимых для назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства.
Сведения о лице, определенном как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства:
Индивидуальный идентификационный номер: _______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________________
Дата рождения: "____" ____________ _____года
Адрес места жительства: ______________________________
Область ____________________________________
город (район) ____________ село: ______________
улица (микрорайон) _____ дом __ квартира _____
Банковские реквизиты:
Наименование банка _________________________________________________________
банковский счет № __________________________
Тип счета: текущий __________________________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, а также сведений, составляющих врачебную тайну, необходимых для назначения пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства.
Даю согласие на получение уведомлений о принятии решения о назначении (отказе в назначении) пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства путем отправления на мобильный телефон смс-оповещения.
Уведомлен(а) о необходимости сообщения в течение десяти рабочих дней обо всех изменениях, влекущих прекращение, приостановление, изменение размера выплачиваемого пособия, а также об изменении местожительства (в том числе выезд за пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов в отделение Государственной корпорации.
Уведомлен(а) о возможности открытия отдельного банковского счета для зачисления пособий и (или) социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета и (или) Государственного фонда социального страхования, а также о том, что на деньги, находящиеся на таком счете, не допускается обращение взыскания третьими лицами.
Несу ответственность за подлинность представленных в отделение Государственной корпорации документов.
Перечень документов приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование документа
Количество листов в документе
Примечание
1
Контактные данные лица, определенного как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства:
телефон _______ мобильный _________ Электронный адрес ___________
Подпись заявителя ________________
Подпись лица, определенного как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства ________________
Заявление принято "___"___________ 20__ года № __________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица принявшего документы
_______________________________________________________________________________
Приложение 3
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 июля 2018 года № 275

9-1 қосымша
Нысан
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны тағайындауға өтініш
Қазақстан Республикасы
Еңбек, әлеуметтік қорғау
және көші-қон комитетінің
____________ облысы (қаласы)
бойынша департаменті
Бөлімше коды: ___________________
Өтініш беруші туралы мәлімет (белгі қою): мүгедек _ қорғаншы (қамқоршы)
__________ заңды өкіл_____________
__________________________________________________________________________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): _____________________________
Туған күні: _______ жылғы "____" ____________________________________________
______________ (күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған адамның тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)) бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша
жәрдемақыны тағайындауды сұраймын.
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедек туралы мәліметтер:
Жеке сәйкестендіру нөмірі*: _________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжаттың түрі*: ____________________________________
Құжаттың сериясы: _________________________________________________________
Құжаттың нөмірі: __________________________________________________________
Кім берген: ________________________________________________________________
Берілген күні: ______ жылғы "____"
Тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы: ______________________________________
___________________ облысы _______________________ қаласы (ауданы)
________________________ ауылы
_____________________ көшесі (шағын ауданы) ______ -үй ______ -пәтер
Мемлекеттік органдардың растауы:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Жеке тұлғалардың мемлекеттік
дерекқоры" ақпараттық жүйесінен алынған деректер
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған
адам туралы мәліметтер:
ЖСН*: ___________________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжаттың түрі*: ____________________________________
Құжаттың сериясы:_________________________________________________________
Құжаттың нөмірі:___________________________________________________________
Кім берген:________________________________________________________________
Берілген күні: ______ жылғы "____"
Тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы: ______________________________________
___________________ облысы _____________________ қаласы (ауданы)
______________________ ауылы
___________________ көшесі (шағын ауданы) ______ -үй _______ -пәтер
Өтініш берушінің (бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің) үстінен қамқоршылық
немесе оны әрекетке қабілетсіз/әрекетке қабілеті шектеулі деп тану туралы мәліметтер (бар болса)**
Р/с
Қамқоршылық туралы шешімнің нөмірі және күні немесе әрекетке қабілетсіз/әрекетке қабілеті шектеулі деп тану туралы сот шешімінің нөмірі мен күні
Шешімді берген орган
Қамқоршының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні
Қамқоршылығындағының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қамқоршылығындағының туған күні
1
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекте мүгедектігінің болуы туралы мәліметтер***
Р/с
Мүгедектің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ЖСН
Туған күні және жылы
Мүгедектікті белгілеу күні
Мүгедектікті белгілеу туралы медициналық-әлеуметтік сараптама анықтамасының №
1
2
3
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған
адамды соттың әрекетке қабілетсіз не әрекетке қабілеті шектеулі деп тануы жөнінде
деректердің болмауы туралы мәліметтер****
Р/с
Мүгедектің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Құжатты берген органның атауы
Анықтама №
Анықтама күні
1
2
3
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы ретінде айқындалған
адамның психикалық денсаулық орталығында есепте тұруы жөнінде деректердің болмауы
туралы мәліметтер*****
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Құжатты берген органның аты
Анықтама №
Анықтама күні
1
Банк деректемелері******:
Банктің атауы ____________
Банк шотының №_______
Шоттың типі: ағымдағы ________
ЕДБ деректемелері:
Банктік сәйкестендіру коды____ Жеке сәйкестендіру коды________________________
Бизнес сәйкестендіру коды____________
Өтініш берушінің байланыс деректері:
Телефон _______ ұялы _________ Электрондық мекен-жай _______________________
*Өтініш беруші және бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы
ретінде айқындалған адам бойынша мәліметтер Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің ЭЦҚ-сымен расталады.
**Қамқоршы бойынша мәліметтер Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
ЭЦҚ-сымен расталады
***Мүгедектік белгілеу туралы мәліметтер Мүгедектердің орталықтандырылған
дерекқорымен расталады
****Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы ретінде
айқындалған адамды соттың әрекетке қабілетсіз не әрекетке қабілеті шектеулі деп тануы
жөнінде деректердің болмауы туралы мәліметтер Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің ЭЦҚ-сымен расталады.
*****Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы ретінде
айқындалған адамның психикалық денсаулық орталығында есепте тұруы туралы деректердің
болмауы жөніндегі мәліметтер Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
ЭЦҚ-сымен расталады.
******Өтініш берушінің банк деректемелерін ЕДБ (ЕДБ ЭЦҚ-сымен) растайды
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)______________________________
Ұсынылған деректердің дәйектілігі үшін жауапкершілікте боламын.
Төленетін жәрдемақы мөлшерінің өзгеруіне/тоқтатылуына әкелетін барлық өзгерістер,
сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге
кету), анкеталық деректердің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы Мемлекеттік
корпорацияның бөлімшесіне он жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Мемлекеттік бюджеттен және (немесе) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан
төленетін жәрдемақыларды және (немесе) әлеуметтік төлемдерді аударуға арналған жеке банк
шотын ашу мүмкіндігі туралы, сондай-ақ осындай шоттағы ақшаны үшінші тұлғалардың
өндіріп алуға жүгінуіне жол берілмейтіні туралы хабардар етілдім.
Өтініш берушінің ЭЦҚ-сы ___________________________________________________
Өтінішке қол қойылған күн және уақыт:
___.____._____ жыл сағат ___ минут __ секунд.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕДБ – екінші деңгейдегі банктер;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 3 шілдедегі
№ 275 бұйрығына
4-қосымша
Балалы отбасыларға берілетін
мемлекеттік жәрдемақыларды
тағайындау және төлеу
қағидаларына
12-қосымша
Нысан
________________________________________________________ (жәрдемақы түрін көрсету) тағайындауға электрондық өтініштің қабылданғаны туралы № ______ хабарлама 20__ жылғы "___"_____________
Азамат (ша) _______________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні: ________________________________________________________________
Жүгінген күні: _____________________________________________________________
Баланың/бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) және туған күні
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(жәрдемақы түрі)
тағайындауға өтініші
____________________________________________________________________ қабылданды.
(Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің атауы)
Хабарлама жауапты адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылған:
________________________________________________________________________________
(жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 3 шілдедегі
№ 275 бұйрығына
5-қосымша
Балалы отбасыларға берілетін
мемлекеттік жәрдемақыларды
тағайындау және төлеу
қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Код ________________
______________________ облысы (қаласы)
Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің _________________________ облысы (қаласы) бойынша департаментінің 20___ жылғы "___" __________ № ____ шешімі
Істің № _____________________________
Бала туғанда берілетін жәрдемақыны, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтімі
жөніндегі жәрдемақыны тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы өтініш беруші
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жүгінген күні 20__ жылғы "___" ____________
Туу туралы актінің № _______________________________________________________
Туу туралы актінің берілген күні 20__ жылғы "___" ______________________________
Баланың туу туралы куәлігін берген органның атауы (туу туралы актінің жазбасы)
________________________________________________________________________________
Баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ______________________________________
Баланың туған күні 20__ жылғы "___" _________________________________________
Баланың туу кезектілігі ______________________________________________________
(жазбаша)

Приложение 9-1
к Правилам назначения и выплаты
государственных пособий
семьям, имеющим детей
Форма
Заявление на назначение ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого по уходу за инвалидом первой группы с детства через веб-портал "электронного правительства"
Республика Казахстан
Департамент Комитета труда,
социальной защиты и миграции
по __________ области (городу
Код отделения: _________
Сведения о заявителе (отметить галочкой): инвалид ______________ опекун
(попечитель)___________ законный представитель _______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя:
________________________________________________________________________________
Дата рождения: "____" _________ _____ года.
Прошу назначить _______ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, определенного как осуществляющий уход) пособие по уходу за инвалидом первой группы с детства.
Сведения об инвалиде первой группы с детства:
Индивидуальный идентификационный номер*: _______________
Вид документа удостоверяющего личность*: _________________
Серия документа: _____________________
Номер документа: ____________________
Кем выдан: _____________________________________________________________________
Дата выдачи: "___" ____________ _____ года.
Адрес места жительства:
Область _______________________________________
город (район) __________ село: __________________
улица (микрорайон) ______________ дом ________ квартира ___________
Подтверждение госорганов:
Данные из информационной системы "Государственная база данных физических лиц" Министерства юстиции Республики Казахстан
Сведения о лице, определенном как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства
ИИН*: _______________
Вид документа удостоверяющего личность*: _______________________
Серия документа: _____________________
Номер документа: ____________________
Кем выдан: ___________________
Дата выдачи: "___" ____________ _____ года.
Адрес места жительства:
Область _________________________________
город (район) __________ село: _____________
улица (микрорайон) ______________ дом ________ квартира ___________
Сведения об опекунстве над заявителем (инвалидом первой группы с детства) или признании его недееспособным/ограниченно дееспособным (при наличии)**
№ п/п
Номер и дата решения об опекунстве или решения суда о признании недееспособным/ограниченно дееспособным
Орган выдавший решение
фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения опекуна
фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекаемого
Дата рождения опекаемого
1
Сведения о наличии инвалидности у инвалида первой группы с детства***
№ п/п
Фамилия имя, отчество (при его наличии) инвалида
ИИН
Дата и год рождения
Дата установления инвалидности
№ справки медико-социальной экспертизы об установлении инвалидности
1
2
3
Сведения об отсутствии данных о признании судом недееспособным либо ограниченно дееспособным лица, определенного как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства****
№ п/п
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Наименование органа, выдавшего документ
№ справки
Дата справки
1
Сведения об отсутствии данных о состоянии лица, определенного как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства, на учете
в центре психического здоровья*****
№ п/п
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Наименование органа, выдавшего документ
№ справки
Дата справки
1
Банковские реквизиты******:
Наименование банка _____________________
Банковский счет № ______________________
Тип счета: текущий ______________________
Реквизиты БВУ:
Банковский идентификационный код _______________________________
Индивидуальный идентификационный код __________________________
Бизнес-идентификационный номер _________________________________
Контактные данные заявителя:
Телефон________ мобильный _________ Электронный адрес ____________
*Сведения по заявителю и лицу, определенному как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства подтверждаются ЭЦП Министерства юстиции Республики Казахстан
**Сведения по опекуну подтверждаются ЭЦП Министерства юстиции Республики Казахстан
***Сведения об установлении инвалидности подтверждаются Централизованной базой данных инвалидов
**** Сведения об отсутствии данных о признании судом недееспособным либо ограниченно дееспособным лица, определенного как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства подтверждаются ЭЦП Министерства юстиции Республики Казахстан
***** Сведения об отсутствии данных о состоянии лица, определенного как осуществляющий уход за инвалидом первой группы с детства, на учете в центре психического здоровья подтверждаются ЭЦП Министерства здравоохранения Республики Казахстан
******Банковские реквизиты заявителя подтверждаются БВУ (ЭЦП БВУ)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
_________________________________________________________________________
Несу правовую ответственность за достоверность предоставленных данных.
Обо всех изменениях влекущих изменении/прекращения размера выплачиваемого пособия, а также об изменении местожительства (в том числе выезд за пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь сообщить в отделение Государственной корпорации в течение десяти рабочих дней.
Уведомлен(а) о возможности открытия отдельного банковского счета для зачисления пособий и (или) социальных выплат, выплачиваемых из государственного бюджета и (или) Государственного фонда социального страхования, а также о том, что на деньги, находящиеся на таком счете, не допускается обращение взыскания третьими лицами.
ЭЦП заявителя ____________
Дата и время подписания заявления:
____.____.________ год ____ часов ____ минут____ секунд
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БВУ – банки второго уровня;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 4
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 июля 2018 года № 275
Приложение 12
к Правилам назначения и выплаты
государственных пособий
семьям, имеющим детей
Форма
Уведомление № ______
о приеме электронного заявления на назначение
__________________________________
(указать вид пособия)
от "_____" _______________ 20 ____ года
Гражданину (ке)_________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения __________________________
Дата обращения _________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения ребенка/инвалида первой группы с детства
______________________________________________________________________________
Заявление на назначение ________________________________________________________
(вид пособия)
принято в_____________________________________________________________________
(наименование отделения Государственной корпорации)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица:
_____________________________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица)
Приложение 5
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 июля 2018 года № 275
Приложение 13
к Правилам назначения и выплаты
государственных пособий
семьям, имеющим детей
Форма
Код ________________________
Область (город) _________________
РЕШЕНИЕ
№ _____________ от "___" _______ 20__ года
Департамента Комитета труда, социальной защиты и миграции
по ____________________ области (городу)
№ дела ___________________________________
О назначении (изменении, отказе в назначении) пособия на рождение ребенка, пособия по уходу за ребенком по достижению им возраста одного года
Заявитель _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата обращения "___" _____________ 20___ года
№ акта о рождении ________________________
Дата акта о рождении "___" ________ 20__ года
Наименование органа, выдавшего свидетельство о рождении ребенка (запись акта о рождении)
________________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка ___________________________________
Дата рождения ребенка "___" _______ 20__ года
Очередность рождения ребенка __________________________
(прописью)

1. "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28
маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының ______ бабына сәйкес:
бала туғанда берілетін жәрдемақы ____________________ теңге мөлшерінде; (сомасы жазбаша)
бала күтімі жөніндегі жәрдемақы 20___ жылғы "___" ____________ бастап20 _____
жылғы "___" ________ қоса алғанда, ____________________________ теңге мөлшерінде
тағайындалсын. (сомасы жазбаша)
2. Бала күтімі жөніндегі жәрдемақының мөлшері 20___жылғы "___" ________ бастап
20__ жылғы "___" ____________ қоса алғанда, өзгертілсін және
_____________________________ теңге мөлшерінде белгіленсін. (сомасы жазбаша)
Негіздеме: ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3. Жәрдемақы тағайындаудан бас тартылсын:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(негіздеме)
Департамент басшысы _____________________________________            ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                  (қолы)
Департамент басқармасының (бөлімінің) басшысы_________________________      _______
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Департаменттің тағайындау жөніндегі маманы ___________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Шешім жобасын дайындағандар:
Мемлекеттік корпорация филиалының директоры_______________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің басшысы__________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы ____________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 3 шілдедегі
№ 275 бұйрығына
6-қосымша
Балалы отбасыларға берілетін
мемлекеттік жәрдемақыларды
тағайындау және төлеу
қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Код _________________
_______________________ облысы (қаласы)
Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің _________________________ облысы (қаласы) бойынша департаментінің 20___ жылғы "___" __________ № ____ шешімі
Істің № _____________________________
Мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақыны тағайындау (өзгерту,
тағайындаудан бас тарту) туралы Өтініш беруші
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жүгінген күні 20__ жылғы "___" ____________
Туу туралы актінің № ______________________
Туу туралы актінің берілген күні _____________
Баланың туу туралы куәлігін берген органның атауы
________________________________________________________________________________
Мүгедек баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________________________________________________________
Мүгедек баланың туған күні 20__ жылғы "___" __________________________________
Мүгедектігі туралы анықтама ________________________________________________
Мүгедектік 20__ жылғы "___" ______ бастап 20__ жылғы "___" _______ дейінгі
мерзімге белгіленді

1. Назначить в соответствии со статьей ____ Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей":
пособие на рождение _____________ тенге _______________________________
(сумма прописью)
пособие по уходу с ___________ 20__ года по ________________ 20__года в размере _______________
тенге ______________________________________________
(сумма прописью)
2. Изменить размер пособия по уходу
с ______________ 20___ года по _______________ 20__ года и установить
в размере _____________ тенге _______________________________________
(сумма прописью)
Основание: _____________________________________________________
3. Отказать в назначении пособия:
________________________________________________________________
(основание)
Руководитель департамента
_______________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Руководитель управления (отдела) департамента
_______________________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Специалист по назначению департамента
_______________________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Проект решения подготовлен:
Директор филиала
Государственной корпорации
_______________________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Руководитель отделения
Государственной корпорации
_______________________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Специалист отделения
Государственной корпорации
_______________________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Приложение 6
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 июля 2018 года № 275
Приложение 14
к Правилам назначения и выплаты
государственных пособий
семьям, имеющим детей
Форма
Код __________________
Область (город) ______________
РЕШЕНИЕ
№ __________ от "___" ___________ 20__ года
Департамента Комитета труда, социальной защиты и миграции
по _________ области (городу)
№ дела ___________
О назначении (изменении, отказе в назначении) пособия воспитывающему ребенка-инвалида
Заявитель ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата обращения "___" ______________ 20__ года
№ акта о рождении ________________________
дата акта о рождении_______________________
Наименование органа, выдавшего свидетельство о рождении ребенка
_______________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ребенка-инвалида________________________________________________
_______________________________________________________________
Дата рождения ребенка-инвалида__________________________________
Справка об инвалидности________________________________________
Инвалидность установлена на срок с ______ 20 __ года по _____20__ года

1. "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы
28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының _____ бабына сәйкес мүгедек баланы
тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақы 20__ жылғы "___" _________ бастап 20_____ жылғы
"___" ________ қоса алғанда, _________________________ теңге мөлшерінде тағайындалсын.
(сомасы жазбаша)
2. Мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақының мөлшері:
20___жылғы "___" ________ бастап 20__ жылғы "___" ____________
қоса алғанда, өзгертілсін және _____________________ теңге мөлшерінде белгіленсін.
(сомасы жазбаша)
Негіздеме: ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3. Жәрдемақы тағайындаудан бас тартылсын:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(негіздеме)
Департамент басшысы _____________________________________            ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                  (қолы)
Департамент басқармасының (бөлімінің) басшысы_________________________      _______
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Департаменттің тағайындау жөніндегі маманы ___________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Шешім жобасын дайындағандар:
Мемлекеттік корпорация филиалының директоры_______________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің басшысы__________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы ____________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 3 шілдедегі
№ 275 бұйрығына
7-қосымша
Балалы отбасыларға берілетін
мемлекеттік жәрдемақыларды
тағайындау және төлеу
қағидаларына
14-1-қосымша
Нысан
Код _________________
_______________________ облысы (қаласы)
Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің ______________________ облысы (қаласы) бойынша департаментінің 20___ жылғы "___" __________ № ____ шешімі
Істің № ________________________
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны тағайындау
(өзгерту, тағайындаудан бас тарту) туралы
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтімді жүзеге асырушы адам
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жүгінген күні 20__ жылғы "___" ____________
Туған күні___________
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________________________________________________________
Мүгедектің туған күні 20__ жылғы "___" _______________________________________
Мүгедектігі туралы анықтама ________________________________________________
Мүгедектік 20__ жылғы "___" ______ бастап 20__ жылғы "___" _______ дейінгі
мерзімге белгіленді

1. Назначить в соответствии со статьей _____ Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года
"О государственных пособиях семьям, имеющим детей" пособие воспитывающему ребенка-инвалида с ____ 20__ года по ___ 20__ года в размере
___________________________ тенге __________________________________.
(сумма прописью)
2. Изменить размер пособия воспитывающему ребенка - инвалида:
с ____ 20__ года по ____ 20 __ года и установить в размере ________________ тенге_______________________________________________
(сумма прописью)
Основание:_____________________________________________________
3. Отказать в назначении пособия:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(основание)
Руководитель департамента
_________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Руководитель управления (отдела) департамента
_________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Специалист по назначению Департамента
________________________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Проект решения подготовлен:
Директор филиала
Государственной корпорации
________________________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Руководитель отделения
Государственной корпорации
________________________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Специалист отделения
Государственной корпорации
________________________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Приложение 7
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 июля 2018 года № 275
Приложение 14-1
к Правилам назначения и выплаты
государственных пособий
семьям, имеющим детей
Форма
Код ________________________
Область (город) ______________
РЕШЕНИЕ
№ __________ от "___" ___________ 20__ года
Департамента Комитета труда, социальной защиты и миграции
по _________ области (городу)
№ дела ___________
О назначении (изменении, отказе в назначении) пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства
Лицо, осуществляюшее уход за инвалидом первой группы с детства
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата обращения "___" ______________ 20__ года
Дата рождения ________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) инвалида первой группы с детства
________________________________________________________________________________
Дата рождения инвалида_________________________________________
Справка об инвалидности________________________________________
Инвалидность установлена на срок с _____ 20 __ года по ____ 20 __ года

1. "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы
28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының _____ бабына сәйкес бала кезінен бірінші
топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақы 20__ жылғы "___" _________ бастап 20_____
жылғы "___" _______ қоса алғанда,____________________ теңге мөлшерінде тағайындалсын.
(сомасы жазбаша)
2. Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақының мөлшері
20___жылғы "___" ________ бастап 20__ жылғы "___" ____________ қоса алғанда,
өзгертілсін және __________________ теңге мөлшерінде белгіленсін.
(сомасы жазбаша)
Негіздеме: ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3. Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтімі бойынша жәрдемақыны
тағайындаудан бас тартылсын:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(негіздеме)
Департамент басшысы _____________________________________            ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                  (қолы)
Департамент басқармасының (бөлімінің) басшысы_________________________      _______
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Департаменттің тағайындау жөніндегі маманы ___________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Шешім жобасын дайындағандар:
Мемлекеттік корпорация филиалының директоры_______________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің басшысы__________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы ____________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 3 шілдедегі
№ 275 бұйрығына
8-қосымша
Балалы отбасыларға берілетін
мемлекеттік жәрдемақыларды
тағайындау және төлеу
қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Код _____________
___________________ облысы (қаласы)
Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің _________________________ облысы (қаласы) бойынша департаментінің ШЕШІМІ № ____20___ жылғы "___" __________
Істің № ___________________________________________________________________
Көп балалы аналарға берілетін жәрдемақыны тағайындау (өзгерту, тағайындаудан бас
тарту) туралы
Азамат (ша)______________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жынысы_____ Tуған күні 20__ жылғы "___" __________
Жүгінген күні 20__ жылғы "___" ____________ №__________
__________________________________________________________________________

1. Назначить в соответствии со статьей_____ Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей"
пособие по уходу за инвалидом первой группы с детства с ____ 20__года по___20__года в размере
___________________________ тенге___________________________________.
(сумма прописью)
2. Изменить размер пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства:
с ____ 20__ года по ____ 20 __ года и установить в размере ________________
тенге________________________________________________________________________
(сумма прописью)
Основание:_____________________________________________________
3. Отказать в назначении пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства:
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(основание)
Руководитель департамента
________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Руководитель управления (отдела) департамента
________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Специалист по назначению Департамента
________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Проект решения подготовлен:
Директор филиала
Государственной корпорации
________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Руководитель отделения
Государственной корпорации
________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Специалист отделения
Государственной корпорации
________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Приложение 8
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 июля 2018 года № 275
Приложение 15
к Правилам назначения и выплаты
государственных пособий
семьям, имеющим детей
Форма
Код ______________________
Область (город) ____________
РЕШЕНИЕ
№ _______ от "___" ______ 20__ года
Департамента Комитета труда, социальной защиты и миграции
по _______________________ области (городу)
№ дела _______
О назначении (изменении, возобновлении, отказе в назначении) государственного пособия многодетной матери
Гражданин (ка) _________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Пол ____ Дата рождения "__" _______ __ года
Дата обращения "___" _______ 20_ года № __

1. "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы"2005 жылғы
28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының ______ бабына сәйкес көп балалы аналарға
берілетін жәрдемақы 20___ жылғы "___" ____________ бастап 20 _____ жылғы "___"
________ қоса алғанда, ___________________________________
(сомасы жазбаша)
теңге мөлшерінде тағайындалсын;
2. Айлық есептік көрсеткіштің өзгеруіне байланысты көп балалы аналарға берілетін
жәрдемақының жаңа мөлшерін белгілеу:
________________________________________________________________________________
(нормативтік құқықтық актінің атауы, нөмірі және күні)
жәрдемақы мөлшері 20______ жылғы "____"___________ бастап
___________________________________________________________ теңге (сомасы жазбаша)
ай сайынғы жәрдемақы мөлшері _______ ________________________ теңге (сомасы жазбаша)
20______ жылғы "___" ________ бастап 20____ жылғы "___" ______ дейін.
3. Жәрдемақы тағайындаудан бас тартылсын: _________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(негіздеме)
Департамент басқармасының (бөлімінің) басшысы_________________________      _______
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Департаменттің тағайындау жөніндегі маманы ___________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Шешім жобасын дайындағандар:
Мемлекеттік корпорация филиалының директоры_______________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің басшысы__________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы ____________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            (қолы)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 3 шілдедегі
№ 275 бұйрығына
9-қосымша
Балалы отбасыларға берілетін
мемлекеттік жәрдемақыларды
тағайындау және төлеу
қағидаларына
18-қосымша
Нысан
______________________________________________________________ (жәрдемақы түрін көрсету) тағайындау туралы 20__ жылғы "___"____________ хабарлама
Азамат (ша) _____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні: _____ жылғы "___" __________
Баланың/бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса) және туған күні
________________________________________________________________________________
20__ жылғы "___" ______________ № _________________ тағайындау туралы шешім
Тағайындалған сома:_____________________ (жәрдемақы түрі)
20__ жылғы "___" _______ бастап _____20 __ жылғы _____ қоса алғанда,
___________(_______________________________________) теңге (сомасы жазбаша)
Хабарлама жауапты адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылған
________________________________________________________________________________
(жауапты адамның лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2018 жылғы 3 шілдедегі
№ 275 бұйрығына
10-қосымша
Балалы отбасыларға берілетін
мемлекеттік жәрдемақыларды
тағайындау және төлеу
қағидаларына
19-қосымша
Нысан
_____________________________________________________ (жәрдемақы түрін көрсету) тағайындаудан бас тарту туралы 20__ жылғы "___" ________ № ________ хабарлама
Азамат (ша) _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні ____ жылғы "___" ____________
Баланың/бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса) және туған күні______________________________________________
_______________________________________________________________________________:
(жәрдемақы түрі)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(себептерін көрсету)
тағайындаудан бас тартылды.
Хабарлама жауапты адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылған
________________________________________________________________________________
(жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)

1. Назначить государственное пособие многодетной матери в соответствии с пунктом ______ статьи ___ Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей"
Размер месячного пособия _________ __________________________________________ тенге
(сумма прописью)
с "___" ___________ 20__ года по "____" ____________ 20__ года
2. Установить новый размер государственного пособия многодетной матери, в связи с изменением месячного расчетного показателя:
_______________________________________________________________________________
(наименование, номер и дата нормативного правового акта)
Размер пособия с "__" ____ 20__ года
____________ ______________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
Размер месячного пособия _________ __________________________________________ тенге
(сумма прописью)
с "___" ___________ 20__ года по "____" ____________ 20__ года
3. Отказать в назначении: _________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(основание)
Руководитель департамента
_________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Руководитель управления (отдела) департамента
________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Специалист по назначению Департамента
________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Проект решения подготовлен:
Директор филиала
Государственной корпорации
________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Руководитель отделения
Государственной корпорации
________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Специалист отделения
Государственной корпорации
________________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Приложение 9
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 июля 2018 года № 275
Приложение 18
к Правилам назначения и выплаты
государственных пособий
семьям, имеющим детей
Форма
Уведомление о назначении
_______________________________________
(указать вид пособия)
от "_____" ______________ 20___ года
Гражданин (ка) ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения: "____" _____________ _____года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения ребенка/инвалида первой группы
с детства _______________________________________________________________________
Решение о назначении № ______________ от "_____" _____________ 20 __года
Назначенная сумма:
__________________________________________ _________(__________________________)
(вид пособия) с _______ 20__года по ________20__года (сумма прописью)
Уведомление удостоверено электронной цифровой подписью ответственного лица
______________________________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица)
Приложение 10
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 июля 2018 года № 275
Приложение 19
к Правилам назначения и выплаты
государственных пособий
семьям, имеющим детей
Форма
Уведомление № ________
об отказе в назначении
__________________________________
(указать вид пособия)
от "_____" ___________ 20 ____ года
Гражданин (ка)_________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения "____" __________ 20 ___ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и дата рождения ребенка/инвалида первой группы
с детства _______________________________________________________________________
Отказано в назначении __________________________________________________________:
(вид пособия)
_______________________________________________________________________________
(указать причины)
Уведомление удостоверено электронной цифровой подписью ответственного лица
______________________________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица)