"Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің тізбесі мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 362 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 458 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 шiлдеде № 17248 болып тіркелді
"Құқықтық актiлер туралы" 2016 жылғы 6 сәуiрдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің тізбесі мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 362 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11173 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің тізбесі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің нысандары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 362 "Об утверждении перечня и форм свидетельств подготовки специалистов морского транспорта в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан в области торгового мореплавания
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 458. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июля 2018 года № 17248
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 362 "Об утверждении перечня и форм свидетельств подготовки специалистов морского транспорта в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан в области торгового мореплавания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11173, опубликован 12 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
1) перечень свидетельств подготовки специалистов морского транспорта в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан в области торгового мореплавания, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы свидетельств подготовки специалистов морского транспорта в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан в области торгового мореплавания, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
______________ Е. Сағадиев
2018 жылғы 9 шілде
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
______________ Е. Біртанов
2018 жылғы 2 шілде
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_____________ Қ. Қасымов
2018 жылғы 13 шілде
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 19 маусымдағы
№ 458 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылдың 27 наурыздағы
№ 362 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің тізбесі
1) "Бастапқы даярлау";
2) "Шапшаң кезекші қайықшалар болып табылмайтын, құтқару қайықшалары мен салдар және кезекші қайықшалар бойынша маман";
3) "Шапшаң кезекші қайықшалар бойынша маман";
4) "Кеңейтілген бағдарлама бойынша өртпен күрес";
5) "Алғашқы медициналық көмек көрсету";
6) "Медициналық күтім";
7) "Кеменің басқару құрамының қорғауға жауапты адамдарын даярлау";
8) "Кемені күзету туралы хабардарлық саласындағы даярлау";
9) "Күзет мәселелері бойынша тағайындалған міндеттер саласындағы даярлау";
10) "Мұнай танкерлері мен химиялық заттарды тасымалдайтын танкерлерде жүк операцияларын жүргізу үшін бастапқы даярлау";
11) "Мұнай танкерлерінде жүк операцияларын жүргізу үшін кеңейтілген бағдарлама бойынша даярлау";
12) "Химиялық заттарды тасымалдайтын танкерлерде жүк операцияларын жүргізу үшін кеңейтілген бағдарлама бойынша даярлау";
13) "Газ тасымалдаушыларында жүк операцияларын жүргізу үшін бастапқы даярлау";
14) "Газ тасымалдаушыларында жүк операцияларын жүргізу үшін кеңейтілген бағдарлама бойынша даярлау";
15) "Қауіпті жағдайларда басқару және адамның мінез-құлқы";
16) "Жолаушылар мен жүктің қауіпсіздігі, сондай-ақ корпустың су өткізбеушілігі";
17) "Газдарды немесе тұтанудың төмен температуралы отынның өзге де түрлерін пайдаланатын кемелер үшін қауіпсіздік жөніндегі халықаралық кодекстің қолданысына жататын кемелердегі жұмыс үшін бастапқы даярлау";
18) "Газдарды немесе тұтанудың төмен температуралы отынның өзге де түрлерін пайдаланатын кемелер үшін қауіпсіздік жөніндегі халықаралық кодекстің қолданысына жататын кемелердегі жұмыс үшін кеңейтілген бағдарлама бойынша даярлау";

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и науки
Республики Казахстан
_____________________ Е. Сагадиев
9 июля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
_____________________ Е. Биртанов
2 июля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
_____________________ К. Касымов
13 июля 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию Республики Казахстан
от 19 июня 2018 года № 458
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 362
Перечень свидетельств подготовки специалистов морского транспорта в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан в области торгового мореплавания
1) "Начальная подготовка";
2) "Специалист по спасательным шлюпкам и плотам и дежурным шлюпкам, не являющимся скоростными дежурными шлюпками";
3) "Специалист по скоростным дежурным шлюпкам";
4) "Борьба с пожаром по расширенной программе";
5) "Оказание первой медицинской помощи на судне";
6) "Медицинский уход на судне";
7) "Подготовка лиц командного состава судна, ответственных за охрану";
8) "Подготовка в области осведомленности об охране судна";
9) "Подготовка в области назначенных обязанностей по вопросам охраны";
10) "Начальная подготовка для проведения грузовых операций на нефтяных танкерах и танкерах-химовозах";
11) "Подготовка для проведения грузовых операций на нефтяных танкерах по расширенной программе";
12) "Подготовка для проведения грузовых операций на танкерах-химовозах по расширенной программе";
13) "Начальная подготовка для проведения грузовых операций на газовозах";
14) "Подготовка для проведения грузовых операций на газовозах по расширенной программе";
15) "Управление и поведение человека в критических ситуациях";
16) "Безопасность пассажиров и груза, а также водонепроницаемость корпуса";
17) "Начальная подготовка для работы на судах, подпадающих под действие Международного кодекса по безопасности для судов, использующих газы или иные виды топлива с низкой температурой вспышки";
18) "Подготовка по расширенной программе для работы на судах, подпадающих под действие Международного кодекса по безопасности для судов, использующих газы или иные виды топлива с низкой температурой вспышки";