2018-2019 оқу жылына ағылшын тілінде оқытатын ғылыми-педагогикалық және бейіндік магистратураға қабылдау жүргізетін жоғары оқу орындарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 1 тамыздағы № 376 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 2 тамызда № 17260 болып тіркелді.
"Жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 109 қаулысының 31-1 тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 2018-2019 оқу жылына ағылшын тілінде оқытатын ғылыми-педагогикалық магистратураға қабылдау жүргізетін жоғары оқу орындарының тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2018-2019 оқу жылына ағылшын тілінде оқытатын бейіндік магистратураға қабылдау жүргізетін жоғары оқу орындарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Ә.Ж. Тойбаев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жолдауды;
4) осы бұйрық ресми жарияланғанынан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении перечня высших учебных заведений, ведущих прием в научно-педагогическую и профильную магистратуру с английским языком обучения на 2018-2019 учебный год
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 августа 2018 года № 376. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 августа 2018 года № 17260
В соответствии с пунктом 31-1 постановления Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 109 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы послевузовского образования" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) перечень высших учебных заведений, ведущих прием в научно-педагогическую магистратуру с английским языком обучения на 2018-2019 учебный год согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень высших учебных заведений, ведущих прием в профильную магистратуру с английским языком обучения на 2018-2019 учебный год согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (А.Ж. Тойбаев) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі А.Қ. Аймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 1 тамыздағы
№ 376 бұйрығына
1-қосымша
2018-2019 оқу жылына ағылшын тілінде оқытатын бейіндік магистратураға түсу үшін жоғары оқу орындарының тізбесі
ЖОО-ның атауы
Саны

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Аймагамбетова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение 1
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 1 августа 2018 года № 376
Перечень высших учебных заведений для поступления в профильную магистратуру на английском языке обучения на 2018-2019 учебный год
Наименование ВУЗа
Количество

6М011000 – Физика мамандығы
1
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
125
2
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3
"Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
4
"Қазақ мемлекеттік қыздар педагогикалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
5
"Ілияс Жансүгiров атындағы Жетісу мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
6
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
7
"Сәрсен Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
8
"Семей қаласының Шәкәрім атындағы мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
9
"Тараз мемлекеттік педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
10
"Махамбет Өтемiсов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорныа
11
"Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
12
"Қорқыт ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
13
"Ш. Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжинеринг университетті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
14
"Павлодар мемлекеттік педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
15
"М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
16
"Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
17
"Х.А.Ясауи атындағы Халықаралық Қазақ-Түрік университеті" мекемесі
18
"Халықаралық бизнес университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
19
"Инновациялық Еуразия университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
20
"Астана халықаралық университеті" акционерлік қоғамы

Специальность 6М011000 - Физика
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева""
125
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени аль-Фараби"
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный педагогический университет имени Абая"
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский государственный женский педагогический университет"
5
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жетысуский государственный университет имени Ильяса Жансугурова"
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Актюбинский региональный государственный университет имени К. Жубанова"
7
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно-Казахстанский государственный университет имени Сарсена Аманжолова"
8
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный университет имени Шакарима города Семей"
9
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таразский государственный педагогический университет"
10
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Западно-Казахстанский государственный университет имени Махамбета Утемисова"
11
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный университет имени академика Е.А. Букетова"
12
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылординский государственный университет имени Коркыт-Ата"
13
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Каспийский государственный университет технологии и инжиниринга имени Ш. Есенова"
14
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский государственный педагогический университет"
15
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанский государственный университет имени М. Ауэзова"
16
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанский государственный педагогический университет""
17
Учреждение "Международный Казахско-Турецкий университет имени Ходжи Ахмеда Ясави"
18
Товарищество с ограниченной ответственностью "Университет международного бизнеса"
19
Товарищество с ограниченной ответственностью "Инновационный Евразийский университет"
20
Акционерное общество "Международный университет Астана"

500
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 1 тамыздағы
№ 376 бұйрығына
2-қосымша
2018-2019 оқу жылына ағылшын тілінде оқытатын ғылыми-педагогикалық магистратураға түсу үшін жоғары оқу орындарының тізбесі
ЖОО-ның атауы
Саны
6М011900 - Шетел тілі: екі шетел тілі мамандығы
1
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны

500
Приложение 2
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 1 августа 2018 года № 376
Перечень высших учебных заведений для поступления в научно-педагогическую магистратуру на английском языке обучения на 2018-2019 учебный год
Наименование ВУЗа
Количество выделенных мест
Специальность 6М011900 - Иностранный язык: два иностранных языка
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева

200
2
"Махамбет Өтемiсов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3
"Қазақ мемлекеттік қыздар педагогикалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік
4
"Абылай хан атындағы Қазақ әлем тілдері және халықаралық қатынастар университеті" акционерлік қоғамы
5
"Қ.А. Ясауи атындағы Халықаралық Қазақ-Түрік университеті" мекемесі
6
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
7
"Шет тілдер және іскерлік карьера университеті" білім беру мекемесі
8
"Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
9
"Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
10
"Қорқыт ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
11
"Сүлейман Демирель атындағы университеті" мекемесі
12
"Тараз инновациялық гуманитарлық университеті" мекемесі
13
"Халықаралық бизнес университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
14
"Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
15
"Қазақстан-Американ еркін университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
16
"Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
17
"Сырдария университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6М030100 – Құқықтану мамандығы
1
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
50
2
"Қазақ-Орыс халықаралық университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3
"Еуразия технологиялық университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
4
"Ілияс Жансүгiров атындағы Жетісу мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
5
"Қазақтұтынуодағы Қарағанды экономикалық университеті" мемлекеттік емес мекемесі
6
"Болашақ академиясы" жеке мекемесі
7
"Сәрсен Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
8
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
9
"Инновациялық Еуразия университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
10
"Қазақ гуманитарлық-заң инновациялық университеті" мекемесі
11
"Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
12
"Каспий қоғамдық университеті" мекемесі
13
"Абай Мырзахметов атындағы Көкшетау университеті" мекемесі
14
"М.Х. Дулати атындағы Тараз мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
15
"Сүлейман Демирель атындағы университеті" мекемесі
16
"Тұран-Астана" университеті" мекемесі
17
"М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
18
"Қайнар" академиясы" мекемесі
19
"Қ.А. Ясауи атындағы Халықаралық Қазақ-Түрік университеті" мекемесі
20
"С. Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
21
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
22
"Тараз инновациялық гуманитарлық университеті" мекемесі
23
"Тұран" университеті" мекемесі
24
"Қазақ еңбек және әлеуметтік қатынастар академиясы" мекемесі
25
"Қазақ ұлттық аграрлық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
26
"Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
27
"Қазақстан-Американ еркін университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
28
"Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
29
"А. Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
30
"АЛМАТЫ университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
31
"КАЗГЮУ Университеті" акционерлік қоғамы
32
"Орталық Қазақстан академиясы" жеке мекемесі
33
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнысіпорны
34
"Алматы Менеджмент Университеті" білім беру мекемесі

200
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Западно-Казахстанский государственный университет имени Махамбета Утемисова""
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский государственный женский педагогический университет"
4
Акционерное общество "Казахский университет международных отношений и мировых языков имени Абылай хана" хана
5
Учреждение "Учреждение "Международный Казахско-Турецкий университет имени Ходжи Ахмеда Ясави""
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Северо-Казахстанский государственный университет имени Манаша Козыбаева"
7
Учреждение образования "Университет иностранных языков и деловой карьеры"
8
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный университет имени академика Е.А. Букетова"
9
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кокшетауский государственный университет имени Ш. Уалиханова"
10
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылординский государственный университет имени Коркыт-Ата"
11
Учреждение "Университет имени Сулеймана Демиреля"
12
Учреждение "Таразский инновационно-гуманитарный университет"
13
Товарищество с ограниченной ответственностью "Университет международного бизнеса"
14
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанский государственный педагогический университет"
15
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанско-Американский Свободный Университет"
16
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный педагогический университет имени Абая"
17
Товарищество с ограниченной ответственностью "Университет "Сырдария"
Специальность 6М030100 - Юриспруденция
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени аль-Фараби"
50
2
Товарищество с ограниченной ответственностью "Международное высшее учебное заведение "Казахско-Русский Международный университет"
3
Товарищество с ограниченной ответственностью "Евразийский технологический университет"
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жетысуский государственный университет имени Ильяса Жансугурова"
5
Негосударственное учреждение "Карагандинский экономический университет Казпотребсоюза"
6
Частное учреждение "Академия Болашак"
7
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно-Казахстанский государственный университет имени Сарсена Аманжолова"
8
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева
9
Товарищество с ограниченной ответственностью "Инновационный Евразийский университет"
10
Учреждение образования "Казахский гуманитарно-юридический инновационный университет"
11
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный университет имени академика Е.А. Букетова"
12
Учреждение образования "Каспийский общественный университет"
13
Учреждение "Кокшетауский университет имени Абая Мырзахметова"
14
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таразский государственный университет имени М.Х. Дулати"
15
Учреждение "Университет имени Сулеймана Демиреля"
16
Учреждение "Университет Туран-Астана"
17
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанский государственный университет имени М. Ауэзова"
18
Учреждение Академия "Кайнар"
19
Учреждение "Учреждение "Международный Казахско-Турецкий университет имени Ходжи Ахмеда Ясави""
20
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский государственный университет имени С. Торайгырова"
21
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Северо-Казахстанский государственный университет имени Манаша Козыбаева"
22
Учреждение "Таразский инновационно-гуманитарный университет"
23
Учреждение "Университет "Туран"
24
Учреждение "Казахская академия труда и социальных отношений"
25
Учреждение "Казахская академия труда и социальных отношений"
26
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный педагогический университет имени Абая"
27
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанско-Американский Свободный Университет"
28
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кокшетауский государственный университет имени Ш. Уалиханова"
29
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Костанайский государственный университет имени А. Байтурсынова"
30
Товарищество с ограниченной ответственностью "Университет "АЛМАТЫ"
31
Акционерное общество "Университет КАЗГЮУ"
32
Частное учреждение "Центрально-Казахстанская Академия"
33
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Актюбинский региональный государственный университет имени К. Жубанова"
34
Учреждение образования "Алматы Менеджмент Университет"