Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1344 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 4 қыркүйекте № 17330 болып тіркелді.
"Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" 2001 жылғы 29 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақша және орысша тілдерінде ресми жариялануы үшін және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында оны ресми жариялағаннан кейін орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 29 тамыздағы
№ 1344 бұйрығымен бекітілген
Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 15.06.2021 № 505 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстау және Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу тәртібін реттейтін, сондай-ақ "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" және "Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемқызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген.

Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1344. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 сентября 2018 года № 17330.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр М. Бекетаев
Утверждены
приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2018 года № 1344
Правила регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра юстиции РК от 15.06.2021 № 505 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем", с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о госуслугах) и определяют порядок регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий, а также определяют порядок оказания государственных услуг "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" и "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы".

2. Осы қағидада мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бюллетень – интегралдық микросхемалар топологияларын қорғау мәселелерi жөнiндегi ресми мерзiмдi басылым;
2) интегралдық микросхема топологиясы (бұдан әрi – топология) – интегралдық микросхеманың элементтерi мен олардың арасындағы байланыстар жиынтығының материалдық жеткізгіште тiркелген кеңiстiктiк-геометриялық орналасуы;
3) құқық иеленушi – автор, оның мұрагерi, сондай-ақ "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына немесе шартқа байланысты алынған айрықша құқықты иеленушi кез келген жеке немесе заңды тұлға;
4) лицензиялық шарт – ол бойынша құқық иеленушi (лицензиар) басқа тарапқа (лицензиатқа) топологияны белгiлi бiр әдiспен уақытша пайдалануға құқық беретін шарт;
5) патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiлдер – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкiлеттi орган алдында жеке және заңды тұлғалардың өкiлдiк ету құқығы берiлген Қазақстан Республикасының азаматтары;
6) топологияға айрықша құқық – құқық иеленушiнiң топологияны өз қалауы бойынша кез келген әдiспен пайдалануға мүліктік құқығы;
7) уәкiлеттi орган – өз өкілеттіктері шегінде интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау саласында басшылықты жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
8) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
9) "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
10) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – ЭЦҚ құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
2-тарау. Топологияны пайдалануға айрықша құқығын беруді тіркеу тәртібі
3. "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметі Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) бюллетень - официальное периодическое издание по вопросам охраны топологий интегральных микросхем;
2) топология интегральной микросхемы (далее – топология) - зафиксированное на материальном носителе пространственно-геометрическое расположение совокупности элементов интегральной микросхемы и связей между ними;
3) правообладатель – автор, его наследник, а также любое физическое или юридическое лицо, которое обладает исключительным правом, полученным в силу Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем" или договора;
4) лицензионный договор – договор, по которому правообладатель (лицензиар) предоставляет другой стороне (лицензиату) право временно использовать топологию определенным способом;
5) патентные поверенные – граждане Республики Казахстан, которым в соответствии с законодательством Республики Казахстан предоставлено право на представительство физических и юридических лиц перед уполномоченным органом;
6) исключительное право на топологию – имущественное право правообладателя использовать топологию любым способом по своему усмотрению;
7) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий в пределах своих полномочий руководство в сфере правовой охраны топологий интегральных микросхем;
8) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
9) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
10) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами ЭЦП и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок регистрации передачи исключительного права на использование топологий
3. Государственная услуга "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).

4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы қағиданың 1-қосымшасындағы "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің (бұдан әрі – тізбе) 8-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарымен осы қағидалардың 2 және 3-қосымшасына сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат түріндегі өтініштерді көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы жолдайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 21.10.2022 № 876 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі тізбеде келтірілген.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы қағидалардың 4-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты қабылдау күйі автоматты түрде "жеке кабинетте" көрсетіледі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Әділет министрінің м.а. 21.10.2022 № 876 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Тіркеу туралы өтініш және оған қоса берілетін құжаттар қазақ немесе орыс тілдерінде ұсынылады. Шетелдік есімдер мен заңды тұлғалардың атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын, бірақ уақытша одан тыс жерлерде жүрген жеке тұлғалар өтініш берушінің өз құқықтарын, сондай-ақ мүдделі тұлғаның құқықтарын патенттік сенім білдірілген өкілсіз Қазақстан Республикасының шегінде хат-хабар алмасуға арналған мекенжайын көрсеткен кезде жүзеге асыра алады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінішке көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәтте автоматты түрде тіркеу нөмірі енгізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған немесе осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші осы тармақтың үшінші бөлігінде көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасының қандай талаптарға сәйкес келмейтінін көрсете отырып, хабарлама жібереді.
Хабарламада көрсетілген құжаттарды сәйкес келтіру мерзімі көрсетілетін қызметті беруші хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.

4. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет через портал заявление с приложением документов, указанных в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" согласно приложению 1 (далее – перечень), в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, в соответствии с приложениями 2 и 3 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 21.10.2022 № 876 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, приведен в перечне.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz по банковским реквизитам, необходимым для оплаты услуг услугодателя согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра юстиции РК от 21.10.2022 № 876 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Заявление и прилагаемые к нему документы представляются на казахском или русском языках. Иностранные имена и наименования юридических лиц указываются в казахской или русской транслитерации.
Физические лица, постоянно проживающие в Республике Казахстан, но временно находящиеся за ее пределами, осуществляют свои права заявителя, а также права заинтересованного лица без патентного поверенного при указании адреса для переписки в пределах Республики Казахстан.
7. Заявлению на оказание государственной услуги автоматически присваивается регистрационный номер на момент поступления услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет их полноту.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов или отсутствии сведений, необходимых для оказания государственной услуги в соответствии с настоящими Правилами, услугодатель в сроки, указанные в части третьей настоящего пункта, направляет услугополучателю уведомление с указанием, каким требованиям не соответствует пакет документов.
Срок приведения в соответствие указанных в уведомлении документов составляет 2 (два) рабочих дня со дня получения уведомления услугодателем.

Егер хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды талаптарға сәйкес келтірмесе, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті алушыға осы қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес қайтарады.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден ЭҮТШ арқылы алады.
Тиісті құжаттарды тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша, сондай-ақ бас тарту үшін негіздер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін дайындайды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес электрондық нысанда жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарған кезде көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыны алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігін беру үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыны топологияға айрықша құқық беруді тіркеу туралы хабардар етеді не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту шығарады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 06.09.2021 № 772 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Тіркелген жағдайда қызмет беруші бюллетеньде, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде топологияны пайдалануға айрықша құқықты беруді тіркеу туралы мәліметтерді жариялайды.
9. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
Осы Қағидаларға өзгерістер немесе (және) толықтырулар енгізу кезінде, уәкілетті орган "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникацялық инфрақұрылымының операторына, Бірыңғай байланыс орталығына, көрсетілген қызметті берушіге тиісті нормативтік құқықтық акт әділет органдарына мемлекеттік тіркелгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде осындай өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.

В случае, если в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления услугополучатель не привел документы в соответствие с требованиями, то услугодатель возвращает заявление и пакет документов услугополучателю, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через ПШЭП.
По результатам проверки соответствующих документов и оплаты, а также при отсутствии оснований для отказа, услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней готовит результаты оказания государственной услуги и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в электронной форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
При вынесении решения об отказе в оказании государственной услуги, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности услугополучателю выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель уведомляет услугодателя о регистрации передачи исключительного права на топологию либо выносит мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 06.09.2021 № 772 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. В случае регистрации услугодатель публикует в бюллетене, в Государственном реестре топологий интегральных микросхем сведения о регистрации передачи исключительного права на использование топологий.
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) статьи 5 Закона о госуслугах.
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила уполномоченный орган направляет оператору информационно-коммуникационной инфраструктуру "электронного правительства", в Единый контакт-центр, услугодателю информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение 10 (десяти) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 21.10.2022 № 876 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Топологияны пайдалану құқықығын беруді тіркеу тәртібі
10. Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметі көрсетілетін қызметті берушімен көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы қағиданың 11-қосымшасындағы "Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің (бұдан әрі – тізбе) 8-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарымен осы қағидалардың 8, 9 және 10-қосымшаларына сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат түріндегі өтініштерді көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы жолдайды.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 21.10.2022 № 876 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі тізбеде келтірілген.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы қағидалардың 4-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты қабылдау күйі автоматты түрде "жеке кабинетте" көрсетіледі.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Әділет министрінің м.а. 21.10.2022 № 876 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Тіркеу туралы өтініш және оған қоса берілетін құжаттар қазақ немесе орыс тілдерінде ұсынылады. Шетелдік есімдер мен заңды тұлғалардың атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын, бірақ уақытша одан тыс жерлерде жүрген жеке тұлғалар өтініш берушінің өз құқықтарын, сондай-ақ мүдделі тұлғаның құқықтарын патенттік сенім білдірілген өкілсіз Қазақстан Республикасының шегінде хат-хабар алмасуға арналған мекенжайын көрсеткен кезде жүзеге асыра алады.

Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 21.10.2022 № 876 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок регистрации предоставления права на использование топологий
10. Государственная услуга "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" оказывается услугодателем.
11. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет через портал заявление с приложением документов, указанных в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы" согласно приложению 11 (далее – перечень), в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, в соответствии с приложениями 8, 9 и 10 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 21.10.2022 № 876 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, приведен в перечне.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz по банковским реквизитам, необходимым для оплаты услуг услугодателя согласно в приложению 4 к настоящим Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра юстиции РК от 21.10.2022 № 876 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Заявление и прилагаемые к нему документы представляются на казахском или русском языках. Иностранные имена и наименования юридических лиц указываются в казахской или русской транслитерации.
Физические лица, постоянно проживающие в Республике Казахстан, но временно находящиеся за ее пределами, осуществляют свои права заявителя, а также права заинтересованного лица без патентного поверенного при указании адреса для переписки в пределах Республики Казахстан.

14. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінішке көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәтте автоматты түрде тіркеу нөмірі енгізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған немесе осы қағидаларға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші осы тармақтың үшінші бөлігінде көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасының қандай талаптарға сәйкес келмейтінін көрсете отырып, хабарлама жібереді.
Хабарламада көрсетілген құжаттарды сәйкес келтіру мерзімі көрсетілетін қызметті беруші хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
Егер хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды талаптарға сәйкес келтірмесе, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті алушыға осы қағидалардың 14-қосымшасына сәйкес қайтарады.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден ЭҮТШ арқылы алады.
Тиісті құжаттарды тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша, сондай-ақ бас тарту үшін негіздер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін дайындайды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы қағидалардың 12, 13-қосымшаларына сәйкес электрондық нысанда жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарған кезде көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыны алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігін беру үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыны топологияны пайдалануға құқық беруді тіркеу туралы хабардар етеді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту шығарады.

14. Заявлению на оказание государственной услуги автоматически присваивается регистрационный номер на момент поступления услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет их полноту.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов или отсутствии сведений, необходимых для оказания государственной услуги в соответствии с настоящими правилами, услугодатель в сроки, указанные в части третьей настоящего пункта, направляет услугополучателю уведомление с указанием, каким требованиям не соответствует пакет документов.
Срок приведения в соответствие указанных в уведомлении документов составляет 2 (два) рабочих дня со дня получения уведомление услугодателем.
В случае, если в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления услугополучатель не привел документы в соответствие с требованиями, то услугодатель возвращает заявление и пакет документов услугополучателю, согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через ПШЭП.
По результатам проверки соответствующих документов и оплаты, а также при отсутствии оснований для отказа, услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней готовит результаты оказания государственной услуги и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в электронной форме, согласно приложениям 12, 13 к настоящим Правилам.
При вынесении решения об отказе в оказании государственной услуги услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности услугополучателю выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель уведомляет услугодателя о регистрации предоставления права на использование топологию либо выносит мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 06.09.2021 № 772 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Тіркелген жағдайда қызмет беруші бюллетеньде топологияны пайдалану құқығын беруді тіркеу туралы мәліметтерді жариялайды.
16. Көрсетілетін қызметті беруші Мемқызметтер туралы заңның 5-бабының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
Осы Қағидаларға өзгерістер немесе (және) толықтырулар енгізу кезінде, уәкілетті орган "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникацялық инфрақұрылымының операторына, Бірыңғай байланыс орталығына, көрсетілген қызметті берушіге тиісті нормативтік құқықтық акт әділет органдарына мемлекеттік тіркелгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде осындай өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 21.10.2022 № 876 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлғаға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші лауазымды тұлға шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші лауазымды тұлға, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім немесе әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қарайтын органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 06.09.2021 № 772 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. В случае регистрации услугодатель публикует в бюллетене сведения о регистрации предоставления права на использование топологии.
16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) статьи 5 Закона о госуслугах.
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила уполномоченный орган направляет оператору информационно-коммуникационной инфраструктуру "электронного правительства", в Единый контакт-центр, услугодателю информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение 10 (десяти) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.
Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 21.10.2022 № 876 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственных услуг
17. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания Государственной услуги производится вышестоящим административным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услогодатель должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чьи решения, действия (бездействия) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о госуслугах, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающего жалобу, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 06.09.2021 № 772 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Мемлекеттiк көрсетілген қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен көрсетілетін қызметті алушы сотқа жүгінеді.
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Айрықша құқықты басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты айрықша құқықты басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеуді сұраймын.
1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Иеленуші (жеке тұлғаның Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) / заңды тұлғаның атауы *, заңды мекенжайы):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Құқықтық мирасқор (жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса) /заңды тұлғаның атауы*, заңды мекенжайы):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтініш берушінің басқа өкілі:
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Хат алмасу үшін мекенжайы және байланыс телефондары:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қосымшалар:
√ Шарт ____ парақта __ данада;
√ Өкілдің немесе басқа да өкілдік берілген өкілдердің өкілеттігін растайтын сенімхат _ данада _ парақта.
√ көшірмесі_______парақта______данада;
√ Көрсетілетін қызметті берушінің қызметі үшін төлемді растайтын құжат;
√ Басқа құжат (көрсету).
Күні                                                ЭЦҚ (Т.А.Ә. (бар болса)
Ескертпе:
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Айрықша құқықты ішінара басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты айрықша құқықты ішінара басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеуді сұраймын.

Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 06.09.2021 № 772 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о регистрации передачи исключительного права по договору уступки
Прошу зарегистрировать передачу исключительного права по договор уступки
в отношении охранного документа (охранных документов), указанного (указанных)
в настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа
(охранных документов):
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
2. Владелец (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (далее – ФИО)
физического лица/ наименование юридического лица*; юридический адрес):
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
3. Правопреемник (ФИО физического лица / наименование юридического лица*;
юридический адрес):
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
4. Патентный поверенный или иной представитель заявителя
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
5. Адрес для переписки, контактный телефон
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Приложения:
√ Договор на __ листах в __ экземплярах;
√ Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного или
другого полномочного представителя на __ листах в __ экземплярах;
√ Документ, подтверждающий оплату услуг услугодателя;
√ Другой документ (указать)
Дата ЭЦП (ФИО (при его наличии)
Примечание:
*Иностранные наименования юридических лиц указываются
в казахской и русской транслитерации
Приложение 2
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о регистрации передачи исключительного права по договору частичной уступки
Прошу зарегистрировать передачу исключительного права по договору частичной
уступки в отношении охранного документа (охранных документов), указанного (указанных)
в настоящем заявлении.

1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Иеленуші (жеке тұлғаның Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) немесе заңды тұлғаның атауы*, заңды мекенжайы): ___________________________________
_____________________________________________________________________________
3. Құқықтық мирасқор (жеке тұлғаның Т.А.Ә. бар болса) /немесе заңды тұлғаның атауы*, заңды мекенжайы):
________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
4. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтініш берушінің басқа өкілі:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Берілетін құқықтардың шартпен көзделген көлемі:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
6. Хат алмасу үшін мекенжайы және байланыс телефондары:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қосымшалар:
√ Шарт ____ парақта __ данада;
√ Өкілдің немесе басқа да өкілдік берілген өкілдердің өкілеттігін растайтын сенімхат _ данада _ парақта.
√ көшірмесі_______парақта______данада;
√ Көрсетілетін қызметті берушінің қызметі үшін төлемді растайтын құжат;
√ Басқа құжат (көрсету).
Күні                                                ЭЦҚ (Т.А.Ә. бар болса)
Ескертпе:
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 21.10.2022 № 876 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ШЖҚ РМК).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www. egov. kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Топологияға айрықша құқықты беруді тіркеу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті ұсыну нысаны – электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа
(охранных документов):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
2. Владелец (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (далее – ФИО) физического
лица/ наименование юридического лица*; юридический адрес):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
3. Правопреемник (ФИО физического лица / наименование юридического лица*;
юридический адрес):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
4. Патентный поверенный или иной представитель заявителя
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
5. Объем передаваемых прав, предусмотренных договором
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
6. Адрес для переписки, контактный телефон
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Приложения:
√ Договор на __ листах в __ экземплярах;
√ Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного или другого
полномочного представителя на __ листах в __ экземплярах;
√ Документ, подтверждающий оплату услуг услугодателя;
√ Другой документ (указать)
Дата ЭЦП (ФИО (при его наличии)
Примечание:
*Иностранные наименования юридических лиц указываются
в казахской и русской транслитерации
Приложение 3
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 21.10.2022 № 876 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – РГП на ПХВ "НИИС").
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о регистрации передачи исключительного права на топологию либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

"Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 4-1 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның www. adilet. gov. kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www. kaz pate nt. kz ресми сайттарында орналастырылған топологияларды қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске және Заңға сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы қағиданың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша өзгеге беру/ішінара беру шарты бойынша топологияға айрықша құқықты беруді тіркеу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғаның электрондық нысандағы өтініштері;
2) топологияға айрықша құқықты беру туралы шарттың электрондық көшірмесі;
3) ұлттық көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда, қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары немесе құрылтайшылардың/акционерлердің жалпы шешімімен шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесі;
4) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бiрыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар;

Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны топологий, утверждаемыми согласно пункту 2 статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем", и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
7
График работы
Услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
Портала – круглосуточно, кроме технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление физического или юридического лица о регистрации передачи исключительного права на топологию по договору уступки/частичной уступки в электронном виде по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
2) электронная копия договора о передаче исключительного права на топологию;
3) электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, или общего собрания учредителей/ акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия, в случае подачи заявления услугополучателем;
4) электронная копия доверенности в случае подачи заявления через представителя.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через платежный шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;

2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www. adilet. gov. kz және көрсетілетін қызметті берушінің www. kaz pate nt. kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 21.10.2022 № 876 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 57А ғимараты, тұрғын емес үй-жай 8
БСН: 020940003199
КБЕ: 16
ТБК: 859
Банк атауы, ЖСК, БСК: "Нұрбанк" акционерлік қоғамы KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
"Қазақстанның Халық Банкі" акционерлік қоғамы KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
"Bereke Bank" акционерлік қоғамы KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Астана қаласындағы "ForteBank" акционерлік қоғамының филиалы KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші:
Құқықтық мирасқор:
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес № _ топологияға құқықтарды беру шарты (ішінара) бойынша айрықша құқықты беру Қазақстан Республикасының топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркелгенін хабарлайды.
(ЭЦҚ)
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші , Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
Өтінішті одан әрі қараудан ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны ____________ байланысты, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына сәйкес өтінішті қараудан бас тартылғаны туралы хабарлайды.
(ЭЦҚ)
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші , Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсетуден ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ

2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Приложение 4
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права
на использование топологий
Форма
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты услуг услугодателя
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 21.10.2022 № 876 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік ел, здание 57А, нежилое помещение 8
БИН: 020940003199
КБЕ: 16
КНП: 859
Наименование банка, ИИК, БИК: Акционерное общество "Нурбанк" KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
Акционерное общество "Народный Банк Казахстана" KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
Акционерное общество "Bereke Bank" KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Филиал акционерного общества "ForteBank" в городе Астана KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Приложение 5
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель:
Правопреемник:
УВЕДОМЛЕНИЕ об оказании государственной услуги
"Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное
достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем" передача исключительного права по договору (частичной) уступки прав на топологию № _ зарегистрирована в Государственном реестре топологий Республики Казахстан.
(ЭЦП)
Приложение 6
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в дальнейшем рассмотрении заявления
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в связи с ____________, согласно статье 19 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" в рассмотрении заявления отказано.
(ЭЦП)
Приложение 7
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в оказании государственной услуги "Регистрация передачи исключительного прав
на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности,
а также топологии интегральной микросхемы"

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны ____________ байланысты, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабының 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес басқаға беру шартын тіркеуден (ішінара) бас тартылды.
(ЭЦҚ)
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Құқықты лицензиялық немесе қосалқы лицензиялық шарт бойынша беруді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты құқықты лицензиялық немесе қосалқы лицензиялық шарт бойынша беруді тіркеуді сұраймын.
1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
2. Лицензиар (қосалқы лицензиар) (жеке тұлғаның Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) / заңды тұлғаның атауы *, заңды мекенжайы):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
3. Лицензиат (қосалқы лицензиат) (жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса) / заңды тұлғаның атауы*, заңды мекенжайы):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтініш берушінің басқа өкілі:
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
5. Пайдаланылатын түрлерін ескере отырып, берілетін құқықтардың шартпен көзделген көлемі: ______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
6. Хат алмасу үшін мекенжайы және байланыс телефондары:
______________________________________________________________________________
Қосымшалар:
√ Шарт ____ парақта __ данада;
√ Өкілдің немесе басқа да өкілдік берілген өкілдердің өкілеттігін растайтын сенімхат _ данада _ парақта.
√ көшірмесі_______парақта______данада;
√ Көрсетілетін қызметті берушінің қызметі үшін төлемді растайтын құжат;
√ Басқа құжат (көрсету).
Күні                                                ЭЦҚ (Т.А.Ә. бар болса)
Ескертпе:
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Құқықты кешенді кәсіпкерлік лицензия шарты (франчайзинг) бойынша беруді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты құқықты кешенді кәсіпкерлік лицензия шарты (франчайзинг) бойынша беруді тіркеуді сұраймын.
1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________

Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в связи с ____________, согласно подпункту 1) пункта 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" в регистрации договора (частичной) уступки отказано.
(ЭЦП)
Приложение 8
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о предоставлении права по лицензионному или сублицензионному договору
Прошу зарегистрировать предоставление права по лицензионному или
сублицензионному договору в отношении охранного документа (охранных документов),
указанного (указанных) в настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа
(охранных документов):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
2. Лицензиар (Сублицензиар) (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (далее –
ИО) физического лица/ наименование юридического лица*; юридический адрес):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
3. Лицензиат (Сублицензиат) (ФИО физического лица / наименование юридического
лица*; юридический адрес):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
4. Патентный поверенный или иной представитель заявителя
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
5. Объем передаваемых прав, с учетом видов использования, предусмотренных
договором
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
6. Адрес для переписки, контактный телефон
Приложения:
√ Договор на __ листах;
√ Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного или
другого полномочного представителя на __ листах в __ экземплярах;
√ Документ, подтверждающий оплату услуг услугодателя;
√ Другой документ (указать)
Дата ЭЦП (ФИО (при его наличии)
Примечание:
*Иностранные наименования юридических лиц указываются
в казахской и русской транслитерации
Приложение 9
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о предоставлении права по договору комплексной предпринимательской лицензии или сублицензии (франчайзинга)
Прошу зарегистрировать предоставление права по договору комплексной
предпринимательской лицензии или сублицензии (франчайзинга) в отношении охранного
документа (охранных документов), указанного (указанных) в настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа
(охранных документов):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________

2. Кешенді лицензиар (жеке тұлғаның Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) / заңды тұлғаның атауы *, заңды мекенжайы):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
3. Кешенді лицензиат (жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса) / заңды тұлғаның атауы*, заңды мекенжайы):
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
4. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтініш берушінің басқа өкілі:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
5. Пайдаланылатын түрлерін ескере отырып, берілетін құқықтардың шартпен көзделген көлемі:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
6. Хат алмасу үшін мекенжай және байланыс телефондар:
_______________________________________________________________________________
Қосымшалар:
√ Шарт ____ парақта __ данада;
√ Өкілдің немесе басқа да өкілдік берілген өкілдердің өкілеттігін растайтын сенімхат _ данада _ парақта.
√ көшірмесі_______парақта______данада;
√ Көрсетілетін қызметті берушінің қызметі үшін төлемді растайтын құжат;
√ Басқа құжат (көрсету).
Күні                                                ЭЦҚ (Т.А.Ә. бар болса)
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен беріледі
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Құқықты лицензиялық (қосалқы лицензиялық, кешенді кәсіпкерлік лицензия) шартына қосымша келісімді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты жасалған лицензиялық (қосалқы лицензиялық, кешенді кәсіпкерлік лицензия) шартына қосымша келісімді тіркеуді сұраймын.
1 Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
_______________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
2. Шарттың тіркеу нөмірі және тіркелген күні:
________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________

2. Комплексный лицензиар (Комплексный сублицензиар) (Фамилия, Имя, Отчество
(при его наличии) (далее – ФИО) физического лица / наименование юридического
лица*; юридический адрес):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
3. Комплексный лицензиат (Комплексный сублицензиат) (ФИО физического лица /
наименование юридического лица*; юридический адрес):
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
4. Патентный поверенный или иной представитель заявителя
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
5. Объем передаваемых прав, с учетом видов использования, предусмотренных
договором
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
6. Адрес для переписки, контактный телефон
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Приложения:
√ Договор на __ листах;
√ Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного или другого
полномочного представителя на __ листах в __ экземплярах;
√ Документ, подтверждающий оплату услуг услугодателя;
√ Другой документ (указать)
Дата ЭЦП (ФИО (при его наличии)
Примечание:
*Иностранные наименования юридических лиц указываются
в казахской и русской транслитерации
Приложение 10
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о регистрации дополнительного соглашения к лицензионному
(сублицензионному, комплексной предпринимательской лицензии) договору
Прошу зарегистрировать дополнительное соглашение к лицензионному
(сублицензионному, комплексной предпринимательской лицензии) договору, заключенному
в отношении охранного документа (охранных документов), указанного (указанных)
в настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа
(охранных документов):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
2. Регистрационный номер и дата регистрации договора:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

"Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-1 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның www. adilet. gov. kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www. kaz pate nt. kz ресми сайттарында орналастырылған топологияларды қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске және Заңға сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы қағиданың 8, 9 және 10-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша лицензиялық шарт, кешенді кәсіпкерлік лицензия шарты немесе лицензиялық шарттың электрондық түрдегі талаптарын қамтитын өзге шарт бойынша топологияны пайдалану құқығын беруді тіркеу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғаның өтініштері;
2) топологияны пайдалану құқығын беру туралы шарттың электрондық көшірмесі;
3) ұлттық көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда, қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары немесе құрылтайшылардың/акционерлердің жалпы шешімімен шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесі;
4) сенімхаттың электрондық көшірмесі егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар

Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны топологий, утверждаемыми согласно пункту 2 статьи 4-1 Законом Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем", и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
7
График работы
Услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
Портала – круглосуточно, кроме технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление физического или юридического лица о регистрации предоставления права на использование топологии по лицензионному договору, договору комплексной предпринимательской лицензии или иному договору, включающему условия лицензионного договора в электронном виде по формам, согласно приложениям 8, 9 и 10 к настоящим Правилам;
2) электронная копия договора о предоставлении права на использование топологии;
3) электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, или общего собрания учредителей/ акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия, в случае подачи заявления услугополучателем;
4) электронная копия доверенности в случае подачи заявления через представителя.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через платежный шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бiрыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар;
2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www. adilet. gov. kz және көрсетілетін қызметті берушінің www. kaz pate nt. kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде топологияны пайдалануға лицензиялық шарт бойынша айрықша (суб) лицензия беру (бермеу) туралы шарты № _ тіркелгенін хабарлайды.
(ЭЦҚ)
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсету туралы ХАБАРЛАМА
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының_ бабының _ тармағына сәйкес топологияны пайдалануға айрықша (емес) лицензия беру туралы кешенді кәсіпкерлік (қосалқы) лицензиялық шартын № _ Қазақстан Республикасының интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркелгенін хабарлайды.
(ЭЦҚ)
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
14-қосымша
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші , Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
Өтінішті одан әрі қараудан ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны____________ байланысты, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына сәйкес өтінішті қараудан бас тартылғанын хабарлайды.
(ЭЦҚ)
Топологияларға айрықша құқық
беруді, оларды пайдалануға
құқықты табыстауды
Интегралдық микросхемалар
топологияларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу қағидаларына
15-қосымша
Шарттың тіркеу нөмірі:
Шартты тіркеу күні:
Құқық иеленуші , Лицензиар (Қосалқы лицензиар),
Кешенді лицензиар (Қосалқы лицензиар):
Құқықтық мирасқор, Лицензиат (Қосалқы лицензиат),
Кешенді лицензиат (Қосалқы лицензиат):
"Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызметтін көрсетуден ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес лицензиялық шартты (ішінара) басқаға беру шартын/ (суб), кешенді кәсіпкерлік (суб) лицензия шартын, кепіл шартын тіркеуден бас тартылғанын хабарлайды.
(ЭЦҚ)

1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Приложение 12
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Лицензиар (Сублицензиар):
Лицензиат (Сублицензиат):
УВЕДОМЛЕНИЕ об оказании государственной услуги
"Регистрация предоставления права на использование товарного знака,
селекционного достижения и объекта промышленной собственности,
а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем" предоставление (не) исключительной (суб) лицензии по лицензионному договору на использование топологии №_ зарегистрировано в Государственном реестре топологий интегральных микросхем Республики Казахстан.
(ЭЦП)
Приложение 13
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
УВЕДОМЛЕНИЕ об оказании государственной услуги
"Регистрация предоставления права на использование товарного знака,
селекционного достижения и объекта промышленной собственности,
а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем" договор комплексной предпринимательской (суб) лицензии о предоставлении (не) исключительной лицензии на использование топологии № _ зарегистрирован в Государственном реестре топологий интегральных микросхем Республики Казахстан.
(ЭЦП)
Приложение 14
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в дальнейшем рассмотрении заявления
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в связи с ____________, согласно статье 19 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" в рассмотрении заявления отказано.
(ЭЦП)
Приложение 15
к Правилам регистрации
в Государственном реестре
топологий интегральных
микросхем передачи
исключительного права,
предоставления права на
использование топологий
Форма
Регистрационный номер договора:
Дата регистрации договора:
Правообладатель, Лицензиар (Сублицензиар),
Комплексный лицензиар (Сублицензиар):
Правопреемник, Лицензиат (Сублицензиат),
Комплексный лицензиат (Сублицензиат):
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
в оказании государственной услуги
"Регистрация предоставления права на использование товарного знака,
селекционного достижения и объекта промышленной собственности,
а также топологии интегральной микросхемы"
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в соответствии с пунктом _ статьи _ Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем" в регистрации договора (частичной) уступки/ (суб) лицензионного договора, договора комплексной предпринимательской (суб) лицензии, договора залога отказано.
(ЭЦП)