"Тіркеу құжаттарында жіберілген қателерді түзету мақсатында жазба енгізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 24 тамыздағы № 243 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2018 жылғы 31 шiлдедегi № 1189 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 қыркүйекте № 17345 болып тіркелді
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тіркеу құжаттарында жіберілген қателерді түзету мақсатында жазба енгізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 24 тамыздағы № 243 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 4930 болып тіркелген, 2007 жыл, шілде-қыркүйек Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған) мынадай өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Тіркеу құжаттарында жіберілген қателерді түзету мақсатында жазба енгізу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
" 1. Қоса беріліп отырған Тіркеу құжаттарында жіберілген қателерді түзету мақсатында жазба енгізу қағидаларын бекітілсін.";
Тіркеу құжаттарында жіберілген қателерді түзету мақсатында жазба енгізу қағидаларына келеседі өзгерістер:
Тақырыбы мынадай редакцияда жасылсын, орыс тілінде мәтін өзгермейді
"Тіркеу құжаттарында жіберілген қателерді түзету мақсатында жазба енгізу қағидалары:";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
" 1. Осы Қағидаларда тіркеу құжаттарында жіберілген қателерді түзету мақсатында жазба енгізудің тәртібін белгілейді."
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Тіркеуші орган болып жылжымайтын мүліктің орналасқан жері бойынша мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы табылады.".
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"2. Тіркеу кезінде жіберілген қателер "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабында белгіленген ережелерді ескере отырып, осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен тіркеуші органның бастамасымен немесе мүдделі тұлғалардың өтініші бойынша түзетіледі.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Тіркеу кезінде жіберілген, тіркелген құқықтың мәнін, сипатын немесе мазмұнын өзгертпейтін қателерді түзету";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Тіркелген құқықтардың сипатына, мәніне немесе мазмұнына ықпал ететін қателерді түзету";

О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 243 "Об утверждении Правил внесения записей в целях исправления ошибок, допущенных в регистрационных документах"
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 1189. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2018 года № 17345
В соответствии с пунктом 5 статьи 32 Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 243 "Об утверждении Правил внесения записей в целях исправления ошибок, допущенных в регистрационных документах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4930, опубликован июль-сентябрь, 2007 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах внесения записей в целях исправления ошибок, допущенных в регистрационных документах утвержденных указанным приказом:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1 Регистрирующим органом является Государственная корпорация "Правительство для граждан", осуществляющая государственную регистрацию по месту нахождения недвижимого имущества.";
в пункт 2 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Исправление ошибок, допущенных при регистрации, не изменяющие принадлежность, характер или содержание зарегистрированного права";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Исправление ошибок, влияющих на характер, принадлежность или содержание зарегистрированного права";