Апелляциялық комиссияның регламентін және құрамын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2018 жылғы 6 тамыздағы № МЗ-5 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 10 қыркүйекте № 17356 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 26 маусымдағы № 119 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.06.2023 № 119 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 21-2-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес апелляциялық комиссияның регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес апелляциялық комиссияның құрамы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 6 тамыздағы
№ МЗ-5 бұйрығына
1-қосымша
Апелляциялық комиссияның регламенті
1. Апелляциялық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) өз қызметін "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жүзеге асырады және мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау мен бақылауды жүзеге асыратын лауазымды адамдардың тексеру нәтижелері туралы актіге шағым беру, қарау тәртібі мен мерзімдерін регламенттейді.

Об утверждении регламента и состава апелляционной комиссии
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 августа 2018 года № МЗ-5. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 сентября 2018 года № 17356. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 июня 2023 года № 119.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 26.06.2023 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 21-2 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент апелляционной комиссии согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) состав апелляционной комиссии согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 6 августа 2018 года
№ МЗ-5
Регламент апелляционной комиссии
1. Апелляционная комиссия (далее – Комиссия) осуществляет свою деятельность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и регламентирует порядок и сроки подачи, рассмотрения жалоб на акт о результатах проверки должностными лицами, осуществляющими государственный санитарно-эпидемиологический контроль и надзор.

2. Комиссия төрағасы халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосына (бұдан әрі – ведомство) тексеру нәтижелері туралы актіге шағым келіп түскен күннен бастап Комиссия отырысының күнін және уақытын белгілейді.
3. Комиссия бақылау және қадағалау субъектісі тексеру нәтижелері туралы актімен танысқан күннен кейін үш ай өткен соң ведомствоға берілген шағымдарды қарамайды.
4. Комиссияның хатшысы тексеру нәтижелері туралы актіге шағымды Комиссия отырысының күні белгілегенге дейін үш жұмыс күні бұрын кешіктірмей оның мүшелеріне жібереді.
5. Комиссияның отырысы Комиссия төрағасының кіріспе сөзінен кейін ашық деп есептеледі.
6. Комиссияның отырысы Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде жартысы болған кезде өтті деп есептеледі.
7. Комиссияның шешімі қарапайым көпшіліктің дауысымен қабылданады.
8. Дауыс беруге Комиссия мүшелерінің ғана құқығы болады.
9. Комиссияның әрбір мүшесі бір ғана дауысқа ие болады.
10. Дауыстар тең болған кезде соңғы шешімді Комиссия төрағасы қабылдайды.
11. Комиссия мүшелері өз функцияларын жүзеге асыру кезінде алған коммерциялық құпияны, қызметтік, заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын ақпаратты жарияламауы тиіс.
12. Тексеру нәтижелерi туралы актіге шағымды Комиссия тексеру нәтижелерi туралы актiге шағымдалатын мәселелер шегiнде қарайды.
13. Тексеру нәтижелерi туралы актіге шағымды қарау мерзімі келiп түскен күннен бастап он жұмыс күнін құрайды.
14. Тексеру нәтижелерi туралы актіге шағымды қарау нәтижелері бойынша Комиссия мынадай ұсынымдардарды шығарады:
шағым жасалып отырған тексеру нәтижелері туралы актіні өзгеріссіз, ал шағымды қанағаттандырусыз қалдыру;
шағым жасалып отырған тексеру нәтижелері туралы актіні толық немесе бұзушылықпен шығарылған тексерулер нәтижелерінің бір бөлігінің күшін жою.
15. Комиссияның тексеру нәтижелері туралы актіге шағымды қарау нәтижелері шағымды сотқа жіберуге кедергі келтірмейді.
16. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртiппен сотқа жүгіну сот шешiмi шығарылғанға дейiн тексеру нәтижелерi туралы актiге шағымдарды Комиссияның қарауын тоқтатата тұрады.
17. Комиссия отырысының нәтижелері қажетті құжаттарды қоса бере отырып, хаттамамен ресімделеді.
18. Хаттамада Комиссияның құрамы, шақырылған адамдар, отырыс орны, уақыты және күні, Комиссия мүшелерінің айтқан ұстанымдары, сондай-ақ шақырылған сарапшылар болған кезде олардың пікірлері көрсетіледі.
19. Хаттаманың жобасын Комиссия отырысына қатысқан оның мүшелері келіседі.
20. Хаттамаға Комиссия төрағасы қол қояды және шешiм қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні iшiнде өтініш иесінің және тексеру нәтижелерi туралы актіні ресімдеген лауазымды адамның (адамдардың) мәліметіне жеткізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының

2. Председатель Комиссии со дня поступления жалобы на акт о результатах проверки в ведомство государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – ведомство) назначает дату и время заседания Комиссии.
3. Комиссией не рассматриваются жалобы, которые поданы в ведомство по истечении трех месяцев после дня ознакомления субъектом контроля и надзора с актом о результатах проверки.
4. Жалоба на акт о результатах проверки доводится секретарем Комиссии до ее членов не позднее, чем за три рабочих дня до назначения даты заседания Комиссии.
5. Заседание Комиссии считается открытым после вступительного слова Председателя Комиссии.
6. Заседание Комиссии считается состоявшимся при наличии не менее половины от общего числа членов Комиссии.
7. Решение Комиссии принимается простым большинством голосов.
8. Право голоса имеют только члены Комиссии.
9. Каждый член Комиссии имеет только один голос.
10. При равенстве голосов окончательное решение принимается Председателем Комиссии.
11. Информация, составляющая коммерческую тайну, служебную, иную охраняемую законом тайну, полученная членами Комиссии при осуществлении своих функций, не подлежит разглашению.
12. Жалоба на акт о результатах проверки рассматривается Комиссией в пределах обжалуемых вопросов на акт о результатах проверки.
13. Срок рассмотрения жалобы на акт о результатах проверки составляет десять рабочих дней со дня поступления.
14. По результатам рассмотрения жалобы на акт о результатах проверки Комиссия выносит следующие рекомендации:
оставление обжалуемого акта о результатах проверки без изменения, а жалобу без удовлетворения;
отмена обжалуемого акта о результатах проверки полностью или в части результатов проверки, которые были вынесены с нарушением.
15. Результаты рассмотрения жалобы на акт о результатах проверки Комиссией не препятствуют направлению жалобы в суд.
16. Обращение в суд в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан, приостанавливает рассмотрение жалобы на акт о результатах проверки Комиссией до вынесения решения судом.
17. Результаты заседания Комиссии оформляются протоколом с приложением необходимых документов.
18. В протоколе указываются состав Комиссии, приглашенные лица, место, время и дата ее заседания, высказанные позиции членов Комиссии, а также, при наличии приглашенных экспертов, их мнения.
19. Проект протокола согласовывается членами Комиссии, принимавшими участие в ее заседании.
20. Протокол подписывается Председателем Комиссии, и доводится до сведения заявителя и должностных (ого) лиц (а), оформившего (ого) акт о результатах проверки в течение трех рабочих дней с даты принятия решения.
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

2018 жылғы 6 тамыздағы
№ МЗ-5 бұйрығына
2-қосымша
Апелляциялық комиссияның құрамы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің төрағасы – Комиссияның төрағасы;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының орынбасары – Комиссия төрағасының орынбасары;
Комиссияның мүшелері:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің өкілі;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің өкілі;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің өкілі;
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілі (келісім бойынша);
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілі (келісім бойынша).

от 6 августа 2018 года
№ МЗ-5
Состав апелляционной комиссии
Председатель Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан – председатель Комиссии;
Заместитель Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан – заместитель Председателя Комиссии;
Члены Комиссии:
Представитель Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
Представитель Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
Представитель Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
Представитель Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию);
Представитель Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию).