Зияткерлік меншік құқықтарын сақтау және қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 16 қазанда № 17557 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 19 мамырдағы № 41 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 19.05.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Келесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттары бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу";
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу";
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу";
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу";
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Тауар таңбасын тіркеу";
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу";
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес "Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру";
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес "Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру";
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес "Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу";
10) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес "Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін ұсыну";
11) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес "Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау";
12) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес "Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру".
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – ҚР Әділет министрінің 05.07.2019 № 382 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны и защиты прав интеллектуальной собственности
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 октября 2018 года № 17557. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 41.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 19.05.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить следующие стандарты государственных услуг:
1) "Внесение сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) "Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) "Регистрация передачи исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) "Регистрация товарного знака" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) "Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) "Выдача охранного документа на селекционное достижение" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) "Регистрация топологий интегральных микросхем" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) "Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) "Аттестация кандидатов в патентные поверенные" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) "Выдача свидетельства патентного поверенного" согласно приложению 12 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 05.07.2019 № 382 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 13 к настоящему приказу.

3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
____________Д. Абаев
2018 жылғы "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 11 қазандағы
№ 1481 бұйрығына
1-қосымша
"Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – уәкілетті орган) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау және оның нәтижеcін беру "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - автордың өтінішін алған күннен кейінгі бір жұмыс күні ішінде.
Тізілімде көрсетілетін қызметті алушының өтініші алынған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде енгізілген мәліметтердің тиесілілігін, сипатын немесе мазмұнын өзгертпейтін техникалық сипаттағы қателер түзетілуі мүмкін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

3. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа его направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_____________ Д. Абаев
"___" _________ 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 11 октября 2018 года№ 1481
Стандарт государственной услуги "Внесение сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Внесение сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее – стандарт) разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги – в течение одного рабочего дня, следующего за днем получения заявления услугополучателем.
В Реестре могут быть исправлены ошибки технического характера, не изменяющие принадлежность, характер или содержание внесенных сведений, в течение одного рабочего дня с даты получения заявления услугополучателя.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.07.2019 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне (бұдан әрі – тізілім) мәліметтерді енгізу туралы куәлік немесе осы стандарттың 10-тармағында белгіленген жағдайда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет авторлық құқықпен қорғалатын объектiлерге құқықтардың Мемлекеттiк тiзiлiмiне ақпарат енгiзуге қатысты мемлекеттік көрсетілетін қызметтер үшiн және уәкiлеттi органның www.adilet.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған Бағаларға (бұдан әрi – Бағалар) сәйкес ақылы негізде жеке тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметтi алушы) көрсетіледі.
Төлем көрсетілетін қызметті берушінің newscab.kazpatent.kz ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы аударым тәсілімен жүзеге асырылады.
8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.
9. Порталда көрсетілген қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
Тізілімге мәліметтерді енгізу үшін:
1) осы cтандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) туындының данасы.
Туындының бір данасының орнына өтінішке - эскиздер, сызбалар, суреттер немесе фотосуреттер, ал электрондық есептеуіш машинаға (ЭЕМ) немесе дерекқорға арналған бағдарламаларға қатысты бағдарламаның немесе дерекқордың атауын, автордың тегін, атын, әкесінің атын (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), жасалған күнін, қолдану саласын, мақсатын, функционалдық мүмкіндіктерін, бастапқы кодын (бастапқы мәтінді), негізгі техникалық сипаттамаларын, бағдарламалау тілін, іске асырушы ЭЕМ-нің типін қамтитын реферат қоса берілуі мүмкін;
3) құрамдас немесе туынды шығармаға қатысты түпнұсқалық туындының авторымен (ларымен) немесе құқық иесімен жасалған авторлық шарттың көшірмесі қосымша ұсынылады егер, көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген күні құрамдас туындыда басқа авторлардың қорғау мерзімі өткен туындылары пайдаланылған болса, авторлық шарт ұсынылмайды.Негізінде туынды шығарма жасалған туындының қорғау мерзімі өткен жағдайда негізгі туындының авторымен авторлық шартты ұсыну талап етілмейді;

5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о внесении сведений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом (далее – Реестр), либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случае и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии с Ценами, на услуги в части внесения сведений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом (далее – Цены) и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz.
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем согласно трудовому законодательству Республики Казахстан).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги услугополучателю на портал:
При внесении сведений в Реестр:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) экземпляр произведения.
Вместо экземпляра произведения к заявлению могут прилагаться эскизы, чертежи, рисунки или фотографии, а в отношении программ для электронной вычислительной машины (ЭВМ) или баз данных – реферат, включающий название программы или базы данных, фамилию, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) автора, дату создания, область применения, назначение, функциональные возможности, исходный код (исходный текст), основные технические характеристики, язык программирования, тип реализующей ЭВМ.
3) в отношении составного или производного произведения дополнительно представляется копия авторского договора, заключенного с автором (ами) или правообладателем оригинального произведения. В случае, если в составном произведении использованы произведения других авторов, срок охраны которых истек на дату подачи заявления услугополучателем, авторский договор не требуется. В случае истечения срока охраны произведения, на основе которого создано производное произведение, представление авторского договора с автором основного произведения не требуется;

4) діни мазмұны бар туындыларға қатысты діни сараптамасының оң қорытындысының көшірмесі қосымша ұсынылады;
5) жеңілдіктер беруге негіз болып табылатын құжаттар:
Ұлы Отан соғысына қатысушылар және оларға теңестiрiлген адамдар "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 10-бабына сәйкес (бұдан әрі-1995 жылғы 28 сәуірдегі Заң) - куәлiктiң көшiрмесiн немесе жеңiлдiктерге құқығы туралы белгiсi бар зейнеткерлiк куәлiгiнiң көшiрмесiн, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiне немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiне қоса берiлетiн куәлiктiң көшiрмесiн, жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқын куәлiгiнiң не екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлерде, геттоларда және басқа ерiксiз ұстау орындарында мәжбүрлеп ұсталғандығы туралы мұрағаттық анықтаманың көшiрмесiн, комиссариаттан алынған, басқа мемлекет аумағында соғыс қимылдарына қатысқандығын растайтын анықтаманың көшiрмесiн немесе басқа мемлекеттердiң аумағында ұрыс қимылдарына қатысқандығы туралы белгi соғылған әскери билеттiң көшiрмесiн, Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткендiгiн растайтын құжат немесе жараланған, контузия алған немесе зақымданғанын растайтын медициналық құжаттардың көшiрмесiн, ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiне және медальдарына қоса берiлетiн куәлiктiң көшiрмесiн, Чернобыль АЭС-iндегi аварияның зардаптарын жоюға қатысушы куәлiгiнiң көшiрмесiн немесе Чернобыль АЭС-iндегi аварияның немесе азаматтық немесе әскери тағайындау объектiлерiндегi басқа радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысқанын, ядролық сынақтар мен оқуларға тiкелей қатысқанын растайтын құжат немесе әскери комиссариаттан немесе Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінен немесе әскери тағайындау объектiлерiндегi басқа радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысқан фактiсiн растайтын, ядролық сынақтар мен оқуларға тiкелей қатысқанын растайтын анықтаманың көшiрмесiн;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталған адамдар, 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдар 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес - еңбек кiтапшасының көшiрмесiн немесе 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда жұмысы туралы мәлiметтерi бар өзге де құжаттардың көшiрмесiн (жұмыс орны, сондай-ақ мұрағат мекемелерi берген жұмыс кезеңдерi туралы мәлiметтерi бар құжаттардың, немесе бұйрықтардан, жеке шоттары мен жалақы төлеуге арналған ведомостан үзiндi көшiрмелердiң, коммунистiк партия немесе кәсiподақ мүшелерiнiң мүшелiк билеттерi немесе есеп карточкаларының, немесе қызметiн бұрын қолданыста болған заңнамаға сәйкес жүзеге асырып келген жұмыс стажын анықтау жөнiндегi, зейнетақы тағайындау жөнiндегi комиссиялардың шешiмдерiнiң, немесе сот шешiмдерiнiң, немесе арнайы комиссиялардың шешiмдерiнiң), немесе 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда әскери қызмет кезеңi туралы мәлiметтерi бар әскери билеттiң немесе анықтаманың көшiрмесiн;
мүгедектер - мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі;
бала жасынан мүгедектiң ата-аналарының бiрi - мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі;
оралмандар - көші-қон жөніндегі жергілікті атқарушы орган берген оралман куәлігінің көшірмесі;
кәмелетке толмағандар - туу туралы көлiгiнiң көшiрмесiн ұсыну керек.
Бөлек тең авторлықпен шығарылған туындыларға авторлық құқықтар туралы мәліметтер тең авторлардың кез келгені оны өзінің өтінішінде көрсеткен жағдайда Тізілімге бөлек енгізілуі мүмкін.
Тізілімдегі мәліметтерге өзгерістер енгізу үшін:
осы cтандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4) в отношении произведений религиозного содержания дополнительно представляется электронная копия положительного заключения религиоведческой экспертизы;
5) документы, являющиеся основанием для предоставления льгот:
участники Великой Отечественной войны и приравненные к ним лица в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" (далее – Закон от 28 апреля 1995 года) представляют: копию удостоверения участника Великой Отечественной войны, или копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы или копию удостоверения к медали "За оборону Ленинграда" или к знаку "Жителю блокадного Ленинграда", или копию удостоверения бывшего несовершеннолетнего узника, либо архивной справки о принудительном содержании в концлагерях, гетто и других местах принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, или копию справок из военного комиссариата, подтверждающих участие в боевых действиях на территории других государств или копию военного билета с отметкой об участии в боевых действиях на территории других государств, или копию документа, подтверждающего работу по обслуживанию советского воинского контингента в Афганистане или копию медицинских документов, подтверждающих ранение, контузию, увечье, или копию удостоверения к орденам и медалям бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий, или копию удостоверения участника ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или копию документа, подтверждающего участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, участие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях или копию справки из военного комиссариата или Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, подтверждающую факт участия в ликвидации радиационных катастроф и аварий на объектах военного или гражданского назначения, участия непосредственно в ядерных испытаниях и учениях;
лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - копию трудовой книжки или копии иных документов, содержащих сведения о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года (документа, содержащего сведения о периодах работы, выданного с места работы, а также архивными учреждениями, или выписки из приказов, лицевых счетов и ведомостей на выдачу заработной платы, или членского билета или учетной карточки членов коммунистической партии или профсоюзов, или решения комиссий по установлению стажа работы, по назначению пенсий, осуществлявшие деятельность в соответствии с ранее действовавшим законодательством, или решения судов, или решения специальных комиссий, или удостоверения о праве на льготы, выданное до 1998 года, или справки, подтверждающие факт учебы в фабрично-заводских училищах), или копию военного билета или копию справки, содержащей сведения о периоде военной службы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
инвалиды - копию справки об инвалидности;
один из родителей инвалида с детства - копию справки об инвалидности;
оралманы - копию удостоверения оралмана, выданное местным исполнительным органом по миграции;
несовершеннолетние - копию свидетельства о рождении.
Сведения об авторских правах на произведения, созданные в раздельном соавторстве, могут быть внесены в Реестр раздельно в случае указания на это любым из соавторов в своем заявлении.
При внесении изменений в сведения в Реестр:
заявление согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.07.2019 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. Тізілімге мәліметтерді енгізуден бас тартуға негіздер "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабында белгіленген талаптардың сақталмауы болып табылады.
3 тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе 010000, Астана қаласы, Қорғалжын тас жолы, № 3Б ғимараты үй, мекенжайы бойынша беріледі, байланыс телефоны: 8 (7172) 62-15-15, 8 (7172) 62-16-01.
шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Қорғалжын тас жолы, № 3Б ғимараты-мекенжайы бойынша, байланыс телефоны: 8 (7172) 62-15-15, 8 (7172) 62-16-01 немесе уәкілетті органның басшысының атына беріледі.
Қажетті жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы шағымға көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті сапасыз көрсеткенін растайтын құжаттарды қоса береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе уәкілетті органына кеңсесінде шағымды қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны көрсетіле отырып, тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдағанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің немесе уәкілетті органына атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап почта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе уәкілетті органның кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Әділет министрінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

10. Основаниями для отказа для внесения сведений в Реестр является несоблюдение требований, установленных статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных правах".
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, а также на сотрудников по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу: 010000, город Нур- Султан, район Есиль, Коргалжинское шоссе, здание 3Б, контактный телефон: (87172) 62-15-15, 8 (7172) 62-16-01 либо на имя руководителя уполномоченного органа.
Жалоба принимается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя и уполномоченного органа в рабочие дни.
В необходимых случаях услугополучателем к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное оказание государственной услуги услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или уполномоченного органа, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или уполномоченного органа, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или уполномоченного органа.
Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) услугодателя можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным приказом Министра юстиции РК от 12.07.2019 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызмет беруші мәліметтерді тізілімге енгізгені үшін көрсетілген қызметтерге ақы төлеу кезінде:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен оларға теңестірілген адамдарға;
2) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға;
3) 1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдарға;
4) мүгедектерге, сондай-ақ бала кезінен мүгедектің ата-анасының біреуіне;
5) оралмандарға;
6) кәмелетке толмағандарға жеңілдіктер береді.
Жеңілдіктер жоғарыда санамаланған адамдар санаттарының кез келгеніне жататындығы туралы растайтын құжаттар ұсынылған кезде мәліметтерді Тізілімге енгізу жөнінде көрсетілген қызмет үшін бағаның 95 пайызы мөлшерінде беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайлары уәкілетті органның www.adilet.gov.kz, көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметтті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты "жеке кабинет" порталда қашықтықтан қолжетімділік режим арқылы, сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 62-15-15, 8 (7172) 62-15-16,8 (7172) 62-16-01
Бірыңғай байланыс-орталығы – 1414, 8 800 080 7777.
"Авторлық құқықпен
қорғалатын объектілерге
құқықтардың мемлекеттік
тізіліміне мәліметтерді және
олардың өзгерістерін енгізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
"Ұлттық зияткерлік меншік
институты" шаруашылық
жүргізу құқығындағы
республикалық мемлекеттік
кәсіпорны
____________________________
мекенжайы бойынша
тұратын________
тел._________________________
Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы
Өтініш
Мен (Біз) ___________________________________________________________
(автор(лар)дың тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке
басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)) жеке сәйкестендіру нөмірі
______________________________________________________________жасаған
_____________________________________________________________________
(объектінің жасалған күні, айы, жылы)
_____________________________________________________________________
деп аталатын жарияланбаған___________________________________________
(авторлық құқық объектісінің түрі)
жалғыз авторы (авторлары) болып табылатынымды (табылатынымызды) растаймын
(растаймыз) және мәліметтерді Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге
құқықтардың мемлекеттік тізіліміне енгізуді өтінемін (өтінеміз).
Мәліметтердің Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың
мемлекеттік тізіліміне енгізу фактісінің заңды мағынасы "Ұлттық зияткерлік меншік
институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік
кәсіпорында маған (бізге) түсіндірілді.
20____жылы "____"__________ _____________________
(автор(лар)дың қолы)
(Мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
"Авторлық құқықпен
қорғалатын объектілерге
құқықтардың мемлекеттік
тізіліміне мәліметтерді және
олардың өзгерістерін енгізу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
"Ұлттық зияткерлік меншік
институты" шаруашылық
жүргізу құқығындағы
республикалық мемлекеттік
кәсіпорны
__________________________
мекенжайы бойынша
тұратын________
тел._________________________
Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміндегі мәліметтерге өзгерістерді енгізу туралы
Өтініш
Мен (Біз)
______________________________________________________________________
(автор (лар) дың тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе)
_______жеке сәйкестендіру нөмірі ____________________________________________
__________________________________________________________________________
________жылғы "___"________№______ Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге
құқықтардың мемлекеттік тізіліміндегі мәліметтерге өзгерістерді енгізуді сұраймын (мыз).
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
20__ жылы "___" _________
Мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 11 қазандағы
№ 1481 бұйрығына
2-қосымша
"Мүліктік құқықтарды ұжымдық негіздебасқаратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттіккөрсетілетінқызмет стандарты

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Основанием для уменьшения размера оплаты являются льготы, которые предоставляются следующим лицам:
1) участников Великой Отечественной войны и приравненным к ним лицам;
2) лиц, награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
3) лиц, проработавших (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
4) инвалидов, а также одному из родителей инвалида с детства;
5) оралманов;
6) несовершеннолетних.
Льготы предоставляются в размере 95 процентов от цены за услугу по внесению сведений в Реестр при условии представления подтверждающих документов о принадлежности к любой из выше перечисленных категории лиц.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 62 1515, 8 (7172) 62 15 16.
Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги "Внесение
сведений и их изменений в Государственный
реестр прав на объекты, охраняемые авторским
правом"
Форма
Республиканское государственное предприятие на
праве хозяйственного ведения "Национальный
институт интеллектуальной собственности" от
______________________________
проживающего по адресу: _____________________
____________________________________________
Телефон: ___________________________________
Заявление
о внесении сведений в Государственный реестр прав на объекты,
охраняемые авторским правом
Я (Мы)____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность)) автора(-ов)) индивидуальный идентификационный номер ____________________
настоящим подтверждаю(-ем), что являюсь(-емся) единственным(-и) автором(-ами) необнародованного
________________________________________________________________________________
(вид объекта авторского права)
созданного мною (нами) __________________________________________________________
(число, месяц, год создания объекта)
под названием __________________________________________________________________
____________________________ и прошу (-сим) внести сведения в Государственный реестр
прав на объекты, охраняемые авторским правом.
Юридическое значение факта внесения сведений в Государственный реестр прав на
объекты, охраняемые авторским правом Республиканским государственным предприятием
на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" мне (нам) разъяснены.
"___" __________ 20__ года                         ____________________
(подпись автора (-ов))
Согласен, на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг
Приложение 2
к стандарту государственной услуги "Внесение сведений и их
изменений в Государственный
реестр прав на объекты,
охраняемые авторским правом" Форма
Республиканское государственное предприятие на
праве хозяйственного ведения
"Национальный институт интеллектуальной
собственности" от ___________________________
проживающего по адресу:_____________________
Телефон:____________________________________
Заявление
о внесении изменений в сведения в Государственном реестре прав
на объекты, охраняемые авторским правом
Я (Мы) ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) автора (-ов))
индивидуальный идентификационный номер _________________________________________
прошу(сим) внести изменения в сведения в Государственном реестре прав на объекты,
охраняемые авторским правом, за №_______от "___"________года.
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
"___" _________ 20__ года
Согласен, на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 11 октября 2018 года № 1481
Стандарт государственной услуги "Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсету "Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігімен әзірлеген (бұдан әрі – уәкілетті орган).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі - портал).
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі –15 жұмыс күні ішінде.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – бес жыл мерзiмге аккредиттеу туралы куәлiгіне осы стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің "жеке кабинетіне" жолданады және сақталады.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс кестесі– жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы, (сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушыға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) аккредиттеуден өту туралы жалпы жиналыс шешімінің электрондық көшірмесі;
3) ұйымның ұжымдық негізде мүліктік құқықтарды басқаратын шетелдiк ұйымдармен жасасқан екiжақты және көпжақты келiсiмдерiнің электрондық көшірмесі;
4) жалпы жиналыстың сыйақы мөлшеріне қатысты шешімінің электрондық көшірмесі;
5) жалпы жиналыстың пайдаланушылармен лицензиялық шарт жасасу талаптарына қатысты шешімінің электрондық көшірмесі;
6) жалпы жиналыстың жиналған сыйақыны бөлу және төлеу тәсіліне қатысты шешімінің электрондық көшірмесі;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее – стандарт) разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги – в течение 15 рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации сроком на пять лет, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ, а также при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) электронная копия решения общего собрания о прохождении аккредитации;
3) электронная копия заключенных организацией двусторонних и многосторонних соглашений с иностранными организациями, управляющими имущественными правами на коллективной основе;
4) электронная копия решения общего собрания относительно размера вознаграждения;
5) электронная копия решения общего собрания относительно условия заключения лицензионного договора с пользователями;
6) электронная копия решения общего собрания относительно способа распределения и выплаты собранного вознаграждения;

7) авторлық құқық және сабақтас құқықтар объектілері құқық иеленушілерінің көрсетілетін қызметті алушыға қатысты пікірлерінің электрондық көшірмесі;
8) осы стандартқа 2 қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.
Қызметі беруші көрсетілетін заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметті тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген құжаттарды ұсынбау;
2) ұсынылған құжаттарда қамтылған мәлiметтердің толық болмауы;
3) мемлекеттік бақылау және қадағалау органдарының лауазымды адамдарына олардың қызметтік міндеттерін орындауына кедергі келтіргені үшін әкімшілік жауаптылыққа тартылғаны сондай-ақ қаулыларды, нұсқамаларды және өзге де талаптарды орындамағаны;
4) ұйым "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасы 1996 жылғы 10 маусымдағы Заңының 46-бабында көзделген міндеттерді орындамаған және (немесе) тиісінше орындамаған жағдайларда аккредиттеуден бас тарту туралы шешiм қабылдауы болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану: шағым қызметті берушінің басшысының атына, осы мекенжай арқылы беріледі: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел көшесі, № 8 үй, 13-кіреберіс, № 022 кабинеті, байланыс телефоны: 8 (7172) 74-07-84; 55-87-64.
Шағым - электрондық түрінде портал арқылы, (www.adilet.gov.kz) уәкілетті органның сайты арқылы,қағаз түрінде почта арқылы, немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Қажетті жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы шағымға көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті сапасыз көрсеткенін растайтын құжаттарды қоса береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны көрсетіле отырып, тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызмет алушының көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап почта байланысы арқылы қызмет алушыға жіберіледі не қызмет берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі, сондай-ақ жауап көрсетілетін қызмет алушының қалауы бойынша шағымда көрсетілген электронды мекен-жайға жіберіледі.

7) электронная копия отзывов правообладателей объектов авторского права и смежных прав в отношении услугополучателя;
8) форма сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.07.2019 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, являются:
1) непредставление документов, установленных законодательством Республики Казахстан;
2) неполнота сведений, содержащихся в представленных документах;
3) привлечение к административной ответственности за воспрепятствование должностным лицам органов государственного контроля и надзора в выполнении ими служебных обязанностей, а также невыполнение постановлений, предписаний и иных требований;
4) невыполнение и (или) ненадлежащее исполнение организацией обязанностей, предусмотренных статьей 46 Закона Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах".
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу: 010000, город Нур-Султан, район Есиль, улица Мәңгілік ел, дом № 8, подъезд № 13, кабинет № 022, контактный телефон: 8 (7172) 74-07-84; 55-87-64.
Жалоба принимается - в электронном виде через портал, посредством сайта услугодателя (www.adilet.gov.kz), в бумажном виде по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя, в рабочие дни.
В необходимых случаях услугополучателем к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное оказание государственной услуги услугодателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, а также по желанию услугополучателя ответ направляется на указанный в жалобе электронный адрес.

Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Әділет министрінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайлары уәкілетті органның www.adilet.gov.kz, интернет-ресурстарындаорналастырылған.
14. Электрондық цифрлық қолтаңба болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар
15. Көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты "жеке кабинет" порталда қашықтықтан қолжетімділік режим арқылы, сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74-07-54. 74-06-19.
Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Мүліктік құқықтарды
ұжымдық негізде басқаратын
ұйымдарды аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысаны
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
____________________________
басшының аты-жөні, тегі (бар
болғанда) (бұдан әрі А.Ж.Т.)
____________________________
(ұйым атауы, қызметі,басшы
А.Ж.Т.)
Реквизиттері: ________________
(заңды мекен-жайы, байланыс
телефоны)
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымаккредиттеуден өту үшін ұсынатын өтініш
Ескерту. Стандарт 1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бірлестік мүшелерінің атынан "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 46-1-бабының тәртібімен аккредиттеуді сұраймын
________________________________________________________________________________
(ұйым орналасқан мекен жайы)
орналасқан, тіркеу нөмірі __________________________________________________________
(заңды тұлғаның тіркелу нөмірі)
БСН:
________________________________________________________________________________
(ол бар болған жағдайда) (бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымның толық атауы)
ұжымдық басқарудың келесі саласында ______________________________________________
("Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасы

Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным приказом Министра юстиции РК от 12.07.2019 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74-07-54, 74-06-19. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация
организаций, управляющих
имущественными правами на
коллективной основе"
Форма
Министерство юстиции
Республики Казахстан
__________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии
(далее-Ф.И.О) руководителя)
от:___________________________
(должность, наименование организации
Ф.И.О.руководителя)
Реквизиты:_________________
юридический адрес, контактный телефон
Заявление, представляемое организацией, управляющей
имущественными правами на коллективной основе, для прохождения аккредитации
Сноска. Стандарт дополнен приложением 1 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 12.07.2019 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
От имени членов объединения прошу аккредитовать в порядке статьи 46-1 Закона
Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных правах"
_______________________________________________________________________________
(полное наименование организации, управляющей имущественными правами на
коллективной основе)
находящееся по адресу:___________________________________________________________
(место нахождения организации)
регистрационный номер___________________________________________________________
(регистрационный номер юридического лица)
БИН:__________________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер) (при его наличии)
в следующей сфере коллективного управления:_______________________________________

Заңының 43-бабының 3 тармағына сәйкес)
Өтінішке қосымша келесі құжаттар тіркеледі:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
"Мүліктік құқықтарды
ұжымдық негізде басқаратын
ұйымдарды аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Мәліметтер нысаны
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйым аккредиттеуден өту үшін ұсынатын мәліметтер
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1) Авторлық құқықтарды және сабақтас құқықтарды ұжымдық басқару үшін жасасқан
әрекет күші бар келісімдер саны ____________________________________________________;
2) Авторлық құқық және сабақтас құқық объектілерінің пайдаланушылармен жасасқан
әрекет күші бар келісімдер саны ____________________________________________________;
3) Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйым мүшелерінің тізімі
_______________________________________________________________________________;
4) Құқық иелері мен пайдаланушылар үшін Қазақстанның қажет аймақтарында мұндай
ұйымның атынан уәкілеттігі бар тұлғалар туралы мәліметтер ___________________________;
5) Интернет-ресурсы бар туралы мәліметтер ____________________________________;
6) Авторлық құқық және сабақтас құқықтар саласындағы мүліктік құқықтарды
ұжымдық негізде басқаратын ұйымның соңғы екі жылдағы қызметін тексеру туралы
мәліметтер______________________________________________________________________.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 11 қазандағы
№ 1481 бұйрығына
3-қосымша
"Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.07.2019 № 382 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) әзірленді.

(согласно пункту 3 статьи 43 Закона Республики Казахстан "Об авторском праве
и смежных правах")
К заявлению прилагаются следующие документы: _______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация
организаций, управляющих
имущественными правами на
коллективной основе"
Форма сведений
Сведения, представляемые организацией, управляющей имущественными правами на коллективной основе, для прохождения аккредитации
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 12.07.2019 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Количество действующих договоров на коллективное управление авторскими правами и смежными правами __________________________________________________________________________;
2. Количество действующих договоров с пользователями объектов авторского права и смежных прав __________________________;
3. Список членов организации, управляющей имущественными правами на коллективной основе _________________________________________________;
4. Сведения о лицах, уполномоченных представлять такую организацию в необходимых для правообладателей и пользователей регионах Казахстана ___________________________________________________________;
5. Сведения о наличии Интернет-ресурса ___________________________________;
6. Сведения о проверке деятельности организации, управляющей имущественными правами на коллективной основе в области авторского права и смежных прав за последние два года ______________________________________________________________________;
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 11 октября 2018 года № 1481
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.07.2019 № 382 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги
"Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее – стандарт) разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау және оның нәтижеcін беру "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі:
осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды жеке және заңды тұлғамен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ұсынылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Құжаттарды ресімдеуге қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздер болған жағдайда, бірақ көрсетілетін қызметті берушімен қалпына келтірілуі мүмкін көрсетілетін қызметті алушыға жіберілген күннен бастап үш ай ішінде болмаған немесе түзетілген құжаттарды ұсынуға не болмаса тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуге хабарлама жолданады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу туралы хабарламаны жіберу немесе осы стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық түрінде.
7. "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Заңның 3-1 бабының 2-тармағына, "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Заңның 3-2 бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының Патент" Заңының 4-1 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның adilet.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған тауар белгілерін, тауар шығарылған жерлердің атауларын, өнеркәсіптік меншік объектілерін, селекциялық жетістіктерді қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға (бұдан әрі – Бағалар) сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің newscab.kazpatent.kz ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) порталдың – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда;

3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня сдачи физическим или юридическим лицом (далее – услугополучатель) пакета документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта.
В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, услугодателем услугополучателю направляется уведомление с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы либо внести необходимые изменения и дополнения.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – направление услугополучателю уведомления о регистрации предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны товарных знаков, наименований мест происхождения товаров, объектов промышленной собственности, селекционных достижений, утверждаемыми в соответствии с пунктом 2 статьи 3-1 Закона "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", в соответствии с пунктом 2 статьи 3-2 Закона "Об охране селекционных достижений", в соответствии с пунктом 2 статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "Патентный закон Республики Казахстан" (далее – Цены), и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz, по банковским реквизитам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
8. График работы:
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.

2) қызмет көрсетушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған осы стандарттың 2, 3, 4-қосымшадағы нысанға сәйкес электрондық құжат түрінде таңдалған өтініштердің біреуі;
объектіні пайдалану құқығын беретін шарт немесе нотариалдық куәландырылған шарттың электрондық көшірмесі;
Көрсетілетін қызметті алушы өтінім берген жағдайда, қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары, құрылтайшылардың немесе акционерлердің жалпы жиналысы шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесі;
сенімхаттың электрондық көшірмесі (егер өтініш мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсетілуі өкіл арқылы берілген жағдайда).
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылатын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
10. Қызмет көрсетуші келесі негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады:
1) объектіге айрықша құқықты тоқтатуға арналған қалпына келтіру мерзімнің аяқталуын;
2) негіздерді қалпына келтіру үшін тіркеуге уақытша кедергі келтіретін мерзімінің аяқталуы;
3) келісімге қатысушы болып табылмайтын тұлғадан тіркеуге өтінім қабылдау;
4) лицензиялық шартты немесе оған қосымша келісімді тіркеудің болмауы;
5) объектіні пайдалану құқығын беруге кедергі келтіретін тараптарда міндеттемелердің болуы;
6) тауар белгісі құқығын беру жағдайында тауардың немесе оның өндірушісі туралы жаңылысу.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғалардың шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына осы стандарттың 13-тармағында көрсетілген мекенжайға беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол немесе портал арқылы беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылдануын растау болып табылады. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Портал арқылы өтінішпен шағымдану туралы осы стандарттың 16-тармағында көрсетілген бірыңғай байланыс-орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті органға немесе мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардың келіп түскен шағымдары мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағым тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
одно из выбранных заявлений в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, согласно приложениям 2, 3, 4 настоящего стандарта;
электронная копия договора о предоставлении права на использование объекта либо нотариально заверенной копии договора;
электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, общего собрания учредителей или акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия, в случае подачи заявления национальным услугополучателем;
электронная копия доверенности (если заявление на оказание государственной услуги подается через представителя).
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) истечение срока для восстановления прекращенного срока действия исключительного права на объект;
2) истечение срока для устранения оснований, временно препятствующих регистрации;
3) получение заявления о регистрации от лица, не являющегося стороной договора;
4) отсутствие регистрации лицензионного договора или дополнительного соглашения к нему;
5) наличие у стороны принятых обязательств, препятствующих предоставлению права на использование объекта;
6) введение в заблуждение относительно товара или его изготовителя в случае передачи права на товарный знак.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта.
Жалоба подается в письменной форме по почте, нарочно через канцелярию услугодателя либо посредством портала.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу. Жалоба подписывается услугополучателем.
Информацию о порядке обжалования через портал можно получить по телефонам Единого контакт-центра, указанным в пункте 16 настоящего стандарта.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган, а также в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалобы услугополучателей, поступившие в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары уәкілетті органның www.adilet.gov.kz интернет-ресурсында және көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz сайтында орналастырылған.
14. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін электрондық цифрлық қолтаңба болуы қажет.
15. Көрсетілетін қызметтті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты "жеке кабинет" порталда қашықтықтан қолжетімділік режим арқылы, сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 62 15 15, 62 15 16.
Бірыңғай байланыс-орталығы – 1414, 8 800 080 7777.
"Тауар таңбасын, селекциялық
жетiстiктердi және өнеркәсiптiк
меншiк объектiсiн пайдалану
құқығын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Қоғалжын тас жолы, 3Б ғимараты
БСН: 020940003199
КБЕ: 16
ТБК: 859
Банк атауы ЖСК БСК
"Нұрбанк" акционерлік қоғамы KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
"Қазақстанның Халық Банкі" акционерлік қоғамы KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
"Сбербанк" акционерлік қоғамының еншілес банкі KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Нұр-Сұлтан қаласындағы "ForteBank" акционерлік қоғамының филиалы KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
"Тауар таңбасын, селекциялық
жетiстiктердi және өнеркәсiптiк
меншiк объектiсiн пайдалану
құқығын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Құқықты лицензиялық немесе сублицензиялық шарт бойынша беруді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты құқықты
лицензиялық немесе сублицензиялық шарт бойынша беруді тіркеуді сұраймын.
1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2. Лицензиар (сублицензиар) (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/(бұдан
әрі - Т.А.Ә.) заңды тұлғаның атауы *, заңды мекенжайы):
________________________________________________________________
________________________________________________________________

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
14. Для получения государственной услуги через портал необходимо наличие электронной цифровой подписи.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 62 15 15, 8 (7172) 62 15 16.
Единый контакт-центр - 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Регистрация предоставления
права на использование
товарного знака, селекционного
достижения и объекта
промышленной собственности"
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты услуг услугодателя
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, шоссе Коргалжын, здание 3Б
БИН: 020940003199
КБЕ: 16
КНП: 859
Наименование банка ИИК БИК:
Акционерное общество "Нурбанк" KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
Акционерное общество "Народный Банк Казахстана" KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
Дочерний банк акционерного общество "Сбербанк" KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Филиал акционерного общество "ForteBank" в городе Нур-Султан KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Регистрация предоставления
права на использование
товарного знака, селекционного
достижения и объекта
промышленной собственности"
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о регистрации предоставления права по лицензионному или
сублицензионному договору
Прошу зарегистрировать предоставление права по лицензионному или
сублицензионному договору в отношении охранного документа (охранных документов),
указанного (указанных) в настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа (охранных
документов):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2. Лицензиар (Сублицензиар) (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (далее –
Ф.И.О.) физического лица/наименование юридического лица*; юридический адрес):
________________________________________________________________
________________________________________________________________

3. Лицензиат (сублицензиат) (жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса)/заңды тұлғаның
атауы*, заңды мекенжайы):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
4. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтініш берушінің басқа өкілі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
5. Пайдаланылатын түрлерін ескере отырып, берілетін құқықтардың шартпен көзделген
көлемі
________________________________________________________________
________________________________________________________________
6. Хат алмасу үшін мекенжай және байланыс телефондар:
________________________________________________________________
Қосымшалар:
Шарт ____ парақта;
Қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары,
құрылтайшылардың немесе акционерлердің
жалпы жиналысы шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою
өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің көшірмесі;
Өкілдің өкілеттігін растайтын сенімхат көшірмесі_______парақта______данада;
Сараптама жасау ұйымының қызметі үшін төлемді растайтын құжат;
Өтініш беруші      (Қолы)            (Т.А.Ә. (бар болса), лауазымы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Ескерту:
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен
беріледі
"Тауар таңбасын, селекциялық
жетiстiктердi және өнеркәсiптiк
меншiк объектiсiн пайдалану
құқығын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Құқықты кешенді кәсіпкерлік лицензия шарты(франчайзинг) бойынша беруді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты құқықты
кешенді кәсіпкерлік лицензия шарты (франчайзинг) бойынша беруді тіркеуді сұраймын.
1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2. Кешенді лицензиар (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) / заңды тұлғаның атауы *, заңды мекенжайы):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
3. Кешенді лицензиат (жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса) / заңды тұлғаның атауы*,
заңды мекенжайы):
________________________________________________________________
________________________________________________________________

3. Лицензиат (Сублицензиат) (Ф.И.О. физического лица/наименование юридического
лица*; юридический адрес):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
4. Патентный поверенный или иной представитель заявителя:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
5. Объем передаваемых прав с учетом видов использования, предусмотренных
договором:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
6. Адрес для переписки, контактный телефон:
________________________________________________________________
Приложение:
Договор на __ листах;
Копия решения органов управления владельца охранного документа или
исключительных прав, общего собрания учредителей или акционеров по вопросу
заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем
предприятия;
Копия доверенности, подтверждающая полномочия представителя на __ листах в __
экземплярах;
Документ, подтверждающий оплату услуг экспертной организации;
Заявитель                   (Подпись)                  (Ф.И.О., должность)
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Примечание:
* Иностранные наименования юридических лиц указываются в казахской и русской
транслитерации
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Регистрация предоставления
права на использование
товарного знака, селекционного
достижения и объекта
промышленной собственности"
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о регистрации предоставления права по договору комплексной
предпринимательской лицензии (франчайзинга)
Прошу зарегистрировать предоставление права по договору комплексной
предпринимательской лицензии (франчайзинга) в отношении охранного документа
(охранных документов), указанного (указанных) в настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа (охранных
документов):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2. Комплексный лицензиар (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (далее –
Ф.И.О.) физического лица/наименование юридического лица*; юридический адрес):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
3. Комплексный лицензиат (Ф.И.О. физического лица/наименование юридического
лица*; юридический адрес:
________________________________________________________________
________________________________________________________________

4. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтініш берушінің басқа өкілі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
5. Пайдаланылатын түрлерін ескере отырып, берілетін құқықтардың шартпен көзделген
көлемі:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
6. Хат алмасу үшін мекенжай және байланыс телефондар:
________________________________________________________________
Қосымшалар:
Шарт ____ парақта;
Қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары,
құрылтайшылардың немесе акционерлердің жалпы жиналысы шарт жасасу және шартқа
кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің көшірмесі;
Өкілдің өкілеттігін растайтын сенімхат көшірмесі_______парақта______данада;
Сараптама жасау ұйымының қызметі үшін төлемді растайтын құжат;
Өтініш беруші (Қолы) (Т.А.Ә. (бар болса), лауазымы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Ескрту:
*Заңды тұлғалардың шетелдік атаулары қазақ немесе орыс транслитерациясымен
беріледі.
"Тауар таңбасын, селекциялық
жетiстiктердi және өнеркәсiптiк
меншiк объектiсiн пайдалану
құқығын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Құқықты лицензиялық (сублицензиялық, кешенді кәсіпкерлік лицензия)шартына қосымша келісімді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты жасалған лицензиялық (сублицензиялық, кешенді кәсіпкерлік лицензия) шартына қосымша келісімді тіркеуді сұраймын.
1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2. Шарттың тіркеу нөмірі және тіркелген күні:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
3. Лицензиар (сублицензиар, кешенді лицензиар) (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі - Т.А.Ә.) / заңды тұлғаның атауы *, заңды мекенжайы):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
4. Лицензиат (сублицензиат, кешенді лицензиат) (жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса) / заңды тұлғаның атауы*, заңды мекенжайы):
________________________________________________________________
________________________________________________________________

4. Патентный поверенный или иной представитель заявителя:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
5. Объем передаваемых прав, с учетом видов использования, предусмотренных
договором:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
6. Адрес для переписки, контактный телефон:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Приложение:
Договор на __ листах;
Копия решения органов управления владельца охранного документа или
исключительных прав, общего собрания учредителей или акционеров по вопросу
заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем
предприятия;
Копия доверенности, подтверждающая полномочия представителя на __ листах в __
экземплярах;
Документ, подтверждающий оплату услуг экспертной организации;
Заявитель                   (Подпись)                   (Ф.И.О., должность)
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Примечание:
*Иностранные наименования юридических лиц указываются в казахской и русской
транслитерации
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Регистрация предоставления
права на использование
товарного знака, селекционного
достижения и объекта
промышленной собственности"
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о регистрации дополнительного соглашения к лицензионному
(сублицензионному, комплексной предпринимательской лицензии) договору
Прошу зарегистрировать дополнительное соглашение к лицензионному
(сублицензионному, комплексной предпринимательской лицензии) договору, заключенному
в отношении охранного документа (охранных документов), указанного (указанных) в
настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа (охранных
документов):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2. Регистрационный номер и дата регистрации договора:
3. Лицензиар (Сублицензиар, Комплексный лицензиар) (Фамилия, Имя, Отчество (при
его наличии) (далее – Ф.И.О.) физического лица/наименование юридического лица*;
юридический адрес):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
4. Лицензиат (Сублицензиат, Комплексный лицензиат) (Ф.И.О. физического
лица/наименование юридического лица*; юридический адрес):
________________________________________________________________
________________________________________________________________

5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу туралы хабарламаны жіберу немесе осы стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық түрінде.
7. "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Заңның 3-1 бабының 2-тармағына, "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Заңның 3-2 бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының Патент" Заңының 4-1 бабының 2-тармағына cәйкес бекітілетін және уәкілетті органның adilet.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz. ресми сайттарында орналастырылған тауар белгілерін, тауар шығарылған жерлердің атауларын, өнеркәсіптік меншік объектілерін, селекциялық жетістіктерді қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға (бұдан әрі - Бағалар) сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің newscab.kazpatent.kz ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) порталдың – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда;
2) қызмет көрсетушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған осы стандарттың 2, 3-қосымшадағы нысанға сәйкес электрондық құжат түрінде таңдалған өтініштердің біреуі;
объектіге айрықша құқықты беру туралы шарттың электрондық көшірмесі немесе шарттың нотариалды куәландырылған электронды көшірмесі;
Көрсетілетін қызметті алушы өтінім берген жағдайда, қорғау құжаты немесе айрықша құқықтар иесінің басқару органдары, құрылтайшылардың немесе акционерлердің жалпы жиналысы шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесі;
сенімхаттың электрондық көшірмесі (егер өтініш мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсетілуі өкіл арқылы берілген жағдайда).
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылатын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.

5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – направление услугополучателю уведомления о регистрации передачи исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны товарных знаков, наименований мест происхождения товаров, объектов промышленной собственности, селекционных достижений, утверждаемыми в соответствии с пунктом 2 статьи 3-1 Закона "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", в соответствии с пунктом 2 статьи 3-2 Закона "Об охране селекционных достижений", в соответствии с пунктом 2 статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "Патентный закон Республики Казахстан" (далее – Цены), и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz, по банковским реквизитам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
8. График работы:
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
одно из выбранных заявлений в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, согласно приложениям 2, 3 настоящего стандарта;
электронная копия договора о передаче исключительного права на объект либо нотариально заверенной копии договора;
электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, общего собрания учредителей или акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия, в случае подачи заявления национальным услугополучателем;
электронная копия доверенности (если заявление на оказание государственной услуги подается через представителя).
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары уәкілетті органның www.adilet.gov.kz интернет-ресурсында және көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz сайтында орналастырылған.
14. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін электрондық цифрлық қолтаңба болуы қажет.
15. Көрсетілетін қызметтті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты "жеке кабинет" порталда қашықтықтан қолжетімділік режим арқылы, сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 62 15 15, 62 15 16.
Бірыңғай байланыс-орталығы – 1414, 8 800 080 7777.
"Тауар таңбасына, селекциялық
жетістікке және өнеркәсіптік
меншік объектісіне айрықша
құқықты беруді тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік
меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы,
Қоғалжын тас жолы, 3Б ғимараты
БСН: 020940003199
КБЕ: 16
ТБК: 859
Банк атауы ЖСК БСК
"Нұрбанк" акционерлік қоғамы KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
"Қазақстанның Халық Банкі" акционерлік қоғамы KZ386010111000288323
HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
"Сбербанк" акционерлік қоғамының еншілес банкі KZ14914012203KZ0047J
SABRKZKA
Нұр-Сұлтан қаласындағы "ForteBank" акционерлік қоғамының филиалы
KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
"Тауар таңбасына, селекциялық
жетістікке және өнеркәсіптік
меншік объектісіне айрықша
құқықты беруді тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Айрықша құқықты басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеу туралы ӨТІНІШ
Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау құжаттарына) қатысты айрықша
құқықты басқаға беру шарты бойынша беруді тіркеуді сұраймын.
1. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) мен нөмірі (нөмірлері):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2. Иеленуші (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі –
Т.А.Ә.)/заңды тұлғаның атауы *, заңды мекенжайы):
________________________________________________________________
________________________________________________________________

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
14. Для получения государственной услуги через портал необходимо наличие электронной цифровой подписи.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 62 15 15, 8 (7172) 62 15 16.
Единый контакт-центр - 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Регистрация передачи
исключительного права
на товарный знак,
селекционное достижение и
объект промышленной собственности"
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты услуг услугодателя
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, шоссе Коргалжын, здание 3Б
БИН: 020940003199
КБЕ: 16
КНП: 859
Наименование банка ИИК БИК:
Акционерное общество "Нурбанк" KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
Акционерное общество "Народный Банк Казахстана" KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
Дочерний банк акционерного общество "Сбербанк" KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Филиал акционерного общество "ForteBank" в городе Нур-Султан KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Регистрация передачи
исключительного права
на товарный знак,
селекционное достижение и
объект промышленной собственности"
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
о регистрации передачи исключительного права по договору уступки
Прошу зарегистрировать передачу исключительного права по договору уступки в
отношении охранного документа (охранных документов), указанного (указанных) в
настоящем заявлении.
1. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного документа (охранных
документов):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2. Владелец (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.) физического
лица/наименование юридического лица*; юридический адрес):
________________________________________________________________
________________________________________________________________

2) тауар таңбасының куәлігіне телнұсқа беру кезінде:
тауар таңбасының куәлігіне телнұсқа беру немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметтерді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық түрінде.
7. "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Заңның 3-1 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның adilet.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған тауар белгілерін, тауар шығарылған жерлердің атауларын қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға (бұдан әрі - Бағалар) сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің newscab.kazpatent.kz ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) порталдың – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда;
2) қызмет көрсетушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) тауар таңбасын тіркеу кезінде:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған осы стандарттың 2-қосымшадағы нысанға сәйкес электрондық құжат түріндегі өтініш;
сенімхаттың электрондық көшірмесі (егер өтініш мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсетілуі өкіл арқылы берілген жағдайда).
2) тауар таңбасының куәлігіне телнұсқа беру кезінде:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған осы стандарттың 3-қосымшадағы нысанға сәйкес электрондық құжат түріндегі қолдаухат;
сенімхаттың электрондық көшірмесі (егер өтініш мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсетілуі өкіл арқылы берілген жағдайда).
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылатын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
10. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайда "Тауар таңбасын тіркеу" және "Тауар таңбасы куәлігінің телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсетуден бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.

2) при выдаче дубликата свидетельства на товарный знак:
выдача дубликата свидетельства на товарный знак либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны товарных знаков, наименований мест происхождения товаров, утверждаемыми в соответствии с пунктом 2 статьи 3 Закона "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров" (далее – Цены), и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz, по банковским реквизитам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
8. График работы:
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) при регистрации товарного знака:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя согласно приложению 2 настоящего стандарта;
электронная копия доверенности (если заявление на оказание государственной услуги подается через представителя);
2) при выдаче дубликата свидетельства на товарный знак:
ходатайство в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя согласно приложению 3 настоящего стандарта;
электронная копия доверенности (если ходатайство на оказание государственной услуги подается через представителя).
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
10. Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг "Регистрация товарного знака" и "Выдача дубликата свидетельства на товарный знак" при установлении недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно пункту 9 настоящего стандарта услугодатель отказывает в приеме заявления.

16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 62 15 15, 62 15 16.
Бірыңғай байланыс-орталығы – 1414, 8 800 080 7777.
"Тауар таңбасын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Қоғалжын тас жолы, 3Б ғимараты
БСН: 020940003199
КБЕ: 16
ТБК: 859
Банк атауы ЖСК БСК
"Нұрбанк" акционерлік қоғамы KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
"Қазақстанның Халық Банкі" акционерлік қоғамы KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
"Сбербанк" акционерлік қоғамының еншілес банкі KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Нұр-Сұлтан қаласындағы "ForteBank" акционерлік қоғамының филиалы KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
"Тауар таңбасын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
"Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге ӨТІНІШ
№ _____ өтінім бойынша тауар таңбасын тіркеуді, сараптама ұйымының шешімі негізінде тауар таңбасын мемлекеттік тізілімге енгізуді, куәлік беруді және тіркеу туралы мәліметтерді ресми бюллетеньде жариялауды сұраймын.
Қосымша:
төлем жасалғаны туралы құжат
сенімхат, (егер өтініш өкіл арқылы берілген жағдайда)
ЭЦҚ қол қойылған
Тегі, аты, әкесінің аты (егер болған жағдайда)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
"Тауар таңбасын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Тауар таңбасы куәлігінің телнұсқасын беру туралы ҚОЛДАУХАТ
Тауар таңбасына куәлік телнұсқасының жоғалуына/жарамсыз болуына байланысты №_____ өтінім бойынша қорғау құжатының телнұсқасын беруді сұраймын:
Қосымша:
төлем жасалғаны туралы құжат
сенімхат, (егер өтініш өкіл арқылы берілген жағдайда)
ЭЦҚ қол қойылған
Тегі, аты, әкесінің аты (егер болған жағдайда)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 11 қазандағы
№ 1481 бұйрығына
6-қосымша
"Тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.07.2019 № 382 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 62 15 15, 8 (7172) 62 15 16.
Единый контакт-центр - 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Регистрация товарного знака"
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты услуг услугодателя
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, шоссе Коргалжын, здание 3Б
БИН: 020940003199
КБЕ: 16
КНП: 859
Наименование банка ИИК БИК:
Акционерное общество "Нурбанк" KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
Акционерное общество "Народный Банк Казахстана" KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
Дочерний банк акционерного общество "Сбербанк" KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Филиал акционерного общество "ForteBank" в городе Нур-Султан KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Регистрация товарного знака"
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
на оказание государственной услуги "Регистрация товарного знака"
На основании решения экспертной организации о регистрации товарного знака по
заявке № _______ прошу внести товарный знак в Государственный реестр, выдать
свидетельство и опубликовать сведения о регистрации в официальном бюллетене.
Приложение:
□ документ, подтверждающий оплату
□ доверенность (если заявление подается представителем)
Подписано ЭЦП
Фамилия, имя, отчество (если оно имеется)
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Регистрация товарного знака"
Форма
ХОДАТАЙСТВО
о выдаче дубликата свидетельства на товарный знак
В связи с утерей/приведением в негодность подлинника свидетельства на товарный
знак прошу выдать дубликат охранного документа по заявке №_____.
Приложение:
□ документ, подтверждающий оплату
□ доверенность (если ходатайство подается представителем)
Подписано ЭЦП
Фамилия, имя, отчество (если оно имеется)
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 11 октября 2018 года № 1481
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.07.2019 № 382 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара"

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.07.2019 № 382 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) әзірленді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау және оның нәтижеcін беру "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды жеке және заңды тұлғамен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ұсынылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
1) қорғау құжатын беру кезінде:
мемлекеттiк тiзiлiмде (өнеркәсіптік үлгіге, пайдалы модельге, өнертабысқа) қорғау құжатын беру туралы мәліметті енгізу және қорғау құжатының берілгені туралы мәліметті енгізуді жариялау немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап.
Қазақстан Республикасының Патент Заңының 26-бабының 1-тармағында белгіленген мерзімдерден бұрын мемлекеттік қызмет алу үшін қолдаухатсыз өтінім берген жағдайда өнертабысқа патент беру туралы мәліметтер он сегіз ай өткеннен кейін, ал пайдалы модельге және өнеркәсіптік үлгіге он екі ай өткеннен кейін жарияланады.
2) қорғау құжатының телнұсқасын беру кезінде:
қорғау құжатына телнұсқа беру немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметтерді ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап;
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық түрінде.
7. "Қазақстан Республикасының Патент" Заңының 4-1 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның adilet.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған өнеркәсіптік меншік объектілерін қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға (бұдан әрі – Бағалар) сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің newscab.kazpatent.kz ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.

Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.07.2019 № 382 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги "Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее – стандарт) разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня сдачи физическим или юридическим лицом (далее – услугополучатель) пакета документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги:
1) при выдаче охранного документа:
внесение сведений о выдаче охранного документа (на изобретение, полезную модель промышленный образец) в Государственный реестр, выдача охранного документа и публикация сведений о выдаче либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 настоящего стандарта.
В случае обращения за государственной услугой ранее сроков, установленных пунктом 1 статьи 26 Патентного закона Республики Казахстан, без ходатайства о досрочной публикации сведения о выдаче патента на изобретение публикуются по истечении восемнадцати месяцев, а сведения о выдаче патента на полезную модель и промышленный образец – по истечении двенадцати месяцев с даты подачи заявки.
2) при выдаче дубликата охранного документа:
выдача дубликата охранного документа либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны на объекты промышленной собственности, селекционных достижений, утвержденными в соответствии с пунктом 2 статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "Патентный закон Республики Казахстан" (далее – Цены), и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz, по банковским реквизитам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.

Патент Заңының 26-бабының 1-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда)
ЭЦҚ қол қойылған
Тегі, аты, әкесінің аты (егер болған жағдайда)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
"Өнеркәсіптік меншік
саласындағы қорғау құжаттарын
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Қорғау құжатының телнұсқасын беру туралы (автордың куәлігі) ҚОЛДАУХАТ
Патенттің телнұсқасының жоғалуына/жарамсыз болуына байланысты №_____ өтінім бойынша (өнербасықа, пайдалы модельге, өнеркәсіптік үлгіге) қорғау құжатының телнұсқасын беруді сұраймын:
Қосымша:
төлем жасалғаны туралы құжат
сенімхат, (егер өтініш өкіл арқылы берілген жағдайда)
ЭЦҚ қол қойылған
Тегі, аты, әкесінің аты (егер болған жағдайда)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 11 қазандағы
№ 1481 бұйрығына
8-қосымша
"Селекциялық жетістікке қоғау құжатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.07.2019 № 382 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) әзірленді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау және оның нәтижеcін беру "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды жеке және заңды тұлғамен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ұсынылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
1) қорғау құжатын беру кезінде:
мемлекеттiк тiзiлiмге селекциялық жетiстiкке қорғау құжатын беру туралы мәлiметтi енгізу, қорғау құжатын беру және берілгені туралы мәліметті енгізуді жариялау немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап.

□ ходатайство о досрочной публикации (если требуется в соответствии с пунктом 1 статьи 26 Патентного Закона Республики Казахстан)
Подписано ЭЦП
Фамилия, имя, отчество (если оно имеется)
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача охранных документов в
сфере промышленной собственности"
Форма
ХОДАТАЙСТВО
о выдаче дубликата охранного документа (удостоверения автора)
В связи с утерей/приведением в негодность подлинника патента прошу выдать
дубликат охранного документа (на изобретение, полезную модель, промышленной образец)
по заявке №_______________/удостоверение автора
____________________________________________________________________
Приложение:
□ документ, подтверждающий оплату
□ доверенность (если ходатайство подается представителем)
Подписано ЭЦП
Фамилия, имя, отчество (если оно имеется)
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 11 октября 2018 года № 1481
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.07.2019 № 382 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги
"Выдача охранного документа на селекционное достижение"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача охранного документа на селекционное достижение" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее – стандарт) разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня сдачи физическим или юридическим лицом (далее – услугополучатель) пакета документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги:
1) при выдаче охранного документа:
внесение сведений о выдаче охранного документа на селекционное достижение в Государственный реестр, выдача охранного документа и публикация сведений о выдаче либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 настоящего стандарта.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) әзірленді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау және оның нәтижеcін беру "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды жеке және заңды тұлғамен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ұсынылған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу туралы куәлік не осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық түрінде.
7. "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Заңның 4-1 бабының 2-тармағына, сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның adilet.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған торологияларды қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға (бұдан әрі – Бағалар) сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің newscab.kazpatent.kz ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) порталдың – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда;
2) қызмет көрсетушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған осы стандарттың 2-қосымшадағы нысанға сәйкес электрондық құжат түріндегі өтініш;
сенімхаттың электрондық көшірмесі (егер өтініш мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсетілуі өкіл арқылы берілген жағдайда);
рефератты қоса алғанда, топологияны сәйкестендіретін материалдардың электрондық көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация топологий интегральных микросхем" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее – стандарт) разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня сдачи физическим или юридическим лицом (далее – услугополучатель) пакета документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства о государственной регистрации топологий интегральных микросхем либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случае и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны топологий, утверждаемыми в соответствии с пунктом 2 статьи 4-1 Закона "О правовой охране топологий интегральных микросхем" (далее – Цены), и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz, по банковским реквизитам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
8. График работы:
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
2) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя согласно приложению 2 настоящего стандарта;
электронная копия доверенности (если заявление на оказание государственной услуги подается через представителя);
электронные копии материалов, идентифицирующих топологию, включая реферат.
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".

13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары уәкілетті органның www.adilet.gov.kz интернет-ресурсында және көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz сайтында орналастырылған.
14. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін электрондық цифрлық қолтаңба болуы қажет.
15. Көрсетілетін қызметтті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты "жеке кабинет" порталда қашықтықтан қолжетімділік режим арқылы, сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 62 15 15, 62 15 16.
Бірыңғай байланыс-орталығы – 1414, 8 800 080 7777.
"Интегралдық микросхемалар
топологияларын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Есіл ауданы, Қоғалжын тас жолы, 3Б ғимараты
БСН: 020940003199
КБЕ: 16
ТБК: 859
Банк атауы ЖСК БСК
"Нұрбанк" акционерлік қоғамы KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
"Қазақстанның Халық Банкі" акционерлік қоғамы KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
"Сбербанк" акционерлік қоғамының еншілес банкі KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Нұр-Сұлтан қаласындағы "ForteBank" акционерлік қоғамының филиалы KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
"Интегралдық микросхемалар
топологияларын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
КІРІС НӨМІРІ ___________________________ Түскен күні: __. _______. 20 __
(21) ӨТІНІМІНІҢ ТІРКЕУ НӨМІРІ _________________________
(22) ҰСЫНУ КҮНІ __________________________
Интегралдық микросхема топологиясын тіркеуге ӨТIНIШ
ХАТ АЛМАСУ МЕКЕНЖАЙЫ (Пошталық индекс, Қазақстан Республикасының аумағында мекенжайы, фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) немесе адресаттың аты)
Тел.:
Факс:
Электрондық пошта мекенжайы:
Төменде көрсетілген құжаттарды тапсыру арқылы өтініш беруші тіркеуге ұсынылған объектіде мемлекеттік құпияны құрайтын мәліметтердің жоқтығын растайды және ҚР ӘМ "ҰЗМИ" РМК тіркелген объектіні сәйкестендіретін материалдарды қағаз жеткізгіште және электрондық жеткізгіште көшіріп алу, соның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЭЕМ ге жазу.

13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
14. Для получения государственной услуги через портал необходимо наличие электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 62 15 15, 8 (7172) 62 15 16.
Единый контакт-центр - 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Регистрация топологий
интегральных микросхем"
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты услуг услугодателя
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Есиль, шоссе Коргалжын, здание 3Б
БИН: 020940003199
КБЕ: 16
КНП: 859
Наименование банка ИИК БИК:
Акционерное общество "Нурбанк" KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
Акционерное общество "Народный Банк Казахстана" KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
Дочерний банк акционерного общество "Сбербанк" KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Филиал акционерного общество "ForteBank" в городе Нур-Султан KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Регистрация топологий интегральных микросхем"
Форма
ВХОДЯЩИЙ НОМЕР __________________________ Дата поступления: ___ _____________ 20__ года (21)РЕГИСТРАЦИОННЫЙ номер заявки _____________________ (22) Дата подачи ___________________
З А Я В Л Е Н И Е
о регистрации топологии интегральной микросхемы
АДРЕС ДЛЯ ПЕРЕПИСКИ (Почтовый индекс, адрес на территории Республики Казахстан; фамилия, имя, отчество (при наличии) или наименование юридического лица)
Телефон:
Факс:
Адрес электронной почты:
Представляя указанные ниже документы, заявитель подтверждает отсутствие в представленном на регистрацию объекте сведений, составляющих государственную тайну, и предоставляет Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан право на воспроизведение материалов, идентифицирующих регистрируемый объект, на бумажном носителе и путем записи на электронном носителе, в том числе записи в память электронно-вычислительной машины, в целях, необходимых для предоставления государственной услуги.

1. ТІРКЕЛГЕН ТОПОЛОГИЯ МЕН ИНТЕГРАЛДЫҚ МИКРОСХЕМА АТАУЫ:
БАЛАМАЛЫ АТАУ:
ҚЫСҚАРТЫЛҒАН АТАУ:
2. ҚҰҚЫҚИЕЛЕНУШІ (ӨТІНІМ БЕРУШІ (ЖӘНЕ) БСН: _____________________ ЖСН: _________________
Жеке басын куәдандыратын құжаттың нөмірі: ___________________________
(Жеке тұлғаның аты-жөні) және заңды тұлғаның атауы (құрылтай құжаттарына сәйкес) және орналасқан жері (заңды тұлға үшін), оның ішінде елдің атауы автор (лар) - автор (лар) тұратын жер туралы мәліметтер 5А бағанында келтірілген)
3. ТІРКЕУ ТОПОЛОГИЯСЫНА ҚҰҚЫҚТЫҢ ПАЙДА БОЛУ НЕГІЗІ
(белгілеу [Х]) (егер өтініш беруші заңды тұлға болса немесе өтініш берушілердің құрамы авторлардың құрамына сәйкес келмесе)
өтінім беруші жұмыс беруші болып табылады
автордың немесе оның құқықтық мирасқорының құқығын өтініш берушіге беру
құқық беруші өтінім берушіге жұмыс беруші
жанжақты мұрагерлік тәртібімен (мұрагерлік, қайта құру)
өтінім беруші автор болып табылады
____________________________________________ Басқаларды көрсету
4. МЕСТО И ДАТА ПЕРВОГО ИСПОЛЬЗОВАНИЯ РЕГИСТРИРУЕМОЙ ТОПОЛОГИИ
Ел: ____________________________________________ күні: айы: жылы:
5. АВТОРЛАР Барлық авторлар _____
авторлар осылай аталуға бас тартса
АВТОР ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):
Туған жылы: күні: айы: жылы: Азаматтығы:
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Телефон нөмірі мен мемлекетін көрсете отырып, тұрғылықты мекенжайын:
Тіркелген топологияны құруға автордың шығармашылық үлесінің қысқаша сипаттамасы:
6. ТОПОЛОГИЯНЫ ПАЙДАЛАНУ КҮНІ БОЙЫНША ҚҰҚЫҚИЕЛЕНУШІ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):
Азаматтығы:
Мекенжайы: Телефоны:
6А. ҚОРҒАЛҒАН ТОПОЛОГИЯ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ (осы топологияны құру кезінде пайдаланылады)
7. "ҰЗМИ" РМК қызмет көрсету ақысы
төленген
төленбеген
ТӨЛЕУШІ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ (жеке тұлғаның аты-жөні (егер бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы):
жеке тұлға үшін
Жеке басын куәландыратын құжаттың сериясы және нөмірі:
заңды тұлға үшін
БСН:
БСК:
БСК:
ЖСН:
8. ҮШІНШІ ТАРАПТАРҒА ЖЕТКІЗУ ҮШІН БАЙЛАНЫС РЕКВИЗИТТЕРІ (телефон, электронды пошта және т.б.):
9. ӨТІНІМ БЕРУШІНІҢ ҚҰҚЫҚ ИЕЛЕНУШІНІҢ НЕМЕСЕ ОНЫҢ ӨКІЛІНІҢ ҚОЛЫ
______________________________________________________________
______________________________________________________________
(Заңды тұлғаның атынан өтінішке ұйым басшысына немесе оны уәкілеттік берген басқа тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өзінің лауазымын көрсете отырып және мөрмен бекітілген жағдайда заңды тұлғаның мөрімен куәландырылады.
Кез-келген тұлғаның қолы, аты-жөні мен аты-жөні және өтінішке қол қойылған күні көрсетілуге тиіс.
Құқық иеленушілер-жеке тұлғалар, осы өтініште көрсетілген жеке деректерді мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мақсаттар мен көлемдерге, сондай-ақ тіркелген объектіге айрықша құқықтың қолданылу кезеңінде қолдануға келісетіндігін растайды)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 11 қазандағы
№ 1481 бұйрығына
10-қосымша
"Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1. НАЗВАНИЕ ИНТЕГРАЛЬНОЙ МИКРОСХЕМЫ С регистрируемой ТОПОЛОГИЕЙ
АЛЬТЕРНАТИВНОЕ НАЗВАНИЕ:
СОКРАЩЕННОЕ НАЗВАНИЕ:
2. ПРАВООБЛАДАТЕЛЬ (ЗАЯВИТЕЛЬ (И) БИЗНЕС ИДЕНТИФИКАЦИОННЫЙ НОМЕР: _______________________
ИДЕНТИФИКАЦИОННЫЙ (ИНДИВИДУАЛЬНЫЙ) НОМЕР НАЛОГОПЛАТЕЛЬЩИКА: _________________
Номер документа, удостоверяющего личность:___________________________
(Указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и место жительства (для физического лица) или наименование юридического лица (согласно учредительным документам) и место нахождения, (для юридического лица), включая название страны. Данные о месте жительства автора (ов)-заявителя(ей) приводятся в графе 5А)
3. ОСНОВАНИЯ ВОЗНИКНОВЕНИЯ ПРАВА НА РЕГИСТРИРУЕМУЮ ТОПОЛОГИЮ (отметить [Х]) (заполняется, если заявитель является юридическим лицом, или состав заявителей не соответствует составу авторов)
заявитель является работодателем автора
передача прав работодателем заявителю
заявитель является автором
передача прав автором или его правопреемником заявителю
в порядке универсального правопреемства (наследование, реорганизация)
______________________________________ Иное - указать
4. МЕСТО И ДАТА ПЕРВОГО ИСПОЛЬЗОВАНИЯ РЕГИСТРИРУЕМОЙ ТОПОЛОГИИ
Страна: ___________________________________________ число: месяц: год:
5. АВТОРЫ Всего авторов _____
авторы отказались быть упомянутыми в качестве таковых
5А. СВЕДЕНИЯ ОБ АВТОРЕ
Фамилия, имя, отчество (при его наличии):
Дата рождения: число: месяц: год: Гражданство:
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащуюся в информационных системах
Адрес постоянного места жительства, включая указание страны, номер телефона:
Краткое описание творческого вклада автора в создание регистрируемой топологии:
6. ДАННЫЕ О ПРАВООБЛАДАТЕЛЕ НА ДАТУ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ТОПОЛОГИИ
Фамилия, имя, отчество (при его наличии):
Гражданство:
Адрес: Телефон:
6А. СВЕДЕНИЯ ОБ ОХРАНЫЕМЫХ ТОПОЛОГИЯХ (использованных при создании данной топологии)
7. ОПЛАТА УСЛУГ РЕСПУБЛИКАНСКОЕ ГОСУДАРСТВЕННОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ "НАЦИОНАЛЬНЫЙ ИНСТИТУТ ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЙ СОБСТВЕННОСТИ"
уплачена
не уплачена
СВЕДЕНИЯ О ПЛАТЕЛЬЩИКЕ (указываются фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица или наименование юридического лица):
Для физического лица
Серия и номер документа, удостоверяющего личность:
ИИН:
для юридического лица
БИН:
КБК:
БИК:
8. КОНТАКТНЫЕ РЕКВИЗИТЫ ДЛЯ ПРЕДСТАВЛЕНИЯ ТРЕТЬИМ ЛИЦАМ (телефон, адрес электронной почты, и другие):
9. ПОДПИСЬ (И) ЗАЯВИТЕЛЯ (ЕЙ) (ПРАВООБЛАДАТЕЛЯ (ЕЙ) ИЛИ ЕГО (ИХ) ПРЕДСТАВИТЕЛЯ (ЕЙ)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
(От имени юридического лица заявление подписывается руководителем организации или иным лицом, уполномоченным на это в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, с указанием его должности, и скрепляется печатью юридического лица при наличии печати.
Подпись любого лица должна быть расшифрована с указанием фамилии и инициалов и указана дата подписания заявления.
Правообладатели – физические лица подтверждают согласие с обработкой указанных в данном заявлении персональных данных в целях и объеме, необходимых для предоставления государственной услуги, и в течение срока действия исключительного права на регистрируемый объект)
Согласен(на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 11 октября 2018 года № 1481

Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 05.07.2019 № 382 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Глава 1. Общие положения
1. "Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) әзірленді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау және оның нәтижеcін беру "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды жеке және заңды тұлғамен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ұсынылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін беру немесе осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық түрінде.
7. "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Заңның 3-бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның adilet.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған тауар белгілерін, тауар шығарылған жерлердің атауларын қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға (бұдан әрі – Бағалар) сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің newscab.kazpatent.kz ақпараттық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген банктік ревизиттер бойынша жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) порталдың – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда;

Сноска. Приложение 10 в редакции приказа Министра юстиции РК от 05.07.2019 № 382 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги
"Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее – стандарт) разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня сдачи физическим или юридическим лицом (далее – услугополучатель) пакета документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – выдача выписки из Государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны товарных знаков, наименований мест происхождения товаров, утверждаемыми в соответствии с пунктом 2 статьи 3 Закона "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров" (далее – Цены), и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz, по банковским реквизитам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
8. График работы:
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрлік (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің өтінішін (құжаттардың толық топтамасын) қабылдау және оның нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімдері көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап:
аттестаттау емтиханы тиісті жартыжылдықтың соңғы айының 7 жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны – электрондық түрінде (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – аттестаттау емтиханын тапсыру қорытындысы бойынша оң немесе теріс шешім не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық түрінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі жеке тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) жолданады не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж көрсетілетін қызметті алушымен 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы кодексінің 614 -бабында белгіленген төлемнің соммасын және күнін растайтын төлем құжаттарын беретін Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді:
патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiлдердi аттестаттағаны үшiн – 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті қолма-қол немесе аударым арқылы есеп айырысу жолымен, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейлі банк арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасында көрсетілген.

Глава 1. Общие положения
1. Стандарт государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга разработана Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – услугодатель).
Прием заявления (полный пакет документов) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугодателю:
аттестационный экзамен проводится в течение 7 рабочих дней последнего месяца соответствующего полугодия.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – положительное или отрицательное решение по итогам сдачи аттестационного экзамена либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" физического лица (далее – услугополучатель) в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Государственная пошлина оплачивается услугополучателем через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие сумму и дату оплаты, установленной статьей 614 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)":
за аттестацию патентных поверенных – 15 (пятнадцать) месячных расчетных показателей.
Оплата осуществляется наличным способом или через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или безналичным способом через банки второго уровня.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.

8. Порталдағы жұмыс кестесі – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мейрам күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш берген кезде порталға мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған мемлекеттік немесе орыс тілдерінде патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттардың аттестаттауға рұқсат беру туралы өтініш осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3-қосымшасына сәйкес патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттардың аттестаттаудан өтуі үшін мәліметтер;
3) кемінде төрт жыл еңбек өтілі бар жұмыс қызметінің растығы қамтылған құжаттың электрондық көшірмесі;
4) сот-наркологиялық және психиатриялық бөлімшелерден кандидаттың тұрғылықты жерi бойынша, Қазақстан Республикасының бүкіл аумағы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, оларды уәкілетті органға ұсынғанға дейін бір айдан аспайтын мерзімде берiлген электрондық анықтамалар;
5) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiлдердi аттестаттағаны үшін мемлекеттік баж төлемін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3-қосымшадағы көрсетілген мәліметтер аттестаттау емтиханына келген кезде көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын құжаттар түпнұсқалармен салыстырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баж төлемі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылатын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" патенттік сенім білдірілген өкілдің аттестациялық емтихан өткізу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.

8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем согласно трудовому законодательству Республики Казахстан).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя для получения государственной услуги на портал:
1) заявление о допуске к аттестации кандидата в патентного поверенного, удостоверенного ЭЦП на государственном или русском языках, по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) сведения для прохождения тестирования кандидатов в патентные поверенные согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность, со стажем работы не менее четырех лет;
4) электронные справки из судебно-наркологического и психиатрического подразделения, выданные по местожительству кандидата не ранее чем за месяц до их представления в уполномоченный орган, с указанием сведений по всей Республике Казахстан;
5) электронная копия документа, подтверждающего оплату государственной пошлины за аттестацию патентных поверенных, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения, указанные в приложении 3 настоящего стандарта государственной услуги, сверяются с оригиналами документов, представляемыми услугополучателем при явке на аттестационный экзамен.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, информацию об оплате государственной пошлины через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для предоставления государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени проведения аттестационного экзамена на патентного поверенного.

10. Мыналар:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген мемлекеттік қызметті беруден бас тарту негіздері болып табылады.
Осы стандарттың 9-тармағына сәйкес "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы тиісті түрде ресімделмеген немесе құжаттар топтамасы толығымен ұсынылмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші олардың түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өтінішті әрі қарай қараудан дәлелді бас тарту туралы жазбаша түрінде жауап береді.
3-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел көшесі, № 8-үй, 13-кіреберіс, № 022-кабинет, байланыс телефоны: 8 (7172) 74-07-84, 55-87-64.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы, порталға не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Қажетті жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті беруші көрсеткен сапасыз мемлекеттік көрсетілетін қызметті растайтын құжаттарды шағымға қоса тіркейді.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылдануын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, установленными законами Республики Казахстан, являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
В случаях ненадлежащего оформления либо предоставления неполного пакета документов согласно пункту 9 настоящего стандарта через веб-портал "электронного правительства", услугодатель в течение двух рабочих дней со дня их поступления дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Мәңгілік Ел, дом № 8, подъезд № 13, кабинет № 022, контактный телефон: 8 (7172) 74-07-84, 55-87-64.
Жалоба подается в письменной форме по почте, на портал либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
В необходимых случаях услугополучателем к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное оказание государственной услуги услугодателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.

Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі жасау, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымданады.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.adilet.gov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74-09-69, 55-88-21. Бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Патенттік сенім білдірілген
өкілдерді аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк деректемелері
Бенефициар – ҚР ҚМ МКК Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кіріс департаментінің Есіл ауданы бойынша Мемлекеттік кіріс басқармасы РММ
БСН – 081240013779
ЖСК – KZ24070105KSN0000000
БСК – KKMFKZ2A
Бенефициар Банкі – "ҚР Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті" ММ, Астана қ.
КБЕ-11
Бюджеттік сыныптама коды (БСК) – 108125
"Патенттік сенім білдірілген
өкілдерді аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
Аттестаттау комиссиясының
төрағасына
____________________________
(азаматтың тегi, аты, әкесiнiң
аты (бар болған кезде), жеке
сәйкестендiру нөмiрi)
мекен-жайы
_____________________
____________________________
(пошталық индексi, облысы,
қаласы, ауданы,
елдi мекенi, көше атауы,
үй/ғимараттың нөмiрi)
Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттауғарұқсат беру туралы өтініш
Мені Қазақстан Республикасы патенттік сенім білдірілген өкілге аттесттауға өтуге рұқсат беруіңізді сұраймын.
Шынайы мәліметтер ұсынғаным үшін дербес жауап беремін, сондай-ақ аталған мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануғакелісемін.
Телефонның нөмірі:
E-mail:
Факс:
Талап етілетін құжат топтамасы:
- патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттардың аттестаттаудан өтуі үшін мәліметтер;
- еңбек қызметін растайтын, кемінде төрт жыл жұмыс өтілі бар құжаттың электрондық көшірмесі;
- сот-наркологиялық және психиатриялық бөлімшелерде кандидаттың тұрғылықты жерi бойынша, Қазақстан Республикасының бүкіл аумағы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, оларды уәкілетті органға ұсынғанға дейін бір айдан аспайтын мерзімде берiлген электрондық анықтамалар;
- ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттағаны үшін мемлекеттік баж төлемін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі
Қосымша _____ парақта.
Азамат ___________________________________________ күні:________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
"Патенттік сенім білдірілген
өкілдерді аттестаттау"
Мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттаудан өту үшін мәліметтер
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi)

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74-09-69, 55-88-21. Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Аттестация кандидатов
в патентные поверенные"
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины
Бенефициар – РГУ Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по г. Астане КГД МФ РК
БИН – 081240013779
ИИК – KZ24070105KSN0000000
БИК – KKMFKZ2A
Банк Бенефициара – ГУ "Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан", г. Астана
КБЕ – 11
Код бюджетной классификации (КБК) – 108125
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Аттестация кандидатов
в патентные поверенные"
Министерство юстиции
Республики Казахстан
Председателю аттестационной комиссии
от _________________________
(фамилия имя отчество (при его
наличии) гражданина,
индивидуальный
идентификационный номер)
Адрес местожительства:
___________________________
__________________________
(почтовый индекс, область,
город, район, населенный пункт,
наименование улицы,
номер дома/здания)
Заявление о допуске к аттестации кандидата в патентного поверенного
Прошу допустить меня к аттестации патентного поверенного Республики Казахстан.
За предоставление достоверных сведений несу персональную ответственность, а
также согласен(а), на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при оказании данной государственной услуги.
Номер телефона:
E-mail:
Факс:
Комплект требуемых документов:
- сведения для прохождения аттестации кандидатов в патентные поверенные;
- электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность со стажем работы
не менее четырех лет;
- электронные справки из судебно-наркологического и психиатрического подразделения,
выданные по местожительству кандидата не ранее чем за месяц до их представления в
уполномоченный орган, с указанием сведений по всей Республике Казахстан;
- электронная копия документа, подтверждающего оплату государственной пошлины за
аттестацию патентных поверенных, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Прилагается _____ листов.
Гражданин _________________________________________ дата:_________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Аттестация кандидатов
в патентные поверенные"
Сведения
для прохождения аттестации кандидатов в патентные поверенные
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)

1. Диплом туралы мәлімет:
1) жоғары оқу орнының атауы ___________________________________
2) дипломның нөмірі ___________________________________________
3) дипломның берілген күні _____________________________________
4) "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
нострификациялау немесе тану рәсімдерінен өткенін растайтын құжат
сериясы және нөмірі: _______________________________________
негіздеме: күні және нөмірі _________________________________
тіркеу нөмірі және күні _____________________________________
Жеке тұлға _____________________________________ күні:________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 11 қазандағы
№ 1481 бұйрығына
12-қосымша
"Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрлік (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің өтінішін (құжаттардың толық топтамасын) қабылдау және оның нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімдері патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiл ретінде тiркегенін үшін мемлекеттік баж төленгенін растайтынқұжатты ұсынған күннен бастап – 3 жұмыс күні ішінде.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны – электрондық түрінде (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық түрінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі жеке тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) жолданады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік баж көрсетілетін қызметті алушымен 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы кодексінің 614-бабында белгіленген төлемнің соммасын және күнін растайтын төлем құжаттарын беретін Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді:
патенттік сенім білдірілген өкіл ретінде тіркелгені үшін – 1 (бір) айлық есептік көрсеткіш.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті қолма-қол немесе аударым арқылы есеп айырысу жолымен, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейлі банк арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасында көрсетілген.

1. Сведения о дипломе:
1) наименование высшего учебного заведения _________________________________
2) номер диплома __________________________________________________________
3) дата выдачи диплома _____________________________________________________
4) документ, подтверждающий прохождение процедуры нострификации или
признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании":
серия и номер ____________________________________________________________
основание: дата и номер ___________________________________________________
регистрационный номер и дата______________________________________________
Физическое лицо __________________________________ дата:___________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
Приложение 12
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 11 октября 2018 года № 1481
Стандарт государственной услуги "Выдача свидетельства патентного поверенного"
Глава 1. Общие положения
1. Стандарт государственной услуги "Выдача свидетельства патентного поверенного" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга разработана Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – услугодатель).
Прием заявления (полный пакет документов) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги со дня предоставления документа, подтверждающего уплату государственной пошлины за регистрацию в качестве патентного поверенного в течение 3 рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства патентного поверенного.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" физического лица (далее – услугополучатель) в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе.
Государственная пошлина оплачивается услугополучателем через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие сумму и дату оплаты, установленной статьей 614 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)":
за регистрацию в качестве патентного поверенного – 1 (один) месячный расчетный показатель.
Оплата осуществляется наличным или безналичным способом через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.

8. Порталдағы жұмыс кестесі – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мейрам күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш берген кезде порталға мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) кандидаттың ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат түріндегі мемлекеттік немесе орыс тілдерінде патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін алу үшін мемлекеттік баж төлемін растайтын электрондық құжаттың көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баж төлемі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылатын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда қызмет беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
3-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел көшесі, № 8-үй, 13-кіреберіс, № 022-кабинет, байланыс телефоны: 8 (7172) 74-07-84, 55-87-64.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы, порталға не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Қажетті жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті беруші көрсеткен сапасыз мемлекеттік көрсетілетін қызметті растайтын құжаттарды шағымға қоса тіркейді.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылдануын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем согласно трудовому законодательству Республики Казахстан).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя для получения государственной услуги на портал:
1) заявление для получения свидетельства патентного поверенного в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП кандидата на государственном или русском языках по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия документа, подтверждающего оплату государственной пошлины за регистрацию в качестве патентного поверенного, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, информации об оплате государственной пошлины через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для предоставления государственной услуги.
10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно пункту 9 настоящего стандарта и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, улица Мәңгілік Ел, дом № 8, подъезд № 13, кабинет № 022, контактный телефон: 8 (7172) 74-07-84, 55-87-64.
Жалоба подается в письменной форме по почте, на портал либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
В необходимых случаях услугополучателем к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное оказание государственной услуги услугодателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.

1. "Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 251 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11407 болып тіркелген).
2. "Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 251 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 1598 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16305 болып тіркелген).
3. "Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 251 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 31 қазандағы № 947 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14442 болып тіркелген).
4. "Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 251 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 3 қазандағы № 1225 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16124 болып тіркелген).
5. "Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 251 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 613 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12825 болып тіркелген).
6. "Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 29 мамырдағы № 304 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11559 болып тіркелген).
7. "Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 304 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 20 наурыздағы № 445 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16718 болып тіркелген).

1. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 250 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области авторского и смежных прав" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11400, опубликованный 7 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 251 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11407, опубликованный 7 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 304 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере промышленной собственности" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за № 11559, опубликованный 19 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 305 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области авторского и смежных прав" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11560, опубликованный 19 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
5. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 613 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 251 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12825, опубликованный 5 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
6. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 8 января 2016 года № 7 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 304 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13106, опубликованный 29 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
7. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 октября 2016 года № 947 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 251 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14442, опубликованный 5 декабря 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").

14. "Авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 250 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2018 жылғы 4 қаңтардағы № 12 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16290 болып тіркелген).
15. "Авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 250 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2018 жылғы 4 қаңтардағы № 13 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16291 болып тіркелген).
16. "Авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 29 мамырдағы № 305 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11560 болып тіркелген).
17. "Авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 305 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 16 наурыздағы № 425 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16712 болып тіркелген).

14. Приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 4 января 2018 года № 13 "О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 250 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области авторского и смежных прав" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16291, опубликованный 6 февраля 2018 года в эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).
15. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 февраля 2018 года № 238 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 304 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16524, опубликованный 20 марта 2018 года в эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).
16. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 16 марта 2018 года № 425 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 305 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области авторского и смежных прав" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16712, опубликованный 9 апреля 2018 года в эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).
17. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2018 года № 445 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 304 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16718, опубликованный 17 апреля 2018 года в эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).