"Нотариустың тағылымдамадан өтушілерінің тағылымдамадан өтуі үшін ақы төлеу туралы қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 19 тамыздағы № 275 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 24 қыркүйектегі № 1440 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 26 қазанда № 17619 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Нотариустың тағылымдамадан өтушілерінің тағылымдамадан өтуі үшін ақы төлеу туралы қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 19 тамыздағы № 275 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8628 тіркелген, 2013 жылғы 26 қазандағы № 240 (28179) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 32-бабының 5-2) тармақшасына сәйкес";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Нотариустың тағылымдамадан өтушілерінің тағылымдамадан өтуі үшін ақы төлеу туралы қағидасына:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1, 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Нотариустың тағылымдамадан өтушілерінің тағылымдамадан өтуі үшін ақы төлеудің осы қағидасы "Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 32-бабының 5-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және нотариустың тағылымдамадан өтушілерінің тағылымдамадан өтуі үшін ақы төлеудің тәртібі мен мөлшерін айқындайды.
2. Тағылымдамадан өтушілер кемінде бес жыл нотариаттық қызмет өтілі бар жеке практикамен айналысатын нотариустерде немесе мемлекеттік нотариустерде тағылымдамадан өтеді.
3. Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үміткер адам аумақтық нотариаттық палатамен тағылымдамадан өту туралы шарт жасасады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Нотариуста тағылымдамадан өтушілер тағылымдамадан өтуі үшін ақы төлеу тәртібі";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Тағылымдамадан өту мерзімі кемінде бір жылды құрайды".
7-тармақ алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолдауды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 августа 2013 года № 275 "Об утверждении Правил оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 сентября 2018 года № 1440. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 октября 2018 года № 17619
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 августа 2013 года № 275 "Об утверждении Правил оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8628, опубликован 26 октября 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 302 (27576)) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 5-2) статьи 32 Закона Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате";
в Правилах оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Главы 1. "Общие положения";
пункты 1, 2, 3 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5-2) статьи 32 Закона Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате" и определяют порядок и размер оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса.
2. Стажеры проходят стажировку у нотариусов, занимающихся частной практикой, или у государственных нотариусов, имеющих стаж нотариальной деятельности не менее пяти лет.
3. Лицо, претендующее на право занятия нотариальной деятельностью, заключает договор о прохождении стажировки с территориальной нотариальной палатой.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Главы 2. Порядок оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Срок стажировки составляет не менее одного года.";
пункт 7 исключить.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Республикалық нотариаттық
палатаның төрайымы
_________ Ә.Б. Жанәбілова
2018 жылғы қыркүйек

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Республиканской
нотариальной палаты
____________ А.Б. Жанабилова
" " сентября 2018 года