"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының лауазымдары санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 432 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 650 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 қазанда № 17640 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 15 шiлдедегi № 518 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 15.07.2020 № 518 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының лауазымдары санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 432 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11357 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 3 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің орталық аппараты мен ведомстволары қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің облыстық (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, көліктегі) аумақтық органдары қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қалалық, аудандық (қалалардағы аудандар), желілік аумақтық органдары қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орындары қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің арнайы мақсаттағы бөліністері қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің саптық бөліністері қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің жол-патрульдік полициясы саптық бөліністері қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мемлекеттік мекемелері қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 432 "Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей органов внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 650. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 октября 2018 года № 17640. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 июля 2020 года № 518.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 15.07.2020 № 518 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 432 "Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей органов внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11357, опубликован 3 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) Квалификационные требования к должностям сотрудников центрального аппарата и ведомств Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Квалификационные требования к должностям сотрудников областных (городов республиканского значения, столицы, на транспорте) территориальных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Квалификационные требования к должностям сотрудников городских, районных (районов в городах), линейных территориальных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Квалификационные требования к должностям сотрудников организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Квалификационные требования к должностям сотрудников подразделений специального назначения Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Квалификационные требования к должностям сотрудников строевых подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Квалификационные требования к должностям сотрудников строевых подразделений дорожно-патрульной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Квалификационные требования к должностям сотрудников государственных учреждений Министерства внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 8 к настоящему приказу.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі комитеттерінің төрағалары, департаменттерінің, дербес басқармаларының және бөліністерінің бастықтары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, көліктегі полиция департаменттерінің, қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің, төтенше жағдайлар департаменттерінің және оқу орындарының бастықтары лауазымға тағайындау кезінде осы бұйрықты қатаң басшылыққа алсын";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің орталық аппараты мен ведомстволары қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің облыстық (республикалық маңызы бар қалалар, көліктегі) аумақтық органдары қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік
талаптары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі қалалық, аудандық (қалалардағы аудандар), желілік аумақтық органдар қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің арнайы мақсаттағы бөліністері қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі саптық бөліністері қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі жол-патрульдік полициясының саптық бөліністері қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мемлекеттік мекемелері қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр жұмысы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

"3. Председателям комитетов, начальникам департаментов, самостоятельных управлений и подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, начальникам департаментов полиции областей, городов республиканского значения, столицы, на транспорте, департаментов уголовно-исполнительной системы, департаментов по чрезвычайным ситуациям и учебных заведений при назначении на должности строго руководствоваться настоящим приказом.";
Квалификационные требования к должностям сотрудников центрального аппарата и ведомств Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Квалификационные требования к должностям сотрудников областных (городов республиканского значения, на транспорте) территориальных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
Квалификационные требования к должностям сотрудников городских, районных (районов в городах), линейных территориальных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
Квалификационные требования к должностям сотрудников организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
Квалификационные требования к должностям сотрудников подразделений специального назначения Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
Квалификационные требования к должностям сотрудников строевых подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
Квалификационные требования к должностям сотрудников строевых подразделений дорожно-патрульной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
Квалификационные требования к должностям сотрудников государственных учреждений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу.
2. Департаменту кадровой работы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

Ескертпе: жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің* 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 650 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 5 мамырдағы
№ 432 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі қалалық, аудандық (қалалардағы аудандар), желілік аумақтық органдар қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
Санаты
Лауазымның атауы
Біліміне қойылатын талаптар
Жұмыс өтіліне қойылатын талаптар
Біліміне қойылатын талаптар
Қосымша талаптар
C-SVR-1
Облыстық маңызы бар қаладағы (республикалық маңызы бар қала ауданында) аумақтық органның бастығы
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білімі, әскери, арнаулы оқу орындарында алған жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің* болуы
ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі он екі жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі он төрт жылдан кем емес, оның ішінде функционалдық бағыттарына сәйкес келетін басшы лауазымдарда үш жылдан кем емес немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда екі жылдан кем емес
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім. Тиісті ұйымдастырушылық және басқарушылық дағдылары.
Жоғары арнайы, жоғары білімнен кейінгі білім. Жоғары тұрған лауазымды атқару үшін кадр резервіне қабылданған қызметкерлер қатарынан тағайындалады.
C-SVR-2
Облыстық маңызы бар қаладағы (республикалық маңызы бар қала ауданында) аумақтық орган бастығының орынбасары
Қалалық, аудандық аумақтық органның бастығы
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білімі немесе әскери, арнаулы оқу орындарында алған жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің* болуы
ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі он бір жылдан кем емес, оның ішінде функционалдық бағыттарына сәйкес келетін келесі төмен тұрған лауазымдарда екі жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі он үш жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда немесе функционалдық бағыттарына сәйкес келетін келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда үш жылдан кем емес
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім. Тиісті ұйымдастырушылық және басқарушылық дағдылары.
Жоғары арнайы, жоғары білімнен кейінгі білім. Жоғары тұрған лауазымды атқару үшін кадр резервіне қабылданған қызметкерлер қатарынан тағайындалады.
C-SVR-3
Қалалық, аудандық аумақтық орган бастығының орынбасары
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білім немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің болуы.
ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі он жылдан кем емес, оның ішінде функционалдық бағыттарына сәйкес келетін келесі төмен тұрған лауазымдарда екі жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі он екі жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда немесе функционалдық бағыттарына сәйкес келетін келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда үш жылдан кем емес
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім. Тиісті ұйымдастырушылық және басқарушылық дағдылары.
Жоғары тұрған лауазымды атқару үшін кадр резервіне қабылданған қызметкерлер қатарынан тағайындалады.
C-SVR-4
Қалалық, аудандық аумақтық органның бөлім бастығы
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білім
ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі сегіз жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі он жылдан кем емес, оның ішінде функционалдық бағыттарына сәйкес келетін келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда екі жылдан кем емес, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салалардағы жұмысы он екі жылдан кем емес.
Көші-қон қызметі бөлімі бастығының лауазымына орналасу үшін ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі сегіз жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі немесе функционалдық бағыттарға сәйкес келетін саладағы жұмыс өтілі он жылдан кем емес, оның ішінде нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін басшы лауазымдарда екі жылдан кем емес.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім. Тиісті ұйымдастырушылық және басқарушылық дағдылары.
Жедел-криминалистикалық қызметке криминалистикалық зерттеулер немесе сот сараптамаларын жүргізуге құқық беретін біліктілік куәліктерінің болуы.
Жоғары тұрған лауазымды атқару үшін кадр резервіне қабылданған қызметкерлер қатарынан тағайындалады.
C-SVR-4
Учаскелік полиция инспекторы
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білім
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім. Тиісті ұйымдастырушылық және басқарушылық дағдылары.
C-SVR-5
Қалалық, аудандық аумақтық органның бөлім бастығының орынбасары
Облыстық аумақтық органның: қабылдау-тарату орнының, арнайы қабылдау орнының, уақытша ұстау изоляторының, кинологиялық қызмет орталығының, автошаруашылығының, кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі инспекциясының, кезекші бөлімінің, жылжымалы полиция пунктінің, желілік пунктінің бастығы
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білім
функционалдық бағыттарына сәйкес келетін ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі бес жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі алты жылдан кем емес
Техникалық қызмет лауазымына орналастыру үшін нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі үш жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес.
Көші-қон қызметі және тіркеу-емтихан жұмысының бөлімшелері бастықтарының лауазымдарына орналасу үшін ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі бес жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі немесе функционалдық бағыттарға сәйкес келетін саладағы жұмыс өтілі алты жылдан кем емес.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім. Тиісті ұйымдастырушылық және басқарушылық дағдылары.
Жедел-криминалистикалық қызметке криминалистикалық зерттеулер немесе сот сараптамаларын жүргізуге құқық беретін біліктілік куәліктерінің болуы.
Жоғары тұрған лауазымды атқару үшін кадр резервіне қабылданған қызметкерлер қатарынан тағайындалады.
C-SVR-6
Аумақтық органның: қалалық, аудандық, желілік, кенттік бөлімшесі бастығының орынбасары
Қалалық, аудандық аумақтық органның бас маманы
Қабылдау-тарату орны, арнайы қабылдау орны, уақытша ұстау изоляторы, штаб бастығының орынбасары
Полиция бөлімі бастығының кадр жұмысы жөніндегі көмекшісі, кезекші бөлім бастығының көмекшісі-жедел кезекші
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білім
ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі үш жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес
Техникалық қызмет лауазымына орналастыру үшін нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі бір жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі бір жылдан кем емес.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім. Тиісті ұйымдастырушылық және басқарушылық дағдылары.
C-SVR-6
Қалалық, аудандық аумақтық органның аса маңызды істер жөніндегі аға тергеушісі (жедел уәкілі, анықтаушысы)
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білім
құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі бір жылдан кем емес, не мемлекеттік органдардағы жұмысы екі жылдан кем емес, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салалардағы жұмыс өтілі үш жылдан кем емес
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім.
C-SVR-7
Барлық атаулардағы аға: тергеуші, анықтаушы, криминалист, жедел уәкіл, психолог, полиграфолог, мемлекеттік автоинспектор, кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторы, инспектор және инженер
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білім
ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі бір жылдан кем емес, не мемлекеттік органдардағы жұмысы бір жылдан кем емес, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салалардағы жұмыс өтілі бір жылдан кем емес (төтенше жағдайлар бөліністерін қоспағанда)
Техникалық қызмет лауазымына орналастыру үшін жұмыс өтіліне талаптар белгіленбейді.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім.
Жедел-криминалистикалық қызметке криминалистикалық зерттеулер немесе сот сараптамаларын жүргізуге құқық беретін біліктілік куәліктерінің болуы.
C-SVR-7
Қалалық, аудандық аумақтық органның кәсіби даярлық жөніндегі аға инспекторы
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білім
құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі үш жылдан кем емес, не нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін бөліністердегі жұмысы бір жылдан кем емес
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім.
Күрес пен атыстың жауынгерлік түрлері бойынша спорттық біліктілік атақтарының, разрядтардың және сертификаттардың болуы.
C-SVR-8
Барлық атаулардағы тергеуші, анықтаушы, криминалист, жедел уәкіл, психолог, полиграфолог, мемлекеттік автоинспектор, кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторы, инспектор және инженер, қалалық, аудандық аумақтық органның учаскелік полиция инспекторының көмекшісі

Примечание: послевузовского образования* c 1 января 2022 года
Приложение 3
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 сентября 2018 года № 650
Приложение 3
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 5 мая 2015 года № 432
Квалификационные требования к должностям сотрудников городских, районных (районов в городах), линейных территориальных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Категория
Наименование должности
Требования к образованию
Требования к стажу
Требования к знаниям
Дополнительные требования
C-SVR-1
Начальник территориального органа в городе областного значения (районе города республиканского значения)
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности, наличие послевузовского образования,* полученного в военных, специальных учебных заведениях
не менее двенадцати лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее четырнадцати лет стажа на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, или не менее двух лет на должностях следующей нижестоящей категории соответствующих функциональным направлениям
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории. Соответствующие организаторские и управленческие навыки
Назначается из числа сотрудников, зачисленных в кадровый резерв для занятия вышестоящих должностей.
C-SVR-2
Заместитель начальника территориального органа в городе областного значения (районе города республиканского значения)
Начальник городского, районного территориального органа
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности или наличие послевузовского образования,* полученного в военных, специальных учебных заведениях
не менее одиннадцати лет стажа в органах внутренних дел, в том числе не менее двух лет на должностях следующей нижестоящей категории соответствующих функциональным направлениям, либо не менее тринадцати лет стажа на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях или на должностях следующей нижестоящей категории соответствующих функциональным направлениям
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории. Соответствующие организаторские и управленческие навыки
Назначается из числа сотрудников, зачисленных в кадровый резерв для занятия вышестоящих должностей.
C-SVR-3
Заместитель начальника городского, районного территориального органа
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности
не менее десяти лет стажа в органах внутренних дел, в том числе не менее двух лет на должностях следующей нижестоящей категории соответствующих функциональным направлениям, либо не менее двенадцати лет стажа на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях или на должностях следующей нижестоящей категории соответствующих функциональным направлениям
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории. Соответствующие организаторские и управленческие навыки
Назначается из числа сотрудников, зачисленных в кадровый резерв для занятия вышестоящих должностей.
C-SVR-4
Начальник отдела городского, районного территориального органа
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности
не менее восьми лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее десяти лет стажа на правоохранительной службе в том числе не менее двух лет на должностях следующей нижестоящей категории, соответствующих функциональным направлениям, либо не менее двенадцати лет работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности.
Для замещения должности начальника отдела миграционной службы не менее восьми лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее десяти лет стажа на правоохранительной службе или в областях, соответствующих функциональным направлениям, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, соответствующих функциональным направлениям.
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории. Соответствующие организаторские и управленческие навыки
В оперативно-криминалистическую службу наличие квалификационных свидетельств на право производства криминалистических исследований или судебных экспертиз.
Назначается из числа сотрудников, зачисленных в кадровый резерв для занятия вышестоящих должностей.
C-SVR-4
Участковый инспектор полиции
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории. Соответствующие организаторские и управленческие навыки
C-SVR-5
Заместитель начальника отдела городского, районного территориального органа
Начальник: отделения, приемника-распределителя, специального приемника, изолятора временного содержания, центра кинологической службы, автохозяйства, инспекции по делам несовершеннолетних, дежурной части, передвижного пункта полиции, штаба, линейного пункта областного территориального органа
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности
не менее пяти лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее шести лет стажа на правоохранительной службе, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности.
Для замещения должностей в технической службе не менее трех лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее четырех лет стажа на правоохранительной службе, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности.
Для замещения должностей начальников отделений миграционной службы и регистрационно-экзаменационной работы не менее пяти лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее шести лет стажа на правоохранительной службе или в областях, соответствующих функциональным направлениям.
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории. Соответствующие организаторские и управленческие навыки
В оперативно-криминалистическую службу наличие квалификационных свидетельств на право производства криминалистических исследований или судебных экспертиз.
Назначается из числа сотрудников, зачисленных в кадровый резерв для занятия вышестоящих должностей.
C-SVR-6
Заместитель начальника: городского, районного. линейного, поселкового отделения территориального органа
Главный специалист городского, районного территориального органа
Заместитель начальника: приемника-распределителя, специального приемника, изолятора временного содержания, штаба
Помощник начальника: отдела полиции по кадровой работе, дежурной части-оперативный дежурный
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности
не менее трех лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее четырех лет стажа на правоохранительной службе.
Для замещения должностей в технической службе не одного года стажа в органах внутренних дел, либо не менее одного года стажа на правоохранительной службе, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории. Соответствующие организаторские и управленческие навыки
C-SVR-6
Старший следователь (оперуполномоченный, дознаватель) по особо важным делам городского, районного территориального органа
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности
не менее одного года стажа на правоохранительной службе, либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории.
C-SVR-7
Старший: следователь, дознаватель, криминалист, оперуполномоченный, психолог, полиграфолог, госавтоинспектор, участковый инспектор полиции по делам несовершеннолетних, инспектор и инженер всех наименований
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности
не менее одного года стажа в органах внутренних дел, либо не менее одного года работы в государственных органах, либо не менее одного года стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности (за исключением подразделений по чрезвычайным ситуациям).
Для замещения должностей в технической службе требования к стажу не устанавливаются.
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории.
В оперативно-криминалистическую службу наличие квалификационных свидетельств на право производства криминалистических исследований или судебных экспертиз.
C-SVR-7
Старший инспектор по профессиональной подготовке городского, районного территориального органа
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности
не менее трех лет стажа в правоохранительной службе, либо не менее одного года работы в подразделениях соответствующее функциональным направлениям конкретной должности.
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории.
Наличие спортивных квалификационных званий, разрядов и сертификатов по боевым видам борьбы и стрельбе.
C-SVR-8
Следователь, дознаватель, криминалист, оперуполномоченный, психолог, полиграфолог, госавтоинспектор, участковый инспектор полиции по делам несовершеннолетних, инспектор и инженер всех наименований, помощник участкового инспектора полиции городского, районного территориального органа