"Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу жөніндегі кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 153 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 395 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 5 қарашада № 17694 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2021 жылғы 2 қарашадағы № 333 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 02.11.2021 № 333 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу жөніндегі кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 153 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10135 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 13 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізiлсiн:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Газ желісі ұйымдарын аккредиттеудің кейбір мәселелері туралы";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Газ және газбен жабдықтау саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшін газ желісі ұйымдарына қойылатын рұқсат беру талаптары және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттардың тiзбесі осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекция департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 153 "О некоторых вопросах аккредитации газосетевых организаций"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 395. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 ноября 2018 года № 17694. Утратил силу приказом и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 2 ноября 2021 года № 333.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра энергетики РК от 02.11.2021 № 333 (вводится в действие с 01.01.2022).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 153 "О некоторых вопросах аккредитации газосетевых организаций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10135, опубликован 13 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в наименование вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
Правила аккредитации газосетевых организаций, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Разрешительные требования к газосетевым организациям и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере газа и газоснабжения, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 395 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2014 жылғы 27 қарашадағы
№ 153 бұйрығына
1-қосымша
Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Газ және газбен жабдықтау туралы" 2012 жылғы 9 қаңтардағы (бұдан әрі – Заң), "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы (бұдан әрі – Рұқсаттар туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және газ желісі ұйымдарын аккредиттеуді жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай анықтамалар мен ұғымдар қолданылады:
1) аккредиттеу – газ желісі ұйымдарын Қазақстан Республикасының газ және газбен жабдықтау туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келеді деп уәкілетті органның ресми тану рәсімі;
2) газ желісі ұйымы – аккредиттеу туралы куәлігі бар және газ толтыру станциясын пайдалануды, сондай-ақ осы Заңда белгіленген шарттарда сұйытылған мұнай газын көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
3) газ толтыру станциясы – сұйытылған мұнай газын сақтауға, теміржол цистерналарына, автогаз тасымалдағыштарға, тұрмыстық баллондарға қотаруға және құюға, сондай-ақ тұрмыстық баллондарды жөндеуге және кәдеге жаратуға арналған технологиялық өзара байланысты өндірістік және өзге де объектілер кешені;
4) рұқсаттық бақылау – уәкілетті органның рұқсат және (немесе) рұқсатқа қосымша берілгенге дейін өтініш берушінің рұқсат беру талаптарына сәйкестігін тексеруге, сондай-ақ олар берілгеннен кейін екінші санаттағы рұқсатты иеленушілердің Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасын сақтауын қамтамасыз етуге бағытталған қызметі;
5) уәкілетті орган – газды өндіруді, тасымалдауды (тасуды), сақтауды және көтерме саудада өткізуді, сондай-ақ елді мекендердің шекаралары шегінен тыс тауарлық және сұйытылған мұнай газын бөлшек саудада өткізуді және тұтынуды мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де анықтамалар мен ұғымдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолданылады.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации и коммуникаций
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 28 сентября 2018 года № 395
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 27 ноября 2014 года № 153
Правила аккредитации газосетевых организаций
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила аккредитации газосетевых организаций (далее – Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 9 января 2012 года "О газе и газоснабжении" (далее – Закон), от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях) и определяют порядок проведения аккредитации газосетевых организаций.
2. В настоящих Правилах применяются следующие определения и понятия:
1) аккредитация – процедура официального признания уполномоченным органом газосетевых организаций соответствующими требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о газе и газоснабжении;
2) газосетевая организация – юридическое лицо, имеющее свидетельство об аккредитации и осуществляющее эксплуатацию газонаполнительной станции, а также оптовую и розничную реализацию сжиженного нефтяного газа на условиях, установленных Законом;
3) газонаполнительная станция – комплекс технологически взаимосвязанных производственных и иных объектов, предназначенных для хранения, слива и налива сжиженного нефтяного газа в железнодорожные цистерны, автогазовозы, бытовые баллоны, а также ремонта и утилизации бытовых баллонов;
4) разрешительный контроль – деятельность уполномоченного органа, направленная на проверку соответствия заявителя разрешительным требованиям до выдачи разрешения и (или) приложения к разрешению, а также обеспечение соблюдения владельцами разрешений второй категории законодательства Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях после их выдачи;
5) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование производства, транспортировки (перевозки), хранения и оптовой реализации газа, а также розничной реализации и потребления товарного и сжиженного нефтяного газа вне пределов границ населенных пунктов.
Иные определения и понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

3. Аккредиттеуді уәкілетті орган мемлекеттік көрсетілетін қызмет шеңберінде жүргізеді және ол газ желісі ұйымдарының аккредиттеу туралы куәлігімен (бұдан әрі – куәлік) расталады.
4. Аккредиттеу мынадай негізгі кезеңдерді көздейді:
1) өтініш берушінің құжаттарын қарау;
2) аккредиттеу туралы куәлікті беруіне дейін, өтініш берушінің рұқсат беру талаптарына сәйкестігін анықтау;
3) аккредиттеу туралы шешімді қабылдау;
4) аккредиттеу туралы куәлікті ресімдеу, тіркеу және беру, не дәлелді бас тарту туралы жауап жіберу.
5. Өтініш беру, өтінішті тіркеу және кері қайтарып алу, куәлікті ресімдеу, беру немесе қайта ресімдеу не куәлікті беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдау, Газ желісі ұйымдарының тізілімін (бұдан әрі – Тізілім) жүргізу электрондық нысанда рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – АЖ) "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Газ желісі ұйымдарын аккредиттеуді жүргізу тәртібі
6. Өтініш беруші аккредиттеуді жүзеге асыру үшін уәкілетті органға мынадай құжаттар ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық құжат нысанында газ желісі ұйымдарының аккредиттеу туралы куәлігін алуға өтініш (бұдан әрі – өтініш);
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес газ және газбен жабдықтау саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін газ желісі ұйымдарына қойылатын рұқсат беру талаптары және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттардың тiзбесіне мәліметтер нысаны (бұдан әрі – мәліметтер нысаны).
7. Құжаттарды қарау, сондай-ақ өтініш берушінің газ және газбен жабдықтау саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін газ желісі ұйымдарына қойылатын рұқсат беру талаптары және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттардың тiзбесіне (бұдан әрі – рұқсат беру талаптары) сәйкестігін анықтау уәкілетті органға өтініш келіп түскен күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
8. Уәкілетті орган өтініш берушінің құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күнінің ішінде оның толықтығына тексеру рәсімін жүзеге асырады.
Рұқсаттар туралы заңның 25-бабының 1-тармағына сәйкес егер өтініш беруші ұсынған құжаттар топтамасы толық болмаған жағдайда, уәкілетті орган белгіленген мерзімде өтінішті қараудан дәлелді бас тарту жібереді.
9. Уәкілетті орган осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген мерзім ішінде рұқсаттық бақылау жүргізеді.
10. Рұқсаттық бақылауының қорытындылары бойынша уәкілетті органның немесе оның аумақтық органының лауазымды адамы өтініш берушінің рұқсат беру талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы қорытынды жасайды.

3. Аккредитация проводится уполномоченным органом в рамках государственной услуги и подтверждается свидетельством об аккредитации газосетевых организаций (далее – свидетельство).
4. Аккредитация предусматривает следующие основные этапы:
1) рассмотрение документов заявителя;
2) установление соответствия заявителя разрешительным требованиям, до выдачи свидетельства;
3) принятие решения об аккредитации;
4) оформление, регистрацию и выдачу свидетельства либо направление мотивированного ответа об отказе.
5. Подача заявления, регистрация и отзыв заявления, оформление, выдача или переоформление свидетельства либо направление мотивированного ответа об отказе в выдаче свидетельства, ведение Реестра газосетевых организаций (далее – Реестр), осуществляется в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений (далее – ИС).
Глава 2. Порядок проведения аккредитации газосетевых организаций
6. Заявителем, в уполномоченный орган для осуществления аккредитации, представляются следующие документы:
1) заявление, в форме электронного документа, для получения свидетельства об аккредитации газосетевых организаций по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление);
2) форма сведений к разрешительным требованиям к газосетевым организациям и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере газа и газоснабжения согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – форма сведений).
7. Рассмотрение документов, а также установление соответствия заявителя разрешительным требованиям к газосетевым организациям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере газа и газоснабжения (далее – разрешительные требования) осуществляется в течение пятнадцати рабочих дней со дня поступления заявления в уполномоченный орган.
8. Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения документов заявителя, осуществляет процедуру проверки полноты представленных документов.
В случае представления заявителем неполного пакета документов уполномоченный орган в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, в соответствии с пунктом 1 статьи 25 Закона о разрешениях.
9. Уполномоченный орган в течение срока, указанного в пункте 7 настоящих Правил, проводит разрешительный контроль.
10. По итогам разрешительного контроля, должностным лицом уполномоченного органа или его территориального органа составляется заключение о соответствии или несоответствии заявителя разрешительным требованиям.

11. Уәкілетті орган мынадай негіздер бойынша куәлікті беруден бас тартады:
1) өтініш берушінің куәлікті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) өтініш берушінің және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің белгіленген рұқсат беру талаптарына және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) тексерудің теріс қорытындысы;
4) өтініш берушіге қатысты куәлік алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) өтініш берушіге қатысты оның негізінде өтініш берушінің куәлік алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылғаны туралы соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы.
12. Куәлік беруден бас тартылған жағдайда өтініш беруші анықталған сәйкессіздіктер жойылғаннан кейін осы Қағидалардың 6-тармағының талаптарына сәйкес құжаттарды қайта береді.
13. Оң шешім қабылданған жағдайда, уәкілетті орган осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген мерзімде электрондық нысанда куәлік береді.
14. Куәлікті қайта ресімдеу мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) газ желісі ұйымының газ толтыру станциясының мекенжайы өзгергенде;
2) егер газ желісі ұйымның екі және одан да көп газ толтыру станциясы бар болғанда, меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі газ толтыру станциясының біреуін иелену тоқтатылған кезде;
3) газ желісі ұйымының есептік деректеріне рұқсат беру талаптарына сәйкес келетін қосымша газ толтыру станциясын қосу.
15. Осы Қағидалардың 14-тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайда, газ желісі ұйымдары көрсетілген өзгерістің болған күнінен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәлікті қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса беріп, куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш береді.
16. Уәкілетті орган осы Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасы келіп түскен күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде куәлікті қайта ресімдейді.
Егер өтініш беруші осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкес ұсынған құжаттар топтамасы толық болмаған жағдайда, уәкілетті орган белгіленген мерзімде куәлікті қайта ресімдеуге дәлелді бас тарту жібереді.
17. Куәлікті қайта рәсімдеуге бас тартылған жағдайда, анықталған сәйкессіздіктерді жойғаннан кейін, өтініш беруші осы Қағидалардың 15-тармағының талаптарына сәйкес куәлікті қайта ресімдеуге құжаттарды қайта тапсырады.

11. Уполномоченный орган отказывает в выдаче свидетельства по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения свидетельства, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, установленным разрешительным требованиям и требованиями, установленными нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательное заключение проверки;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения свидетельства;
5) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением свидетельства.
12. В случае отказа в выдаче свидетельства, заявитель повторно подает документы в соответствии с требованиями пункта 6 настоящих Правил после устранения выявленных несоответствий.
13. В случае принятия положительного решения уполномоченным органом выдается свидетельство в электронной форме в сроки, указанные в пункте 7 настоящих Правил.
14. Переоформление свидетельства осуществляется в случаях:
1) изменения адреса газонаполнительной станции газосетевой организации;
2) прекращения владения одной из газонаполнительных станций на праве собственности или ином законном основании, если у газосетевой организации имеется в наличии две и более газонаполнительных станций;
3) включения в учетные данные газосетевой организации дополнительной газонаполнительной станции, соответствующей разрешительным требованиям.
15. В случае, предусмотренном подпунктом 1) пункта 14 настоящих Правил, газосетевые организации в течение тридцати календарных дней со дня государственной регистрации в органах юстиции указанных изменений, подают заявление на переоформление свидетельства по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам с приложением электронной копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления свидетельства.
16. Уполномоченный орган переоформляет свидетельства в течение пяти рабочих дней со дня поступления пакета документов, указанных в пункте 15 настоящих Правил.
В случае представления заявителем неполного пакета документов, указанных в пункте 15 настоящих Правил, уполномоченный орган в указанные сроки дает мотивированный отказ в переоформлении.
17. В случае отказа в переоформлении свидетельства, после устранения выявленных несоответствий, заявитель повторно подает документы на переоформление свидетельства, в соответствии с требованиями пункта 15 настоящих Правил.

18. Осы Қағидалардың 14-тармағының 2) тармақшасында көзделген жағдайда, газ желісі ұйымдары осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша иелену тоқтатылғын газ толтыру станциясының мекенжайын көрсете отырып, куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш береді.
Уәкілетті орган осы тармақта көрсетілген өтініші келіп түскен күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде куәлікті қайта ресімдейді.
19. Осы Қағидалардың 15-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайда, газ желісі ұйымдары уәкілетті органға:
1) осы Қағидалардың 3-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында нысан бойынша куәлікті қайта ресімдеуге өтініш;
2) осы Қағидалардың 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысанын береді.
20. Осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген құжаттарды қарау осы Қағидалардың 7, 8 және 9-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
21. Осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген құжаттарды қарау және өтініш берушінің рұқсат беру талаптарына сәйкес келуін анықтау қорытындысы бойынша уәкілетті орган осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген мерзім ішінде куәлікті қайта ресімдеу туралы немесе осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген негіздер бойынша оны қайта ресімдеуге бас тарту туралы шешім қабылдайды.
22. Куәлікті қайта ресімдеуге бас тартылған жағдайда, өтініш беруші осы Қағидалардың 19-тармағының талаптарына сәйкес, анықталған сәйкессіздіктерді жойғаннан кейін, қайтадан құжаттарды тапсырады.
23. Егер уәкілетті орган осы Қағидаларда белгіленген мерзімде өтініш берушіге куәлік немесе қайта ресімделген куәлік бермесе немесе оларды беруден дәлелді бас тарту ұсынбаса, оларды беру мерзімі аяқталған күннен бастап куәлік немесе қайта ресімделген куәлік берілген болып саналады.
Уәкілетті орган куәлікті немесе қайта ресімделген куәлікті беру мерзімі аяқталған сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей Рұқсаттар туралы заңның 26-бабының 2-тармағына сәйкес оны өтініш берушіге береді.
24. Заңның 18-бабының 4-тармағына сәйкес куәлiктiң қолданысын тоқтату мынадай жағдайларда:
1) куәлікті өз еркімен қайтару;
2) газ толтыру станциясын және (немесе) топтық резервуарлық қондырғыларды меншiк құқығында немесе өзге де заңды негiзде иеленуді тоқтату;
3) заңды тұлғаның таратылғаны немесе оның бөлiну нысанында қайта ұйымдастырылуы;
4) сот шешімінің негізінде куәліктен айыру жағдайларында жүзеге асырылады.
Куәліктің қолданылуы тоқтатылған жағдайда, аталған жағдайлардың бірі анықталған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде уәкілетті орган АЖ арқылы куәлікті қайтарып алады (жояды).

18. В случае, предусмотренном подпунктом 2) пункта 14 настоящих Правил, газосетевые организации подают заявление на переоформление свидетельства по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, с указанием адреса газонаполнительной станции, на которую прекращено его владение.
Уполномоченный орган переоформляет свидетельства в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления, указанного в настоящем пункте.
19. В случае, предусмотренном подпунктом 3) пункта 14 настоящих Правил, газосетевые организации подают в уполномоченный орган:
1) заявление, в форме электронного документа, на переоформление свидетельства, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) форму сведений, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
20. Рассмотрение документов, указанных в пункте 19 настоящих Правил, осуществляется в соответствии с пунктами 7, 8 и 9 настоящих Правил.
21. По итогам рассмотрения документов, указанных в пункте 19 настоящих Правил, и установления соответствия заявителя разрешительным требованиям, уполномоченный орган принимает решение о переоформлении свидетельства или об отказе в его переоформлении по основаниям, указанным в пункте 11 настоящих Правил, в течение срока, указанного в пункте 7 настоящих Правил.
22. В случае отказа в переоформлении свидетельства, заявитель повторно подает документы в соответствии с требованиями пункта 19 настоящих Правил после устранения выявленных несоответствий.
23. В случае, если уполномоченный орган, в установленные настоящими Правилами сроки не выдал заявителю свидетельство или переоформленное свидетельство либо не предоставил мотивированный отказ в их выдаче, то с даты истечения сроков его выдачи, свидетельство или переоформленное свидетельство считается выданным.
Уполномоченный орган не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи свидетельства или переоформленного свидетельства, выдает его заявителю, в соответствии с пунктом 2 статьи 26 Закона о разрешениях.
24. Согласно пункту 4 статьи 18 Закона, прекращение действия свидетельства осуществляется в случаях:
1) добровольного возврата свидетельства;
2) прекращения владения газонаполнительной станцией и (или) групповыми резервуарными установками на праве собственности или ином законном основании;
3) ликвидации юридического лица или его реорганизации в форме разделения;
4) лишения свидетельства на основании решения суда.
При прекращении действия свидетельства уполномоченным органом, посредством ИС, свидетельство отзывается (аннулируется) в течение пяти рабочих дней, со дня установления одного из перечисленных случаев.

25. Меншік құқығында немесе өзге заңды негізде газ толтыру станциясын және (немесе) топтық резервуарлық қондырғыларды иелену тоқтатылған жағдайда, заңды тұлға таратылған немесе бөліну түрінде қайта ұйымдастырылған жағдайда, газ желісі ұйымы он жұмыс күні ішінде уәкілетті органды хабардар етеді.
26. Егер газ желісі ұйымы газ толтыру станциясын жалға алу немесе сенімгерлік басқару құқығы негізінде пайдаланса (бұдан әрі – жалға алу шарты), онда жалға алу мерзімі аяқталғанға дейін газ желісі ұйымы уәкілетті органға мыналардың көшірмелерін береді:
1) жаңа мерзімге жалға алу немесе оны ұзарту шарты;
2) жалға алу шартына сәйкес мүлікті қабылдау-тапсыру актісі;
3) электрондық үкімет порталынан алынған жалға берушінің жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтары (ауыртпалықтары) және оның техникалық сипаттамалары туралы осы Қағидалардағы осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды уәкілетті органға өткізгенге дейін кем дегенде екі күн қалғанда берілген анықтама.
Осы Қағидалардың осы тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың куәлікті алған кезде ұсынылған бастапқы құжаттармен сәйкес келуін тексеруді, уәкілетті орган жеті жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Құжаттар сәйкес келген кезде уәкілетті орган көрсетілген мерзімде Тізілімге тиісті мәліметтерді енгізеді.
Құжаттар сәйкес келмеген жағдайда уәкілетті орган көрсетілген мерзімде өтініш берушіге жазбаша дәлелді бас тарту жібереді.
27. Газ толтыру станциясының жалға алу мерзімі аяқталғанға дейін осы Қағидалардың 26-тармағында көрсетілген растайтын құжаттарды ұсынбаған жағдайда, уәкілетті орган осы Қағидалардың 24-тармағының 2) тармақшасы негізінде АЖ арқылы куәлікті қайтарып алады (жояды).
Газ желісі ұйымдарын
аккредиттеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Газ желісі ұйымдарын
аккредиттеу туралы куәлікті алуға
өтініш
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі, мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу нөмірі мен күні)
________________________________________________________________________________
(газ толтыру станциясының орналасқан жері)
___________________________ газ желісі ұйымдарын аккредиттеу туралы куәлік беруді сұрайды.
Газ және газбен жабдықтау саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін газ желісі ұйымдарына қойылатын рұқсат беру талаптары және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттардың тiзбесіне мәліметтер нысаны қоса беріледі.
Өтініште және мәліметтер нысанында қамтылған мәліметтердің дұрыстығын растаймын.
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Ұйымның басшысы немесе уәкілетті өкіл (лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Газ желісі ұйымдарын
аккредиттеу қағидаларына
2-қосымша
Газ және газбен жабдықтау саласындағы қызметті жүзеге асыру үшін газ желісі ұйымдарына қойылатын рұқсат беру талаптары және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттардың тiзбесіне мәліметтер нысаны

25. В случае прекращения владением газонаполнительной станцией и (или) групповыми резервуарными установками на праве собственности или ином законном основании, ликвидации юридического лица или его реорганизации в форме разделения, газосетевая организация уведомляет уполномоченный орган, в течение десяти рабочих дней.
26. В случае, если газосетевая организация продлевает эксплуатацию газонаполнительной станции на основании договора аренды или доверительного управления (далее – договор аренды), то до окончания срока его аренды, газосетевая организация предоставляет в уполномоченный орган копии:
1) договора аренды на новый срок, либо его продлении;
2) акт приема-передачи имущества согласно договора аренды;
3) справки с портала электронного правительства о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках арендодателя, выданное не менее чем за два дня до подачи указанных в подпункте 1) и 2) настоящего пункта Правил документов в уполномоченный орган.
Проверка соответствия документов, указанных в подпункте 1), 2) и 3) настоящего пункта Правил, первичным документам, представленным при получении свидетельства, уполномоченным органом осуществляется в течение семи рабочих дней.
При соответствии документов уполномоченный орган в указанный срок вносит соответствующие сведения в Реестр.
При несоответствии документов уполномоченный орган в указанный срок направляет заявителю письменный мотивированный отказ.
27. В случае непредставления до окончания срока аренды газонаполнительной станции подтверждающих документов, указанных в пункте 26 настоящих Правил, уполномоченный орган посредством ИС отзывает (аннулирует) свидетельство на основании подпункта 2) пункта 24 настоящих Правил.
Приложение 1
к Правилам аккредитации
газосетевых организаций
Форма
Заявление для получения свидетельства об аккредитации
газосетевых организаций
_________________________________________________________________________________________ (наименование юридического лица) просит выдать свидетельство об аккредитации газосетевых организаций ________________________________________________________________________________________ (бизнес идентификационный номер, номер и дата государственной регистрации/перерегистрации юридического лица) ________________________________________________________________________________________ (местонахождение газонаполнительной станции)
Форма сведений к разрешительным требованиям к газосетевым организациям и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере газа и газоснабжения прилагается.
Достоверность сведений, содержащихся в заявлении и форме сведений подтверждаю.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Руководитель организации или уполномоченный представитель (должность, фамилия, имя, отчество (при наличии))
Приложение 2
к Правилам аккредитации
газосетевых организаций
Форма сведений к разрешительным требованиям к газосетевым организациям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере газа и газоснабжения

1. Меншік құқығында немесе өзге заңды негізде өндірістік-техникалық базаның бар болуы _____________________________ (жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттардың, электрондық үкімет порталынан жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауырпалықтар) және оның техникалық сипаттамасы туралы анықтамалардың, көрсетілген құжаттарды беру/қол қою/тіркеу күнін көрсете отырып, жалға берушіні және жалға алу немесе сенімгерлік басқару мерзімін көрсете отырып, газ толтыру станциясын және топтық резервуарлық қондырғыларды жалға алу немесе сенімгерлікпен басқару шартының (бар болған жағдайда)) туралы ақпарат.
2. Газ толтыру станциясының аумағында орналасқан _____________________________ (төгу-құю теміржол эстакадасы, толтырғыш бағандар, баллондардың сорғы-компрессорлық бөлімшесі, төгу-құю бөлімшесі, баллондарды техникалық куәландыру және жөндеу учаскесі, баллондарды сақтауға арналған ашық немесе жабық түрдегі қойма, жалпы көлемі кемінде 600 м3 сұйытылған мұнай газын сақтауға арналған резервуарлар, газды есепке алу аспаптары, су ағынды сорғылармен жарақтандырылған суы бар өртке қарсы сыйымдылықтар және/немесе су қоймасының болуын көрсету) бар болуы туралы ақпарат.
3. Қондырғылар топтық резервуарлық бар болуы туралы ақпарат _________________ (орналасқан жері, көлемін және санын болуын көрсету).
4. Газ толтыру станциясының техникалық процесіне басшылықты (техникалық басшы); өрт қауіпсіздігін; өнеркәсіптік қауіпсіздікті; сұйытылған мұнай газын есепке алуды жүргізуді; авариялық-диспетчерлік және жөндеу өтінімдерін орындауды қамтамасыз ететін қызметтердің және (немесе) жауапты тұлғалардың болуы туралы ақпарат _________________________ (қызметтерді құру және (немесе) жауаптыларды (лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)) тағайындау туралы бұйрықтардың күндерін және нөмірлерін көрсету).
5. Білікті құрамының бар болуы туралы ақпарат:
1) техникалық басшылар үшін – мұнай-газ, газбен жабдықтау саласында жоғары білімі, кемінде екі жыл мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжірибесі бар туралы ақпарат _____________________(әрбір қызметкер бойынша ақпаратты көрсету: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), оқу орнының атауын, білімі бойынша мамандығын, лауазымын; мамандығы бойынша жұмыс өтілі техникалық басшылардың тиісті саласындағы мамандығы бойынша жұмыс өтілі (тиісті саладағы мамандығы бойынша жұмыс өтілі еңбек заңнамасында белгіленген тәртіппен расталады));
2) инженерлік-техникалық қызметкерлері үшін – атқаратын лауазымына сәйкес кем дегенде арнайы орта білімі бар туралы ақпарат _____________________(әрбір қызметкер бойынша ақпаратты көрсету: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), оқу орнының атауын, білімі бойынша мамандығын, лауазымын).

1. Информация о наличии на праве собственности или ином законном основании производственно-технической базы ___________ (указать технические паспорта на объекты недвижимости, справки с портала электронного правительства о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках; договора аренды или договора доверительного управления газонаполнительной станции и групповых резервуарных установок (при наличии), с указанием сроков аренды или договора доверительного управления (указать номера и даты выдачи/подписания/регистрации указанных документов)).
2. Информация о наличии газонаполнительной станции на территории которой расположены_____________________ (указать наличие сливо-наливной железнодорожной эстакады, наполнительных колонок, насосно-компрессорного отделения, сливно-наливного отделения баллонов, участка по техническому освидетельствованию и ремонту баллонов; складов открытого и/или закрытого типа для хранения баллонов, резервуаров для хранения сжиженного нефтяного газа общим объемом не менее 600 м3, приборов учета газа, противопожарных водоема и/или емкости с водой, оснащенных водонапорными насосами);
3. Информация о наличии групповых резервуарных установок (при наличии) ____________________ (указать местонахождение, количество и объем групповых резервуарных установок).
4. Информация о наличии служб и (или) ответственных лиц, обеспечивающих: руководство техническим процессом на газонаполнительной станции (технический руководитель); пожарную безопасность; промышленную безопасность; ведение учета сжиженного нефтяного газа; выполнение аварийно-диспетчерских и ремонтных заявок_______________________ (указать номера и даты приказов о создании служб и (или) назначении ответственных лиц (должность, фамилия, имя, отчество (при наличии)).
5. Информация о наличии квалифицированного состава:
1) для технических руководителей – высшее образование в нефтегазовой сфере, газоснабжении, имеющих опыт практической работы не менее двух лет по специальности _____________________ (указать информацию по каждому из работников: фамилия, имя, отчество (при наличии), наименование учебного заведения, специальность по образованию, должность, стаж работы по специальности в соответствующей сфере (стаж работы по специальности в соответствующей сфере подтверждается в порядке установленном трудовым законодательством));
2) для инженерно-технических работников – минимум средне-специальное образование, соответствующее занимаемой должности _____________________ (указать информацию по каждому из работников: фамилия, имя, отчество (при наличии), наименование учебного заведения, специальность по образованию, должность).

6. Объект иелерінің жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының болуы туралы ақпарат ___________________________________ (шарттың күнін және нөмірін көрсету).
7. "Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Азаматтық қорғау заңы) сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органмен тіркелген қауіпті өндірістік объектінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясының бар болуы туралы ақпарат ____________________________ (декларацияны тіркеу күні және нөмірін көрсету).
8. Азаматтық қорғау заңына сәйкес аварияларды жою жоспары бар болуы туралы ақпарат ____________________________ (кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің және (немесе) құралымдарының аварияларды жою жоспарын келісу күні, сондай-ақ, оны ұйым басшысы бекіткеннен күні мен нөмірі (болған кезде) көрсету).
Газ желісі ұйымдарын
аккредиттеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеуге өтініш
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі, мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу нөмірі мен күні)
20__ ж. "____"________________ №_________________________________________________
газ желісі ұйымдарын аккредиттеу туралы куәлікті
_____________________________________________________________________ байланысты (қайта ресімдеу себебін көрсету) қайта ресімдеуді сұрайды.
Қоса беріліп отырған құжаттардың тізбесі:
1. _________________________________
2. _________________________________
3. _________________________________
Өтініште және қоса берілген құжаттарда қамтылған мәліметтердің дұрыстығын растаймын.
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Ұйымның басшысы немесе уәкілетті өкіл (лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 395 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2014 жылғы 27 қарашадағы
№ 153 бұйрығына
2-қосымша
Газ және газбен жабдықтау саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшін газ желісі ұйымдарына қойылатын рұқсат беру талаптары және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттардың тiзбесі
р/с
Рұқсат беру талаптары
Құжаттар
1
меншік құқығында немесе өзге заңды негізде өндірістік-техникалық базаның болуы, ол мыналардан тұрады:
жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттардың, электрондық үкімет порталынан жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауырпалықтар) және оның техникалық сипаттамасы туралы анықтамалардың, көрсетілген құжаттарды беру/қол қою/тіркеу күнін көрсете отырып, жалға берушіні және жалға алу немесе сенімгерлік басқару мерзімін көрсете отырып, газ толтыру станциясын және топтық резервуарлық қондырғыларды жалға алу немесе сенімгерлікпен басқару шартының (бар болған жағдайда) болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.

6. Информация о наличии договора обязательного страхования ответственности владельцев объектов ______________________ (указать номер и дату договора).
7. Информация о наличии декларации промышленной безопасности опасного производственного объекта, зарегистрированной уполномоченным органом в области промышленной безопасности в соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите" (далее – Закон о гражданской защите) __________ (указать номер и дату регистрации декларации).
8. Информация о наличии плана ликвидации аварий в соответствии с Законом о гражданской защите __________ (указать дату согласования профессиональными аварийно-спасательными службами и (или) формированиями плана ликвидации аварий, а также дату и номер (при наличии) его утверждения руководителем организации).
Приложение 3
к Правилам аккредитации
газосетевых организаций
Форма
Заявление на переоформление свидетельства об аккредитации
газосетевых организаций
________________________________________________________________________________
(наименование юридического лица) просит переоформить свидетельство об аккредитации
газосетевых организаций № ____________________________ от "___"______________20__ г.
________________________________________________________________________________
(бизнес идентификационный номер, номер и дата государственной
регистрации/перерегистрации юридического лица) в связи с
________________________________________________________________________________
(указать причину переоформления свидетельства)
Прилагаемые документы: 1. _________________________________
2. _______________________________
3.________________________________
Достоверность сведений, содержащихся в заявлении и в прилагаемых документах подтверждаю.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
Руководитель организации или уполномоченный представитель (должность, фамилия, имя, отчество (при наличии))
Приложение 2
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 28 сентября 2018 года № 395
Приложение 2
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 27 ноября 2014 года № 153
Разрешительные требования к газосетевым организациям и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере газа и газоснабжения
№ п/п
Разрешительные требования
Документы
1
наличие производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании, состоящей из:
форма сведений, содержащих информацию о наличии технических паспортов на объекты недвижимости, справки с портала электронного правительства о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, договора аренды или договора доверительного управления газонаполнительной станции и групповых резервуарных установок (при наличии), с указанием арендодателя и сроков аренды или доверительного управления, с указанием даты и номера выдачи/подписания/регистрации указанных документов.

Егер жалға беру мерзімі бір жылдан кем емес немесе "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңы 5-бабының 1) және 2) тармақшаларына сәйкес мүлікті сенімгерлік басқару туралы шарт жасасқан болса, жалдау шарты немесе сенімгерлік басқару шарты құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркеуге жатады
газ толтыру станциясының аумағында – төгу-құю теміржол эстакадасы, толтырғыш бағандар, баллондардың сорғы-компрессорлық бөлімшесі, төгу-құю бөлімшесі, баллондарды техникалық куәландыру және жөндеу учаскесі, баллондарды сақтауға арналған ашық және/ немесе жабық түрдегі қоймалар, жалпы көлемі кемінде 600 м3 сұйытылған мұнай газын сақтауға арналған резервуарлар, газды есепке алу аспаптары, су ағынды сорғылармен жарақтандырылған суы бар өртке қарсы сыйымдылықтар және/немесе су қоймасы орналасқан;
төгу-құю теміржол эстакадасы, толтырғыш бағандар, баллондардың сорғы-компрессорлық бөлімшесі, төгу-құю бөлімшесі, баллондарды техникалық куәландыру және жөндеу учаскесі, баллондарды сақтауға арналған ашық немесе жабық түрдегі қойма, жалпы көлемі кемінде 600 м3 сұйытылған мұнай газын сақтауға арналған резервуарлар, газды есепке алу аспаптары, су ағынды сорғылармен жарақтандырылған суы бар өртке қарсы сыйымдылықтар және/немесе су қоймасының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
халықты газбен қамтамасыз ету үшін тұрғын үй ғимараттарында топтық резервуарлық қондырғылардың бар болуы
орналасқан жерін, көлемін және санын көрсете отырып, топтық резервуарлық қондырғылардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны.
Топтық резервуарлық қондырғылар болған жағдайда көрсетіледі
2
газ толтыру станциясының техникалық процесіне басшылықты (техникалық басшы);
өрт қауіпсіздігін;
өнеркәсіптік қауіпсіздікті;
сұйытылған мұнай газын есепке алуды жүргізуді;
авариялық-диспетчерлік және жөндеу өтінімдерін орындауды қамтамасыз ететін қызметтердің және (немесе) жауапты тұлғалардың болуы
қызметтерді құру және (немесе) жауаптыларды тағайындау туралы бұйрықтардың күндері және нөмірлері туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3
мынадай біліктілік құрамы:
1) техникалық басшылар үшін – мұнай-газ, газбен жабдықтау саласында жоғары білімі, кемінде екі жыл мамандығы бойынша практикалық жұмыс тәжірибесі бар;
2) инженерлік-техникалық қызметкерлер үшін –атқаратын лауазымына сәйкес кем дегенде арнайы орта білімі бар
әрбір қызметкер жөнінде: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), оқу орнының атауын, білімі бойынша мамандығын, лауазымын; мамандығы бойынша жұмыс өтілі техникалық басшылардың тиісті саласындағы мамандығы бойынша жұмыс өтілі (тиісті саладағы мамандығы бойынша жұмыс өтілі еңбек заңнамасында белгіленген тәртіппен расталады) туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4
объект иелерінің жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының болуы
шарттың күні және нөмірі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5
"Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органмен тіркелген қауіпті өндірістік объектінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясының болуы
декларацияны тіркеу күні және нөмірі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6
"Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аварияларды жою жоспары болуы
кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің және (немесе) құралымдарының аварияларды жою жоспарын келісу күні, сондай-ақ, оны ұйым басшысы бекіткеннен күні мен нөмірі (болған кезде) туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны

В случае, если срок аренды составляет не менее одного года или заключен договор доверительного управления имуществом, в соответствии с подпунктами 1) и 2) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" договор аренды или договор доверительного управления подлежит государственной регистрации в правовом кадастре
газонаполнительной станции на территории которой расположены – сливо-наливная железнодорожная эстакада, наполнительные колонки, насосно-компрессорное отделение, сливно-наливное отделение баллонов, участок по техническому освидетельствованию и ремонту баллонов, склады открытого и/или закрытого типа для хранения баллонов, резервуары для хранения сжиженного нефтяного газа общим объемом не менее 600 м3, приборы учета газа, противопожарные водоемы и/или емкости с водой, оснащенные водонапорными насосами;
форма сведений, содержащих информацию о наличии сливо-наливной железнодорожной эстакады, наполнительных колонок, насосно-компрессорного отделения, сливно-наливного отделения баллонов, участка по техническому освидетельствованию и ремонту баллонов, складов открытого и/или закрытого типа для хранения баллонов, резервуаров для хранения сжиженного нефтяного газа общим объемом не менее 600 м3, приборов учета газа, противопожарных водоема и/или емкости с водой, оснащенных водонапорными насосами
групповых резервуарных установок для обеспечения населения газом в жилых зданиях
форма сведений, содержащих информацию о наличии групповых резервуарных установок с указанием их местонахождения, объемов и количества емкостей.
Указываются при наличии групповых резервуарных установок
2
служб и (или) ответственных лиц, обеспечивающих:
руководство техническим процессом на газонаполнительной станции (технический руководитель);
пожарную безопасность;
промышленную безопасность;
ведение учета сжиженного нефтяного газа;
выполнение аварийно-диспетчерских и ремонтных заявок
форма сведений, содержащих информацию о номерах и датах приказов о создании служб и (или) назначении ответственных лиц
3
квалифицированного состава:
1) для технических руководителей – высшее образование в нефтегазовой сфере, газоснабжении, имеющих опыт практической работы не менее двух лет по специальности;
2) для инженерно-технических работников – минимум средне-специальное образование соответствующее занимаемой должности
форма сведений, содержащих информацию по каждому из работников: фамилия, имя, отчество (при наличии), наименование учебного заведения, специальность по образованию, должность; стаж работы по специальности в соответствующей сфере технических руководителей (стаж работы по специальности в соответствующей сфере подтверждается в порядке, установленном трудовым законодательством)
4
договора обязательного страхования ответственности владельцев объектов
форма сведений, содержащих информацию о номере и дате договора
5
декларации промышленной безопасности опасного производственного объекта, зарегистрированной уполномоченным органом в области промышленной безопасности в соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите"
форма сведений, содержащих информацию о номере и дате регистрации декларации
6
план ликвидации аварий в соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите"
форма сведений, содержащих информацию о дате согласования профессиональными аварийно-спасательными службами и (или) формированиями плана ликвидации аварий, а также дате и номере (при наличии) его утверждения руководителем организации