Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгертулер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 қазандағы № 939 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 қарашада № 17738 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның электрондық түрде қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 23 қарашадағы
№ 939 бұйрығымен
бекітілді
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Кедендік жете тексеруді және қарап-тексеруді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 ақпандағы № 188 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16464 болып тіркелген, 2018 жылғы 12 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) бұйрығында:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кедендік жете тексеруді және қарап-тексеруді жүргізу қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Кедендік жете тексеруді (қарап-тексеру) жүргізу туралы шешімді кедендік жете тексеру (қарап-тексеру) жүргізуге уәкілетті құрылымдық бөлімшенің не мемлекеттік кірістер органдарының басшысы (ол болмаған жағдайда алмастыратын адам) кедендік жете тексеру (қарап-тексеру) жүргізуге уәкілетті лауазымды адамның (бұдан әрі - уәкілетті лауазымды адам) қызметтік жазбасы негізінде қабылдайды, кедендік жете тексеруді (карап-тексеру) жүргізу үшін негіздеме болып табылатын тәуекелдермен басқару автоматтандырылған жүйесінің іске қосылған тәуекел бейіні, не жөнелтуші кеден органы инспекциялық тексеріп қарау кешенін (бұдан әрі - ИТК) қолдануымен жүргізген кедендік бақылаудың нәтижесі бойынша басып шығарылған рентген суреттерінің оң жақ бетіне қойылған "ИТК бақылауы күдікті" деген мөртаңбасы болғанда, және/немесе мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелеріне кедендік жете тексеруді жүргізуді қажет ететін мәліметтерді енгізетін жағдайларды қоспағанда.
Кедендік жете тексеруді (қарап тексеру) жүргізу үшін:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 октября 2018 года № 939. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 ноября 2018 года № 17738
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр А. Смаилов
Утвержден приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 октября 2018 года № 939
Перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 188 "Об утверждении Правил проведения таможенных досмотра и осмотра" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16464, опубликован 12 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Правилах проведения таможенных досмотра и осмотра, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Решение о проведении таможенного досмотра (осмотра) принимается руководителем структурного подразделения, уполномоченного на проведение таможенного досмотра (осмотра), либо органа государственных доходов (в случае их отсутствия замещающим лицом), на основании служебной записки уполномоченного на проведение таможенного досмотра (осмотра) должностного лица (далее – уполномоченное должностное лицо), за исключением случаев, когда основанием для проведения таможенного досмотра (осмотра) являются сработавшие профили риска автоматизированной системы управления рисками, либо по результатам проведения таможенного контроля с использованием инспекционно-досмотрового комплекса (далее – ИДК) таможенным органом отправления на лицевой стороне распечатанного рентген-снимка проставлен штамп "Контроль ИДК, под подозрением", и/или в информационные системы органов государственных доходов внесены сведения, указывающие на необходимость проведения таможенного досмотра.
Основанием для проведения таможенного досмотра (осмотра) является:

1) кедендік жете тексеруді жүргізу кезінде:
кедендік жете тексеру жүргізуді көздейтін автоматтандырылған тәуекелді басқару жүйесінде кездейсоқ іріктеу әдісі немесе тәуекел бейінінің іске қосылуы;
жөнелтуші кеден органы ИТК қолдануымен жүргізген кедендік бақылаудың нәтиже бойынша басып шығарылған рентген суреттерінің оң жақ бетіне қойылған "ИТК бақылауы күдікті" деген мөртаңбасының болуы, және/немесе мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелеріне кедендік жете тексеруді жүргізуді қажет ететін мәліметтердің болуы;
Еуразиялық экономикалық одағының (бұдан әрі - ЕАЭО) немесе кедендік мақсаттарда ақпаратпен алмасу туралы халықаралық келісімдер бар шетелдердің, Қазақстан Республикасының құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдарынан ықтималды тәуекел (бағдарлар) туралы ақпараттардың болуы;
"Еркін кедендік аймақ" және "Еркін қойма" кедендік рәсімдерін қоспағанда, ЕАЭО мен Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген мәлімделген кедендік рәсімдер шарттарына сәйкес кедендік тазарту кезінде тауарларды сәйкестендіру қажеттілігі;
Кодекспен қарастырылған, уәкілетті лауазымды тұлғаға белгілі болған, ЕАЭО және Қазақстан Республикасының кедендік заңнамасы талаптарының сақталмауы белгілерінің болуы;
2) кедендік қарап тексеруді жүргізу кезінде:
кедендік қарап тексеруді жүргізуді көздейтін автоматтандырылған тәуекелдерді басқару жүйесінде тәуекел бейінінің іске қосылуы немесе кездейсоқ іріктеу әдісі негіздеме болып табылады.".
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Кедендік тексеріп қарау жүргізу алдында уәкілетті лауазымды тұлға, егер бұл тұлғалар белгілі болса, декларантқа немесе тауарға қатысы өкілеттігі бар өзге тұлғаға кедендік тексеріп қарау жүргізілетін орны және уақыты туралы, хабарламаны алу фактісін растауға мүмкіндік беретін кез-келген тәсілмен хабардар етеді.
Тәуекелді басқару жүйесінің тиісті ұсынымдар болған жағдайда, тәуекелдің алдын алу және (немесе) азайту бойынша шараларды (кедендік бақылауды) қолдану туралы хабарламаны басып шығарылады және беріледі..";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғалары кедендік тексеріп қарауды, оны толық аяқтау үшін жеткілікті, бірақ Кодекстің 193-бабына сәйкес тауарларды шығару мерзімін ұзарту және Кодекстің 231-бабына сәйкес кедендік транзит кедендік рәсімін аяқтау үшін көзделген мерзімнен аспайтын мерзімде жүзеге асырады.";
20-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
2) біркелкі таңбалармен, біркелкі орамдағы біртекті тауарларға (10 белгі дейіндегі Сыртқы экономикалық қызметінің тауарлар номенклатурасының (бұдан әрі - СЭҚТН) бір кодының тауарларына) қатысты кедендік тексеріп қарау барлық жүк орындарын санау жолымен жүргізіледі, бұл ретте кейін есептеу жолымен тауардың барлық партиясының санын және салмағын анықтай отырып, тауар орамының әрбір түрінің тек 1 (бір) данасын ашу, қайта санау және өлшеу жүргізіледі;";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) при проведении таможенного досмотра:
сработавшие профили риска автоматизированной системы управления рисками, предусматривающие проведение таможенного досмотра;
наличие штампа "Контроль ИДК, под подозрением" на лицевой стороне распечатанного рентген-снимка, и/или сведений в информационной системе органов государственных доходов о необходимости проведения таможенного досмотра, проставленных по результатам проведения таможенного контроля с использованием ИДК таможенным органом отправления;
наличие информации о потенциальном риске (ориентировке) от правоохранительных и специальных государственных органов Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС) или зарубежных стран, с которыми имеются международные соглашения об обмене информацией в таможенных целях, Республики Казахстан;
необходимость идентификации товаров при таможенной очистке в соответствии с условиями заявленной таможенной процедуры предусмотренными законодательством ЕАЭС и Республики Казахстан, за исключением таможенных процедур "Свободная таможенная зона" и "Свободный склад";
наличие признаков несоблюдения требований таможенного законодательства ЕАЭС и Республики Казахстан, ставших известными уполномоченному должностному лицу при применении иных форм таможенного контроля, предусмотренных Кодексом;
2) при проведении таможенного осмотра:
сработавшие профили риска автоматизированной системы управления рисками, предусматривающие проведение таможенного осмотра.".
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Перед проведением таможенного досмотра, уполномоченное должностное лицо, уведомляет о месте и времени проведения таможенного досмотра любым способом, позволяющим подтвердить факт получения уведомления, декларанта или иное лицо, обладающее полномочиями в отношении товаров, если эти лица установлены.
При наличии соответствующих рекомендаций автоматизированной системы управления рисками, распечатывается и выдается либо посредством информационной системы направляется уведомление о применении мер по предотвращению и (или) минимизации рисков (таможенного контроля).";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Уполномоченные должностные лица органов государственных доходов осуществляют таможенный досмотр в сроки, достаточные для его полного завершения, но не более сроков предусмотренных при продлении срока выпуска товаров в соответствии со статьей 193 и завершении таможенной процедуры таможенного транзита в соответствии со статьей 231 Кодекса.";
подпункт 2) пункта 20 изложить в следующей редакции:
"2) в отношении однородных товаров (товаров одного кода Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности (далее – ТНВЭД) на уровне десяти знаков), находящихся в одинаковых упаковках, с одинаковой маркировкой, таможенный досмотр проводится путем пересчета всех грузовых мест, при этом производится вскрытие, пересчет и взвешивание исключительно 1 (одного) экземпляра каждого вида упаковки товара, с последующим определением количества и веса всей партии товара расчетным путем;";
пункт 37 изложить в следующей редакции:

"37. ЕАЭО кедендік аумағына келетін орындарда тауарларға қатысты мемлекеттік кірістер органдары кедендік текресіп қарау жүргізілген, не оларға қатысты кедендік тексеріп қарауды ЕАЭО мүше мемлекетерінің кеден қызметтері жүргізген, бұл ретте кедендік тексеріп қарау актінде кедендік тексеріп қарауды жүргізудің көлемі және дәрежесі көрсетілмеген жағдайда, кедендік тексеріп қарау тек қана тәуекелдерді басқару жүйесінің тәуекел бейіні іске қосылған кезде осы Ереженің 20-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларына сәйкес жүргізіледі.".
2. "Тауарларды уақытша сақтау орындарына орналастыруды растау, мемлекеттік кірістер органдарының тауарларды уақытша сақтауға орналастыру үшін ұсынылған құжаттарды тіркеуге және олардың тіркелгені туралы растаманы беруге байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 215 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16473 болып тіркелген, 2018 жылғы 12 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) бұйрығында:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауарларды уақытша сақтау орындарына орналастыруды растау қағидаларында:
7-тармақтың 2-бөлігінің 5-абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"тауарларды және көлік құралдарын Кодекстің 170-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген өзге де уақытша сақтау орындарына орналастырған кезде, өзге де уақытша сақтау орны орналасқан теміржол учаскесі тауарға қатысты өкілеттіктерге ие адамның меншігі болып табылатындығын не көрсетілген адам жалға алу құқығында пайдаланатындығын растайтын құжаттың көшірмесі ұсынылады.".
3. "Тауарлар мен көлік құралдарының келуі және кедендік транзитінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 216 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16535 болып тіркелген, 2018 жылғы 15 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) бұйрығында:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кедендік транзит кедендік рәсімінің қолданысын аяқтамай тауарларды жеткізу орнын өзгерту қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Өтінішті және осы Қағиданың 3-тармағында көрсетілген құжаттарды алған күннен кейінгі күннен кешіктірмей межелі кеден органы Жеткізілу орнын өзгерту туралы шешімді қабылдайды.
Шешім келіп түскен өтінішке мемлекеттік кірістер органы басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның тиісті қарарын қою арқылы ресімделеді.";
Кедендік транзит кедендік рәсімінің қолданысын аяқтау үшін табыс етілетін құжаттарды беруді тіркеу қағидаларында көрсетілген бұйрықпен бекітілген:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"37. В случае если в отношении товаров таможенный досмотр проведен органами государственных доходов в местах прибытия на таможенную территорию ЕАЭС, либо в отношении которых таможенный досмотр проведен таможенными службами государств-членов ЕАЭС, при этом в акте таможенного досмотра не указаны объем и степень проведения таможенного досмотра, досмотр проводится только при срабатывании профиля риска автоматизированной системы управления рисками, в соответствии с подпунктами 2), 3), 4), 5), 6) и 7) пункта 20 настоящих Правил.".
2. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 215 "Об утверждении Правил подтверждения размещения товаров в местах временного хранения, совершения органами государственных доходов таможенных операций, связанных с регистрацией документов, представленных для помещения товаров на временное хранение, и выдачей подтверждения об их регистрации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16473, опубликован 12 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Правилах подтверждения размещения товаров в местах временного хранения, утвержденных указанным приказом:
абзац пятый части второй пункта 7 изложить в следующей редакции:
"при размещении товаров и транспортных средств в местах временного хранения, предусмотренные подпунктом 3) пункта 1 статьи 170 Кодекса, копия документа, подтверждающего, что участок железнодорожного пути, на котором находится иное место временного хранения, является собственностью лица, обладающего полномочиями в отношении товара, либо используется указанным лицом на праве аренды.".
3. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 216 "О некоторых вопросах прибытия и таможенного транзита товаров и транспортных средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16535, опубликован 15 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Правилах изменения места доставки товаров без завершения действия таможенной процедуры таможенного транзита, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Решение об изменении места доставки, принимается таможенным органом назначения не позднее дня, следующего за днем получения заявления и документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил.
Решение оформляется путем наложения соответствующей резолюции руководителем органа государственных доходов или лицом, его замещающим, на поступившем заявлении.";
в Правилах регистрации подачи документов, представляемых для завершения действия таможенной процедуры таможенного транзита, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. Межелі кеден органының уәкілетті лауазымды тұлғасы (бұдан әрі - уәкілетті лауазымды тұлға) осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылған сәттен бастап бір сағат ішінде осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша кедендік транзит кедендік рәсімінің қолданысын аяқтау үшін межелі кеден органына ұсынылатын Құжаттарды беруді тіркеу журналына (бұдан әрі - Тіркеу журналы) құжаттарды беруді тіркейді.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Егер осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттар межелі кеден органында тіркеу үшін қағаз тасымалдағышында ұсынылған жағдайда Тіркеу журналы бойынша тіркеу нөмірі, құжаттарды тіркеу күні мен уақытын уәкілетті лауазымды тұлға ұсынылған құжаттардың бірінші бетінде көрсетеді, уәкілетті лауазымды тұлғаның қолымен және жеке нөмірлі мөрінің бедерімен куәландырылады.
Егер осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттар межелі кеден органында тіркеу үшін электронды құжат түрінде ұсынылған жағдайда Тіркеу журналы бойынша тіркеу нөмірі, құжаттарды тіркеу күні мен уақыты осындай құжаттарды ұсынған тұлғаның ақпараттық жүйесіне жолданады.";
Кедендік транзит кедендік рәсімінің қолданысын аяқтаумен байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларында көрсетілген бұйрықпен бекітілген:
4-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген жағдайларда межелі кеден органының уәкілетті лауазымды тұлғасы (бұдан әрі - уәкілетті лауазымды тұлға) жазбаша еркін нысанда не электронды құжатты қалыптастыру арқылы:";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттарды тексергеннен кейін уәкілетті лауазымды тұлға ЕЭК № 170 шешімінде белгіленген тәртіппен кедендік транзит кедендік рәсімінің қолданысын аяқтайды.".
3. "Кідіртілген тауарларды өткізу, пайдалану және жою, оларды тасымалдау (тасу), қайта тиеу (тиеу, түсіру), сақтау бойынша шығыстарды, кідіртілген тауарларды өткізуге дайындалуға және өткізумен байланысты өзге де шығыстарды өтеу, сондай-ақ оларды өткізуден алынған сомаларды қайтару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 20 ақпандағы № 248 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16529 болып тіркелген, 2018 жылғы 19 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) бұйрығында:
Кідіртілген тауарларды өткізу, пайдалану және жою, оларды тасымалдау (тасу), қайта тиеу (тиеу, түсіру), сақтау бойынша шығыстарды, кідіртілген тауарларды өткізуге дайындалуға және өткізумен байланысты өзге де шығыстарды өтеу, сондай-ақ оларды өткізуден алынған сомаларды қайтару қағидаларында көрсетілген бұйрықпен бекітілген:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Уполномоченное должностное лицо таможенного органа назначения (далее – уполномоченное должностное лицо) регистрирует подачу документов в журнале регистрации подачи документов, представляемых для завершения действия таможенной процедуры таможенного транзита в таможенном органе назначения (далее – Журнал регистрации) по форме согласно приложению к настоящим Правилам, в течение одного часа с момента представления документов, указанных в пункте 3 настоящих Правил.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. В случае если документы, указанные в пункте 3 настоящих Правил, представлены для регистрации в таможенный орган назначения на бумажном носителе, регистрационный номер по Журналу регистрации, дата и время регистрации документов указываются уполномоченным должностным лицом на первых листах представленных документов, которые заверяется подписью и оттиском личной номерной печати уполномоченного должностного лица.
В случае, если документы, указанные в пункте 3 настоящих Правил, представлены для регистрации в таможенный орган назначения в виде электронного документа, регистрационный номер по Журналу регистрации, дата и время регистрации документов, направляются в информационную систему лица, представившего такие документы.";
в Правилах совершения таможенных операций, связанных с завершением действия таможенной процедуры таможенного транзита, утвержденных указанным приказом:
абзац первый пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4. В случаях, указанных в пункте 3 настоящих Правил, уполномоченное должностное лицо таможенного органа назначения (далее – уполномоченное должностное лицо) письменно в произвольной форме либо путем формирования электронного документа, уведомляет:";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. После проверки документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил, уполномоченное должностное лицо завершает действие таможенной процедуры таможенного транзита в порядке, установленном решением ЕЭК № 170.".
4. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2018 года № 248 "Об утверждении Правил реализации, использования и уничтожения задержанных товаров, возмещения расходов по их перевозке (транспортировке), перегрузке (погрузке, выгрузке), хранению, иных расходов, связанных с подготовкой к реализации и реализацией задержанных товаров, а также возврата сумм полученных от их реализации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16529, опубликован 19 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Правилах реализации, использования и уничтожения задержанных товаров, возмещения расходов по их перевозке (транспортировке), перегрузке (погрузке, выгрузке), хранению, иных расходов, связанных с подготовкой к реализации и реализацией задержанных товаров, а также возврата сумм полученных от их реализации, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Уәкілетті заңды тұлғаға кідіртілген тауарларды өткізу үшін мынадай құжаттар:
мемлекеттік кірістер органының жазбаша өтінішінің түпнұсқасы;
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кідіртілген тауарларға арналған құжаттарды қабылдап алу-тапсыру актісі;
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кідіртілген тауарлар туралы мәліметтер;
"Кедендік құжаттардың нысандары туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 260 шешімімен бекітілген нысан бойынша тауарлар және оларға арналған құжаттарды кідірту хаттамасының көшірмесі;
кедендік баждарды, салықтарды төлеуге тиісті сомасының есебі және республикалық бюджетке аудару үшін деректемелер;
кідіртілген тауарлар оның сақтауында тұрған тұлға ұсынған құжаттарды уәкілетті заңды тұлғаға берген күніне кідіртілген тауарларды тасымалдау (тасу), қайта тиеу (тиеу, түсіру), сақтау бойынша шығыстар сомасының есебі;
кідіртілген тауарларға қатысы бар мемлекеттік кірістер органының қарауындағы техникалық құжаттар, фото және бейне материалдар жолданады.".

"7. Уполномоченному юридическому лицу для реализации задержанных товаров направляются следующие документы:
оригинал письменного обращения органа государственных доходов;
акт приема-передачи документов на задержанные товары по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
сведения о задержанных товарах по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
копия протокола задержания товаров и документов на них, по форме, утвержденной решением Комиссии таможенного союза от 20 мая 2010 года № 260 "О формах таможенных документов";
расчет причитающихся к уплате сумм таможенных пошлин, налогов и реквизиты для перечисления в республиканский бюджет;
расчет сумм расходов по перевозке (транспортировке), перегрузке (погрузке, выгрузке), хранению задержанных товаров, на день передачи документов уполномоченному юридическому лицу, представленных лицом у которого задержанные товары находятся на хранении;
технические документы, фото и видеоматериалы, находящиеся в распоряжении органа государственных доходов, имеющие отношение к задержанным товарам.".