Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 993 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 қарашада № 17739 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (М.Е. Сұлтанғазиев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 13 қарашадығы
№ 993 бұйрығымен
бекітілді
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Мемлекеттік кірістер органдарының қызмет аймақтарын айқындау туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16427 болып тіркелген, 2018 жылғы 5 наурызда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 167 бұйрығында:
көрсетілген бұйрықпен айқындалған, мемлекеттік кірістер органдарының қызмет аймақтарында:
реттік нөмірі 14-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
14.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Түркістан облысының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 17-жолмен толықтырылсын:
"
17.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
Қазақстан Республикасы Шымкент қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасының шегінде
".

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 993 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 ноября 2018 года № 17739
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Султангазиев М.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр А. Смаилов
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 ноября 2018 года № 993
Перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 167 "Об определении зон деятельности органов государственных доходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16427, опубликован 5 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в зонах деятельности органов государственных доходов, определенных указанным приказом:
строку, порядковый номер 14, изложить в следующей редакции:
"
14.
Департамент государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы Туркестанской области Республики Казахстан
";
дополнить строкой, порядковый номер 17, следующего содержания:
"
17.
Департамент государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
В пределах административно-территориальной границы города Шымкент Республики Казахстан
".

2. "Қос дәліз жүйесі қолданылатын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізу орындарының тізбесін, сондай-ақ осындай тізбені қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16466 болып тіркелген, 2018 жылғы 2 наурызда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 15 ақпандағы № 192 бұйрығында:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қос дәліз жүйесі қолданылатын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізу орындарының тізбесіндегі:
реттік нөмірлері 14 және 15-жолдары мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
"Шымкент" өткізу пункті
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті "Әуежай Шымкент" кеден бекеті
15
"Нұр жолы" өткізу бекеті
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мемлекеттік кірістер Комитетінің Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті "Нұр жолы" кеден бекеті
".
реттік нөмірлері 20, 21, 22, 23 және 24-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
20
"Атамекен" өткізу пункті
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті "Атамекен" кеден бекеті
21
"Б. Қонысбаев" өткізу пункті
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мемлекеттік кірістер комитетінің Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті "Б. Қонысбаев" кеден бекеті
22
"Жібек жолы" өткізу пункті
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті "Жібек жолы" кеден бекеті
23
"Қазығұрт" өткізу пункті
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті "Қазығұрт" кеден бекеті
24
"Қапланбек" өткізу пункті
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті "Қапланбек" кеден бекеті
".
3. "Тауарды сыныптау туралы және тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді қабылдауға уәкілетті органдарды, сондай-ақ аумақтық мемлекеттік кірістер органдары белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдау жағдайын айқындау туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16486 болып тіркелген, 2018 жылғы 15 наурызда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 203 бұйрығында:
көрсетілген бұйрықпен айқындалған, тауарды сыныптау туралы және тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді қабылдауға уәкілетті органдарында:
реттік нөмірі 14-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
14.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 17-жолмен толықтырылсын:
"
17.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті
".

2. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2018 года № 192 "Об утверждении Перечня мест перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, в которых применяется система двойного коридора, а также Правил формирования такого перечня" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16466, опубликован 2 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Перечне мест перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, в которых применяется система двойного коридора, утвержденных указанным приказом:
строки, порядковые номера 14 и 15, изложить в следующей редакции:
"
14
пункт пропуска "Шымкент"
таможенный пост "Ауежай Шымкент" Департамента государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
15
пункт пропуска "Нуржолы"
таможенный пост "Нуржолы" Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
";
строки, порядковые номера 20, 21, 22, 23 и 24, изложить в следующей редакции:
"
20
пункт пропуска "Атамекен"
таможенный пост "Атамекен" Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
21
пункт пропуска "Б.Конысбаева"
таможенный пост "Б.Конысбаева" Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
22
пункт пропуска "ЖибекЖолы"
таможенный пост "ЖибекЖолы" Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
23
пункт пропуска "Казыгурт"
таможенный пост "Казыгурт" Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
24
пункт пропуска "Капланбек"
таможенный пост "Капланбек" Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
".
3. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 203 "Об определении уполномоченных органов на принятие предварительных решений о классификации товара и о происхождении товара, а также случая принятия территориальным органом государственных доходов решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16486, опубликован 15 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в уполномоченных органах на принятие предварительных решений о классификации товара и о происхождении товара, определенных указанным приказом:
строку, порядковый номер 14, изложить в следующей редакции:
"
14.
Департамент государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
";
дополнить строкой, порядковый номер 17, следующего содержания:
"
17.
Департамент государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
".