"3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі құжаттар топтамасын портал арқылы тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Порталдың жұмыс кестесі: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін қажетті зертханалық-аспаптық зерттеулерге (сынақтарға) сәйкес аккредиттелген зертханалар жүргізген зерттеулер (сынақтар) хаттамаларының электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.";

"3. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
пункты 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов через портал – 10 (десять) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги: санитарно-эпидемиологическое заключение по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью ЭЦП (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. График работы портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудового законодательства Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия протоколов исследований (испытаний), проведенные аккредитованными лабораториями в соответствии лабораторно-инструментальными исследованиями (испытаниями), необходимыми для получения санитарно-эпидемиологического заключения согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
При сдаче услугополучателем документов услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов предусмотренных настоящим пунктом и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.";

көрсетілген стандартқа 3-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі құжаттар топтамасын порталға тапсырған сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру туралы хат не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Порталдың жұмыс кестесі: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
өндірілетін тамақ өнімдері тізбесінің электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қоршаған ортаға, санитариялық қорғау аймақтарына және санитариялық-қорғаныш аймақтарға, шикізатқа және өнімге зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері жөніндегі нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

приложение 3 к указанному стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Стандарте государственной услуги "Присвоение учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета охраны общественного здоровья Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
пункты 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов на портал – 5 (пять) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги: письмо в произвольной форме о присвоении учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. График работы портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия перечня производимой пищевой продукции.
Сведения о санитарно-эпидемиологическом заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов предусмотренных настоящим пунктом и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления.";
в Стандарте государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам, на сырье и продукцию", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкімет": www.еgov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) Мемлекеттік корпорация арқылы, сондай-ақ порталға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні;
2) Мемлекеттік корпорацияға құжаттар тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
Өтініштер мен құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталардан бір күн бұрын береді.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияның: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін;
2) порталдың: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілген шекті шығарындылары мен рұқсат етілген шекті төгінділердің нормативтік құжаттамаларының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2- қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілген шекті шығарындылары мен рұқсат етілген шекті төгінділері бойынша нормативтік құжаттаманың жобасы;
порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2- қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілген шекті шығарындылары мен рұқсат етілген шекті төгінділері бойынша нормативтік құжаттама жобасының электрондық көшірмесі;

"3. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов через Государственную корпорацию, а также на портал – 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов в Государственной корпорации – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации – 20 (двадцать) минут.
День приема заявлений и документов в Государственную корпорацию не входит в срок оказания государственной услуги. Услугодатель представляет в Государственную корпорацию результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. График работы:
1) Государственной корпорации: с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудового законодательства Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед;
2) портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудового законодательства Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду,
в Государственную корпорацию:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
проект нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду;
на портал:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия проекта нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду;

2) санитариялық қорғау аймағының, санитариялық-қорғаныш аймақтарының нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
санитариялық қорғау аймағының, санитариялық-қорғаныш аймақтарының нормативтік құжаттамасының жобалары;
порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
санитариялық қорғау аймағының, санитариялық-қорғаныш аймақтарының нормативтік құжаттамасы жобасының электрондық көшірмесі;
3) шикізатқа және өнімге нормативтік құжаттаманың жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
шикізатқа және өнімге нормативтік құжаттаманың жобасы;
порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
шикізатқа және өнімге нормативтік құжаттама жобасының электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді жеке басын куәландыратын құжатты және (не нотариалды куаландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) сенімхатты көрсеткен кезде қолхат негізінде оның қызметкері жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Осы стандарттың 4-тармағында көзделген мерзім өткеннен кейін көрсетілетін қызметті алушы болмаған жағдайда Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 52 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13248 болып тіркелген) бекітілген "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызмет қағидаларына сәйкес Мемлекеттік корпорация бір ай бойы нәтижені сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оны одан әрі сақтау үшін көрсетілген қызметті берушіге тапсырады.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген жағдайда Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдайды.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметке сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақта көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон;
в Государственную корпорацию:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
проекты нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон;
на портал:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия проекта нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон;
3) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации на сырье и продукцию:
в Государственную корпорацию:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
проект нормативной документации на сырье и продукцию;
на портал:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия проекта нормативной документации на сырье и продукцию.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении документа, удостоверяющего личность и доверенности (либо его представителя по нотариально удостоверенной доверенности).
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае отсутствия услугополучателя по истечению срока, предусмотренного в пункте 4 настоящего стандарта, согласно Правилам деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан", утвержденным приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 52 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13248), Государственная корпорация обеспечивает хранение результата государственной услуги в течение одного месяца, после чего передает его услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации, услугодатель в течение одного рабочего дня направляет результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов предусмотренных настоящим пунктом и (или) документов с истекшим сроком действия работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
Министрліктің: www.mz.gov.kz;
көрсетілетін қызметті берушінің: www.kooz.mz.gov.kz;
Мемлекеттік корпорацияның: www.gov4c.kz. интернет-ресурстарында орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "I-IV патогенді топтардың микрорганизмдерімен және гельминтермен жұмыс істеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті және оның аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкімет": www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі құжаттар топтамасын порталға тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе оның сенімхат бойынша өкілі) порталға өтініш жасаған кезінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
орындалатын зерттеулер номенклатурасы, материалдық база, кадр құрамы және персоналдың кәсіптік даярлығы көрсетілген түсіндірме жазба.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақта көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.";
көрсетілген стандартқа 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген стандартқа 3-қосымша алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тамақ өнімінің жарамдылық мерзімдерін және оны сақтау шарттарын келісу туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
Министерства: www.mz.gov.kz;
услугодателя: www.kooz.mz.gov.kz;
Государственной корпорации: www.gov4c.kz.";
в Стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства и его территориальными департаментами (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи документов на портал – 10 (десять) рабочих дней.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) на портал:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
пояснительная записка с указанием выполняемой номенклатуры исследований, материальной базы, кадрового состава и профессиональной подготовки персонала.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата оказания государственной услуги.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов предусмотренных настоящим пунктом и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.";
приложение 2 к указанному стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанному стандарту исключить;
в Стандарте государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о согласовании сроков годности и условий хранения пищевой продукции", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкімет": www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі құжаттар топтамасын порталға тапсырған сәттен бастап – 7 (жеті) жұмыс күні.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Порталдың жұмыс кестесі: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
заңнамада белгіленген тәртіппен әзірленген нормативтік және (немесе) техникалық құжаттар немесе олардың жобаларының, өнімге технологиялық нұсқаулардың электрондық көшірмелері;
заңнамада белгіленген тәртіппен құзыреті бойынша органдар және ұйымдар берген өнімнің өндірісінде пайдаланылатын шикізатқа, тағам ингредиенттеріне, тағам қоспаларына, қабығына, қаптамалау материалына сапасы мен қауіпсіздігін куәландыратын құжаттардың электрондық көшірмелері ;
жарамдылық мерзімдерін негіздейтін ақпараты бар құжаттардың (өндіріс технологиясын жетілдіру, қазіргі заманғы технологиялық жабдық, қаптамалау материалы) электрондық көшірмелері;
ұлттық аккредиттеу жүйелерінде аккредиттелген халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган ведомствосының сынақ зертханалары (орталықтары) жүргізген өнімнің, шикізаттың Кеден одағы комисиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешімімен бекітілген Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімдерге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарға, Кеден одағының, Қазақстан Республикасының техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігіне зертханалық зерттеулер (сынақтар) нәтижелерінің электрондық көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күнін және уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақта көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Государственная услуга оказывается Комитетом охраны общественного здоровья Министерства и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
пункты 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов на портал – 7 (семь) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги: санитарно-эпидемиологическое заключение по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью ЭЦП (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. График работы портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии нормативных и (или) технических документов или их проекты, технологические инструкции на продукцию, разработанные в установленном законодательством порядке;
электронные копии документов, удостоверяющие качество и безопасность на сырье, пищевые ингредиенты, пищевые добавки, оболочки, упаковочный материал используемые в производстве продукции выданные органами и организациями по компетенции в установленном законодательством порядке;
электронные копии документов, содержащие информацию обоснования сроков годности (усовершенствование технологии производства, современное технологическое оборудование, упаковочный материал);
электронные копии результатов лабораторных исследований (испытаний) продукции, сырья на соответствие Единых санитарно-эпидемиологических и гигиенических требований к продукции (товарам), подлежащим санитарно-эпидемиологичекому надзору (контролю), утвержденным Решением комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 года № 299, требованиям технических регламентов Таможенного союза, Республики Казахстан, проведенных испытательными лабораториями (центрами), ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, аккредитованных в национальных системах аккредитации.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя, санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата оказания государственной услуги.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов предусмотренных настоящим пунктом и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.";
в Стандарте государственной услуги "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкімет": www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі құжаттар топтамасын порталға тапсырған сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес біліктілік санатын бере отырып маман куәлігі (бұдан әрі – куәлік) не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Порталдың жұмыс кестесі: тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
тиісті біліктілік санатын бере отырып, 5 (бес) жыл мерзімі бар куәлікті алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер;
кәсіби даярлықты бағалаудың және оны растаудың оң нәтижесінің электрондық көшірмесі;
білімі туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
соңғы 5 (бес) жыл ішінде үздіксіз кәсіби дамуға ықпал ететін іс-шараларға қатысуды растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
үміткердің соңғы 2 жыл ішіндегі есебі (үміткердің қалауы бойынша көрсеткіштердің қысқа талдамалық шолуы бар, осы мамандық үшін анағұрлым маңызды көрсеткіштер);
Қазақстан Республикасынан тыс жерде медициналық білім алған адамдар үшін білімі туралы құжаттарды тану және (немесе) нострификациялау туралы куәліктің электрондық көшірмесі;
бірінші немесе жоғары біліктілік санатын бере отырып, мерзімсіз куәлікті алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер;
кәсіби даярлықты бағалаудың және растаудың оң нәтижесінің электрондық көшірмесі;
соңғы 5 жыл ішінде үздіксіз кәсіби дамуға ықпал ететін іс-шараларға қатысуды растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
біліктілік санатын бере отырып, бұрын алынған үш сертификаттың немесе куәліктердің не біліктілік санатын беру туралы бұйрықтардан үзінділердің электрондық көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақта көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.";

"3. Государственная услуга оказывается территориальными департаментами Комитета охраны общественного здоровья Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
пункты 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов на портал – 5 (пять) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги: свидетельство специалиста с присвоением квалификационной категории согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги (далее – свидетельство), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью ЭЦП (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
" 8. График работы портала: круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
для получения свидетельства со сроком на 5 (пять) лет с присвоением соответствующей квалификационной категории:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
сведения по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия положительного результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения;
электронная копия документа об образовании;
электронная копия документов подтверждающих участие в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 (пять) лет;
электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность;
отчет претендента за последние 2 (два) года (показатели по усмотрению претендента, наиболее значимые для данной специальности, с кратким аналитическим обзором показателей);
электронная копия удостоверения о признании и (или) нострификации документов об образовании для лиц, получивших медицинское образование за пределами Республики Казахстан;
для получения бессрочного свидетельства с присвоением первой или высшей квалификационной категории:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
сведения по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия положительного результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения;
электронная копия документов подтверждающих участие в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 (пять) лет;
электронные копии ранее полученных трех сертификатов или свидетельств с присвоением квалификационной категории либо выписок из приказов о присвоении квалификационной категории.
При сдаче услугополучателем документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты, времени получения результата оказания государственной услуги.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов предусмотренных настоящим пунктом и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.";

көрсетілген стандартқа 2-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген стандартқа 3-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі, қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне кіргізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі О.А. Әбішевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
___________________ Д. Абаев
2018 жылғы "__"____________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 23 қазандағы
№ ҚР ДСМ-28 бұйрығына
1-қосымша
"Эпидемиялық маңыздылығы
жоғары объектінің халықтың
санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілерге
және гигиеналық нормативтерге
сәйкестігі (сәйкес еместігі)
туралы санитариялық-
эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Cанитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін қажетті зертханалық-аспаптық зерттеулер (сынақтар)
Зерттеулер (сынақтар) түрлері
Өлшеу немесе сынама алу орны
1. Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту объектілері:
Микроклиматты зерттеу: температурасы, салыстырмалы ылғалдық
Киім шешетін бөлме, ойын, жатын бөлмелер, музыка (спорт) кабинеттері медициналық үй-жайлар, изолятор, бассейндер (бар болған кезде)
Суды зерттеу:

приложение 2 к указанному стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанному стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде, на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Абишева О.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации
и коммуникаций
Республики Казахстан
_________________ Д. Абаев
"__" ___________ 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ -28
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача санитарно-
эпидемиологического заключения
о соответствии (несоответствии)
объекта высокой эпидемической
значимости нормативным
правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения и
гигиеническим нормативам"
Лабораторно-инструментальные исследования (испытания), необходимые для получения санитарно-эпидемиологического заключения
Виды исследований (испытаний)
Место замеров или отбора проб
1. Объекты дошкольного воспитания и обучения:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
Раздевальные, игровые, спальни, музыкальные (спортивные) кабинеты медицинские помещения, изолятор, бассейны (при наличии)
Исследование воды:

1) орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде су құбыры жүйесінен алынатын су (бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулер)
су тарату крандары –.ғимаратқа судың кіру және шығу орындары;
ас блогы (бөлек блокта орналасқан кезде)
2) орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде жергілікті сумен жабдықтау көздерінен алынған ауыз су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық зерттеулер)
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар, бұлақтар, су тарату крандары
3) бар болған кезде жабық жүзу бассейндерінен және ванналардан алынған су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулер)
екі нүктеде – бассейн ваннасының тайыз және терең бөліктерінде су айдыны бетінен 25-30 сантиметр (бұдан әрі – см) тереңдікте, сүзгіден кейінгі су
Электромагниттік, электростатистикалық өрістердің кернеуі
Копьютерлік және мультимедиялық кабинеттер (жұмыс орындарында)
Жасанды жарықтандыру деңгейі
Ойын үй-жайлары, оқу кабинеттері, музыка, спорт залы, медициналық үй-жайлар
2. Білім беру және тәрбиелену объектілері, білім алушылар мен тәрбиеленушілер тұратын орындар:
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдық,
Қабылдау бөлмелері, жатын бөлмелер, оқу үй-жайлары, шеберханалар, спорт және музыка залдары, медициналық кабинеттер, демалуға және ұйықтауға арналған үй-жайлар, компьютерлік сыныптар
Суды зерттеу:
1) орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде су құбырлары жүйесінен алынатын су (бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулер)
су тарату крандары - ғимаратқа судың кіру және шығу орындары, ас блогында (бөлек блокта орналасқан кезде)
2) орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде жергілікті сумен жабдықтау көздерінен алынған ауыз су (бактериологиялық, санитариялық-химиялық зерттеулер)
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары
3) бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулерге су
жабық жүзу бассейндерінен және ванналардан(бар болған кезде)
Физикалық факторларды зерттеу:
1) электромагниттік және электростатикалық өрістердің кернеуі, шу
компьютерлік және мультимедиялық сыныптар, кабинеттер (жұмыс орындарында)
2) жасанды жарықтандыру деңгейі
оқу үй-жайлары, зертханалар, шеберханалар, өзін-өзі дайындау бөлмесі, оқу залы, медициналық кабинет
3. Балаларды сауықтыру, санаториялық, сауықтыру объектілері, базалар, демалу орындары:
жергілікті сумен жабдықтау көздерінен (орталықтандырылған, құдықтар, ұңғымалар, каптаждар) алынған ауыз суды бактериологиялық санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
ас блогы
суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық, вирусологиялық зерттеу
жабық жүзу бассейндері, ванналар, жағажайлар (болған жағдайда)
паразитологиялық, бактериологиялық көрсткіштерге
Топырақ, құм

1) вода из водопроводной системы (бактериологические и санитарно-химические исследования) – при централизованном водоснабжении
водоразборные краны - ввод и вывод в здании, пищеблок (при расположении в отдельном блоке)
2) вода питьевая из местных источников водоснабжения (бактериологические, санитарно-химические) – при децентрализованном водоснабжении
Колодцы, скважины, каптажи, родники, водоразборные краны.
3) вода из закрытых плавательных бассейнов и ванн (бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования) – при наличии
в двух точках – мелкой и глубокой частях ванны бассейна на глубине 25-30 сантиметров (далее – см) от поверхности зеркала воды, вода после фильтра
Напряженность электромагнитного поля, электростатического поля
компьютерные и мультимедийные классы, кабинеты (на рабочих местах)
Уровень искусственной освещенности
игровые помещения, учебные кабинеты, музыкальный, спортивный зал, медицинские помещения
2. Объекты образования и воспитания, мест проживания обучающихся и воспитанников:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
Приемные комнаты, спальни, учебные помещения, мастерские, спортивные и музыкальные залы, медицинские кабинеты, помещения для отдыха и сна, компьютерные классы
Исследование воды:
1) вода из водопроводной системы (бактериологические и санитарно-химические исследования) – при централизованном водоснабжении
водоразборные краны – ввод и вывод в здании, на пищеблоке (при расположении в отдельном блоке)
2) вода питьевая из местных источников водоснабжения (бактериологические, санитарно-химические) - при децентрализованном водоснабжении
колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны.
3) вода на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
из закрытых плавательных бассейнов и ванн (при наличии)
Исследования физических факторов:
1) напряженность электромагнитного, электростатического поля шум
Компьютерные и мультимедийные классы, кабинеты (на рабочих местах)
2) уровень искусственной освещенности
учебные помещения, лаборатории, мастерские, комнаты самоподготовки, читальный зал, медицинский кабинет
3. Детские оздоровительные, санаторные, оздоровительные объекты, базы, места отдыха:
Вода питьевая из местных источников водоснабжения (централизованные, колодцы, скважины, каптажи) на бактериологические, санитарно-химические показатели
пищеблоки
Вода на бактериологические, санитарно-химические, вирусологические, паразитологические исследования
закрытые плавательные бассейны, ванны, пляжи (при наличии)
паразитологические, бактериологические показатели
почва, песок

4. Балалардың сүт асүйлері:
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
ғимаратқа кіру және шығу орындарындағы су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде);
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Микроклиматты зерттеу: температура, салыстырмалы ылғалдық
өндірстік үй-жайлар, қойма үй-жайлары
5. Қоғамдық тамақтандыру объектілері:
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдық, ауа қозғалысының жылдамдығы (жылдың салқын кезеңінде)
өндірістік үй-жайлар, қойма үй-жайлары
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
су тарату крандары - ғимаратқа кіру және шығу орындары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде);
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Тоңазытқыш және технологиялық жабдықтар жұмыс істеген кезде желдету жабдығынан болатын шу (кіріктіріліп-жапсарлас салынған үй-жайларда)
желдету қондырғылары, жабдықтары орналасқан жерлерде
6. Сауда объектілері:
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдық, ауа қозғалысының жылдамдығы (жылдың салқын кезеңінде)
қойма үй-жайлары
7. Тамақ өнімдерін өндіру, өңдеу объектілері:
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдық, ауа қозғалысының жылдамдығы
өндірстік үй-жайлар, қойма үй-жайлары
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
су тарату крандары ғимаратқа кіру және шығу орындары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде);
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
8. Денсаулық сақтау объектілері:
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдық
Режимі ерекше үй-жайлар: операциялық, емшара бөлмесі, манипуляциялық, стерилдеу бөлімшелері, жаңа туған нәрестелерге арналған палаталар, босандырудан кейінгі палаталар, бокстар, реанимация залдары, қарқынды терапия палаталары
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
су тарату крандары - ғимаратқа кіружәне шығу орындары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде);
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Жарықтандыруды өлшеу
Режимі ерекше үй-жайлар: операциялық, емшара, манипуляциялық, бейінді мамандардың қабылдау кабинеттері (офтальмолог, хирург, акушер-гинеколог, травматолог, стоматолог), жаңа туған нәрестелерге арналған палаталар, реанимация залдары, қарқынды терапия палаталар, қан дайындау үй-жайлары
Шу деңгейін өлшеу
операциялық үй-жайлар
Электромагниттік және иондалмаған сәулеленуді өлшеу
физиотерапиялық, диагностикалық кабинеттердегі жұмыс орындарында
Дозиметриялық өлшеу
иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеген кезде, аралас үй-жайлар мен аумақтар

4. Детские молочные кухни:
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны - ввод и вывод в здании (при централизованном водоснабжении;
колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении).
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
производственные помещения, складские помещения
5. Объекты общественного питания:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность, скорость движения воздуха (в холодный период года)
производственные помещения, складские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны - ввод и вывод в здании (при централизованном водоснабжении;
колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении).
Шум от вентиляционного оборудования, при работе холодильного и технологического оборудования (во встроенно-пристроенных помещениях
места размещения вентиляционных установок, оборудования
6. Объекты торговли:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность, скорость движения воздуха (в холодный период года)
складские помещения
7. Объекты по переработке, производству пищевой продукции:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность, скорость двиижения воздуха
производственные, помещения, складские помещения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны – ввод и вывод в здании (при централизованном водоснабжении;
колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении).
8. Объекты здравоохранения:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
Помещения с особым режимом: операционные, процедурные, манипуляционные, стерилизационные отделения, палаты новорожденных, послеродовые палаты, боксы, реанимационные залы, палаты интенсивной терапии
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
водоразборные краны - ввод и вывод в здании (при централизованном водоснабжении;
колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении).
Измерение освещенности
помещения с особым режимом: операционные, процедурные, манипуляционные, кабинеты приема узких специалистов (офтальмолог, хирург, акушер-гинеколог, травматолог, стоматолог) палаты новорожденных, реанимационные залы, палаты интенсивной терапии, помещения изготовления крови
Уровень шума
операционные
Измерение электромагнитного и неионизирующих излучений
на рабочих местах в физиотерапевтических, диагностических кабинетах
Дозиметрические измерения
при работе с источниками ионизирующего излучения рабочие места, смежные помещения и территория

9. Дәрілік заттарды дайындау объектілері:
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдық
ассистенттік, дәріханалық ыдысты стерилдеу, дистилляциялау, өлшеп-орау, асептикалық жағдайларда дәрілік нысандарды дайындау үй-жайлары, сақтау үй-жайлары
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
су тарату крандары - ғимаратқа кіру және шығу орындары
Жарықтандыруды өлшеу
ассистенттік, дәріханалық ыдысты стерилдеу, дистилляциялау, өлшеп-орау, асептикалық жағдайларда дәрілік нысандарды дайындау үй-жайлары, сақтау үй-жайлары
10. Емдеу-косметологиялық объектілер, сұлулық салондары, косметологиялық орталықтар:
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулерге зерттеу
су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде);
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде).
Жарықтандыруды өлшеу
жұмыс орындары
Электормагниттік өрістер деңгейі
Солярий (болған жағдайда)
11. Өндірістік объектілер:
Микроклимат параметрлерін зерттеу
жұмыс орындары
Физикалық факторлар және иондалмаған сәулелену параметрлерін зерттеу
сәулелену көздері мен физикалық факторлар болған кезде жұмыс орындары
Дозиметриялық өлшеулер
иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеген кезде жұмыс орындары
Жұмыс аймағы ауасының параметрлерін зерттеу
жұмыс орындары (зиянды химиялық заттардың көздері болған кезде)
12. Радиотехникалық объектілер:
Электромагниттік өрістер деңгейі
өндірістік үй-жайлар, санитариялық- қорғаныш аймағының шекарасы, құрылысты шектеу аймағы
13. Радиациялық қауіпті объектілер:
Физикалық факторлар және иондалмаған сәулелену параметрлерін зерттеу
сәулелену көздері және физикалық факторлар болған кезде жұмыс орындары
Дозиметриялық өлшеулер
жұмыс орындары, аралас үй-жайлар, ұйымның аумағы
14. Көлік құралдары:
Микроклимат параметрлерін зерттеу
жұмыс және жолаушылар орындары (бар болған кезде)
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттеу
конструкциясында сумен жабдықтау жүйесі көзделген көлік құралдары үшін
Физикалық факторлар және иондалмаған сәулелену параметрлерін зерттеу
жұмыс және жолаушылар орындары (бар болған кезде)
Көлік құралдары үй-жайларының ауасындағы зиянды заттарды зерттеу
жұмыс және жолаушылар орындары (бар болған кезде)
15. Шаруашылық- ауыз сумен жабдықтау объектілері:
Суды зерттеу: бактериологиялық, санитариялық-химиялық және парзитологиялық зерттеулер
су алу нүктелері
Суды радиологиялық зерттеу
сумен жабдықтаудың жаңа көздері үшін
16. Су объектілері (мәдени-тұрмыстық мақсаттағы) демалыс орындары:
Суды зерттеу: бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулер
пайдалану орындары
Топырақты паразитологиялық зерттеулер
жағажайлар (бар болған кезде)

9. Объекты по изготовлению лекарственных средств
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
ассистентская, стерилизационная аптечной посуды, дистилляционная, фасовочная, помещения для изготовления лекарственных форм в асептических условиях, помещения хранения
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
водоразборные краны - ввод и вывод в здании
Измерение освещенности
ассистентская, стерилизационная аптечной посуды, дистилляционная, фасовочная, помещения для изготовления лекарственных форм в асептических условиях, помещения хранения
10. Лечебно-косметологические объекты, салоны красоты, косметологические центры
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические исследования
водоразборные краны (при централизованном водоснабжении); колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении
Измерение освещенности
рабочие места
Уровень электромагнитных полей
солярий (при наличии)
11. Производственные объекты:
Исследования параметров микроклимата
рабочие места
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие места, при наличии источника физических факторов
Дозиметрические измерения
рабочие места, при работе с источниками ионизирующего излучения
Исследования параметров воздуха рабочей зоны
рабочие места (при наличии источников вредных химических веществ)
12. Радиотехнические объекты:
Уровень электромагнитных полей
производственные помещения, граница санитарно-защитной зоны, зоны ограничения застройки
13. Радиационно-опасные объекты:
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие места, при наличии источника физических факторов
Дозиметрические измерения
рабочие места, смежные помещения, территория организации
14. Транспортные средства:
Исследования параметров микроклимата
рабочие и пассажирские (при наличии) места
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
для транспортных средств, конструкцией которых предусмотрена система водоснабжения
Исследования параметров физических факторов и неионизирующего излучения
рабочие и пассажирские (при наличии) места
Исследование вредных веществ в воздухе помещений транспортных средств
рабочие и пассажирские (при наличии) места
15. Объекты хозяйственно-питьевого водоснабжения:
Исследование воды: на бактериологические и санитарно –химические, паразитологические исследования
точки забора воды
Радиологическое исследование воды
для новых источников водоснабжения
16. Водные объекты (культурно-бытового назначения), места отдыха
Исследование воды: на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
места пользования
Почва на паразитологические исследования
пляжи (при наличии)

17. Тамақ өнімдерін, көтерме сақтау объектілері, химиялық заттар мен өнімдерді, агрохимикаттарды және пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауға арналған қоймалар, вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, дезинфекция, дезинсекция, дератизация құралдары мен препараттарын сақтау және тасымалдау объектілері:
Микроклиматты зерттеу:
температурасы, салыстырмалы ылғалдық
Жұмыс орындары
Жарықтандыруды өлшеу
жұмыс орындары
18. Вахталық кенттер:
Микроклиматты зерттеу:
температурасы, салыстырмалы ылғалдық
тұрғын бөлмелер, демалыс үй-жайлары
Суды зерттеу: бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулер
су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде);
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
19. Әлеуетті қауіпті химиялық және биологиялық заттарды пайдаланатын зертханалар
Микроклиматты зерттеу:
температурасы, салыстырмалы ылғалдық
зерттеулерге арналған үй-жайлар, жұмыс орындары
Жарықтандыруды өлшеу
жұмыс орындары
20. Спорттық- сауықтыру мақсатындағы объектілер, бассейндер, моншалар, сауналар
Суды бактериологиялық және санитариялық-химиялық зерттеулер
су тарату крандары (орталықтандырылған сумен жабдықтау кезінде);
құдықтар, ұңғымалар, каптаждар және бұлақтар, су тарату крандары (орталықтандырылмаған сумен жабдықтау кезінде)
Суды бактериологиялық, санитариялық-химиялық, паразитологиялық зерттеулер
жабық жүзу бассейндерінен және ванналардан (болған жағдайда)
Микроклиматты зерттеу:
температура, салыстырмалы ылғалдық, ауа қозғалысының жылдамдығы
Вестибюль, гардероб, киім шешетін бөлме, жуынатын бөлме, себезгі, булау бөлмесі, жұмыскерелерге арналған тұрмыстық үй-жайлар
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 23 қазандағы
№ ҚР ДСМ - 28 бұйрығына
2-қосымша
"I-IV патогенді топтардың
микрорганизмдерімен және
гельминтермен жұмыс істеуге
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
нысан
__________________________
басшысының тегі, аты,
әкесінің аты (болған кезде)
__________________________
мемлекеттік органның атауы
__________________________
өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған кезде),
__________________________
бизнес сәйкестендіру нөмірі
__________________________
өтініш берушінің мекенжайы
__________________________
өтініш берушінің
байланыс телефоны
Өтініш
Сізден __________________________________________________________________
аудан, көше, үй, пәтер
мекенжайы бойынша орналасқан ___________________________________________
объектінің атауы
тексеруді және І, II III, ІV (қажеттісін көрсету керек) патогенді топтардың
микроорганизмдерімен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы
күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):
1.
2.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 23 қазандағы
№ ҚР ДСМ - 28 бұйрығына
3-қосымша
"Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
____________________________
мемлекеттік органның атауы,
басшысының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
басшысына
____________________________
кімнен______________________
көрсетілетін қызметті
алушының, тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған кезде)
____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі
тұрғылықты мекенжайы,
байланыс телефоны
Өтініш
Сізден_________________________________________________________________
(мамандық атауы)
мамандығы бойынша________________________біліктілік санатын беру туралы куәлік беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
______________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
20__жылғы " " ______________________
(толтырылған күні)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2018 жылғы 23 қазандағы
№ ҚР ДСМ-28 бұйрығына
4-қосымша
"Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
мамандар үшін біліктілік
санатын беру туралы куәлікті
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
Мәліметтер нысаны

17. Объекты оптового хранения пищевой продукции, склады для хранения химических веществ и продукции, агрохимикатов и пестицидов (ядохимикатов), объекты хранения и транспортировки вакцин и других иммунобиологических препаратов, средств и препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
Рабочие места
Измерение освещенности
Рабочие места
18. Вахтовые поселки:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
жилые комнаты, помещения для отдыха
Исследование воды: на бактериологические и санитарно -химические исследования
водоразборные краны (при централизованном водоснабжении); колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении
19. Лаборатории использующие потенциально-опасные химические и биологические вещества:
Исследование микроклимата:
температура, относительная влажность
помещения для исследований, рабочие места
Измерение освещенности
рабочие места
20. Объекты спортивно-оздоровительного назначения, бассейны, бани, сауны
Исследование воды на бактериологические и санитарно-химические показатели
водоразборные краны (при централизованном водоснабжении); колодцы, скважины, каптажи, и родники, водоразборные краны (при децентрализованном водоснабжении
Исследование воды на бактериологические, санитарно-химические, паразитологические исследования
из закрытых плавательных бассейнов и ванн
(при наличии)
Исследование микроклимата: температура, относительная влажность, скорость движения воздуха
Вестибюль, гардероб, раздевальные, помывочные, душевые, парильни, бытовые помещения для работников
Приложение 2
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ - 28
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на работу с
микроорганизмами I-IV групп
патогенности и гельминтами"
форма
___________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) руководителя
___________________________
наименование государственного органа
от _________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя
___________________________
бизнес-идентификационный номер
___________________________
адрес заявителя
___________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас обследовать и выдать разрешение на работу с микроорганизмами I, II, III,
IV (нужное указать) группы патогенности и гельминтами ______________________________
________________________________________________________________________________
наименование объекта расположенного по адресу:
________________________________________________________________________________
район, улица, дом, квартира Согласен на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подпись
число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
Приложение 3
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ - 28
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о
присвоении квалификационной
категории для специалистов в
сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения"
форма
Руководителю
____________________________
наименование государственного органа,
фамилия, имя, отчество
(при наличии)
руководителя от
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии)
услугополучателя,
____________________________
индивидуальный
идентификационный номер
____________________________
адрес проживания, контактный телефон
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о присвоении квалификационной категории по
специальности ___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование специальности)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах. _________________________________________
(подпись услугополучателя)
"___"_____________20__года
(дата заполнения)
Приложение 4
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 октября 2018 года
№ ҚР ДСМ-28
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории
для специалистов в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения"
Форма сведений

1. Білімі
2. Диплом нөмірі
3. Диплом сериясы
4. Білім беру ұйымының толық атауы
5. Түскен жылы
6. Аяқтаған жылы
7. Диплом бойынша мамандығы
8. Диплом бойынша біліктілігі
9. Дипломды нострификациялау (қажет болған жағдайда)
10. Қайта даярлау жөніндегі куәліктің нөмірі
11. Қайта даярлау мамандығы
12. Білім беру ұйымының атауы
13. Оқыту көлемі сағатпен
14. Оқытудың басталуы
15. Оқытудың аяқталуы
Өтініш берілген мамандық бойынша санат берілген қолданыстағы маман сертификатының (куәлігінің) мәліметтері
16. Берілген күні
17. Әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды
18. Берген орган
19. Сертификаттың (куәліктің) қолданылу мерзімі
20. Мамандығы
21. Біліктілік санаты
Қазіргі жұмыс орны туралы мәліметтер
22. Өтініш берілген мамандығы бойынша жұмыс өтілі
23. Жалпы медициналық жұмыс өтілі
24. Қазіргі кездегі жұмыс орны
25. Атқаратын лауазымы
Өтініш берілген мамандығы бойынша еңбек қызметі:
Қабылданған күні
Босатылған күні
Жұмыс орны
Атқаратын лауазымы
бұйрық №
Бұйрықтың шығарылған күн
Үміткердің өтініш берілген мамандығы бойынша үздіксіз кәсіптік дамуға ықпал ететін іс-шараларға қатысуы туралы ақпарат.
26. Соңғы 5 жыл ішінде жинақталған сынақ бірліктерінің жалпы саны (негізгі және қосымша сынақ бірліктері).
27. Өтініш берілген мамандығы бойынша соңғы 5 жыл ішінде жинақталған негізгі сынақ бірліктерінің саны:
1) өтініш берілген мамандық бойынша біліктілікті арттыру туралы куәлігі туралы мәліметтер;
2) біліктілікті арттыру туралы куәлік нөмірі;
3) циклдің атауы;
4) білім беретін ұйымның атауы;
5) оқудың басталуы;
6) оқудың аяқталуы;
7) оқу көлемі сағатпен.
28. Мамандығы бойынша соңғы 5 жыл ішінде жинақтаған қосымша сынақ бірліктерінің саны:
уәкілетті мемлекеттік орган бекітетін жоғары және орта медициналық білімі бар мамандар үшін санат беру кезінде сынақ бірліктерін қайта есептеу жүйесіне сәйкес өтініш берілген мамандығы бойынша іс-шаралардан өткенін куәландыратын құжат туралы мәліметтер (барлық іс-шараларды, оқу тақырыбының атауын, білім беретін ұйымның атауын, оқудың басталуын, оқудың аяқталуын, оқу көлемін сағатпен немесе сынақ бірліктерімен атап көрсету).
Бастапқы есепке алу құжаттамаларының деректеріне сәйкес үміткердің өтініш берілген мамандығы бойынша статистикалық көрсеткіштері көрстілген соңғы екі жылдағы есебі (үміткердің қалауы бойынша осы мамандық үшін ең маңызды, көрсеткіштерге қысқаша талдамалы шолу жасалған көрсеткіштер. Көлемі 1 файлдан артық болмайтын мәтіндік есеп).
Статистикалық көрсеткіштер:
Көрсеткіштер (көлем, сапа және тиімділік индикаторлары)
20___ жыл
20___ жыл

1. Образование;
2. Номер диплома;
3. Серия диплома;
4. Полное наименование организации образования;
5. Год поступления;
6. Год окончания;
7. Специальность по диплому;
8. Квалификация по диплому;
9. Нострификация диплома (при необходимости)
Сведения об удостоверении по переподготовке по заявляемой специальности:
10. Номер удостоверения по переподготовке;
11. Специальность переподготовки;
12. Название обучающей организации;
13. Объем обучения в часах;
14. Начало обучения;
15. Окончание обучения;
Сведения действующего сертификата (свидетельства) специалиста с присвоением категории по заявляемой специальности:
16. Дата выдачи;
17. Номер и код административного документа/регистрационный номер;
18. Орган выдавший;
19. Срок действия сертификата (свидетельства);
20. Специальность;
21. Квалификационная категория;
Сведения о настоящем месте работы:
22. Стаж работы по заявляемой специальности;
23. Общий медицинский стаж;
24. Место работы в настоящее время;
25. Занимаемая должность.
Трудовая деятельность по заявляемой специальности:
Дата приема
Дата увольнения
Место работы
Занимаемая должность
№ приказа
Дата издания приказа
Информация об участии претендента в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию по заявляемой специальности:
26. Общее количество зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет (основных и дополнительных зачетных единиц);
27. Количество основных зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет по заявляемой специальности:
1) сведения о свидетельстве повышения квалификации по заявляемой специальности;
2) номер свидетельства о повышении квалификации;
3) наименование цикла;
4) название обучающей организации;
5) начало обучения;
6) окончание обучения;
7) объем обучения в часах.
28. Количество дополнительных зачетных единиц, накопленных за последние 5 лет по специальности:
сведения о документе, свидетельствующем о прохождении мероприятий по заявляемой специальности в соответствии системой пересчета зачетных единиц при присвоении категории для специалистов с высшим и со средним медицинским образованием, утверждаемом уполномоченным государственным органом (перечислить все мероприятия, наименование темы обучения, название обучающей организации, начало обучения, окончание обучения, объем обучения в часах или зачетных единицах).
Отчет претендента за последние 2 года по заявляемой специальности, согласно данным первичной учетной документации с указанием статистических показателей (показатели по усмотрению претендента, наиболее значимые для данной специальности, с кратким аналитическим обзором показателей. Текстовой отчет объемом не более 1 файла)
Статистические показатели
Показатели (объема, индикаторов качества и эффективности)
20___ год
20___ год