"Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингісін жүргізу жөніндегі әдістемені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 11 сәуірдегі № 149 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2018 жылғы 21 қарашадағы № 75 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 23 қарашада № 17770 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 14 сәуірдегі № 40 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 14.04.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингісін жүргізу жөніндегі әдістемені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 11 сәуірдегі № 149 бұйрығына (2018 жылғы 20 сәуірде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16787 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 27 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингісін жүргізу жөніндегі әдістемеде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мен "Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Институт) арасында жасалған шарт негізінде Қазақстан Республикасының өңірлерінде рейтинг жүргізу бойынша зерттеу жүргізіледі, ол мынадай 2 кезеңді қамтиды:
1) Қазақстан Республикасы өңірлеріндегі рейтинг әдіснамасының имплементациясы, бұл ретте:
осы Әдістемеге 1-қосымшада көрсетілген облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары, аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар респонденттерінің іріктемесіне сәйкес өңірлерде кәсіпкерлерге пікіртерім жүргізу арқылы далалық зерттеу жүргізу;
Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 24 қарашадағы № 590 Жарлығымен бекітілген Бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингінің нәтижелері бойынша арнайы сыйлық беру қағидаларына сәйкес осы Әдістемеде пайдаланылатын статистикалық деректерді жинақтау жүргізіледі.
2) пікіртерімдік және статистикалық деректердің нәтижелері бойынша облыстарды, Астана, Алматы және Шымкент қалаларын және жеке аудандар мен облыстың маңызы бар қалаларды бизнесті жүргізу жеңілдігі бойынша саралау (рейтингіні дайындау) рейтингісі бойынша қорытынды шығарылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 апреля 2018 года № 149 "Об утверждении Методики по проведению рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 ноября 2018 года № 75. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 ноября 2018 года № 17770. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 14 апреля 2021 года № 40.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 14.04.2021 № 40 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 апреля 2018 года № 149 "Об утверждении Методики по проведению рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 20 апреля 2018 года № 16787, опубликован 27 апреля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов) следующие изменения:
в Методике по проведению рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса, утвержденной указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. На основании заключенного договора между Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – Министерство) и акционерным обществом "Институт экономических исследований" (далее – Институт) проводится исследование по проведению рейтинга в регионах Республики Казахстан, которое включает в себя 2 этапа:
1) имплементация методологии рейтинга в регионах Республики Казахстан при котором проводится:
проведение полевого исследования путем опроса предпринимателей в регионах согласно выборке респондентов областей, городов Астана, Алматы и Шымкент, районов, городов областного значения, указанных в приложении 1 к настоящей Методике;
сбор статистических данных, используемых в настоящей Методике в соответствии с Правилами присуждения специальной премии по результатам рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 24 ноября 2017 года № 590.
2) подведение итогов по рейтингу:
Ранжирование (подготовка рейтинга) областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, и отдельно районов и городов областного значения по легкости ведения бизнеса по результатам опросных и статистических данных.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Рейтинг екі деңгейге бөлінеді:
облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларын салыстыру;
аудандар мен облыстық маңызы бар қалаларды (облыстардың әкімшілік орталықтарын қоса алғанда) салыстыру.";
10-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) осы Әдістемеге 3-қосымшаға сәйкес облыстар және Астана, Алматы және Шымкент қалалары, аудандар мен облыстық маңызы бар қалаларға арналған статистикалық көрсеткіштерді таратып жазу бойынша мемлекеттік органдар мен ұйымдарға сұрау салулар жіберу арқылы алынған статистикалық деректер ақпарат көздері болып табылады.";
12-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар үшін пайдаланылатын статистикалық деректер:
1) ШОК-тан түсетін салық аударымдары көлемінің базалық 2015 жылға қарағандағы өсу индексі;
2) есепті кезеңдегі жұмыс істеп тұрған ШОК субъектілері санының өткен жылмен салыстырғандағы пайыздық өсу қарқыны;
3) 100 жұмыс істеп тұрған кәсіпкерлік субъектілеріне келетін тексерулер саны;
4) 100 ШОК-қа келетін ШОК-тың мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқаруға, қоғамдық бірлестіктерге, ұйымдарға, лауазымды адамдар мен мемлекеттік қызметшілерге талап-арыздары бойынша жеңіп шыққан сот істерінің саны.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалалары үшін қорытынды рейтингілік балды есептеу облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының статистикалық деректерінің және облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары, аудандар, облыстық маңызы бар қалалардың пікіртерім деректерінің негізінде қалыптастырылады.
Аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар үшін қорытынды рейтингілік балды есептеу аудандар мен облыстық маңызы бар қалалардың статистикалық деректері және аудандар мен облыстық маңызы бар қалалардың пікіртерім деректерінің негізінде қалыптастырылады.".
Осы Әдістемеге 1-қосымшада тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары, аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар респонденттерінің іріктемесі";
Осы Әдістемеге 3-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электронды түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

"7. Рейтинг подразделяется на 2 уровня:
сравнение областей и городов Астана, Алматы и Шымкент;
сравнение районов и городов областного значения (включая административные центры областей).";
подпункт 2) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"2) статистические данные, полученные путем направления запросов в государственные органы и организации, по расшифровке статистических показателей для областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения согласно приложению 3 к настоящей Методике.";
часть вторую пункта 12 изложить в следующей редакции:
"Статистические данные, используемые для районов и городов областного значений:
1) индекс роста объема налоговых отчислений от МСП к базовому 2015 году;
2) темп роста количества действующих субъектов МСП за отчетный период по сравнению с предыдущим годом, в процентах;
3) количество проверок на 100 действующих субъектов предпринимательства;
4) количество выигранных судебных дел по искам МСП к государственным органам, местному самоуправлению, общественным объединениям, организациям, должностным лицам и государственным служащим на 100 субъектов предпринимательства.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Расчет итогового рейтингового балла для областей и городов Астана, Алматы и Шымкент формируется на основе статистических данных областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и опросных данных областей, городов Астана, Алматы и Шымкент, районов, городов областного значения.
Расчет итогового рейтингового балла для районов и городов областного значения формируется на основе статистических данных районов и городов областного значения и опросных данных районов и городов областного значения.".
в приложении 1 к настоящей Методике:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Выборка респондентов областей, городов Астана, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения";
приложение 3 к настоящей Методике изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу;
2. Департаменту государственной поддержки предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
Е. Дәленов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 21 қарашадағы
№ 75 бұйрығына
қосымша
Бизнесті жүргізу жеңілдігі
бойынша өңірлер мен қалалар
рейтингісін жүргізу жөніндегі
әдістемеге 3-қосымша
Облыстар және Астана, Алматы және Шымкент қалаларына арналған статистикалық көрсеткіштерді таратып жазу
Облыстар және Астана, Алматы және Шымкент қалаларына арналған статистикалық көрсеткіштер
Дереккөздер
Ескертпе
1.
шағын және орта кәсіпкерлік (бұдан әрі – ШОК) субъектілерінен түсетін салық аударымдары көлемінің базалық жылға (2015) қарағандағы өсу индексі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – ҚР Қаржымині МКК)
2.
есепті жылдағы шағын, орта кәсіпорындардың негізгі капиталға салатын инвестицияларының өткен жылмен салыстырғандағы пайыздық өсу қарқыны
ҚР ҰЭМ Статистика комитеті (бұдан әрі – ҚР ҰЭМ СК)
3.
есепті кезеңдегі шикізаттық емес сектор кәсіпорындарының негізгі капиталға салатын сыртқы инвестицияларының өткен жылмен салыстырғандағы пайыздық өсу қарқыны
ҚР ҰЭМ СК
4.
ШОК субъектілерін қолдауға жергілікті бюджеттен бөлінетін қаражат көлемінің өсу қарқыны
Жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі – ЖАО)
Бұл көрсеткіште ШОК-ты жергілікті бюджет есебінен қолдаудың жергілікті бағдарламалары шеңберінде кәсіпкерлерді мемлекеттік қолдау қарастырылады.
5.
есепті кезеңдегі жұмыс істеп тұрған ШОК-та жұмыспен қамтылғандар санының өткен жылмен салыстырғандағы пайыздық өсу қарқыны
ҚР ҰЭМ СК
6.
есепті кезеңдегі ШОК субъектілерінің өнім шығару көлемінің нақты мәнінің өткен жылмен салыстырғандағы пайыздық өсу қарқыны
ҚР ҰЭМ СК
7.
есепті кезеңдегі жұмыс істеп тұрған ШОК субъектілері санының өткен жылмен салыстырғандағы пайыздық өсу қарқыны
ҚР ҰЭМ СК
8.
заңды тұлғалар үшін мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтер үлесінің өсу қарқыны
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Бұл көрсеткіште ЖАО заңды тұлғаларға ұсынатын қызметтері қарастырылады.
9.
жұмыс істеп тұрған 1000 ШОК субъектісіне келетін тексерулер санының өсу қарқыны
Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы (бұдан әрі – ҚР БП)
Бұл көрсеткіште ШОК субъектілеріне қатысты тексерулер тағайындау туралы ҚР БП Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – ҚР БП ҚСжАЕК) тіркелген актілер қарастырылады
10.
ШОК-тың мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқаруға, қоғамдық бірлестіктерге, ұйымдарға, лауазымды тұлғалар мен мемлекеттік қызметшілерге талап-арыздары бойынша 1000 ШОК-қа келетін жеңіп шыққан сот істері санының өсу қарқыны
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты (бұдан әрі – ҚР ЖС)
Бұл көрсеткіш шеңберінде келесі істер қаралады:

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Даленов
Приложение
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 ноября 2018 года № 75
Приложение 3
к Методике по проведению
рейтинга регионов и городов
по легкости ведения бизнеса
Расшифровка статистических показателей для областей и городов Астана, Алматы и Шымкент
Статистические показатели для областей и городов Астана, Алматы и Шымкент
Источники данных
Примечание
1.
индекс роста объема налоговых отчислений от субъектов малого и среднего предпринимательства (далее – МСП) к базовому году (2015)
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – КГД МФ РК)
2.
темп роста инвестиций в основной капитал малых, средних предприятий, за отчетный период по сравнению с предыдущим годом, в процентах
Комитет по статистике МНЭ РК (далее – КС МНЭ РК)
3.
темп роста внешних инвестиций в основной капитал предприятий несырьевого сектора, за отчетный период по сравнению с предыдущим годом, в процентах
КС МНЭ РК
4.
темпы роста объема выделяемых средств из местного бюджета на поддержку субъектов МСП
Местные исполнительные органы (далее – МИО)
В данном показателе рассматривается государственная поддержка предпринимателей в рамках местных программ поддержки МСП за счет местного бюджета.
5.
темп роста численности занятых действующих МСП, за отчетный период по сравнению с предыдущим годом, в процентах
КС МНЭ РК
6.
темп роста выпуска продукции субъектами МСП в реальном выражении за отчетный период по сравнению с предыдущим годом, в процентах
КС МНЭ РК
7.
темп роста количества действующих субъектов МСП за отчетный период по сравнению с предыдущим годом, в процентах
КС МНЭ РК
8.
темпы роста доли государственных услуг для юридических лиц, оказанных с нарушением сроков
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
В данном показателе рассматриваются услуги предоставляемые МИО для юридических лиц.
9.
темпы роста количества проверок на 1000 действующих субъектов МСП
Генеральная Прокуратура Республики Казахстан (далее – ГП РК)
В данном показателе рассматриваются зарегистрированные акты в Комитете по правовой статистике и специальным учетам ГП РК (далее – КПСиСУ ГП РК) о назначении проверок по отношению к субъектам МСП.
10.
темпы роста количества выигранных судебных дел по искам МСП к государственным органам, местному самоуправлению, общественным объединениям, организациям, должностным лицам и государственным служащим на 1000 МСП
Верховный Суд Республики Казахстан (далее – ВС РК)
В рамках данного показателя рассматриваются следующие дела:

1) мемлекеттік билік органдарының, жергілікті өзін-өзі басқарудың, қоғамдық бірлестіктердің, ұйымдардың, лауазымды тұлғалар мен мемлекеттік қызметшілердің шешімдері мен әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) дау айту туралы істер бойынша іс жүргізу;
2) мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнаманың сақталуын тексеру нәтижелері бойынша уәкілетті органдардың әрекеттеріне, тексеру актілеріне шағымдану;
3) мемлекеттік мекемелердің қатысуымен кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар, азаматтар арасындағы даулар;
4) лицензиялық қызметке байланысты даулар;
5) заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлердің қызметін (заңды тұлғалардың салық органдарына талап-арызы және заңды тұлғаны тарату (дара кәсіпкердің қызметін тоқтату) туралы) тоқтата тұру туралы.
11.
ШОК өндірісі көлеміне келетін республикалық бюджеттің есебінен ШОК-ты мемлекеттік қолдау көлемінің өсу қарқыны
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – "Даму" КДҚ АҚ), ЖАО
Бұл көрсеткіште Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы (бұдан әрі – АӨК дамытудың мемлекеттік бағдарламасы) шеңберіндегі мемлекеттік қолдау, "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасының (бұдан әрі – БЖК-2020), "Еңбек" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасының жалпы сипаттағы трансферттері, сондай-ақ инфрақұрылымдық жобаларды қолдау және республикалық бюджет есебінен "Kazakh Export" және "Kazakh Invest" акционерлік қоғамдары арқылы ШОК субъектілері алатын мемлекеттік қолдау қарастырылады.
12.
1000 ШОК-қа келетін мемлекеттік көмек алған жобалар санының (гранттар, кепілдіктер, кредиттер, субсидиялар, инфрақұрылым шығындары) өсу қарқыны
"Даму" КДҚ АҚ, ЖАО
БЖК-2020, АӨК дамытудың мемлекеттік бағдарламасы, "Еңбек" нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 арналған бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік қолдау алған кәсіпкерлер саны, сондай-ақ инфрақұрылымдық жобаларды қолдау және республикалық бюджет есебінен "Kazakh Export" және "Kazakh Invest" акционерлік қоғамдары арқылы ШОК субъектілері алатын мемлекеттік қолдау қарастырылады.
13.
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының (педагогикалық білім беруді қоспағанда) түлектері санының өсу қарқыны
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, ЖАО
Аудандарға мен облыстық маңызы бар қалаларға арналған статистикалық көрсеткіштерді таратып жазу
Аудандар мен облыстық маңызы бар қалаларға арналған статистикалық деректер
Дереккөздер
Ескертпе
1.
ШОК субъектілерінен түсетін салық аударымдары көлемінің базалық жылға (2015) қарағандағы өсу индексі
ҚР Қаржымині МКК
2.
есепті кезеңдегі ШОК-тың жұмыс істеп тұрған субъектілер санының өткен жылмен салыстырғандағы пайыздық өсу қарқыны
ҚР ҰЭМ СК
3.
100 жұмыс істеп тұрған кәсіпкерлік субъектісіне келетін тексерулер саны
ҚР БП
Бұл көрсеткіште кәсіпкерлік субъектілеріне қатысты тексерулер тағайындау туралы ҚР БП ҚСжАЕК-де тіркелген актілер қаралады
4.
ШОК-тың мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқаруға, қоғамдық бірлестіктерге, ұйымдарға, лауазымды тұлғалар мен мемлекеттік қызметшілерге талап-арыздары бойынша 100 ШОК-қа келетін жеңіп шыққан сот істерінің саны
ҚР ЖС
Бұл көрсеткіш шеңберінде келесі істер қаралады:

1) производство по делам об оспаривании решений и действий (бездействия) органов государственной власти, местного самоуправления, общественных объединений, организаций, должностных лиц и государственных служащих;
2) обжалование актов проверки, действий уполномоченных органов по результатам проверок соблюдения законодательства в сфере государственных закупок;
3) споры между юридическими лицами, гражданами, осуществляющими предпринимательскую деятельность, с участием государственных учреждений;
4) споры, связанные с лицензионной деятельностью;
5) о приостановлении деятельности юридических лиц и индивидуальных предпринимателей (иски юридических лиц к налоговым органам и о ликвидации юридического лица (прекращении деятельности индивидуального предпринимателя).
11.
темпы роста объема государственной поддержки МСП за счет республиканского бюджета к объему производства МСП
Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее – АО "ФРП "Даму"), МИО
В данном показателе рассматривается государственная поддержка в рамках Государственной программы развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2017 - 2021 годы (далее – Государственная программа развития АПК), трансферты общего характера Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020" (далее –ДКБ-2020), Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек", а также поддержка инфраструктурных проектов и государственная поддержка, получаемые субъектами МСП за счет республиканского бюджета через акционерные общества "Kazakh Export" и "Kazakh Invest".
12.
темпы роста количества проектов, получивших государственную помощь (гранты, гарантии, кредиты, субсидии, затраты на инфраструктуру) на 1000 МСП
АО "ФРП "Даму", МИО
В данном показателе рассматривается количество предпринимателей, получивших государственную поддержку в рамках ДКБ-2020, Государственной программы развития АПК, Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек", а также поддержка инфраструктурных проектов и государственная поддержка, получаемые субъектами МСП за счет республиканского бюджета через акционерные общества "Kazakh Expor" и "Kazakh Invest".
13.
темпы роста количества выпускников организации технического и профессионального образования (за исключением педагогических)
Министерство образования и науки Республики Казахстан, МИО
Расшифровка статистических показателей для районов и городов областного значения
Статистические показатели для районов и городов областного значения
Источники данных
Примечание
1.
индекс роста объема налоговых отчислений от субъектов МСП к базовому году (2015)
КГД МФ РК
2.
темп роста количества действующих субъектов МСП за отчетный период по сравнению с предыдущим годом, в процентах
КС МНЭ РК
3.
количество проверок на 100 действующих субъектов предпринимательства
ГП РК
В данном показателе рассматриваются зарегистрированные акты в КПСиСУ ГП РК о назначении проверок по отношению к субъектам предпринимательства.
4.
количество выигранных судебных дел по искам МСП к государственным органам, местному самоуправлению, общественным объединениям, организациям, должностным лицам и государственным служащим на 100 МСП
ВС РК
В рамках данного показателя рассматриваются следующие дела: