"Көлік саласындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 1097 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 818 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 қарашада № 17814 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көлік саласындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 1097 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12540 болып тіркелген, 2016 жылғы 6 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көлік саласындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
____________ М. Әбілқасымова
20__ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 26 қарашадағы
№ 818 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 25 қарашадағы
№ 1097 бұйрығымен
бекітілген
Көлік саласындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімі
Звено
Саты
Лауазымдар атауы
А блогы – Басқарушы персонал
А1
1
Республикалық маңызы бар МҚК* басшысы.
1-1
Республикалық маңызы бар МҚК* басшысының орынбасары.
2
Облыстық маңызы бар ММ* және МҚК* басшысы.
2-1
Облыстық маңызы МҚК* басшысының орынбасары.
А2
1
Республикалық маңызы бар МҚК* филиалының басшысы, республикалық маңызы бар МҚК*бас бухгалтері.
1-1
Республикалық маңызы бар МҚК* филиалы басшысының орынбасары, республикалық маңызы бар МҚК* бас бухгалтерінің орынбасары.
2
Облыстық маңызы бар ММ* және МҚК* бас бухгалтері.
А3
1
Республикалық маңызы бар МҚК* бөлім басшысы;
Республикалық маңызы бар МҚК* филиалының бас бухгалтері;
Республикалық маңызы бар МҚК* филиалының Кеме қатынайтын гидротехникалық құрылысының (шлюз) бастығы;
Жолды пайдалану қызметінің басшысы.
1-1
Республикалық маңызы бар МҚК* бөлім басшысының орынбасары;
Республикалық маңызы бар МҚК* филиалының бөлім басшысы;
Республикалық маңызы бар МҚК* бас инженері, бас гидротехнигі, бас конструкторы, бас энергетигі, бас механигі, кадр жөніндегі бас инспекторы, өрт қауіпсіздігі жөніндегі бас инспекторы, еңбекті қорғау жөніндегі бас инспекторы, бас экономисті, бас диспетчері;
Республикалық маңызы бар МҚК* филиалының бас бухгалтерінің орынбасары;
Капитан-жетекші;
Республикалық маңызы бар МҚК* филиалының Кеме қатынайтын гидротехникалық құрылысының (шлюз) бастығының орынбасары.
2
Облыстық маңызы бар МКК* құрылымдық бөлімшелерінің басшысы (топ, бөлім, сектор, бюро, қызмет), бас инженері, бас гидротехнигі, бас конструкторы, бас энергетигі, бас механигі, кадр жөніндегі бас инспекторы, өрт қауіпсіздігі жөніндегі бас инспекторы, еңбекті қорғау жөніндегі бас инспекторы, бас экономисті, бас диспетчері;
Республикалық маңызы бар МҚК* филиалының бөлім басшысының орынбасары;
Республикалық маңызы бар МҚК* филиалының құрылымдық бөлімшелерінің бас инженері, бас гидротехнигі, бас конструкторы, бас энергетигі, бас механигі, кадр жөніндегі бас инспекторы, өрт қауіпсіздігі жөніндегі бас инспекторы, еңбекті қорғау жөніндегі бас инспекторы, бас экономисті, бас диспетчері;
Арналық іздестіру тобының бастығы;
қуаты 401 л/с астам кеменің техникалық флотының капитаны/командирі.
2-1
Облыстық маңызы бар МКК* құрылымдық бөлімшесі басшысының орынбасары (топ, бөлім, сектор, бюро, қызмет);
Республикалық маңызы бар МҚК* филиалының (кеме қатынайтын гидротехникалық құрылысының (шлюз) өндірістік құрылымдарының бас гидротехнигі, бас механигі, бас энергетигі, бас диспетчері, жөндеу-құрылыс қызметінің басшысы;

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 1097 "Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих сферы транспорта"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 818. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 ноября 2018 года № 17814
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 1097 "Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих сферы транспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12540, опубликован 6 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Реестр должностей гражданских служащих сферы транспорта, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
"__" __________ 20 ___ года
Приложение
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 26 ноября 2018 года № 818
Утвержден
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 25 ноября 2015 года № 1097
Реестр должностей гражданских служащих сферы транспорта
Звено
Ступень
Наименования должностей
Блок А – Управленческий персонал
А1
1
Руководитель ГКП* республиканского значения.
1-1
Заместитель руководителя ГКП* республиканского значения.
2
Руководитель ГУ* и ГКП* областного значения.
2-1
Заместитель руководителя ГКП* областного значения.
А2
1
Руководитель филиала, главный бухгалтер ГКП* республиканского значения.
1-1
Заместитель руководителя филиала, заместитель главного бухгалтера ГКП* республиканского значения.
2
Главный бухгалтер ГУ* и ГКП* областного значения.
А3
1
Руководитель отдела ГКП* республиканского значения;
Главный бухгалтер филиала ГКП*республиканского значения;
Начальник судоходного гидротехнического сооружения (шлюза) филиала ГКП* республиканского значения;
Начальник службы эксплуатации пути.
1-1
Заместитель руководителя отдела ГКП* республиканского значения;
Руководитель отдела филиала ГКП* республиканского значения;
Главный инженер, главный гидротехник, главный конструктор, главный энергетик, главный механик, главный инспектор по кадрам, главный инспектор по пожарной безопасности, главный инспектор по охране труда, главный экономист, главный диспетчер ГКП* республиканского значения;
Заместитель главного бухгалтера филиала ГКП* республиканского значения;
Капитан-наставник;
Заместитель начальника судоходного гидротехнического сооружения (шлюза) филиала ГКП* республиканского значения.
2
Руководитель структурных подразделений (группы, отдела, сектора, бюро, служб), главный инженер, главный гидротехник, главный конструктор, главный энергетик, главный механик, главный инспектор по кадрам, главный инспектор по пожарной безопасности, главный инспектор по охране труда, главный экономист, главный диспетчер ГКП* областного значения;
Заместитель начальника отдела филиала ГКП* республиканского значения;
Главный инженер, главный гидротехник, главный конструктор, главный энергетик, главный механик, главный инспектор по кадрам, главный инспектор по пожарной безопасности, главный инспектор по охране труда, главный экономист, главный диспетчер филиала ГКП* республиканского значения;
Начальник русловой партии;
Капитан/командир технического флота с мощностью судна свыше 401 л/с.
2-1
Заместитель руководителя структурного подразделения (группы, отдела, бюро, сектора, служб) ГКП* областного значения;
Главный гидротехник, главный механик, главный энергетик, главный диспетчер, руководитель ремонтно-строительной службы производственного подразделения (судоходного гидротехнического сооружения (шлюза) филиала ГКП* республиканского значения;

қуаты 101-400 л/с кеменің техникалық флотының капитаны/командирі.
3
қуаты 100 л/с дейінгі кеменің техникалық флотының капитаны/командирі
Шкипер.
В блогы - Негізгі персонал
В2
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты мамандар:
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар инженерлері;
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар механиктері;
негізгі қызметтердің барлық атаудағы диспетчерлер;
кеме механигі;
зертханашы;
геодезист;
картограф;
лоцман.
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты мамандар:
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар инженерлері;
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар механиктері;
негізгі қызметтердің барлық атаудағы диспетчерлер;
капитан/командирдің бірінші (аға) көмекшісі (бірінші штурман);
механиктің бірінші көмекшісі;
зертханашы;
геодезист;
картограф;
лоцман.
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты мамандар:
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар инженерлері;
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар механиктері;
негізгі қызметтердің барлық атаудағы диспетчерлер;
капитан/командирдің екінші көмекшісі (екінші штурман);
механиктің екінші көмекшісі;
зертханашы;
геодезист;
картограф;
лоцман.
4
Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегі санаты жоқ мамандар:
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар инженерлері;
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар механиктері;
негізгі қызметтердің барлық атаудағы диспетчерлер;
капитан/командирдің үшінші көмекшісі (үшінші штурман);
механиктің үшінші көмекшісі;
зертханашы;
геодезист;
картограф;
лоцман.
В3
1
Біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты мамандар:
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар инженерлері;
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар механиктері;
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар техниктері;
негізгі қызметтердің барлық атаудағы диспетчерлер;
кеме механигі;
зертханашы;
геодезист;
лоцман.
2
Біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты мамандар:
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар инженерлері;
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар механиктері;
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар техниктері;
негізгі қызметтердің барлық атаудағы диспетчерлер;
капитан/командирдің бірінші (аға) көмекшісі (бірінші штурман);
механиктің бірінші көмекшісі;
зертханашы;
геодезист;
лоцман.
3
Біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты мамандар:
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар инженерлері;
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар механиктері;
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар техниктері;
негізгі қызметтердің барлық атаудағы диспетчерлер;
капитан/командирдің екінші көмекшісі (екінші штурман);
механиктің екінші көмекшісі;
зертханашы;
геодезист;
лоцман.
4
Біліктілігі орта деңгейдегі санаты жоқ мамандар:
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар инженерлері;
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар механиктері;
негізгі қызметтердің барлық мамандықтар техниктері;
негізгі қызметтердің барлық атаудағы диспетчерлер;
капитанның үшінші көмекшісі (үшінші штурман);
механиктің үшінші көмекшісі;
зертханашы;
геодезист;
лоцман.
С блогы – Әкімшілік персонал
С1
Прораб;
Әкімшілік-шаруашылық қызметімен меңгерушісі.
С2
Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегі мамандар:
барлық мамандықтар шеберлері, статистик, аудармашы, бухгалтер, экономист, басқарма аппаратының барлық мамандықтар инженерлері, барлық мамандықтар менеджерлері, басқарма аппаратының барлық мамандықтар инспекторлары, заңгер, программист, архивист.
С3
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі мамандар:
барлық мамандықтар шеберлері, статистик, аудармашы, бухгалтер, экономист, басқарма аппаратының барлық мамандықтар инженерлері, барлық мамандықтар менеджерлері, басқарма аппаратының барлық мамандықтар инспекторлары, заң консультанты, программист, архивист, қойма меңгерушісі, шаруашылық меңгерушісі.
D блогы - Қосалқы персонал
D
Техникалық орындаушылар: мұрағаттаушы, іс жүргізуші, көшіру-көбейту машиналарының операторы, компьютерлік техника (бағдарлама) операторы, хатшы, күзетші, кассир, комендант.
Ескертпе:
* - ММ – мемлекеттік мекеме;
* - МҚК – мемлекеттік қазыналық кәсіпорын.
Көлік саласындағы
азаматтық қызметшілер
лауазымдарының тізіліміне
қосымша
Басқару жауапкершілігінің дәрежесіне байланысты республикалық, облыстық, аудандық маңызы бар ұйымдарда көлік саласының мемлекеттік мекемелерінің және қазыналық кәсіпорындарының таратылуы

Капитан/командир технического флота с мощностью судна от 101-400 л/с.
3
Капитан/командир технического флота с мощностью судна до 100 л/с;
Шкипер.
Блок B - Основной персонал
В2
1
Специалисты высшего уровня квалификации высшей категории:
инженера всех специальностей основных служб;
механики всех специальностей основных служб;
диспетчера всех наименований основных служб;
механик судовой;
лаборант;
геодезист;
картограф;
лоцман.
2
Специалисты высшего уровня квалификации первой категории:
инженера всех специальностей основных служб;
механики всех специальностей основных служб;
диспетчера всех наименований основных служб;
первый (старший) помощник капитана/командира (первый штурман);
первый помощник механика;
лаборант;
геодезист;
картограф;
лоцман.
3
Специалисты высшего уровня квалификации второй категории:
инженера всех специальностей основных служб;
механики всех специальностей основных служб;
диспетчера всех наименований основных служб;
второй помощник капитана/командира (второй штурман);
второй помощник механика;
лаборант;
геодезист;
картограф;
лоцман.
4
Специалисты высшего уровня квалификации без категории:
инженера всех специальностей основных служб;
механики всех специальностей основных служб;
диспетчера всех наименований основных служб;
третий помощник капитана/командира (третий штурман);
третий помощник механика;
лаборант;
геодезист;
картограф;
лоцман.
В3
1
Специалисты среднего уровня квалификации высшей категории:
инженера всех специальностей основных служб;
механики всех специальностей основных служб;
техники всех специальностей основных служб;
диспетчера всех наименований основных служб;
механик судовой;
лаборант;
геодезист;
лоцман.
2
Специалисты среднего уровня квалификации первой категории:
инженера всех специальностей основных служб;
механики всех специальностей основных служб;
техники всех специальностей основных служб;
диспетчера всех наименований основных служб;
первый (старший) помощник капитана/командира (первый штурман);
первый помощник механика;
лаборант;
геодезист;
лоцман.
3
Специалисты среднего уровня квалификации второй категории:
инженера всех специальностей основных служб;
механики всех специальностей основных служб;
техники всех специальностей основных служб;
диспетчера всех наименований основных служб;
второй помощник капитана/командира (второй штурман);
второй помощник механика;
лаборант;
геодезист;
лоцман.
4
Специалисты среднего уровня квалификации без категории:
инженера всех специальностей основных служб;
механики всех специальностей основных служб;
техники всех специальностей основных служб;
диспетчера всех наименований основных служб;
третий помощник капитана/командира (третий штурман);
третий помощник механика;
лаборант;
геодезист;
лоцман.
Блок С - Административный персонал
С1
Прораб;
Заведующий административно-хозяйственной службы.
С2
Специалисты высшего уровня квалификации:
мастера всех специальностей, статистик, переводчик, бухгалтер, экономист, инженера всех специальностей аппарата управления, менеджеры всех специальностей, инспекторы всех специальностей аппарата управления, юрист, программист, архивист.
С3
Специалисты среднего уровня квалификации:
мастера всех специальностей, статистик, переводчик, бухгалтер, экономист, инженера всех специальностей аппарата управления, менеджеры всех специальностей, инспекторы всех специальностей аппарата управления, юрисконсульт, программист, архивист, заведующий складом, заведующий хозяйством.
Блок D - Вспомогательный персонал
D
Технические исполнители: архивариус, делопроизводитель, оператор: копировально-множительных машин, компьютерной техники (программ), секретарь, охранник, кассир, комендант.
Примечание:
* - ГУ – государственное учреждение;
* - ГКП – государственное казенное предприятие.
Приложение к Реестру
должностей гражданских
служащих сферы транспорта
Распределение государственных учреждений и казенных предприятий сферы транспорта на организации республиканского, областного, районного значения в зависимости от степени управленческой ответственности

1. Республикалық маңызы бар ұйымдарға жатады:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Қазақстан су жолдары" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің "Қазақстанның кеме қатынасының тіркелімі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
2. Облыстық маңызы бар ұйымдарға жатады:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Ақмолажолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Ақтөбежолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Алматыжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
4) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Атыраужолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
5) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Батысжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
6) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Жамбылжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
7) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Шығысжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
8) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қарағандыжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
9) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қызылордажолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
10) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қостанайжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
11) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Маңғыстаужолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
12) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Павлодаржолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
13) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Солтүстікжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;

1. К организациям республиканского значения относятся:
1) Республиканское государственное казенное предприятие "Қазақстан су жолдары" Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
2) Республиканское государственное казенное предприятие "Регистр судоходства Казахстана" Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
2. К организациям областного значения относятся:
1) Республиканское государственное учреждение "Акмолажоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
2) Республиканское государственное учреждение "Актобежоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
3) Республиканское государственное учреждение "Алматыжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) Республиканское государственное учреждение "Атыраужоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) Республиканское государственное учреждение "Батысжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
6) Республиканское государственное учреждение "Жамбылжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
7) Республиканское государственное учреждение "Шыгысжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
8) Республиканское государственное учреждение "Карагандыжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
9) Республиканское государственное учреждение "Кызылордажоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
10) Республиканское государственное учреждение "Костанайжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
11) Республиканское государственное учреждение "Мангистаужоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
12) Республиканское государственное учреждение "Павлодаржоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
13) Республиканское государственное учреждение "Солтүстiкжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;

14) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Оңтүстікжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі).

14) Республиканское государственное учреждение "Оңтүстiкжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан.