"Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтерді) импортына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 15 қазандағы № 422 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 7 желтоқсанда № 17898 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 18 қарашадағы № 349 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 18.11.2020 № 349 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтерді) импортына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө. Шөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министірлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2018 жылғы 15 қазандағы
№ 422 бұйрығымен
бекітілген
"Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтерді) импортына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 октября 2018 года № 422. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2018 года № 17898. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № 349.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 18.11.2020 № 349 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)".
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации
и коммуникаций
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 октября 2018 года № 422
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)"
Глава 1. Общие положения

1. "Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтерді) импортына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрi – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкiметтiң" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмi:
портал арқылы жүгінген кезде:
лицензияны берген кезде – 5 (бес) жұмыс күні;
лицензияны қайта ресімдеген кезде – 3 (үш) жұмыс күні;
лицензияның телнұсқаларын берген кезде – 3 (үш) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті әрі қарай қараудан уәжді бас тартады.
5. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесi – өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензия, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы не осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетiледi. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының орналасқан жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығына мынадай лицензиялық алым төленедi:
1) аталған қызмет түрiмен айналысу құқығына лицензия беру кезінде –
10 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
2) лицензияны қайта ресімдегені үшін– 1 АЕК;
3) лицензияның телнұсқасын бергені үшін – 1 АЕК.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға портал арқылы электрондық сұраным берілгенде төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.
Порталға көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" лицензиялық алымның төленгені туралы электрондық чек жіберіледі. Төлем туралы ақпарат көрсетілетін қызметтерге төлем жасау тарихында сақталады.

1. Государственная услуга "Выдача лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
при обращении на портал:
при выдаче лицензии – 5 (пять) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – 3 (три) рабочих дня;
при выдаче дубликатов лицензии – 3 (три) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформление, дубликат лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренными пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели). При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности – 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 1 МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии – 1 МРП.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
При подаче электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
На портале в личный кабинет услугополучателя направляется электронный чек об оплате лицензионного сбора. Информация о платеже сохраняется в истории оплаты услуг.

8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулiк бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні немесе көрсетілетін қызметті беруші белгілеген жұмыс уақыты кестесіне сәйкес жүзеге асырылады).
9. Порталда мемлекеттiк қызметті көрсетуге қажеттi құжаттар тiзбесi:
1) лицензия алу үшiн:
көрсетiлетiн қызметтi алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензия беруге арналған өтiнiш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензия беруге арналған өтініштің электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі, оған қосымшалар және (немесе) толықтырулар (бір реттік лицензияларға), сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес ЭҮТШ арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйеден алу мүмкін емес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттардың электрондық көшірмесі;
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, салық органында есепте тұрғаны немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, ЭҮТШ арқылы төленген төлем туралы, пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіруге (формуляциялауға), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізуге, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік немесе фумигациялық әдістермен қолдануға арналған лицензиялардың бар-жоғы туралы мәліметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi ЭҮТШ арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады;
2) лицензия туралы мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болмаған жағдайда лицензияның телнұсқасын алу үшiн:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұраным;
ЭҮТШ арқылы төленетін төлемді қоспағанда, бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi;
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, салық органында есепте тұрғаны немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, ЭҮТШ арқылы төленген төлем туралы, пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіруге (формуляциялауға), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізуге, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік немесе фумигациялық әдістермен қолдануға арналған лицензиялардың бар-жоғы туралы мәліметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi ЭҮТШ арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады;

8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем или согласно установленного услугадателем графика рабочего времени).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги на портале:
1) для получения лицензии:
заявление на выдачу лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов) согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
электронная копия заявления на выдачу лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов) согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
электронная копия документов о соответствии квалификационным требованиям, получение которых не представляется возможным из соответствующих государственных информационных систем через ПШЭП, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о постановке на учет в налоговом органе или государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об оплате через ПШЭП, о наличии лицензии на производство (формуляцию) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным или фумигационным способами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через ПШЭП;
2) для получения дубликата лицензии, в случае отсутствия возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением оплаты через ПШЭП;
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о постановке на учет в налоговом органе или государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об оплате через ПШЭП, о наличии лицензии на производство (формуляцию) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным или фумигационным способами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через ПШЭП;

3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресiмдеу үшiн:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес жеке немесе заңды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болатын өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттың электрондық көшірмесі;
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, салық органында есепте тұрғаны немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, ЭҮТШ арқылы төленген төлем туралы пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіруге (формуляциялауға), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізуге, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік немесе фумигациялық әдістермен қолдануға арналған лицензиялардың бар-жоғы туралы мәліметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi ЭҮТШ арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады;
Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензия алған көрсетілген қызметті алушылар лицензияның қолданылу мерзімі өткеннен кейін күнтізбелік он бес күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге лицензияның орындалуы туралы ақпарат беруге міндетті.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынуы;
2) лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушының лицензия алу үшін ұсынған құжаттарында толық емес және дәйексіз мәліметтердің болуы;
5) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген талаптардың сақталмауы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;

3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического или физического лица для переоформления лицензии и (или) приложении к лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица,
о постановке на учет в налоговом органе или государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об оплате через ПШЭП, о наличии лицензии на производство (формуляцию) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным или фумигационным способами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через ПШЭП.
Услугополучатели, получившие лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов), в течение пятнадцати календарных дней по истечении срока действия лицензии обязаны предоставлять услугодателю информацию об исполнении лицензии.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) наличие неполных или недостоверных сведений в документах, представленных услугополучателем для получения лицензии;
5) несоблюдение требований, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;

7) сот орындаушысының ұсынуы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салуы;
8) лицензияны беруге негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттардың қолданысын тоқтату немесе тоқтата тұру;
9) оны іске асыру үшін лицензиясы сұратылатын шартты (келісімшартты) орындау салдары болуы мүмкін мүше мемлекеттердің халықаралық міндеттемелерінің бұзылуы;
10) көрсетілетін қызметті алушының лицензияны алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
11) Еуразиялық экономикалық комиссия актісімен көзделген өзге де негіздер.
3-тарау. Орталық мемлекеттiк органдардың, сондай-ақ көрсетiлетiн қызметті берушiлердiң және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешiмдерiне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi
11. Орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына www.moa.gov.kz мекенжайы бойынша не Министрлік басшысының атына 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Кенесары көшесі, 36, № 702 кабинет мекенжайы бойынша беріледі, телефоны: 8 (7172) 55-57-86.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушы өзінің атын, әкесінің атын (бар болса), тегін, почталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсетеді. Шағымға көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымның қабылданғанын шағымды қабылдаған адамның аты-жөні мен тегі, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) растайды.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Портал арқылы шағым жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің арызды өңдеуі барысында (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті берушіге немесе Министрлікке келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.

7) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
8) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи лицензии;
9) нарушение международных обязательств государств-членов, которое может наступить вследствие исполнения договора (контракта), для реализации которого запрашивается лицензия;
10) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения лицензии, и или данных (сведений), содержащихся в них;
11) иные основания, предусмотренные актом Евразийской экономической комиссии.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателей и их должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу www.moa.gov.kz либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Нур-Султан, улица Кенесары, 36, кабинет № 702, телефон: 8 (7172) 55-57-86.
В жалобе услугополучателем указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателю.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 05.08.2019 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.moa.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 05.08.2019 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.moa.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 05.08.2019 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Өсімдіктерді қорғау
құралдарының (пестицидтерді)
импортына лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензия беруге арналған өтініш
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
КК.АА ЖЖЖЖ. -мен
КК.АА ЖЖЖЖ аралығында
3. Лицензияның типі |ИМПОРТ
4. Келісімшарт ____ жылғы ____ № ___
5. Көрсетілетін қызметті алушы
6. Сатушы
7. Жіберілетін ел
8. Сатушының елі
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН бойынша өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі. Күні
Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензия беруге арналған өтінішке қосымша
жылғы ____ № ____өтінішке қосымша
р/с
Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) сипаттамасы
саны
өлшем
бірлігі
құны
р/с
Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) сипаттамасы
саны
өлшем
бірлігі
құны
р/с
Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) сипаттамасы
саны
өлшем
бірлігі
құны
р/с
Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) сипаттамасы
саны
өлшем
бірлігі
құны
р/с
Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) сипаттамасы
саны
өлшем
бірлігі
құны
р/с
Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) сипаттамасы
саны
өлшем
бірлігі
құны
р/с
Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) сипаттамасы
саны
өлшем
бірлігі
құны
р/с
Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) сипаттамасы
саны
өлшем
бірлігі
құны
Барлығы парақ, № парақ

Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 05.08.2019 № 289 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя – www.moa.gov.kz.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 05.08.2019 № 289 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.moa.gov.kz.". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 05.08.2019 № 289 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
импорт средств защиты
растений (пестицидов)"
Заявление на выдачу лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)
1. Заявление №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ|
3. Тип лицензии | ИМПОРТ
4. Контракт № от
5. Услугополучатель |
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код средств защиты растений (пестицидов) по ТН ВЭД ТС и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Подпись и печать. Дата
Приложение к заявлению на выдачу лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)
Приложение к заявлению № _____ от
п/п
Описание средств защиты растений (пестицидов)
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание средств защиты растений (пестицидов)
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание средств защиты растений
(пестицидов)
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание средств защиты растений
(пестицидов)
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание средств защиты растений
(пестицидов)
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание средств защиты растений
(пестицидов)
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание средств защиты растений
(пестицидов)
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание средств защиты растений
(пестицидов)
количество
единица
измерения
стоимость
Всего листов Лист №

18. Уәкілетті адам
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Лауазымы
Қолы және мөрі. Күні
"Өсімдіктерді қорғау
құралдарының (пестицидтерді)
импортына лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер
№ р/с
Біліктілік талаптары
Оларға сәйкестікті растайтын құжаттар
Қажетті мәліметтер
Ескертпе
2
3
4
5
1
Лицензияны алу ниеттерін растау
* Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының тиісті шешімімен бекітілген өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензия беруге арналған өтінішті ресімдеу және мұндай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулыққа сәйкес толтырылған және ресімделген лицензия беру туралы өтініш
2
Лицензияны алу ниеттерін растау
*Өтініштің электрондық көшірмесі
3
Тараптардың сыртқы сауда қызметін жүзеге асыру ниеттерін растау
*Сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың көшірмесі
4
**Салық органында есепте тұрғаны туралы немесе мемлекеттік тіркеу туралы құжаттың (мәліметтердің) болуы
бизнес сәйкестендіру нөмірі
тіркеу нөмірі
тіркелген күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркелген күні
кім берді
5
** Тиісті қызмет түрін жүзеге асыруға арналған рұқсаттың болуы
лицензияның нөмірі
толық атауы
орналасқан жері
лицензияланатын қызмет түрінің атауы
лицензияның түрі
ерекше шарттар
кім берді
Лицензияға қосымша
(бар болса)
берілген мерзімі
лицензияланатын кіші қызмет түрінің атауы
өндірістік база
лицензия қолданысының ерекше шарттары
қосымшаның нөмірі
6
Әкелінетін пестицидтердің көлемін қолдануға арналған ауыл шаруашылығы алқаптарының
бар-жоғы
*Ауыл шаруашылығы алқаптарына құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері және ауыл шаруашылығы алқаптарын химиялық өңдеуге қажетті пестицидтер мөлшерінің есептемесі
Егер өтінім беруші пестицидтердіөткізу үшін емес, меншік немесе жер пайдалану құқығында оған тиесілі ауыл шаруашылығы алқаптарында қолдану үшін әкелген жағдайда
7
Ресми дистрибьюторлық туралы ақпараттың бар-жоғы
*Пестицидтерді тіркеуші фирма мен дистрибьютор компанияның арасындағы лицензиялық келісімнің көшірмесі немесе пестицидтерді тіркеуші фирмадан сатушының ресми дистрибьюторлығы туралы растау хаты
Пестицидтер пестицидті тіркеушінің дистрибьюторкомпаниясынан әкелінген жағдайда
8
Пестицид өндіруші зауыт ауысқан жағдайда
* Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті орган бекіткен қағидаларға сәйкес жаңа өндіруші зауыт көрсетілген пестицидтің тіркеу куәлігінің көшірмесін қоса бере отырып, әкелінетін тіркелген пестицид өндірілетін өндіруші зауытты ауыстыру туралы пестицидті тіркеуші фирманың хабарлама-хатының түпнұсқасы
Пестицидтерді өндіруші зауыт ауысқан кезде
9
Жарамсыз пестицидтердің және пайдаланылған пестицидтердің ыдысын кәдеге жаратуға, жоюға арналған кәсіпорынмен жасалған шарттың болуы
*Жарамсыз пестицидтерді және пайдаланылған пестицидтердің ыдысын кәдеге жаратуға, жоюға арналған кәсіпорынмен жасалған шарттың көшірмесі. Бұл ретте келісімшарттарда (шарттарда) пестицидтерді тұтынушыларға одан әрі өткізу кезінде пайдаланылған пестицидтердің ыдысын тұтынушылардың кәсіпорынға міндетті түрде қайтаруы көзделуі керек
10
Сыртқы сауда келісімшартында (шартта) жарамсыз пестицидтердi немесе олардың ыдысын қайтару тәртібі көрсетілген тармақтың болуы
*Жарамсыз пестицидтердi немесе олардың ыдысын экспорттаушыға қайтару тәртібі көрсетілген сыртқы сауда келісімшартының (шарттың) көшірмесі
Өтініш берушінің тауарды қабылдау пунктіне дейін (УСҚ, кеден қоймасы, бекет және т.б.) жеткізу процесінде жарамсыз пестицидтердi немесе олардың ыдысын қайтаруы мақсатында.
11
Химиялық өнімнің қауіпсіздігі паспортының болуы
*Химиялық өнімнің қауіпсіздігі паспортының көшірмесі
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы 20__ жылғы "__" _________ сағат 00:00 қол қойды және жіберді:
ЭЦҚ -дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні және уақыты
Өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама:
Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы 20__ жылғы "__" _________ сағат 00:00 қабылдады.
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні және уақыты.
Ескертпе:
*құжаттарды "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы немесе "Е-лицензиялау" www.elicense.kz веб-порталы арқылы берген кезде құжаттар көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмесі түрінде ұсынылады;
**электрондық түрде мәлімет нысанында толтырылады.
"Өсімдіктерді қорғау
құралдарының (пестицидтерді)
импортына лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
1-нысан
Заңды тұлғаның өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші
(кімге) __________________________________________________________________
(лицензиярдың толық атауы) (кімнен)
________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері, бизнес сәйкестендіру
нөмірі (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның), заңды тұлғаның бизнес
сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда, шетелдік заңды тұлғаның
филиалы немесе өкілдігінің бизнес сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________
(қызмет түрiнің және (немесе) қызметтің кiшi түрiнің толық атауы)
__________________________________________________ жүзеге асыруға арналған
20___ жылғы "___ " _________ берілген №__________
_______________________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшалардың нөмірі(лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны берген лицензиярдың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды)
(керегінің астын сызу) төмендегі негіздер бойынша (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз)
қайта ресімдеуді сұраймын:

18. Уполномоченное лицо
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Подпись и печать. Дата
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
импорт средств защиты
растений (пестицидов)"
Сведения о соответствии квалификационным требованиям
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствии им
Необходимые сведения
Примечание
1
2
3
4
5
1
Подтверждение намерения получения лицензии
* Заявление о выдаче лицензии, заполненное и оформленное в соответствии с инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов) и об оформлении такой лицензии, утвержденной соответствующим решением Коллегии Евразийской экономической комиссии
2
Подтверждение намерения получения лицензии
*Электронная копия заявления
3
Подтверждение намерения сторон на осуществление внешнеторговой деятельности
*Копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон
4
** Наличие документа (сведения) о постановке на учет в налоговом органе или о государственной регистрации
бизнес-идентификационный номер
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
5
** Наличие разрешения на осуществление соответствующего вида деятельности
номер лицензии
полное наименование
местонахождение
наименование лицензируемого вида деятельности
вид лицензии
особые условия
кем выдано
Приложение к лицензии
(при наличии)
дата выдачи
подвид(ы) лицензируемого вида деятельности
производственная база
особые условия действия лицензии
номер приложения
6
Наличие сельскохозяйственных угодий для применения завозимого объема пестицидов
*Копии правоустанавливающих документов на сельскохозяйственные угодья, и расчеты количества пестицидов, необходимых для химической обработки сельскохозяйственных угодий
В случае если заявитель ввозит пестициды не для реализации, а для применения на сельскохозяйственных угодьях, принадлежащих ему на праве собственности или на праве землепользования
7
Наличие информации об официальном дистрибьюторстве
*Копия лицензионного соглашения между фирмой-регистрантом пестицидов и компанией-дистрибьютором, или письмо-подтверждение от фирмы-регистранта пестицидов об официальном дистрибьюторстве продавца
В случае ввоза пестицидов от компании дистрибьютора регистранта пестицида
8
При смене завода-производителя пестицида
Оригинал письма-уведомления от фирмы-регистранта пестицида о смене завода-производителя, на котором производится завозимый зарегистрированный пестицид с приложением копии регистрационного удостоверения на пестицид, в котором указан новый завод-производитель пестицида в соответствии с правилами, утвержденными уполномоченным органом в области защиты растений
При смене завода-производителя пестицида
9
Наличие договора с предприятием на утилизацию, уничтожение пришедших в негодность пестицидов и тары из-под использованных пестицидов
*Копия договора с предприятием на утилизацию, уничтожение пришедших в негодность пестицидов и тары из-под использованных пестицидов.
При этом предусмотреть в контрактах (договорах) при дальнейшей реализации пестицидов потребителям обязательный возврат потребителями тары из-под использованных пестицидов на предприятие
10
Наличие во внешнеторговом контракте (договоре) пункта, в котором указан порядок возврата экспортеру пришедших в негодность пестицидов или тары из-под них
*Копия внешнеторгового контракта (договора), в котором указан порядок возврата экспортеру пришедших в негодность пестицидов или тары из-под них
В целях возврата пришедших в негодность пестицидов или тары из-под них, в процессе поставки до пункта приема (СВХ, таможенный склад, пост и т.д.) товара заявителем.
11
Наличие паспорта безопасности химической продукции
*Копия паспорта безопасности химической продукции
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну.
Подписано и отправлено услугополучателем в часов 00:00 "__" _________
20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявлении:
Принято Уполномоченным лицом услугополучателя в часов 00:00 "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание:
* при подаче документов через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е–лицензирование" www.elicense.kz документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных электронной цифровой подписи услугополучателя;
**заполняются в электронном виде в форме сведений.
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
импорт средств защиты
растений (пестицидов)"
Форма 1
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)
В ______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического
лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________
от "___" _________ 20___ года,
выданную(ое)(ых)
_______________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
На осуществление
_______________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности) по
следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес заңды тұлға-лицензиаттың (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз):
бірігу _______________
қайта құру ___________
қосылу ______________
бөліп шығару ________
бөліну _____________ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі _______________________
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі __________
4) егер, лицензияның иеліктен шығарылуы Заңға 1-қосымшада көзделсе, лицензиаттың үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы _____________________________________________________________________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей, оның орналасқан жері мекенжайының өзгеруі _______________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптың болуы
______________________________________________________________________
7) қызмет түрі атауының өзгеруі __________________________________________
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі ____________________________________
Заңды тұлғаның мекенжайы _____________________________________________
(ел – шетелдік заңды тұлға үшін, почталық индексі,
облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің/
ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық почтасы ____________________________________________________
Телефондары ___________________________________________________________
Факсы _________________________________________________________________
Банктік шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің мекенжайы ____________________________________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі) ______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыс деректері болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмағандығы;
барлық қоса беріліп отырған құжаттардың шындыққа сәйкес келетіндігі және жарамды болып табылатындығы;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі расталады.
Басшы ________________ _________________________________________________ (қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Мөр (бар болса) орны Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" __________
2-нысан
Жеке тұлғаның өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны ресімдеуге арналған өтініші
(кімге) _________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы) (кімнен)
________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________________________________________
(қызмет түрiнің және (немесе) қызметтің кiшi түрiнің толық атауы)
_________________________________________________
жүзеге асыруға арналған
20___ жылғы "___ " _________ берілген №__________________________________
_______________________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшалардың нөмірі(лері), берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген лицензиярдың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) (керегінің астын сызу)
төмендегі негіздер бойынша (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз) қайта ресімдеуді сұраймын:

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года
"О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон) путем (укажите в соответствующей
ячейке Х):
слияния ____ преобразования ____ присоединения ____ выделения ____ разделения ____
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата_____
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону _________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для
приложений к лицензии с указанием объектов ____________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_______________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности _____________________________
8) изменение наименования подвида деятельности __________________________
Адрес юридического лица ________________________________________________
страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _______________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________
Факс __________________________________________________________________
Банковский счет_________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_______________________________________________________________________ (почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными контактами
и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься
лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы
соответствуют действительности и являются действительными; согласен на использование
персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к
лицензии.
Руководитель _____________       ______________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (при наличии)
Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Форма 2
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)
В ______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии (нужное подчеркнуть)
№_________ от ______ 20___ года,
выданную (ое) (ых) _____________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего _______________________________________________________________________
лицензию и (или) приложение(я) к лицензии) на
осуществление________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или)
подвида(ов) деятельности) по следующему(им) основанию(ям) (укажите в
соответствующей ячейке Х):

1) жеке тұлға-лицензиат атының, әкесінің атының (бар болса), тегінің өзгеруі _____
2) дара кәсіпкер-лицензиаттың қайта тіркелуі, атауының өзгеруі_________________
3) дара кәсіпкер-лицензиаттың қайта тіркелуі, заңды мекенжайының өзгеруі _____
4) егер, лицензияның иеліктен шығарылуы
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы
Заңына 1-қосымшада көзделсе, лицензиаттың үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге
"объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ___
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға
қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей, оның орналасқан жері
мекенжайының өзгеруі ________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптың болуы
________
7) қызмет түрі атауының өзгеруі ____________________________________________
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі ______________________________________
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы _____________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық почтасы ____________________________________________________
Телефондары ___________________________________________________________
Факсы _________________________________________________________________
Банктік шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің мекенжайы
_____________________________________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың) нөмірі) ______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыс деректері болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмағандығы;
барлық қоса беріліп отырған құжаттардың шындыққа сәйкес келетіндігі және жарамды болып табылатындығы;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беретіндігі расталады.
Жеке тұлға ___________ __________________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Мөр (бар болса) орны
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__"______

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
__________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
наименования ________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
юридического адреса ________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на
объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии
предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан от 16 мая 2014 года
"О разрешениях и уведомлениях" ______
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для
приложений к лицензии с указанием объектов ________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан ______
7) изменение наименования вида деятельности ___________
8) изменение наименования подвида деятельности ________
Адрес местожительства физического лица_________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта ______________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________
Факс __________________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_______________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам
выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными; согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Физическое лицо ___________       _____________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (при наличии)
Дата заполнения: "_" _____ 20_ года