"Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру, ұзарту және кері қайтарып алу, сондай-ақ еңбекші көшіп келушілерді тіркеу, дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 8 ақпандағы № 76 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 8 желтоқсандағы № 894 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 11 желтоқсанда № 17926 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 123 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 15.04.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. БҰЙЫРАМЫН:
"Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру, ұзарту және кері қайтарып алу, сондай-ақ еңбекші көшіп келушілерді тіркеу, дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 8 ақпандағы № 76 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9200 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 11 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
"Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру, ұзарту және кері қайтарып алу, сондай-ақ еңбекші көшіп келушілерді тіркеу, дакто-, фото есепке алуды қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру";
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Рұқсат алу үшін еңбекші көшіп келуші Қазақстан Республикасының аумағында уақытша тіркелген жері бойынша көші-қон қызметі бөлінісіне немесе Мемлекеттік корпорацияға (Көші-қон қызметтерін көрсету орталығына) мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша еңбекші көшіп келушіге рұқсат беру (ұзарту) туралы сауалнама-өтініш;
2) жеке кіріс салығы бойынша алдын ала төлемді төлегені туралы түбіртек көшірмесін (түпнұсқасы салыстыру үшін беріледі);
3) Мемлекеттік шекараны кесіп өткені туралы белгісі бар жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі (түпнұсқасы салыстыру үшін беріледі);
4) "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) бекітілген № 86/е нысан бойынша медициналық анықтаманы;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 февраля 2014 года № 76 "Об утверждении Правил выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту, а также регистрации, формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 декабря 2018 года № 894. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 декабря 2018 года № 17926. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 апреля 2022 года № 123.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 15.04.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 февраля 2014 года № 76 "Об утверждении Правил выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту, а также регистрации, формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9200, опубликован 11 марта 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет"), следующие изменения:
в Правилах выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту, а также регистрации, формирования и ведения дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Выдача разрешения трудовому иммигранту";
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Для получения разрешения трудовой иммигрант лично представляет в подразделение миграционной службы по месту временной регистрации на территории Республики Казахстан или в Государственную корпорацию (Центр миграционных услуг) следующие документы:
1) заявление-анкету о выдаче (продлении) разрешения трудовому иммигранту по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копию квитанции об уплате предварительного платежа по индивидуальному подоходному налогу (оригинал предоставляется для сверки);
3) копию документа удостоверяющего личность с отметкой о пересечении Государственной границы (оригинал предоставляется для сверки);
4) медицинскую справку по форме № 086/у, утвержденную приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697);

5) жүргізілген дактилоскопиялау және суретке түсіру туралы анықтама – осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке ұсынады (Көшіп келушінің алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде еңбек рұқсатын алғаны туралы мәліметтер болған кезде дактилоскопиялау және суретке түсіру жүргізілмейді);
6) медициналық сақтандырудың көшірмесін (түпнұсқасы салыстыру үшін беріледі);
Басқа құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Қазақстан Республикасына кірген немесе бастапқы тіркелген кезде көрсетілген шетелдіктің кіру мақсаты еңбекші көшіп келушіге рұқсат беруден бас тарту үшін негіз болып табылмайды.
6. Осы Қағиданың 5-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдаған көші-қон қызметі бөлінісінің қызметкері (бұдан әрі - қызметкер) "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкестігіне салыстыра тексеруді жүзеге асырады, оның ішінде:
1) сауалнама-өтініштің сұрақтарына жауаптардың мазмұнын жеке басты куәландыратын құжаттардың (ұлттық паспорты) деректерімен және шетелдікпен әңгімелесу барысында алынған мәліметтермен "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – "Бүркіт" БАЖ) деректері бойынша және басқа да көздер арқылы салыстырады;
2) шетелдіктің азаматтығын Қазақстан Республикасында кемінде үш ай мерзімге визасыз болу мүмкіндігін көздейтін, Қазақстан Республикасы кірудің және болудың визасыз тәртібі туралы келісімдер жасасқан елдердің тізімдерімен салыстыра тексереді;
3) жеке кіріс салығы бойынша алдын ала төлемнің төленген сомасы сауалнама-өтініште көрсетілген еңбекші көшіп-келуші рұқсатының жарамдылық мерзіміне сәйкес келуін тексереді;
4) ішкі істер органдарының және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитететінің деректер базалары бойынша соттылығының бар-жоғына және іздестіруде жүрген/жүрмегеніне тексеруді жүзеге асырады, тексеріс нәтижелері материалдарға қоса тігіледі.
Еңбекші көшіп-келушіге рұқсат беру (ұзарту) туралы сауалнама-өтініштің, дактилоскопиялау және суретке түсіру туралы анықтаманың және көші-қон карточкасының түпнұсқасы, жеке кіріс салығы бойынша алдын ала төлемді төлегені туралы түбіртектің, жеке басты куәландыратын құжаттың, сонымен қатар медициналық сақтандырудың көшірмелерін еңбекші көшіп-келушіге басталатын жинақтау материалдарына (бұдан әрі - материалдар) қоса тігеді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. "Бүркіт" БАЖ жүйесінің оң нәтижесі алынған кезде "Жұмыс істеуге арналған рұқсат" АО-да бағанды автоматты түрде толтырады:

5) справку о прохождении дактилоскопирования и фотографирования – по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги (при наличии сведений о получении трудового разрешения иммигрантом в течении предыдущего календарного года дактилоскопирование и фотографирование не производится), а также осуществляет сверку действительности медицинского страхования по единой базе данных трудовых мигрантов и этнических казахов и (или) по страховой базе данных.
6) копию медицинской страховки (оригинал предоставляется для сверки).
Требование других документов не допускается.
Цель въезда иностранца, указанная при въезде в Республику Казахстан или первоначальной регистрации, не является основанием для отказа в выдаче разрешения трудовому иммигранту.
6. Сотрудник подразделения миграционной службы (далее - сотрудник), принявший документы, указанные в пункте 5 настоящих Правил, осуществляет сверку на соответствия требованиям Закона Республики Казахстан "О миграции населения", в том числе:
1) сравнивает содержание ответов на вопросы заявления-анкеты с данными документа удостоверяющего личность (национального паспорта) и сведениями, полученными в ходе беседы с иностранцем, по данным Единой информационной системы "Беркут" (далее - ЕИС "Беркут") и из других источников;
2) сверяет гражданство иностранца со списком стран, с которыми Республикой Казахстан заключены соглашения о безвизовом порядке въезда и пребывания, предусматривающие возможность пребывания в Республике Казахстан без виз сроком не менее трех месяцев;
3) проверяет, что уплаченная сумма предварительного платежа по индивидуальному подоходному налогу соответствует указанному в заявлении-анкете сроку действия разрешения трудовому иммигранту;
4) осуществляет проверку по базам данных органов внутренних дел и Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан на судимость и розыск, результаты проверки приобщаются к материалам.
Оригинал заявления-анкеты о выдаче (продлении) разрешения трудовому иммигранту, справки о дактилоскопировании и фотографировании, копию документа с отметкой о пересечении Государственной границы или миграционную карточку, копии квитанции об уплате предварительного платежа по индивидуальному подоходному налогу, копию документа удостоверяющего личность, а также копию страхового сертификата приобщает к накопительным материалам, заводимых на трудового иммигранта (далее – материалы);
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. При получении положительного результата системы ЕИС "Беркут" автоматически заполняет поля в ИО "Разрешение на работу":

1) "Тегі, Аты және Әкесінің аты болған кезде";
2) "Туған күні";
3) "Жынысы";
4) "Фотосы";
5) "Азаматтығы";
6) "Құжаттың нөмірі";
7) "Құжаттың түрі";
8) "Берген күні";
9) "Құжаттың жарамдылық мерзімі".
Содан кейін қызметкер "Бүркіт" БАЖ-ға шетелдіктің шетелде тұратын мекенжайын енгізеді.
1) "Ел";
2) "Облыс";
3) "Аудан";
4) "Елді мекен";
5) "Көше";
6) "Үй";
7) "Корпус";
8) "Пәтер";
9) "Телефондары" (телефон кодтарын көрсете отырып).
10) "Қосымша деректер" деген бағанда шетелдіктің отбасы құрамы туралы ақпарат, телефондары мен халықаралық телефон кодтарын көрсете отырып, оның шет елдегі байланыстары, сондай-ақ байланыс телефондарын көрсете отырып, Қазақстан Республикасының аумағында тұратын туыстары немесе таныстары туралы мәліметтер енгізіледі.
11) "Жарамдылық мерзімі" бағанына рұқсаттың әрекет етуі басталған күн және жеке кіріс салығы бойынша алдын ала төленген төлемнің сомасына байланысты 1, 2 немесе 3 саны (ай саны) енгізіледі. Бұл ретте жарамдылық мерзімі аяқталатын күн автоматты түрде белгіленеді.
Көші-қон қызметі қызметкерінің тегі, аты және болса әкесінің аты есептік жазбадан оны пайдалана отырып, жүйеге кіру жүзеге асырылған атпен енгізіледі.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттарды ұзарту";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Рұқсатты ұзарту үшін еңбекші көшіп-келуші Қазақстан Республикасының аумағында уақытша тіркелген жері бойынша көші-қон қызметі бөлінісіне немесе Мемлекеттік корпорацияға (Көші-қон қызметтерін көрсету орталығына) мынадай құжаттарды:
1) Қағиданың 5-бабының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды;
2) еңбекші көшіп-келушіге бұрын берілген рұқсат;
3) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс беруші мен көшіп-келуші арасында жасалған еңбек шартының көшірмесін;
4)медициналық сақтандырудың көшірмесін (түпнұсқасы салыстыру үшін беріледі) рұсқат берудің сұрау уақытына.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Егер еңбекші көшіп келуші рұқсатты ұзарту үшін басқа көші-қон қызметі бөлінісіне өтініш білдірсе, онда қызметкер есептік жазбаның жүйелі нөмірі бойынша "Бүркіт" БАЖ-да іздеуді жүзеге асырады, содан кейін осы Қағиданың 17 және 18-тармақтарына сәйкес рұқсатты ұзартуды жүзеге асырады.
Бұл ретте еңбекші көшіп келушіні уақытша болатын жаңа жері бойынша тіркеу жүргізіледі.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Еңбекші көшіп келушінің рұқсатын ұзарту материалдары рұқсатты бастапқы берген жеріне жіберілмейді, ол ұзартуды ресімдеген көші-қон қызметі бөлінісінде сақталады. Рұқсатты бастапқы алудың және ұзарту материалдарын сақтау мерзімі – 1 жыл.
Рұқсат абайсызда бүлінген немесе жоғалған жағдайда, қызметкер аумақтық ішкі істер органдары бөлінісі басшылығының атына ерікті түрде ресімделген өтініштің негізінде "Бүркіт" БАЖ бойынша тиісті тексерістен кейін рұқсаттың телнұсқасын береді.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Еңбекші көшіп келушінің рұқсатын қайтарып алу";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Еңбекші көшіп келушіні тіркеу, еңбекші көшіп келушілердің дактилоскопиялық, фотоесептерін қалыптастыру және жүргізу";

1) "Фамилия, Имя и Отчество (при его наличии)";
2) "Дата рождения";
3) "Пол";
4) "Фото";
5) "Гражданство";
6) "Номер документа";
7) "Вид документа";
8) "Дата выдачи";
9) "Срок действия документа".
После чего, сотрудник вносит в ЕИС "Беркут" адрес проживания иностранца за рубежом:
1) "Страна";
2) "Область";
3) "Район";
4) "Населенный пункт";
5) "Улица";
6) "Дом";
7) "Корпус";
8) "Квартира";
9) "Телефоны" (с указанием телефонных кодов).
10) в поле "Дополнительные данные" вносится информация о составе семьи иностранца, его контакты за рубежом, с указанием телефонов и международных телефонных кодов, а также сведения о родственниках или знакомых проживающих на территории Республики Казахстан, с указанием контактных телефонов.
11) в поле "Срок действия" вносится дата начала действия разрешения и цифра 1, 2 или 3 (количество месяцев) в зависимости от суммы оплаченного предварительного платежа по индивидуальному подоходному налогу. При этом дата окончания срока действия устанавливается автоматически.
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) сотрудника миграционной службы вносится из учетной записи под именем, с использованием которого был осуществлен вход в систему.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Продление разрешения трудовому иммигранту";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Для продления разрешения трудовой иммигрант лично представляет в подразделение миграционной службы по месту временной регистрации на территории Республики Казахстан или в Государственную корпорацию (Центр миграционных услуг) следующие документы:
1) документы, указанные в подпунктах 1) и 2) пункта 5 Правил;
2) ранее выданное разрешение трудовому иммигранту;
3) копию трудового договора, составленного между работодателем и иммигрантом в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан;
4) копию медицинской страховки (оригинал предоставляется для сверки) на запрашиваемый период продления разрешения.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Если трудовой иммигрант обратился за продлением разрешения в другое подразделение миграционной службы, то сотрудник осуществляет поиск в ЕИС "Беркут" по системному номеру учетной записи, после чего осуществляет продление разрешения в соответствии с пунктами 17 и 18 настоящих Правил.
При этом производится регистрация трудового иммигранта по новому месту временного пребывания.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Материалы продления разрешения трудовому иммигранту по месту выдачи первичного разрешения не направляются, а хранятся в подразделении миграционной службы, оформившем продление. Срок хранения материалов первичного получения и продления разрешения – 1 год.
В случае неумышленной порчи или утери разрешения, сотрудник, на основании заявления оформленного в произвольной форме на имя руководства территориального подразделения органов внутренних дел, после соответствующей проверки по ЕИС "Беркут" выдает дубликат разрешения.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Отзыв разрешения трудовому иммигранту";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Регистрация, формирование и ведение дакто-, фотоучетов трудовых иммигрантов";

Қағидаға 1, 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитетіне (М.Т. Қабденов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Еңбекші көшіп келушіге
рұқсаттар беру, ұзарту және
қайтарып алу, сондай-ақ
еңбекші көшіп келушілерді
тіркеу, олардың
дактилоскопиялық,
фотоесептерін қалыптастыру
және жүргізу қағидасына
1-қосымша
Нысан
ЕҢБЕКШІ КӨШІП КЕЛУШІНІҢ РҰҚСАТЫ
№ ____________________
Тегі ____________________________________________________________________
Аты ____________________________________________________________________
Әкесінің аты (болса) ______________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың №____________________________________
Азаматтығы _____________________________________________________________
20___жылғы "____" _______ бастап 20___ жылғы "____" _______
аралығында
ЖЕКЕ ТҰЛҒАЛАРДА ҮЙ ЖҰМЫСКЕРЛЕРІ РЕТІНДЕ ЕҢБЕК ҚЫЗМЕТІН ЖҮЗЕГЕ
АСЫРУҒА РҰҚСАТ ЕТІЛЕДІ
Көші-қон қызметінің жауапты қызметкері
20___ жылғы "__" _________ М.О.
Т.А.Ә (болса)., лауазымы ________________________________ қолы.
Еңбекші көшіп келуші рұқсатының жарамдылық мерзімі 20 __ жылғы
"____" _______ дейін ұзартылды.
Көші-қон қызметінің жауапты қызметкері
20___ жылғы "___" _________ М.О.
Т.А.Ә (болса)., лауазымы ________________________________ қолы.
Еңбекші көшіп келуші рұқсатының жарамдылық мерзімі 20___ жылғы
"____"_______ дейін ұзартылды.
Көші-қон қызметінің жауапты қызметкері
20___ жылғы "___" _________ М.О.
Т.А.Ә (болса)., лауазымы ________________________________ қолы.
Еңбекші көшіп келуші рұқсатының жарамдылық мерзімі 20 ___ жылғы
"___"_______ дейін ұзартылды.
Көші-қон қызметінің жауапты қызметкері
20___ жылғы "___" _________ М.О.
Т.А.Ә(болса)., лауазымы ________________________________ қолы.
РҰҚСАТ ЖЕКЕ БАСТЫ КУӘЛАНДЫРАТЫН ҚҰЖАТТЫ
ҰСЫНҒАН КЕЗДЕ ҒАНА ЖАРАМДЫ
Көші-қон қызметінің жауапты қызметкері
20___ жылғы "___" _________ М.О.
Т.А.Ә (болса)., лауазымы _______________________________ қолы.

приложения 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Комитет миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Кабденов М.Т.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан генерал-полковник полиции
К. Касымов
Приложение 1
к Правила выдачи, продления
и отзыва разрешения трудовому
иммигранту, а также регистрации,
формирования и ведения
дакто- фотоучетов трудовых иммигрантов
Форма
РАЗРЕШЕНИЕ ТРУДОВОМУ ИММИГРАНТУ
№ ____________________
Фамилия ________________________________________________________________
Имя ____________________________________________________________________
Отчество (при его наличии) ________________________________________________
№ документа, удостоверяющего личность____________________________________
Гражданство ____________________________________________________________
РАЗРЕШАЕТСЯ ОСУЩЕСТВЛЕНИЕ ТРУДОВОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ
В КАЧЕСТВЕ ДОМАШНИХ РАБОТНИКОВ У ФИЗИЧЕСКИХ ЛИЦ
С "____" ____________ 20___ года по "____" ____________ 20___ года
Ответственный сотрудник миграционной службы
"___" _________ 20___ года М.П.
Ф.И.О (при его наличии), должность _________________________ подпись.
Срок действия разрешения трудовому иммигранту продлен до
"____" ____________ 20___ года
Ответственный сотрудник миграционной службы
"___" _________ 20___ года М.П.
Ф.И.О (при его наличии), должность _________________________ подпись.
Срок действия разрешения трудовому иммигранту продлен до
"____" ____________ 20___ года
Ответственный сотрудник миграционной службы
"___" _________ 20___ года М.П.
Ф.И.О (при его наличии), должность _________________________ подпись.
Срок действия разрешения трудовому иммигранту продлен до "____"
____________ 20___ года
Ответственный сотрудник миграционной службы
"___" _________ 20___ года М.П.
Ф.И.О (при его наличии), должность _________________________ подпись.
РАЗРЕШЕНИЕ ДЕЙСТВИТЕЛЬНО ПРИ ПРЕДЪЯВЛЕНИИ ДОКУМЕНТА, УДОСТОВЕРЯЮЩЕГО
ЛИЧНОСТЬ
Ответственный сотрудник миграционной службы
"___" _________ 20___ года М.П.
Ф.И.О (при его наличии), должность _________________________ подпись.

Рұқсаттың көлемі 88х125 мм.
Еңбекші көшіп келушіге
рұқсаттар беру, ұзарту және
қайтарып алу, сондай-ақ
еңбекші көшіп келушілерді
тіркеу, олардың
дактилоскопиялық,
фотоесептерін қалыптастыру
және жүргізу қағидасына
2-қосымша
Нысан
Еңбекші көшіп келушіге рұқсатты беру (ұзарту) туралы
сауалнама-өтініш
ПД КҚҚБ (б) бастығы ______________________________________________________
Азамат (азаматтығы) ______________________________________________________
Тегі _____________________________________________________________________
Аты _____________________________________________________________________
Әкесінің аты (болса) ______________________________________________________
Туған күні _______________________________________________________________
Туған жері ______________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың сериясы мен № ________________________
Сізден жұмыс беруші - жеке тұлғаларда үй шаруашылығында жұмыстар орындау (қызметтер көрсету) үшін еңбекші көшіп келушіге 1, 2, 3 ай мерзімге (керек емесінің астын сызыңыз) рұқсат беруіңізді/ұзартуыңызды (керек емесінің астын сызыңыз) сұраймын.
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:
Тұрақты тұратын жерім ____________________________________________________
(азаматтығы, тұрақты тұратын жерінің толық мекенжайы, ел, облыс, қала, аудан, кент,
көше, үйдің нөмірі, телефон, оның ішінде ұялы телефон көрсетіледі).
Отбасы құрамы: _________________________________________________________
(отбасы жағдайы, жұбайының анықтамалық деректері/ және (Т.А.Ә (болса).,
туған жылы), балалар саны, үй телефоны көрсетіледі).
Шетелдегі ықтимал байланыстары:
(күтпеген мән-жайлар туындаған кезде байланысты ықтимал орнату үшін жақын
туыстары, олардың байланыстары көрсетіледі).
4. Қазақстан Республикасындағы туыстары немесе таныстары
(туыстық дәрежесі, толық мекенжайы, байланыс телефоны, оның ішінде ұялы
телефоны көрсетіледі).
________________________________________________________________________
5. Қазақстан Республикасында уақытша тұратын мекенжайы (қала, аудан, көше, үй,
пәтер, телефон, оның ішінде ұялы телефон).
________________________________________________________________________
6. Жұмыс берушінің мекенжайы ____________________________________________
(жұмыс орны, қала, аудан, көше, үй, пәтер, телефоны, оның ішінде ұялы телефоны
6-тармақ ұзартқан кезде толтырылады.
Көші-қон және салық заңнамасын бұзғаны үшін жауапкершілік туралы ескертілдім.
Т.А.Ә (болса). қолы

Размер разрешения 88х125 мм.
Приложение 2
к Правила выдачи, продления
и отзыва разрешения трудовому
иммигранту, а также регистрации,
формирования и ведения
дакто- фотоучетов трудовых
иммигрантов
Форма
фото
Начальнику У(О)МС ДП ___________________________________________________
От гражданина (гражданство)______________________________________________
Фамилия _______________________________________________________________
Имя ___________________________________________________________________
Отчество (при его наличии) _______________________________________________
Дата рождения __________________________________________________________
Место рождения _________________________________________________________
Серия и № документа, удостоверяющего
личность ________________________________________________________________
Заявление-анкета
о выдаче (продлении) разрешения трудовому иммигранту
Прошу Вас выдать/продлить (ненужное зачеркнуть) разрешение трудовому иммигранту сроком на 1, 2, 3 месяца (ненужное зачеркнуть) для выполнения работ (оказания услуг) у работодателей – физических лиц в качестве домашних работников в домашнем хозяйстве.
О себе сообщаю следующие сведения:
Постоянно проживает ____________________________________________________
(указывается гражданство, полный адрес места постоянного проживания, страна, область, город, район, поселок, улица, номер дома, телефон, в том числе мобильный).
Состав семьи____________________________________________________________
(указывается семейное положение, установочные данные супруга/и (Ф.И.О (при его наличии). год рождения), количество детей, домашний телефон).
Возможные контакты за рубежом (указываются близкие родственники, их контакты, для возможного установления связи при возникновении непредвиденных обстоятельств).
4. Родственники или знакомые в Республике Казахстан (указывается степень родства, полный адрес, контактный телефон, в том числе мобильный).
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
5. Адрес временного проживания в Республике Казахстан (город, район, улица, дом, квартира, телефон, в том числе мобильный).
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
6. Адрес работодателя ____________________________________________________
(места работы, город, район, улица, дом, квартира, телефон, в том числе мобильный)
- Пункт 6 заполняется при продлении
Об ответственности за нарушение миграционного и налогового законодательства Республики Казахстан предупрежден (а).
Ф.И.О (при его наличии). подпись.