Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 10 желтоқсандағы № 99 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 13 желтоқсанда № 17934 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 573 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11951 болып тіркелген, 2015 жылы 25 қыркүйектегі "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Табиғи монополиялар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 1-тармағының 4-6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1- тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес электр энергиясын беру саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға қызметтер көрсету стандарты;";
8) және 10) тармақшалар алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген электр энергиясын беру және (немесе) тарату саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға қызметтер көрсету стандартында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электр энергиясын беру саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға қызметтер көрсету стандарты;";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Электр энергиясын беру саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға қызметтер көрсету стандарты (бұдан әрі – қызметтер) табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – Субъекті) реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тұтынушылардың сапалы және тең қол жеткізуін қамтамасыз етудің жалпы қағидаттарын айқындау мақсатында әзірленді.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға реттеліп көрсетілетін қызметтер көрсету тәртібі";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 10 декабря 2018 года № 99. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2018 года № 17934. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № 65.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 23.09.2020 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 573 "Об утверждении стандартов оказания услуг потребителям субъектов естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11951, опубликован 25 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу изложить следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 4-6) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) стандарт оказания услуг потребителям субъектами естественной монополии в сфере передачи электрической энергии согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
подпункты 8) и 10) исключить;
в стандарте оказания услуг потребителям субъектами естественной монополий в сфере передачи и (или) распределения электрической энергии, утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стандарт оказания услуг потребителям субъектами естественной монополий в сфере передачи электрической энергии";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящий Стандарт оказания услуг потребителям субъектами естественной монополии в сфере передачи электрической энергии (далее – услуги) разработан в целях определения общих принципов обеспечения качественного и равного доступа потребителей к регулируемым услугам (товарам, работам) субъектов естественных монополий (далее – Субъект).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания регулируемых услуг потребителям субъектами естественных монополий";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) 1998 жылғы 9 шілдедегі "Табиғи монополиялар туралы" (бұдан әрі – Заң) және 2004 жылғы 9 шілдедегі "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарымен белгіленген олардың сапасына қойылатын талаптарға сәйкес Субъектімен шарт жасаған барлық тұтынушыларға көрсетіледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Көрсетілген қызметтер үшін тұтынушылардың ақы төлеуі Заңның 14-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті (бұдан әрі – уәкілетті органның ведомствосы) бекіткен тарифтер бойынша жүргізіледі.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген топырақтың жылуын, жерасты суларды, өзендерді, су айдындарын өнеркәсіп кәсіпорындарының және электр станцияларының, кәріздік-тазарту құрылыстарының сарқынды суларын пайдалана отырып өндірілген жылу энергиясын қоспағанда, жылу энергиясын өндіру, беру, тарату және (немесе) онымен жабдықтау саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға қызметтер көрсету стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға реттеліп көрсетілетін қызметтер көрсету тәртібі";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) 1998 жылғы 9 шілдедегі "Табиғи монополиялар туралы" (бұдан әрі – Заң) және 2004 жылғы 9 шілдедегі "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарымен белгіленген олардың сапасына қойылатын талаптарға сәйкес Субъектімен шарт жасаған барлық тұтынушыларға көрсетіледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Көрсетілген қызметтер үшін тұтынушылардың ақы төлеуі Заңның 14-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті (бұдан әрі – уәкілетті органның ведомствосы) бекіткен тарифтер бойынша жүргізіледі.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға қызметтер көрсету стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға реттеліп көрсетілетін қызметтер көрсету тәртібі";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Регулируемые услуги (товары, работы) предоставляются всем потребителям, заключившим договор с Субъектом, в соответствии с требованиями к их качеству, установленными законами Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" (далее – Закон) и от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике".";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Оплата потребителями за оказание услуг производится по тарифам, утвержденным Комитетом по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – ведомство уполномоченного органа) в соответствии с подпунктом 17) пункта 1 статьи 14 Закона.";
в стандарте оказания услуг потребителям субъектами естественной монополий в сфере производства, передачи, распределения и (или) снабжения тепловой энергией, за исключением тепловой энергии, выработанной с использованием тепла грунта, грунтовых вод, рек, водоемов, сбросной воды промышленных предприятий и электростанций, канализационно-очистных сооружений, утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания регулируемых услуг потребителям субъектами естественных монополий";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Регулируемые услуги (товары, работы) предоставляются всем потребителям, заключившим договор с Субъектом, в соответствии с требованиями к их качеству, установленными законами Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" (далее – Закон) и от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике".";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Оплата потребителями за оказание услуг производится по тарифам, утвержденным Комитетом по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – ведомство уполномоченного органа) в соответствии с подпунктом 17) пункта 1 статьи 14 Закона.";
в стандарте оказания услуг потребителям субъектами естественной монополий в сфере водоснабжения и (или) водоотведения, утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания регулируемых услуг потребителям субъектами естественных монополий";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) 1998 жылғы 9 шілдедегі "Табиғи монополиялар туралы" (бұдан әрі – Заң) және 2004 жылғы 9 шілдедегі "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарымен белгіленген олардың сапасына қойылатын талаптарға сәйкес Субъектімен шарт жасаған барлық тұтынушыларға көрсетіледі.";
12-тармақ мынандай редакцияда жазылсын:
"12. Көрсетілген қызметтер үшін тұтынушылардың ақы төлеуі Заңның 14-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті (бұдан әрі – уәкілетті органның ведомствосы) бекіткен тарифтер бойынша жүргізіледі.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген магистральдық теміржол желісі саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға қызметтер көрсету стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға реттеліп көрсетілетін қызметтер көрсету тәртібі";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Көрсетілген қызметтер үшін тұтынушылардың ақы төлеуі 1998 жылғы 9 шілдедегі "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті (бұдан әрі – уәкілетті органның ведомствосы) бекіткен тарифтер бойынша жүргізіледі.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген бәсекелес кірме жол болмаған кезде кірме жолдар саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға қызметтер көрсету стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға реттеліп көрсетілетін қызметтер көрсету тәртібі";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Тұтынушылар кірме жолдарды қозғалыс қауіпсіздігін, техникалық құралдарды және жылжымалы құрамды қамтамасыз ету жағдайы кезінде 1998 жылғы 9 шілдедегі "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес бекітілген табиғи монополиялар салаларына жататын көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) үлгі шарттардың негізінде пайдаланады.";
9-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Егер қызмет көрсету мерзімі бұзылған және (немесе) техникалық шарттарды беруден бас тартылған жағдайда, тұтынушы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетіне (бұдан әрі – уәкілетті органның ведомствосы) www.kremzk.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжай және телефондар бойынша шағыммен жүгінеді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген кәбілдік кәрiздерді мүлiктiк жалдауға (жалға) немесе пайдалануға беру саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға қызметтер көрсету стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға реттеліп көрсетілетін қызметтер көрсету тәртібі";
9-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Регулируемые услуги (товары, работы) предоставляются всем потребителям, заключившим договор с Субъектом, в соответствии с требованиями к их качеству, установленными Водным кодексом Республики Казахстан от 9 июля 2003 года и Законом Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" (далее – Закон).";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Оплата потребителями за оказание услуг производится по тарифам, утвержденным Комитетом по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – ведомство уполномоченного органа) в соответствии с подпунктом 17) пункта 1 статьи 14 Закона.";
в стандарте оказания услуг потребителям субъектами естественной монополий в сфере магистральной железнодорожной сети, утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания регулируемых услуг потребителям субъектами естественных монополий";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Оплата потребителями за оказание услуг производится по тарифам, утвержденным Комитетом по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – ведомство уполномоченного органа) в соответствии с подпунктом 17) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях".";
в стандарте оказания услуг потребителям субъектами естественной монополий в сфере подъездных путей при отсутствии конкурентного подъездного пути, утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания регулируемых услуг потребителям субъектами естественных монополий";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Потребители пользуются услугами подъездных путей на основании типовых договоров на предоставляемые услуги (товары, работы), относящиеся к сфере естественной монополии, утвержденных в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях", при условии обеспечения безопасности движения, технических средств и подвижного состава.";
часть первую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"9. В случае нарушения сроков оказания услуги и (или) отказа выдачи технических условий, потребитель обращается с жалобой в Комитет по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – ведомство уполномоченного органа) по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ведомства уполномоченного органа www.kremzk.gov.kz.";
в стандарте оказания услуг потребителям субъектами естественной монополий в сфере предоставления в имущественный найм (аренду) или пользование кабельной канализации, утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания регулируемых услуг потребителям субъектами естественных монополий";
часть первую пункта 9 изложить в следующей редакции:

"9. Егер қызмет көрсету мерзімі бұзылған және (немесе) техникалық шарттарды беруден бас тартылған жағдайда, тұтынушы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетіне (бұдан әрі – уәкілетті органның ведомствосы) www.kremzk.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжай және телефондар бойынша шағыммен жүгінеді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеу және Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге экспорттау мақсатында тауарлық газды тасымалдауды қоспағанда, тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбырлары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбырлары арқылы тасымалдау саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға қызметтер көрсету стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға реттеліп көрсетілетін қызметтер көрсету тәртібі";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) 1998 жылғы 9 шілдедегі "Табиғи монополиялар туралы" (бұдан әрі – Заң) және 2012 жылғы 9 қаңтардағы "Газ және газбен жабдықтау туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарымен белгіленген олардың сапасына қойылатын талаптарға сәйкес Субъектімен шарт жасаған барлық тұтынушыларға көрсетіледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Көрсетілген қызметтер үшін тұтынушылардың ақы төлеуі Заңының 14-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті (бұдан әрі – уәкілетті органның ведомствосы) бекіткен тарифтер бойынша жүргізіледі.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген теңіз порты саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға қызметтер көрсету стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға реттеліп көрсетілетін қызметтер көрсету тәртібі";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) 1998 жылғы 9 шілдедегі "Табиғи монополиялар туралы" (бұдан әрі – Заң) және 2002 жылғы 17 қаңтардағы "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарымен белгіленген олардың сапасына қойылатын талаптарға сәйкес Субъектімен шарт жасаған барлық тұтынушыларға көрсетіледі.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. В случае нарушения сроков оказания услуги и (или) отказа выдачи технических условий, потребитель обращается с жалобой в Комитет по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – ведомство уполномоченного органа) по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ведомства уполномоченного органа www.kremzk.gov.kz.";
в стандарте оказания услуг потребителям субъектами естественной монополий в сфере хранения, транспортировки товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам, за исключением транспортировки товарного газа в целях транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за пределы Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания регулируемых услуг потребителям субъектами естественных монополий";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Регулируемые услуги (товары, работы) предоставляются всем потребителям, заключившим договор с Субъектом, в соответствии с требованиями к их качеству, установленными законами Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" (далее – Закон) и от 9 января 2012 года "О газе и газоснабжении".";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Оплата потребителями за оказание услуг производится по тарифам, утвержденным Комитетом по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – ведомство уполномоченного органа) в соответствии с подпунктом 17) пункта 1 статьи 14 Закона.";
в стандарте оказания услуг потребителям субъектами естественной монополий в сфере морских портов, утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания регулируемых услуг потребителям субъектами естественных монополий";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Регулируемые услуги (товары, работы) предоставляются всем потребителям, заключившим договор с Субъектом, в соответствии с требованиями к их качеству, установленными законами Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" (далее – Закон) и от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании".";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. Көрсетілген қызметтер үшін тұтынушылардың ақы төлеуі Заңның 14-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті (бұдан әрі – уәкілетті органның ведомствосы) бекіткен тарифтер бойынша жүргізіледі.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеу және Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге экспорттау мақсатында мұнай және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдауды қоспағанда мұнай және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға қызметтер көрсету стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Табиғи монополиялар субъектілерінің тұтынушыларға реттеліп көрсетілетін қызметтер көрсету тәртібі";
10 және 11-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Тұтынушылардың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 175 бұйрығымен бекітілген нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10705 болып тіркелген Табиғи монополиялар саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) қол жеткізудің тең жағдайларын ұсыну қағидаларында айқындалған талаптарды сақтауы 1998 жылғы 9 шілдедегі "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 14-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес үлгі шарттар негізінде әзірленген субъектілер мен тұтынушылар арасындағы қызметтер көрсетуге арналған шарттарды жасасу үшін негіз болып табылады.
11. Көрсетілген қызметтер үшін тұтынушылардың ақы төлеуі Заңның 14-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті (бұдан әрі – уәкілетті органның ведомствосы) бекіткен тарифтер бойынша жүргізіледі.";
2)"Табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларының (жобаларының) жобаларын қалыптастыру және бағалау, сондай-ақ оларды іске асыру тиімділігінің көрсеткіштерін мониторингілеу және бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 96 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14928 болып тіркелген, 2017 жылы 13 сәуірде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларының (жобаларының) жобаларын қалыптастыру және бағалау, сондай-ақ оларды іске асыру тиімділігінің көрсеткіштерін мониторингілеу және бағалау әдістемесінде:
1-қосымшаға сәйкес инвестициялық бағдарлама (жоба) іс-шараларының нысаналы көрсеткіштері осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

"11. Оплата потребителями за оказание услуг производится по тарифам, утвержденным Комитетом по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – ведомство уполномоченного органа) в соответствии с подпунктом 17) пункта 1 статьи 14 Закона.";
в стандарте оказания услуг потребителям субъектами естественной монополий в сфере транспортировки нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам, за исключением их транспортировки в целях транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за пределы Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания регулируемых услуг потребителям субъектами естественных монополий";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Соблюдение потребителями условий, определенных Правилами предоставления равных условий доступа к регулируемым услугам (товарам, работам) в сфере естественных монополий, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 175, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10705, является основанием для заключения между субъектами и потребителями договоров на оказание услуг, разработанных на основании типовых договоров в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" (далее – Закон).
11. Оплата потребителями за оказание услуг производится по тарифам, утвержденным Комитетом по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – ведомство уполномоченного органа) в соответствии с подпунктом 17) пункта 1 статьи 14 Закона.";
2) утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).