"Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 212 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 681 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 желтоқсанда № 17949 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 14 мамырдағы № 206 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 14.05.2020 № 206 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 212 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 11260 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 маусымда "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау" көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелері";
3-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
– білім туралы құжаттарды тану/нострификациялау туралы куәлік;
- білім туралы құжаттарды тану/нострификациялау туралы куәлік телнұсқасы;
- мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттының 10-1 тармағында көрсетілген негіздер және жағдайлар бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту .
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.";
9, 10 және 10-1 мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша білім туралы құжаттарды тану/нострификациялау туралы өтініш;

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 212 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере образования и науки"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 681. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 декабря 2018 года № 17949. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 мая 2020 года № 206.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 14.05.2020 № 206 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 212 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере образования и науки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11260, опубликован в информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет" 23 июня 2015 года) следующие изменения:
в стандарте государственной услуги "Признание и нострификация документов об образовании", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Центр Болонского процесса и академической мобильности" Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги:
– удостоверение о признании/нострификации документов об образовании;
- дубликат удостоверения о признании/нострификации документов об образовании;
- мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10-1 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.";
пункты 9, 10 и 10-1 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) заявление о признании/нострификации документов об образовании по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;

2) білім туралы құжаттың және оның қосымшасының заңдастырылған немесе апостильденген көшірмесі (түпнұсқа салыстыру үшін, қайтарылып беріледі) және білім туралы құжаттың және оның қосымшасының, мөрдің аудармасын қоса алғанда нотариалды куәландырылған аудармасы (егер құжат толығымен шет тілінде болса).
Білім туралы құжат Қазақстан Республикасы қатысушы болып табылатын ресми құжаттарды заңдастырудың күшін жоюды көздейтін құқықтық көмек туралы халықаралық шартқа (келісімге) қатысушы елде берілген жағдайда білім туралы құжаттың және оның қосымшасының нотариалды куәландырылған көшірмесі және нотариалды куәландырылған аудармасы (егер құжат толығымен шет тілінде болса) ұсынылады, мұндай құжаттарды заңдастыру немесе апостильдендіру талап етілмейді.
3) бiлiм туралы құжат иесiнің жеке басын растайтын құжаты (жеке басын сәйкестендіру үшін) немесе нотариалды куәландырылған сенімхат негізінде уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжаты.
Қазақстан Республикасының резиденті емес адамдар үшін білім туралы құжат иесінің жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі (мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен).
Егер білім туралы құжат иесі оны алғаннан кейін тегін, атын немесе әкесінің атын (бар болған жағдайда) ауыстырса тегін, атын немесе әкесінің атын (бар болған жағдайда) ауыстырғаны туралы немесе неке туралы немесе некені бұзу туралы акт жазбасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесін ұсынуы қажет;
4) төлем туралы түбіртек.
Көрсетілетін қызметті алушы өзінің дайындығын дәлелдейтін, оның ішінде кәсіби қызметке рұқсат беретін, практикалық тәжірибесі туралы дәлелді құжаттарын ұсынады. Аталған құжаттар олардың белгіленген тәртіппен нотариалды куәландырылған аудармасымен, оның ішінде мөрдің аудармасымен бірге ұсынылады (егер құжат толығымен шет тілінде болса).
Осы тармақтың 2 және 3 тармақшаларында көрсетілген құжаттың мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасының дұрыстығын Қазақстан Республикасының аумағындағы нотариус немесе құжат берілген елдегі Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет органдары куәландырады.
Мемлекеттік корпорация қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға келісім алады.
Мемлекеттік ақпарат жүйелерінде қамтылған жеке басын куәландыратын құжаттар, неке туралы немесе оны бұзу туралы куәліктер (2008 жылдан кейін берілген) туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкіметі" шлюзі арқылы Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйелерінен алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттардың түпнұсқасын мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ұсынылған мәліметтермен салыстырады, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру тиісті құжаттарды қабылдағанын растайтын қолхат негізінде жеке басын куәландыратын куәлігін көрсеткен жағдайда (не уәкілетті өкілдің натариалды куәландырылған сенімхаты негізінде) жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация қорытындыны өзінде бір ай бойы сақтайды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң хабарласқан жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның сұрауы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір күн ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.

2) копия легализованного или апостилированного документа об образовании и приложения к нему (оригинал для сверки, подлежит к возврату) и наториально засвидетельственный перевод (в случае, если документ полностью на иностранном языке) документа об образовании и приложения к нему, включая перевод печати.
При выдаче документа об образовании в стране-участнике международного договора (соглашения) о правовой помощи, предусматривающей отмену легализации официальных документов, участником которого является Республика Казахстан, легализация или апостилирование его не требуются и представляется нотариально засвидетельственную копию документа об образовании и приложения к нему и нотариально засвидетельственный перевод (в случае, если документ полностью на иностранном языке).
3) документ, удостоверяющий личность владельца документа об образовании (для идентификации личности) или уполномоченного представителя на основании нотариально удостоверенной доверенности.
Для нерезидентов Республики Казахстан копия документа, удостоверяющего личность владельца документа об образовании (с переводом на государственный или русский язык).
Если обладатель документа об образовании изменил фамилию, имя или отчество (при его наличии) после его получения, необходимо представить копию свидетельства о государственной регистрации актов записи перемены фамилии, имени или отчества (при его наличии) или актовую запись о браке или о расторжении брака;
4) квитанцию об оплате.
Услугополучатель представляет доказательства своей подготовки, в том числе документы о допуске к профессиональной деятельности, практическом опыте. Нотариально засвидетельственные копии данных документов представляются вместе с их нотариально засвидетельственными переводами (в случае, если документ полностью на иностранном языке), включая перевод печатей.
Засвидетельствование перевода документов, указанных в настоящем пункте на государственный или русский язык осуществляется нотариусом на территории Республики Казахстан или органами дипломатической службы Республики Казахстан в стране, в которой выдан документ.
Работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, свидетельства о браке или его расторжении (выданные после 2008 года) работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При приеме документов работник Государственной корпорации сверяет подлинность оригиналов со сведениями, представленными из государственных информационных систем, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа удостоверяющий личность (либо его представителя по нотариально удостоверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
10-1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың және деректердің (мәліметтердің) Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3) "Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау ережесі" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 10 қаңтардағы № 8 бұйрығында көрсетілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5135 болып тіркелген) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бас тартуға арналған басқа да негіздер.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда берілсін:
"4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: www.enic-kazakhstan.kz;
2) Мемлекеттік корпорацияның: www.gov4c.kz интернет-ресурстарында орналастырылған;
Мемлекеттік қызмет стандартының 2, 2-1 және 3 қосымшалары осы бұйрықтың 2, 2-1 және 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен жүзеге асырсын:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеу;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен күннен күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберу;

10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно пункту 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
10-1. Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов и данных (сведений), необходимых для оказания государственной услуги, требованиям Правил признания и нострификации документов об образовании, утвержденных приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 8 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5135).";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственной услуги";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя: www.enic-kazakhstan.kz;
2) Государственной корпорации: www.gov4c.kz.";
приложения 2, 2-1 и 3 к стандарту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электроном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі интернет-ресурсында орналастыру;
4) Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1, 2, 3 тармақшаларында көрсетілген шаралардың орындалуы туралы мәліметті ұсыну.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі жетекшілік ететін вице-министрге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 681 бұйрығына
1-қосымша
"Білім туралы құжаттарды
тану және нострификациялау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Үлгі
Қазақстан Республикасы Білім
және ғылым министрлігінің
"Болон процесі және
академиялық ұтқырлық
орталығы" РМК
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты)*
____________________________
____________________________
Азаматтығы:*
__________________________
____________________________
Жеке басын растайтын құжаты
(паспорт/жеке куәлік:*
____________________________
(нөмірі, сериясы, күні және кім
бергені)
____________________________
Тұрғылықты
мекенжайы:__________________
____________________________
(ел, облыс, қала, аудан, көше
атауы,
____________________________
үй және пәтер нөмрі)
Байланыс деректері*__________
____________________________
(ұялы, жұмыс/үй телефондары,
электронды пошта адресі)
____________________________
____________________________
Жұмыс немесе оқу орны:*_____
____________________________
____________________________
Өтініш
Сізден*_________________________________________________________________
(тану, нострификациялау)
Мақсат*________________________________________________________________
(жұмысқа орналасу, оқуды жалғастыру)
_______________________________________________________________________
Білім туралы құжаттың түрі, сериясы және нөмірі* ____________________________
(диплом, аттестат, куәлік, сертификат)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Кім берген*_____________________________________________________________
(білім беру ұйымының, елдің толық атауы)
Мамандық/бағыты бойынша*_____________________________________________
(толық атауы) Берілген біліктілік/
дәреже*_______________________________________________
_______________________________________________________________________
(толық атауы)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға
келісім беремін.
"___" ____________ 20___жыл _____ ________________________________
(жеке қолы немесе уәкілетті өкілі)
*- толтырылуы міндетті":
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 681 бұйрығына
2-қосымша
"Білім туралы құжаттарды
тану және нострификациялау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра Министерства образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение 1
к приказу Министра
образованияи науки
Республики Казахстан
от 11 декабря 2018 года № 681
Приложение 2
к Стандарту государственной услуги
"Признание и нострификация
документов об образовании"
Форма
РГП на ПХВ "Центр Болонского процесса и
академической мобильности" Министерства
образования и науки Республики Казахстан
от___________________________________
(фамилия, имя, отчество)*
_____________________________________
_____________________________________
Гражданство:* __________________________
_____________________________________
Документ, удостоверяющий личность (паспорт/удостоверение
личности):*___________________________
_____________________________________
(номер, серия, дата и кем выдан)
_____________________________________
Адрес проживания:____________________
_____________________________________
(наименование страны, области, города, района,
переулка/улицы/проспекта,
______________________________________
номер дома и квартиры)
Контактные данные*____________________
______________________________________
(мобильный, рабочий/домашний телефоны, адрес электронной почты)
______________________________________
_______________________________________
Место работы или учебы:*_______________
______________________________________
______________________________________
Заявление
Прошу Вас*_____________________________________________________________
(признать или нострифицировать образование)
Цель*__________________________________________________________________
(трудоустройство, продолжение обучения)
_______________________________________________________________________
Вид, серия и номер документа об образовании* _____________________________
(диплом, аттестат, свидетельство, удостоверение, сертификат)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Кем выдан*_____________________________________________________________
(полное наименование организации образования, страна)
по специальности/направлению*__________________________________________
(полное наименование)
Присвоенная квалификация/ степень*______________________________________
_______________________________________________________________________
(полное наименование)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Несу полную ответственность за достоверность предоставленных мною документов
и сведений согласно Стандарта государственной услуги в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
"___" _____________ 20___ года       __________________________________
(личная подпись или доверенного лица)
*- обязательно к заполнению":
Приложение 2
к приказу Министра
образованияи науки
Республики Казахстан
от 11 декабря 2018 года
№ 681

2-1-қосымша
Үлгі
Қазақстан Республикасы Білім
және ғылым министрлігінің
"Болон процесі және
академиялық ұтқырлық
орталығы" РМК _____________
(Аты, тегі, әкесінің аты (бар
болған жағдайда
____________________________
____________________________
Азаматтығы: ________________
____________________________
Жеке басын куәландыратын
құжаты (паспорт/жеке
куәлік)______________________
(нөмері, сериясы, кім бергені
және күні)
____________________________
Тұрғылықты мекен-жайы:_____
____________________________
(мемлекет, облыс, қала, аудан,
көше атауы,
____________________________
үй және пәтер нөмрі)
Байланыс деректері
____________________________
____________________________
(ұялы, жұмыс/үй телефондары,
электронды пошта адресі)
____________________________
____________________________
Жұмыс немесе оқу
орны:________________
____________________________
Өтініш
Сізден _________________________________________________________________
(білім туралы құжатты тану/нострификациялау туралы куәліктің телнұсқасын беру)
Себебі _________________________________________________________________
(куәліктің жоғалуы/бүлінуіне және т.б. себебі.)
_______________________________________________________________________
Білім туралы құжаттың сериясы, нөмрі және түрі _____________________________
(диплом, аттестат, куәлік, сертификат)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(білім беру ұйымының, елдің атауы)
Мамандық/бағыттары бойынша ___________________________________________
(толық атауы)
Берілген біліктілік/академиялық дәреже ____________________________________
_______________________________________________________________________
(толық атауы)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға келісім беремін. Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес ұсынылған мәліметтердің дұрыстығына толық жауап беремін.
___" _____________ 20___жыл _______ _____________________________
( қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 681 бұйрығына
3-қосымша
"Білім туралы құжаттарды
тану және нострификациялау
туралы"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Үлгі
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі - Т.А.Ә.)
____________________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
____________________________
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Приложение 2-1
к Стандарту государственной услуги
"Признание и нострификация
документов об образовании"
Форма
РГП на ПХВ "Центр Болонского процесса и
академической мобильности" Министерства
образования и науки Республики Казахстан
от____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
______________________________________
______________________________________
Гражданство: __________________________
______________________________________
Документ, удостоверяющий личность (паспорт/удостоверение
личности):__________________________
___________________________________
(номер, серия, дата и кем выдан)
____________________________________
Адрес проживания:___________________
____________________________________
(наименование страны, области, города, района, улицы,
_________________________________
номер дома и квартиры)
Контактные данные ______________________________
____________________________________
(мобильный, рабочий/домашний телефоны, адрес электронной
почты)
_____________________________________
_____________________________________
Место работы или учебы:_______________
_____________________________________
Заявление
Прошу Вас______________________________________________________________
(выдать дубликат удостоверения о признании/нострификации зарубежного
документа об образовании)
Причина________________________________________________________________
(в связи с утерей/порчей удостоверения или др.)
_______________________________________________________________________
Вид, серия и номер документа об образовании ______________________________
(диплом, аттестат, свидетельство, удостоверение, сертификат)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Кем выдан______________________________________________________________
(полное наименование организации образования, страна выдачи)
по специальности/направлению____________________________________________
(полное наименование)
Присвоенная квалификация/академическая степень___________________________
________________________________________________________________________
(полное наименование)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Несу полную ответственность за достоверность предоставленных мною документов и сведений согласно Стандарта государственной услуги в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
"___" ________ 20___ года ________________________________________________
( подпись)
Приложение 3
к приказу Министра
образованияи науки
Республики Казахстан
от 11 декабря 2018 года № 681
Приложение 3
к Стандарту государственной
услуги "Признание и нострификация
документов об образовании"
Форма
______________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
______________________________
наличии) (далее - ФИО)
______________________________
(адрес услугополучателя)
______________________________
Расписка об отказе в приеме документов

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы, Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты "Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы" мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1. ________________________________________;
2. ________________________________________;
3. …….
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалған.
________________________________________________ _____________
Т.А.Ә. (бар болса) (Мем.корпорация қызметкері)             (қолы)
Телефон________________ Алдым:___________________________________________
көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының Т.А.Ә./қолы
"__" _______ 20 __ жылы

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги "Признание и нострификация документов об образовании", а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. ________________________________________;
2. ________________________________________;
3. …….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах. По одному для каждой стороны.
________________________________________________       _____________
ФИО (при наличии отчества) (работника Госкорпорации)       (подпись)
Телефон________________
Получил:___________________________________
Ф.И.О./подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ года