"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 19 желтоқсандағы № 1601 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 20 желтоқсанда № 17967 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 67 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 29.05.2020 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11785 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлін тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлiктiң болмауы (болуы) туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді көшірме беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 декабря 2018 года № 1601. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2018 года № 17967. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 67.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 29.05.2020 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11785, опубликованный 3 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
1) регламент государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги "Выдача выписки из реестра регистрации залога движимого имущества", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу

7) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлiкке тiркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметті қамтитын техникалық паспортқа қосымшаны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кондоминиум объектiсiн мемлекеттік тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.".
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық-бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

7) регламент государственной услуги "Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент государственной услуги "Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент государственной услуги "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) регламент государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) регламент государственной услуги "Выдача приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) регламент государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу.".
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1601 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 300 бұйрығына
1-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген) "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы, көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлкі объектісінің тіркелген жері бойынша;
2) "электрондық үкіметтің" www.е.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырады.
3. Көрсетілетін қызмет нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
4. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесi:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде жүргізілген жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу туралы белгісі бар құқық белгілеуші құжат, не тіркеуді тоқтата тұру немесе осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша бас тарту, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде көзделген жағдайларда мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк (қағаз жеткізгіште) беру болып табылады.
Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі - БНАЖ) арқылы электрондық тіркеу үшін жүргізілген тіркеу туралы немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру туралы немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша БНАЖ - ға уәкілетті қызметкердің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында бас тарту туралы хабарламаны, сондай-ақ мәмілеге қатысушылардың электрондық мекенжайларына олар болған.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылған кезде тіркеу үшін төлем туралы құжатты көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тіркеуге қайта берген кезде ұсынады.
2 тарау . Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттері тәртібінің сипаттамасы

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции Республики Казахстан М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 1601
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 300
Регламент государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11408) (далее – Стандарт) некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3. Форма оказываемой услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4. Результатом оказания государственной услуги при обращении:
к услугодателю является правоустанавливающий документ с отметкой о произведенной государственной регистрации прав (обременений) на недвижимое имущество либо документ об отказе или приостановлении государственной регистрации по основаниям, предусмотренным пунктами 4 и 9 Стандарта государственной услуги, а также выдача свидетельства о государственной регистрации (на бумажном носителе) в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан;
посредством единой нотариальной информационной системы (далее – ЕНИС) за электронной регистрацией является направление уведомления о произведенной регистрации либо о приостановлении государственной регистрации, в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 4 или об отказе по основаниям, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного работника в ЕНИС, а также на электронные адреса участников сделки – при их наличии.
При предоставлении мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, документ об оплате за регистрацию предъявляется услугополучателем при повторной подаче документов на регистрацию.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) қызмет берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің жұмыскері;
2) қызмет берушінің жұмыскері;
3) қызмет берушінің мұрағат бөлімі жұмыскері;
4) қызмет берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің жұмыскері;
5) қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары;
8. Құрылымдық бөлімшелердің (әрбір рәсімдердің (әрекеттердің) ұзақтығын көрсете отырып, қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тараптардың әрекеттерінің сипаттамасына және осы регламенттің 2, 3 және 4-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-қимыл схемасында (бұдан әрі - бизнес-процесстердің анықтамасы) көрсетілген.
4 тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Мемлекеттік корпорацияда құжаттарды қабылдау "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы операциялық залда жүзеге асырылады, онда қызмет берушінің жұмыскерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыруы үшін рұқсат берілетін ең ұзақ күту уақыты - 20 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат берілетін ең ұзақ уақыт - 20 минуттан аспайды;
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
10. Көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру Стандарттың 7-тармағына сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды алу үшін рұқсат берілетін ең ұзақ күту уақыты - 20 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат берілетін ең ұзақ уақыт - 20 минуттан аспайды.
11. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды БНАЖ арқылы электрондық тіркеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібі мен рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігі тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3 және 4-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі бизнес-процестердің өзара іс-қимылының анықтамалығында көрсетілген:

7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в описании действий участвующих в оказании государственной услуги сторон согласно приложению 1 к настоящему регламенту и справочнику бизнес-процессов при оказании государственной услуги согласно приложению 2, 3 и 4 к настоящему регламенту (далее – справочник бизнес-процессов).
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Услугодателем прием документов осуществляется в операционном зале в отделе приема и выдачи документов посредством "безбарьерного обслуживания", на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника услугодателя.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
9. Услугодателем выдача готовых документов услугополучателю осуществляется посредством "окон" с понедельника по субботу включительно в соответствии с пунктом 7 Стандарта, на основании расписки в указанный в ней срок.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет документы, указанные в пункте 8 Стандарта.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при электронной регистрации прав на недвижимое имущество посредством ЕНИС указаны в справочнике взаимодействия бизнес-процессов при оказании государственной услуги:

1) жылжымайтын мүлік объектісінің мәмілесі мен осы әрекеттің БНАЖ-да тіркелгенін нотариус куәландырғаннан кейін нотариус өтінімді электрондық тіркеуді ресімдейді;
2) нотариус құқықты тіркеуге өтінімді ашу үшін БНАЖ-да жылжымайтын мүлік объектісін табады және таңдайды;
3) құқықты тіркеуге өтінімді толтыру кезінде нотариус өтінімнің бірегей кодына назар аударарып көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі - ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі - БСН) және азаматтық жағдайын көрсетеді, электрондық поштасы бар болған және хабарламаны пошта арқылы алуға ниеті болған кезде - көрсетілетін қызметті алушының электрондық поштасының мекенжайын, осы нотариустың БНАЖ тіркелімінде тіркелген жылжымайтын мүлік объектісі мәмілесінің нөмірін, осы нотариустың БНАЖ тіркелімінде жылжымайтын мүлік объектісі мәмілесінің тіркелген күнін, құқық белгілеуші құжатты қоса береді; көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік бажды төлеуден босатылған адамдардың санатына тиесілігі кезінде - адамның қандай жеңілдікті санатқа жататынын көрсетеді;

1) после удостоверения нотариусом сделки объекта недвижимого имущества и регистрации данного действия в ЕНИС нотариус оформляет заявку на электронную регистрацию;
2) нотариус находит и выбирает объект недвижимого имущества в ЕНИС для открытия заявки на регистрацию права;
3) при заполнении заявки на регистрацию права нотариус обращает внимание на уникальный код заявки, указывает индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес идентификационный номер (далее – БИН) и гражданское положение услугополучателя, при наличии и при желании получать уведомление на электронную почту – адрес электронной почты услугополучателя, номер, за которым сделка объекта недвижимого имущества была зарегистрирована в реестре ЕНИС данного нотариуса, дату регистрации сделки объекта недвижимого имущества в реестре ЕНИС данного нотариуса, прикрепляет правоустанавливающий документ; при принадлежности услугополучателя к категории лиц, освобождающихся от оплаты государственной пошлины – указывает, к какой льготной категории лицо относится;

4) нотариус толтырылған өтінімге ЭЦҚ қояды;
5) нотариус құқықты (ауыртпалықты) тіркеуге өтінімді сәтті жібергені туралы хабарламаны басып шығарады және көрсетілетін қызметті алушыға береді;
6) көрсетілетін қызметті алушы электрондық үкімет порталында авторландырылады және құқықты тіркеуге өтінімнің бірегей кодын енгізеді;
7) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік тіркеу үшін төлемді жүргізеді және қалыптастырылған электрондық чекті алады;

4) нотариус подписывает заполненную заявку ЭЦП;
5) нотариус распечатывает и отдает услугополучателю уведомление об успешной отправке заявки на регистрацию права (обременения);
6) услугополучатель авторизуется на портале электронного правительства и, вносит уникальный код заявки на регистрацию права;
7) услугополучатель производит оплату за государственную регистрацию и получает сформированный электронный чек;

8) көрсетілетін қызметті алушы БНАЖ-дан құқықты тіркеуге өтінімді және мемлекеттік тіркеу үшін ақы төлеу туралы растауды алады және жылжымайтын мүлік объектісіне құқықты тіркеу туралы немесе тоқтата тұру немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне құқықты тіркеуді жүргізуді тоқтата тұру немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды;
9) құқықты сәтті тіркеу туралы хабарлама БНАЖ-ға және көрсетілетін қызметті алушының құқықты тіркеуге өтінімінде электрондық поштаның мекенжайы көрсетілген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының жеке поштасына жіберіледі.

8) услугодатель получает из ЕНИС заявку на регистрацию права и подтверждение об оплате за государственную регистрацию и принимает решение о регистрации права на объект недвижимого имущества или приостановлении или отказе в совершении регистрации права на объект недвижимого имущества с указанием причины приостановления или отказа;
9) уведомление об успешной регистрации права отправляется в ЕНИС и на личную почту услугополучателя в случае указание адреса электронной почты услугополучателя в заявке на регистрацию права.

11. Объектіні пайдалануға қабылдаудың бекітілген актісі негізінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды қабылдау және тіркеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің жүгіну және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі бизнес-үдерістердің өзара іс-қимылдарының анықтамалығында көрсетілген.
"Жылжымайтын мүлікке
құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тараптардың әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеттері
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
2
Қатысушы тараптың атауы
Көрсетілген қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімінің қызметкері
Көрсетілген қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берулінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тірукеу бөлімінің қызметкері
БНАЖ
ЖМТ МД АЖ
ЭҮП және ЭҮПШ, ӨДАҚ электрондық үкіметтің құрамдастары
Көрсетілген қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімінің қызметкері
3
Әрекеттің (процестің, ресімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тексеру, құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаларды енгізу және көрсетілетін қызметті алушыға қолхат беру
Құжаттарды қабылдау және оларды тіркеушіге көрсетілетін қызметті берулінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тірукеу бөліміге қызметкері; көрсетілетін қызметті берушіден орындалған құжаттарды қабылдау.
Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша қабылдау; құжаттарды ЖМТ МДҚ-дан тіркеуге қабылдау.
Мәмілені куәландыру; өтінімді толтыру және тіркеуге жіберу; ЖМТ МДҚ АЖ-ге құқық белгілеуші құжаттың электрондық нұсқасын жіберу; қызмет көрсету нәтижесін алу
Тіркеуге түскен өтінімдер туралы Мемлекеттік корпорациядан және БНАЖ-дан мәліметтерді алу; өтінім мәртебесінің өзгеруі туралы мәліметтерді жіберу
Өтінім берушінің жеке кабинетінде көрсетілетін қызметті алғаны фактісін белгілеу; төлемді алу; көрсетілетін қызметті алу туралы ақпаратты көрсету
Өтініш берушіге беру үшін орындалған құжаттарды қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешімі)
Орталықтың жинақтау бөліміне беру
Көрсетілген қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімінің қызметкеріге беру
Тіркеу ісін іздестіру және орындау үшін беру;
тіркеу бойынша іс-шараларды жүзеге асыру;
ЖМТ МД АЖ-ге тиісті өзгертулер енгізу
Өтінімді сәтті жіберу туралы хабарлама
Тіркеу бойынша жұмыстардың аяқталғаны туралы хабарлама
Электрондық чек; өтініш берушінің жеке кабинетінде көрсетілетін қызметтерді алу тарихындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Құжаттарды өтініш берушіге қолхат және құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
5
Орындау мерзімдері
20 минут
Күніне 2 рет
Бір тіркеу ісін іздестіруге және беруге 30 минут; құжаттарды орындауға қабылдағаннан кейін тіркеуге 1 тәулік
Өтінімді толтыруға және жіберуге 30-40 минут
10 минут
10 минут
10 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3, 7
2, 5
6
3
5
-
7
Пайдалану нұсқасы
Негізгі процесс
Негізгі процесс
Негізгі процесс, баламалы процесс
Баламалы процесс
Негізгі процесс, баламалы процесс
Баламалы процесс
Негізгі процесс
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағыны)
Көрсетілген қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімі
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (тіркеу бөлімі)
1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
5. Тіркеу ісін іздестіру және орындау үшін беру
6. Өтінішті қарау және тіркеу
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу
7. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орындалған құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға беру
3. Қолхат беру
8. Орындалған құжаттарды қолхат және құжаттарды есепке алу кітабы бойынша өтініш берушіге беру
Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс
Баламалы процесс жұмыс барысы, ағыны, немесе кеңейтулер
БНАЖ
ЭҮП және ЭҮПШ, ӨДАҚ, электрондық үкіметтің құрамдастары
ЖМТ МДҚ АЖ
Көрсетілетін қызметті берулінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тірукеу бөлімінің қызметкері (тіркеуші)
1) Нотариус мәмілені куәландырады
3) Өтініш беруші ЭҮП/ӨДАҚ-да тіркеу қызметін алуға өтінімді табады
5) Өтінім және мемлекеттік баж төлемі қабылданады
6) Тіркеуші өтінімді тіркеуге қабылдайды және қажетті іс-шараларды жүзеге асырады
2) Нотариус жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) тіркеуге өтінімді толтырады және ЖМТ МД АЖ-ге жібереді
4) ЭҮПШ тіркеу үшін мемлекеттік баж төлемін қабылдайды
8) БНАЖ-ға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі туралы ақпарат жіберіледі
7) тіркеуші тиісті мәліметтерді ЖМТ МД АЖ-ге енгізеді
9) БНАЖ қызмет көрсету нәтижесін нотариустың жеке кабинетінде көрсетеді
"Жылжымайтын мүлікке
құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі бизнес-процестердің іс-қимылының анықтамасы
Мемлекеттік корпорацияның құжаттарды қабылдау және жіберу арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуі:
"Жылжымайтын мүлікке
құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамасы "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу"
*Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету кезінде
** БНАЖ ақпараттық жүйесі арқылы электрондық форматта көрсетілетін қызметті беру кезінде
"Жылжымайтын мүлікке
құқықтарды (ауыртпалықтарды)
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1601 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 300 бұйрығына
2-қосымша
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1 тарау. Жалпы ережелер

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при приеме и регистрации прав на недвижимое имущество на основании утвержденного акта приемки объекта в эксплуатацию указаны в справочнике взаимодействия бизнес-процессов при оказании государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Государственная
регистрация прав (обременений)
на недвижимое имущество"
Описание действий участвующих в оказании государственной услуги сторон
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
2
Наименование участвующей стороны
работник отдела приема и выдачи документов услугодателя
работник накопительного отдела услугодателя
Работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество
ЕНИС
ИС ГБД РН
Компоненты электронного правительства ПЭП и ПШЭП, АУПС
работник отдела приема и выдачи услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка документов, внесение записи о приеме в книгу учета документов и выдача расписки получателю услуги.
Прием документов и отправка их в отдел регистрации прав на недвижимое имущество;
Прием исполненных документов от услугодателя.
Прием документов по книге учета документов;
Прием документов на регистрацию из ГБД РН.
Удостоверение сделки;
Заполнение и отправка заявки на регистрацию;
Отправка электронной версии правоустанавливающего документа в ИС ГБД РН;
Получение результата оказания услуги.
Получение сведений из центра и ЕНИС о поступивших на регистрацию заявках;
Отправка сведений об изменении статуса заявки.
Фиксирование в личном кабинете заявителя факта получения услуги;
Получение платежа;
Указание информации о получении услуги.
Прием исполненных документов для выдачи заявителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно распорядительное решение)
Передача в накопительный отдел услугодателя.
Передача исполненных документов работнику отдела приема и выдачи документов услугодателя
Поиск и передача регистрационного дела для исполнения;
Осуществление мероприятий по регистрации;
Внесение соответствующих изменений в ИС ГБД РН.
Уведомление об успешной отправке заявки
Уведомление о завершении работ по регистрации
Электронный чек;
государственная услуга в истории получения услуг в личном кабинете заявителя.
Выдача документов по расписке и книге учета документов заявителю
5
Сроки исполнения
20 минут
2 раза в день
30 минут на поиск и выдачу одного регистрационного дела;
1 сутки на регистрацию после принятия документов на исполнение
30-40 минут на заполнение и отправку заявки
10 минут
10 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
2
3, 7
2, 5
6
3
5
-
7
Вариант использования
Основной процесс
Основной процесс
Основной процесс, Альтернативный процесс
Альтернативный процесс
Основной процесс, Альтернативный процесс
Альтернативный процесс
Основной процесс
Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель (отдел регистрации)
1. Проверка документов
4. Прием документов по книге учета документов
5. Поиск и передача регистрационного дела для исполнения
6. Рассмотрение заявления и регистрация
2. Внесение записи о приеме в книгу учета документов
7. Передача в отдел выдачи исполненных документов по книге учета документов
3. Выдача расписки
8. Выдача исполненных документов по расписке и книге учета документов заявителю
Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
ЕНИС
Компоненты электронного правительства ПЭП и ПШЭП, АУПС
ИС ГБД РН
Работник Госкорпорации (регистратор)
1) Нотариус удостоверяет сделку;
3) Заявитель находит на ПЭП/АУПС заявку на получение услуги регистрации;
5) Принимается заявка и оплата за регистрацию;
6) Регистратор принимает заявку на регистрацию и осуществляет необходимые мероприятия;
2) Нотариус заполняет и отправляет в ИС ГБД РН заявку на регистрацию права (обременения) на недвижимое имущество;
4) ПШЭП принимает оплату за регистрацию;
8) В ЕНИС отправляется информация о результате государственной услуги
7) Регистратор заносит соответствующие сведения в ИС ГБД РН;
9) ЕНИС отображает в личном кабинете нотариуса результат оказания услуги
Описание действий участвующих в оказании государственной услуги сторон
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
2
Наименование участвующей стороны
работник отдела приема документов услугодателя
работник накопительного отдела услугодателя
работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество
ЕНИС
ИС ГБД РН
Компоненты электронного правительства ПЭП и ПШЭП, АУПС
работник отдела выдачи документов услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка документов, внесение записи о приеме в книгу учета документов и выдача расписки получателю услуги.
Прием документов и отправка их в орган юстиции к регистратору;
Прием исполненных документов от услугодателя.
Прием документов по книге учета документов;
Прием документов на регистрацию из ГБД РН.
Удостоверение сделки;
Заполнение и отправка заявки на регистрацию;
Отправка электронной версии правоустанавливающего документа в ИС ГБД РН;
Получение результата оказания услуги.
Получение сведений из центра и ЕНИС о поступивших на регистрацию заявках;
Отправка сведений об изменении статуса заявки.
Фиксирование в личном кабинете заявителя факта получения услуги;
Получение платежа;
Указание информации о получении услуги.
Прием исполненных документов для выдачи заявителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно распорядительное решение)
Передача в накопительный отдел центра.
Передача исполненных документов инспектору отдела выдачи Государственной корпорации
Поиск и передача регистрационного дела для исполнения;
Осуществление мероприятий по регистрации;
Внесение соответствующих изменений в ИС ГБД РН.
Уведомление об успешной отправке заявки
Уведомление о завершении работ по регистрации
Электронный чек;
государственная услуга в истории получения услуг в личном кабинете заявителя.
Выдача документов по расписке и книге учета документов заявителю
5
Сроки исполнения
20 минут
2 раза в день
30 минут на поиск и выдачу одного регистрационного дела;
1 сутки на регистрацию после принятия документов на исполнение
30-40 минут на заполнение и отправку заявки
10 минут
10 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
2
3, 7
2, 5
6
3
5
-
7
Вариант использования
Основной процесс
Основной процесс
Основной процесс, Альтернативный процесс
Альтернативный процесс
Основной процесс, Альтернативный процесс
Альтернативный процесс
Основной процесс
Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель (отдел регистрации)
1. Проверка документов
4. Прием документов по книге учета документов
5. Поиск и передача регистрационного дела для исполнения
6. Рассмотрение заявления и регистрация
2. Внесение записи о приеме в книгу учета документов
7. Передача в отдел выдачи исполненных документов по книге учета документов
3. Выдача расписки
8. Выдача исполненных документов по расписке и книге учета документов заявителю
Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
ЕНИС
Компоненты электронного правительства ПЭП и ПШЭП, АУПС
ИС ГБД РН
Сотрудник органа юстиции (регистратор)
1) Нотариус удостоверяет сделку;
3) Заявитель находит на ПЭП/АУПС заявку на получение услуги регистрации;
5) Принимается заявка и оплата государственной пошлины;
6) Регистратор принимает заявку на регистрацию и осуществляет необходимые мероприятия;
2) Нотариус заполняет и отправляет в ИС ГБД РН заявку на регистрацию права (обременения) на недвижимое имущество;
4) ПШЭП принимает оплату государственной пошлины за регистрацию;
8) В ЕНИС отправляется информация о результате государственной услуги
7) Регистратор заносит соответствующие сведения в ИС ГБД РН;
9) ЕНИС отображает в личном кабинете нотариуса результат оказания услуги
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Государственная
регистрация прав (обременений)
на недвижимое имущество"
Справочник взаимодействия бизнес-процессов при оказании государственной услуги
Оказание государственной услуги услугодателем:
Оказание государственной услуги посредством приема и отправки документов через ЕНИС:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Государственная
регистрация прав (обременений)
на недвижимое имущество"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество"
*При оказании услуги через Государственную корпорацию
**При предоставлении услуги в электронном формате посредством Информационной системы ЕНИС
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорацией, веб-портала "электронного правительства";
- ИС ГБД РН – Информационная система государственная база данных "Регистр недвижимости";
- ИИС ГК - Интегрированная информационная система Государственной корпорации;
- ПЭП - Портал "Электронное правительство";
- ЕНИС - Единая нотариальная информационная система.
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Государственная
регистрация прав (обременений)
на недвижимое имущество"
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 1601
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 300
Регламент государственной услуги "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации"
Глава 1. Общие положения

1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығымен бекітілген "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген) (бұдан әрі - стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтініш берген жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Көрсетілетін қызмет нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы қағаз жеткізгіште:
міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік немесе Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап;
берілген куәліктерге қатысты жоғалған куәліктердің орнына жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы;
2) портал арқылы "екінші деңгейдегі банктер" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ЕДБ АЖ) және электрондық нысандағы жылжымалы мүлік кепілінің бірыңғай тізілімі арқылы:
міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік немесе көрсетілетін қызметті берушінің электрондық - цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны-электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
2 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) құжаттарды қабылдау және беру бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері - құжаттарды қабылдау және беру-20 минут;

1. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11408) (далее - Стандарт) некоммерческим акционерным обществом Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - услугодатель).
2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя, по месту обращения услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3. Форма оказываемой услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги:
1) через услугодателя на бумажном носителе:
свидетельство о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта государственной услуги;
дубликат свидетельства о регистрации залога движимого имущества, взамен утраченного в отношении выданных свидетельств;
2) через портал посредством информационной системы "Банков второго уровня" (далее – ИС БВУ) и единого реестра залога движимого имущества в электронной форме:
свидетельство о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта государственной услуги, удостоверенный электронной – цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Стандарта.
6. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) работник услугодателя по приему и выдаче документов - прием и выдача документов – 20 минут;

2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің қызметкері - міндетті тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу бойынша немесе міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру бойынша құжаттарды қалыптастыру және көрсетілетін қызметті берушіге куръер арқылы беру - 1 сағат ішінде;
3) міндетті тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу бойынша немесе міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері - өтінішті қарайды, қарау нәтижелері бойынша тіркеуді жүргізеді немесе тіркеуді тоқтата тұрады немесе Стандарттың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, содан кейін Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөліміне куръер арқылы кейіннен көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін береді-құжаттар түскен күннен кейінгі бір жұмыс күні ішінде;
4) құжаттарды қабылдау және беру бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері - орындалған құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру-20 минут;
3 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасау тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) құжаттарды қабылдау және беру бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің қызметкері;
3) міндетті тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу бойынша немесе міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
4) құжаттарды қабылдау және беру бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
5) ЕДБ АЖ операторы.
Ақпараттық өзара iс-қимылға қатысушылар - жүйелері:
1) ЕДБ АЖ;
2) "Жылжымалы мүлiк тiзiлiмi" АЖ (бұдан әрi - ЖМТ АЖ);
3) интеграцияланған салық ақпараттық жүйесi (бұдан әрi - ИСАЖ);
4) Денсаулық сақтау және әлеуметтiк даму министрлiгiнің ақпараттық жүйесі (бұдан әрi - ДСӘДМ АЖ);
5) электрондық үкiметтiң төлем шлюзi (бұдан әрi - ЭҮТШ);
6) электрондық үкiметтің шлюзі (бұдан әрi - ЭҮШ);
7) портал.
8. Құрылымдық бөлімшелердің (әрбір рәсімнің (әрекеттердің) ұзақтығын көрсете отырып қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің сипаттамасы (әрекеттердің реттілігінің сипаттамасы) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес, құрылымдық-функционалдық бірліктер-әрекетінің сипаттамасында және осы регламенттің 2-қосымшасында функционалдық өзара іс-қимыл схемасында көрсетілген.
4 тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртібінің сипаттамасы

2) работник накопительного отдела услугодателя по приему и выдаче документов – формирование и передача документов к услугодателю по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной регистрации или по выдаче дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации через куръера – в течение 1 часа;
3) работник услугодателя по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной регистрации или по выдаче дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации – рассматривает заявления, по результатам рассмотрения производит регистрацию или приостанавливает регистрацию либо готовит мотивированный ответ об отказе по основаниям предусмотренным пунктом 9 Стандарта, затем передает результат оказания государственной услуги в отдел приема и выдачи документов услугодателя через куръера для последующей выдаче услугополучателю – в течение одного рабочего дня следующего за днем поступления документов;
4) работник услугодателя по приему и выдаче документов – выдача исполненных документов услугополучателю – 20 минут;
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник услугодателя по приему и выдаче документов;
2) работник накопительного отдела услугодателя;
3) работник услугодателя по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной регистрации или по выдаче дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации;
4) работник услугодателя по приему и выдаче документов;
5) оператор ИС БВУ.
Системы – участники информационного взаимодействия:
1) ИС БВУ;
2) ИС "Реестр движимого имущества" (далее – ИС РДИ);
3) интегрированная налоговая информационная система (далее - ИНИС);
4) информационная система Министерства здравоохранения и социального развития (далее - ИС МЗСР);
5) платежный шлюз электронного правительства (далее – ПШЭП);
6) шлюз электронного правительства (далее – ШЭП);
7) портал.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в описании действий структурно-функциональных единиц согласно приложению 1 к настоящему регламенту и схеме функционального взаимодействия согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

9. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар қабылдауды "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы операциялық залда жүзеге асырады, онда орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыру үшін рұқсат етілген ең ұзақ уақыт - 20 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт - 20 минуттан аспайды.
10. ЕДБ АЖ-мен өзара іс-қимыл жолымен "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
1) өтініш беруші Стандарттың 8-тармағында көзделген қажетті құжаттарды ЕДБ-ге тапсырады;
2) өтінішке, Салық комитетінің ақпараттық жүйесінен және Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығының ақпараттық жүйесінен ақпаратқа сұрау салуға келісімге қол қояды;
3) ЕДБ қызметкерлері көрсетілетін қызметті алушының электрондық өтінішін ресімдейді;
4) көрсетілетін қызметті алушының электрондық өтінішіне электрондық шарт және төлегені туралы сканерленген түбіртек қоса беріледі;
5) электрондық өтінішке ЕДБ-нің ЭЦҚ-ы және көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ы қойылады;
6) электрондық өтініш ЖМКТ АЖ-ға келіп түседі;
7) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері өтінішті қарайды және кепілді тіркеу туралы шешім қабылдайды;

9. Услугодатель осуществляет прием документов в операционном зале посредством "безбарьерного обслуживания", на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника услугодателя.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал "электронного правительства" путем взаимодействия с ИС БВУ:
1) заявитель сдает в БВУ необходимые документы предусмотренные пунктом 8 Стандарта;
2) подписывает заявление, согласие на запрос информации из информационной системы Налогового комитета и информационной системы Государственного центра по выплате пенсий;
3) работники БВУ оформляют электронное заявление услугополучателя;
4) к электронному заявлению услугополучателя прикрепляется электронный договор и сканированная копия квитанции об оплате;
5) электронное заявление подписывается ЭЦП БВУ и ЭЦП услугополучателя;
6) электронное заявление поступает в ИС РЗДИ;
7) сотрудники услугодателя рассматривают заявление и принимают решение о регистрации залога;

8) қызмет көрсету нәтижесі порталдың жеке кабинетінде және ЕДБ АЖ-де қолжетімді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуге жұмылдырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы графикалық нысанда осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес ЕДБ арқылы "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу" бизнес-процесі диаграммасында және осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестердің анықтамасында көрсетілген.
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық-функционалдық - бірліктер іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі процесс әрекеті (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
Іс-қимыл № (жұмыстың барысы, ағымы)
1
2
2
Құрылымдық-функционалдық - бірлік атауы (бұдан әрі - ҚФБ)
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті беруші
3
Іс- қимыл (процесс, рәсім, операция барысы) және олардың сипаттамасы
Өтініштерді қабылдау, құжаттардың толықтығын тексеру, қабылдау
құжаттарды қабылдау кезінде құжаттардың толықтығын тексеру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Есепке алу кітабында тіркеу және қолхат беру
Келіп түскен өтінішті қоса берілген құжаттармен тіркеу бөліміне жібереді
5
Орындау мерзімі
20 минут
Бір өтінішті өңдеуге 20 минут
Құжаттарды тапсыру күніне 2 рет
6
Келесі іс-қимыл нөмірі
2
3
кестенің жалғасы
3
4
5
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері
Құжаттарды өңдеу, талдау, тіркеу телнұсқаны өңдеу және дайындау
Көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімге беру үшін құжаттарды жинау
Есепке алу кітабындағы көрсетілетін қызметті алушының қолтаңбасы
Тіркеуші органның қабылдау - тапсыру бөліміне орындалған құжаттарды және ЖМКТК телнұсқасын тапсыру
Орталыққа есепке алу кітабы бойынша ЖМКТК-ның тіркелген құжаттарын және телнұсқасын тапсыру
Қолхат бойынша құжаттарды беру
Өтінішті өңдеуге және орындауға 1 күн
Бір өтінішті өңдеуге және орындауға 6 күн
Құжаттарды тапсыру күніне 2 рет
5 минут
2 минут
4
5
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процесс (жұмыстың барысы, ағымы)
Көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті беруші
1. Өтінішті қабылдау, құжатардың толықтығын тексеру
2. Құжатардың толықтығын тексеру
3. Өңдеу және орындау
5. Қолхат бойынша құжаттарды беру
4. Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкеріне жібереді
Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс
Негізгі процесс (жұмыстың барысы, ағымы)

8) результат оказания услуги доступен в личном кабинете на портале и в ИС БВУ.
11. Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме указаны в диаграмме бизнес-процесса "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" через БВУ согласно приложению 3 к настоящему регламенту, а также в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Регистрация залога
движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации"
Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ)
Работник приема и выдачи услугодателя
Работник услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявления, проверка полноты документов, прием
Проверка полноты документов при их получении
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в книге учета
Отправляет в отдел регистрации с поступившим заявлением с приложенными документами
5
Сроки исполнения
20 минут
20 минут на обработку одного заявления
Передача документов 2 раза в день
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
Отдел регистрации
Услугодатель
работник отдела приема и выдачи
Обработка, анализ, регистрация документов.
Обработка и подготовка дубликата
Сбор документов для передачи в отдел приема и выдачи
Подпись услугополучателя в книге учета
Передача исполненного документа и дубликата СРЗДИ в отдел приема-передачи регистрирующего органа.
Передача зарегистрированного документа с РЗДИ и дубликата по книге учета исполнителю
Выдача документов по расписке
1 день на обработку и исполнение заявления 6 дней на обработку и исполнение одного заявления Передача документов 2 раза в день
5 минут
2 минуты
4
5
Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Работник отдела приема и выдачи документов
Работник отдела регистрации
1. Прием заявления, проверка
полноты документов
2. Проверка полноты документов
3. Обработка и исполнение
5. Выдача документов по расписке
4. Направляет документы работнику приема и выдачи
Варианты использования. Альтернативный процесс
Работник отдела приема и выдачи услугодателя
Работник отдела регистрации

1. Өтінішті қабылдау, құжатардың толықтығын тексеру
2. Құжатардың толықтығын тексеру
3. Өңдеу және дәлелді кері қайтару
5. Дәлелді бас тартуды беру
4. Құжаттарды Көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкеріне жібереді
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл сызбасы
Көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімі
Көрсетілетін қызметті беруші
О-1. Құжаттарды тексеру
Құжаттардың толық топтамасы
О-2. Құжаттарды қабылдау, есепке алу кiтабына қабылдау туралы жазбаны енгізу
О-3. Қолхат беру
О-8. Орындалған құжаттарды қолхат бойынша беру
А-8. Бас тартудың себебі көрсетілген хабарламаны беру
О-4.Құжаттарды есепке алу кiтабы бойынша қабылдау
О-6. Өтінішті қарау және тіркеу
О-7. Орталыққа есепке алу кітапшасы бойынша ЖМКТК-ның тіркелген құжаттарын және телнұсқасын тапсыру
А-6. Өтінішті қарау және бас тартудың себебі көрсетілген хабарламаны дайындау
А-7. Бас тартудың себебі көрсетілген хабарламаны Мемлекеттік корпорацияға тапсыру
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
1-Сурет. ЕДБ арқылы "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу" бизнес-процесі диаграммасы
2-Сурет. ЕДБ арқылы Өтініш беруші туралы деректер жинау реттілігінің диаграммасы
3-Сурет. Тізілімнен жылжымалы мүлік кепілінің ауырпалық туралы үзінді көшірмені беру және мемлекеттік қызмет көрсетуге төлемдерді жинау реттілігінің диаграммасы
**ЖМКТ ақпараттық жүйесі арқылы электрондық формата қызмет көрсету негізінде
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
4-қосымша
1-Сурет. ЕДБ және жылжымалы мүлік кепілінің бірыңғай тізілімі арқылы "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу" бизнес-процесі диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1601 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 300 бұйрығына
3-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығымен бекітілген "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген) (бұдан әрі - Стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.

1. Прием заявления, проверка полноты документов
2. Проверка полноты документов.
3. Обработка и мотивированный отказ
5. Выдача мотивированного отказа
4. Направляет документы работнику услугодателя
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация залога
движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация залога
движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации"
Рисунок 1. Диаграмма бизнес-процесса "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" через БВУ
Рисунок 2. Диаграмма последовательности сбора данных о Заявителе через БВУ
Рисунок 3. Диаграмма последовательности предоставления выписки об обременении из реестра залога движимого имущества и оплаты сбора за государственную услугу
**При предоставлении услуги в электронном формате посредством Информационной системы РЗДИ
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, веб-портала "электронного правительства";
- ИИС услугодателя - Интегрированная информационная система услугодателя;
- ПЭП – веб-портал "электронного правительства";
- ИС РЗДИ – информационная система регистрации залога движимого имущества;
- РЗДИ - регистрации залога движимого имущества;
- ИС БВУ – информационная система Банков второго уровня.
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Регистрация залога
движимого имущества, не
подлежащего обязательной
государственной регистрации"
Рисунок 1. Диаграмма бизнес-процесса "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" через БВУ и единого реестра залога движимого имущества
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 1601
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 300
Регламент государственной услуги "Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11408) (далее – Стандарт) некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).

2. Көрсетілетін қызмет нысаны-электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру::
1) көрсетілетін қызметті беруші;;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама.
2 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді немесе Стандарттың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады;
2) мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайда құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне сұрау салуды жолдайды.
Кейіннен көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері өзінің функционалдық міндеттеріне сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкерінен құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады).
Қызмет берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің орындалған құжаттарды қабылдау және беру бөліміне беруі құжаттарды есепке алу кітабы бойынша жүргізіледі.
3 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

2. Форма оказываемой услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
4. Результат оказания государственной услуги – справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Стандарта.
6. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя при наличии сведений в государственной информационной системе в течение 20 (двадцати) минут выдает результат оказания государственной услуги посредством ПЭП либо отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта;
2) работник отдела приема и выдачи документов в случаях отсутствия данных в государственной информационной системе направляет запрос в отдел регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя.
В последующем, работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов по книге учета документов от сотрудника отдела приема и выдачи документов услугодателя.
В случаях отсутствия данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги услугодателем продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания).
Передача отделом регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя исполненных документов в отдел приема и выдачи производится по книге учета документов.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері-құжаттарды қабылдау және беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтаушы бөлімінің қызметкері - көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінен құжаттарды жолдау және алу;
3) қызмет берушінің қызметкері - құжаттарды есепке алу кітабы бойынша қызмет берушінің қабылдау және беру бөлімінен құжаттарды қабылдау, жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне сұрау салуды беру, құжаттарды есепке алу кітабы бойынша қызмет берушінің қабылдау және беру бөліміне орындалған құжаттарды беру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері - сұрауды қарау және анықтаманы дайындау;
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатыстырылған ақпараттық жүйелер:
1) ЭҮП;
2) Қазақстан Республикасы Мобильдік үкіметінің ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - М-GOV);
3) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ);
4) "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ЖМТ МД АЖ);
5) Мемлекеттік корпорация ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орны (бұдан әрі - МК АЖ АЖО);
6) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры (бұдан әрі - ЖТ МД);
7) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры (бұдан әрі - ЗТ МД);
8) Бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе (бұдан әрі - БНАЖ).
8. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасында көрсетілген.
4 тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдауды операциялық залда "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы жүзеге асырады, онда көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге және порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап - мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя – прием и выдача документов;
2) работник накопительного отдела услугодателя – направление и получение документов от отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя;
3) работник услугодателя – прием документов от отдела приема и выдачи услугодателя по книге учета документов, передача запросов в отдел регистрации прав на недвижимое имущество, передача исполненных документов в отдел приема и выдачи услугодателя по книге учета документов;
4) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя – рассмотрение запроса и изготовление справки;
Информационные системы, которые задействованы в оказании государственной услуги:
1) ПЭП;
2) информационная система Мобильное правительство Республики Казахстан (далее – M-GOV);
3) шлюз электронного правительства (далее – ШЭП);
4) информационная система Государственной базы данных "Регистр недвижимости" (далее – ИС ГБД РН);
5) автоматическое рабочее место информационной системы Государственной корпорации (далее – АРМ ИС ГК);
6) Государственная база данных "Физических лиц" (далее – ГБД ФЛ);
7) Государственная база данных "Юридических лиц" (далее – ГБД ЮЛ);
8) Единая нотариальная информационная система (далее – ЕНИС).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в описании действий структурно-функциональных единиц согласно приложения 1 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугодателем прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного обслуживания", на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника услугодателя.
С момента сдачи пакета документов при обращении к услугодателю и портал - в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта государственной услуги, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги.

10. Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі өтініш беру тәртібі мен рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы тіркеу туралы куәлігі арқылы көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) немесе ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында бір реттік парольды пайдалану арқылы ЭҮП порталдың есеп жазбасына тіркеу жасайды (ЭҮП тіркелмеген қызметті алушылар үшін жасалады)";
2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ЭҮП-ға пароль енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт - ЭҮП-да жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - БСН) логині және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде болған бұзушылықтарға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-да қалыптастыру;
5) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының сұрау салу нысанына Стандарттың 8-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттарды қоса тіркей отырып, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысандарды толтыру (деректер енгізу);
6) 4-процесс - көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт - ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін ЭҮП-да және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс - қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қоюы);
10) 7-процесс - электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) ЖМТ МД АЖ-да тіркеу және ЖМТ МД АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
11) 3-шарт - көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 8-тармағында көрсетілген қоса берілген құжаттардың қызмет көрсету негіздемелеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через ПЭП:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП) или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) или бизнес идентификационного номера (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде, указанные в пункте 8 стандарта;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД РН и обработка запроса в ИС ГБД РН;
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в пункте 8 стандарта и основаниям для оказания услуги;

12) 8-процесс - "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" МД АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынатын қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процесс - көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметтің нәтижесін (көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған, электрондық құжат нысанындағы жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама не электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауап беруі) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы пайдаланыла отырып, қалыптастырылады.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің МК арқылы қадам сайынғы әрекеттері және шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығында.
1) 1-процесс - көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсету үшін МК АЖ АЖО-да логин мен парольді енгізуі (авторландыру процесі);
2) 2-процесс - көрсетілетін қызметті берушінің осы Регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты бойынша деректерді енгізуі (нотариат куәландырған сенімхат болған кезде, сенімхат өзгеше куәландырылған кезде - сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-процесс - ЭҮШ арқылы ЖТ МД-ға/ЗТ МД-ға көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ БНАЖ-ға - көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты деректері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1-шарт - ЖТ МД-да/ЗТ МД-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4-процесс - ЖТ МД-да/ЗТ МД-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 1-шарт - ЖТ МД-да/ЗТ МД-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
7) 4-процесс - ЖТ МД-да/ЗТ МД-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс - көрсетілетін қызметті берушінің қағаз нысанында құжаттардың болуы туралы белгі қою бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) куәландыру;

12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Регистр недвижимости";
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (выдача справки о зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках в форме электронного документа, подписанной ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. Пошаговые действия и решения услугодателя в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения 2 к настоящему регламенту.
1) процесс 1 – ввод услугодателя в АРМ ИС ГК логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
7) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
8) процесс 5 – заполнение оператором центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

9) 6-процесс - ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) ЖМТ МД АЖ-ға жіберуі;
10) 7-процесс - электрондық құжатты ЖМТ МДҚ АЖ-да тіркеу;
11) 2-шарт - стандартта көрсетілген және қызмет көрсету негіздеріне көрсетілетін қызметті алушы қоса берген құжаттардың сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі (өңдеуі);
12) 8-процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынатын қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процесс - көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті беруші арқылы ЖМТ МД АЖ-да қалыптастырылған көрсетілетін қызмет нәтижесін (жылжымайтын мүліктің жоғы (бары) туралы анықтама (электрондық және қағаз жеткізгіште) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді (жауап) алуы;
12. Сұрау салу өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін мынадай түрде қарап шығу мүмкіндігі беріледі:
"ашу" түймешесін басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" түймешесін басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы белгілеген магниттік жеткізгіште Adobe Acrobat форматында сақталады.
"Жылжымайтын мүлікке
тіркелген құқықтар
(ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары
туралы анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Негізгі процесс. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің іс-қимылдарының сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыс барысының, ағынының)
1
2
3
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктің (бұдан әрі - ҚФБ) атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
3
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау, құжаттарды есепке алу кітабына қабылдағаны туралы жазба енгізу және қолхат беру
Көрсетілетін қызметті берушіге беру үшін құжаттарды жинау
Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық- өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөліміне беру
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды жіберу
Орындау үшін құжаттарды беру
5
Орындау мерзімі
20 минут
күніне 2 рет
күніне 2 рет
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы
4
5
6
7
Тіркеу бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімінің қызметкері
Сұрау салуды қарау және орындау
Мемлекеттік корпорацияға беру үшін құжаттарды жинау
Көрсетілетін қызметті берушіден орындалған құжаттарды қабылдау
Көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін орындалған құжаттарды қабылдау
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөліміне беру үшін орындалған құжаттарды беру
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөліміне құжаттарды беру
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімінің қызметкеріне орындалған құжаттарды беру
Көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды беру
Бір анықтаманы орындауға 2 күн
күніне 2 рет
күніне 2 рет
3 минут
5
6
7
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағыны)
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімі
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші

9) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника услугодателя через ШЭП в ИС ГБД РН;
10) процесс 7 - регистрация электронного документа в ИС ГБД РН;
11) условие 2 - проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
13) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора Государственной корпорации результата услуги (выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (на электронном и бумажном носителе) либо письменного мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги) сформированной ИС ГБД РН.
11. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "открыть" - результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" - результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки о
зарегистрированных правах
(обременениях) на недвижимое
имущество и его технических
характеристиках"
Основной процесс. Описание действий структурно-функциональных единиц
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ)
Работник услугодателя
Работник накопительного отдела услугодателя
Работник услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием, внесение записи о приеме в книгу учета документов и выдача расписки
Сбор документов для передачи услугодателю
Прием документов по книге учета документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Передача в накопительный отдел услугодателя
Отправка документов услугодателю
Передача документов для исполнения
5
Сроки исполнения
20 минут
2 раза в день
2 раза в день
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
Работник отдела регистрации
Работник услугодателя
Работник накопительного отдела услугодателя
Работник отдела выдачи услугодателя
Рассмотрение запроса и исполнение.
Сбор документов для передачи в отдел накопительного отдела услугодателя
Прием исполненных документов от отдела
Прием исполненных документов для выдачи услугополучателю
Передача исполненных документов для передачи в
Передача документов в накопительный отдел услугодателя
Передача исполненных документов инспектору отдела выдачи услугодателя
Выдача документов по книге учета документов услугополучателю
2 дня на исполнение одной справки
2 раза в день
2 раза в день
3 минуты
5
6
7
Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель

1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
5. Құжаттарды орындаушыға орындау үшін беру
6. Сұрау салуды қарау және орындау
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдағаны туралы жазба енгізу
7. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімге орындалған құжаттарды беру
3. Қолхат беру
8. Орындалған құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
"Жылжымайтын мүлікке
тіркелген құқықтар
(ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары
туралы анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамасы "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру"
* "Электрондық үкімет" порталы арқылы қызмет көрсету кезінде
**Мемлекеттік корпорацияарқылы электрондық форматта көрсетілетін қызметті беру кезінде
"Жылжымайтын мүлікке
тіркелген құқықтар
(ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары
туралы анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамасы "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру"
* "Электрондық үкімет" порталы арқылы қызмет көрсету кезінде
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1601 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 300 бұйрығына
4-қосымша
"Жылжымайтын мүлік объектілері жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тіркеу органы куәландырған тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығымен бекітілген "Жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тіркеу органы куәландырған тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген) (бұдан әрі - Стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

1. Проверка документов
4. Прием документов по книге учета документов
5. передача документов исполнителю для исполнения
6. Рассмотрение запроса и исполнение
2. Внесение записи о приеме в книгу учета документов
7. Передача в отдел выдачи и приема исполненных документов по книге учета документов
3. Выдача расписки
8. Выдача исполненных документов по книге учета документов услугополучателю
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки о
зарегистрированных правах
(обременениях) на недвижимое
имущество и его технических
характеристиках"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках"
*При оказании услуги посредством веб-портала "электронного правительства"
**При предоставлении услуги в электронном формате через услугодателя
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
- начало или завершение оказания государственной услуги;
- наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
- вариант выбора;
- переход к следующей процедуре (действию).
- ИС ГБД РН – Информационная система государственная база данных "Регистр недвижимости";
- ИИС ГК - Интегрированная информационная система Государственной корпорации;
-АРМ ИИС ГК – Автоматизированное рабочее место оператора Интегрированной информационной системы Государственной корпорации;
- ПЭП – веб-портал "Электронного правительства";
- ЭЦП - электронно-цифровая подпись.
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки о
зарегистрированных правах
(обременениях) на недвижимое
имущество и его технических
характеристиках"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках"
*При оказании услуги посредством веб-портала "электронного правительства"
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 1601
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 300
Регламент государственной услуги "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11408) (далее – Стандарт) некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).

2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі-портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны-электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тіркеу органы куәландырған тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру.
2 тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі (қызметкерлерінің) әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері - құжаттарды қабылдау және беру-20 минут;
2) жинақтаушы бөлімнің қызметкері - көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінен құжаттарды жолдау және алу;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері - көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінен құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау, тіркеу ісін іздеу және жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне беру, орындалған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөліміне беру - бір жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері - өтінішті қарайды, қарау нәтижелері бойынша тіркеуді жүргізеді немесе тоқтата тұрады не Стандарттың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, содан кейін Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөліміне куръер арқылы кейіннен көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін береді-бір жұмыс күні ішінде.
5) құжаттарды қабылдау және беру бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері - орындалған құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру-20 минут;
3 тарау. Құрылымдық бөлімшелердің мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі (қызметкерлердің) өзара әрекет ету тәртібінің сипаттамасы

2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя, по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее-портал).
3. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги – выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Стандарта.
6. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя – прием и выдача документов – 20 минут;
2) работник накопительного отдела – направление и получение документов от отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя;
3) работник услугодателя – прием документов по книге учета документов с отдела приема и выдачи документов услугодателя, поиск и передача регистрационного дела в отдел регистрации прав на недвижимое имущество, передача исполненных документов в отдел приема и выдачи документов услугодятеля – в течение одного рабочего дня;
4) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя – рассматривает заявления, по результатам рассмотрения производит регистрацию или приостанавливает либо готовит мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуге по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта, затем передает результат оказания государственной услуги в отдел приема и выдачи документов услугодателя через куръера для последующей выдаче услугополучателю – в течение одного рабочего дня.
5) работник услугодателя по приему и выдаче документов – выдача исполненных документов услугополучателю – 20 минут;
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) в процессе оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері.
8. Құрылымдық бөлімшелер арасындағы (әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып қызметкерлер) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес, құрылымдық-функционалдық бірліктердің іс-қимыл әрекеттерінің сипаттамаларында және осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара әрекет ету сызбанұсқасында, 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет барысындағы бизнес-процестер анықтамалығында көрсетілген.
4 тарау. Мемлекеттік корпорация және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекет ету тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінде құжаттарды қабылдау операциялық залда "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі жүгіну тәртібін және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) сканерленген құжаттар қоса берілген электрондық өтінішті қабылдау көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" жүзеге асырылады;
2) порталға жүгінген кезде электрондық сұрау салуды жіберу көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" жүзеге асырылады. Сұрау салу таңдалған қызметке сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына автоматты түрде жіберіледі;
3) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама - есеп жіберіледі;
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі жүгіну тәртібінің және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
"Жылжымайтын мүлік
объектілері жоспарын
(схемасын) қоса алғанда, тіркеу
органы куәландырған тіркеу ісі
құжаттарының көшірмелерін
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламеттеріне
1-қосымша
Құрылымдық-функционалдық бірліктері әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процестің іс-қимылдары (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктің (бұдан әрі - ҚФБ атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімі жинақтау бөлімінің қызметтері
Көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері
3
Іс-қимылдарының (процес, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау, құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу және қолхатты беру
Көрсетілетін қызметті берушіге тапсыру үшін құжаттарды жинау
Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімі шешім)
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімі жинақтау бөліміне табыстау
Қызмет берушіге құжаттарды жіберу
Тіркеу ісін іздестіру және орындау үшін табыстау
5
Орындау мерзімі
20 минут
Күніне 2 рет
Бір тіркеу ісін іздестіруге және беру үшін 30 минут
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
кестенің жалғауы
4
5
6
7
Тіркеу бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызмет берушін қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімі жинақтау бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беруі бөлімітапсыру бөлімінің қызметкері
Сұранысты қарау және орындау
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және буі бөлімге тапсыру үшін құжаттарды жинау
Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша көрсетілетін қызмет берушіден орындалған құжаттарды қабылдау
Көрсетілетін қызмет алушыға тапсыру үшін орындалған құжаттарды қабылдау
Мемлекеттік корпорацияға жіберу үшін орындалған құжаттарды тапсыру
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және буі бөлімнің жинақтау бөліміне құжаттарды тапсыру
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және буі бөлімнің тапсыру бөлімінің қызметкеріне орындалған құжаттарды тапсыру
Қызмет алушыға құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды тапсыру
Бір сұранысты орындау үшін 2 күн
күніне 2 рет
күніне 2 рет
3 минут
5
6
7
8
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процес (жұмыс барысы, ағыны)
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және буі бөлімі
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя;
2) работник накопительного отдела услугодателя;
3) работник услугодателя;
4) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в описании действий структурно-функциональных единиц согласно приложении 1 к настоящему регламенту и схеме функционального взаимодействия согласно приложению 2 к настоящему регламенту, а также в справочнике бизнес-процессов при оказании государственной услуги согласно приложения 3 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. В отделе приема и выдаче документов услугодателя прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного обслуживания", на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника услугодателя.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта государственной услуги, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) в процессе оказания государственной услуги через портал:
1) прием электронного заявления с приложением сканированных документов осуществляется из "личного кабинета" услугополучателя;
2) при обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из "личного кабинета" услугополучателя. Запрос автоматически направляется в адресат услугодателя в соответствии с выбранной услугой;
3) в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты получения результата государственной услуги;
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) в процессе оказания государственной услуги через портал приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача копий
документов регистрационного
дела, заверенных
регистрирующим органом,
включая план (схемы) объектов
недвижимости"
Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ)
Работник услугодателя
Работник накопительного отдела услугодателя
Работник услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием, внесение записи о приеме в книгу учета документов и выдача расписки
Сбор документов для передачи услугодателю
Прием документов по книге учета документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача в накопительный отдел услугодателя
Отправка документов услугодателю
Поиск и передача регистрационного дела для исполнения
5
Сроки исполнения
20 минут
2 раза в день
30 минут на поиск и выдачу одного регистрационного дела
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
Работник отдела регистрации
Работник услугодателя
Работник накопительного отдела услугодателя
Работник отдела выдачи услугодателя
Рассмотрение запроса и исполнение
Сбор документов для передачи в услугодателю
Прием исполненных документов от услугодателя по книге учета документов
Прием исполненных документов для выдачи услугополучателю
Передача исполненных документов для передачи к услугодателю
Передача документов в накопительный отдел услугодателя
Передача исполненных документов работнику отдела выдачи услугодателя
Выдача документов по книге учета документов услугополучателю
2 дня исполнение одного запроса
2 раза в день
2 раза в день
3 минуты
5
6
7
8
Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель

1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және буі бөлімнен құжаттарды қабылдау
5. Тіркеу ісін іздестіру және орындау үшін орындаушыға тапсыру
6. Сұранысты қарау және орындау
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу
7. Орындалған құжаттардыКөрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және буі бөлімге құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
3. Қолхат беру
8. Орындалған құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
"Жылжымайтын мүлік
объектілері жоспарын
(схемасын) қоса алғанда, тіркеу
органы куәландырған тіркеу ісі
құжаттарының көшірмелерін
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламеттеріне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл сызбанұсқасы
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау бөлімі
Көрсетілетін қызметті беруші
О-1. Құжаттарды тексеру
Құжаттардың толық пакеті
О-2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу және қабылдау
О-3. Қолхат беру
О-9. Қолхат бойынша орындалған құжаттарды тапсыру
О-4. Есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
О-5. Тіркеу ісін іздестіру және орындау үшін орындаушыға беру
О-6. Сұранысты қарау және орындау
О-7. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және буі бөлімге тапсыру үшін құжаттарды жинау
О-8. Есепке алу кітабы бойынша орындалған құжаттарды Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және буі бөлімге тапсыру
"Жылжымайтын мүлік
объектілері жоспарын
(схемасын) қоса алғанда, тіркеу
органы куәландырған тіркеу ісі
құжаттарының көшірмелерін
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламеттеріне
3-қосымша
"Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тіркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарынын көшiрмелерiн беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесінің анықтамасы
*Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету барысында
"Жылжымайтын мүлік
объектілері жоспарын
(схемасын) қоса алғанда, тіркеу
органы куәландырған тіркеу ісі
құжаттарының көшірмелерін
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламеттеріне
4-қосымша
"Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесінің анықтамасы
** "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық форматта қызмет көрсету барысында
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1601 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 300 бұйрығына
5-қосымша
"Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Проверка документов
4. Прием документов по книге учета документов от услугодателя
5. Поиск и выдача регистрационного дела исполнителю для исполнения
6. Рассмотрение запроса и исполнение
2. Внесение записи о приеме в книгу учета документов
7. Передача услугодателю исполненных документов по книге учета документов
3. Выдача расписки
8. Выдача исполненных документов по книге учета документов услугополучателю
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача копий
документов регистрационного
дела, заверенных
регистрирующим органом
включая план (схемы) объектов
недвижимости"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача копий
документов регистрационного
дела, заверенных
регистрирующим органом,
включая план (схемы) объектов
недвижимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
- ИС ГБД РН – информационная система государственная база данных "Регистр недвижимости";
- ИИС ГК – интегрированная информационная система Государственной корпорации.
**При предоставлении услуги в электронном формате посредством веб-портала "электронного правительства"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
- ПЭП – веб-портал "электронного правительства";
- ЭЦП – электронно-цифровая подпись.
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача копий
документов регистрационного
дела, заверенных
регистрирующим органом,
включая план (схемы) объектов
недвижимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости"
**При предоставлении услуги в электронном формате посредством веб-портала "электронного правительства"
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 1601
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 300
Регламент государственной услуги "Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества"
Глава 1. Общие положения

1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығымен бекітілген "Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген) (бұдан әрі - Стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі-портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
2 тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді немесе Стандарттың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.;
2) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне сұрау жолдайды.
Ары қарай жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері өзінің функционалдық міндеттеріне сәйкес құжаттарды есепке алу кітабы бойынша қызмет берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінен құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайда құжаттарды қабылдау және беру бөлімінде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күніне дейін жалғасады (қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады).
Қызмет берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің орындалған құжаттарды қабылдау және беру бөліміне беруі құжаттарды есепке алу кітабы бойынша жүргізіледі.
3 тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы

1. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11408) (далее – Стандарт) некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее-портал).
3. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
4. Результат оказания государственной услуги – справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Стандарта.
6. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя при наличии сведений в государственной информационной системе в течение 20 (двадцати) минут выдает результат оказания государственной услуги посредством ПЭП либо отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта;
2) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя в случаях отсутствия данных в государственной информационной системе направляет запрос в отдел регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя.
В последующем, работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов по книге учета документов с отдела приема и выдачи документов услугодателя.
В случаях отсутствия данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги в отделе приема и выдачи документов услугодателя продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания) государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания).
Передача отделом регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя исполненных документов в отдел приема и выдачи производится по книге учета документов.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) в процессе оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері-құжаттарды қабылдау және беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтаушы бөлімінің қызметкері - көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінен құжаттарды жолдау және алу;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері - құжаттарды есепке алу кітабы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінен құжаттарды қабылдау, жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне сұрау салуды беру, орындалған құжаттарды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды қабылдау және беру бөліміне беру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері - сұрауды қарау және анықтаманы дайындау. Мемлекеттік қызметті көрсетуге іске қосылған ақпараттық жүйелер:
1) ЭҮП;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің мобильдік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - М-GOV);
3) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ);
4) "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ЖМТ МДҚ АЖ);
5) Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орны (бұдан әрі - МК АЖ АЖО);
6) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЖТ МДҚ);
7) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЗТ МДҚ);
8) Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі - БНАЖ).
8. Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсім (іс-әрекет) (әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып жұмыскерлер) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес құрылымдық-функционалдық бірліктердің сипаттамаларында көрсетілген.
4 тарау. Мемлекеттік корпорация және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінде құжаттарды қабылдау операциялық залда "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге және порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап - мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя – прием и выдача документов;
2) работник накопительного отдела услугодателя – направление и получение документов от отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя;
3) работник услугодателя – прием документов от отдела приема и выдачи документов услугодателя по книге учета документов, передача запросов в отдел регистрации прав на недвижимое имущество, передача исполненных документов в отдел приема и выдачи документов услугополучателя по книге учета документов;
4) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя – рассмотрение запроса и изготовление справки.
Информационные системы, которые задействованы при оказании государственной услуги:
1) ПЭП;
2) информационная система Мобильное правительство Республики Казахстан (далее – M-GOV);
3) шлюз электронного правительства (далее – ШЭП);
4) информационная система Государственной базы данных "Регистр недвижимости" (далее – ИС ГБД РН);
5) автоматическое рабочее место информационной системы Государственной корпорации (далее - АРМ ИС ГК);
6) Государственная база данных "Физических лиц" (далее - ГБД ФЛ);
7) Государственная база данных "Юридических лиц" (далее - ГБД ЮЛ);
8) Единая нотариальная информационная система (далее – ЕНИС).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в описании структурно-функциональных единиц согласно приложения 1 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с отделом приема и выдачи документов услугодателяи (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. В отделе приема и выдачи документов услугодателя прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного обслуживания", на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника услугодателя.
С момента сдачи пакета документов при обращении к услугодателю и портал - в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
10. Өтініш беру тәртібі және ЭҮП арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-әрекеттері) кезектілігінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезіндегі функционалдық іс-қимыл диаграммасында көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы тіркеу туралы куәлігі арқылы көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) немесе ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында бір реттік парольды пайдалану арқылы ЭҮП порталдың есеп жазбасына тіркеу жасайды (ЭҮП тіркелмеген қызметті алушылар үшін жасалады);
2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ЭҮП көрсетілетін қызметті алушының құпия сөзін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт - ЭҮП-де жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - БСН) логині мен құпиясөз арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП-да авторизациядан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
5) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және сұрау салу нысанына көрсетілетін қызметті алушының осы Стандарттың 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркей отырып, оның құралымы мен форматтық талаптарын ескере отырып сұрау салу нысанын (деректерді енгізу) толтыруы;
6) 4-процесс - көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт - ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН-нің және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН-ге сәйкес келуін тексеру;

При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта государственной услуги, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через ПЭП приведены в диаграмме функционального взаимодействия при оказании государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП) или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) или бизнес идентификационного номера (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде, указанные в пункте 8 Стандарта;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;

8) 5-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс - қызмет көрсету үшін толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-процесс - электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) ЖМТ МДҚ АЖ-да) тіркеу және ЖМТ МДҚ АЖ-да сұранысты өңдеу;
11) 3-шарт - көрсетілетін қызметті берушінің стандартта көрсетілген және қызмет көрсетудің негіздеріне қоса берілген құжаттардың сәйкестігін тексеруі (өндеуі);
12) 8-процесс - ЖМТ МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
13) 9-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЖМТ МДҚ АЖ-да қалыптастырылған көрсетілетін қызмет нәтижесін (көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы анықтама не бас тарту туралы дәлелді жауап) бас тарту туралы дәлелді жазбаша хабарлама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
12. БАЖҚ арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде өтініш беру тәртібі және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-әрекеттері) кезектілігінің сипаттамасы.
1) 1-процесс - көрсетілген қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (одан әрі - ЖСН) логині және құпиясөз арқылы БАЖҚ-ны авторизациялауды жүзеге асырады;
2) 1-шарт - тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын БАЖҚ-да ЖСН логині мен құпиясөз арқылы тексеру.
3) 2-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны БЖҚ-да қалыптастыру;
4) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және сұрау салу нысанына көрсетілетін қызметті алушының осы Стандарттың 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркей отырып, оның құралымы мен форматтық талаптарын ескере отырып сұрау салу нысанын (деректерді енгізу) толтыруы;
5) 4-процесс - көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт - БАЖҚ-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН-ға және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН-ге сәйкес келуін тексеру;

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД РН) и обработка запроса в ИС ГБД РН;
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в пункте 8 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД РН;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества в форме электронного документа, подписанной ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе) либо письменного мотивированного уведомления об отказе), сформированной ИС ГБД РН. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действии) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через АУПС:
1) процесс 1 - услугополучатель осуществляет авторизацию на АУПС через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) и пароль;
2) условие 1 – проверка на АУПС подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин ИИН и пароль;
3) процесс 2 – формирование АУПСом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
4) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде, указанные в пункте 8 Стандарта;
5) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на АУПС срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;

7) 5-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 6-процесс - қызмет көрсету үшін толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру (қол қою);
9) 7-процесс - электрондық құжатты тіркеу (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) ЖМТ МДҚ АЖ-де) және ЖМТ МДҚ АЖ-де сұрау салуды өңдеу;
10) 3-шарт - көрсетілетін қызметті берушінің стандартта көрсетілген және қызмет көрсетудің негіздеріне қоса берілген құжаттардың сәйкестігін тексеруі (өндеуі);
11) 8-процесс - ЖМТ МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 9-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЖМТ МДҚ АЖ қалыптастырылған көрсетілетін қызметтің нәтижесін (көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы анықтама) не бас тарту туралы дәлелді жазбаша хабарлама) не дәлелді жазбаша бас тарту) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сы пайдаланыла отырып қалыптастырылады.
13. Көрсетілетін қызметті берушінің ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде кезекті іс-әрекеттері және шешімдері функционалдық өзара іс-қимылдары № 1 диаграммада осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес:
1) 1-процесс - орталық операторының қызмет көрсету үшін МК АЖ АЖО-ға логинді және құпиясөзді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 2-процесс - Мемлекеттік корпорация операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Мемлекеттік корпорация операторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты бойынша көрсетілетін қызмет (сенімхат нотариалдық куәландырылған кезде, сенімхат басқаша куәландырған кезде - сенімхаттың деректері толтырылмайды) деректерін енгізуі;
3) 3-процесс - ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ-ға, сондай-ақ БНАЖ-ға көрсетілетін қызметті алушы өкілі сенімхатының деректері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1-шарт - көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да болуын, сенімхат деректерін БНАЖ-да тексеру;
5) 4-процесс - көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да, сенімхат деректерінің БНАЖ-да болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;

7) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 6 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
9) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД РН) и обработка запроса в ИС ГБД РН;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД РН;
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества в форме электронного документа, подписанной ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе) либо письменного мотивированного уведомления об отказе), сформированной ИС ГБД РН. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Пошаговые действия и решения услугодателя через отдел приема и выдачи документов услугодателя в диаграмме № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора центра в АРМ ИС ГК логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником отдела приема и выдачи документов услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником отдела приема и выдачи документов услугодателя данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности - данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;

6) 5-процесс - Мемлекеттік корпорация операторының қағаз нысанында құжаттардың болуы жөнінде сұрау салуды белгілеу бөлігінде және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізуі, оларды сұрау салу нысанына қоса тіркеу және қызмет көрсетуге толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6-процесс - Мемлекеттік корпорация операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы ЖМТ МДҚ АЖ-ға жіберу;
8) 7-процесс - электрондық құжатты ЖМТ МДҚ АЖ-ға тіркеу;
9) 2-шарт - көрсетілетін қызметті берушінің стандартта көрсетілген және қызмет көрсетудің негіздеріне қоса берілген құжаттардың сәйкестігін тексеруі (өндеуі);
10) 8-процесс - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 9-процесс - көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация операторы арқылы ЖМТ МДҚ АЖ-де қалыптастырылған қызмет нәтижесін (жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы анықтаманы (электрондық және қағаз жеткізгіште) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты) алуы;
14. Сұрау салу өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салуды өңдеудің нәтижелерін көру мүмкіндігі мынадай түрде беріледі:
"ашу" батырмасын басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы белгілеген магниттік жеткізгіште Adobe Acrobat форматында сақталады.
15. Іс-әрекеттер (рәсімдер, функциялар, операциялар) кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес ЭҮП арқылы құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамаларында, сондай-ақ осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында берілген.
"Жылжымайтын мүліктің
болмауы (болуы) туралы
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің Мемлекеттік корпорация арқылы іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекеттің (жұмыстар барысы, ағыны) №
1
2
3
4
5
6
7
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің (бұдан әрі - ҚФБ) атауы
МК АЖ АЖО
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері
ЖТ МДҚ
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері
ЖМТ МДҚ АЖ
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Орталық операторы логин және құпиясөз арқылы авторизациядан өтеді
Көрсетілетін қызметті таңдайды және сұрау салу деректерін қалыптастырады
Сұрау салуды ЖТ МДҚ-ға жібереді
Тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастырады
Сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды қоса тіркеумен сұрау салуды толтыру және ЭЦҚ-ны куәландыру
ЭЦҚ арқылы куәландырылған (қол қойылған) құжатты ЭҮШАЖО-ғажіберу
Құжатты тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Өтінішке нөмір беру арқылы сұрау салуды жүйеге тіркеу
Сұрау салудыңсәтті қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салуды бағыттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Сұрау салудын сәтті қалыптастырылуы туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салуды бағыттау
Өтінішке нөмір бере отырып сұрау салуды тіркеу
Орындау мерзімдері
30 сек-1 мин
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек -1 мин
1 минут
-
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4 - егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар бар болса;
5 - егер бұзушылықтар жоқ болса
-
-
-
8-егер бұзушылық бар болса;
9 егер бұзушылық жоқ болса
"Жылжымайтын мүліктің
болмауы (болуы) туралы
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жылжымайтын мүліктің
болмауы (болуы) туралы
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің ЭҮП арқылы іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет (жұмыстар барысы, ағыны) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ҚФБ атауы
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
ЭҮП
Көрсетілетін қызмет алушы
ЭҮП
Көрсетілетін қызметті алушы
ЖМТ МДҚ АЖ
ЖМТ МДҚ АЖ
ЖМТ МДҚ АЖ
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауыжәне олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының компьютердегі интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу
Көрсетілетін қызметті алушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады
Бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады
Сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдау
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады
Сұрау салуды ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою)
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық құжатын, өтінішін (сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды өндеу
Көрсетілетін қызметті алушы деректеріндегі бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады
Электрондық құжат
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру өкімдік шешімі)
Сұрау салудың сәтті қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұрау салынған көрсетілетін мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұрау салуды бағыттау
Сұрау салынған көрсетілетін мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағыттау
Өтінішке нөмір бере отырып сұрау салуды тіркеу
Сұрау салынған көрсетілетін мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Анықтама
Орындау мерзімдері
10-15сек
20 сек
20 сек
10-15 сек
10-15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
1 жұмыс күні
Келесі іс-әрекеттің нөмірі

6) процесс 5 – заполнение сотрудником отдела приема и передачи документов услугодателяформы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Государственной корпорации через ШЭП в ИС ГБД РН;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД РН;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора Государственной корпорации результата услуги (справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (на электронном и бумажном носителе) либо письменный мотивированный ответ об отказе) сформированной ИС ГБД РН.
13. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "открыть" – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате AdobeAcrobat.
14. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в описании действий структурно-функциональных единиц через ПЭП согласно приложения 3 к настоящему регламенту, а также в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справки об
отсутствии (наличии)
недвижимого имущества"
Описание действий структурно-функциональных единиц через центр
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование структурно-функциональных единиц (далее – СФЕ)
АРМ ИС ГК
Работник услугодателя
Работник услугодателя
ГБД ФЛ
Работник услугодателя
Работник услугодателя
ИС ГБД РН
ИС ГБД РН
ИС ГБД РН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Электронный документ
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Маршрутизация запроса.
Формирование мотивированного отказа.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование мотивированного отказа.
Справка
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
-
-
1 рабочий день
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
-
-
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справки об
отсутствии (наличии)
недвижимого имущества"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справки об
отсутствии (наличии)
недвижимого имущества"
Описание действий структурно-функциональных единиц через ПЭП
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование СФЕ
Услугополучатель
ПЭП
ПЭП
Услугополучатель
ПЭП
Услугополучатель
ИС ГБД РН
ИС ГБД РН
ИС ГБД РН
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя
Формирует сообщение об отказе
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса услугополучателя и обработка запроса
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя
Электронный документ
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Справка
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
20 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
1 рабочий день
Номер следующего действия

2-егер алушының деректерінде бұзушылықтар бар болса, 3-егер авторизациялау сәтті өткен болса
-
-
5-егер ЭЦҚ қате болса, 6-егер ЭСҚ қатесіз болса
-
9
8-егер бұзушылықтар бар болса;
9-егер бұзушылық жоқ болса
-
-
"Жылжымайтын мүліктің
болмауы (болуы) туралы
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
4-қосымша
"Жылжымайтын мүлiктiң болмауы (болуы) туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы)
* Электрондық үкімет порталы арқылы қызмет көрсету кезінде
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1601 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 300 бұйрығына
6-қосымша
"Жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығымен бекітілген "Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген) (бұдан әрі - стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді.
2 тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерiнің (қызметкерлерінің) әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді немесе Стандарттың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне сұрау жолдайды.
Ары қарай жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері өзінің функционалдық міндеттеріне сәйкес құжаттарды есепке алу кітабы бойынша қызмет берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінен құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған жағдайда құжаттарды қабылдау және беру бөлімінде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күніне дейін жалғасады (қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады).
Қызмет берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің орындалған құжаттарды қабылдау және беру бөліміне беруі құжаттарды есепке алу кітабы бойынша жүргізіледі.
3 тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлiмшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл жасау тәртiбінің сипаттамасы

2 – если есть нарушения в данных получателя; 3 – если авторизация прошла успешно
5 – если в ЭЦП ошибка, 6 – если ЭЦП без ошибки
-
9
8 - если есть нарушения; 9- если нет нарушения
-
Приложение 4
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справки об
отсутствии (наличии)
недвижимого имущества"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справки о отсутствии (наличии) недвижимого имущества" (наименование государственной услуги)
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 1601
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 300
Регламент государственной услуги "Выдача выписки из реестра регистрации залога движимого имущества"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача выписки из реестра регистрации залога движимого имущества", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11408) (далее - Стандарт) некоммерческим акционерным обществом Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
4. Результат оказания государственной услуги – выписка из реестра регистрации залога движимого имущества.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Стандарта.
6. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя при наличии сведений в государственной информационной системе в течение 20 (двадцати) минут выдает результат оказания государственной услуги посредством ПЭП либо отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта;
2) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя в случаях отсутствия данных в государственной информационной системе направляет запрос в отдел регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя.
В последующем, работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов по книге учета документов с отдела приема и выдачи документов услугодателя.
В случаях отсутствия данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги в отделе приема и выдачи документов услугодателя продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания) государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания).
Передача отделом регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя исполненных документов в отдел приема и выдачи производится по книге учета документов.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) в процессе оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері-құжаттарды қабылдау және беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтаушы бөлімінің қызметкері - көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінен құжаттарды жолдау және алу;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері - құжаттарды есепке алу кітабы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қабылдау және беру бөлімінен құжаттарды қабылдау, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу бөліміне сұрау салуды беру, орындалған құжаттарды есепке алу кітабы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қабылдау және беру бөліміне беру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің міндетті тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу бөлімінің қызметкері - сұрау салуды қарау және орындау. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатыстырылған ақпараттық жүйелер:
1) ЭҮП;
2) Қазақстан Республикасының Мобильдік үкіметінің ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - М-GOV);
3) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ);
4) "Жылжымалы мүлік тіркелімі" Мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ЖМТ МДҚ АЖ);
5) Мемлекеттік корпорация ақпараттық жүйесінің атвоматтандырылған жұмыс орны (бұдан әрі - ХҚКО АЖ АЖО);
6) "Жеке тұлғалар" Мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЖТ МДҚ);
7) "Заңды тұлғалар" Мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЗТ МДҚ);
8. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлерінің) (әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетіле отырып) арасындағы рәсімдердің сипаттамасы (әрекеттердің реттілігінің сипаттамасы) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес құрылымдық-функционалдық бірліктердің мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрекетінің сипаттамасында және осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-қимыл схемасында және 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығында көрсетілген.
4 тарау. Мемлекеттік корпорация және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Мемлекеттік корпорацияда құжаттарды қабылдау операциялық залда "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге және порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап - мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя – прием и выдача документов;
2) работник накопительного отдела услугодателя – направление и получение документов от отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя;
3) работник услугодателя – прием документов от отдела приема и выдачи услугодателя по книге учета документов, передача запросов в отдел регистрации залога движимого имущества, передача исполненных документов в отдел приема и выдачи услугодателя по книге учета документов;
4) работник отдела регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной регистрации услугодателя - рассмотрение запроса и исполнение.
Информационные системы, которые задействованы при оказании государственной услуги:
1) ПЭП;
2) информационная система Мобильное правительство Республики Казахстан (далее – М-GOV);
3) шлюз электронного правительства (далее – ШЭП);
4) информационная система Государственной базы данных "Регистр движимого имущества" (далее – ИС ГБД РДИ);
5) автоматическое рабочее место информационной системы Государственной корпорации (далее - АРМ ИС ГК);
6) Государственная база данных "Физических лиц" (далее - ГБД ФЛ);
7) Государственная база данных "Юридических лиц" (далее – ГБД ЮЛ).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в описании действий структурно-функциональных единиц при оказании государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту и схеме функционального взаимодействия согласно приложению 2 к настоящему регламенту, а также в справочнике бизнес процессов при оказании государственной услуги согласно приложения 3 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. В Государственной корпорации прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного обслуживания", на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника услугодателя.
С момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю и портал - в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
10. ЖЖАҚ арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
1) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушы ЖЖАҚ-да авторизациялауды жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) логині мен құпиясөзі арқылы жүзеге асырады.
2) 1-шарт - тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің төлнұсқалылығын ЖСН логині мен құпиясөзі арқылы ЖЖАҚ-да тексеру.
3) 2-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны ЖЖАҚ-да қалыптастыру;
4) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының сұрау салу нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттарды қоса тіркей отырып, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысандарды толтыру (деректер енгізу);
5) 4-процесс - көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт - ЖЖАҚ-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
7) 5-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ төлнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс - қызмет көрсетуге арналған сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру (қол қою);
9) 7-процесс - электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) ЖМТ МДҚ АЖ-да тіркеу және ЖМТ МДҚ АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
10) 3-шарт - көрсетілетін қызметті берушінің Стандартта көрсетілген қоса берілген құжаттардың қызмет көрсету негіздемелеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
11) 8-процесс - ЖМТ МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта государственной услуги, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через АУПС:
1) процесс 1 - услугополучатель осуществляет авторизацию на АУПС через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) и пароль;
2) условие 1 – проверка на АУПС подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин ИИН и пароль;
3) процесс 2 – формирование АУПСом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
4) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде, указанные в пункте 9 стандарта;
5) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на АУПС срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
7) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 6 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
9) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД РДИ) и обработка запроса в ИС ГБД РДИ;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД РДИ;

12) 9-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЖМТ МДҚ АЖ-да қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін (көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-ы қойылған жылжымалы мүлiктің болмауы (бар болуы) туралы электрондық құжат нысанындағы анықтама не бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарлама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦК-ы пайдаланыла отырып қалыптастырылады
9. Сұрау салу өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін мынадай түрде қарап шығу мүмкіндігі беріледі:
"ашу" түймешесін басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" түймешесін басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы белгілеген магнит жеткізгіште Adobe Acrobat форматында сақталады.
"Жылжымалы мүлік кепілін
тіркеу тізілімінен үзінді көшірме
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көсету кезіндегі құрылымдық-функционалдық-бірліктер әрекеттерінің қимылдарының сипаттамасы
Негізгі процесс әрекеті (жүріс, жұмыстың ағымы)
1
Әрекет № (жұмыстың барысы, ағымы)
1
2
2
Құрылымдық-функционалдық - бірлік атауы (бұдан әрі - ҚФБ)
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері
көрсетілетін қызметті беруші
3
Әрекет атауы процесс атауы, рәсім, операция және олардың сипаттамасы
Өтініштерді қабылдау, құжаттардың толықтығын тексеру
Қызметті берушіден құжаттарды қабылдау және олардың толықтығын тексеру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басқару шешімі)
Есепке алу кітабына тіркеу және қолхат беру
Келіп түскен өтінішті қоса берілген құжаттармен тіркеу бөліміне жібереді
5
Орындау мерзімі
20 минут
Бір өтінішті өңдеуге 15 минут
Құжаттарды беру күніне 2 рет
6
Келесі әрекет нөмірі
2
3
Кестенің жалғасы
3
4
5
көрсетілетін қызметті беруші
көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері
Өңдеу және орындау
Кепіл тізілімінен үзінді көшірме беру
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскеріне
беру үшін құжаттарды жинау
Есепке алу кітабындағы көрсетілетін қызметті алушының қолтаңбасы
Тіркеуші органның қабылдау - тапсыру бөліміне жылжымалы мүлік кепілі тізілімінен үзінді көшірме беру
Кепіл тізілімінен үзінді көшірме тапсыру
Қолхат бойынша құжаттарды беру
Өтінішті өңдеуге және орындауға 1 күн
Құжаттарды беру күніне 2 рет
5 минут
2 минут
4
5
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы)
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері
Көрсетілетін қызметті беруші
1. Өтініштерді қабылдау және құжаттардың толықтығын тексеру
2. Құжаттардың толықтығын тексеру.
3. Өндеу, тізілімнен үзінді көшірмені дайындау

12) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества в форме электронного документа, подписанной ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе) либо письменного мотивированного уведомления об отказе), сформированной ИС ГБД РДИ. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "открыть" – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача выписки из
реестра регистрации залога
движимого имущества"
Описание действий структурно-функциональных единиц при оказании государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование структурно-функциональной единицы (далее – СФЕ)
Работник услугодателя
Услугодатель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявления и проверка полноты документов
Прием документов от услугодателя и проверка их полноты
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Регистрация в книге учета и выдача расписки
Отправляет в отдел регистрации поступившее заявление с приложенными документами
5
Сроки исполнения
20 минут
15 минут на обработку 1 заявления Передача документов 2 раза в день
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
Услугодатель
Услугодатель
Работник услугодателя
Обработка и исполнение Передача выписки из реестра залога
Сбор документов для передачи услугодателю
Подпись услугополучателя в книге учета.
Передача выписки из реестра залога движимого имущества в отдел приема и выдачи документов регистрирующего органа
Передача выписки из реестра залога.
Выдача документов по расписке
1 день на обработку и исполнение заявления Передача документов 2 раз в день
5 минут
2 минуты
4
5
Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Работник услугодателя
Услугодатель
1. Прием заявления и проверка полноты документов
2. Проверка полноты документов
3. Обработка, подготовка выписки из реестра

5. Қолхат бойынша құжаттар беру
4. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскеріне құжаттарды жібереді.
Жылжымалы мүлік кепілін
тіркеу тізілімінен үзінді көшірме
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл сызбасы
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері
Көрсетілетін қызметті беруші
О-1. Құжаттарды тексеру
Құжаттардың толық топтамасы
О-2. Қабылдау, құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазу енгізу
О-3. Қолхат беру
О-8. Қолхат бойынша орындалған құжаттарды беру
О-4. Есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
О-5. Өңдеу және кепіл тізілімінен үзінді көшірмені орындау
О-6. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскеріне тапсыру үшін құжаттарды жинау
О-7. Орындалған құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскеріне тапсыру
Жылжымалы мүлік кепілін
тіркеу тізілімінен үзінді көшірме
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді көшірме беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамасы
*Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету барысында
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1601 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 300 бұйрығына
7-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығымен бекітілген "жылжымайтын мүлікке тіркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген) (бұдан әрі - Стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру::
1) көрсетілетін қызметті беруші;;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі-портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны-электрондық (толық автоматтандырылған).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі-жылжымайтын мүлікке тіркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтама.
2 тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.

5. Выдача документов по расписке
4. Направляет документы работнику услугодателя
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача выписки из
реестра регистрации залога
движимого имущества"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача выписки из
реестра регистрации залога
движимого имущества"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача выписки из реестра регистрации залога движимого имущества"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации.
- ИИС ГК - интегрированная информационная система Государственной корпорации;
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 1601
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 300
Регламент государственной услуги
"Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11408) (далее – Стандарт) некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее-портал).
3. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
4. Результат оказания государственной услуги – справка о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество.
Глава 2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Стандарта.

1) ЭҮП;
2) Қазақстан Республикасы Мобильдік үкіметінің ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - М-GOV);
3) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ);
4) "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ЖМТ МДҚ АЖ);
5) Мемлекеттік корпорация ақпараттық жүйесінің атвоматтандырылған жұмыс орны (бұдан әрі - МК АЖ АЖО);
6) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЖТ МДҚ);
7) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЗТ МДҚ);
8) Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі - БНАЖ).
8. Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес Мемлекеттік корпорация арқылы құрылымдық-функционалдық бірліктердің әрекеттерінің сипаттамасында көрсетілген.
4 тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекеттесу тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдауды операциялық залда "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы жүзеге асырады, онда көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге және порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап - мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі өтініш беру тәртібі мен рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезектілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-әрекеттің № 1 и № 2 диаграммасында көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы тіркеу туралы куәлігі арқылы көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) немесе ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында бір реттік парольды пайдалану арқылы ЭҮП порталдың есеп жазбасына тіркеу жасайды (ЭҮП тіркелмеген қызметті алушылар үшін жасалады);

1) ПЭП;
2) информационная система Мобильное правительство Республики Казахстан (далее – М-GOV);
3) шлюз электронного правительства (далее – ШЭП);
4) информационная система Государственной базы данных "Регистр недвижимости" (далее – ИС ГБД РН);
5) автоматическое рабочее место информационной системы Государственной корпорации (далее - АРМ ИС ГК);
6) Государственная база данных "Физических лиц" (далее - ГБД ФЛ);
7) Государственная база данных "Юридических лиц" (далее - ГБД ЮЛ);
8) Единая нотариальная информационная система (далее – ЕНИС).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в описании действий структурно-функциональных единиц согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Услугодателем прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного обслуживания", на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника услугодателя.
С момента сдачи пакета документов при обращении к услугодателю и портал - в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта государственной услуги, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через ПЭП приведены в диаграмме № 1 и 2 функционального взаимодействия при оказании услуги согласно приложения 2 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП) или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;

2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ЭҮП-ға құпиясөзді көрсетілетін қызметті алушының енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт - ЭҮП-да жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - БСН) логині және құпиясөз арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің төлнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-да қалыптастыру;
5) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының сұрау салу нысанына Стандарттың 8-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттарды қоса тіркей отырып, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысандарды толтыру (деректер енгізу);
6) 4-процесс - алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт - ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін ЭҮП-да және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы идентификаттау деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ төлнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс - қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-процесс - электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) бұдан әрі - ЖМТ МДҚ АЖ-да тіркеу және ЖМТ МДҚ АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
11) 3-шарт - көрсетілетін қызметті берушінің стандартта көрсетілген қоса берілген құжаттардың қызмет көрсету негіздемелеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
12) 8-процесс - ЖМТ МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар бар болуына байланысты сұрау салынатын қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЖМТ МДҚ АЖ-да қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін (жылжымайтын мүлiкке тiркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтама не көрсетілетін қызметті беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарлама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) или бизнес идентификационного номера (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде, указанные в пункте 8 Стандарта;
6) процесс 4 – выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД РН и обработка запроса в ИС ГБД РН;
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД РН;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (справка о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги), сформированной ИС ГБД РН. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

11. БАЖҚ арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
1) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушы БАЖҚ-да жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) логині және пароль арқылы авторизациялауды жүзеге асырады.
2) 1-шарт - ЖСН логині және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің төлнұсқалығын БАЖҚ-да тексеру;
3) 2-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар бар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны БАЖҚ-да қалыптастыру;
4) 3-процесс - осы Регламенттегі қызмет көрсетуді көрсетілетін қызметті алушының таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына стандарттың 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректер енгізуі);
5) 4-процесс - алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт - БАЖҚ-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде жоқтығын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы идентификаттау деректерінің сәйкестігін тексеру;
7) 5-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ төлнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
8) 6-процесс - қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қоюы);
9) 7-процесс - электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) ЖМТ МДҚ АЖ-да тіркеу және сұрау салуды ЖМТ МДҚ АЖ-да өңдеу;
10) 3-шарт - стандартта көрсетілген қоса берілген құжаттардың қызмет көрсету үшін негіздерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі (өңдеуі);
11) 8-процесс - ЖМТ МД АЖ-дағы көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұрау салынатын қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЖМТ МДҚ АЖ-да қалыптастырылған қызмет көрсету нәтижесін (жылжымайтын мүлiкке тiркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарлама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦК-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через АУПС:
1) процесс 1 - услугополучатель осуществляет авторизацию на АУПС через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) и пароль;
2) условие 1 – проверка на АУПС подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин ИИН и пароль;
3) процесс 2 – формирование АУПСом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
4) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса указанные в пункте 8 Стандарта;
5) процесс 4 – выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на АУПС срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
7) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 6 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
9) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД РН и обработка запроса в ИС ГБД РН;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД РН;
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (справка о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги), сформированной ИС ГБД РН. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

12. Қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-әрекеттің Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті алушы әрекеттерінің кезектілігі мен шешімдері (№ 2 диаграмма) осы регламенттің 2-қосымшасына, сондай-ақ осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген:
1) 1-процесс - орталық операторының қызмет көрсету үшін МК АЖ АЖО-да логин мен құпиясөз енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 2-процесс - орталық операторының осы Регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және орталық операторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты бойынша деректерді енгізуі (нотариат куәландырған сенімхат болған кезде, сенімхат өзгеше куәландырылған кезде - сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-процесс - ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-ға/ЗТ МДҚ-ға көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ БНАЖ-ға - көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат деректері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1-шарт - ЖТ МДҚ-да/ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4-процесс - ЖТ МДҚ-да/ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-процесс - орталық операторының қағаз нысанында құжаттардың болуы туралы белгі жасау бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) куәландыру;
7) 6-процесс - ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) ЖМТ МДҚ АЖ-ға жіберу;
8) 7-процесс - электрондық құжатты ЖМТ МДҚ АЖ-да тіркеу;
9) 2-шарт - көрсетілетін қызметті алушы қоса берген құжаттардың стандартта көрсетілген және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі (өңдеуі);
10) 8-процесс - алушының құжаттарында бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұрау салынатын қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-процесс - көрсетілетін қызметті алушының орталықтың операторы арқылы ЖМТ МДҚ АЖ-да қалыптастырылған көрсетілетін қызмет нәтижесін (жылжымайтын мүлікке тіркелген және тоқтатылған құқықтар туралы анықтама (электрондық және қағаз тасығышта) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарлама) алуы;

12. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 2) функционального взаимодействия при оказании услуги приведены в приложении 2 к настоящему регламенту, а также в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора центра в АРМ ИС ГК логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором центра данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности - данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника услугодателя через ШЭП в ИС ГБД РН;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД РН;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
11) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора центра результата услуги (справка о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество (на электронном и бумажном носителе) либо письменного мотивированного уведомления об отказе в предоставлении услуги) сформированной ИС ГБД РН.

13. Қызмет көрсету үшін сұрау салу нысандарын толтыру бойынша әрекеттерді сипаттау:
1) ЭҮП-ге кіру үшін ЖСН логинді және құпиясөзді пайдаланушының енгізуі;
2) осы Регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдау;
3) "online қызметіне тапсырыс беру" түймешесі арқылы көрсетілетін қызметке тапсырыс беру;
4) сұрау салуды толтыру:
ЖСН автоматты түрде, ЭҮП-да пайдаланушыны тіркеу нәтижелері бойынша таңдалады;
пайдаланушы "сұрау салуды жіберу" түймешесі арқылы сұрау салуды куәландыруға (оған қол қоюға) көшуді жүзеге асырады;

13. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) ввод пользователем ИИН логина и пароля для входа в ПЭП;
2) выбор услуги, указанной в настоящем Регламенте;
3) заказ услуги с помощью кнопки "Заказать услугу online";
4) заполнение запроса:
ИИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки "отправить запрос" осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;

5) пайдаланушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) сұрау салуды куәландыру (оған қол қою) - пайдаланушы "қол қою" түймешесі арқылы ЭЦП сұрау салудың куәландырылуын (оған қол қоюды) жүзеге асырады, одан кейін сұрау салу ЖМТ МДҚ АЖ-ға өңдеуге беріледі;
7) сұрау салуды ЖМТ МДҚ АЖ-да өңдеу;
8) пайдаланушының дисплей экранында мынадай ақпарат: ЖСН; сұрау салу нөмірі; көрсетілетін қызмет түрі; сұрау салу мәртебесі; қызмет көрсету мерзімі шығарылады;
"мәртебені жаңарту" түймешесі арқылы пайдаланушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін қарап шығу мүмкіндігі беріледі;
ЭҮП-да жауап алу кезінде "нәтижені қарап шығу" түймешесі шығады.

5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки "подписать" осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в ИС ГБД РН;
7) обработка запроса в ИС ГБД РН;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки "обновить статус" пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на ПЭП появляется кнопка "просмотр результата".

14. Сұрау салу өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін мынадай түрде қарап шығу мүмкіндігі беріледі:
"ашу" түймешесін басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" түймешесін басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы белгілеген магниттік тасығышта Adobe Acrobat форматында сақталады.
15. Әрбір әрекеттің орындалу мерзімі көрсетілген әрекеттер кезектілігінің (рәсімдердің, функциялардың, операциялардың) мәтіндік кестелік сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес ЭҮП арқылы құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттер сипаттамасының қосымшасында келтірілген.
"Жылжымайтын мүлікк
тіркелген және тоқтатылған
құқықтар туралы анықтамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ҚФБ атауы
КҚБЖ АЖ АЖО
Көрсетілген қызметті берушінің жұмыскері
Жинақтау бөлімінің жұмыскері
ЖТ МДҚ
Көрсетілген қызметті берушінің жұмыскері
Жинақтау бөлімінің жұмыскері
ЖМТ МДҚ АЖ
ЖМТ МДҚ АЖ
ЖМТ МДҚ АЖ
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
КҚБЖ операторы логин және пароль арқылы авторизациядан өтеді
Қызметті тандайды және сұрау салу деректерін қалыптастырады
ЖТ МДҚ-ға сұрау салуды жолдау
Көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарламаны қалыптастырады
Қажетті құжаттарды сұрау салу нысанына қоса тіркей отырып, сұрау салуды толтыру және ЭЦҚ куәландыру
ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) құжатты ЭҮӨШ АЖО-ға жолдау
Құжатты тіркеу
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарындағы бұзушылықтардың бар болуына байланысты қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды жүйеде тіркеу
Сұрау салуды сәтті қалыптастыру туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салуды бағдарлау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Сұру салуды сәтті қалыптастыру туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салуды бағдарлау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды жүйеде тіркеу .
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру .
Анықтама
Орындау мерзімі
30 сек - 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек - 1 минут
1 минут
-
-
1 жұмыс күні
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4 - егер көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар бар болса;
5-бұзушылықтар болмаса
-
-
-
8 - егер бұзушылықтар бар болса;
9 - егер бұзушылықтар болмаса
-
-
"Жылжымайтын мүлікке
тіркелген және тоқтатылған
құқықтар туралы анықтамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара әрекеттің № 1 диаграммасы
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара әрекеттің № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жылжымайтын мүлікке
тіркелген және тоқтатылған
құқықтар туралы анықтамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
ЭҮП арқылы құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
Әрекеттің (жұмыстар барысының ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
ЭҮП
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
Көрсетілетін қызметті алушы
ЖМТ МДҚ АЖ
ЖМТ МДҚ АЖ
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет - браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу
Көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Төлемнің болмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Сұрау салуды куәландыру (оған қол қою) үшін ЭЦҚ таңдау
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ төлнұсқалығының расталмағанына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Сұрау салуды ЭЦҚ арқылы куәландыру (оған қол қою)
Электрондық құжат - өтінішті (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды өңдеу
Көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйым- дастырушылық- өкімдік шешім)
Сұрау салуды сәтті қалыптастыру туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағдарлау
Сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағдарлау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды тіркеу
Сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Орындау мерзімдері
10-15 сек
20 сек
20 сек
10-15 сек
10-15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
Келесі әрекеттің нөмірі

14. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "открыть" – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
15. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении описании действий структурно-функциональных единиц через ПЭП согласно приложения 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справок о
зарегистрированных и
прекращенных правах на
недвижимое имущество"
Описание действий структурно-функциональных единиц услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ГК
Работник услугодателя
Работник услугодателя
ГБД ФЛ
Работник услугодателя
Работник накопительного отдела
ИС ГБД РН
ИС ГБД РН
ИС ГБД РН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор ГК по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя
Электронный документ
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Маршрутизация запроса.
Формирование мотивированного отказа.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование мотивированного отказа.
Справка
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
-
-
1 рабочий день
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных услугополучателя; 5 – если нарушений нет
-
-
-
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справок о
зарегистрированных и
прекращенных правах на
недвижимое имущество"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через центр
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справок о
зарегистрированных и
прекращенных правах на
недвижимое имущество"
Описание действий структурно-функциональных единиц через ПЭП
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование СФЕ
Услугополучатель
ПЭП
ПЭП
Услугополучатель
ПЭП
Услугополучатель
ИС ГБД РН
ИС ГБД РН
ИС ГБД РН
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса услугополучателя и обработка запроса
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя
Электронный документ
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Справка
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
20 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
1 рабочий день
Номер следующего действия

2-егер көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар бар болса, 3- егер авторизациялау сәтті өтсе
-
-
5-егер ЭЦҚ қате болса, 6-егер ЭЦҚ қатесіз болса
-
9
8-егер бұзушылықтар бар болса;
9-егер бұзушылықтар болмаса
-
"Жылжымайтын мүлікке
тіркелген және тоқтатылған
құқықтар туралы анықтамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің анықтамасы
* Электрондық үкімет порталы арқылы қызмет көрсету барысында
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1601 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 300 бұйрығына
8-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығымен бекітілген "Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген) (бұдан әрі - стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны-электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасы.
2 тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік көрсетілетін қызметті процесіндегі іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері - құжаттарды қабылдау және беру-20 минут;
2) жинақтаушы бөлімнің қызметкері - көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінен құжаттарды жолдау және алу;

2 – если есть нарушения в данных услугополучателя; 3 – если авторизация прошла успешно
5 – если в ЭЦП ошибка, 6 – если ЭЦП без ошибки
-
9
8 - если есть нарушения; 9 - если нет нарушения
-
Приложение 4
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справок о
зарегистрированных и
прекращенных правах на
недвижимое имущество"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество"
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 1601
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 300
Регламент государственной услуги
"Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество", утвержденного приказом Министра Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11408) (далее – Стандарт) некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги – дубликат правоустанавливающего документа на недвижимое имущество.
Глава 2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателя с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Стандарта.
6. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя – прием и выдача документов – 20 минут;
2) работник накопительного отдела – направление и получение документов от отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері.
8. Құрылымдық бөлімшелердің (әрбір рәсімнің (әрекеттердің) ұзақтығын көрсете отырып қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің сипаттамасы (әрекеттердің реттілігінің сипаттамасы) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес құрылымдық-функционалдық бірліктердің көрсетілетін іс-қимылының сипаттамасында және осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-қимыл сызбасында, сондай-ақ осы регламенттік және 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бизнес-процесінің анықтамалығында көрсетілген.
4 тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы

3) работник услугодателя;
4) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в описании действий структурно-функциональных единиц согласно приложения 1 к настоящему регламенту и схеме функционального взаимодействия согласно приложения 2 к настоящему регламенту, а также в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения 3 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги

3) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама - есеп жіберіледі;
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі жүгіну тәртібінің және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
"Жылжымайтын мүлікке құқық
белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
ҚҚБ іс-қимылының сипаттамасы
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚҚБ атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері
Көрсетілетін қызметті берушінің жинақтаушы бөлімінің жұмыскері
Қызмет берушінің жұмыскері
Тіркеу бөлімінің жұмыскері
Қызмет берушінің жұмыскері
Жинақтаушы бөлімінің инспекторы
Көрсетілетін қызметті берушінің беру бөлімнің жұмыскері
3
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасыс-
Құжаттарды тексеру, қабылдау, құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаныенгізу және қолхаттарды беру
Уәкілетті органдаға беру үшін құжаттарды жинау
Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
Өтініштіқарау және орындау
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскеріне беру үшін құжаттардыжинау
Орындалған құжаттарды қабылдау
Қызмет алушыға беру үшін орындалған құжаттарды қабылдау
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
КҚБЖ жинақтаушы бөліміне беру
Қызмет берушге құжаттарды жіберу
Іздеу және орындау үшін тіркеу ісін беру
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскеріне беру үшін орындалған құжаттарды беру
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскеріне орталықтың жинақтаушы бөліміне орындалған құжаттарды беру
Орындалған Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскерінің құжаттарды
Құжаттарды көрсетілетін құжатты алушығы құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
5
Орындалу мерзімі
20 минут
Күніне 2 рет
Іздеуге және бір тіркеу ісін беру үшін 30 минут
Бір сауалды орындауға 3 күн
Күніне 2 рет
Күніне 2 рет
3 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процес (жұмыс барысы, ағыны)
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (тіркеу бөлімі)
1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
5. Орындау үшін тіркеу істерін іздеу және орындауға беру
6. Өтінішті және тіркеуді қарау
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу
7. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскеріне орындалған құжаттарды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру

3) в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление – отчет о принятии запроса с указанием даты получения результата государственной услуги;
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) в процессе оказания государственной услуги через портал приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача дубликата
правоустанавливающего документа на
недвижимое имущество"
Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Работник услугодателя
Работник накопительного отдела услугодателя
Работник услугодателя
Работник отдела регистрации
Работник услугодателя
Работник накопительного отдела услугодателя
работник отдела выдачи услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием, внесение записи о приеме в книгу учета документов и выдача расписки
Сбор документов для передачи в уполномоченный орган
Прием документов по книге учета документов
Рассмотрение заявления и исполнение.
Сбор документов для передачи в гос.корпорацию
Прием исполненных документов
Прием исполненных документов для выдачи услугополучателю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача в накопительный отдел услугодателя
Отправка документов услугодателю
Поиск и передача регистрационного дела для исполнения
Передача исполненных документов для передачи в услугодателю
Передача документов в накопительный отдел услугодателя
Передача исполненных документов инспектору отдела выдачи услугодателя
Выдача документов по книге учета документов услугополучателю по расписке
5
Сроки исполнения
20 минут
2 раза в день
30 минут на поиск и выдачу одного регистрационного дела
3 дня на исполнение одного заявления
2 раза в день
2 раза в день
3 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Государственная корпорация
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель (отдел регистрации)
1. Проверка документов
4. Прием документов по книге учета документов
5. Поиск и передача регистрационного дела для исполнения
6. Рассмотрение заявления и регистрация
2. Внесение записи о приеме в книгу учета документов
7. Передача в Государственную корпорацию исполненных документов по книге учета документов

3. Қолхаттарды беру
8. Орындалған құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру құжаттарды есепке алу кітабы бойынша беру
"Жылжымайтын мүлікке құқық
белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Функционалдық іс-қимыл
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері
Көрсетілетін қызметті беруші
О-1. Құжат тексеру
Толық құжаттар
О-2. Қабылдау, құжат есеп кітабына қабылдау туралы жазу
О-3. Қолхатты беру
О-9. Қолхат бойынша орындалған құжаттарды беру
О-4. Есеп кітабы бойынша құжат қабылдау
О-5. Орындау шыға орындау үшін тіркеу ісін іздеу және беру
О-6. Сұрау салуды қарастыру және орындау
О-7. КҚБЖ тапсыру үшін құжаттарды жинау
О-8. Орындалған құжаттарды есеп кітабы бойынша КҚБЖ-ға беру
"Жылжымайтын мүлікке құқық
белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесстерінің анықтамасы
*мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету барысында
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1601 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 300 бұйрығына
9-қосымша
"Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген) "Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру жәнетехникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясының" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

3. Выдача расписки
8. Выдача исполненных документов по книге учета документов услугополучателю
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача дубликата
правоустанавливающего документа на
недвижимое имущество"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача дубликата
правоустанавливающего документа на
недвижимое имущество"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, веб-портала "электронного правительства";
- ИС ГБД РН – информационная система государственная база данных "Регистр недвижимости";
- ИИС ГК - интегрированная информационная система Государственной корпорации.
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача дубликата
правоустанавливающего документа на
недвижимое имущество"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество"
**При предоставлении услуги в электронном формате посредством веб-портала "электронного правительства"
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 1601
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 300
Регламент государственной услуги
"Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их
составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и
заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного
государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости" (далее – государственная услуга), утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11408) (далее – Стандарт) некоммерческим акционерным обществом Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).

2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны-электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу туралы белгісі бар жылжымайтын мүлік объектісін пайдалануға қабылдау актісі немесе жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортын немесе техникалық паспортын қоса бере отырып, жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды немесе, Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша;
2) порталға көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайын екендігі туралы хабарлама жіберіледі.
Бұл ретте, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы техникалық паспорт бергені үшін қосымша төлемді растайтын құжатты ұсынған кезде береді, ал қызметтер көрсетуге шарт жасасқан кезде көрсетілетін қызметті алушы қол қойған орындалған жұмыстар актісін қосымша ұсынады.
2 тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өзінің функционалдық міндеттеріне сәйкес құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды беруді қабылдау бөлімінен жүзеге асырады, содан кейін қабылданған құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына мұрағатқа береді.
2) қызмет берушінің мұрағат бөлімінің қызметкері жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөліміне түгендеу істерін іздестіруді және беруді жүзеге асырады.

2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя, по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал"электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги при обращении:
1) к услугодателю акт приемки объекта недвижимости в эксплуатацию с отметкой о внесении в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество или заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости с приложением технического паспорта или технический паспорт объекта недвижимости или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта государственной услуги;
2) на портал услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения.
При этом, результат оказания государственной услуги выдается услугодателем при предоставлении услугополучателем документа подтверждающего доплату за выдачу технического паспорта, а при заключении договора на оказание услуг, услугополучателем дополнительно предоставляется подписанный им акт выполненных работ.
Глава 2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Стандарта.
6. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) работник услугодателя согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов от отдела приема выдачи документов услугодателя, затем передает пакет принятых документов в архив ответственному исполнителю услугодателя.
2) работник отдела архива услугодателя осуществляет поиск и передачу инвентарных дел в отдел технического обследования объектов недвижимости.

3) жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөлімінің қызметкері-құжаттар топтамасын қарайды, әрекет жасайды:
жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін дерекқорға енгізу бойынша
жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық тексеру жүргізу және техникалық паспортты дайындау, қорытынды беру бойынша
содан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға ұсынады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: қол қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне жолдау.
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркейді.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөліміне тізілім бойынша жолдау.
3 тарау. Құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері - құжаттарды қабылдау және беру-20 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің қызметкері-құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіден жолдау және алу-20 минут;
3) көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат) - мұрағаттық құжаттарды өтінім бойынша іздеу-15 минут;
4) көрсетілетін қызметті беруші (техник-түгендеуші) - өтінімдер бойынша жылжымайтын мүлік объектісіне шығу, далалық және камералдық жұмыстарды жүргізу, техникалық паспорт дайындау немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұрады немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды-Стандарттың 3-тармағында көзделген мерзімде. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатыстырылған ақпараттық жүйелер:
1) ЭҮП;
2) "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ЖМТ МДҚ АЖ);
8. Құрылымдық бөлімшелер (әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы іс-қимылда (процесте, рәсімде, операцияда) және осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес жылжымайтын мүлік объектілерінің түрлеріне қарай мемлекеттік қызмет көрсету кезінде олардың сипаттамасында және осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-қимыл схемасында, сондай-ақ осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
4 тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы

3) работник отдела технического обследования объектов недвижимости услугодателя – рассматривает пакет документов, совершает действия:
по внесению в базу данных идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество
по проведению технического обследования объекта недвижимости и изготовление технического паспорта, выдаче заключения
затем представляет результат государственной услуги на подпись руководителю услугодателя;
4) руководитель услугодателя или его заместитель подписывает результат государственной услуги.
Результат процедуры (действия): направление подписанного результата оказания государственной услуги работнику услугодателя.
5) работник услугодателя регистрирует результат оказания государственной услуги.
Результат процедуры (действия): направление результата оказания государственной услуги в отдел приема и выдачи документов услугодателя по реестру.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя – прием и выдача документов – 20 минут;
2) работник накопительного отдела услугодателя – направление и получение документов от услугодателя – 20 минут;
3) услугодатель (архив) – поиск архивных документов по заявкам - 15 минут;
4) услугодатель (техник-инвентаризатор) – выезд на объект недвижимости по заявкам, проведение полевых и камеральных работ, изготовление технического паспорта или приостанавливает оказание государственной услуги либо готовит мотивированный ответ об отказе по основаниям предусмотренным пунктом 10 Стандарта – в сроки предусмотренному в пункте 3 Стандарта.
Информационные системы, которые задействованы в оказании государственной услуги:
1) ПЭП;
2) информационная система Государственной базы данных "Регистр недвижимости" (далее – ИС ГБД РН).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в действии (процесса, процедуры, операции) и их описание при оказании государственной услуги в зависимости от видов объектов недвижимости согласно приложения 1 к настоящему регламенту и схеме функционального взаимодействия согласно приложения 2 к настоящему регламенту, а также в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения 3 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги

9. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдауды операциялық залда "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы жүзеге асырады, онда көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 8-тармағына сәйкес тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
10. Дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде "терезелер" арқылы жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық кезек тәртібінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне құжаттарды тапсыру үшін операциялық залдан өтеді, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттар тізбесінің толықтығын тексереді, бұдан әрі журналда тіркейді және алғаны туралы қолхат береді.
11. ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін электрондық өтінішті беру кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) көрсетілетін қызметті алушы өзінің тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП-да тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП-ға пароль енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт - жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - БСН) логині және паролі арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің төлнұсқалығын ЭҮП-да тексеру;
4) 2-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты ЭҮП-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының сұрау салу нысанына Стандарттың 8-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттарды қоса тіркеу арқылы оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысандарды толтыру (деректерді енгізу);

9. Услугодателем прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного обслуживания", на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника услугодателя.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет документы, указанные в пункте 8 Стандарта.
При приеме документов услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 8 стандарта.
10. Выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником отдела приема и выдачи документов услугодалеля посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
Услугополучатель в порядке электронной очереди проходит в операционный зал для сдачи документов работнику услугодателя, работник услугодателя проверяет полноту перечня документов, далее регистрирует в журнале и выдает расписку о получении.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при подаче электронного заявления для оказания государственной услуги через ПЭП:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) или бизнес идентификационного номера (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде, указанные в пункте 8 Стандарта;

6) 4-процесс - көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт - ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ төлнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс - қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-процесс - электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) ЖМТ МДҚ АЖ-да тіркеу және ЖМТ МДҚ АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
11) 3-шарт - көрсетілетін қызметті берушінің Стандартта көрсетілген қоса берілген құжаттардың қызмет көрсету негіздемелеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
12) 8-процесс - ЖМТ МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынған қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процесс - көрсетілетін қызметті алушының қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарламаны алуы.
12. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті" арқылы алыстан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
"Ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрға енгізу,
жылжымайтын мүлік
объектілерінің техникалық
паспортын және жаңадан
құрылған жылжымайтын мүлік
объектісіне жүргізілген
мемлекеттік техникалық
тексеру қорытындысы бойынша
сәйкестендіру және техникалық
алшақтығын белгілеу туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілген қызмет
регламентіне
1-қосымша
Іс-әрекет (процестер, рәсімдер, операциялар) және оларды жылжымайтын мүлік объектілерінің түріне қарай мемлекеттік қызмет көрсету кезінде сипаттау
Пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеті
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау
Көрсетілетін қызметті берушіден тізілім бойынша құжаттарды алу кезінде толықтығын тексеру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық- өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және қолхат беру, тізілім жасау
Журналға тіркеу, мұрағатқа тізілім бойынша тапсыру
5
Орындау мерзімі
20 минут
20 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
кестенің жалғасы
3
4
5
6
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
Тізілім бойынша қабылдау
Өтінімдер бойынша мұрағаттық істерді іздеу
Бөлiм журналына деректерді енгізеді
Меншік иесіне немесе өзге де құқық иеленушіге не сенім білдірілген өкілге (сенімхат бойынша) жылжымайтын мүлік объектісіне шығу уақытын белгілейді
Журналға қол қояды
Тізілім және журнал бойынша бөлiм бастығына құжаттарды беру
Мұрағат журналына қол қояды
техникалық паспорты дайындалу
10 минут
30 минут
10 минут
3 жұмыс күні
4
5
6
7
1-кестенің жалғасы
Негізгі процестің (жұмыс барысы, ағыны) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
7
8
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұрғын үй-жайларды өлшеп, абрис жасау, далалық жұмыстардың нәтижелерін өңдеу, үй-жайлардың жоспарын сызу, техникалық паспорттың белгіленген нысандарын толтыру, қажет болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектілерінің жалпы ауданын өзгерту туралы қорытынды шығару, деректер базасына техникалық сипаттамаларды енгізу, түгендеу ісін қалыптастыру немесе қолданыстағы түгендеу ісіне өзгерістер енгізу
Техникалық паспорттың 1-ші данасын журнал бойынша сақтауға қабылдайды, деректерді тізілімге енгізеді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық өкімдік шешім)
Дайын техникалық паспортты мұрағат бөліміне және құжаттарды беру бөліміне жібереді
Журналға қол қояды
5
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
кестенің жалғасы
9
10
11
12
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Түгендеу істері (техникалық паспорттар) мекенжай бойынша орналастырылады
Көрсетілетін қызметті берушіге жолдау үшін журнал бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын қабылдайды
Көрсетілетін қызметті берушіге тізілім бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды
Дайын болған техникалық паспортты қолхат бойынша иеленушіге немесе оның атынан әрекет ететін сенім білдірілген өкілге береді
Сақтау
Журналға қол қояды
Тізілімге белгі қою
Көрсетілетін қызметті алушы техникалық паспортты алғаны туралы журналға қол қояды
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10
11
12
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)

6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД РН и обработка запроса в ИС ГБД РН;
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД РН;
13) процесс 9 – получение услугополучателем уведомления о результате оказания услуги.
12. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Внесение в правовой
кадастр идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, выдача
технического паспорта объектов
недвижимости и заключения об
установлении расхождений
идентификационных и
технических сведений по
итогам проведенного
государственного технического
обследования вновь созданного
объекта недвижимости"
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование
Услугодатель (отдел приема и выдачи документов)
Услугодатель (канцелярия)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием
Проверка полноты документов при получении с отдела приема и выдачи документов по реестру
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки, составление реестра
Регистрация в журнале, передача в архив по реестру
5
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
6
Услугодатель (архив)
Услугодатель (архив)
Услугодатель (техник)
Услугодатель (техник)
Прием по реестру
Поиск архивных дел по заявкам
Вносит данные в журнал отдела
Вносит в базу данных идентификационные и технические сведения зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество
Расписывается в журнале
Выдача документов руководителю отдела по журналу и по реестру
Расписывается в журнале архива
Результат завершения оказания государственной услуги - правоустанавливающий документ на недвижимое имущество (акт приемки объекта недвижимости в эксплуатацию) с отметкой о внесении в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
10 минут
30 минут
10 минут
1 рабочий день
4
5
6
7
продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
2
Наименование
Услугодатель (техник)
Услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подготовка исполненных документов для передачи в архив и в канцелярию
Принимает правоустанавливающий документ с отметкой "Внесено в ГБД РН" по журналу на хранение, вносит в реестр данные
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Готовые документы передает в архив и в канцелярию для передачи в отдел приема и выдачи документов
Расписывается в журнале
5
Сроки исполнения
10 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
8
9
продолжение таблицы
9
10
11
12
Услугодатель (архив)
Услугодатель (канцелярия)
Услугодатель (канцелярия)
Услугодатель (отдел приема и выдачи документов)
Правоустанавливающие документы с отметкой "Внесено в ГБД РН" раскладываются по адресам
Принимает правоустанавливающий документ с отметкой "Внесено в ГБД РН" по журналу для передачи в отдел приема и выдачи документов
Передает в отдел приема и выдачи документов по реестру правоустанавливающий документ с отметкой "Внесено в ГБД РН" для выдачи услугополучателю
Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу правоустанавливающий документ с отметкой "Внесено в ГБД РН" по расписке
Хранение
Расписывается в журнале
Отметка в реестре
Услугополучатель расписывается в журнале о получении правоустанавливающего документа с отметкой "Внесено в ГБД РН"
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10
11
12
Выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений
идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования
вновь созданного объекта недвижимости на квартиры, комнаты в общежитиях
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование
Услугодатель (отдел приема и выдачи документов)
Услугодатель (канцелярия)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием
Проверка полноты документов при получении с отдела приема и выдачи документов по реестру
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки, составление реестра
Регистрация в журнале, передача в архив по реестру
5
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
6
Услугодатель (архив)
Услугодатель (архив)
Услугодатель (техник)
Услугодатель (техник)
Прием по реестру
Поиск архивных дел по заявкам
Вносит данные в журнал отдела
Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
Расписывается в журнале
Выдача документов руководителю отдела по журналу и по реестру
Расписывается в журнале архива
Изготовление технического паспорта
10 минут
30 минут
10 минут
3 рабочих дня
4
5
6
7
продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
2
Наименование
Услугодатель (техник)
Услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Обмер помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание плана помещений, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объектов недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
Принимает 1-й экземпляр технического паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Готовый технический паспорт отправляет в отдел архива и канцелярию
Расписывается в журнале
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
10 минут
6
Номер следующего действия
8
9
продолжение таблицы
9
10
11
12
Услугодатель (архив)
Услугодатель (канцелярия)
Услугодатель (канцелярия)
Услугодатель (отдел приема и выдачи документов)
Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
Принимает 2-й экземпляр технического паспорта по журналу для передачи в отдел приема и выдачи документов
Передает в отдел приема и выдачи документов по реестру 2-й экземпляр технического паспорта для выдачи услугополучателю
Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке
Хранение
Расписывается в журнале
Отметка в реестре
Услугополучатель расписывается в журнале о получении технического паспорта
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10
11
12
Варианты использования. Основной процесс
Услугодатель (отдел приема и выдачи документов)
Услугодатель (канцелярия)
Услугодатель (архив)
Услугодатель (техник)

1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілімді жасау
2. Көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алу кезінде толықтығын тізілім бойынша тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
5. Бөлім журналына деректерді енгізеді
4. Өтінімдер бойынша мұрағат істерін іздеу
6. Меншік иесіне немесе өзге де құқық иеленушіге не сенім білдірілген өкілге (сенімхат бойынша) жылжымайтын мүлік объектісіне шығу уақытын белгілейді
7. Тұрғын үй-жайларды өлшеп, абрис жасау, далалық жұмыстардың нәтижелерін өңдеу, үй-жайлардың жоспарын сызу, техникалық паспорттың белгіленген нысандарын толтыру, қажет болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектілерінің жалпы ауданын өзгерту туралы қорытынды шығару, деректер базасына техникалық сипаттамаларды енгізу, түгендеу ісін қалыптастыру немесе қолданыстағы түгендеу ісіне өзгерістер енгізу
10. Көрсетілетін қызметті берушіге беру үшін журнал бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын қабылдайды
8. Журнал бойынша паспорттың 1-ші данасын сақтауға қабылдайды, тізілімге деректерді енгізеді
12. Дайын болған техникалық паспортты қолхат бойынша иеленушісі немесе оның атынан әрекет ететін сенім білдірілген өкілге береді

1. Проверка документов, прием, составление реестра
2. Проверка полноты документов при получении с отдела приема и выдачи документов по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал отдела
4. Поиск архивных дел по заявкам
6. Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
7. Обмер помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание плана помещений, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объектов недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело.
10. Принимает 2-й экземпляр технического паспорта по журналу для передачи в отдел приема и выдачи документов
8. Принимает 1-й экземпляр технического паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
12. Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке

11. Көрсетілетін қызметті берушіге тізілім бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды
9. Түгендеу істері (техникалық паспорттар) мекенжайлар бойынша орналастырылады
Жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру, сондай-ақ және жылжымайтын мүлік объектісінің бірінші күрделілік санатына
Негізгі процестің іс-әрекет (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау
Көрсетілетін қызметті берушіден алу кезінде құжаттарды тізілім бойынша тексеру
Тізілім бойынша қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық - өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және алғаны туралы қолхат беру, тізілімді жасау
Журналға тіркеу, тізілім бойынша мұрағатқа тапсыру
Журналға қол қояды
5
Орындау мерзімі
20 минут
15 минут
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы
4
5
6
7
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
Өтінімдер бойынша мұрағаттық істерді іздеу
Бөлiм журналына деректерді енгізеді
Меншік иесіне немесе өзге де құқық иеленушіге не сенім білдірілген өкілге (сенімхат бойынша) жылжымайтын мүлік объектісіне шығу уақытын белгілейді
Жер учаскесін суретке түсіріп, абрис жасау, далалық жұмыстардың нәтижелерін өңдеу, жер учаскесінің схемалық жоспарын және құрылыстың қабаттары бойынша жоспарларын сызу, техникалық паспорттың белгіленген нысандарын толтыру, қажет болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектілерінің жалпы ауданын өзгерту туралы қорытынды шығару, деректер базасына техникалық сипаттамаларды енгізу, түгендеу істерін қалыптастыру немесе қолданыстағы түгендеу ісіне өзгерістер енгізу
Журнал бойынша және тізілім бойынша бөлiм бастығына құжаттарды беру
Мұрағат журналына қол қояды
Шығу
Дайын болған техникалық паспортты мұрағат бөліміне және құжаттарды беру бөліміне жібереді
30 минут
10 минут
3 жұмыс күні
2 жұмыс күні
5
6
7
8

11. Передает в отдел приема и выдачи документов по реестру 2-й экземпляр технического паспорта для выдачи услугополучателю
9. Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
Выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений
идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования
вновь созданного объекта недвижимости на индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения, а
также объекты, относящиеся к первой категории сложности
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Услугодатель (отдел приема и выдачи документов
Услугодатель(канцелярия)
Услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием
Проверка документов при получении с отдела приема и выдачи документов по реестру
Прием по реестру
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки о получении, составление реестра
Регистрация в журнале, передача в архив по реестру
Расписывается в журнале
5
Сроки исполнения
20 минут
15 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
Услугодатель (архив)
Услугодатель (техник)
Услугодатель (техник)
Услугодатель (техник)
Поиск архивных дел по заявкам
Вносит данные в журнал отдела
Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
Съемка земельного участка, обмер помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание схематического плана земельного участка и поэтажных планов строения, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объекта недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
Выдача документов руководителю отдела по журналу и по реестру
Расписывается в журнале архива
Выезд
Готовый технический паспорт отправляет в отдел архива и канцелярию
30 минут
10 минут
3 рабочих дня
2 рабочих дня
5
6
7
8

1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілім жасау
2. Көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алу кезінде тізілім бойынша толықтығын тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
5. Бөлім журналына деректерді енгізеді
4.Өтінімдер бойынша мұрағат істерін іздеу
6. Меншік иесіне немесе өзге де құқық иеленушіге не сенім білдірілген өкілге (сенімхат бойынша) жылжымайтын мүлік объектісіне шығу уақытын белгілейді
7. Тұрғын үй-жайларды өлшеп, абрис жасау, далалық жұмыстардың нәтижелерін өңдеу, үй-жайлардың жоспарын сызу, техникалық паспорттың белгіленген нысандарын толтыру, қажет болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектілерінің жалпы ауданын өзгерту туралы қорытынды шығару, деректер базасына техникалық сипаттамаларды енгізу, түгендеу істерін қалыптастыру немесе қолданыстағы түгендеу ісіне өзгерістер енгізу
10 Көрсетілетін қызметті берушіге беру үшін журнал бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын қабылдайды
8. Журнал бойынша паспорттың 1-ші данасын сақтауға қабылдайды, тізілімге деректерді енгізеді
12. Дайын болған техникалық паспортты қолхат бойынша иесіне немесе оның атынан әрекет етуші сенім білдірілген өкілге береді

1. Проверка документов, прием, составление реестра
2. Проверка полноты документов при получении с отдела приема и выдачи документов по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал отдела
4. Поиск архивных дел по заявкам
6. Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
7. Съемка земельного участка, обмер помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание плана помещений, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объектов недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
10. Принимает 2-й экземпляр технического паспорта по журналу для передачи в отдел приема и выдачи документов
8. Принимает 1-й экземпляр технического паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
12. Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке

11. Көрсетілетін қызметті берушіге тізілім бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды
9. Түгендеу істері (техникалық паспорттар) мекенжайлар бойынша орналастырылады
Мерзiмдi одан әрi ұзарту кезінде ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру
Негізгі процестің іc-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау
Көрсетілетін қызметті берушіден алу кезінде құжаттардың толықтығын тізілім бойынша тексеру
Тізілім бойынша қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық- өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және алғаны туралы қолхат беру
Журналға тіркеу, тізілім бойынша мұрағатқа тапсыру
Журналға қол қояды
5
Орындау мерзімі
20 минут
15 минут
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы
4
5
6
7
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
Өтінімдер бойынша мұрағаттық істерді іздеу
Бөлiм журналына деректерді енгізеді
Меншік иесіне немесе өзге де құқық иеленушіге не сенім білдірілген өкілге (сенімхат бойынша) жылжымайтын мүлік объектісіне шығу уақытын белгілейді
Жер учаскесін суретке түсіріп, абрис жасау, далалық жұмыстардың нәтижелерін өңдеу, жер учаскесінің схемалық және құрылыстық жоспарын және құрылыстың қабаттары бойынша жоспарларын сызу, техникалық паспорттың белгіленген нысандарын толтыру, қажет болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектілерінің жалпы ауданын өзгерту туралы қорытынды шығару, деректер базасына техникалық сипаттамаларды енгізу, түгендеу істерін қалыптастыру немесе қолданыстағы түгендеу ісіне өзгерістер енгізу
Журнал бойынша және тізілім бойынша бөлiм бастығына құжаттарды беру
Мұрағат журналына қол қояды
Шығу
Дайын болған техникалық паспортты мұрағат бөліміне және құжаттарды беру бөліміне жібереді
30 мин
10 мин
30 күнтізбелік күні
30 күнтізбелік күні
5
6
7
8
4-1- кестенің жалғасы
Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
8
9
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Техникалық паспорттың 1-ші данасын журнал бойынша сақтауға қабылдайды, тізілімге деректер енгізеді
Түгендеу істері (техникалық паспорттар) мекенжайлар бойынша орналастырылады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық- өкімдік шешім)
Журналға қол қояды
Сақтау
5
Орындау мерзімі
10 минут
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
9
10
кестенің жалғасы
10
11
12
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Техникалық паспорттың 2-ші данасын Көрсетілетін қызметті берушіге беру үшін журнал бойынша қабылдайды
Көрсетілетін қызметті берушіге тізілім бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды
Дайын болған техникалық паспортты қолхат бойынша иесіне немесе оның атынан әрекет етуші сенім білдірілген өкілге береді
Журналға қол қояды
Тізілімге белгі қою
Көрсетілетін қызметті алушы техникалық паспортты алғаны туралы журналға қол қояды
10 минут
10 минут
10 минут
11
12
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағыны)
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілім жасау
2. Көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алу кезінде тізілім бойынша толықтығын тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
5. Бөлім журналына деректерді енгізеді
4. Өтінімдер бойынша мұрағат істерін іздеу
6. Меншік иесіне немесе өзге де құқық иеленушіге не сенім білдірілген өкілге (сенімхат бойынша) жылжымайтын мүлік объектісіне шығу уақытын белгілейді
7. Тұрғын үй-жайларды өлшеп, абрис жасайды, далалық жұмыстардың нәтижелерін өңдеу, үй-жайлардың жоспарларын сызу, техникалық паспорттың белгіленген нысандарын толтыру, қажет болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектілерінің жалпы ауданын өзгерту туралы қорытынды шығару, деректер базасына техникалық сипаттамаларды енгізу, түгендеу істерін қалыптастыру немесе қолданыстағы түгендеу ісіне өзгерістер енгізу
10. Көрсетілетін қызметті берушіге жолдау үшін журнал бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын қабылдайды
8. Журнал бойынша паспорттың 1-ші данасын сақтауға қабылдайды, тізілімге деректерді енгізеді
12. Дайын болған техникалық паспортты қолхат бойынша иеленушіге немесе оның атынан әрекет ететін сенім білдірілген өкілге береді

11. Передает в отдел приема и выдачи документов по реестру 2-й экземпляр технического паспорта для выдачи услугополучателю
9. Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
Выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений
идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования
вновь созданного объекта недвижимости для остальных объектов недвижимости площадью более 1000 квадратных метров
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Услугодатель (отдел приема и выдачи документов)
Услугодатель (канцелярия)
Услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием
Проверка полноты документов при получении с отдела приема и выдачи документов по реестру
Прием по реестру
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки о получении
Регистрация в журнале, передача в архив по реестру
Расписывается в журнале
5
Сроки исполнения
20 минут
15 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
Услугодатель (архив)
Услугодатель (техник)
Услугодатель (техник)
Услугодатель (техник)
Поиск архивных дел по заявкам
Вносит данные в журнал отдела
Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
Съемка земельного участка, обмер помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание схематического плана земельного участка и поэтажных планов строения, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объекта недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
Выдача документов руководителю отдела по журналу и по реестру
Расписывается в журнале архива
Выезд
Готовый технический паспорт отправляет в отдел архива и канцелярию
30 минут
10 минут
2 рабочих дня (по согласованию с услугополучателем срок продлевается на 30 календарных дней)
8 рабочих дней (по согласованию с услугополучателем срок продлевается на 30 календарных дней)
5
6
7
8
Продолжение таблицы 4-1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
8
9
2
Наименование
Услугодатель (архив)
Услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает 1-й экземпляр технического паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписывается в журнале
Хранение
5
Сроки исполнения
10 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
9
10
продолжение таблицы
10
11
12
Услугодатель (канцелярия)
Услугодатель (канцелярия)
Услугодатель (отдел приема и выдачи документов)
Принимает 2-й экземпляр технического паспорта по журналу для передачи в отдел приема и выдачи документов
Передает в отдел приема и выдачи документов по реестру 2-й экземпляр тех. паспорта для выдачи услугополучателю
Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный тех. паспорт по расписке
Расписывается в журнале
Отметка в реестре
Услугополучатель расписывается в журнале о получении тех. паспорта
10 минут
10 минут
10 минут
11
12
Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Услугодатель (отдел приема и выдачи документов)
Услугодатель (канцелярия)
Услугодатель (архив)
Услугодатель (техник)
1. Проверка документов, прием, составление реестра
2. Проверка полноты документов при получении с отдела приема и выдачи документов по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал отдела
4. Поиск архивных дел по заявкам
6. Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
7. Съемка земельного участка, обмер помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание плана помещений, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объектов недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
10. Принимает 2-й экземпляр тех. паспорта по журналу для передачи в отдел приема и выдачи документов
8. Принимает 1-й экземпляр тех. паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
12. Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке

11. Көрсетілетін қызметті берушіге тізілім бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды
9. Түгендеу істері (техникалық паспорттар) мекенжайлар бойынша орналастырылады
"Ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрға енгізу,
жылжымайтын мүлік
объектілерінің техникалық
паспортын және жаңадан
құрылған жылжымайтын мүлік
объектісіне жүргізілген
мемлекеттік техникалық
тексеру қорытындысы бойынша
сәйкестендіру және техникалық
алшақтығын белгілеу туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілген қызмет
регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Көрсетілген қызметті беруші
Көрсетілген қызметті беруші
Көрсетілген қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілген қызметті беруші (түгендеуші-техник)
О-1. Құжаттарды тексеру
Құжаттарды толық топтамасы
О-2. Құжаттарды есепке алу кітабын қабылдау, оған қабылдау туралы жазбаны енгізу
О-3. Колхатты беру
О-10. Орындалған құжаттарды қолхат арқылы беру
О-4. Құжаттарды есепке алу кітабы арқылы қабылдау
О-5. Есепке алу кітабы бойынша күніне 2 рет құжаттарды беру
О-6. Тiзiлiм бойынша қабылдау, түгендеу iсiн іздестіру және орындаушыға беру
О-9. Түгендеу iсiн мекенжайлар бойынша қайтару
О-7. Өтініштерді қарастыру және жылжымайтын мүлiк объектiсiне шығу
О-8. Техникалық іс-қимылдарды жүргізу
Мемлекеттік орпорация
Көрсетілген қызметті беруші
Көрсетілген қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілген қызметті беруші (түгендеуші-техник)
О-1. Құжаттарды тексеру
Құжаттарды толық топтамасы
О-2. Құжаттарды есепке алу кітабын қабылдау, оған қабылдау туралы жазбаны енгізу
О-3. Колхатты беру
О-10. Орындалған құжаттарды қолхат арқылы беру
О-4. Құжаттарды есепке алу кітабы арқылы қабылдау
О-5. Есепке алу кітабы бойынша күніне 2 рет құжаттарды беру
О-6. Тiзiлiм бойынша қабылдау, түгендеу iсiн іздестіру және орындаушыға беру
О-9. Түгендеу iсiн мекенжайлар бойынша қайтару
О-7. Өтініштерді қарастыру және жылжымайтын мүлiк объектiсiне шығу
О-8. Техникалық іс-қимылдарды жүргізу
"Ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрға енгізу,
жылжымайтын мүлік
объектілерінің техникалық
паспортын және жаңадан
құрылған жылжымайтын мүлік
объектісіне жүргізілген
мемлекеттік техникалық
тексеру қорытындысы бойынша
сәйкестендіру және техникалық
алшақтығын белгілеу туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілген қызмет
регламентіне
3-қосымша
"Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
*Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету барысында
"Ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрға енгізу,
жылжымайтын мүлік
объектілерінің техникалық
паспортын және жаңадан
құрылған жылжымайтын мүлік
объектісіне жүргізілген
мемлекеттік техникалық
тексеру қорытындысы бойынша
сәйкестендіру және техникалық
алшақтығын белгілеу туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілген қызмет
регламентіне
4-қосымша
1-Сурет. "Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру" бизнес-процесі диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1601 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 300 бұйрығына
10-қосымша
"Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1 тарау. Жалпы ережелер

11. Передает в отдел приема и выдачи документов по реестру 2-й экземпляр тех. паспорта для выдачи услугополучателю
9. Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
Приложение №2
к регламенту государственной
услуги "Внесение в правовой
кадастр идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, выдача
технического паспорта объектов
недвижимости и заключения об
установлении расхождений
идентификационных и
технических сведений по
итогам проведенного
государственного технического
обследования вновь созданного
объекта недвижимости"
Схема функционального взаимодействия
Услугодатель (отдел приема и выдачи документов)
Услугодатель (канцелярия)
Услугодатель (архив)
Услугодатель (техник)
О-1. Проверка документов
Полный пакет документов
О-2. Прием, внесение записи о приеме в книгу учета документов
О-9. Выдача исполненных документов по расписке
О-3. Выдача расписки
О-4. Прием документов по книге учета
О-5. Передача документов по книге учета 2 раза в день
О-6. Прием по реестру, поиск и передача инвентарного дела исполнителю
О-8. Возвращения инвентарного дела по адресам
О-7. Рассмотрение заявления и проведение технических действий
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Внесение в правовой
кадастр идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, выдача
технического паспорта объектов
недвижимости и заключения об
установлении расхождений
идентификационных и
технических сведений по
итогам проведенного
государственного технического
обследования вновь созданного
объекта недвижимости"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических
сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача
технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и
технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта
недвижимости"
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Внесение в правовой
кадастр идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, выдача
технического паспорта объектов
недвижимости и заключения об
установлении расхождений
идентификационных и
технических сведений по
итогам проведенного
государственного технического
обследования вновь созданного
объекта недвижимости"
Рисунок 1. Диаграмма бизнес-процесса "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости"
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 1601
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 300
Регламент государственной услуги
"Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости"
Глава 1. Общие положения

1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығымен бекітілген "Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген) (бұдан әрі - стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны-электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортының телнұсқасы.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне алу орны мен күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі.
2 тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері-құжаттарды қабылдау және беру-20 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің қызметкері-құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіден жолдау және алу-20 минут;
3) қызметкер (Мұрағат) - өтінім бойынша мұрағаттық құжаттарды іздеу-15 минут;
4) қызметкер (техник-түгендеуші) - жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортының телнұсқасын дайындайды немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұрады немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды-Стандарттың 3-тармағында көзделген мерзімде.
3 тарау. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы өзара әрекеттесу тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

1. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости" (далее – государственная услуга), утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11408) (далее – Стандарт) некоммерческим акционерным обществом Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя, по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги – дубликат технического паспорта объекта недвижимости.
При обращении на портал услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения.
Глава 2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Стандарта.
6. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) работник отдела приема и выдачи документов – прием и выдача документов – 20 минут;
2) работник накопительного отдела услугодателя - направление и получение документов от услугодателя – 20 минут;
3) работник (архив) – поиск архивных документов по заявкам – 15 минут;
4) работник (техник-инвентаризатор) – изготовливает дубликат технического паспорта объекта недвижимости или приостанавливает оказание государственной услуги либо готовит мотивированный ответ об отказе по основаниям предусмотренным пунктом 10 Стандарта – в сроки предусмотренному в пункте 3 Стандарта.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті беруші мұрағатының қызметкері;
4) инспектор (техник-түгендеуші).
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатыстырылған ақпараттық жүйелер:
1) ЭҮП;
2) "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ЖМТ МДҚ АЖ);
8. Құрылымдық бөлімшелердің (әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес құрылымдық-функционалдық бірліктердің мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрекетінің сипаттамасында және осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-қимыл схемасында, сондай-ақ осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығында көрсетілген.
4 тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекеттесу тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдауды операциялық залда "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы жүзеге асырады, онда көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімі қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыру үшін рұқсат етілген ең ұзақ күту уақыты - 20 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт - 20 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 8-тармағына сәйкес тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
10. Көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде "терезе" арқылы жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық кезек тәртібімен көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне құжаттарды тапсыру үшін операциялық залға барады, қызметкер құжаттар тізбесінің толықтығын тексереді, одан кейін журналда тіркейді және алғаны туралы қолхат береді.
11. Қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық өтінішті берген кезде жүгіну тәртібін және рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:

1) работник отдела приема и выдачи документов;
2) работник накопительного отдела услугодателя;
3) работник архив услугодателя;
4) инспектор (техник-инвентаризатор).
Информационные системы, которые задействованы в оказании государственной услуги:
1) ПЭП;
2) информационная система Государственной базы данных "Регистр недвижимости" (далее – ИС ГБД РН).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в действиях (процесса, процедуры, операции) и их описание при оказании государственной услуги в зависимости от видов объектов недвижимости согласно приложения 1 к настоящему регламенту и схеме функционального взаимодействия согласно приложения 2 к настоящему регламенту, а также в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения 3 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Услугодателем прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного обслуживания", на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника отдела приема и выдачи документов услугодателя.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов – не более 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта государственной услуги, услугодатель выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги.
При приеме документов услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 8 Стандарта.
10. Выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником услугодателя посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
Услугополучатель в порядке электронной очереди проходит в операционный зал для сдачи документов работнику услугодателя, работник проверяет полноту перечня документов, далее регистрирует в журнале и выдает расписку о получении.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при подаче электронного заявления для оказания государственной услуги через ПЭП:

1) көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) өзінің тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП-да тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 процесс - көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ЭҮП-ға парольді көрсетілетін қызметті алушының енгізуі процесі (авторлану процесі);
3) 1 шарт - ЭҮП-да жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - БСН) логині және паролі арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2 процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректеріндегі бұзушылықтарға байланысты авторланудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-да қалыптастыру;
5) 3 процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының сұрау салу нысанына Стандарттың 8-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттарды қоса тіркей отырып, оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыру (деректер енгізу);
6) 4 процесс - көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2 шарт - ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5 процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ төлнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 процесс - қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7 процесс - электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) ЖМТ МДҚ АЖ-да тіркеу және ЖМТ МДҚ АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
11) 3 шарт - көрсетілетін қызметті берушінің Стандартта көрсетілген қоса берілген құжаттардың қызмет көрсету негіздемелеріне сәйкестігін тексеру (өңдеуі);
12) 8 процесс - ЖМТ МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыр;
13) 9 процесс - көрсетілетін қызметті алушының қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлама алуы.
11. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібімен мәртебесі туралы, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
"Жылжымайтын мүлік
объектілерінің техникалық
паспортының телнұсқасын
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Жылжымайтын мүлік объектілерінің түріне қарай мемлекеттік қызмет көрсету кезінде әрекеттер (процестер, рәсімдер, операциялар) және олардың сипаттамасы
Пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге, жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына техникалық паспорттың телнұсқасын беру
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеттері
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
3
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау
Көрсетілетін қызметті берушіден тізілім бойынша құжаттарды алу кезінде толықтығын тексеру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық- өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және қолхат беру, тізілім құрастыру
Журналға тіркеу, мұрағатқа тізілім бойынша тапсыру
5
Орындау мерзімі
20 минут
15 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
кестенің жалғасы
3
4
5
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші
Тізілім бойынша қабылдау
Өтінімдер бойынша мұрағаттық істерді іздеу
Түгендеу ісінде сақталатын, техникалық паспорттың ксерокөшірмесі арқылы телнұсқаны "Телнұсқа/Дубликат" мөртабанын қоя отырып дайындау
10 минут
30 минут
10 минут
4
5
6
кестенің жалғасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеттері
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
6
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
3
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Түгендеу ісіне тігеді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Журналға қол қояды
5
Орындау мерзімі
10 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
7
кестенің жалғасы
7
8
9
10
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Түгендеу істері (техникалық паспорттар) мекенжай бойынша орналастырылады
Көрсетілетін қызметті берушіге беру үшін журнал бойынша техникалық паспорттың телнұсқа данасын қабылдайды
Тізілім бойынша техникалық паспорттың телнұсқа данасын көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін береді
Техникалық паспорттың телнұсқасын қолхат бойынша иесіне немесе оның атынан әрекет ететін сенімді адамға береді
Сақтау
Журналға қол қою
Тізілімге белгі қою
Көрсетілетін қызметті алушы техникалық паспорттың телнұсқасын алғаны туралы журналға қол қояды
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10
11
12
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) или бизнес идентификационного номера (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде, указанные в пункте 8 стандарта;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД РН и обработка запроса в ИС ГБД РН;
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД РН;
13) процесс 9 – получение услугополучателем уведомления о результате оказания услуги.
12. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача дубликата
технического паспорта
объектов недвижимости"
Действия (процесса, процедуры, операции) и их описание при оказании
государственной услуги в зависимости от видов объектов недвижимости
Выдача дубликата технического паспорта на квартиры, комнаты в общежитиях, индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование
Улугодатель
Услугодатель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием
Проверка полноты документов при получении от услугодателя
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки, составление реестра
Регистрация в журнале, передача в архив по реестру
5
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
Услугодатель (архив)
Услугодатель (архив)
Услугодатель
Прием по реестру
Поиск архивных дел по заявкам
Изготовление дубликата путем ксерокопирования с технического паспорта, хранящегося в инвентарном деле с проставлением штампа "Толкужат/Дубликат"
10 минут
30 минут
30 минут
4
5
6
Продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
2
Наименование
Услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подшивает в инвентарное дело
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписывается в журнале
5
Сроки исполнения
10 минут
6
Номер следующего действия
7
продолжение таблицы
7
8
9
10
Услугодатель (архив)
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
Принимает экземпляр дубликата тех.паспорта по журналу для передачи услугодателю
Передает по реестру экземпляр дубликата тех. паспорта для выдачи услугополучателю
Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу дубликат технического паспорта по расписке
Хранение
Расписывается в журнале
Отметка в реестре
Услугополучатель расписывается в журнале о получении дубликата тех. паспорта
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10
11
12
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Государственная корпорация
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель

1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілімді құрастыру
2. Тізілім бойынша Көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алу кезінде толықтығын тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
5. Бөлім журналына деректерді енгізеді
4. Өтінімдер бойынша мұрағат істерін іздеу
6. Түгендеу ісінде сақталатын, техникалық паспорттың ксерокөшірмесі арқылы телнұсқаны дайындау және "Телнұсқа/Дубликат" мөртабанын қою
7. Техникалық паспорттың телнұсқасын дайындау
10. Көрсетілетін қызметті берушіге беру үшін журнал бойынша техникалық паспорттың телнұсқа данасын қабылдайды

1. Проверка документов, прием, составление реестра
2. Проверка полноты документов при получении от услугодателя по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал отдела
4. Поиск архивных дел по заявкам
6. Изготовление дубликата путем ксерокопирования с технического паспорта, хранящегося в инвентарном деле и проставление штампа "Толкужат/Дубликат".
7. Подготовка дубликата технического паспорта
10. Принимает экземпляр дубликата тех. паспорта по журналу для передачи в Государственную корпорацию

1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілім құрастыру
2. Тізілім бойынша Көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алу кезінде толықтығын тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
5. Бөлім журналына деректерді енгізеді
4. Өтінімдер бойынша мұрағат істерін іздеу
6. Түгендеу ісінде сақталатын техникалық паспорттың ксерокөшірмесін түсіру және "Телнұсқа/Дубликат" мөртабанын қою
7. Техникалық паспорттың телнұсқасын дайындау
10. Көрсетілетін қызметті берушіге беру үшін журнал бойынша техникалық паспорттың телнұсқа данасын қабылдайды

1. Проверка документов, прием, составление реестра
2. Проверка полноты документов при получении с Государственной корпорации по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал отдела
4. Поиск архивных дел по заявкам
6. Ксерокопирование с технического паспорта, хранящегося в инвентарном деле и проставление штампа "Толкужат/Дубликат"
7. Подготовка дубликата технического паспорта
10. Принимает дубликата тех. паспорта по журналу для передачи услугодателю

1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілім құрастыру
2. Тізілім бойынша Мемлекеттік копорацияға құжаттарды алу кезінде толықтығын тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
5. Бөлім журналына деректерді енгізеді
4. Өтінімдер бойынша мұрағат істерін іздеу
6. Түгендеу ісінде сақталатын техникалық паспорттың ксерокөшірмесін түсіру арқылы телнұсқа дайындау және "Телнұсқа/Дубликат" мөртабанын қою
7. Техникалық паспорттың телнұсқасын дайындау
10. Мемлекеттік копорацияға беру үшін журнал бойынша техникалық паспорттың телнұсқа данасын қабылдайды
8. Техникалық паспорттың телнұсқасын журнал бойынша сақтауға қабылдайды және түгендеу ісіне құжаттар топтамасымен өтінішті тігеді
12. Техникалық паспорттың телнұсқасын қолхат бойынша иесіне немесе оның атынан әрекет ететін сенімді адамға береді
11. Мемлекеттік копорацияға тізілім бойынша техникалық паспорттың телнұсқа данасын көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін береді
9. Түгендеу істері мекенжай бойынша орналастырылады
"Жылжымайтын мүлік
объектілерінің техникалық
паспортының телнұсқасын
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
О-1. Құжаттарды тексеру
Құжаттардың толық топтамасы
О-2. Құжаттарды есепке алу кiтабына қабылдау және қабылдау туралы жазбаны енгізу
О-3. Қолхат беру
О-10. Орындалған құжаттарды қолхат бойынша беру
О-4. Құжаттарды есепке алу кiтабы арқылы қабылдау
О-5. Күніне 2 рет құжаттарды есепке алу кiтабы арқылы беру
О-6. Тiзiлiм бойынша қабылдау, түгендеу iсiн іздестіру және орындаушыға тапсыру
О-9. Түгендеу iсiн мекенжай бойынша қайтару
О-7. Өтініш қарастыру және жылжымайтын мүлiк объектiсiне шығу
О-8. Өтінішті орындау
"Жылжымайтын мүлік
объектілерінің техникалық
паспортының телнұсқасын
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттың телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
*Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету барысында
** Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету барысында
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1601 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 300 бұйрығына
11-қосымша
"Жылжымайтын мүлік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметті қамтитын техникалық паспортқа қосымшаны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген) бекітілген "Жылжымайтын мүліктің меншік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметтерді қамтитын техникалық паспортқа қосымшаны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

1. Проверка документов, прием, составление реестра
2. Проверка полноты документов при получении с Государственной корпорации по реестру
3. Прием по реестру
5. Вносит данные в журнал отдела
4. Поиск архивных дел по заявкам
6. Изготовление дубликата путем ксерокопирования с технического паспорта, хранящегося в инвентарном деле и проставление штампа "Толкужат/Дубликат"
7. Подготовка дубликата технического паспорта
10. Принимает экземпляр дубликата тех. паспорта по журналу для передачи в Государственную корпорацию
8. Принимает дубликат технического паспорта по журналу на хранение и подшивает в инвентарное дело заявление с пакетом документов
12. Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу дубликат технического паспорта по расписке
11. Передает в центр по реестру экземпляр дубликата тех. паспорта для выдачи услугополучателю
9. Инвентарные дела раскладываются по адресам
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача дубликата технического
паспорта объектов недвижимости"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача дубликата технического
паспорта объектов недвижимости"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости"
**При предоставлении услуги в электронном формате посредством веб-портала "электронного правительства"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
- ИИС ГК – интегрированная информационная система Государственной корпорации;
- ПЭП – веб-портал "электронного правительства";
- ГК – Государственная корпорация;
- ЭЦП – электронно-цифровая подпись.
Приложение 11
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 1601
Приложение 11
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 300
Регламент государственной услуги
"Выдача приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого
имущества"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества" (далее – государственная услуга), утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11408) (далее – Стандарт) некоммерческим акционерным обществом Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).

1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері-құжаттарды қабылдау және беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтаушы бөлімінің қызметкері - көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінен құжаттарды жолдау және алу;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері - құжаттарды есепке алу кітабы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінен құжаттарды қабылдау, жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне сұрау салуды беру, орындалған құжаттарды құжаттарды есепке алу кітабы бойынша көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды қабылдау және беру бөліміне беру;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері - сұрауды қарау және қосымшаны беру.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге іске қосылған ақпараттық жүйелер:
1) ЭҮП;
2) электрондық үкімет шлюзы (бұдан әрі - ЭҮШ);
3) "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ЖМТ МДҚ АЖ);
4) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЖТ МДҚ);
5) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЗТ МДҚ);
6) Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе (бұдан әрі - БНАЖ).
4 тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртiбiнің сипаттамасы
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінде құжаттарды қабылдау операциялық залда "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге және порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап - мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
9. ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету барысында Мемлекеттік корпорация мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдері (іс-әрекеттері) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы осы регламенттке 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасында көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің тіркеу куәлігінің көмегімен көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) ЭҮП-ге тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркеуден өтпеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);

1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя – прием и выдача документов;
2) работник накопительного отдела услугодателя – направление и получение документов от отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя;
3) работник услугодателя – прием документов от отдела приема и выдачи документов услугодателя по книге учета документов, передача запросов в отдел регистрации прав на недвижимое имущество, передача исполненных документов в отдел приема и выдачи документов услугополучателя по книге учета документов;
4) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя – рассмотрение запроса и выдача приложения.
Информационные системы, которые задействованы при оказании государственной услуги:
1) ПЭП;
2) шлюз электронного правительства (далее – ШЭП);
3) информационная система Государственной базы данных "Регистр недвижимости" (далее – ИС ГБД РН);
4) Государственная база данных "Физических лиц" (далее - ГБД ФЛ);
5) Государственная база данных "Юридических лиц" (далее - ГБД ЮЛ);
6) Единая нотариальная информационная система (далее – ЕНИС).
Глава 4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. В отделе приема и выдачи документов услугодателя прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного обслуживания", на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника услугодателя.
С момента сдачи пакета документов при обращении к услугодателю и портал - в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта государственной услуги, работник услугодателя выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги.
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через ПЭП приведены в диаграмме функционального взаимодействия при оказании государственной услуги согласно приложения 1 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);

2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ЭҮП-ге көрсетілетін қызметті алушының құпиясөзін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт - ЭҮП-де жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - БСН) логині және құпиясөз арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы ЭҮП-да хабарлама қалыптастыру;
5) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және сұрау салу нысанына көрсетілетін қызметті алушының осы Стандарттың 8-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркей отырып, оның құралымы мен форматтық талаптарын ескере отырып сұрау салу нысанын (деректерді енгізу) толтыруы;
6) 4-процесс - көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт - ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;
8) 5-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-процесс - қызмет көрсету үшін толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-процесс - электрондық құжатты тіркеу (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуы) ЖМТ МДҚ АЖ-де) және ЖМТ МДҚ АЖ-де сұрау салуды өңдеу;
11) 3-шарт - көрсетілетін қызметті берушінің стандартта көрсетілген және қызмет көрсетудің негіздеріне қоса берілген құжаттардың сәйкестігін тексеруі (өндеуі);
12) 8-процесс - ЖМТ МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
13) 9-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЖМТ МДҚ АЖ-де қалыптастырылған көрсетілетін қызмет нәтижесін (көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сы қойылған жылжымайтын мүлік иесі (құқық иеленушісі) туралы электрондық құжат нысанындағы мәліметтерді қамтитын техникалық паспортқа қосымшаны не бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты) не бас тарту туралы жазбаша дәлелді хабарламаны) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин идентификационного индивидуального номера (далее – ИИН) или бизнес идентификационного номера (далее - БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде, указанные в пункте 8 Стандарта;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД РН) и обработка запроса в ИС ГБД РН;
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД РН;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги (приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества в форме электронного документа, подписанной ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе) либо письменного мотивированного уведомления об отказе), сформированной ИС ГБД РН. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

10. Сұрау салу өңделген соң көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салуды өңдеудің нәтижелерін көру мүмкіндігі мынадай түрде беріледі:
"ашу" бастырмасын басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесі дисплейдің экранына шығарылады;
"сақтау" бастырмасын басқаннан кейін - сұрау салу нәтижесі көрсетілетін қызметті алушы сұратқан магнитті жеткізгіште Adobe Acrobat форматында сақталады.
11. Іс-әрекеттер (рәсімдер, функциялар, операциялар) кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес ЭҮП арқылы құрылымдық-функционалдық бірліктердің іс-әрекеттері сипаттамаларында, сондай-ақ осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында берілген.
"Жылжымайтын мүлік иесі
(құқық иеленушісі) туралы
мәліметті қамтитын техникалық
паспортқа қосымша беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
"Жылжымайтын мүлік иесі
(құқық иеленушісі) туралы
мәліметті қамтитын техникалық
паспортқа қосымша беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекеттің (жұмыстар барысының ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
ҚФБ атауы
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
ЭҮП
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
Көрсетілетін қызметті алушы
ЖМТ МДҚ АЖ
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының компьютердің интернет браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу
Көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Сұрау салуды куәландыру (оған қол қою) үшін ЭЦҚ таңдау
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Сұрау салуды ЭЦҚ арқылы куәландыру (оған қол қою)
Электрондық құжат - өтінішті (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды өңдеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік құжат)
Сұрау салудың сәтті қалыптастырылғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағдарлау
Сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағдарлау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды тіркеу
Орындау мерзімдері
10-15 сек
20 сек
20 сек
10-15 сек
10-15 сек
1,5 мин
1,5 мин
Келесі іс-әрекеттің нөмірі

10. После обработки запроса услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "открыть" – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном услугополучателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
11. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в описании действий структурно-функциональных единиц через ПЭП согласно приложению 2 к настоящему регламенту, а также в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача приложения к
техническому паспорту,
Содержащему сведения о
собственнике (правообладателе)
недвижимого имущества"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача приложения к
техническому паспорту,
Содержащему сведения о
собственнике (правообладателе)
недвижимого имущества"
Описание действий структурно-функциональных единиц через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Услугополучатель
ПЭП
ПЭП
Услугополучатель
ПЭП
Услугополучатель
ИС ГБД РН
ИС ГБД РН
ИС ГБД РН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя
Формирует сообщение об отказе
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса) услугополучателя и обработка запроса
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя
Электронный документ
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге.
Справка
5
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
20 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
1 рабочий день
6
Номер следующего действия

2-егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса, 3- егер авторизациялау сәтті өтсе
-
-
5-егер ЭЦҚ қате болса, 6-егер ЭЦҚ қатесіз болса
-
9
8-егер бұзушылықтар болса;
9-егер бұзушылық болмаса
"Жылжымайтын мүлік иесі
(құқық иеленушісі) туралы
мәліметті қамтитын техникалық
паспортқа қосымша беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
"Жылжымайтын мүлiк иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметті қамтитын техникалық паспортқа қосымша беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы (көрсетілетін мемлекеттік қызмет атауы)
*Электрондық үкімет порталы арқылы қызмет көрсету барысында
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1601 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 300 бұйрығына
12-қосымша
"Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығымен бекітілген "Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген) (бұдан әрі - Стандарт) негізінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны-қағаз түрінде.
3. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті берушімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу жүргізілген немесе тіркеуді тоқтата тұру туралы белгісі бар құқық белгілейтін құжат немесе Мемлекеттік қызмет стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылған кезде көрсетілетін қызметті алушы тіркеу үшін алым төленгені туралы құжатты тіркеуге құжаттарды қайта берген кезде ұсынуы мүмкін.
2 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) әрекеттер тәртібінің сипаттамасы

2 – если есть нарушения в данных получателя; 3 – если авторизация прошла успешно
5 – если в ЭЦП ошибка, 6 – если ЭЦП без ошибки
-
9
8 - если есть нарушения; 9- если нет нарушения
-
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача приложения к
техническому паспорту,
Содержащему сведения о
собственнике (правообладателе)
недвижимого имущества"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача приложения к техническому паспорту, содержащему
сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества" (наименование государственной услуги)
*При оказании услуги посредством Портала электронного правительства
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
- ИС ГБД РН – информационная система государственная база данных "Регистр недвижимости";
- ПЭП – веб-портал "Электронное правительство";
- ЭЦП - электронно-цифровая подпись.
Приложение 12
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 декабря 2018 года № 1601
Приложение 12
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 300
Регламент государственной услуги
"Государственная регистрация объекта кондоминиума"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11408) (далее – Стандарт) некоммерческим акционерным обществом Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги – бумажная.
3. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя.
Результатом оказания государственной услуги является правоустанавливающий документ с отметкой о произведенной государственной регистрации объекта кондоминиума или приостановлении регистрации или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта государственной услуги.
При предоставлении мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, документ об оплате сбора за регистрацию может быть предъявлен услугополучателем при повторной подаче документов на регистрацию.
Глава 2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 8-тармағына сәйкес құжаттар топтамасымен (бұдан әрі - құжаттар топтамасы) жүгінуі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері өзінің функционалдық міндеттеріне сәйкес құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, содан кейін қабылданған құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге 3 (үш) сағат ішінде береді.
2) қызмет берушінің мұрағат бөлімінің қызметкері тіркеу істерін іздестіруді және жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне беруді бір (1) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
3) көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері - құжаттар топтамасын қарайды, қарау нәтижелері бойынша кондоминиум объектісін тіркейді немесе тіркеуді тоқтата тұрады немесе Стандарттың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, содан кейін Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға бір (1) жұмыс күні ішінде ұсынады.
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары 2 (екі) сағат ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкеріне мемлекеттік қызмет көрсетудің қол қойылған нәтижесін жолдау.
5) көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркейді.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды есепке алу кітабы бойынша жолдау.
Кондоминиум объектiсiн жеделдетiлген тәртiппен мемлекеттiк тiркеу бойынша - өтiнiш Мемлекеттік корпорацияға келіп түскен кезден бастап келесi жұмыс күнi (егер Мемлекеттік корпорацияда өтiнiш сағат 18-ден кейiн немесе сенбi күнi қабылданса, онда көрсетілетін қызметті беруші үшiн мерзiмдi есептеу келесi жұмыс күнi басталады).
3 тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) әрекеттер тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізімі:

4. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Стандарта (далее – пакет документов).
5. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя согласно своим функциональным обязанностям осуществляет прием документов по книге учета документов, затем передает пакет принятых документов услугодателю в течение 3 (трех) часов.
2) работник отдела архива услугодателя осуществляет поиск и передачу регистрационных дел в отдел регистрации прав на недвижимое имущество в течении одного (1) рабочего дня.
3) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя – рассматривает пакет документов, по результатам рассмотрения регистрирует объект кондоминимума или приостанавливает регистрацию либо готовит мотивированный ответ об отказе по основаниям предусмотренным пунктом 9 Стандарта затем представляет результат государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в течение одного (1) рабочего дня.
4) руководитель услугодателя или его заместитель подписывает результат государственной услуги в течении 2 (двух) часов.
Результат процедуры (действия): направление подписанного результата оказания государственной услуги работнику отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя.
5) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя регистрирует результат оказания государственной услуги в течение 30 (тридцати) минут.
Результат процедуры (действия): направление результата оказания государственной услуги услугодателю (отдел приема и выдачи документов) по книге учета документов.
По государственной регистрации объекта кондоминиума государственная услуга оказывается в течении 3 рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю (отдел регистрации прав на недвижимое имущество) (если услугодателю (отдел приема и выдачи документов) заявление принято после 18 часов или в субботу, то исчисление срока для услугодателя (отдел регистрации прав на недвижимое имущество) начинается на следующий рабочий день).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) мемлекеттік корпорацияның инспекторы;
2) мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) қызмет берушінің жұмыскері;
4) қызмет берушінің мұрағат бөлімі жұмыскері;
5) қызмет берушінің жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің жұмыскері;
6) қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары;
7. Құрылымдық бөлімшелердің (әрбір рәсімдердің (әрекеттердің) ұзақтығын көрсете отырып, қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тараптардың іс-қимылдарының сипаттамасында, осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес функционалдық өзара іс-қимылдар сызбанұсқасында және осы регламенттің 3 және 4 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету кезінде бизнес-процестердің анықтамасында көрсетілген.
4 тарау. Мемлекеттік корпорация және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекеттесу тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы

1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя;
2) работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя;
3) руководитель услугодателя или его заместитель.
4. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в описании действий участвующих в оказании государственной услуги сторон согласно приложению 1 к настоящему регламенту, схеме функционального взаимодействия согласно приложения 2 к настоящему регламенту и справочнику бизнес-процессов при оказании государственной услуги согласно приложению 3 и 4 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной
услуги

8. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) және лауазымы көрсетілетін "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы құжаттарды қабылдау және беру бөлімінде операциялық залда жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын ұсынады. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: құжаттар топтамасын ұсыну;

8. Услугодателем прием документов осуществляется в операционном зале в отделе приема и выдачи документов посредством "безбарьерного обслуживания", на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность сотрудника услугодателя.
Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) услугополучатель либо его представитель предоставляет услугодателю (отдел приема и выдачи документов) пакет документов.
Результат процедуры (действия): прием пакета документов;

2) көрсетілетін қызметті беруші қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді (жиырма минуттан аспайды);
көрсетілетін қызметті алушымен не оның өкілімен тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылған жағдайда өтінішті қабылдаудан бас тартады және стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (жиырма минуттан аспайды). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: құжаттарды қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне беру;

2) услугодатель (отдела регистрации прав на недвижимое имущество) регистрирует документы, выдает услугополучателю либо его представителю расписку о приеме соответствующих документов в течение 20 (двадцати) минут;
в случае предоставления услугополучателем либо его представителем неполного пакета документов согласно перечню, отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
Результат процедуры (действия): выдача услугополучателю либо его представителю расписки о приеме либо об отказе в приеме документов.

3) көрсетілетін қызметті берушінің жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бір жұмыс күні ішінде, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді). Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдау;
Мемлекеттік корпорацияда құжаттарды қабылдау кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға стандарттың 8-тармағына сәйкес тиісті құжаттардың қабылданғандығы туралы қолхат беріледі.
9. Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді орталық жұмыскері "терезе" арқылы күн сайын мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырады.
"Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын тараптардың іс-қимылдарының сипаттамасы
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
2
Қатысушы тараптың атауы
Көрсетілетін қызмет берушінің жумыскері
Көрсетілетін қызмет берушінің жинақтау бөлімінің жумыскері
Қызмет берушінің жұмыскері
Қызмет берушінің мұрағат бөлімі жұмыскері
Қызмет берушінің тіркеу бөлімінің жұмыскері
Қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары
Көрсетілетін қызмет берушінің құжаттарды табыстау бөлімінің жумыскері
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы жәнеолардың сипаттамасы
Құжаттарды тексеру және қабылдау, құжаттарды есепке алу кітабына жазбаларды енгізу және алушыға қолхат табыстау.
Құжаттарды қабылдау және оларды тіркеушіге әділет органынажолдау; қызмет берушіден орындалған құжаттарды қабылдау.
Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталықтан қабылдау;
Тіркеу істі іздестіру;
құжаттарды ЖМТ МДҚ-нан тіркеуге қабылдау.
Құжаттарды қол қоюға қабылдау
Өтініш берушіге табыстау үшін орындалған құжаттарды қабылдау
4
Орындалудың нысаны(деректер,құжат,ұйымдастырушылық-жарлық шешімі)
Көрсетілетін қызмет берушінің жинақтау бөліміне табыстау
Орындалған құжаттарды Көрсетілетін қызмет берушінің табыстау бөлімінің жумыскеріне табыстау
Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша Орталыққа тапсыру;
Тіркеу істі орындау үшін тіркеу бөліміне табыстау ;
тіркеу бойынша іс-шараларды жүзеге асыру; ЖМТ МДҚ АЖ-не тиісті өзгертулерді енгізу
Қол қойылған құжаттырды қызмет берушінің жұмыскеріне табыстау
Құжаттарды өтініш берушіге қолхат және құжаттарды есепке алу кітабы бойынша табыстау
5
Орындаумерзімдері
20 минут
Күніне 2 рет
3 сағаттан аспайды (жеделдетілген тәртіпте 30 минуттан аспайды)
құжаттарды орындауға қабылдаудан кейін тіркеуге 1 жұмыс күн (жеделдетілген тәртіпте 2 сағаттан аспайды)
құжаттарды орындауға қабылдаудан кейін тіркеуге 1 жұмыс күн (жеделдетілген тәртіпте 3 сағаттан аспайды)

3) работник накопительного отдела направляет документы работнику отдела регистрации прав на недвижимое имущество услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги).
Результат процедуры (действия): направление документов услугодателю (отдел приема и выдачи документов);
9. Выдача готовых документов услугополучателю осуществляется услугодателем (отдел приема и выдачи документов) посредством "окон" с понедельника по субботу включительно в соответствии с пунктом 7 стандарта, на основании расписки в указанный в ней срок.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Государственная регистрация
объекта кондоминиума"
Описание действий участвующих в оказании государственной услуги сторон
1
№ действия (хода, потока работ)
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
2
Наименование участвующей стороны
Работник услугодателя
Работник накопительного отдела услугодателя
Работник услугодателя
работник отдела архива услугодателя
Работник отдела регистрации услугодателя (регистратор)
Руководитель услугодателя или его заместитель
Работник отдела выдачи услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка документов, внесение записи о приеме в книгу учета документов и выдача расписки получателю услуги.
Прием документов и отправка их работнику услугодателя регистратору;
Прием исполненных документов от услугодателя.
Прием документов по книге учета документов от услугодателя.
Поиск регистрационных дел;
Прием документов на регистрацию из ГБД РН.
Подписание документов
Прием исполненных документов для выдачи заявителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно распорядительное решение)
Передача в накопительный отдел услугодателя
Передача исполненных документов инспектору отдела выдачи услугодателя.
Передача исполненных документов в Госкорпорацию по книге учета документов;
Передача регистрационных дел для исполнения в отдел регистрации прав на недвижимое имущество.
Осуществление мероприятий по регистрации;
Передача документов на подпись руководителю
Направление результата оказания гос. услуги сотруднику услугодателя
Выдача документов по расписке и книге учета документов заявителю
5
Сроки исполнения
20 минут
2 раза в день
В течение 3 часов (в ускоренном порядке в течение 30 минут)
В течение рабочего дня (в ускоренном порядке в течение 2 часов)
В течение рабочего дня после принятия документов на исполнение (в ускоренном порядке в течение 3 часов)

2 сағаттан аспайды (жеделдетілген тәртіпте 30 минуттан аспайды)
20 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3, 7
2, 5
-
7
Пайдалану нұсқасы
Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс, баламалы үдеріс
Негізгі үдеріс
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процес (жұмыс ағыны, барысы)
Көрсетілетін қызметті беруші
Қызмет беруші
Қызмет беруші (мұрағат)
Қызмет беруші (тіркеу бөлімі)
Қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары
1. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
5. Тіркеу істі орындау үшін іздестіру және табыстау
6. Өтінішті қарау және тіркеу
7. Құжаттарға қол қою және жұмыскерге табыстау
2. Құжаттарды есепке алу кітабына қабылдау туралы жазбаны енгізу
7. Құжаттарды есепке алу кітабы бойынша орындалған құжаттарды Көрсетілетін қызметті берушіге табыстау
3. Қолхат беру
9. Құжаттарды есепке алу кітабы және қолхат бойынша орындалған құжаттарды өтініш берушіге табыстау
"Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызмет беруші
Көрсетілетін қызмет беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызмет беруші (тіркеу бөлімі)
Қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары
О-1. Құжаттарды тексеру
Құжаттардың толық пакеті
О-2.Құжаттарды есепке алу кітабына жазба енгізу, қабылдау
О-9. Қолхат бойынша орындалған құжаттарды табыстау
О-3.Қолхат беру
А-9. Бас тарту себептерін көрсетуімен хабарламаны табыстау
О-4. Есепке алу кітабы бойынша құжаттарды қабылдау
О-8. Есепке алу кітабы бойынша құжаттардыкүніне 2 рет табыстау
А-8. Бас тарту себептерін көрсетуімен Мемкорпорация хабарламаны табыстау
О-5. Тіркеу істі іздестіру және орындау шыға табыстау
О-6. Өтінішті қарау және тіркеу
А-6. Өтінішті қарау және бас тарту себептерін көрсетуімен хабарламаны дайындау
О-7. Құжаттарға қол қою
А-7. Құжаттарды жұмыскерге табыстау
"Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде бизнес-процестердің іс-қимылының көрнекті диаграммалары
Мемлекеттік корпорациясымен құжаттарды қабылдау және жолдау арқылы мемлекеттік қызметті көрсету:
"Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
4-қосымша
"Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процессінің Анықтамасы
*Мемлекеттік корпорациясы арқылы қызмет көрсету барысында
*ҚФБ - Құрылымдық-функционалдық бірлік: қызмет берушінің (жұмыскерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің, Мемлекеттік корпорацияның, "электрондық үкімет" веб-порталының өзара әрекеттестігі;

В течении 2 часов (в ускоренном порядке в течение 30 минут)
20 минут
6
Номер следующего действия
2
3, 7
2, 5
2, 5
-
7
Вариант использования
Основной процесс
Основной процесс
Основной процесс,
Основной процесс,
Основной процесс
Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Госкорпорация
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель (отдел регистрации)
Руководитель услугодателя или его заместитель
1. Проверка документов
4. Прием документов по книге учета документов
5. Поиск и передача регистрационного дела для исполнения
6. Рассмотрение заявления и регистрация
7. Подписание документов и передача сотруднику
2. Внесение записи о приеме в книгу учета документов
8. Передача в Госкорпорацию исполненных документов по книге учета документов
3. Выдача расписки
9. Выдача исполненных документов по расписке и книге учета документов заявителю
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Государственная регистрация
объекта кондоминиума"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Государственная регистрация
объекта кондоминиума"
Справочник взаимодействия бизнес-процессов при оказании государственной
услуги
Оказание государственной услуги посредством приема и отправки документов услугодателем:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Государственная регистрация
объекта кондоминиума"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Государственная регистрация объекта кондоминиума"
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала "электронного правительства";