Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызмет кадрлары жай-күйінің мониторингі бойынша әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 276 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 21 желтоқсанда № 17987 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы № 205 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 04.12.2019 № 205 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес әкімшілік деректерді жинақтауға арналған "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет кадрлары жай-күйінің мониторингі бойынша есеп" нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес әкімшілік деректерді жинақтауға арналған "Теріс себептермен мемлекеттік қызметтен шығарылған мемлекеттік қызметкерлер туралы есеп" нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес әкімшілік деректерді жинақтауға арналған "Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару Академиясының түлектері бойынша есеп" нысаны;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес әкімшілік деректерді жинақтауға арналған "Халықаралық "Болашақ" бағдарламасының түлектері туралы есеп" нысаны бекітілсін.
2. "Мемлекеттік органдардың қайта даярлаудан және біліктілігін арттырудан өткен қызметкерлері туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері Агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 06-7/181 бұйрығының қүші жойылды деп танылсын ("Егемен Қазақстан" газетінде 2014 жылдың 13 наурызында № 49 (28273) жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9065 тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Мемлекеттік қызмет департаменті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорынға жолдануын;

Об утверждении форм, предназначенных для свода административных данных по мониторингу состояния кадров государственной службы в Республике Казахстан
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 12 декабря 2018 года № 276. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2018 года № 17987. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 4 декабря 2019 года № 205.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 04.12.2019 № 205 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и подпунктом 3) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет по мониторингу состояния кадров государственной службы Республики Казахстан", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет о государственных служащих, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет о выпускниках Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму, предназначенную для сбора административных данных "Отчет о выпускниках международной стипендии "Болашак", согласно приложению 4 к настоящему к приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 12 декабря 2013 года № 06-7/181 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных "Отчеты о сотрудниках государственных органов, прошедших переподготовку и повышение квалификации"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9065, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 13 марта 2014 года № 49 (27670).
3. Департаменту государственной службы Агентства в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің төрағасы
А. Шпекбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
___________________________
2018 жылғы "__" __________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2018 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 276 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет кадрларының жай-күйі мониторингі бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Есептік кезең: __ тоқсан 20___ ж.
Индексі: 1-М нысан
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері және олардың ведомствалары, тұрғылықты атқарушы органдар, мәслихат аппараты және облыстық тексеру комиссиясы, республикалық маңызы бар қалалар, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне;
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері және олардың ведомствалары, тұрғылықты атқарушы органдар, мәслихат аппараты және облыстық тексеру комиссиясы, республикалық маңызы бар қалалар – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне есептік тоқсаннан кейінгі айдың 5-інен кеш емес;
орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері, олардың ведомстволары, жергілікті атқарушы органдар, мәслихат аппараттары және облыстық тексеру комиссиясы, республикалық маңызы бар қалалар – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелеріне есептік тоқсаннан кейінгі айдың 1-нен кеш емес.
Бағана атауы
1.
Тізілімге сәйкес санат
2.
Тізілімге сәйкес лауазым атауы
1."Мемлекеттік қызметшілер саны"
Саны
3.
мемлекеттік қызметшілердің штаттық саны
4.
сонымен қатар төмен лауазымдар
5.

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, курирующего вопросы государственной службы.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
и противодействию коррупции
А. Шпекбаев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________________________
"__" __________ 2018 года
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан
по делам государственной
службы и противодействию
коррупции
от 12 декабря 2018 года № 276
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет по мониторингу состояния кадров государственной службы Республики Казахстан"
Отчетный период: __ квартал 20___ г.
Индекс: форма 1-М
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих информацию:
центральные государственные органы, их ведомства, территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы, территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
Куда представляется форма:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции – в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы – в территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
Срок представления:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции – в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы – в территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции не позднее 1-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Наименование столбца
1.
Категория в соответствии с Реестром
2.
Наименование должности в соответствии с Реестром
1."Численность государственных служащих"
Численность
3.
Штатная численность государственных служащих
4.
в том числе низовые должности
5.

310.
қайта ұйымдастыру, тарату кезінде және мемлекеттік органның штаттық құрылымының өзгеруіне байланысты тағайындалғандар
311.
басқалар
6. "Тәлімгерлік және сынақ мерзімі"
Сынақ мерзімі ағымдағы жылы тағайындалған мемлекеттік қызметшілер саны
312.
Барлығы (бағаналар жиынтығы 313-314), соның ішінде:
313.
алғаш қабылданғандар
314.
қайта қабылданғандар
Есеп тапсыру кезінде сынақ мерзімін өтіп жатқан мемлекеттік қызметшілер саны
(Сынақ мерзімі ағымдағы жылы тағайындалған тұлғалар ішінен)
315.
Барлығы (316, 319 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
316.
алғаш қабылданғандаре (317-318 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
317.
3 айға дейін
318.
6 айға дейін
319.
қайта қабылданғандар (320-321 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
320.
3 айға дейін
321.
6 айға дейін
Сынақ мерзімін сәтті өткен мемлекеттік қызметшілер саны
(Сынақ мерзімі ағымдағы жылы тағайындалған тұлғалар ішінен)
322.
Барлығы (323, 326 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
323.
алғаш қабылданғандаре (324-325 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
324.
3 айға дейін
325.
6 айға дейін
326.
қайта қабылданғандар (327-328 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
327.
3 айға дейін
328.
6 айға дейін
329.
Ағымдағы жылда тәлімгерлер бекітілген мемлекеттік қызметшілер саны (Сынақ мерзімі ағымдағы жылда тағайындалған тұлғалар ішінен)
7. "Оқыту"
Қайта даярлау
330.
Ағымдағы жылы қайта даярлауға жатқандар, барлығы (334, 338 бағаналар жиынтығы)
331.
олардың ішінде өткендер (335, 339 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
332.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында (336, 340 бағаналар жиынтығы)
333.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы филиалдарында (337, 341 бағаналар жиынтығы)
Алғаш түскендер
334.
Жататындардың барлығы
335.
олардың ішінде өткендер (336-337 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
336.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында
337.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы филиалдарында
"Б" корпусының басқару лауазымына алғаш тағайындалғандар
338.
Жататындардың барлығы
339.
олардың ішінде өтті (340-341 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
340.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында
341.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы филиалдарында
Біліктілікті арттыру
342.
Ағымдағы жылы біліктілікті арттыруға жататындардың барлығы
343.
олардың ішінде өтті (344-348 бағаналар жиынтығы), соның ішінде:
344.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында

310.
назначенные при реорганизации, ликвидации и в связи с изменением штатной структуры государственного органа
311.
иное
6. "Испытательный срок и наставничество"
Количество государственных служащих, которым назначался испытательный срок в текущем году
312.
Всего (сумма столбцов 313-314), в том числе:
313.
впервые принятые
314.
вновь принятые
Количество государственных служащих, проходящих испытательный срок на момент предоставления отчета (из числа лиц, которым испытательный срок назначался в текущем году)
315.
Всего (сумма столбцов 316, 319), в том числе:
316.
впервые принятые (сумма столбцов 317-318), в том числе:
317.
до 3 месяцев
318.
до 6 месяцев
319.
вновь принятые (сумма столбцов 320-321), в том числе:
320.
до 3 месяцев
321.
до 6 месяцев
Количество государственных служащих, успешно прошедших испытательный срок (из числа лиц, которым испытательный срок назначался в текущем году)
322.
Всего (сумма столбцов 323, 326), в том числе:
323.
впервые принятые (сумма столбцов 324-325), в том числе:
324.
до 3 месяцев
325.
до 6 месяцев
326.
вновь принятые (сумма столбцов 327-328), в том числе:
327.
до 3 месяцев
328.
до 6 месяцев
329.
Количество государственных служащих, за которыми закреплены (закреплялись) наставники в текущем году (из числа лиц, которым испытательный срок назначался в текущем году)
7. "Обучение"
Переподготовка
330.
Всего подлежали переподготовке в текущем году (сумма столбцов 334, 338)
331.
из них прошли (сумма столбцов 332, 333), в том числе:
332.
в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан (сумма столбцов 336, 340)
333.
в филиалах Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан (сумма столбцов 337, 341)
Впервые поступившие
334.
Всего подлежали
335.
из них прошли (сумма столбцов 336-337), в том числе:
336.
в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан
337.
в филиалах Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан
Впервые назначенные на руководящую должность корпуса "Б"
338.
Всего подлежали
339.
из них прошли (сумма столбцов 340-341), в том числе:
340.
в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан
341.
в филиалах Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан
Повышение квалификации
342.
Всего подлежали повышению квалификации в текущем году
343.
из них прошли (сумма столбцов 344-348), в том числе:
344.
в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан

905.
сот тәртібімен
906.
Шағымдарды қарастыру қорытындысы (905, 908 жолдар жиынтығы), соның ішінде:
907.
уәкілетті орган және оның аумақтық бөлімшесінде қарастыру қорытындысы бойынша (908-909 жолдар жиынтығы), соның ішінде:
908.
комиссияның шешімі жойылды
909.
комиссияның шешімі өзгеріссіз қалды
910.
сотта қарастыру қорытындысы бойынша (911-912 жолдар жиынтығы), соның ішінде:
911.
комиссияның шешімі жойылды
912.
комиссияның шешімі өзгеріссіз қалды
Мемлекеттік орган басшысы
__________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орындаушы: ______________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
20__ жылы "___" _____________ күні қол қойылды.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған
"Қазақстан Республикасындағы
мемлекеттік қызмет
кадрларының жай-күйі
мониторингі бойынша есеп"
нысанына қосымша
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет кадрларының жай-күйі мониторингі бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1. Осы түсініктеме "Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет кадрларының жай-күйі мониторингі бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Есеп нысаны мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер (бұдан әрі – қызметшілер) кадрларының жай-күйі мониторингін енгізу мақсатында құрастырылған;
3. Есеп нысаны бастапқы есептілік деректерінің негізінде өспелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. Есеп нысанына мемлекеттік органның басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқаратын тұлға қол қояды.
5. Есеп нысанының 1-бағанасында Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізіліміне (бұдан әрі - Тізілім) сәйкес мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының санаттары көрсетілген.
6. Есеп нысанының 2-бағанасында Тізілімге сәйкес мемлекеттік қызметшілердің лауазымдары көрсетілген.
7. Есеп нысанының 3-бағанасында мемлекеттік қызметшілердің штаттық саны бойынша деректер көрсетіледі.
Штаттық сан болып мемлекеттік орган қызметшілерінің белгілі бір нормативтік құқықтық актімен лимиттенген саны аңғарылады.
8. Есеп нысанының 4-бағанасында төменгі лауазым туралы деректер көрсетіледі.
9. Есеп нысанының 5-бағанасында мемлектеттік қызметшілердің нақты саны бойынша деректер көрсетіледі. 4-бағанадағы деректер 3-бағанадағы деректерден асып кете алмайды.
10. Есеп нысанының 6-бағанасында мемлекеттік қызметшілердің нақты санынан ер адамдардың саны көрсетіледі.

905.
в судебном порядке
906.
Итоги рассмотрения жалоб (сумма строк 907, 910), в том числе:
907.
по итогам рассмотрения в уполномоченном органе или его территориальном подразделении (сумма строк 908-909), в том числе:
908.
решение комиссии отменено
909.
решение комиссии оставлено без изменений
910.
по итогам рассмотрения в суде (сумма строк 911-912), в том числе:
911.
решение комиссии отменено
912.
решение комиссии оставлено без изменений
Руководитель государственного органа
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель: ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата подписания "___" _____________ 20__ года
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Отчет по мониторингу
состояния кадров
государственной службы
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по мониторингу состояния кадров государственной службы Республики Казахстан"
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета по мониторингу состояния кадров государственной службы Республики Казахстан" (далее – Форма отчета).
2. Форма отчета разработана в целях ведения мониторинга состояния кадрового состава политических и административных государственных служащих (далее – служащие);
3. Форма отчета заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму отчета подписывает руководитель государственного органа, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
5. В столбце 1 Формы отчета указываются категории должностей государственных служащих согласно Реестру должностей политических и административных государственных служащих, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 (далее – Реестр).
6. В столбце 2 Формы отчета указываются должности служащих согласно Реестру.
7. В столбце 3 Формы отчета указываются данные по штатной численности служащих.
Под штатной численностью понимается численность служащих государственного органа, лимитированная каким-либо нормативным правовым актом.
8. В столбце 4 Формы отчета указываются данные о низовой должности.
9. В столбце 5 Формы отчета указываются данные по фактической численности государственных служащих.
Данные в столбце 4 не могут превышать данные столбца 3.
10. В столбце 6 Формы отчета указывается количество мужчин из фактической численности государственных служащих.

11. Есеп нысанының 7-бағанасында мемлекеттік қызметшілердің нақты санынан әйелдердің саны көрсетіледі.
12. Есеп нысанының 8-бағанасында бос лауазымдардың саны көрсетіледі.
13. Есеп нысанының 9-бағанасында бос лауазымдардың, соның ішінде уақытша бос лауазымдардың, саны көрсетіледі.
14. Есеп нысанының 10-бағанасында жыл бойы бос лауазымдардың саны көрсетіледі (жыл бойы 1 күннен астам бос болған барлық лауазымдар көрсетіледі).
15. Есеп нысанының 11-бағанасында үш айға дейінгі бос лауазымдардың саны көрсетіледі.
16. Есеп нысанының 12-бағанасында үш айдан астам бос болған лауазымдардың саны көрсетіледі.
17. Есеп нысанының 13-бағанасында конкурсқа қатысқан кандидаттар болмаған бос лауазымдардың саны көрсетілген.
18. Есеп нысанының 14-бағанасында конкурстық комиссияның оң шешімін алған кандидаттар болмаған лауазымдардардың саны көрсетіледі.
19. Есеп нысанының 15-бағанасында басқа себептер көрсетіледі.
20. Есеп нысанының 16-бағанасында дәлелді себептермен болмаған қызметшілердің саны көрсетіледі.
21. Есеп нысанының 17-бағанасында бала тууына және күтіміне байланысты демалысқа шыққан мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
22. Есеп нысанының 18-бағанасында оқу демалысына шыққан қызметшілердің саны көрсетіледі.
23. Есеп нысанының 19-бағанасында ауыру салдарынан жұмыс орнында (қатарынан екі айдан артық) болмаған қызметшілердің саны көрсетіледі.
24. Есеп нысанының 20-бағанасында басқа себептермен болмаған қызметшілер саны көрсетіледі.
25. Есеп нысанының 21-бағанасында мемлекеттік қызметшілердің қызметте жоқ кезінде міндетін уақытша атқаратын қызметшілердің саны көрсетіледі.
26. Есеп нысанының 22-бағанасында арнайы тексеріс кезінде міндетін уақытша атқаратын қызметшілердің саны көрсетіледі.
27. Есеп нысанының 23-бағанасында мемлекеттік органның құрылу кезінде міндетін уақытша атқаратын қызметшілердің саны көрсетіледі.
28. Есеп нысанының 24-бағанасында іссапарға барған мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
29. Есеп нысанының 25-бағанасында мемлекеттік органдарға іссапарға барған мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
30. Есеп нысанының 26-бағанасында халықаралық ұйымдарға іссапарға барған мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
31. Есеп нысанының 27-бағанасында шетелдік ұйымдарға іссапарға барған мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
32. Есеп нысанының 28-бағанасында өзге ұйымдарға іссапарға барған мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
33. Есеп нысанының 29-бағанасында мемлекеттік қызметшілердің жас ерекшелігі бойынша (30-34 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.

11. В столбце 7 Формы отчета указывается количество женщин из фактической численности государственных служащих.
12. В столбце 8 Формы отчета указывается количество вакантных должностей.
13. В столбце 9 Формы отчета указывается, в том числе количество временных вакансий.
14. В столбце 10 Формы отчета указывается количество должностей, вакантных в течение года (суммирует данные столбцов 11-12, указываются все должности, бывшие незанятыми более 1 дня в течение года).
15. В столбце 11 Формы отчета указывается количество вакансий до трех месяцев.
16. В столбце 12 Формы отчета указывается количество вакансий более трех месяцев.
17. В столбце 13 Формы отчета указывается количество вакансий с отсутствием кандидатов, принявших участие в конкурсе.
18. В столбце 14 Формы отчета указывается количество вакансий с отсутствием кандидатов, получивших положительное решение конкурсной комиссии.
19. В столбце 15 Формы отчета указываются иные причины.
20. В столбце 16 Формы отчета указывается количество служащих, отсутствующих по уважительным причинам (суммирует данные столбцов 17-20).
21. В столбце 17 Формы отчета указывается количество служащих, вышедших в отпуск по рождению и уходу за ребенком.
22. В столбце 18 Формы отчета указывается количество служащих, вышедших в учебный отпуск.
23. В столбце 19 Формы отчета указывается количество служащих, отсутствующих вследствие заболевания (более двух месяцев подряд). 24. В столбце 20 Формы отчета указывается количество служащих, отсутствующих по другим причинам.
25. В столбце 21 Формы отчета указывается количество служащих, исполняющих обязанности временно отсутствующих государственных служащих.
26. В столбце 22 Формы отчета указывается количество служащих, временно исполняющих обязанности на период специальной проверки.
27. В столбце 23 Формы отчета указывается количество служащих, временно исполняющих обязанности в период создания государственного органа.
28. В столбце 24 Формы отчета указывается количество прикомандированных государственных служащих.
29. В столбце 25 Формы отчета указывается количество прикомандированных государственных служащих в государственные органы.
30. В столбце 26 Формы отчета указывается количество прикомандированных государственных служащих в международные организации.
31. В столбце 27 Формы отчета указывается количество прикомандированных государственных служащих в загранучреждения.
32. В столбце 28 Формы отчета указывается количество прикомандированных государственных служащих в иные организации.
33. В столбце 29 Формы отчета указывается количество государственных служащих по возрасту (суммирует данные столбцов 30-34).

34. Есеп нысанының 30-34 бағаналарында 22 жасқа дейін (қоса алғанда), 23 жастан 29 жасқа дейін (қоса алғанда), 30 жастан 39 жасқа дейін (қоса алғанда), 40 жастан 49 жасқа дейін (қоса алғанда), 50 жастан және жоғары жас құрамының саны көрсетіледі.
35. Есеп нысанының 35-бағанасында мемлекеттік қызметшілердің орта жасы көрсетіледі.
36. Есеп нысанының 36-бағанасында зейнеталды жастағы (37-40 бағаналар жиынтығы) мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
37. Есеп нысанының 37-бағанасында зейнеталды жастағы ер адамдар (зейнетке 1 жыл қалған) саны көрсетіледі.
38. Есеп нысанының 38-бағанасында зейнеталды жастағы әйелдер (зейнетке 1 жыл қалған) саны көрсетіледі.
39. Есеп нысанының 39-бағанасында зейнеталды жастағы ер адамдар (зейнетке 2 жыл қалған) саны көрсетіледі.
40. Есеп нысанының 40-бағанасында зейнеталды жастағы әйелдер (зейнетке 2 жыл қалған) саны көрсетіледі.
41. Есеп нысанының 41-бағанасында заңға сәйкес мемлекеттік қызметте болу мерзімі ұзартылған зейнет жастағы тұлғалар ( 42-43 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
42. Есеп нысанының 42-43-бағаналарында зейнет жастағы ер адамдар мен әйелдердің саны көрсетіледі.
43. Есеп нысанының 44-бағанасында мүмкіндігі шектеулі қызметшілердің саны (45-46 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
44. Есеп нысанының 45-46-бағаналарында мүмкіндігі шектеулі ер адамдар мен әйелдердің саны көрсетіледі.
45. Есеп нысанының 47-бағанасында жыл басынан көтермелеу алған мемлекеттік қызметшілер саны (48-55 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
46. Есеп нысанының 48-бағанасында біржолғы ақшалай сыйақы саны көрсетіледі.
47. Есеп нысанының 49-бағанасында жарияланған алғыстардың саны көрсетіледі.
48. Есеп нысанының 50-бағанасында бағалы сыйлықтармен наградтау саны көрсетіледі.
49. Есеп нысанының 51-бағанасында грамотамен наградтау саны көрсетіледі.
50. Есеп нысанының 52-бағанасында құрметті атақ беру саны көрсетіледі.
51. Есеп нысанының 53-бағанасында ведомстволық наградалармен наградтау саны көрсетіледі.
52. Есеп нысанының 54-бағанасында мемлекеттік наградалармен наградтау саны көрсетіледі.
53. Есеп нысанының 55-бағанасында өзгелері көрсетіледі.
54. Есеп нысанының 56-бағанасында жыл басынан тәртіптік жауапкершілікке тартылған мемлекеттік қызметшілер саны (57-63 бағаналар жиынтығы) көрсетілген.
55. Есеп нысанының 57-бағанасында ескерту саны көрсетілген.
56. Есеп нысанының 58-бағанасында сөгіс саны көрсетілген.
57. Есеп нысанының 59-бағанасында қатаң сөгіс саны көрсетілген.
58. Есеп нысанының 60-бағанасында қызметке толық сәйкес еместігі туралы ескерту саны көрсетілген.

34. В столбцах с 30 по 34 указывается возрастной состав до 22 лет (включительно), от 23 до 29 лет (включительно), с 30 лет до 39 лет (включительно), с 40 лет до 49 лет (включительно), от 50 лет и выше.
35. В столбце 35 Формы отчета указывается средний возраст государственных служащих.
36. В столбце 36 Формы отчета указывается количество государственных служащих предпенсионного возраста (суммирует данные столбцов 37-40).
37. В столбце 37 Формы отчета указывается количество мужчин предпенсионного возраста (1 год до пенсии).
38. В столбце 38 Формы отчета указывается количество женщин предпенсионного возраста (1 год до пенсии).
39. В столбце 39 Формы отчета указывается количество мужчин предпенсионного возраста (2 года до пенсии).
40. В столбце 40 Формы отчета указывается количество женщин предпенсионного возраста (2 года до пенсии).
41. В столбце 41 Формы отчета указываются лица, достигшие пенсионного возраста, пребывание которых на государственной службе продлено в соответствии с законодательством (суммирует данные столбцов 42-43).
42. В столбцах с 42 по 43 указывается количество мужчин, женщин.
43. В столбце 44 Формы отчета указывается количество людей с ограниченными возможностями (суммирует данные столбцов 45-46).
44. В столбцах с 45 по 46 указывается количество мужчин, женщин.
45. В столбце 47 Формы отчета указывается количество государственных служащих, получивших поощрение с начала года (суммирует данные столбцов 48-55).
46. В столбце 48 Формы отчета указывается количество единовременных денежных вознаграждений.
47. В столбце 49 Формы отчета указывается количество объявленных благодарностей.
48. В столбце 50 Формы отчета указывается количество награждений ценным подарком.
49. В столбце 51 Формы отчета указывается количество награждений грамотой.
50. В столбце 52 Формы отчета указывается количество присвоений почетных званий.
51. В столбце 53 Формы отчета указывается количество награждений ведомственными наградами.
52. В столбце 54 Формы отчета указывается количество награждений государственными наградами.
53. В столбце 55 Формы отчета указывается иное.
54. В столбце 56 Формы отчета указывается количество государственных служащих, привлеченных к дисциплинарной ответственности с начала года (суммирует данные столбцов 57-63).
55. В столбце 57 Формы отчета указывается количество замечаний.
56. В столбце 58 Формы отчета указывается количество выговоров.
57. В столбце 59 Формы отчета указывается количество строгих выговоров.
58. В столбце 60 Формы отчета указывается количество предупреждений о неполном служебном соответствии.

59. Есеп нысанының 61-бағанасында мемлекеттік лауазымын төмендету саны көрсетілген.
60. Есеп нысанының 62-бағанасында атқаратын мемлекеттік лауазымынан босату саны көрсетілген.
61. Есеп нысанының 63-бағанасында өзгелері көрсетіледі.
62. Есеп нысанының 64-бағанасында мемлекеттік қызметшілердің білімі бойынша (65-67 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
63. Есеп нысанының 65-бағанасында негізгі орта білімі бар мемлекеттік қызметшілер (қызметшіде орта білімнен кейінгі білім немесе жоғары білімі болмаған кезде ғана толтырылады) саны көрсетіледі.
64. Есеп нысанының 66-бағанасында орта кәсіптік, орта техникалық білімі, орта білімнен кейінгі білімі бар мемлекеттік қызметшілер (жоғары білімі болмаған жағдайда ғана толтырылады) саны көрсетіледі.
65. Есеп нысанының 67-бағанасында жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер (68-81 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
66. Есеп нысанының 68-81 бағаналарында берілген бір мамандыққа сәйкес келетін жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер (білім; гуманитарлық ғылымдар; құқық; өнер; әлеуметтік ғылымдар; экономика және бизнес; жаратылыстану ғылымдары; техникалық ғылымдар және технологиялар; ауылшаруашылық ғылымдары; қызмет көрсету; әскери іс және қауіпсіздік; денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина); ветеринария; өзге) саны көрсетіледі.
67. Есеп нысанының 82-бағанасының жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мемлекеттік қызметшілер көрсетіледі (99-102, 107, 112, 117 бағаналар жиынтығы).
68. Есеп нысанының 83-бағанасында бірден көп жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер (84, 90, 96 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
69. Есеп нысанының 84-бағанасында 2-ші жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер (85-89 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
70. Есеп нысанының 85-89 бағаналарында берілген бір мамандыққа сәйкес келетін жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер (экономика және бизнес; құқық; техникалық ғылымдар және технологиялар; білім; басқа) саны көрсетіледі.
71. Есеп нысанының 90-бағанасында үшінші жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер (91-95 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
72. Есеп нысанының 91-95 бағаналарында берілген бір мамандыққа сәйкес келетін жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер (экономика және бизнес; құқық; техникалық ғылымдар және технологиялар; білім беру; басқа) саны көрсетіледі.
73. Есеп нысанының 96-бағанасында төртінші жоғары және одан көп білімі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.

59. В столбце 61 Формы отчета указывается количество понижений в государственной должности.
60. В столбце 62 Формы отчета указывается количество увольнений с занимаемой государственной должности.
61. В столбце 63 Формы отчета указывается иное.
62. В столбце 64 Формы отчета указывается количество государственных служащих по образованию (суммирует данные столбцов 65-67).
63. В столбце 65 Формы отчета указывается количество государственных служащих по основному среднему образованию (заполняется только при отсутствии у служащего послесреднего или высшего образования).
64. В столбце 66 Формы отчета указывается количество государственных служащих с среднее профессиональным, среднее техническим образованием, послесредним образованием (заполняется только если отсутствует высшее образование).
65. В столбце 67 Формы отчета указывается количество государственных служащих с высшим образованием (суммирует данные столбцов 68-81).
66. В столбцах с 68 по 81 указывается количество государственных служащих соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (образование; гуманитарные науки; право; искусство; социальные науки, экономика и бизнес; естественные науки; технические науки и технологии; сельскохозяйственные науки; услуги; военное дело и безопасность; здравоохранение и социальное обеспечение (медицина); ветеринария; иное).
67. В столбце 82 Формы отчета указывается количество государственных служащих с послевузовским образованием (суммирует данные столбцов 99-102, 107, 112, 117).
68. В столбце 83 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих более одного высшего образования (суммирует данные столбцов 84, 90, 96).
69. В столбце 84 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих второе высшее образование (суммирует данные столбцов 85-89).
70. В столбцах с 85 по 89 указывается количество государственных служащих, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (экономика и бизнес; право; технические науки и технологии; образование; иное).
71. В столбце 90 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих третье высшее образование (суммирует данные столбцов 91-95).
72. В столбцах с 91 по 95 указывается количество государственных служащих, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (экономика и бизнес; право; технические науки и технологии; образование; иное).
73. В столбце 96 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих четыре и более высших образования.

74. Есеп нысанының 97-бағанасында Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясын бітірген мемлекеттік қызметшілер (98-103 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
75. Есеп нысанының 98-103 бағаналарында: 98-бағанада – мемлекеттік басқару менеджері, 99-бағанада – магистр дәрежесі, 100-бағанада – ғылым кандидаты, 101-бағанада – философия докторы (PhD), 102-бағанада – ғылым докторы, 103-бағанада өзге ғылыми дәрежесі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
76. Есеп нысанының 104-бағанасында халықаралық "Болашақ" стипендиясының мемлекеттік қызметші түлектерінің (105, 107, 110-бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
77. Есеп нысанының 105-бағанасында тағылымдамадан өткен мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
78. Есеп нысанының 106-бағанасында жоғары білім алған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
79. Есеп нысанының 107-бағанасында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мемлекеттік қызметшілер (108-110 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
80. Есеп нысанының 108-109 бағаналарында: 108-бағанада магистратура, 109-бағанада докторантура білімі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
81. Есеп нысанының 110-бағанасында өзге білімі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
82. Есеп нысанының 111-бағанасында Қазақстан Республикасының басқа оқу орындарындағы жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мемлекеттік қызметшілер (112-113 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
83. Есеп нысанының 112-113 бағаналарында: 112-бағанада магистратура, 113-бағанасында докторантура білімі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
84. Есеп нысанының 114-бағанасында шетелдік білімі бар мемлекеттік қызметшілер (115-116 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
85. Есеп нысанының 115-бағанасында шетелдік жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
86. Есеп нысанының 116-бағанасында шетелдік жоғары оқу орнынан кейнгі білімі бар мемлекеттік қызметшілер (117-118 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
87. Есеп нысанының 117-118 бағаналарында: 117-бағанада магистратура, 118-бағанада докторантура білімі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
88. Есеп нысанының 119-бағанасында ғылыми дәрежесі бар мемлекеттік қызметшілер (120-121 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
89. Есеп нысанының 120-121 бағаналарында: 120-бағанада ғылым кандидаты, 121-бағанада ғылым докторы атағы бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.

74. В столбце 97 Формы отчета указывается количество государственных служащих, окончивших Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан (суммирует данные столбцов 98-103).
75. В столбцах с 98 по 103 указывается количество государственных служащих, имеющих ученую степень: в столбце 98 - менеджер государственного управления, в столбце 99 - степень магистра, в столбце 100 - кандидат наук, в столбце 101 - доктор философии (PHD), в столбце 102 - доктор наук, в столбце 103 - иное).
76. В столбце 104 Формы отчета указывается количество государственных служащих – выпускников международной стипендии "Болашак" (суммирует данные столбцов 105-107, 110).
77. В столбце 105 Формы отчета указывается количество государственных служащих, прошедших стажировку.
78. В столбце 106 Формы отчета указывается количество государственных служащих, получивших высшее образование.
79. В столбце 107 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих послевузовское образование (суммирует данные столбцов 108-109).
80. В столбцах с 108 по 109 указывается количество государственных служащих, имеющих образование: в столбце 108 - магистратура, в столбце 109 - докторантура.
81. В столбце 110 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих иное образование.
82. В столбце 111 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих послевузовское образование в иных учебных заведениях Республики Казахстан (суммирует данные столбцов 112-113).
83. В столбцах с 112 по 113 указывается количество государственных служащих, имеющих образование: в столбце 112 - магистратура, в столбце 113 - докторантура.
84. В столбце 114 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих зарубежное образование (суммирует данные столбцов 115-116).
85. В столбце 115 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих зарубежное высшее образование.
86. В столбце 116 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих зарубежное послевузовское образование (суммирует данные столбцов 117-118).
87. В столбцах с 117 по 118 указывается количество государственных служащих, имеющих образование: в столбце 117 - магистратура, в столбце 118 - докторантура.
88. В столбце 119 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих ученую степень (суммирует данные столбцов 120-121).
89. В столбцах с 120 по 121 указывается количество государственных служащих, имеющих образование: в столбце 120 - кандидат наук, в столбце 121 -доктор наук.

90. Есеп нысанының 122-бағанасында ғылыми атағы бар мемлекеттік қызметшілер (123-124 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
91. Есеп нысанының 123-124 бағаналарында: 123-бағанада қауымдастырылған профессор (доцент), 124-бағанада профессор атағы бар мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі.
92. Есеп нысанының 125-бағанасында мемлекеттік қызмет өтілі (126-139 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
93. Есеп нысанының 126-139 бағаналарында: 1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 3 жылға дейін, 3 жылдан 5 жылға дейін, 5 жылдан 7 жылға дейін, 7 жылдан 9 жылға дейін, 9 жылдан 11 жылға дейін, 11 жылдан 14 жылға дейін, 14 жылдан 17 жылға дейін, 17 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан 30 жылға дейін, 30 жылдан 40 жылға дейін, 40 жылдан астам өтілі бар мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
94. Есеп нысанының 140-бағанасында мемлекеттік қызметтің орташа өтілі көрсетіледі.
95. Есеп нысанының 141-бағанасында атқаратын қызметіндегі жұмыс өтілі (142-152 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
96. Есеп нысанының 142-152 бағаналарында: 1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 4 жылға дейін, 4 жылдан 6 жылға дейін, 6 жылдан 8 жылға дейін, 8 жылдан 10 жылға дейін, 10 жылдан 12 жылға дейін, 12 жылдан 15 жылға дейін, 15 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан жоғары атқаратын қызметіндегі өтілі көрсетіледі.
97. Есеп нысанының 153-бағанасында атқаратын қызметтегі орташа өтіл көрсетіледі.
98. Есеп нысанының 154-бағанасында мемлекеттік органда 3 жылдан астам жұмыс істеген мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
99. Есеп нысанының 155-бағанасында ауысқан мемлекеттік қызметшілердің (156, 179, 198, 209, 215-217, 220 бағаналар жиынтығы) жалпы саны көрсетіледі.
100. Есеп нысанының 156-бағанасында мемлекеттік органның ішінде тағайындалумен ауысқандардың жалпы (157, 158, 162-174, 177, 178 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
101. Есеп нысанының 157-бағанасында мемлекеттік органның ішінде конкурс бойынша басқа лауазымға тағайындалумен ауысқандардың жалпы саны көрсетіледі.
102. Есеп нысанының 158-бағанасында мемлекеттік органның ішінде басқа лауазымға ауысу тәртібімен тағайындалып ауысқандардың (159-161 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
103. Есеп нысанының 159-161 бағаналарында мемлекеттік органның ішінде тағайындалумен: 159-бағанада төмен тұрған лауазымға, 160-бағанада тең лауазымға, 161-бағанада жоғары турған лауазымға ауысқандар саны көрсетіледі .
104. Есеп нысанының 162-бағанасында мемлекеттік органның ішінде мемлекеттік саяси лауазымға тағайындалумен ауысқандар саны көрсетіледі.

90. В столбце 122 Формы отчета указывается количество государственных служащих, имеющих ученое звание (суммирует данные столбцов 123-124).
91. В столбцах с 123 по 124 указывается количество государственных служащих имеющих образование: в столбце 123 - ассоциированный профессор (доцент), в столбце 124 - профессор.
92. В столбце 125 Формы отчета указывается стаж государственной службы (суммирует данные столбцов 126-139).
93. В столбцах с 126 по 139 указывается количество государственных служащих, имеющих стаж государственной службы до одного года, от 1 до 2 лет, от 2 до 3 лет, от 3 до 5 лет, от 5 до 7 лет, от 7 до 9 лет, от 9 до 11 лет, от 11 до 14 лет, от 14 до 17 лет, от 17 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 30 лет, от 30 до 40 лет, более 40 лет.
94. В столбце 140 Формы отчета указывается средний стаж государственной службы.
95. В столбце 141 Формы отчета указывается стаж работы в занимаемой должности (суммирует данные столбцов 142-152).
96. В столбцах с 142 по 152 указывается стаж работы в занимаемой должности до одного года, от 1 до 2 лет, от 2 до 4 лет, от 4 до 6 лет, от 6 до 8 лет, от 8 до 10 лет, от 10 до 12 лет, от 12 до 15 лет, от 15 до 20 лет, от 20 до 25 лет, более 25 лет.
97. В столбце 153 Формы отчета указывается средний стаж в занимаемой должности.
98. В столбце 154 Формы отчета указывается количество государственных служащих, проработавших в государственном органе более трех лет.
99. В столбце 155 Формы отчета указывается количество всего сменившихся государственных служащих (суммирует данные столбцов 156, 179, 198, 209, 215-217, 220).
100. В столбце 156 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением внутри государственного органа (суммирует данные столбцов 157, 158, 162-174, 177, 178).
101. В столбце 157 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа на другие должности по конкурсу.
102. В столбце 158 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа на другие должности в порядке перевода (суммирует данные столбцов 159-161).
103. В столбцах с 159 по 161 указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа: в столбце 159 - на нижестоящую должность, в столбце 160 - на равнозначную должность, в столбце 161 - на вышестоящую должность.
104. В столбце 162 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа на политическую государственную должность.

105. Есеп нысанының 163-бағанасында депутаттыққа сайлану немесе тағайындалуға байланысты мемлекеттік органның ішінде лауазымға тағайындалумен ауысқандар саны көрсетіледі.
106. Есеп нысанының 164-бағанасында мемлекеттік органның ішінде "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына тағайындалуына байланысты ауысқандар саны көрсетіледі.
107. Есеп нысанының 165-бағанасында мемлекеттік органның ішінде саяси қызметшілердің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына тағайындалуына байланысты ауысқандар саны көрсетіледі.
108. Есеп нысанының 166-бағанасында мемлекеттік органның ішінде "А" корпусы қызметшілерінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымына тағайындалумен ауысқандардың саны көрсетіледі.
109. Есеп нысанының 167-бағанасында мемлекеттік органның ішінде ротация тәртібімен тағайындалумен ауысқандардың саны көрсетіледі.
110. Есеп нысанының 168-бағанасында мемлекеттік органның ішінде жергілікті өкілді органдарға тағайындаумен немесе Қазақстан Республикасы заңдарына сәйкес сауйланумен ауысқандардың саны көрсетіледі.
111. Есеп нысанының 169-бағанасында құқық қорғау органдарына тағайындалуына байланысты ауысқандардың саны көрсетіледі.
112. Есеп нысанының 170-бағанасында арнайы органдарға тағайындалуына байланысты ауысқандардың саны көрсетіледі.
113. Есеп нысанының 171-бағанасында әскери қызметке түсуге байланысты ауысқандардың саны көрсетіледі.
114. Есеп нысанының 172-бағанасында сот органдарына кіруге байланысты ауысқандардың саны көрсетіледі.
115. Есеп нысанының 173-бағанасында мемлекеттік органның ішінде атқарып отырған мемлекеттік лауазымдар қайта құрылған кезде тағайындалумен ауысқандардың саны көрсетіледі.
116. Есеп нысанының 174-бағанасында мемлекеттік органның ішінде аттестация нәтижесі бойынша тағайындалумен ауысқандар (175-176 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
117. Есеп нысанының 175-176 бағаналарында мемлекеттік органның ішінде:175-бағанада лауазымынан жоғарылап, 176-бағанада лауазымынан төмендеп тағайындалумен ауысқынадар саны көрсетіледі.
118. Есеп нысанының 177-бағанасында мемлекеттік органның ішінде бағалау нәтижелері бойынша тағайындалумен ауысқандар саны көрсетіледі.
119. Есеп нысанының 178-бағанасында басқалары көрсетіледі.
120. Есеп нысанының 179-бағанасында басқа мемлекеттік органдарға тағайындалуға байланысты ауысқандар (180, 181, 185-197 бағаналар жиынтығы) санының барлығы көрсетіледі.
121. Есеп нысанының 180-бағанасында конкурс бойынша басқа мемлекеттік органдарға тағайындалып ауысқандар саны көрсетіледі.
122. Есеп нысанының 181-бағанасында ауыстыру тәртібі бойынша басқа мемлекеттік органдарға тағайындалып ауысқандар (182-184 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.

105. В столбце 163 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа в связи с избранием или назначением в депутаты.
106. В столбце 164 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа на административную государственную должность корпуса "А".
107. В столбце 165 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа политических служащих на административную государственную должность корпуса "Б".
108. В столбце 166 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа служащих корпуса "А" на административную государственную должность корпуса "Б".
109. В столбце 167 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа в прядке ротации.
110. В столбце 168 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа местными представительными органами или избранием в соответствии с законами Республики Казахстан.
111. В столбце 169 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением в правоохранительные органы.
112. В столбце 170 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением в специальные органы.
113. В столбце 171 Формы отчета указывается количество сменившихся с поступлением на воинскую службу.
114. В столбце 172 Формы отчета указывается количество сменившихся с поступлением в судебные органы.
115. В столбце 173 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа при преобразовании занимаемых государственных должностей в другие должности.
116. В столбце 174 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа по результатам аттестации (суммирует данные столбцов 175-176).
117. В столбцах с 175 по 176 указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа: в столбце 175 - с повышением в должности, в столбце 176 - с понижением в должности.
118. В столбце 177 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением внутри государственного органа по результатам оценки.
119. В столбце 178 Формы отчета указывается иное.
120. В столбце 179 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы (суммирует данные столбцов 180, 181, 185-197).
121. В столбце 180 Формы отчета указывается количество сменившихся с назначением в другие государственные органы по конкурсу.
122. В столбце 181 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы в порядке перевода (суммирует данные столбцов 182-184).

123. Есеп нысанының 182-184 бағаналарындада басқа мемлекеттік органдарға тағайындалып: 182-төмен тұрған лауазымға, 183-бағанада мәні тең лауазымға, 184-бағанада жоғары тұрған лауазымға аусқандар саны көрсетіледі.
124. Есеп нысанының 185-бағанасында басқа мемлекеттік органдарға саяси мемлекеттік лауазымға тағайындалып ауысқандар саны көрсетілген.
125. Есеп нысанының 186-бағанасында депутаттыққа таңдалған немесе тағайындалып ауысқандар саны көрсетілген.
126. Есеп нысанының 187-бағанасында "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына тағайындалып саяси қызметшілердің басқа мемлекеттік органдарға ауысқандар саны көрсетілген.
127. Есеп нысанының 188-бағанасында "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына тағайындалып саяси қызметшілердің басқа мемлекеттік органдарға ауысқандар саны көрсетілген.
128. Есеп нысанының 189-бағанасында мемлекеттік органдарға "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымынан "Б" корпусы әкімшілік лауазымына ауысқандар саны көрсетіледі.
129. Есеп нысанының 190-бағанасында мемлекеттік органдарға ротация бойынша тағайындалып ауысқандар саны көрсетіледі.
130. Есеп нысанының 191-бағанасында мемлекеттік органдарға басқа жергілікті арнайы органдарға тағайындауға байланысты немесе Қазақстан Республикасы заңына сәйкес іріктеуге байланысты ауысқандар саны көрсетіледі.
131. Есеп нысанының 192-бағанасында құқық қорғау органдарына тағайындалуына байланысты ауысқандар саны көрсетіледі.
132. Есеп нысанының 193-бағанасында арнайы органдарға тағайындалуына байланысты ауысқандар саны көрсетіледі.
133. Есеп нысанының 194-бағанасында әскери қызметке түсуге тағайындалуына байланысты ауысқандар саны көрсетіледі.
134. Есеп нысанының 195-бағанасында сот органдарына тағайындалуына байланысты ауысқандар саны көрсетіледі.
135. Есеп нысанының 196-бағанасында басқа мемлекеттік органдарға мемлекеттік орган қайта құрылған жағдайда немесе жойылған жағдайда (қысқарылу) тағайындалып ауысқандар саны көрсетілген.
136. Есеп нысанының 197-бағанасында басқасы көрсетіледі.
137. Есеп нысанының 198-бағанасында қызметінен теріс себептермен босатылуына байланысты ауысқандар (199-202-бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
138. Есеп нысанының 199-202 бағаналарда теріс себептермен босатылып ауысқандар: 199-бағанада сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылығына байланысты, 200-бағанада мемлекеттік қызметтің беделіне кір келтіретін теріс қылық жасауына байланысты, 201-бағанада жұмыстан босату түріндегі тәртіптік жаза қолданумен, 202-бағанада басқа теріс себептер бойынша сандары көрсетілген.

123. В столбцах с 182 по 184 указывается количество сменившихся с назначением в другие государственные органы: в столбце 182 - на нижестоящую должность, в столбце 183 - на равнозначную должность, в столбце 184 - на вышестоящую должность.
124. В столбце 185 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы на политическую государственную должность.
125. В столбце 186 Формы отчета указывается количество всего сменившихся в связи с избранием или назначением в депутаты.
126. В столбце 187 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы на административную государственную должность корпуса "А".
127. В столбце 188 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы политических служащих на административную государственную должность корпуса "Б".
128. В столбце 189 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы служащих корпуса "А" на административную должность корпуса "Б".
129. В столбце 190 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы в порядке ротации.
130. В столбце 191 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы местными представительными органами или избранием в соответствии с законами Республики Казахстан.
131. В столбце 192 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в правоохранительные органы.
132. В столбце 193 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в специальные органы.
133. В столбце 194 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с поступлением на воинскую службу.
134. В столбце 195 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в судебные органы.
135. В столбце 196 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с назначением в другие государственные органы при реорганизации или ликвидации (упразднения) государственного органа.
136. В столбце 197 Формы отчета указывается иное.
137. В столбце 198 Формы отчета указывается количество всего сменившихся с увольнением с должности по отрицательным мотивам (суммирует данные столбцов 199-202).
138. В столбцах с 199 по 202 указывается количество сменившихся по отрицательным мотивам: в столбце 199 - с совершением коррупционного правонарушения, в столбце 200 - с совершением этического проступка, дискредитирующего государственную службу, в столбце 201 - с наложением дисциплинарного взыскания в виде увольнения, в столбце 202 - с другими отрицательными причинами.

139. Есеп нысанының 203-бағанасында таза алмасушылық бойынша ауысқандар (мемлекеттік қызмет жүйесінен өз еркімен кеткендер) (204-207 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
140. Есеп нысанының 204-207 бағаналарында таза алмасушылық бойынша: 204-жеке секторға кетуіне байланысты, 205-бағанада квазимемлекеттік сектор ұйымына кетуіне байланысты, 206-бағанасында отставкаға беруіне байланысты, 207-бағанада өзге себептермен (өз еркімен) ауысқандар саны көрсетіледі.
141. Есеп нысанының 208-бағанасында атестаттау бойынша теріс нәтиже алу себебімен босатылғандардың саны көрсетілген.
142. Есеп нысанының 209-бағанасында бағалау нәтижесі бойынша босатылғандар саны көрсетілген.
143. Есеп нысанының 210-бағанасында сынақ мерзімін өтпегендер ретінде жұмыстан босатылғандар (211-212 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
144. Есеп нысанының 211-212 бағаналарында сынақ мерзімін өтпегендер ретінде жұмыстан босатылғандар: 211-бағанда алғаш қабылданғандар, 212-бағанада қайта қабылданғандар саны көрсетіледі.
145. Есеп нысанының 213-бағанасында басқа себептермен босатылғандар (214-226 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
146. Есеп нысанының 214-226 бағаналарында барлық босатылғандар саны көрсетілген: 214-бағанада зейнетке шығуға байланысты, 215-бағанада мемлкеттік органның қайта құрылуына байланысты, 216-бағанада мемлекеттік органның қысқартылуына (жойылуына) байланысты, 217-бағанада штаттың қысқартылуына байланысты, 218-бағанада ауруына байланысты, 219-бағанада қайтыс болуына байланысты, 220-бағанада негізгі қызметкердің жұмысқа шығуына байланысты, 221-бағанада еңбек шартыныңі аяқталуына байланысты, 222-бағанада уәкілетті мерзімнің аяқталуына байланысты, 223-бағанада атқарып отырған қызметінің басқа қызметке өзгеруге байланысты, 224-бағанада Қазақстана Республикасы азаматтығын жоғалту, 225-бағанада жоғары басшылықтың шешімі бойынша, 226-бағанада басқа көрсетілген.
147. Есеп нысанының 227-бағанасында мемлекеттік қызметке түсуінің бірінші жылында жұмыстан босатылғандар саны көрсетілген.
148. Есеп нысанының 228-бағанасында арнайы тексеру нәтижесі бойынша жұмыстан босатылу саны көрсетілген.
149. Есеп нысанының 229-бағанасында бос лауазымдарға тағайындалғандар (230, 246 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
150. Есеп нысанының 230-бағанасында саяси лауазымға тағайындалғандар (231-232 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
151. Есеп нысанының 231-232 бағаналарында саяси лауазымға тағайындалған ер адамдар, әйелдер көрсетілген.
152. Есеп нысанының 233-бағанасында саяси лауазымға тағайындалғандар, оның ішінде бұрын жұмыс жасағандардың (234-245 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.

139. В столбце 203 Формы отчета указывается количество всего сменившихся по чистой сменяемости (уход с системы государственной службы по собственному желанию) (суммирует данные столбцов 204-207).
140. В столбцах с 204 по 207 указывается количество сменившихся по чистой сменяемости: в столбце 204 - с уходом в частный сектор, в столбце 205 - с уходом в организации квазигосударственного сектора, в столбце 206 - с подачей в отставку, в столбце 207 - с иными причинами (по собственному желанию).
141. В столбце 208 Формы отчета указывается количество уволенных по отрицательным результатам аттестации.
142. В столбце 209 Формы отчета указывается количество уволенных по результатам оценки.
143. В столбце 210 Формы отчета указывается количество уволенных по итогам не прохождения испытательного срока (суммирует данные столбцов 211-212).
144. В столбцах с 211 по 212 указывается количество уволенных по итогам непрохождения испытательного срока: в столбце 211 - впервые принятых, в столбце 212 - вновь принятых.
145. В столбце 213 Формы отчета указывается количество всего уволенных по другим причинам (суммирует данные столбцов 214-226).
146. В столбцах с 214 по 226 указывается количество всего уволенных: в столбце 214 - с уходом на пенсию, в столбце 215 - с реорганизацией государственного органа, в столбце 216 - с упразднением (ликвидацией) государственного органа, в столбце 217 - с сокращением штата, в столбце 218 - с болезнью, в столбце 219 - со смертью, в столбце 220 - с выходом на работу основного служащего, в столбце 221 - с истечением срока трудового договора, в столбце 222 - с истечением срока полномочий, в столбце 223 - с преобразованием занимаемых государственных должностей в другие, в столбце 224 - утрата гражданства Республики Казахстан, в столбце 225 - по решению вышестоящего руководства, в столбце 226 – иное.
147. В столбце 227 Формы отчета указывается количество уволенных в первый год поступления на государственную службу.
148. В столбце 228 Формы отчета указывается количество уволенных по результатам специальной проверки.
149. В столбце 229 Формы отчета указывается количество всего назначенных на вакантные должности (суммирует данные столбцов 230, 246).
150. В столбце 230 Формы отчета указывается количество занявших политические должности (суммирует данные столбцов 231-232).
151. В столбцах с 231 по 232 указывается количество занявших политические должности мужчины, женщины.
152. В столбце 233 Формы отчета указывается количество служащих, занявших политические должности, ранее работавших (суммирует данные столбцов 234-245).

153. Есеп нысанының 234-245 бағаналарында саяси лауазымға тағайындалғандар, оның ішінде бұрын жұмыс жасағандар: 234-бағанада саяси мемлекеттік лауазымында, 235-бағанада "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымында, 236-бағанада "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымында, 237-бағанада квазимемлекеттік секторда, 238-бағанада бюджетті ұйымдар, 239-бағанада жеке секторда, 240-бағанада құқық қорғау, 241-бағанада арнайы органдар, 242-бағанада әскери қызметте, 243-бағанада сот органдар, 244-бағанада жұмыссыз, 245-басқалар саны көрсетіледі.
154. Есеп нысанының 246-бағанасында мемлекеттік әкімшілік лауазымға тағайындалғандар (249, 271, 286, 293, 300, 304 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
155. Есеп нысанының 247-248 бағаналарда ер адамдар, әйелдер саны көрсетілген.
156. Есеп нысанының 249-бағанасында конкурс қорытындысы бойынша қабылданғандар (250, 251, 254 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
157. Есеп нысанының 250-бағанасында осы мемлекеттік органның мемлекеттік қызметшілері арасындағы ішкі конкурстың қорытындысы бойынша қабылданғандар саны көрсетілген.
158. Есеп нысанының 251-бағанасында барлық мемлекеттік органдардың мемелкеттік қызметшілер арасындағы ішкі конкурс қорытындысы бойынша қабылданғандар(252-253 бағаналар жиынтығы)саны көрсетілген.
159. Есеп нысанының 252-253 бағаналарында барлық мемлекеттік органдардың мемелкеттік қызметшілер арасындағы ішкі конкурс қорытындысы бойынша қабылданғандар: 252-бағанада – осы мемлекеттік органда, 253-бағанада – басқа мемлекеттік органдағы саны көрсетілген.
160. Есеп нысанының 254-бағанасында жалпы конкурс қорытындысы бойынша қабылданғандар (255-266 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
161. Есеп нысанының 255-266 бағаналарда жалпы конкурс қорытындысы бойынша қабылданғандар: 255-бағанада құқық қорғау органдарында, 256-бағанада арнайы органда, 257-бағанада әскери қызметте, 258-бағанада сотта, 259-бағанада квазимемлекеттік секторда жұмыс істеген, 260-бағанада жеке секторда жұмыс істеген, 261-бағанада бюджеттік ұйымдарда жұмыс істеген, 262-бағанада осы мемлекеттік органда, 263-бағанада басқа мемлекеттік органда, 264-бағанада жұмыссыздар, 265-бағанада мемлекеттік қызмет өтілі жоқ ағымдағы жылдың жоғары оқу орындарының түлектері, 266-бағанада басқа саны көрсетілген.
162. Есеп нысанының 267-бағанасында төмендегі лауазымға тағайындалғандардың (жалпы конкурс) саны көрсетілген
163. Есеп нысанының 268-бағанасында алғаш қабылданғандардың (жалпы конкурс) саны көрсетілген.

153. В столбцах с 234 по 245 указывается количество занявших политические должности, ранее работавших: в столбце 234 - на политических государственных должностях, в столбце 235 - на административной государственной должности корпуса "А", в столбце 236 - на административной государственной должности корпуса "Б", в столбце 237 - в квазигосударственном секторе, в столбце 238 - в бюджетных организациях, в столбце 239 - в частном секторе, в столбце 240 - в правоохранительных органах, в столбце 241 - в специальных органах, в столбце 242 - на воинской службе, в столбце 243 - в судебных органах, в столбце 244 - безработные, в столбце 245 - иные.
154. В столбце 246 Формы отчета указывается количество занявших административные государственные должности (суммирует данные столбцов 249, 271, 286, 293, 300, 304).
155. В столбцах с 247 по 248 указывается количество мужчин, женщин.
156. В столбце 249 Формы отчета указывается количество принятых по результатам конкурсов (суммирует данные столбцов 250, 251, 254).
157. В столбце 250 Формы отчета указывается количество принятых по итогам внутренних конкурсов среди служащих данного государственного органа.
158. В столбце 251 Формы отчета указывается количество принятых по итогам внутренних конкурсов среди служащих всех государственных органов (суммирует данные столбцов 252-253).
159. В столбцах с 252 по 253 указывается количество принятых по итогам внутренних конкурсов среди служащих всех государственных органов: в столбце 252 - в данном государственном органе, в столбце 253 - в других государственных органах.
160. В столбце 254 Формы отчета указывается количество принятых по итогам общих конкурсов (суммирует данные столбцов 255-266).
161. В столбцах с 255 по 266 указывается количество принятых по итогам общих конкурсов: в столбце 255 - в правоохранительных органах, в столбце 256 - в специальных органах, в столбце 257 - на воинской службе, в столбце 258 - в судебных органах, в столбце 259 - в квазигосударственном секторе, в столбце 260 - в частном секторе, в столбце 261 - в бюджетных организациях, в столбце 262 - в данном государственном органе, в столбце 263 - в другом государственном органе, в столбце 264 – безработные, в столбце 265 - выпускники высших учебных заведений текущего года, не имеющие стажа государственной службы, в столбце 266 - другие.
162. В столбце 267 Формы отчета указывается количество назначенных на низовую должность (общий конкурс).
163. В столбце 268 Формы отчета указывается количество впервые принятых (общий конкурс).

164. Есеп нысанының 269-бағанасында қайта қабылданғандардың (жалпы конкурс) саны көрсетілген.
165. Есеп нысанының 270-бағанасында ағымдағы жылы ротациялауға жататын мемлекеттік қызметшілер саны көрсетілген.
166. Есеп нысанының 271-бағанасында рет бойынша ротациялауға жататын мемлекеттік қызметшілердің тағайындалғандар саны (272, 277 бағаналар жиыйнтығы) көрсетілген.
167. Есеп нысанының 272-бағанасында жоспарлы ротацияға жататын тағайындалған қызметшілер саны (273-276 бағаналар жийынтығы) көрсетілген.
168. Есеп нысанының 273-276 бағаналарында жоспарлы ротацияға жататын тағайындалған қызметшілер: 273-бағанада деңгейаралық ("орталық-аймақ", "аймақ-орталық"), 274-бағанада аймақаралық ("аймақ-аймақ"), 275-бағанада сектораралық ("орталық-орталық"), 276-бағанада аймақ ішілік ("облыс-аймақ", "аймақ-облыс", "облыс-облыс", "аймақ-аймақ") саны көрсетілген.
169. Есеп нысанының 277 бағанасында жоспарлы емес ротацияға жататын тағайындалған қызметшілер (278-281 бағаналар жийынтығы) көрсетілген.
170. Есеп нысанының 278-281 бағаналарында жоспарлы емес ротацияға жататын тағайындалған қызметшілер: 278-бағанада деңгейаралық ("орталық-аймақ", "аймақ-орталық"), 279-бағанада аймақаралық ("аймақ-аймақ"), 280-бағанада сектораралық ("орталық-орталық"), 281-бағанада аймақ ішілік ("обылыс-аймақ", "аймақ-обылыс", "обылыс-обылыс", "аймақ-аймақ") саны көрсетілген.
171. Есеп нысанының 282-бағанасында заң бойынша лауазымына келу ұзартылған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі.
172. Есеп нысанының 283-бағанасында қызметтік тұрғын үй берілген ротацияланған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетілген.
173. Есеп нысанының 284-бағанасында тұрып жатқан жерде өз тұрғын үйі бар, ротацияланған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетілген.
174. Есеп нысанының 285-бағанасында ротациясы басқа тұрғылыққа көшуіне байланысты емес қызметшінің саны көрстеіледі.
175. Есеп нысанының 286-бағанасында ауыстыру тәртібімен тағайындалғандар (287-289 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
176. Есеп нысанының 287-289 бағаналарында ауыстыру тәртібімен : 287-бағанада шетелдік мекемелерден, 288-бағанада басқа мемлекеттік органдардан тағайындалғандар саны көрсетілген.
177. Есеп нысанының 289-бағанасында мемлекеттік орган ішінде тағайындалғандар (290-292 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
178. Есеп нысанының 290-292 бағаналарында мемлекеттік орган ішінде: 290-бағанада жоғары тұрған лауазымдарға, 291-бағанада төмен тұрған лауазымдарға, 292-бағанада тең лауазымдарға тағайындалғандар саны көрсетілген.

164. В столбце 269 Формы отчета указывается количество вновь принятых (общий конкурс).
165. В столбце 270 Формы отчета указывается количество служащих, подлежащих ротации в текущем году.
166. В столбце 271 Формы отчета указывается количество служащих, назначенных в порядке ротации из числа подлежащих (суммирует данные столбцов 272, 277).
167. В столбце 272 Формы отчета указывается количество назначенных служащих, подлежавших плановой ротации (суммирует данные столбцов 273-276).
168. В столбцах с 273 по 276 указывается количество назначенных служащих, подлежавших плановой ротации: в столбце 273 - межуровневая ("центр-регион", "регион-центр"), в столбце 274 - межрегиональная ("регион-регион"), в столбце 275 - межсекторальная ("центр-центр"), в столбце 276 – внутрирегиональная ("область - район", "район - область", "область - область", "район - район").
169. В столбце 277 Формы отчета указывается количество назначенных служащих, подлежавших внеплановой ротации (суммирует данные столбцов 278-281).
170. В столбцах с 278 по 281 указывается количество назначенных служащих, подлежавших внеплановой ротации: в столбце 278 - межуровневая ("центр-регион", "регион-центр"), в столбце 279 - межрегиональная ("регион-регион"), в столбце 280 - межсекторальная ("центр-центр"), в столбце 281 –внутрирегиональная ("область - район", "район - область", "область - область", "район - район").
171. В столбце 282 Формы отчета указывается количество служащих, срок пребывания которых на должности продлен в соответствии с законодательством.
172. В столбце 283 Формы отчета указывается количество ротированных служащих, которым предоставлено служебное жилье.
173. В столбце 284 Формы отчета указывается количество ротированных служащих, имеющих собственное жилье по месту ротации.
174. В столбце 285 Формы отчета указывается количество служащих, ротация которых не связана с переездом в другую местность.
175. В столбце 286 Формы отчета указывается количество назначенных в порядке перевода (суммирует данные столбцов 287-289).
176. В столбцах с 287 по 289 указывается количество назначенных в порядке перевода: в столбце 287 - из загранучреждений, в столбце 288 - из других государственных органов.
177. В столбце 289 Формы отчета указывается количество назначенных внутри государственного органа (суммирует данные столбцов 290-292).
178. В столбцах с 290 по 292 указывается количество назначенных внутри государственного органа: в столбце 290 - на вышестоящие, в столбце 291 - на нижестоящие, в столбце 292 - на равнозначные должности.

179. Есеп нысанының 293-бағанасында "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі түралы" Заңның 15-бабына сәйкес конкурстық іріктеуден тыс әкімшілік лауазымдарға тағайындалғандар (294-299 бағаналардын жиынтығы) саны көрсетілген.
180. Есеп нысанының 294-299 бағаналарында: 294-бағанада судьялар, 295-бағанада Парламент депутаттары, 296-бағанада тұрақты негізде жұмыс істейтін мәслихат депутаттары, 297-бағанада мемлекеттік саяси қызметшілер, 298-бағанада халықаралық қызметшілер, 299-бағанада "А" корпусы әкімшілік лауазымынан "Б" корпусы мемлекеттік лауазымын алғандар саны көрсетілген.
181. Есеп нысанының 300-бағанасында "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңның 29-бабының 4-тармағына сәйкес конкурстық іріктеуден тыс әкімшілік лауазымдарға тағайындалғандар (301-303 бағаналарының жиынтығы) саны көрсетілген.
182. Есеп нысанының 301-303 бағаналарында конкурстық іріктеуден тыс әкімшілік лауазымдарға тағайындалғандар: 301-бағанада көмекшілер, 302-бағанада кеңесшілер, 303-бағанада баспасөз хатшылары саны көрсетілген.
183. Есеп нысанының 304-бағанасында басқа себептермен тағайындалғандар (305-311 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
184. Есеп нысанының 305-311 бағаналарында: 305-бағанада сайлау нәтижесі бойынша, 306-бағанада мәслихаттың шешімі бойынша, 307-бағанада "А" корпусы қадрлық резервтен қабылғандар, 308-бағанада аттестаттау нәтижесі бойынша, 309-бағанада "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі түралы" Заңның 39-бабына сәйкес іссапарға барғандер, 310-бағанада мемлекеттік органды құру, жойылу және штаттық құрылымының өзгеруіне байланысты тағайындалғандар, 311-бағанада басқа саны көрсетілген.
185. Есеп нысанының 312-бағанасында осы жылы сынақ мерзімі тағайындалған қызметшілер (313-314 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
186. Есеп нысанының 313-314 бағанадарында ағымдағы жылда сынақ мерзімі белгіленген қызметшілер: 313-бағанада алғаш рет қабылданғандар, 314-бағанада қайта қабылданғандардың саны көрсетілген.
187. Есеп нысанының 315-бағанасында есеп тапсыру кезінде сынақ мерзімін өтіп жатқан барлық мемлекеттік қызметшілер (ағымдағы жылы сынақ мерзімі белгіленген тұлғалар саны) (316, 319 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
188. Есеп нысанының 316-бағанасында есеп тапсыру кезінде сынақ мерзімін өтіп жатқан алғаш рет қабылдаған мемлекеттік қызметшілер (317-318 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.

179. В столбце 293 Формы отчета указывается количество занявшие административные должности вне конкурсного отбора в соответствии со статьей 15 Закона "О государственной службе Республики Казахстан" (суммирует данные столбцов 294-299).
180. В столбцах с 294 по 299 указывается количество занявших административные должности вне конкурсного отбора: в столбце 294 - судьи, в столбце 295 - депутаты Парламента, в столбце 296 - депутаты маслихатов, работающие на постоянной основе, в столбце 297 - политические государственные служащие, в столбце 298 - международные служащие, в столбце 299 - с административной должности корпуса "А" на административную должность корпуса "Б".
181. В столбце 300 Формы отчета указывается количество назначенных на административные должности вне конкурсного отбора в соответствии с пунктом 4 статьи 29 Закона "О государственной службе Республики Казахстан" (суммирует данные столбцов 301-303).
182. В столбцах с 301 по 303 указывается количество назначенных на административные должности вне конкурсного отбора: в столбце 301 -помощники, в столбце 302 - советники, в столбце 303 - пресс-секретари.
183. В столбце 304 Формы отчета указывается количество назначенных по другим причинам (суммирует данные столбцов 305-311).
184. В столбцах с 305 по 311 указывается количество назначенных по другим причинам: в столбце 305 - по итогам выборов, в столбце 306 - по решению маслихата, в столбце 307 - принятые из кадрового резерва корпуса "А", в столбце 308 - по результатам аттестации, в столбце 309 - прикомандированные в соответствии со статьей 39 Закона "О государственной службе Республики Казахстан", в столбце 310 - назначенные при реорганизации, ликвидации и в связи с изменением штатной структуры государственного органа, в столбце 311 - иное.
185. В столбце 312 Формы отчета указывается количество служащих, которым назначался испытательный срок в текущем году (суммирует данные столбцов 313-314).
186. В столбцах с 313 по 314 указывается количество служащих, которым назначался испытательный срок в текущем году: в столбце 313 - впервые принятые, в столбце 314 - вновь принятые.
187. В столбце 315 Формы отчета указывается количество служащих, проходящих испытательный срок на момент предоставления отчета (из числа лиц, которым испытательный срок назначался в текущем году) (суммирует данные столбцов 316, 319).
188. В столбце 316 Формы отчета указывается количество впервые принятых служащих, проходящих испытательный срок на момент предоставления отчета (суммирует данные столбцов 317-318).

189. Есеп нысанының 317-318 бағаналарында есеп тапсыру кезінде сынақ мерзімін өтіп жатқан алғаш рет қабылданған: 317-бағанада 3 айға дейін, 318-бағанада 6 айға дейін мемлекеттік қызметшілер саны көрсетілген.
190. Есеп нысанының 319 бағанасында есеп тапсыру кезінде сынақ мерзімін өтіп жатқан қайта қабылданған мемлекеттік қызметшілер саны көрсетіледі (320-321 бағаналар жиынтығы).
191. Есеп нысанының 320-321 бағаналарында есеп тапсыру кезінде сынақ мерзімін өтіп жатқан қайта қабылданған: 320-бағанада 3 айға дейін, 321-бағанада 6 айға дейін мемлекеттік қызметшілер саны көрсетілген.
192. Есеп нысанының 322-бағанасында сынақ мерзімін сәтті өткен барлық мемлекеттік қызметшілердің саны (ағымдағы жылы сынақ мерзімі белгіленген тұлғалар саны) (323, 326 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
193. Есеп нысанының 323-бағанасында сынақ мерзімін сәтті өткен алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі (324-325 бағаналар жиынтығы).
194. Есеп нысанының 324-325 бағаналарында сынақ мерзімін сәтті өткен алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшілер: 324-бағанада 3 айға дейін, 325-бағанада 6 айға дейін саны көрсетілген.
195. Есеп нысанының 326-бағанасында сынақ мерзімін сәтті өткен қайта қабылданған мемлекеттік қызметшілердің саны көрсетіледі (327-328 бағаналар жиынтығы).
196. Есеп нысанының 327-328 бағаналарында сынақ мерзімін сәтті өткен қайта қабылданған мемлекеттік қызметшілер: 327-бағанада 3 айға дейін, 328-бағанада 6 айға дейін саны көрсетіледі.
197. Есеп нысанының 329-бағанасында ағымдағы жылы тәлімгерлік белгіленген мемлекеттік қызметшілер саны (ағымдағы жылы сынақ мерзімі белгіленген тұлғалар саны) көрсетіледі.
198. Есеп нысанының 330-бағанасында ағымдағы жылы қайта даярлауға жататындар саны (334, 338 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
199. Есеп нысанының 331-бағанасында ағымдағы жылы қайта даярлауды өткендер саны (335, 339 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
200. Есеп нысанының 332-бағанасында ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлаудан өткендер (336, 340 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
201. Есеп нысанының 333-бағанасында ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы филиалдарында қайта даярлауды өткендер (337, 341 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.

189. В столбцах с 317 по 318 указывается количество впервые принятых служащих, проходящих испытательный срок на момент предоставления отчета: в столбце 317 – с испытательным сроком до 3-х месяцев, в столбце 318 – с испытательным сроком до 6-ти месяцев.
190. В столбце 319 Формы отчета указывается количество вновь принятых служащих, проходящих испытательный срок на момент предоставления отчета (суммирует данные столбцов 320-321).
191. В столбцах с 320 по 321 указывается количество вновь принятых служащих, проходящих испытательный срок на момент предоставления отчета: в столбце 320 - с испытательным сроком до 3-х месяцев, в столбце 321 - с испытательным сроком до 6-ти месяцев.
192. В столбце 322 Формы отчета указывается количество служащих, успешно прошедших испытательный срок (из числа лиц, которым испытательный срок назначался в текущем году) (суммирует данные столбцов 323, 326).
193. В столбце 323 Формы отчета указывается количество впервые принятых служащих, успешно прошедших испытательный срок (суммирует данные столбцов 324-325).
194. В столбцах с 324 по 325 указывается количество впервые принятых служащих, успешно прошедших испытательный срок: в столбце 324 – с испытательным сроком до 3-х месяцев, в столбце 325 – с испытательным сроком до 6-ти месяцев.
195. В столбце 326 Формы отчета указывается количество вновь принятых служащих, успешно прошедших испытательный срок (суммирует данные столбцов 327-328).
196. В столбцах с 327 по 328 указывается количество вновь принятых служащих, успешно прошедших испытательный срок: в столбце 327 - с испытательным сроком до 3-х месяцев, в столбце 328 - с испытательным сроком до 6-ти месяцев.
197. В столбце 329 Формы отчета указывается количество служащих, за которыми закреплены (закреплялись) наставники в текущем году (из числа лиц, которым испытательный срок назначался в текущем году). 198. В столбце 330 Формы отчета указывается количество служащих, подлежащих переподготовке в текущем году (суммирует данные столбцов 334, 338).
199. В столбце 331 Формы отчета указывается количество прошедших переподготовку, из числа подлежащих (суммирует данные столбцов 335, 339).
200. В столбце 332 Формы отчета указывается количество прошедших переподготовку в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, из числа подлежащих (суммирует данные столбов 336, 340).
201. В столбце 333 Формы отчета указывается количество прошедших переподготовку в филиалах Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, из числа подлежащих (суммирует данные столбцов 337, 341).

202. Есеп нысанының 334-бағанасында алғаш рет қабылданған қайта даярлауға жататындарсаны көрсетіледі.
203. Есеп нысанының 335-бағанасында алғаш рет қабылданған қайта даярлауға жататындар саны көрсетіледі (336-337 бағаналар жиынтығы).
204. Есеп нысанының 336-337 бағаналарында алғаш рет қабылданған қайта даярлауға: 336-бағанада Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында, 337-бағанада Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының филиалдарына жататындар саны көрсетіледі.
205. Есеп нысанының 338-бағанасында "Б"корпусына алғаш басшылық лауазымына тағайындалып қайта даярлауға жататындар саны көрсетіледі.
206. Есеп нысанының 339-бағанасында "Б"корпусына алғаш басшылық лауазымына тағайындалып қайта даярлауға жататындар саны көрсетіледі (340-341 бағаналар жиынтығы).
207. Есеп нысанының 340-341 бағаналарында "Б" корпусына алғаш басшылық лауазымына тағайындалып қайта даярлауға: 340-бағанада Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында, 341-бағанада Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының филиалдарына жататындар саны көрсетіледі.
208. Есеп нысанының 342-бағанасында ағымдағы жылы біліктілікті арттыруға жататындардың барлығы көрсетіледі.
209. Есеп нысанының 343-бағанасында біліктілікті арттыруды өткен қызметшілер саны (344-348 бағандардың жиынтығы) көрсетіледі.
210. Есеп нысанының 344-348 бағаналарында біліктілікті арттыруды: 344-бағанада Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында, 345-бағанада Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының филиалдарына, 346-бағанада ведомстволықбағынысты білім ұйымдарына, 347-бағанада басқа білім ұйымдарына, 348-бағанада шетелдік білім ұйымдарында өткен қызметшілер саны көрсетіледі.
211. Есеп нысанының 349-бағанасында ағымдағы жылы тағылымдамаға жататындардың барлығы көрсетіледі.
212. Есеп нысанының 350-бағанасында ағымдағы жылы тағылымдамаға өткендер саны көрсетіледі.
213. Есеп нысанының 351-бағанасында ұлттық құрам бойынша мемлекеттік қызметшілер саны (352-408 бағаналар жиынтығы) көрсетіледі.
214. Есеп нысанының 352-40 бағаналарында берілген ұлттары бар: қазақтар, орыстар, украиндер, татарлар, немістер, өзбектер, ұйғырлар, корейлер, белорустар, поляктар, әзербайжандар, башқұрттар, моловандар, абазиндер, шешендер, осетиндер, чуваштар, тәжіктер, карашайлар, ингуштар, мордвалар, марилар, лезгиндер, армяндар, түрікмендер, қырғыздар, удмурттар, литвалықтар, гректер, балқарлар, болғарлар, қарақалпақтар, қалмықтар, күрттер грузиндер, ирандықтар, еврейлер, дунгандар, хемшилдер, буряттар, адыгейлер, румындар, итальяндықтар, түріктер, шорлықтар, ассирийликтер, кистиндіктер, қытайлар, бангладеш, даргиндер, венгерлер, аварлықтар, құмықтар, дағыстандықтар, кумандиндер, өзгелері (түсіндірме жазбада нақты ұлтын көрсету арқылы), өз ұлтын көрсетпеген тұлғалардың саны көрсетіледі.

202. В столбце 334 Формы отчета указывается количество подлежащих переподготовке из числа впервые поступивших.
203. В столбце 335 Формы отчета указывается количество прошедших переподготовку из числа впервые поступивших (суммирует данные столбцов 336-337).
204. В столбцах с 336 по 337 указывается количество прошедших переподготовку из числа впервые поступивших: в столбце 336 - в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, в столбце 337 - в филиалах Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
205. В столбце 338 Формы отчета указывается количество подлежащих переподготовке из числа впервые назначенных на руководящую должность корпуса "Б".
206. В столбце 339 Формы отчета указывается количество прошедших переподготовку из числа впервые назначенных на руководящую должность корпуса "Б" (суммирует данные столбцов 340-341).
207. В столбцах с 340 по 341 указывается количество прошедших переподготовку из числа впервые назначенных на руководящую должность корпуса "Б": в столбце 340 - в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, в столбце 341 - в филиалах Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
208. В столбце 342 Формы отчета указывается количество служащих, подлежащих повышению квалификации в текущем году.
209. В столбце 343 Формы отчета указывается количество служащих, прошедших повышение квалификации (суммирует данные столбцов 344-348).
210. В столбцах с 344 по 348 указывается количество служащих, прошедших повышение квалификации: в столбце 344 - в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, в столбце 345 - в филиалах Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, в столбце 346 - в подведомственных организациях образования, в столбце 347 - в других организациях образования, в столбце 348 - в зарубежных организациях образования.
211. В столбце 349 Формы отчета указывается количество служащих, подлежащих стажировке в текущем году.
212. В столбце 350 Формы отчета указывается количество служащих, прошедших стажировку.
213. В столбце 351 Формы отчета указывается количество служащих по национальному составу (суммирует данные столбцов 352-408).
214. В столбцах с 352 по 408 указывается количество служащих, имеющих указанные национальности: казахи, русские, украинцы, татары, немцы, узбеки, уйгуры, корейцы, белорусы, поляки, азербайджанцы, башкиры, молдаване, абазины, чеченцы, осетины, чуваши, таджики, карачайцы, ингуши, мордовцы, марийцы, лезгины, армяне, туркмены, киргизы, удмурты, литовцы, греки, балкары, болгары, каракалпаки, калмыки, курды, грузины, иранцы, евреи, дунгане, хемшили, буряты, адыгейцы, румыны, итальянцы, турки, шорцы, ассирийцы, кистинцы, китайцы, бангладеш, даргинцы, венгры, аварцы, кумыки, дагестанцы, кумандины, иные (с указанием конкретной нации в пояснительной записке), количество лиц, не указавших свою национальность.

215. Есеп нысанының 409-560 бағаналарында осы мемлекеттік органның мемлекеттік қызметшілері арасындағы ішкі конкурс бойынша деректер көрсетілген.
216. Есеп нысанының 409-бағанасында аяқталған конкурстық рәсімдер бойынша жарияланған бос лауазымдар саны көрсетілген.
217. Есеп нысанының 410-бағанасында қайта жарияланған бос лауазымдар саны көрсетілген.
218. Есеп нысанының 411-бағанасында конкурсқа қатысушылар (бұдан әрі – қатысушылар) (412-413 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
219. Есеп нысанының 412-413 бағаналарында қатысушылар: әйелдер, ер адамдар саны көрсетілген.
220. Есеп нысанының 414-бағанасында қатусышылырдың құрамы жасы бойынша көрсетіледі (415-419 бағаналар жиынтығы) көрсетілген.
221. Есеп нысанының 415-419 бағаналарында қатусышылыр саны жасы бойынша көрсетіледі: 415-бағанада 22 жасқа дейін (қоса алғанда), 416-бағанада 23 жастан 29 жасқа дейін (қоса алғанда), 417-бағанада 30 жастан 39 жасқа дейін (қоса алғанда), 418-бағанада 40 жастан 49 жасқа дейін (қоса алғанда), 419-бағанада 50 жастан және жоғары.
222. Есеп нысанының 420-бағанасында орташа жас көрсетіледі.
223. Есеп нысанының 421-бағанасында қатысушылар құрамы лауазымдағы дәрежесі бойынша (422-424 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
224. Есеп нысанының 422-бағанасында конкурсқа қатысқан кезде жоғары дәрежелі лауазымды атқарғандар (үміттенетін лауазымға қатынасты) саны көрсетіледі.
225. Есеп нысанының 423-бағанасында конкурсқа қатысқан кезде тең дәрежелі лауазымды атқаратындар (үміттенетін лауазымға қатынасты)саны көрсетіледі.
226. Есеп нысанының 424-бағанасында конкурсқа қатысқан кезде төменгі дәрежелі лауазымды атқаратындар (үміттенетін лауазымға қатынасты) саны көрсетілген.
227. Есеп нысанының 425-бағанасында қатысушылардың құрамы білімі бойынша (426-428 бағаналар жиынтығы) көрсетілген.
228. Есеп нысанының 426-бағанасында негізгі орта білім бар қатысушылар саны көрсетіледі.
229. Есеп нысанының 427-бағанада орта кәсіптік, орта техникалық білім, орта кәсіптік білімнен кейінгі білімі бар қатысушылар саны көрсетілген.
230. Есеп нысанының 428-бағанада жоғары білімі бар қатысушылар (432-445 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
231. Есеп нысанының 429-442 бағаналарында берілген жоғары білім мамандығына сәйкес келетіндер: білім беру, гуманитарлық ғылымдар, құқық, өнер, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, ауыл шаруашылық ғылымдар, қызмет көрсету, әскери іс және қауіпсіздік, денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина), ветеринария, басқаларының саны көрсетілген.

215. В столбцах с 409 по 560 указываются сведения по внутреннему конкурсу среди государственных служащих данного государственного органа.
216. В столбце 409 Формы отчета указывается количество объявленных вакансий по завершенным конкурсным процедурам.
217. В столбце 410 Формы отчета указывается количество повторно объявленных вакансий.
218. В столбце 411 Формы отчета указывается количество участников конкурсов (далее – участники) (суммирует данные столбцов 412-413).
219. В столбцах с 412 по 413 указывается количество участников в разрезе: женщины/мужчины.
220. В столбце 414 Формы отчета указывается состав участников по возрасту (суммирует данные столбцов 415-419).
221. В столбцах с 415 по 419 указывается количество участников по возрасту: в столбце 415 - до 22 лет (включительно), в столбце 416 - от 23 до 29 лет (включительно), в столбце 417 - с 30 до 39 лет (включительно), в столбце 418 - с 40 до 49 лет (включительно), в столбце 419 - от 50 лет и выше.
222. В столбце 420 Формы отчета указывается средний возраст.
223. В столбце 421 Формы отчета указывается состав участников по уровню занимаемых должностей (суммирует данные столбцов 422-424).
224. В столбце 422 Формы отчета указывается количество участников на момент участия в конкурсе, занимающих вышестоящую должность (по отношению к должности на которую претендуют).
225. В столбце 423 Формы отчета указывается количество участников на момент участия в конкурсе, занимающих равнозначную должность (по отношению к должности на которую претендуют).
226. В столбце 424 Формы отчета указывается количество участников на момент участия в конкурсе, занимающих нижестоящую должность (по отношению к должности на которую претендуют).
227. В столбце 425 Формы отчета указывается состав участников по образованию (суммирует данные столбцов 426-428).
228. В столбце 426 Формы отчета указывается количество участников с основным средним образованием.
229. В столбце 427 Формы отчета указывается количество участников со средним профессиональным, средним техническим образованием, послесредним образованием.
230. В столбце 428 Формы отчета указывается количество участников с высшим образованием (суммирует данные столбцов 429-442).
231. В столбцах с 429 по 442 указывается количество участников, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (образование; гуманитарные науки; право; искусство; социальные науки, экономика и бизнес; естественные науки; технические науки и технологии; сельскохозяйственные науки; услуги; военное дело и безопасность; здравоохранение и социальное обеспечение (медицина); ветеринария; прочее).

232. Есеп нысанының 443-бағанасында біреуден көп жоғары білімі барқатысушылар саны көрсетілген.
233. Есеп нысанының 444-бағанасында жоғары білімнен кейінгі білімі бар қатысушылар саны (445-446 бағаналар жиынтығы) көрсетілген.
234. Есеп нысанының 445-446 бағаналарда: 445-бағанада магистратура, 449-бағанада аспиратнура, 446-бағанада докторантура дәрежесі бар қатысушылар саны көрсетілген.
235. Есеп нысанының 447-бағанасында Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару Академиясын бітірген қатысушылар саны көрсетілген.
236. Есеп нысанының 448-бағанасында шетелдік білім бар қатысушылар саны көрсетілген.
237. Есеп нысанының 449-бағанасында оның ішінде "Болашақ" бағдарламасының түлектер-қатысушылар саны көрсетілген.
238. Есеп нысанының 450-бағанасында ғылыми дәрежесі бар қатысушылар (451-452 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
239. Есеп нысанының 451-452 бағаналарында ғылыми дәрежесі бар қатысушылар: 451-бағанада ғылым кандидаты, 452-бағанада ғылым докторы саны көрсетілген.
240. Есеп нысанының 453-бағанасында ғылыми дәрежесі бар қатысушылар (454-455 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
241. Есеп нысанының 454-455 бағаналарында ғылыми дәрежесі бар қатысушылар: 454-бағанада қауымдастырылған профессор (доцент), 455-бағанада профессор саны көрсетілген.
242. Есеп нысанының 456-бағанасында қатысушылардың құрамы мемлекеттік қызмет өтілі бойынша қатысушылар (457-470 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
243. Есеп нысанының 457-470 бағаналарда мемлекеттік қызмет өтілі: 1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 3 жылға дейін, 3 жылдан 5 жылға дейін 5 жылдан 7 жылға дейін, 7 жылдан 9 жылға дейін, 9 жылдан 11 жылға дейін, 11 жылдан 14 жылға дейін, 14 жылдан 17 жылға дейін, 17 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан 30 жылға дейін 30 жылдан 40 жылға дейін, 40 жылдан жоғары саны көрсетілген.
244. Есеп нысанының 471-бағанасында мемлекеттік қызметтің орташа өтілі көрсетілген.
245. Есеп нысанының 472-бағанасында бір орынға конкурс көрсетілген.
246. Есеп нысанының 473-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша тағайынданған тұлңалар саны көрсетілген (474-475 бағаналар жиынтығы).
247. Есеп нысанының 474-475 бағаналарында конкурс нәтижесі бойынша тағайындалған тұлғалар көрсетілген: әйелдер/ер адамдар.
248. Есеп нысанының 476-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша жасқа сай тағайындалғандардың(477-481 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
249. Есеп нысанының 477-481 бағаналарында конкурс нәтижесі бойынша жасқа сай тағайындалғандардың: 477-бағанада 22 жасқа дейін (қоса алғанда), 478-бағанада 23 жастан 29 жасқа дейін (қоса алғанда), 479-бағанада 30 жастан 39 жасқа дейін (қоса алғанда), 480-бағанада 40 жастан 49 жасқа дейін (қоса алғанда), 481-бағанада 50жастан және жоғары саны көрсетілген.

232. В столбце 443 Формы отчета указывается количество участников, имеющих более одного высшего образования.
233. В столбце 444 Формы отчета указывается количество участников, имеющих послевузовское образование (суммирует данные столбцов 445-446).
234. В столбцах с 445 по 446 указывается количество участников, имеющих степень: в столбце 445 - магистратура, в столбце 446 - докторантура.
235. В столбце 447 Формы отчета указывается количество участников, окончивших Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
236. В столбце 448 Формы отчета указывается количество участников, имеющих зарубежное образование.
237. В столбце 449 Формы отчета указывается количество участников – выпускников международной стипендии "Болашак".
238. В столбце 450 Формы отчета указывается количество участников, имеющих ученую степень (суммирует данные столбцов 451-452).
239. В столбцах с 451 по 452 указывается количество участников, имеющих ученую степень: в столбце 451 - кандидат наук, в столбце 452 - доктор наук.
240. В столбце 453 Формы отчета указывается количество участников, имеющих ученое звание (суммирует данные столбцов 454-455).
241. В столбцах с 454 по 455 указывается количество участников, имеющих степень: в столбце 454 - ассоциированный профессор (доцент), в столбце 455 - профессор.
242. В столбце 456 Формы отчета указывается состав участников по стажу государственной службы (суммирует данные строк 457-470).
243. В столбцах с 457 по 470 указывается количество служащих, имеющих стаж государственной службы до одного года, от 1 до 2 лет, от 2 до 3 лет, от 3 до 5 лет, от 5 до 7 лет, от 7 до 9 лет, от 9 до 11 лет, от 11 до 14 лет, от 14 до 17 лет, от 17 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 30 лет, от 30 до 40 лет, более 40 лет.
244. В столбце 471 Формы отчета указывается средний стаж государственной службы.
245. В столбце 472 Формы отчета указывается конкурс на одно место.
246. В столбце 473 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурсов (суммирует данные столбцов 474-475).
247. В столбцах с 474 по 475 указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурсов, в разрезе: женщины/мужчины.
248. В столбце 476 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по возрасту (суммирует данные столбцов 477-481).
249. В столбцах с 477 по 481 указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, по возрасту: в столбце 477 - до 22 лет (включительно), в столбце 478 - от 23 до 29 лет (включительно), в столбце 479 - с 30 лет до 39 лет (включительно), в столбце 480 - с 40 лет до 49 лет (включительно), в столбце 481 - от 50 лет и выше.

250. Есеп нысанының 482-бағанасында тұлғалардың конкурс нәтижесі бойынша тағайындалған орташа жас саны көрсетілген.
251. Есеп нысанының 483-бағанасында атқаратын лауазымдарының дәрежесі бойынша тұлғалардың конкурс нәтижесімен тағайындалған орташа жас саны көрсетілген (484-486 бағаналар жиынтығы).
252. Есеп нысанының 484-486 бағаналарын бұрындары жұмыс істеген тұлғалар: 484-бағанада жоғары лауазымдар, 485-бағанада тең дәрежелі лауазымдар, 486-бағанада төменгі лауазымдар саны көрсетілген.
253. Есеп нысанының 487-бағанасында білім бойынша тұлғалардың конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетілген (488-490 бағаналар жиынтығы).
254. Есеп нысанының 488-бағанасында негізгі орта білімі бойынша тағайындалған тұлғалар саны көрсетілген.
255. Есеп нысанының 489- бағанасында конкурс нәтижесі, орта кәсіби, орта техникалық, орта білімнен кейінгі біліммен тағайындалған тұлғалар саны.
256. Есеп нысанының 490-бағанасында конкур нәтижесі тағайындалуы бойынша жоғары білім саны көрсетілген (491-504 бағаналар жиынтығы).
257. Есеп нысанының 491-504 бағаналарында берілген жоғары білім мамандығына сәйкес жеңімпаздар құрамы көрсетілген: білім беру, гуманитарлық ғылымдар, құқық, өнер, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, ауыл шаруашылық ғылымдар, қызмет көрсету, әскери іс және қауіпсіздік, денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина), ветеринария, басқалары.
258. Есеп нысанының 505-бағанасында біреуден көп жоғары жеңімпаздар саны көрсетілген.
259. Есеп нысанының 506-бағанасында жоғары білімнен кейінгі білімі бар жеңімпаздар (507-508 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
260. Есеп нысанының 507-508 бағанасында жоғары білімнен кейінгі білімі бар жеңімпаздар: 507-бағанада магистратура, 508-бағанада докторантура.
261. Есеп нысанының 509-бағанасында Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару Академиясын бітірген жеңімпаздар саны көрсетілген.
262. Есеп нысанының 510-бағанасында шетелдік білімі бар жеңімпаздар саны көрсетілген.
263. Есеп нысанының 511-бағанасында оның ішінде "Болашақ" бағдарламасының жеңімпаздар түлектері саны көрсетілген.
264. Есеп нысанының 512-бағанасында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетілген (513-514 бағаналар жиынтығы).
265. Есеп нысанының 513-514 бағанасында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетілген: 513-бағанада ғылым кандидаты, 514-бағанада ғылым докторы.

250. В столбце 482 Формы отчета указывается средний возраст лиц, назначенных по результатам конкурса.
251. В столбце 483 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по уровню занимаемых должностей (суммирует данные столбцов 484-486).
252. В столбцах с 484 по 486 указывается количество лиц, ранее работавших: в столбце 484 - на вышестоящих должностях, в столбце 485 - на равнозначных должностях, в столбце 486 - на нижестоящих должностях.
253. В столбце 487 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по образованию (суммирует данные столбцов 488-490).
254. В столбце 488 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, с основным средним образованием.
255. В столбце 489 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, со средним профессиональным, средним техническим образованием, послесредним образованием.
256. В столбце 490 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, с высшим образованием (суммирует данные столбцов 491-504).
257. В столбцах с 491 по 504 указывается состав победителей, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (образование; гуманитарные науки; право; искусство; социальные науки, экономика и бизнес; естественные науки; технические науки и технологии; сельскохозяйственные науки; услуги; военное дело и безопасность; здравоохранение и социальное обеспечение (медицина); ветеринария; прочее).
258. В столбце 505 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих более одного высшего образования.
259. В столбце 506 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих послевузовское образование (суммирует данные столбцов 507-508).
260. В столбцах с 507 по 508 указывается количество победителей, имеющих послевузовское образование: в столбце 507 - магистратура, в столбце 508 - докторантура.
261. В столбце 509 Формы отчета указывается количество победителей, окончивших Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
262. В столбце 510 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих зарубежное образование.
263. В столбце 511 Формы отчета указывается количество победителей – выпускников международной стипендии "Болашак".
264. В столбце 512 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих ученую степень (суммирует данные столбцов 513-514).
265. В столбцах с 513 по 514 указывается количество победителей, имеющих ученую степень: в столбце 513 - кандидат наук, в столбце 514 - доктор наук.

266. Есеп нысанының 515-бағанасында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар (516-517 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
267. Есеп нысанының 516-517 бағаналарында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетілген: 516-бағанада қауымдастырылған профессор (доцент), 517-бағанада профессор.
268. Есеп нысанының 518-бағанасында тұлға құрамы мемлекеттік қызмет өтілі бойынша конкурс нәтижесімен тағайындалғандар (519-532 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
269. Есеп нысанының 519-532 бағанасында тұлға құрамы мемлекеттік қызмет өтілі бойынша конкурс нәтижесімен тағайындалғандар саны көрсетілген: 1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 3 жылға дейін, 3 жылдан 5 жылға дейін, 5 жылдан 7 жылға дейін, 7 жылдан 9 жылға дейін, 9 жылдан 11 жылға дейін, 11 жылдан 14 жылға дейін, 14 жылдан 17 жылға дейін, 17 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан 30 жылға дейін, 30 жылдан 40 жылға дейін, 40 жылдан жоғары саны көрсетілген.
270. Есеп нысанының 533-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша мемлекеттік қызмет тұлғалар тағайындалған орташа өтілі көрсетілген.
271. Есеп нысанының 534-бағанасында конкурс барысында ашық қалған бос орындар (535-539 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
272. Есеп нысанының 535-бағанада құжат тапсырған үміткерлердің болмауына байланысты конкурс барысында ашық қалған бос орындар саны көрсетілген.
273. Есеп нысанының 536-бағанада кандидаттың біліктілік талаптарға сай келмеуіне байланысты құжат тапсырған үміткерлердің болмауына байланысты конкурс барысында ашық қалған бос орындар саны көрсетілген.
274. Есеп нысанының 537-бағанада конкурс комиссиясынан оң нәтижесін алған үміткерлердің болмауы (әнгімелесудің қорытындысы бойынша) құжат тапсырған үміткерлердің болмауына байланысты конкурс барысында ашық қалған бос орындар саны көрсетілген.
275. Есеп нысанының 538-бағанада конкурс комиссиясынан оң нәтижесін алған үміткерлердің бос лауазымға орналасудан бас тартуына байланысты құжат тапсырған үміткерлердің болмауына байланысты конкурс барысында ашық қалған бос орындар саны көрсетілген.
276. Есеп нысанының 539-бағанада басқа себептермен құжат тапсырған үміткерлердің болмауына байланысты конкурс барысында ашық қалған бос орындар саны көрсетілген.
277. Есеп нысанының 540-бағанасында бақылаушылар мен сарапшылардың қатысуымен өткен лауазымдардың саны көрсетілген.
278. Есеп нысанының 541-бағанасында бақылаушылар мен сарапшылардың да саны (542-550 бағаналар жиынтығы) көрсетілген.
279. Есеп нысанының 542-550 бағаналарында бақылаушылар мен сарапшылардың саны көрсетіледі: 542-бағанасында Парламент депутаты, 543-бағанасында мәслихат депутаттары, 544-бағанасында бұқаралық ақпарат құралдары, 545-бағанасында қоғамдық бірлестік (үкіметтік емес ұйымдар), 546-бағанасында саяси партиялар, 547-бағанасында коммерциялық ұйымдар, 548-бағанасында мемлекеттік органдар, 549-бағанасында уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелері, 550-бағанасында басқалар.

266. В столбце 515 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих ученое звание (суммирует данные столбцов 516-517).
267. В столбцах с 516 по 517 указывается количество победителей, имеющих ученое звание: в столбце 516 - ассоциированный профессор (доцент), в столбце 517 - профессор.
268. В столбце 518 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по стажу государственной службы (суммирует данные столбцов 519-532).
269. В столбцах с 519 по 532 указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по стажу государственной службы: до одного года, от 1 до 2 лет, от 2 до 3 лет, от 3 до 5 лет, от 5 до 7 лет, от 7 до 9 лет, от 9 до 11 лет, от 11 до 14 лет, от 14 до 17 лет, от 17 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 30 лет, от 30 до 40 лет, более 40 лет.
270. В столбце 533 Формы отчета указывается средний стаж государственной службы лиц, назначенных по результатам конкурса.
271. В столбце 534 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов (суммирует данные столбцов 535-539).
272. В столбце 535 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов в связи с отсутствием кандидатов.
273. В столбце 536 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, в связи с несоответствием кандидатов квалификационным требованиям.
274. В столбце 537 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, в связи с отсутствием кандидатов, получившие положительное решение конкурсной комиссии (по итогам собеседования).
275. В столбце 538 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, в связи с отказом кандидатов, получивших положительное решение конкурсной комиссии, от занятия должности.
276. В столбце 539 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, по другим причинам.
277. В столбце 540 Формы отчета указывается количество должностей, по которым конкурсы проведены с участием наблюдателей и экспертов.
278. В столбце 541 Формы отчета указывается количество наблюдателей и экспертов (суммирует данные столбцов 542-550), в том числе.
279. В столбцах 542-550 указывается количество наблюдателей и экспертов: в столбце 542 - депутаты Парламента, в столбце 543 - депутаты маслихатов, в столбце 544 – средства массовой информации, в столбце 545 - общественные объединения (неправительственные организации), в столбце 546 - политические партии, в столбце 547 - коммерческие организации, в столбце 548 - государственные органы, в столбце 549 - уполномоченный орган или его территориальное подразделение, в столбце 550 - другие.

280. Есеп нысанының 551-бағанасында конкурс комиссиясының шағымдалған шешімінің (552-553 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
281. Есеп нысанының 552-553 бағаналарында конкурс комиссиясының шағымдалған шешімінің саны көрсетілген: 552-бағанада уәкілетті органға немесе оның аумақтық бөлімшілеріне, 553-бағанада сот тәртібінде.
282. Есеп нысанының 554-бағанасында шағымдарды қарастырудың қорытынды (555, 558 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
283. Есеп нысанының 555-бағанасында уәкілетті органдарында немесе оның аумақтық бөлімшілерінде шағымдарды қарастыру (556-557 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
284. Есеп нысанының 556-557 бағаналарында уәкілетті органдарында немесе оның аумақтық бөлімшілерінде шағымдарды қарастыру саны көрсетіледі: 556-бағанада комиссия шешімінің күші жойылды, 557-бағанада комиссия шешімі өзгеріссіз қалдырылды.
285. Есеп нысанының 558-бағанасында сотта шағымды қарау қорытындылары (559-560 бағаналар жиынтығы) саны көрсетіледі.
286. Есеп нысанының 559-560 бағаналарында сотта шағымды қарау қорытындылары саны көрсетіледі: 559-бағанада комиссия шешімінің күші жойылды, 560-бағанада комиссия шешімі өзгеріссіз қалдырылды.
287. Есеп нысанының 561-730 бағаналарында барлық мемлекеттік органның мемлекеттік қызметшілері арасындағы ішкі конкурстың қорытындысы бойынша көрсетілген.
288. Есеп нысанының 561-бағанасында аяқталған конкурстық рәсімдер бойынша жарияланған бос лауазымдар саны көрсетілген.
289. Есеп нысанының 562-бағанасында қайта жарияланған бос лауазымдар саны көрсетілген.
290. Есеп нысанының 563-бағанасында қатысушылар (564-565 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
291. Есеп нысанының 564-565 бағаналарда ер адамдар/әйелдер қатысушылар саны көрсетілген.
292. Есеп нысанының 566-бағанасында қатысушылардың құрамының жасына қарай (567-571 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
293. Есеп нысанының 567-571 бағанасында қатысушылардың құрамының жасына қарай саны көрсетілген: 567-бағанада – 22 жасқа дейін (қоса алғанда), 568-бағанада –23 жастан 29 жасқа дейін (қоса алғанда), 569-бағанада –30 жастан 39 жасқа дейін (қоса алғанда), 570-бағанада – 40 жастан 49 жасқа дейін (қоса алғанда), 571-бағанада –50 жастан жоғары.
294. Есеп нысанының 572-бағанасында қатысушылардың орташа жас саны көрсетілген.
295. Есеп нысанының 573-бағанасында қатысушылар құрамының жұмысына қарай (574-581 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
296. Есеп нысанының 574-581 бағаналарында қатысушылар құрамының жұмысына қарай саны көрсетілген: 574-бағанада осы мемлекеттік органның қызметшілері, 575-бағанада мемлекеттік органдардың орталық аппаратың қызметшілері, 576-бағанада тұрғылықты орган қызметшілері, 577-бағанада мемлекеттік органдардың ттериториалды бөлімшелеріндегі қызметшілер, 578-бағанада құқыққорғау органдарының қызметшілері, 579-бағанада арнайы мемлекеттік орган қызметшілері, 580-бағанада әскери қызметшілер, 581-бағанада сот қызметшілері.

280. В столбце 551 Формы отчета указывается количество обжалованных решений конкурсных комиссий (суммирует данные столбцов 552-553).
281. В столбцах с 552 по 553 указывается количество обжалованных решений конкурсных комиссий: в столбце 552 - в уполномоченном органе или его территориальном подразделении, в столбце 553 - в судебном органе.
282. В столбце 554 Формы отчета указываются итоги рассмотрения жалоб (суммирует данные столбцов 555, 558).
283. В столбце 555 Формы отчета указываются итоги рассмотрения жалоб в уполномоченном органе или его территориальном подразделении (суммирует данные столбцов 556-557).
284. В столбцах с 556 по 557 указываются итоги рассмотрения жалоб в уполномоченном органе или его территориальном подразделении: в столбце 556 – количество отмененных решений конкурсных комиссий, в столбце 557 – количество решений конкурсных комиссий, оставленных без изменений.
285. В столбце 558 Формы отчета указывается итоги рассмотрения жалоб в суде (суммирует данные столбцов 559-560).
286. В столбцах с 559 по 560 указывается количество итоги рассмотрения жалоб в суде: в столбце 559 - количество отмененных решений конкурсных комиссий, в столбце 560 - количество решений конкурсных комиссий, оставленных без изменений.
287. В столбцах с 561 по 730 указываются сведения по внутреннему конкурсу среди государственных служащих всех государственных органов.
288. В столбце 561 Формы отчета указывается количество объявленных вакансий по завершенным конкурсным процедурам.
289. В столбце 562 Формы отчета указывается количество повторно объявленных вакансий.
290. В столбце 563 Формы отчета указывается количество участников (суммирует данные столбцов 564-565).
291. В столбцах с 564 по 565 указывается количество участников в разрезе: женщины/мужчины.
292. В столбце 566 Формы отчета указывается состав участников по возрасту (суммирует данные столбцов 567-571).
293. В столбцах с 567 по 571 указывается количество участников по возрасту: в столбце 567 - до 22 лет (включительно), в столбце 568 - от 23 до 29 лет (включительно), в столбце 569 -с 30 лет до 39 лет (включительно), в столбце 570 - с 40 лет до 49 лет (включительно), в столбце 571 - от 50 лет и выше.
294. В столбце 572 Формы отчета указывается средний возраст участников.
295. В столбце 573 Формы отчета указывается состав участников по месту работы (суммирует данные столбцов 574-581).
296. В столбцах с 574 по 581 указывается количество участников по месту работы: в столбце 574 - служащие данного государственного органа, в столбце 575 - служащие центральных государственных органов, в столбце 576 - служащие местных исполнительных и представительных органов, в столбце 577 - служащие территориальных подразделений государственных органов, в столбце 578 - сотрудники правоохранительных органов, в столбце 579 - сотрудники специальных государственных органов, в столбце 580 – с воинской службы, в столбце 581 – с судебных органов.

297. Есеп нысанының 582-бағанасында қатысушаылар құрамының тағайындалған лауазым деңгейі саны көрсетіледі (583-585 бағаналар жиынтығы).
298. Есеп нысанының 583-бағанасында конкурсқа қатысу кезінде жоғары дәрежелі лауазымды иеленген қатысушылар саны көрсетіледі (үміттенген лауазымына қатысты).
299. Есеп нысанының 584-бағанасында конкурсқа қатысу кезінде тең дәрежелі лауазымды иеленген қызметшілер саны көрсетіледі (үміттенген лауазымына қатысты).
300. Есеп нысанының 585-бағанасында конкурсқа қатысу кезінде төмен дәрежелі лауазымды иеленген қызметшілер саны көрсетіледі (үміттенген лауазымына қатысты).
301. Есеп нысанының 586-бағанасында қатысулар құрамы білім бойынша саны көрсетіледі (587-588 бағаналар жиынтығы).
302. Есеп нысанының 587-бағанасында негізгі орта білімі бар қатысушылар саны көрсетіледі.
303. Есеп нысанының 588-бағанасында орта кәсіптік, орта техникалық білімі, орта білімнен кейінгі білімі бар қатысушылар саны көрсетіледі.
304. Есеп нысанының 589-бағанасында жоғары білімі бар қатысушылар саны көрсетіледі (590-603 бағаналар жиынтығы).
305. Есеп нысанының 590-603 бағаналарында берілген жоғары білім мамандығына сәйкес қатысушылар құрамы: гуманитарлық ғылымдар, құқық, өнер, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, ауыл шаруашылық ғылымдар, қызмет көрсету, әскери іс және қауіпсіздік, денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина), ветеринария, басқаларының саны көрсетілген.
306. Есеп нысанының 604 бағанасында бірден артық жоғары білімі бар қатысушылар саны көрсетілген.
307. Есеп нысанының 605 бағанасында жоғары білімінен кейін білімі бар қатысушылар саны көрсетілген (606-607 бағаналар жиынтығы).
308. Есеп нысанының 606-607 бағанасында ғылыми дәрежесі бар қатысушылар саны көрсетілген: 606-бағанада магистратура, 607-бағанада докторантура.
309. Есеп нысанының 608-бағанасында Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясын бітірген қатысушылар саны көрсетілген.
310. Есеп нысанының 609-бағанасында шетелдік білімі бар қатысушылар саны көрсетілген.
311. Есеп нысанының 610-бағанасында халықаралық "Болашақ" бағдарламасының мемлекеттік қызметші – түлектері саны көрсетіледі.
312. Есеп нысанының 611-бағанасында ғылыми дәрежесі бар қатысушылар саны көрсетілген (612-613 бағаналар жиынтығы).
313. Есеп нысанының 612-613 бағаналарында ғылыми дәрежесі бар қатысушылар саны көрсетілген: 612-бағанада ғылым кандидаты, 613-бағанада ғылым доктор.

297. В столбце 582 Формы отчета указывается состав участников по уровню занимаемых должностей (суммирует данные столбцов 583-585).
298. В столбце 583 Формы отчета указывается количество участников, на момент участия в конкурсе занимающих вышестоящую должность (по отношению к должности на которую претендуют).
299. В столбце 584 Формы отчета указывается количество участников, на момент участия в конкурсе занимающих равнозначную должность (по отношению к должности на которую претендуют).
300. В столбце 585 Формы отчета указывается количество участников, на момент участия в конкурсе занимающих нижестоящую должность (по отношению к должности на которую претендуют).
301. В столбце 586 Формы отчета указывается состав участников по образованию (суммирует данные столбцов 587-589).
302. В столбце 587 Формы отчета указывается количество участников с основным средним образованием.
303. В столбце 588 Формы отчета указывается количество участников со средним профессиональным, средним техническим образованием, послесредним образованием.
304. В столбце 589 Формы отчета указывается количество участников с высшим образованием (суммирует данные столбцов 590-603).
305. В столбцах с 590 по 603 указывается состав участников, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (образование; гуманитарные науки; право; искусство; социальные науки, экономика и бизнес; естественные науки; технические науки и технологии; сельскохозяйственные науки; услуги; военное дело и безопасность; здравоохранение и социальное обеспечение (медицина); ветеринария; прочее).
306. В столбце 604 Формы отчета указывается количество участников, имеющих более одного высшего образования.
307. В столбце 605 Формы отчета указывается количество участников, имеющих послевузовское образование (суммирует данные столбцов 606-607).
308. В столбцах с 606 по 607 указывается количество участников, имеющих степень: в столбце 606 - магистратура, в столбце 607 - докторантура.
309. В столбце 608 Формы отчета указывается количество участников, окончивших Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
310. В столбце 609 Формы отчета указывается количество участников, имеющих зарубежное образование.
311. В столбце 610 Формы отчета указывается количество участников – выпускников международной стипендии "Болашак".
312. В столбце 611 Формы отчета указывается количество участников, имеющих ученую степень (суммирует данные столбцов 612-613).
313. В столбцах с 612 по 613 указывается количество участников, имеющих ученую степень: в столбце 612 - кандидат наук, в столбце 613 - доктор наук.

314. Есеп нысанының 614-бағанасында ғалым атағы бар қатысушылар саны көрсетілген (615-616 бағаналар жиынтығы).
315. Есеп нысанының 615-616 бағаналарында ғалым атағы бар қатысушылар саны көрсетілген: 615-бағанада қауымдастырылған профессор (доцент), 616-бағанада профессор.
316. Есеп нысанының 617-бағанасында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша қатысушылар құрамы көрсетілген (618-631 бағаналар жиынтығы).
317. Есеп нысанының 618-631 бағаналарында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша қатысушылар құрамы көрсетілген: 1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 3 жылға дейін, 3 жылдан 5 жылға дейін, 5 жылдан 7 жылға дейін, 7 жылдан 9 жылға дейін, 9 жылдан 11 жылға дейін, 11 жылдан 14 жылға дейін, 14 жылдан 17 жылға дейін, 17 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан 30 жылға дейін, 30 жылдан 40 жылға дейін, 40 жылдан жоғары.
318. Есеп нысанының 632-бағанасында қатысушының орташа өтілі саны көрсетілген.
319. Есеп нысанының 633-бағанасында бір орынға конкурс саны көрсетілген.
320. Есеп нысанының 634-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша тағайынданған тұлғалар саны (635-636 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
321. Есеп нысанының 635-636 бағаналарында конкурс нәтижесі бойынша тағайынданған тұлғалар саны көрсетілген : әйелдер/ер адамдар.
322. Есеп нысанының 637-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша жасқа сай тағайынданған тұлғалар саны көрсетілген (638-642 бағаналар жиынтығы ).
323. Есеп нысанының 638-642 бағаналарында конкурс нәтижесі бойынша жасқа сай тағайындалған тұлғалар саны көрсетілген: 638-бағанада 22 жасқа дейін (қоса алғанда), 639-бағанада 23 жастан 29 жасқа дейін (қоса алғанда), 640-бағанада 30 жастан 39 жасқа дейін (қоса алғанда), 641-бағанада 40 жастан 49 жасқа дейін (қоса алғанда), 642-бағанада 50 жастан жоғары.
324. Есеп нысанының 643-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша тағайынданған орта жасты тұлғалар саны көрсетілген.
325. Есеп нысанының 644-бағанасында жұмыс орнына байланысты конкурс нәтижесі бойынша тағайындалған тұлғалар саны көрсетілген (645-652 бағаналар жиынтығы).
326. Есеп нысанының 645-652 бағаналарында жұмыс орнына байланысты конкурс нәтижесі бойынша тағайындалған тұлғалар саны көрсетілген: 645-бағанада осы мемлекеттік органның қызметшілері, 646-бағанада мемлекеттік органдардың орталық аппаратың қызметшілері, 647-бағанада тұрғылықты орган қызметшілері, 648-бағанада мемлекеттік органдардың аумақты бөлімшелеріндегі қызметшілер, 649-бағанада құқыққорғау органдарының қызметшілері, 650-бағанада арнайы мемлекеттік орган қызметшілері, 651-бағанада әскери қызметшілері, 652-бағанада сот қызметшілері.

314. В столбце 614 Формы отчета указывается количество участников, имеющих ученое звание (суммирует данные столбцов 615-616).
315. В столбцах с 615 по 616 указывается количество участников, имеющих ученое звание: в столбце 615 - ассоциированный профессор (доцент), в столбце 616 - профессор.
316. В столбце 617 Формы отчета указывается состав участников по стажу государственной службы (суммирует данные столбцов 618-631).
317. В столбцах с 618 по 631 указывается состав участников по стажу государственной службы: до одного года, от 1 до 2 лет, от 2 до 3 лет, от 3 до 5 лет, от 5 до 7 лет, от 7 до 9 лет, от 9 до 11 лет, от 11 до 14 лет, от 14 до 17 лет, от 17 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 30 лет, от 30 до 40 лет, более 40 лет.
318. В столбце 632 Формы отчета указывается средний стаж участника.
319. В столбце 633 Формы отчета указывается конкурс на одно место.
320. В столбце 634 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса (суммирует данные столбцов 635-636).
321. В столбцах с 635 по 636 указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, в разрезе: женщины/мужчины.
322. В столбце 637 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по возрасту (суммирует данные столбцов 638-642).
323. В столбцах с 638 по 642 указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, по возрасту: в столбце 638 - до 22 лет (включительно), в столбце 639 - от 23 до 29 лет (включительно), в столбце 640 - с 30 лет до 39 лет (включительно), в столбце 641 - с 40 лет до 49 лет (включительно), в столбце 642 - от 50 лет и выше.
324. В столбце 643 Формы отчета указывается средний возраст лиц, назначенных по результатам конкурса.
325. В столбце 644 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по месту работы (суммирует данные столбцов 645-652).
326. В столбцах с 645 по 652 указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, по месту работы: в столбце 645 - служащие данного государственного органа, в столбце 646 - служащие центральных аппаратов государственных органов, в столбце 647 - служащие местных органов, в столбце 648 - служащие территориальных подразделений государственных органов, в столбце 649 – сотрудники правоохранительных органов, в столбце 650 – сотрудники специальных государственных органов, в столбце 651 – с воинской службы, в столбце 652 – с судебных органов.

327. Есеп нысанының 653-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша тұлғалар құрамының тағайындалған лауазым деңгейі саны көрсетіледі (654-656 бағаналар жиынтығы).
328. Есеп нысанының 654-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша жоғары дәрежелі лауазымда жұмыс істеген тұлғалар саны көрсетіледі.
329. Есеп нысанының 655-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша тең дәрежелі лауазымда жұмыс істеген тұлғалар саны көрсетіледі.
330. Есеп нысанының 656-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша төмен дәрежелі лауазымда жұмыс істеген тұлғалар саны көрсетіледі.
331. Есеп нысанының 657-бағанасында білімі бойынша конкурс нәтижесі тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі (658-660 бағаналар жиынтығы).
332. Есеп нысанының 658-бағанасында негізгі орта білімі бар конкурс нәтижесі бойынша тағайындалған тұлғалар саны көрсетілген.
333. Есеп нысанының 659-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша орта кәсіптік, орта техникалық білімі, орта білімнен кейінгі білімі бар тұлғалар) саны көрсетіледі.
334. Есеп нысанының 660-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша тағайындалған жоғары білімі бар тұлғалар саны көрсетілген (661-674 бағаналар жиынтығы).
335. Есеп нысанының 661-674 бағаналарында берілген бір мамандыққа сәйкес жеңімпаздар құрамы саны көрсетілген: (білім беру, гуманитарлық ғылымдар, құқық, өнер, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, ауыл шаруашылық ғылымдар, қызмет көрсету, әскери іс және қауіпсіздік, денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина), ветеринария, басқа).
336. Есеп нысанының 675 бағанасында бірден артық жоғары білімі бар жеңімпаздар саны көрсетілген.
337. Есеп нысанының 676 бағанасында жоғары білімнен кейін білімі бар жеңімпаздар саны көрсетілген (677-678 бағаналар жиынтығы).
338. Есеп нысанының 677-678 бағаналарында дәрежелері бар жеңімпаздар саны көрсетілген: 677-бағанада магистратура, 678-бағанада докторантура.
339. Есеп нысанының 679-бағанасында Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясын бітірген жеңімпаздар саны көрсетілген.
340. Есеп нысанының 680 бағанасында шетелдік білімі бар жеңімпаздар саны көрсетілген.
341. Есеп нысанының 681-бағанасында халықаралық "Болашақ" бағдарламасының жеңімпаздары – түлектері саны көрсетілген.
342. Есеп нысанының 682 бағанасында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетілген (683-684 бағаналар жиынтығы).
343. Есеп нысанының 683-684 бағаналарында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетілген: 683-бағанада ғылым кандидаты, 684-бағанада ғылым докторы.

327. В столбце 653 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по уровню занимаемых должностей (суммирует данные строк 654-656).
328. В столбце 654 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, ранее работавших на вышестоящих должностях.
329. В столбце 655 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, ранее работавших на равнозначных должностях.
330. В столбце 656 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, ранее работавших на нижестоящих должностях.
331. В столбце 657 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по образованию (суммирует данные столбцов 664-666).
332. В столбце 658 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, с основным средним образованием .
333. В столбце 659 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, со средним профессиональным, средним техническим образованием, послесредним образованием.
334. В столбце 660 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, с высшим образованием (суммирует данные столбцов 661-674).
335. В столбцах с 661 по 674 указывается состав победителей, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (образование; гуманитарные науки; право; искусство; социальные науки, экономика и бизнес; естественные науки; технические науки и технологии; сельскохозяйственные науки; услуги; военное дело и безопасность; здравоохранение и социальное обеспечение (медицина); ветеринария; прочее).
336. В столбце 675 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих более одного высшего образования.
337. В столбце 676 Формы отчета указывается количество победителей с послевузовским образованием (суммирует данные столбцов 677-678).
338. В столбцах с 677 по 678 указывается количество победителей, имеющих степень: в столбце 677 - магистратура, в столбце 678 - докторантура.
339. В столбце 679 Формы отчета указывается количество победителей, окончивших Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
340. В столбце 680 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих зарубежное образование.
341. В столбце 681 Формы отчета указывается количество победителей – выпускников международной стипендии "Болашак".
342. В столбце 682 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих ученую степень (суммирует данные столбцов 683-684).
343. В столбцах с 683 по 684 указывается количество победителей, имеющих ученую степень: в столбце 683 - кандидат наук, в столбце 684 - доктор наук.

344. Есеп нысанының 685 бағанасында ғылыми атағы бар жеңімпаздар саны көрсетілген (686-687 бағаналар жиынтығы).
345. Есеп нысанының 686-687 бағаналарында ғылыми атағы бар жеңімпаздар саны көрсетілген: 686-бағанада қауымдастырылған профессор (доцент), 687-бағанада профессор.
346. Есеп нысанының 688-бағанасында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлға құрамы (689-702 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
347. Есеп нысанының 689-702 бағаналарында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлға құрамы саны көрсетілген: 1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 3 жылға дейін, 3 жылдан 5 жылға дейін, 5 жылдан 7 жылға дейін, 7 жылдан 9 жылға дейін, 9 жылдан 11 жылға дейін, 11 жылдан 14 жылға дейін, 14 жылдан 17 жылға дейін, 17 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан 30 жылға дейін, 30 жылдан 40 жылға дейін, 40 жылдан жоғары.
348. Есеп нысанының 703-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша тағайындалған тұлғалардың орташа өтілі көрсетілген.
349. Есеп нысанының 704-бағанасында конкурс барысында құжат тапсырған үміткерлердің болмауына байланысты ашық қалған бос орындар саны көрсетілген (705-709 бағаналар жиынтығы).
350. Есеп нысанының 705-бағанасында құжат тапсырған кандидаттардың болмауына байланысты конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
351. Есеп нысанының 706-бағанасында кандидаттардың біліктілік талаптарына сәйкес келмеуіне байланысты конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
352. Есеп нысанының 707-бағанасында конкурс комиссиясынан оң шешім алған кандидаттардың болмауына байланысты конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі(әңгімелесу қорытындысы бойынша).
353. Есеп нысанының 708-бағанасында лауазымды иеленуде конкурс комиссиясынан оң шешім алған кандидаттардың бас тартуына байланысты конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
354. Есеп нысанының 709-бағанасында конкурс барысында басқа себептермен толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
355. Есеп нысанының 710-бағанасында бақылаушы және эксперт қатысуымен өткен конкурс лауазымдары саны көрсетіледі.
356. Есеп нысанының 711-бағанасында бақылаушылар және эксперттер саны көрсетіледі (712-720 бағанадлар жиынтығы).
357. Есеп нысанының 712-720 бағаналарында бақылаушылар және эксперттер саны көрсетіледі: 712-бағанада Парламент депутаттары, 713-бағанада мәслихат депутаттары, 714-бағанада бұқаралық ақпарат құралдары, 715-бағанада қоғамдық бірлестік (үкіметтік емес ұйымдар), 716-бағанада саяси партиялар, 717-бағанада коммерциялық ұйымдар, 718-бағанада мемлекеттік органдар, 719-бағанада уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелері, 720-бағанада басқалар.

344. В столбце 685 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих ученое звание (суммирует данные столбцов 686-687).
345. В столбцах с 686 по 687 указывается количество победителей, имеющих ученое звание: в столбце 686 - ассоциированный профессор (доцент), в столбце 687 - профессор.
346. В столбце 688 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по стажу государственной службы (суммирует данные столбцов 689-702).
347. В столбцах с 689 по 702 указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по стажу государственной службы: до одного года, от 1 до 2 лет, от 2 до 3 лет, от 3 до 5 лет, от 5 до 7 лет, от 7 до 9 лет, от 9 до 11 лет, от 11 до 14 лет, от 14 до 17 лет, от 17 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 30 лет, от 30 до 40 лет, более 40 лет.
348. В столбце 703 Формы отчета указывается средний стаж лиц, назначенных по результатам конкурса,.
349. В столбце 704 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов (суммирует данные столбцов 705-709).
350. В столбце 705 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, в связи с отсутствием кандидатов, подавших документы.
351. В столбце 706 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, в связи с несоответствием кандидатов квалификационным требованиям.
352. В столбце 707 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, в связи с отсутствием кандидатов, получившие положительное решение конкурсной комиссии (по итогам собеседования).
353. В столбце 708 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, в связи с отказом кандидатов, получивших положительное решение конкурсной комиссии, от занятия должности.
354. В столбце 709 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов, по другим причинам.
355. В столбце 710 Формы отчета указывается количество, должностей по которым конкурсы проведены с участием наблюдателей и экспертов.
356. В столбце 711 Формы отчета указывается количество наблюдателей и экспертов (суммирует данные столбцов 712-720).
357. В столбцах 712-720 указывается количество наблюдателей и экспертов: в столбце 712 - депутаты Парламента, в столбце 713 - депутаты маслихатов, в столбце 714 – средства массовой информации, в столбце 715 - общественные объединения (неправительственные организации), в столбце 716 - политические партии, в столбце 717 - коммерческие организации, в столбце 718 – государственные органы, в столбце 719 - уполномоченный орган или его территориальное подразделение, в столбце 720 - иное.

358. Есеп нысанының 721-бағанасында конкурс комиссиясының шағымдалған шешімдер саны көрсетілген (722-723 бағаналар жиынтығы).
359. Есеп нысанының 722-723 бағанасында конкурс комиссиясының шағымдалған шешімдер саны көрсетілген: 722-бағанада уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелері, 723-бағанада сот тәртібі бойынша.
360. Есеп нысанының 724-бағанасында шағымдарды қарастыру қорытындысы көрсетіледі (725, 728 бағаналар жиынтығы).
361. Есеп нысанының 725-бағанасында уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелерінде шағымдарды қарастыру қорытындысы көрсетіледі (726-727 бағаналар жиынтығы).
362. Есеп нысанының 726-727 бағаналарында уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелерінде шағымдарды қарастыру қорытындысы көрсетіледі: 726-бағанада комиссия шешімінің күші жойылды, 727-бағанада өзгеріссіз қалдырылған комиссия шешімдерінің саны көрсетілген.
363. Есеп нысанының 728-бағанасында сотта шағымдарды қарастыру қорытындылары көрсетіледі (729-730 бағаналар жиынтығы).
364. Есеп нысанының 729-730 бағаналарында сотта шағымдарды қарастыру қорытындылары көрсетіледі: 729-бағанада комиссия шешімінің күші жойылған, 730-бағанада өзгеріссіз қалдырылған комиссия шешімі саны көрсетілген.
365. Есеп нысанының 731-912 бағаналарында жалпы конкурс қорытындылары бойынша деректер көрсетілген.
366. Есеп нысанының 731-бағанасында аяқталған конкурстар бойынша жарияланған бос орындар саны көрсетіледі.
367. Есеп нысанының 732-бағанасында төменгі лауазымға жарияланған бос орындар саны көрсетіледі.
368. Есеп нысанының 733-бағанасында қайта жарияланған бос орындар саны көрсетіледі.
369. Есеп нысанының 734-бағанасында төменгі лауазымға қайта жарияланған бос орындар саны көрсетіледі.
370. В столбце 735 Формы отчета указывается количество участников (суммирует данные столбцов 736-737).
371. Есеп нысанының 736-737 бағаналарында қатысушылар саны көрсетіледі: әйелдер/ер адамдар.
372. Есеп нысанының 738-бағанасында төменгі лауазымдағы қатысушылар саны көрсетіледі.
373. Есеп нысанының 739-бағанасында жас бойынша қатысушылар құрамы саны көрсетіледі (740-744 бағаналар жиынтығы).
374. Есеп нысанының 740-744 бағаналарында жас бойынша қатысушылар құрамы саны көрсетіледі: 740-бағанада 22 жасқа дейін (қоса алғанда), 741-бағанада 23 жастан 29 жасқа дейін (қоса алғанда), 742-бағанада 30 жастан 39 жасқа дейін (қоса алғанда), 743-бағанада 40 жастан 49 жасқа дейін (қоса алғанда), 744-бағанада 50 жастан және жоғары.
375. Есеп нысанының 745-бағанасында қатысушылар құрамының орта жасы көрсетіледі.
376. Есеп нысанының 746-бағанасында жұмыс орны бойынша қатысушылар құрамы көрсетіледі (747-754, 756-757 бағаналар жиынтығы).

358. В столбце 721 Формы отчета указывается количество обжалованных решений конкурсных комиссий (суммирует данные столбцов 722-723).
359. В столбцах с 722 по 723 указывается количество обжалованных решений конкурсных комиссий: в столбце 722 - в уполномоченном органе или его территориальном подразделении, в столбце 723 - в судебном порядке.
360. В столбце 724 Формы отчета указываются итоги рассмотрения жалоб (суммирует данные столбцов 725, 728).
361. В столбце 725 Формы отчета указываются итоги рассмотрения жалоб в уполномоченном органе или его территориальном подразделении (суммирует данные столбцов 726-727).
362. В столбцах с 726 по 727 указывается итоги рассмотрения жалоб в уполномоченном органе или его территориальном подразделении: в столбце 726 - количество отмененных решений конкурсных комиссий, в столбце 727 - количество решений конкурсных комиссий, оставленных без изменений.
363. В столбце 728 Формы отчета указывается итоги рассмотрения жалоб в суде (суммирует данные столбцов 729-730).
364. В столбцах с 729 по 730 указывается итоги рассмотрения жалоб в суде: в столбце 729 - количество отмененных решений конкурсных комиссий, в столбце 730 - количество решений конкурсных комиссий, оставленных без изменений.
365. В столбцах с 731 по 912 указываются сведения по итогам общего конкурса.
366. В столбце 731 Формы отчета указывается количество объявленных вакансий по завершенным конкурсным процедурам.
367. В столбце 732 Формы отчета указывается количество объявленных вакансий на низовые должности.
368. В столбце 733 Формы отчета указывается количество повторно объявленных вакансий.
369. В столбце 734 Формы отчета указывается количество повторно объявленных вакансий на низовые должности.
370. В столбце 735 Формы отчета указывается количество участников (суммирует данные столбцов 736-737).
371. В столбцах с 736 по 737 указывается количество участников в разрезе: женщины/мужчины.
372. В столбце 738 Формы отчета указывается количество участников на низовые должности.
373. В столбце 739 Формы отчета указывается состав участников по возрасту (суммирует данные столбцов 740-744).
374. В столбцах с 740 по 744 указывается состав участников по возрасту: в столбце 740 - до 22 лет (включительно), в столбце 741 - от 23 до 29 лет (включительно), в столбце 742 -с 30 лет до 39 лет (включительно), в столбце 743 - с 40 лет до 49 лет (включительно), в столбце 744 - от 50 лет и выше.
375. В столбце 745 Формы отчета указывается средний возраст участников.
376. В столбце 746 Формы отчета указывается состав участников по месту работы (суммирует данные столбцов 747-754, 756-757).

377. Есеп нысанының 747-бағанасында осы мемлекеттік органның қызметкері болып табылатын қатысушылар саны көрсетіледі.
378. Есеп нысанының 748-бағанасында мемлекеттік органның орталық аппаратының қызметкері болып табылатын қатысушылар саны көрсетіледі.
379. Есеп нысанының 749-бағанасында тұрғылықты органның қызметкері болып табылатын қатысушылар саны көрсетіледі.
380. Есеп нысанының 750-бағанасында мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелерінің қызметкері болып табылатын қатысушылар саны көрсетіледі.
381. Есеп нысанының 751-бағанасында квазимемлекеттік сектордың қатысушылары саны көрсетілген.
382. Есеп нысанының 752-бағанасында жеке сектордың қатысушылары саны көрсетілген.
383. Есеп нысанының 753-бағанасында бюджетті ұйымнан қатысушылар саны көрсетілген.
384. Есеп нысанының 754-бағанасында ағымдағы жылдың жоғары оқу орындарының түлектері болып табылатын қатысушылар саны көрсетілген.
385. Есеп нысанының 755-бағанасында жоғары оқу орындарын үздік аяқтаған ағымдағы жылдың жоғары оқу орындарының түлектері болып табылатын қатысушылар саны көрсетілген.
386. Есеп нысанының 756-бағанасында жұмыссыз болып табылатын қатысушылар саны көрсетілген.
387. Есеп нысанының 757-бағанасында басқа қатысушылар саны көрсетілген.
388. Есеп нысанының 758-бағанасында білімі бар қатысушылар саны көрсетілген (759-761 бағаналар жиынтығы).
389. Есеп нысанының 759-бағанасында негізгі орта білімі бар қатысушылар саны көрсетілген.
390. Есеп нысанының 760-бағанасында орта кәсіби білімі, орта техникалық білімі, орта білімнен кейінгі білімі бар қатысушылар саны көрсетілген.
391. Есеп нысанының 761-бағанасында жоғары білімі бар қатысушылар саны көрсетілген (762-775 бағаналар жиынтығы).
392. Есеп нысанының 762-775 бағаналарында берілген бір мамандыққа сәйкес келетін жоғары білімі бар мемлекеттік қызметшілер (білім; гуманитарлық ғылымдар; құқық; өнер; әлеуметтік ғылымдар; экономика және бизнес; жаратылыстану ғылымдары; техникалық ғылымдар және технологиялар; ауылшаруашылық ғылымдары; қызметтер; әскери іс және қауіпсіздік; денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина); ветеринария; басқа) саны көрсетіледі.
393. Есеп нысанының 776-бағанасында бір жоғары білімнен көп білімі бар қатысушылар саны көрсетілген.
394. Есеп нысанының 777-бағанасында жоғары білімнен кейінгі білімі бар қатысушылар саны көрсетілген (778-779 бағаналар жиынтығы).
395. Есеп нысанының 778-779 бағаналарында дәрежесі бар қатысушылар саны көрсетілген: 778-бағанада магистратура, 779-бағанада докторантура.

377. В столбце 747 Формы отчета указывается количество участников, являющихся служащими данного государственного органа.
378. В столбце 748 Формы отчета указывается количество участников, являющихся служащими центральных аппаратов государственных органов.
379. В столбце 749 Формы отчета указывается количество участников, являющихся служащими местных органов.
380. В столбце 750 Формы отчета указывается количество участников, являющихся служащими территориальных подразделений государственных органов.
381. В столбце 751 Формы отчета указывается количество участников из квазигосударственного сектора.
382. В столбце 752 Формы отчета указывается количество участников из частного сектора.
383. В столбце 753 Формы отчета указывается количество участников из бюджетных организаций.
384. В столбце 754 Формы отчета указывается количество участников, являющихся выпускниками высших учебных заведений текущего года.
385. В столбце 755 Формы отчета указывается количество выпускников, окончивших высшие учебные заведения с отличием, из числа участников, являющихся выпускниками высших учебных заведений текущего года.
386. В столбце 756 Формы отчета указывается количество участников, являющихся безработными.
387. В столбце 757 Формы отчета указывается количество других участников.
388. В столбце 758 Формы отчета указывается состав участников по образованию (суммирует данные столбцов 759-761).
389. В столбце 759 Формы отчета указывается количество участников с основным средним образованием.
390. В столбце 760 Формы отчета указывается количество участников со средним профессиональным, средним техническим образованием, послесредним образованием.
391. В столбце 761 Формы отчета указывается количество участников с высшим образованием (суммирует данные столбцов 762-775).
392. В столбцах с 762 по 775 указывается состав участников, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (образование; гуманитарные науки; право; искусство; социальные науки, экономика и бизнес; естественные науки; технические науки и технологии; сельскохозяйственные науки; услуги; военное дело и безопасность; здравоохранение и социальное обеспечение (медицина); ветеринария; прочее).
393. В столбце 776 Формы отчета указывается количество участников, имеющих более одного высшего образования.
394. В столбце 777 Формы отчета указывается количество участников, имеющих послевузовское образование (суммирует данные столбцов 778-779).
395. В столбцах с 778 по 779 указывается количество участников, имеющих степень: в столбце 778 - магистратура, в столбце 779 - докторантура.

396. Есеп нысанының 780-бағанасында Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясын бітірген қатысушылар саны көрсетілген.
397. Есеп нысанының 781-бағанасында шетелдік білімі бар қатысушылар саны көрсетілген.
398. Есеп нысанының 782-бағанасында халықаралық "Болашақ" стипендиясының түлектер-қатысушылары саны көрсетілген.
399. Есеп нысанының 783 бағанасында ғылыми дәрежесі бар қатысушылар саны көрсетілген (784-785 бағаналар жиынтығы).
400. Есеп нысанының 784-785 бағаналарында ғылыми дәрежесі бар қатысушылар саны көрсетілген: 784-бағанада ғылым кандидаты, 785-бағанада ғылым докторы.
401. Есеп нысанының 786 бағанасында ғылыми атағы бар қатысушылар саны көрсетілген (787-788 бағаналар жиынтығы).
402. Есеп нысанының 787-788 бағаналарында ғылыми атағы бар қатысушылар саны көрсетілген: 787 – бағанада қауымдастырылған профессор (доцент), 788 – бағанада профессор.
403. Есеп нысанының 789 бағанасында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша қатысушылар құрамы саны көрсетіледі (790-804 бағаналар жиынтығы).
404. Есеп нысанының 790-804 бағаналарында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша: мемлекеттік қызмет өтілі жоқ, 1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 3 жылға дейін, 3 жылдан 5 жылға дейін, 5 жылдан 7 жылға дейін, 7 жылдан 9 жылға дейін, 9 жылдан 11 жылға дейін, 11 жылдан 14 жылға дейін, 14 жылдан 17 жылға дейін, 17 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан 30 жылға дейін, 30 жылдан 40 жылға дейін, 40 жылдан жоғары қатысушылар құрамы саны көрсетіледі.
405. Есеп нысанының 805-бағанасында қатысушылардың орта өтілі көрсетіледі.
406. Есеп нысанының 806-бағанасында бір орынға конкурс көрсетіледі.
407. Есеп нысанының 807-бағанасында төмен лауазымды иеленген қызметшілер саны көрсетіледі.
408. Есеп нысанының 808-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша тағайындалған қызметшілер саны көрсетіледі (809-810 бағаналар жиынтығы).
409. Есеп нысанының 809-810 бағанасында конкурс нәтижесі бойынша тағайындалған қызметшілер саны көрсетіледі: әйедер/ер адамдар.
410. Есеп нысанының 811-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша төмен лауазымға тағайындалған тұлғалар құрамы саны көрсетіледі.
411. Есеп нысанының 812-бағанасында конкурс нәтижесімен жас бойынша тағайындалған тұлғалар құрамы саны көрсетіледі (813-817 бағаналар жиынтығы).
412. Есеп нысанының 813-817 бағаналарында конкурс нәтижесімен жас бойынша тағайындалған тұлғалар құрамы саны көрсетіледі: 813-бағанада 22 жасқа дейін (қоса алғанда), 814-бағанада 23 жастан 29 жасқа дейін (қоса алғанда), 815-бағанада 30 жастан 39 жасқа дейін (қоса алғанда), 816-бағанада 40 жастан 49 жасқа дейін (қоса алғанда), 817-бағанада 50 жастан және жоғары.

396. В столбце 780 Формы отчета указывается количество участников, окончивших Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
397. В столбце 781 Формы отчета указывается количество участников, имеющих зарубежное образование.
398. В столбце 782 Формы отчета указывается количество участников – выпускников международной стипендии "Болашак".
399. В столбце 783 Формы отчета указывается количество участников, имеющих ученую степень (суммирует данные столбцов 784-785).
400. В столбцах с 784 по 785 указывается количество участников, имеющих ученую степень: в столбце 784 - кандидат наук, в столбце 785 - доктор наук.
401. В столбце 786 Формы отчета указывается количество участников, имеющих ученое звание (суммирует данные столбцов 787-788).
402. В столбцах с 787 по 788 указывается количество участников, имеющих ученое звание: в столбце 787 - ассоциированный профессор (доцент), в столбце 788 - профессор.
403. В столбце 789 Формы отчета указывается состав участников по стажу государственной службы (суммирует данные столбцов 790-804).
404. В столбцах с 790 по 804 указывается состав участников по стажу государственной службы: не имеют стаж государственной службы, до 1 года, от 1 до 2 лет, от 2 до 3 лет, от 3 до 5 лет, от 5 до 7 лет, от 7 до 9 лет, от 9 до 11 лет, от 11 до 14 лет, от 14 до 17 лет, от 17 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 30 лет, от 30 до 40 лет, более 40 лет.
405. В столбце 805 Формы отчета указывается средний стаж участников.
406. В столбце 806 Формы отчета указывается конкурс на одно место.
407. В столбце 807 Формы отчета указывается количество участников на низовые должности.
408. В столбце 808 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса (суммирует данные столбцов 809-810).
409. В столбцах с 809 по 810 указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, в разрезе: женщины/мужчины.
410. В столбце 811 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, на низовые должности.
411. В столбце 812 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по возрасту (суммирует данные столбцов 813-817).
412. В столбцах с 813 по 817 указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, по возрасту: в столбце 813 - до 22 лет (включительно), в столбце 814 - от 23 до 29 лет (включительно), в столбце 815 -с 30 лет до 39 лет (включительно), в столбце 816 - с 40 лет до 49 лет (включительно), в столбце 817 - от 50 лет и выше.

413. Есеп нысанының 818-бағанасында конкурс нәтижесімен тағайындалған орта жастағы тұлғалар құрамы саны көрсетіледі.
414. Есеп нысанының 819-бағанасында конкурс нәтижесімен жұмыс орны бойынша тағайындалған тұлғалар құрамы саны көрсетіледі (820-824, 826, 828, 830, 832-833 бағаналар жиынтығы).
415. Есеп нысанының 820-бағанасында осы мемлекеттік орган қызметшісі болып табылатын конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
416. Есеп нысанының 821-бағанасында мемлекеттік органның орталық аппараты болып табылатын конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
417. Есеп нысанының 822-бағанасында тұрғылықты орган қызметшілері болып табылатын конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
418. Есеп нысанының 823-бағанасында мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелерінде қызметшісі болып табылатын конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
419. Есеп нысанының 824-бағанасында квазимемлекеттік конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
420. Есеп нысанының 825-бағанасында квазимемлекеттік төменгі лауазымға тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
421. Есеп нысанының 826-бағанасында жеке сектордан конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
422. Есеп нысанының 827-бағанасында жеке сектордан төменгі лауазымға тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
423. Есеп нысанының 828-бағанасында бюджетті ұйымнан конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
424. Есеп нысанының 829-бағанасында жеке сектордан төменгі лауазымға тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
425. Есеп нысанының 830-бағанасында ағымдағы жылдың жоғары оқу орындарының түлектері болып табылатын конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
426. Есеп нысанының 831-бағанасында жоғары оқу орындарын үздік бітірген ағымдағы жылдың жоғары оқу орындары түлектерінің саны көрсетіледі.
427. Есеп нысанының 832-бағанасында жұмыссыздар болып табылатын конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
428. Есеп нысанының 833-бағанасында конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі (соның ішінде мемлекеттік органдардың штаттан тыс қызметшілері).
429. Есеп нысанының 834-бағанасында атқаратын лауазым деңгейң бойынша конкурс нәтижесімен тағайындалған қызметшілер саны көрсетіледі (835-837 бағаналар жиынтығы).
430. Есеп нысанының 835-бағанасында бұрын жоғары лауазымда жұмыс істеген қызметшілер саны көрсетіледі.

413. В столбце 818 Формы отчета указывается средний возраст лиц, назначенных по результатам конкурса.
414. В столбце 819 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по месту работы (суммирует данные столбцов 820-824, 826, 828, 830, 832-833).
415. В столбце 820 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, являющихся служащими данного государственного органа.
416. В столбце 821 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, являющихся служащими центральных аппаратов государственных органов.
417. В столбце 822 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, являющихся служащими местных органов.
418. В столбце 823 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, являющихся служащими территориальных подразделений государственных органов.
419. В столбце 824 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, из квазигосударственного сектора.
420. В столбце 825 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных на низовые должности, из квазигосударственного сектора.
421. В столбце 826 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, из частного сектора.
422. В столбце 827 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных на низовые должности, из частного сектора.
423. В столбце 828 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, из бюджетных организаций.
424. В столбце 829 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных на низовые должности, из бюджетных организаций.
425. В столбце 830 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, являющихся выпускниками высших учебных заведений текущего года.
426. В столбце 831 Формы отчета указывается количество лиц, закончивших высшие учебные заведения с отличием, из числа лиц, являющихся выпускниками высших учебных заведений текущего года.
427. В столбце 832 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, являющихся безработными.
428. В столбце 833 Формы отчета указывается количество других лиц, назначенных по результатам конкурса (в том числе внештатные работники государственных органов).
429. В столбце 834 Формы отчета указывается количество служащих, назначенных по результатам конкурса, по уровню занимаемых должностей (суммирует данные столбцов 835-837).
430. В столбце 835 Формы отчета указывается количество служащих, ранее работавших на вышестоящих должностях.

431. Есеп нысанының 836-бағанасында бұрын теңдәрежелі лауазымда жұмыс істеген қызметшілер саны көрсетіледі.
432. Есеп нысанының 837-бағанасында бұрын төмен лауазымда жұмыс істеген қызметшілер саны көрсетіледі.
433. Есеп нысанының 838-бағанасында білімі бар конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі (839-841 бағаналар жиынтығы).
434. Есеп нысанының 839-бағанасында негізгі орта білімі бар конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі.
435. Есеп нысанының 840-бағанасында конкурс нәтижесімен тағайындалған орта кәсіби, орта техникалық білімі, орта білімнен кейінгі білімі бар тұлғалар саны көрсетілген.
436. Есеп нысанының 841-бағанасында жоғары білімі бар конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар саны көрсетіледі (842-855 бағаналар жиынтығы).
437. Есеп нысанының 842-855 бағаналарында берілген жоғары білім мамандығына сәйкес жеңімпаздар құрамы көрсетілген: (білім беру, гуманитарлық ғылымдар, құқық, өнер, әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес, жаратылыстану ғылымдары, техникалық ғылымдар және технологиялар, ауыл шаруашылық ғылымдар, қызмет көрсету, әскери іс және қауіпсіздік, денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина), ветеринария, басқалары).
438. Есеп нысанының 856-бағанасында бірден көп жоғары білімі бар жеңімпаздар саны көрсетілген
439. Есеп нысанының 857-бағанасында жоғары білімнен кейінгі білімі бар жеңімпаздар саны көрсетілген (858-859 бағаналар жиынтығы).
440. Есеп нысанының 858-859 бағаналарында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетілген: 858-бағанада магистратура, 859-бағанада докторантура.
441. Есеп нысанының 860-бағанасында Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясын бітірген жеңімпаздар саны көрсетілген.
442. Есеп нысанының 861-бағанасында шетелдік білімі бар жеңімпаздар саны көрсетілген.
443. Есеп нысанының 862-бағанасында халықаралық "Болашақ" стипендиясы түлектері-жеңімпаздары саны көрсетілген.
444. Есеп нысанының 863-бағанасында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетілген (864-865 бағаналар жиынтығы).
445. Есеп нысанының 864-865 бағаналарында ғылыми дәрежесі бар жеңімпаздар саны көрсетіледі: 864-бағанада ғылым кандидаты, 865-бағанада ғылым докторы.
446. Есеп нысанының 866-бағанасында ғалым атағы бар жеңімпаздар саны көрсетілген (867-868 бағаналар жиынтығы).
447. Есеп нысанының 867-868 бағаналарында ғалым атағы бар жеңімпаздар саны көрсетілген: 867-бағналарда қауымдастырылған профессор (доцент), 868-бағаналарда профессор.

431. В столбце 836 Формы отчета указывается количество служащих, ранее работавших на равнозначных должностях.
432. В столбце 837 Формы отчета указывается количество служащих, ранее работавших на нижестоящих должностях.
433. В столбце 838 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по образованию (суммирует данные столбцов 839-841).
434. В столбце 839 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, с основным средним образованием.
435. В столбце 840 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, со средним профессиональным, средним техническим образованием, послесредним образованием.
436. В столбце 841 Формы отчета указывается количество лиц, назначенных по результатам конкурса, с высшим образованием (суммирует данные столбцов 842-855).
437. В столбцах с 842 по 855 указывается состав победителей, соответствующих одной из представленных специальностей высшего образования (образование; гуманитарные науки; право; искусство; социальные науки, экономика и бизнес; естественные науки; технические науки и технологии; сельскохозяйственные науки; услуги; военное дело и безопасность; здравоохранение и социальное обеспечение (медицина); ветеринария; прочее).
438. В столбце 856 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих более одного высшего образования.
439. В столбце 857 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих послевузовское образование (суммирует данные столбцов 858-859).
440. В столбцах с 858 по 859 указывается количество победителей, имеющих степень: в столбце 858 - магистратура, в столбце 859 - докторантура.
441. В столбце 860 Формы отчета указывается количество победителей, окончивших Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
442. В столбце 861 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих зарубежное образование.
443. В столбце 862 Формы отчета указывается количество победителей – выпускников международной стипендии "Болашак".
444. В столбце 863 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих ученую степень (суммирует данные столбцов 864-865).
445. В столбцах с 864 по 865 указывается количество победителей, имеющих ученую степень: в столбце 864 - кандидат наук, в столбце 865 - доктор наук.
446. В столбце 866 Формы отчета указывается количество победителей, имеющих ученое звание (суммирует данные столбцов 867-868).
447. В столбцах с 867 по 868 указывается количество победителей, имеющих ученое звание: в столбце 867 - ассоциорованный профессор (доцент), в столбце 868 - профессор.

448. Есеп нысанының 869-бағанасында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар құрамы көрсетіледі (870-884 бағаналар жиынтығы).
449. Есеп нысанының 870-884 бағаналарында мемлекеттік қызмет өтілі бойынша конкурс нәтижесімен тағайындалған тұлғалар құрамы көрсетіледі: 1 жылға дейін, 1 жылдан 2 жылға дейін, 2 жылдан 3 жылға дейін, 3 жылдан 5 жылға дейін, 5 жылдан 7 жылға дейін, 7 жылдан 9 жылға дейін, 9 жылдан 11 жылға дейін, 11 жылдан 14 жылға дейін, 14 жылдан 17 жылға дейін, 17 жылдан 20 жылға дейін, 20 жылдан 25 жылға дейін, 25 жылдан 30 жылға дейін, 30 жылдан 40 жылға дейін, 40 жылдан жоғары.
450. Есеп нысанының 885-бағанасында конкурс нәтижесі бойынша тағайындалған тұлғалардың орташа өтілі көрсетіледі.
451. Есеп нысанының 886-бағанасында конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі (887-891 бағаналар жиынтығы).
452. Есеп нысанының 887-бағанасында құжат тапсырған үміткерлердің болмауына байланысты конкурс барысында ашық қалған бос орындар саны көрсетілген.
453. Есеп нысанының 888-бағанасында кандидаттың квалификациялық талаптарға сай келмеуіне байланысты құжат тапсырған үміткерлердің болмауына байланысты конкурс барысында ашық қалған бос орындар саны көрсетілген.
454. Есеп нысанының 889-бағанасында конкурс комиссиясынан оң нәтижесін алған үміткерлердің болмауына байланысты (әнгімелесудің қорытындысы бойынша) конкурс барысында ашық қалған бос орындар саны көрсетілген.
455. Есеп нысанының 890-бағанасында конкурс комиссиясынан оң нәтижесін алған үміткерлердің бос лауазымға орналасудан бас тартуына байланысты конкурс барысында толтырылмаған бос орындар саны көрсетілген.
456. Есеп нысанының 891-бағанасында конкурс барысында басқа себептермен толтырылмаған бос орындар саны көрсетіледі.
457. Есеп нысанының 892-бағанасында конкурс бақылаушылар мен сарапшылардың қатысуымен өткен лауазымдардың саны көрсетілген.
458. Есеп нысанының 893-бағанасында бақылаушылар мен сарапшылар саны көрсетіледі (894-902 бағаналар жиынтығы).
459. Есеп нысанының 894-902 бағаналарында бақылаушылар мен сарапшылар саны көрсетіледі: 894-бағанада – Парламент депутаттары, 895-бағанада маслихат депутаттары, 896-бағанада - бұқаралық ақпарат құралдары, 897-бағанада қоғамдық бірлестіктер (үкіметтік емес ұйымдар), 898-бағанада саяси партиялар, 899-бағанада коммерциялық ұйымдар, 900-бағанада мемлекеттік органдар, 901-бағанада уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшеcі, 902-бағанада басқалар.
460. Есеп нысанының 903-бағанасында конкурс комиссиясының шағымдалған шешімінің саны көрсетіледі (904-905 бағаналар жиынтығы).

448. В столбце 869 Формы отчета указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по стажу государственной службы (суммирует данные столбцов 870-884).
449. В столбцах с 870 по 884 указывается состав лиц, назначенных по результатам конкурса, по стажу государственной службы: не имеют стаж государственной службы, до 1 года, от 1 до 2 лет, от 2 до 3 лет, от 3 до 5 лет, от 5 до 7 лет, от 7 до 9 лет, от 9 до 11 лет, от 11 до 14 лет, от 14 до 17 лет, от 17 до 20 лет, от 20 до 25 лет, от 25 до 30 лет, от 30 до 40 лет, более 40 лет.
450. В столбце 885 Формы отчета указывается средний стаж лиц, назначенных по результатам конкурса.
451. В столбце 886 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов (суммирует данные столбцов 887-891).
452. В столбце 887 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов в связи с отсутствием кандидатов, подавших документы.
453. В столбце 888 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов в связи с несоответствием кандидатов квалификационным требованиям.
454. В столбце 889 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов в связи с отсутствием кандидатов, получившие положительное решение конкурсной комиссии (по итогам собеседования).
455. В столбце 890 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов в связи с отказом кандидатов, получивших положительное решение конкурсной комиссии, от занятия должности.
456. В столбце 891 Формы отчета указывается количество вакансий, не занятых в ходе конкурсов по другим причинам.
457. В столбце 892 Формы отчета указывается количество должностей, по которым конкурсы проведены с участием наблюдателей и экспертов.
458. В столбце 893 Формы отчета указывается количество наблюдателей и экспертов (суммирует данные столбцов 894-902).
459. В столбцах 894-902 указывается количество наблюдателей и экспертов: в столбце 894 - депутаты Парламента, в столбце 895 - депутаты маслихатов, в столбце 896 – средства массовой информации, в столбце 897 - общественные объединения (неправительственные организации), в столбце 898 - политические партии, в столбце 899 - коммерческие организации, в столбце 900 – государственные органы, в столбце 901 - уполномоченный орган или его территориальное подразделение, в столбце 902 - иное.
460. В столбце 903 Формы отчета указывается количество обжалованных решений конкурсных комиссий (суммирует данные столбцов 904-905).

461. Есеп нысанының 904-905 бағанасында конкурстық комиссия шешіміне түскен шағымдар саны көрсетіледі: 904-бағанада уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшелері, 905-бағанада сот тәртібімен.
462. Есеп нысанының 906-бағанасында шағымдарды қарастырудың қорытынды (907, 910 бағаналар жиынтығы) саны көрсетілген.
463. Есеп нысанының 907-бағанасында уәкілетті органдарында немесе оның аумақтық бөлімшілерінде шағымдарды қарастыру қорытындысы (908-909 бағаналар жиынтығы) көрсетілген.
464. Есеп нысанының 908 бағанасында уәкілетті органдарында немесе оның аумақтық бөлімшілерінде күшін жойған конкур комиссиясының шешімдерін қарастыру саны көрсетіледі.
465. Есеп нысанының 909-бағанасында уәкілетті органдарында немесе оның аумақтық бөлімшілерінде өзгеріссіз қалдырылған конкурстық комисся шешімдерінің саны көрсетіледі.
466. Есеп нысанының 910-бағанасында сотта шағымды қарастыру қорытындысы көрсетіледі (911-912 бағаналар жиынтығы).
467. Есеп нысанынының 911-912 бағаналарында сотта қарастырылған шағымдар: 911-бағанада сотпен жойылған конкурс комиссиясы шешімдерінің саны, 912-бағанада өзгеріссіз қалған конкурс комиссиясы шешімдерінің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2018 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 276 бұйрығына
2-қосымша
"Теріс себептермен мемлекеттік қызметтен шығарылған мемлекеттік қызметшілер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысан
Есептік кезең: __ тоқсан 20___ ж.
Индексі: форма 2-М нысан
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері және олардың ведомствалары, тұрғылықты атқарушы органдар, мәслихат аппараты және облыстық тексеру комиссиясы, республикалық маңызы бар қалалар, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне;
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері және олардың ведомствалары, тұрғылықты атқарушы органдар, мәслихат аппараты және облыстық тексеру комиссиясы, республикалық маңызы бар қалалар, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері.
Ұсыну мерзімі:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне – есептік тоқсанның кезеңінен кейінгі айдың 5кеш емес;
орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері, олардың ведомстволары, жергілікті атқарушы органдар, мәслихат аппараттары және облыстық тексеру комиссиясы, республикалық маңызы бар қалалар – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелеріне есептік тоқсанның кезеңінен кейінгі айдың 1-нен кеш емес
п/п
Мемлекеттік орган
Теріс себептермен босатылған мемлекеттік қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мемлекеттік қызметшінің жұмыстан босату алдында атқарған лауазымының толық атауы
Санат
Бұйрық нөмірі және күні (өкім)
Босатылу күні
Босатылу себебі (сыбайлас жемқорлық, беделін түсіретін, босату түріндегі тәртіптік жаза, басқа теріс себептермен заңнама ережесі сілтемелеріне нұсқау бойынша)
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
Мемлекеттік орган басшысы
_________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орындаушы: _____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
20__ жылы "___" _____________ күні қол қойылды.
"Теріс себептермен мемлекеттік
қызметтен шығарылған
мемлекеттік қызметкерлер
туралы есеп" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Теріс себептермен мемлекеттік қызметтен шығарылған мемлекеттік қызметшілер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме

461. В столбцах 904-905 указываются количество обжалованных решений конкурсных комиссий: в столбце 904 - в уполномоченном органе или его территориальном подразделении, в столбце 905 - в судебном порядке.
462. В столбце 906 Формы отчета указываются итоги рассмотрения жалоб (суммирует данные столбцов 907, 910).
463. В столбце 907 Формы отчета указываются итоги рассмотрения жалоб в уполномоченном органе или его территориальном подразделении (суммирует данные столбцов 908-909).
464. В столбце 908 Формы отчета указывается количество решений конкурсных комиссий, отмененных в уполномоченном органе или его территориальном подразделении.
465. В столбце 909 Формы отчета указывается количество решений конкурсных комиссий, оставленных в уполномоченном органе или его территориальном подразделении без изменений.
466. В столбце 910 Формы отчета указывается итоги рассмотрения жалоб в суде (суммирует данные столбцов 911-912).
467. В столбцах 911-912 указываются количество жалоб, рассмотренных в суде: в столбце 911 - количество решений конкурсных комиссий, отмененных судом, в столбце 912 - количество решений конкурсных комиссий, оставлено без изменений.
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы и
противодействию коррупции
от 12 декабря 2018 года № 276
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет о государственных служащих, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам"
Отчетный период: __ квартал 20___ г.
Индекс: форма 2-М
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих информацию:
центральные государственные органы, их ведомства, территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы, территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
Куда представляется форма:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции – в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы – в территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
Срок представления:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции – в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы – в территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции не позднее 1-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
№ п/п
Государственный орган
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) государственного служащего, уволенного по отрицательным мотивам
Полное наименование должности, занимаемой государственным служащим перед увольнением
Категория
Номер и дата приказа (распоряжения)
Дата увольнения
Причина увольнения (коррупционные, дискредитирующие, дисциплинарные взыскания в виде увольнения, другие отрицательные мотивы, с указанием ссылки на норму законодательства)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Руководитель государственного органа
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель: _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата подписания "___" _____________20__ года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных
"Отчет о государственных
служащих, уволенных с
государственной службы по
отрицательным мотивам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о государственных служащих, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам"

1. Осы түсініктеме "Теріс себептермен мемлекеттік қызметтен шығарылған мемлекеттік қызметшілер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды және ұсынымдық сипатқа ие.
2. Есеп нысаны саяси және әкімшіліктік мемлекеттік қызметшілер кадр құрамының жай-күйіне мониторинг жүргізу мақсатында қарастырылған.
3. Есеп нысаны бастапқы есеп мәліметтері негізінде өспелі қорытынды болып беріледі және толтырылады.
4. Есеп нысанын мемлекеттік орган басшысы, ол болмаған жағдайда міндеттерін атқаратын тұлға қол қояды..
5. Есеп нысанының 1-бағанасында жолдардың реттік саны (жол коды) көрсетіледі.
6. Есеп нысанының 2-бағанасында мемлекеттік органның атаулары көрсетілген.
7. Есеп нысанының 3-бағанасында теріс себептер бойынша шығарылған мемлекеттік қызметшінің тегін, атын, әкесінің атын (ол болған жағдайда) көрсетіледі.
8. Есеп нысанының 4-бағанасында жұмыстан шығару алдында мемлекеттік қызметшінің атқаратын лауазымның толық атауы саны көрсетіледі.
9. Есеп нысанының 5-бағанасында Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығымен бекітілген саяси және әкімшілік мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының Тізіліміне сәйкес мемлекеттік қызметшілердің лауазым санаттары көрсетілген.
10. Есеп нысанының 6-бағанасында босату туралы бұйрық (өкім) номері және күні көрсетіледі.
11. Есеп нысанының 7-бағанасында жұмыстан шығарылуы күні көрсетіледі.
12. Есеп нысанының 8-бағанасында босату себебі көрсетіледі(сыбайлас жемқорлық, беделін түсіретін, босату түріндегі тәртіптік жаза, басқа теріс себептермен заңнама ережесі сілтемелеріне нұсқау).
13. Есеп нысанының "Барлығы" деген жолында барлық жолдың мәліметтері көрсетіледі.
___________________________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2018 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 276 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан "Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару Академиясының түлектері бойынша есеп"
Есептік кезең: __ тоқсан 20___ ж.
Индексі: 3-М нысан
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері және олардың ведомствалары, тұрғылықты атқарушы органдар, мәслихат аппараты және облыстық тексеру комиссиясы, республикалық маңызы бар қалалар, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне;
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері және олардың ведомствалары, тұрғылықты атқарушы органдар, мәслихат аппараты және облыстық тексеру комиссиясы, республикалық маңызы бар қалалар, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері.
Ұсыну мерзімі:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне – есептік тоқсанның кезеңінен кейінгі айдың 5 кеш емес;
орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері, олардың ведомстволары, жергілікті атқарушы органдар, мәслихат аппараттары және облыстық тексеру комиссиясы, республикалық маңызы бар қалалар – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелеріне есептік тоқсанның кезеңінен кейінгі айдың 1-нен кеш емес.
Мемлекеттік орган
Тегі, Аты, Әкесінің аты. (ол болған жағдайда)
Туған жылы
Оқыту бағдарламасы
Мамандық
Оқуға түскен жылы
Оқуды аяқтаған жылы
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
Кесте жалғасы
Атқаратын лауазым
Лауазым санаты
Оқуды бітіргеннен кейін мемлекеттік қызметте нақты өтеу мерзімі ("мемлекеттік қызметші" санаты бойынша қабылданғандар үшін)
Соның ішінде оқуға жіберген мемлекеттік органда оқуды аяқтағаннан кейін нақты өтеу мерзімі ("мемлекеттік қызметші" санаты бойынша қабылданғандар үшін)
Оқуды қаржыландыру көзі (мемлекеттік бюджет, үкіметтік емес ұйымдардың гранттары, меншікті қаражат)
9
10
11
12
13
Мемлекеттік орган басшысы
__________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орындаушы: ______________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
20__ жылы "___" _____________ күні қол қойылды.
"Қазақстан Республикасы
Президенті жанындағы
Мемлекеттік басқару
Академиясының түлектері
бойынша есеп"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару Академиясының түлектері бойынша есеп" әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктемелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета о государственных служащих, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам" (далее – Форма отчета).
2. Форма отчета разработана в целях ведения мониторинга состояния кадрового состава политических и административных государственных служащих.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму отчета подписывает руководитель государственного органа, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
5. В столбце 1 Формы отчета указывается нумерация строк (код строки).
6. В столбце 2 Формы отчета указывается наименование государственного органа.
7. В столбце 3 Формы отчета указывается фамилия имя отчество (при его наличии) государственного служащего, уволенного по отрицательным мотивам.
8. В столбце 4 Формы отчета указывается полное наименование должности, занимаемой государственным служащим перед увольнением.
9. В столбце 5 Формы отчета указывается категория должности в соответствии с Реестром должностей политических и административных государственных служащих, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года №150.
10. В столбце 6 Формы отчета указывается номер и дата приказа (распоряжения) об увольнении.
11. В столбце 7 Формы отчета указывается дата увольнения.
12. В столбце 8 Формы отчета указывается причина увольнения (коррупционные, дискредитирующие, дисциплинарные взыскания в виде увольнения, другие отрицательные мотивы, с указанием ссылки на норму законодательства).
13. В строке "Итого" Формы отчета указывается сумма данных всех строк.
Приложение 3
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан
по делам государственной
службы и
противодействию коррупции
от 12 декабря 2018 года № 276
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет о выпускниках Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан"
Отчетный период: __ квартал 20___ г.
Индекс: форма 3-М
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих информацию:
центральные государственные органы, их ведомства, территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы, территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
Куда представляется форма:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции – в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы – в территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
Срок представления:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции – в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы – в территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции не позднее 1-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Государственный орган
Фамилия Имя Отчество (при его наличии)
Дата рождения
Программа обучения
Специальность
Год поступления
Год завершения обучения
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
продолжение таблицы
Занимаемая должность
Категория должности
Срок фактической отработки на государственной службе после завершения обучения (для поступивших по категории "государственный служащий")
В том числе, срок фактической отработки после завершения обучения в государственном органе, направившем на обучение (для поступивших по категории "государственный служащий")
Источники финансирования обучения (государственный бюджет, гранты неправительственных организаций, собственные средства)
9
10
11
12
13
Руководитель государственного органа
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель: _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата подписания "___" _____________ 20__ года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных
"Отчет о выпускниках
Академии государственного
управления
при Президенте Республики
Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о выпускниках Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан"

1. Осы түсініктеме "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару Академиясының түлектері бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Есеп нысаны саяси және әкімшіліктік мемлекеттік қызметшілер кадр құрамының жай-күйіне мониторинг жүргізу мақсатында қарастырылған.
3. Есеп нысаны бастапқы есеп мәліметтері негізінде өспелі қорытынды болып ұсынылады және толтырылады.
4. Есеп нысанын мемлекеттік орган басшысы, ол болмаған жағдайда міндеттерін атқаратын тұлға қол қояды.
5. Есеп нысанының 1-бағанасында жолдардың реттік саны (жол коды) көрсетіледі.
6. Есеп нысанының 2-бағанасында мемлекеттік органның атаулары көрсетілген.
7. Есеп нысанының 3-бағанасында теріс себептер бойынша шығарылған мемлекеттік қызметшінің тегін, атын, әкесінің атын (ол болған жағдайда) саны көрсетіледі.
8. Есеп нысанының 4-бағанасында Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару Академиясының түлектерінің туған жылы көрсетіледі.
9. Есеп нысанының 5-бағанасында оқыту бағдарламасы көрсетіледі.
10. Есеп нысанының 6-бағанасында мамандық көрсетіледі.
11. Есеп нысанының 7-бағанасында оқуға түскен жылы көрсетіледі.
12. Есеп нысанының 8-бағанасында оқуды аяқтау жылы көрсетіледі.
13. Есеп нысанының 9-бағанасында атқарып отырған лауазымы көрсетіледі.
14. Есеп нысанының 10-бағанасында лауазым санаты көрсетіледі.
15. Есеп нысанының 11-бағанасында оқу аяқталғаннан кейінгі мемлекеттік қызметте нақты өтеу мерзімі көрсетіледі (түскендерге "мемлекеттік қызметшілердің" санаты бойынша).
16. Есеп нысанының 12-бағанасында оқуға жіберген мемлекеттік органда оқуды аяқтағаннан кейін нақты өтеу мерзімі ("мемлекеттік қызметші" санаты бойынша қабылданғандар үшін) көрсетіледі.
17. Есеп нысанының 13-бағанасында оқуды қаржыландыру көзі (мемлекеттік бюджет, үкіметтік емес ұйымдардың гранты, меншікті қаражат) көрсетіледі.
18. Есеп нысанының "Барлығы" деген жолында барлық жолдардың мәліметтері көрсетіледі.
________________________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2018 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 276 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан "Халықаралық "Болашақ" стипендиясы түлектері туралы есеп"
Есептік кезең: __ тоқсан 20___ ж.
Индексі: 4-М нысан
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомствалары, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері және олардың ведомствалары, тұрғылықты атқарушы органдар, мәслихат аппараты және облыстық тексеру комиссиясы, республикалық маңызы бар қалалар, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне;
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері және олардың ведомствалары, тұрғылықты атқарушы органдар, мәслихат аппараты және облыстық тексеру комиссиясы, республикалық маңызы бар қалалар, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері.
Ұсыну мерзімі:
орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелері – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне – есептік тоқсанның кезеңінен кейінгі айдың 5 кеш емес;
орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері, олардың ведомстволары,, жергілікті атқарушы органдар, мәслихат аппараттары және облыстық тексеру комиссиясы, республикалық маңызы бар қалалар – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық бөлімшелеріне есептік тоқсанның кезеңінен кейінгі айдың 1-нен кеш емес.
Мемлекеттік орган
Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Туылған күні
Оқу мемлекеті
Жоғары оқу орны
Оқыту бағдарламасы
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Кесте жалғасы
Мамандық
Оқуға түсу жылы
Оқуды аяқтау жылы
Атқаратын лауазым
Лауазым санаты
Оқу бітіргеннен кейін нақты өтеу мерзімі
8
9
10
11
12
13
Ескерту: Есеп берілген сәтте мемлекеттік қызметте жұмыс істейтін Халықаралық "Болашақ" стипендиясы түлектері бойынша есеп беріледі.
Мемлекеттік орган басшысы
_________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орындаушы: ______________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
20__ жылы "___" _____________ күні қол қойылды.
"Болашақ" бағдарламасының
түлектері туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанына қосымша
"Халықаралық "Болашақ" бағдарламасыныңтүлектері туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета о выпускниках Академии государственного управления при Президента Республики Казахстан" (далее – Форма отчета).
2. Форма отчета разработана в целях ведения мониторинга состояния кадрового состава политических и административных государственных служащих.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму отчета подписывает руководитель государственного органа, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
5. В столбце 1 Формы отчета указывается нумерация строк (код строки).
6. В столбце 2 Формы отчета указывается наименование государственного органа.
7. В столбце 3 указывается фамилия имя отчество (полностью) выпускника Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
8. В столбце 4 Формы отчета указывается дата рождения выпускника Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
9. В столбце 5 Формы отчета указывается программа обучения.
10. В столбце 6 Формы отчета указывается специальность.
11. В столбце 7 Формы отчета указывается год поступления.
12. В столбце 8 Формы отчета указывается год завершения обучения.
13. В столбце 9 Формы отчета указывается занимаемая должность.
14. В столбце 10 Формы отчета указывается категория должности.
15. В столбце 11 Формы отчета указывается срок фактической отработки на государственной службе после завершения обучения (для поступивших по категории "государственный служащий").
16. В столбце 12 Формы отчета указывается срок фактической отработки после завершения обучения в государственном органе, направившем на обучение (для поступивших по категории "государственный служащий").
17. В столбце 13 Формы отчета указывается источник финансирования обучения (государственный бюджет, гранты неправительственных организаций, собственные средства).
18. В строке "Итого" Формы отчета указывается сумма данных всех строк.
Приложение 4
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан
по делам государственной
службы и противодействию
коррупции
от 12 декабря 2018 года № 276
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет о выпускниках международной стипендии "Болашак"
Отчетный период: __ квартал 20___ г.
Индекс: форма 4-М
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих информацию:
центральные государственные органы, их ведомства, территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы, территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
Куда представляется форма:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции – в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы – в территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
Срок представления:
центральные государственные органы, их ведомства, а также территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции – в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, местные исполнительные органы, аппараты маслихатов и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы – в территориальные подразделения Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции не позднее 1-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Государственный орган
Фамилия Имя Отчество (при его наличии)
Дата рождения
Страна обучения
Высшее учебное заведение
Программа обучения
1
2
3
4
5
6
7
Итого
продолжение таблицы
Специальность
Год поступления
Год завершения обучения
Занимаемая должность
Категория должности
Срок фактической отработки после завершения обучения
8
9
10
11
12
13
Примечание: Отчет предоставляется по выпускникам международной стипендии "Болашак", работающим на государственной службе на момент предоставления отчета.
Руководитель государственного органа
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель: ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата подписания "___" _____________ 20__ года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет о выпускниках
международной стипендии
"Болашак""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о выпускниках международной стипендии "Болашак""

1. Осы түсініктеме "Халықаралық "Болашақ" бағдарламасының түлектері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Есеп нысаны саяси және әкімшіліктік мемлекеттік қызметшілер кадр құрамының жай-күйіне мониторинг жүргізу мақсатында қарастырылған.
3. Есеп мәліметтерін беру кезінде мемлекеттік қызметте істейтіндерге халықаралық "Болашақ" стипендиясы түлектері бойынша есеп беріледі.
4. Есеп нысаны бастапқы есеп мәліметтері негізінде өспелі қорытынды болып беріледі және толтырылады.
5. Есеп нысанын мемлекеттік орган басшысы, ол болмаған жағдайда міндеттерін атқаратын тұлға қол қояды.
6. Есеп нысанының 1-бағанасында жолдардың реттік саны (жол коды) көрсетіледі.
7. Есеп нысанының 2-бағанасында мемлекеттік органның атаулары көрсетілген.
8. Есеп нысанының 3-бағанасында теріс себептер бойынша шығарылған халықаралық "Болашақ" стипендиясы түлегінің тегін, атын, әкесінің атын (ол болған жағдайда) көрсетіледі.
9. Есеп нысанының 4-бағанасында халықаралық "Болашақ" стипендиясы түлегінің туылған күні көрсетіледі.
10. Есеп нысанының 6-бағанасында оқыған мемлекет көрсетіледі.
11. Есеп нысанының 6-бағанасында бітірген жоғары оқу орнының атауы көрсетіледі.
12. Есеп нысанының 7-бағанасында оқыту бағдарламасы көрсетіледі.
13. Есеп нысанының 8-бағанасында мамандық көрсетіледі.
14. Есеп нысанының 9-бағанасында оқуға түсу жылы көрсетіледі.
15. Есеп нысанының 10-бағанасында оқуды аяқтау жылы көрсетіледі.
16. Есеп нысанының 11-бағанасында атқарып отырған лауазымы көрсетіледі.
17. Есеп нысанының 5-бағанасында Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығымен бекітілген саяси және әкімшілік мемлекеттік қызметшілер лауазымының Тізіліміне сәйкес мемлекеттік қызметшілердің лауазым санаттары көрсетілген.
18. Есеп нысанының 13-бағанасында оқуды қаржыландыру көзі мемлекеттік бюджет көрсетіледі.
19. Есеп нысанының "Барлығы" деген жолында барлық жолдың мәліметтері көрсетіледі.
________________________

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчета о выпускниках международной стипендии "Болашак"" (далее – Форма отчета).
2. Форма отчета разработана в целях ведения мониторинга состояния кадрового состава политических и административных государственных служащих.
3. Отчет предоставляется по выпускникам международной стипендии "Болашак", работающим на государственной службе на момент предоставления отчета.
4. Форма отчета заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
5. Форму отчета подписывает руководитель государственного органа, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
6. В столбце 1 Формы отчета указывается нумерация строк (код строки).
7. В столбце 2 Формы отчета указывается наименование государственного органа.
8. В столбце 3 Формы отчета указывается фамилия имя отчество (при его наличии) выпускника международной стипендии "Болашак".
9. В столбце 4 Формы отчета указывается дата рождения выпускника международной стипендии "Болашак".
10. В столбце 5 Формы отчета указывается страна обучения.
11. В столбце 6 Формы отчета указывается наименование высшего учебного заведения, которое он окончил.
12. В столбце 7 Формы отчета указывается программа обучения.
13. В столбце 8 Формы отчета указывается специальность.
14. В столбце 9 Формы отчета указывается год поступления.
15. В столбце 10 Формы отчета указывается год завершения обучения.
16. В столбце 11 Формы отчета указывается занимаемая должность.
17. В столбце 12 Формы отчета указывается категория должности в соответствии с Реестром должностей политических и административных государственных служащих, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года №150.
18. В столбце 13 Формы отчета указывается срок фактической отработки после завершения обучения.
19. В строке "Итого" Формы отчета указывается сумма данных всех строк.