"2019 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 18 шілдедегі № 434 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-46 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 18052 болып тіркелді
2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 68) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "2019 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №17264 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Этолондық бақылау банкінде 2018 жылғы 9 тамызда жарияланған) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 18 шілдедегі № 434 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2019 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын амбулаториялық және стационарлық деңгейлерде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың тізімінде:
реттік нөмірі 6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
6
J05AR02
Абакавир+ Ламивудин
таблетка, 600 мг/300мг
таблетка
988,75
";
реттік нөмірі 153-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
153
J04AK06
Деламанид
таблетка 50 мг
таблетка
1 007,41
";
реттік нөмірі 284-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
284
J04BA01
Клофазимин
капсула 100 мг
капсула
391,21
";
реттік нөмірі 290-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
290
J05AF05
Ламивудин
таблетка, 100 мг (диспансерлік есепте тұрған балалар 18 жасқа жеткенге дейін бір өндірушінің дәрілік препараттарын қабылдайды)
таблетка
358,20
";
реттік нөмірі 318-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
318
N01BB02
Лидокаин
аэрозоль 10%, 38 мл немесе грамм
құты
2 166,48
";
реттік нөмірі 320-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 июля 2018 года № 434 "Об утверждении списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, закупаемых у Единого дистрибьютора на 2019 год"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 декабря 2018 года № ҚР ДСМ-46. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2018 года № 18052
В соответствии с подпунктом 68) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 июля 2018 года № 434 "Об утверждении списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, закупаемых у Единого дистрибьютора на 2019 год" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17264, опубликован от 9 августа 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в списке лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном и стационарном уровнях, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2019 год, утвержденном указанным приказом:
строку, порядковый номер 6 изложить в следующей редакции:
"
6
J05AR02
Абакавир+ Ламивудин
таблетка, 600 мг/300мг
таблетка
988,75
";
строку, порядковый номер 153 изложить в следующей редакции:
"
153
J04AK06
Деламанид
таблетка 50 мг
таблетка
1 007,41
";
строку, порядковый номер 284 изложить в следующей редакции:
"
284
J04BA01
Клофазимин
капсула 100 мг
капсула
391,21
";
строку, порядковый номер 290 изложить в следующей редакции:
"
290
J05AF05
Ламивудин
таблетка, 100 мг (дети, состоящие на диспансерном учете, принимают лекарственные препараты одного производителя по достижении 18 лет)
таблетка
358,2
";
строку, порядковый номер 318 изложить в следующей редакции:
"
318
N01BB02
Лидокаин
аэрозоль 10%, 38 мл или грамм
флакон
2 166,48
";
строку, порядковый номер 320 изложить в следующей редакции:
"

320
J01XX08
Линезолид
таблетка 600 мг
таблетка
557,51
";
реттік нөмірлері 348, 349, 350, 351-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
348
L01BA01
Метотрексат
инъекцияға арналған ерітінді 10 мг/мл, 0,75 мл
шприц/ құты
3 705,45
349
L01BA01
Метотрексат
инъекцияға арналған ерітінді 10 мг/мл, 1 мл
шприц/ құты
4 013,81
350
L01BA01
Метотрексат
инъекцияға арналған ерітінді 10 мг/мл, 2 мл
шприц/ құты
5 199,94
351
L01BA01
Метотрексат
инъекцияға арналған ерітінді 10 мг/мл, 1,5 мл
шприц/ құты
4 222,54
";
реттік нөмірі 383-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
383
J05AG01
Невирапин
таблетка, 200 мг
таблетка
13,27
";
реттік нөмірлері 517, 518-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
517
J05AF07
Тенофовир
таблетка, 300 мг
таблетка
42,48
518
J05AR06
Тенофовир+ Эмтрицитабин+Эфавиренз
таблетка, 300 мг/200 мг/600 мг
таблетка
92,92
";
реттік нөмірлері 619, 620-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
619
J05AR03
Эмтрицитабин+
Тенофовир
жүкті әйелдерде қолдану мүмкіндігімен таблетка, 200 мг/300 мг
таблетка
701,40
620
J05AR03
Эмтрицитабин+
Тенофовир
таблетка, 200 мг/300 мг
таблетка
61,06
";
реттік нөмірі 652-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

320
J01XX08
Линезолид
таблетка 600 мг
таблетка
557,51
";
строки, порядковые номера 348, 349, 350 и 351 изложить в следующей редакции:
"
348
L01BA01
Метотрексат
раствор для инъекций 10 мг/мл, 0,75 мл
шприц/ флакон
3 705,45
349
L01BA01
Метотрексат
раствор для инъекций 10 мг/мл, 1 мл
шприц/ флакон
4 013,81
350
L01BA01
Метотрексат
раствор для инъекций 10 мг/мл, 2 мл
шприц/ флакон
5 199,94
351
L01BA01
Метотрексат
раствор для инъекций 10 мг/мл, 1,5 мл
шприц/ флакон
4 222,54
";
строку, порядковый номер 383 изложить в следующей редакции:
"
383
J05AG01
Невирапин
таблетка, 200 мг
таблетка
13,27
";
строки, порядковые номера 517 и 518 изложить в следующей редакции:
"
517
J05AF07
Тенофовир
таблетка, 300 мг
таблетка
42,48
518
J05AR06
Тенофовир+ Эмтрицитабин+Эфавиренз
таблетка, 300 мг/200 мг/600 мг
таблетка
92,92
";
строки, порядковые номера 619 и 620 изложить в следующей редакции:
"
619
J05AR03
Эмтрицитабин+
Тенофовир
таблетка, 200 мг/300 мг, с возможностью применения у беременных
таблетка
701,40
620
J05AR03
Эмтрицитабин+
Тенофовир
таблетка, 200 мг/300 мг
таблетка
61,06
";
строку, порядковый номер 652 изложить в следующей редакции:
"

реттік нөмірлері 168, 169, 170-жолдар мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
168
L04AA06
Микофенол қышқылы
таблетка, 360 мг
таблетка
565,19
169
L04AA06
Микофенол қышқылы
таблетка, 180 мг
таблетка
271,52
170
L04AA06
Микофенол қышқылы
капсула 250 мг
капсула
162,89
";
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде амбулаториялық және стационарлық деңгейлерде 2019 жылға арналған Бірыңғай дистрибьюторда сатып алуға жататын медициналық бұйымдардың тізімі" бөлімінде:
реттік нөмірі 138-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
138
Қандағы глюкозаны анықтауға арналған тест жолақтары
№ 50 тест жолақтар
қаптама
1585,00
";
реттік нөмірі 195-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
195
Картридж Xpert® MTB/RIF 50 тестов IVD-FIND ****
Mycobacterium tuberculosis болуына және оның қақырық үлгілеріндегі рифампицинге резистенттілігіне № 50 тест
қаптама
198 712,5
";
реттік нөмірі 249-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
249
Нәжістегі жасырын қанды сапалы анықтауға арналған экспресс-тест
1. тест-жолақ – 1 дана
2. кассета – 1 дана 3. түтікте 2 мл - ден үлгіні буферлік сұйылтқыш – 1 дана
4. үлгіні буферлік сұйылтуға арналған түтік – 1 дана
5.мультикассетаға арналған жабылатын пластикалық пакет– 1 дана
6. лейблі бар барлық құрамдаушыларды қаптауға арналған картон қорапша – 1 дана
7. үлгіні буферлік сұйылтқышпен түтіктерге арналған жабылатын пластикалық пакет– 1 дана. 8. үлгіні жинауға арналған пакет – 1 дана
9. ID стикер – 1 дана
10. қазақ және орыс тілдерінде қолдану жөніндегі нұсқаулық– 1 дана 11. кептіргіш, 1 г – 1 дана.
жиынтық
1092,50
";
реттік нөмірлері 316, 317, 318-жолдар мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
316
Кодталған қандағы глюкозаны анықтауға арналған тест жолақтары, кодталған
№50 тест жолақтар
қаптама
4180,00
317
Қандағы холестеринді анықтауға арналған тест жолақтар, кодталған
№25 тест жолақтар
қаптама
6 962,00
318
Қандағы триглицеридтерді
анықтауға арналған тест жолақтар, кодталған
№25 тест жолақтар
қаптама
7 170,00
";
ескертпеде: сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"(Қ) – сатып алу фармацевтикалық көрсетілетін қызметтер шеңберінде мүмкін".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде оның көшірмелерін электрондық түрде қазақ және орыс тілдеріндегі Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

дополнить строками, порядковые номера 168, 169 и 170 следующего содержания:
"
168
L04AA06
Микофеноловая кислота
таблетка, 360 мг
таблетка
565,19
169
L04AA06
Микофеноловая кислота
таблетка, 180мг
таблетка
271,52
170
L04AA06
Микофеноловая кислота
капсула 250мг
капсула
162,89
";
в разделе "Список изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном и стационарном уровнях, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2019 год":
строку, порядковый номер 138 изложить в следующей редакции:
"
138
Тест-полосы для определения глюкозы в крови
тест полосы № 50
упаковка
1585,00
";
строку, порядковый номер 195 изложить в следующей редакции:
"
195
Картридж Xpert® MTB/RIF 50 тестов IVD-FIND ****
тест на наличие Mycobacterium tuberculosis и ее резистентности к рифампицину в образцах макроты № 50
упаковка
198 712,5
";
строку, порядковый номер 249 изложить в следующей редакции:
"
249
Экспресс-тест для качественного определения скрытой крови в кале
1.Тест-полоска – 1 шт.
2. Кассета – 1 шт. 3. Буферный разбавитель образца по 2 мл в пробирке – 1 шт.
4. Пробирка для буферного разбавителя образца – 1 шт. 5.Запечатываемый пластиковый пакет для кассеты – 1 шт. 6. Картонная коробка для упаковки всех комплектующих с лейблом – 1 шт.
7. Запечатываемый пластиковый пакет для пробирки с буферным разбавителем образца – 1 шт.
8. Пакет для сбора образца – 1 шт.
9. ID стикер – 1 шт.
10. Инструкция по применению на казахском и русском языках – 1 шт.
11. Осушитель, 1г – 1 шт.
комплект
1092,50
";
дополнить строками, порядковые номера 316, 317 и 318 следующего содержания:
"
316
Тест-полосы
для определения глюкозы в крови, с кодированием
тест полосы №50
упаковка
4180,00
317
Тест полосы для определения холестерина в крови, с кодированием
тест полосы №25
упаковка
6 962,00
318
Тест полосы для определения триглицеридов в крови, с кодированием
тест полосы №25
упаковка
7 170,00
";
в примечании:
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"(У) – закуп возможен в рамках фармацевтической услуги".
2. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі Е. Біртанов

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования.
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице–министра здравоохранения Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов