"Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 961 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 8 қаңтарда № 18156 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 14 шiлдедегi № 514 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.07.2020 № 514 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң Көшi-қон қызметі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоммуникациялар
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 961 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении стандарта государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 961. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 января 2019 года № 18156. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 июля 2020 года № 514.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 14.07.2020 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан", согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник
К. Касымов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 декабря 2018 года № 961
Стандарт государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения

1. "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Жеке және заңды тұлғалардан (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап – 5 жұмыс күн.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталардан бір жұмыс күн бұрын ұсынады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – Қазақстан Республикасы ҰҚК) 3 жұмыс күніне дейінгі мерзімде қолдаухатты келісуді қамтамасыз етеді. Қазақстан Республикасы ҰҚК органдарының жазбаша сұрау салуы бойынша көрсетілген 5 жұмыс күн мерзімі күнтізбелік 30 күнге дейін ұзартылады.
Көрсетілетін қызметті беруші осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді ұзартудың себептері мен мерзімін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыға жазбаша хабарлайды, ал көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін ұзарту туралы хабарлама 3 жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға әрі қарай көрсетілетін қызметті алушыны ақпараттандыру үшін жолданады.
2) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің және Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуінің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыру.

1. Государственная услуга "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления от физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в Государственную корпорацию – 5 рабочих дней;
При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодателем предоставляется в Государственную корпорацию за один рабочий день до окончания срока оказания государственной услуги.
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ РК) обеспечивает согласование ходатайства в срок до 3 рабочих дней. По письменному запросу органов КНБ РК указанный срок в 5 рабочих дней продлевается до 30 календарных дней.
Услугодатель с указанием причин и сроков продления оказания государственной услуги письменно уведомляет услугополучателя по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, а при обращении услугополучателя в Государственную корпорацию уведомление о продлении сроков оказания государственной услуги в течение 3 рабочих дней направляется в Государственную корпорацию для последующего информирования услугополучателя.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугодателю - 30 минут, в Государственную корпорацию - 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя у услугодателя и в Государственной корпорации – 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
1) приглашение на въезд в Республику Казахстан по частным делам по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;

2) заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің қолдаухатының бірінші данасына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті қызметкердің қолымен куәландырылған және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен бекітілген келісу нөмірін қою арқылы Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын келісу не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыларға ақылы түрде көрсетіледі. Мемлекеттiк қызмет көрсетiлгенi үшiн мемлекеттiк баж алынады, ол 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексiнiң (Салық кодексi) 613-бабы 3-тармақшасына сәйкес әрбір шақырылушы үшін мемлекеттiк баж төлеу күніне белгiленген 0,5 айлық есептiк көрсеткiшті құрайды.
Мемлекеттік баж төлеуден мыналарға:
Қазақстан Республикасына баратын шетелдік ресми делегациялардың мүшелеріне және оларға еріп жүретін адамдарға;
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің шақыруы бойынша Қазақстан Республикасына баратын шетелдіктерге;
Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарымен келісілген гуманитарлық көмекпен Қазақстан Республикасына баратын шетелдіктерге;
шетелдік инвесторларға;
этникалық қазақтарға;
өзара түсіністік қағидаты негізінде 16 жасқа дейінгі балаларға Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша шақыруларды келісу туралы өтінішхат беруші қабылдаушы адамдар босатылады.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – сағат 13-00-ден 14-30-ға дейiнгi түскi үзiлiспен, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбiден жұманы қоса алғанда сағат 9-00-ден 18-30-ға дейiн.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу орны бойынша сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9-00-ден 17-30-ға дейін жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші қабылдауды кезек тәртiбiмен, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусiз жүзеге асырады.

2) согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан путем проставления на первом экземпляре ходатайства юридического лица или индивидуального предпринимателя номера согласования, заверенного подписью уполномоченного сотрудника и скрепленного печатью услугодателя по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается услугополучателям на платной основе. За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии с подпунктом 3 статьи 613 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляет 0,5 месячного расчетного показателя за каждого приглашаемого, установленного на день уплаты государственной пошлины.
От уплаты государственной пошлины освобождаются принимающие лица, ходатайствующие о согласовании приглашений по выдаче виз Республики Казахстан:
членам иностранных официальных делегаций и сопровождающим их лицам, направляющимся в Республику Казахстан;
иностранцам, направляющимся в Республику Казахстан по приглашению Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, Верховного Суда Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, государственных органов, акиматов областей, городов республиканского значения и столицы;
иностранцам, направляющимся в Республику Казахстан с гуманитарной помощью, согласованной с заинтересованными государственными органами Республики Казахстан;
иностранным инвесторам;
этническим казахам;
детям до 16 лет на основе принципа взаимности.
В случае подачи заявления на получение государственной услуги через Государственную корпорацию, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП) или банки второго уровня.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется по месту регистрации услугополучателя с 9-00 до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов.
Прием услугодателем осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2) Мемлекеттік корпорация - белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден 20-00-ге дейін;
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз, көрсетілетін қызметті алушының тіркелу орны бойынша "электронды кезек" тәртібінде жүзеге асырылады, портал арқылы электронды кезекті брондауға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (қызметті алушының уәкілетті өкілі) тіркелген орны бойынша көрсетілетін қызметті берушіге не Мемлекеттік корпорацияға жеке өзі жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшiн қажетті құжаттар тізбесі:
1) Қазақстан Республикасына жеке істер бойынша келуге шақыру ресімдеу үшін:
жеке басты сәйкестентіру үшін жеке басты куәландыратын құжат;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес электронды және қағаз түрінде толтырылған шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды Қазақстан Республикасына шақыру туралы өтініш-сауалнама;
мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
2) заңды тұлғаның не жеке кәсіпкердің шақыруын ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электронды түрде және қағаз түрінде екі данада толтырылған кесте;
мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
3) шақыруды ресімдеуге ағымдағы жылы алғашқы рет өтініш білдірген заңды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер мынадай құжаттарды ұсынады:
заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы растайтың құжаттар;
"Астана" халықаралық қаржы орталығының қолданыстағы құқығына сәйкес заңды тұлғаны тіркеуді/аккредиттеуді растайтын сертификаттың көшірмесі;
өкілдің өкілеттігін растайтын құжат;
шетелдік туристерді шақыруға өтініш білдірген қабылдаушы тарап – облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Жаңартылған Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңына сәйкес берген туристiк операторлық қызмет лицензиясының көшірмесі немесе Туристік агенттердің мемлекеттік тізілімінен үзінді;
виза алушыны білім алу мақсатында шақыруға өтініш білдірген қабылдаушы тарап – Қазақстан Республикасының білім беру мәселелері жөніндегі уәкілетті органы "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес білім беру саласындағы қызметі туралы лицензияның және (немесе) лицензия қосымшасының көшірмесі; Жаңартылған

2) Государственная корпорация – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по месту регистрации услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, при личном обращении услугополучателя (уполномоченного представителя услугополучателя) к услугодателю либо в Государственную корпорацию по месту регистрации:
1) для оформления приглашения на въезд в Республику Казахстан по частным делам:
документ, удостоверяющий личность для идентификации личности ;
заполненную заявление-анкету о приглашении иностранца или лица без гражданства в Республику Казахстан согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
копию документа, подтверждающего уплату государственной пошлины.
2) для оформления приглашения юридического лица либо индивидуального предпринимателя:
заполненную в двух экземплярах таблицу по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
копию документа, подтверждающего уплату государственной пошлины.
3) юридические лица и индивидуальные предприниматели, впервые обращающиеся в текущем году за оформлением приглашения, представляют:
документы подтверждающию государственную регистрацию юридического лица или индивидуального предпринимателя;
копию сертификата, подтверждающего регистрацию/аккредитацию юридического лица в соответствии с действующим правом Международного финансового центра "Астана";
документ, подтверждающий полномочия представителя;
приглашающая сторона, ходатайствующая о приглашении иностранных туристов – копию лицензии на туристскую операторскую деятельность, выданную местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы, или выписку из Государственного реестра туристических агентов, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан";
приглашающая сторона, ходатайствующая о приглашении получателя виз с целью получения образования – копию лицензии и (или) приложения к лицензии на занятие образовательной деятельностью, выданную уполномоченным органом Республики Казахстан в сфере образования, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании";

виза алушыны емделуге, медициналық тексеруге немесе консультациялар үшін шақыруға өтініш білдірген қабылдаушы тарап – Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органы Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Жаңартылған кодексіне сәйкес медициналық қызметке берген лицензиясының көшірмесі.
4) инвесторларды шақыру үшін Қазақстан Республикасының инвестициялар жөніндегі уәкілетті органының қолдаухаты қосымша ұсынылады;
5) іскерлік сапар мақсатында көп мәртелі визаны ресімдеу үшін (этникалық қазақтарды, бұрынғы отандастарды және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес визаларды ресімдеу кезінде шақыруды талап ету қажеттілігінен босатылған экономикалық дамыған, саяси және көші-қоны тұрақты мемлекеттердің тізімінен (бұдан әрі – мемлекеттер тізімі) азаматтарды қоспағанда) шарттың немесе келісімшарттың көшірмесі қосымша ұсынылады;
6) діни іс-шараларға қатысу немесе миссионерлік қызметті жүзеге асыру мақсатында шақыру үшін діни қызмет саласында реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының жазбаша келісімі қосымша ұсынылады;
7) Қазақстан Республикасының аумағында түзеу мекемелерінде жазасын өтеп жатқан адамдарға бару мақсатында шақыру үшін Қазақстан Республикасы ІІМ Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің жазбаша келісімі қосымша ұсынылады;
8) Қазақстан Республикасының азаматтарын асырап алу мақсатында шақыру үшін Қазақстан Республикасының балалар құқықтарын қорғау саласындағы уәкілетті органының жазбаша келісімі қосымша ұсынылады;
9) еңбек қызметін жүзеге асыру мақсатында шақыру үшін, оның ішінде маусымдық шетелдік жұмыскерлер үшін жұмыс берушіге шетелдік жұмыс күшін тартуға берілген рұқсат не өз бетінше жұмысқа орналасу үшін біліктілік сәйкестігі туралы анықтама не Қазақстан Республикасының заңнамасына немесе халықаралық шарттарға сәйкес виза алушыға мұндай рұқсат талап етілмейтінін растайтын құжаттар;
10) бизнес-көшіп келушілерді шақыру үшін астананың, республикалық маңызы бар қалалардың және облыстардың жергілікті атқарушы органдарының қолдаухаты қосымша ұсынылады;
11) оқу практикасынан немесе тағылымдамадан өту мақсатында шақыру үшін Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарының немесе дербес кластерлік қордың қолдаухаты қосымша ұсынылады;
12) гуманитарлық уәждер бойынша шақыру үшін қолдаушы халықаралық ұйымның немесе оның өкілдігінің Қазақстан Республикасында аккредитациядан өткенін не Қазақстан Республикасы ратификациялаған гуманитарлық көмек көрсету туралы халықаралық шарты болған кезде осы елдің заңнамасына сәйкес оның болу еліндегі шетелдік үкіметтік емес ұйымда (қорда) ресми тіркелгенін растайтын құжат қосымша ұсынылады;

приглашающая сторона, ходатайствующая о приглашении получателя виз для лечения, медицинского обследования или консультаций – копию лицензии на медицинскую деятельность, выданную уполномоченным органом Республики Казахстан в сфере здравоохранения, в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения".
4) для приглашения инвесторов дополнительно представляется ходатайство уполномоченного органа Республики Казахстан по инвестициям;
5) для оформления многократной визы с целью деловой поездки дополнительно представляется копия договора или контракта (за исключением этнических казахов, бывших соотечественников и граждан из списка экономически развитых, политически и миграционно стабильных государств, освобожденных от необходимости предъявления приглашения при оформлении виз (далее – список государств), согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
6) для приглашения с целью участия в религиозных мероприятиях или осуществления миссионерской деятельности дополнительно представляется письменное согласие ведомства уполномоченного органа, осуществляющего регулирование в сфере религиозной деятельности;
7) для приглашения с целью посещения лиц, отбывающих наказание в исправительных учреждениях на территории Республики Казахстан, дополнительно представляется письменное согласие Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
8) для приглашения с целью усыновления граждан Республики Казахстан дополнительно представляется письменное согласие уполномоченного органа Республики Казахстан в области защиты прав детей;
9) для приглашения с целью осуществления трудовой деятельности, в том числе для сезонных иностранных работников дополнительно представляется выданное работодателю разрешение на привлечение иностранной рабочей силы, либо справка о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства, либо документы, подтверждающие, что в соответствии с законодательством Республики Казахстан или международными договорами получателю визы такое разрешение не требуется;
10) для приглашения бизнес-иммигрантов дополнительно представляется ходатайства местных исполнительных органов столицы, городов республикаснкого значения и областей Республики Казахстан;
11) для приглашения с целью прохождения учебной практики или стажировки дополнительно представляется ходатайство центральных исполнительных органов Республики Казахстан или автономного кластерного фонда;
12) для приглашения по гуманитарным мотивам дополнительно представляется документ, подтверждающий аккредитацию в Республике Казахстан ходатайствующей международной организации или еҰ представительства, либо официальную регистрацию зарубежной неправительственной организации (фонда) в стране еҰ нахождения в соответствии с законодательством этой страны, при наличии международного договора об оказании гуманитарной помощи, ратифицированного Республикой Казахстан;

13) білім алу мақсатында шақыру үшін Қазақстан Республикасының оқу мекемесінің немесе Қазақстан Республикасының білім беру мәселелері жөніндегі уәкілетті органының қолдаухаты қосымша ұсынылады;
14) Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын жақын туыстарын не Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын және медициналық мекемелерде емделіп жатқан шетелдіктерді күтіп-бағу мақсатында шақыру үшін Қазақстан Республикасында орналасқан медициналық ұйым берген және тұрақты күтіп-бағу қажеттілігін, сондай-ақ туыстық дәрежесін растайтын құжаттар қосымша ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, хабарлама бергені үшін бюджетке мемлекеттік баж сомасын төлегенін растайтын (ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайда) құжат туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті беруші осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтің нәтижесін алу үшін онда көрсетілген мерзімде келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші шақыру қағазын оның әрекет ету мерзімі ішінде сақтайды, содан кейін заңнамада белгіленген тәртіпте жояды.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері егер өзгеше Қазақстан Республикасының заңдарында көзделмесе мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Мемлекеттік корпорация арқылы дайын құжаттарды беру жеке куәлікті (не нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсеткен кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өтіп кеткеннен кейін өтініш білдірген кезде көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.

13) для приглашения с целью получения образования дополнительно представляется ходатайство учебного заведения Республики Казахстан или уполномоченного органа Республики Казахстан по вопросам образования;
14) для приглашения с целью ухода за близкими родственниками – гражданами Республики Казахстан, либо иностранцами, постоянно проживающими на территории Республики Казахстан и находящимися на лечении в медицинских учреждениях, дополнительно представляются документы, выданные медицинской организацией, расположенной в Республике Казахстан и подтверждающие необходимость постоянного ухода, а также документы, подтверждающие степень родства.
При обращении услугополучателя в Государственную корпорацию сведения о документах, удостоверяющих личность, сведения о государственной регистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя, документе, подтверждающем оплату услугополучателем в бюджет суммы государственной пошлины за выдачу уведомления (в случае оплаты через ПШЭП) и другие необходимые сведения, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При приеме документов услугодателем выдается расписка о приеме документов от услугополучателя, согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом оказания государственной услуги в указанный в ней срок услугодатель хранит приглашение в течение срока его действия, после чего уничтожает.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Выдача готовых документов через Государственную корпорацию осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорацию обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.

10. Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер мыналар болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) шынайы еместігін анықтау;
2) егер шақырылушы шетелдік Қазақстан Республикасында алдыңғы болған кезеңде оған салынған қылмыстық немесе әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін қолданылған жазаны өтемеген болса;
3) егер ол келу туралы қолдаухатпен жүгінген кезде өзi туралы жалған мәлiметтер хабарлаған болса немесе қажеттi құжаттарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген мерзiмде ұсынбаса;
4) егер өтініш берілгенге дейін бір жыл ішінде көрсетілетін қызметті алушы көшіп келушілерді уақтылы тіркеу, олардың Қазақстан Республикасында болу құқығына құжаттарды ресімдеу және болудың белгілі бір мерзімі өткеннен кейін Қазақстан Республикасынан кетуін қамтамасыз ету бойынша шараларды қабылдамағаны үшін жауапкершілікке тартылған болса;
5) егер шақырылушы шетелдік арыз бергенге дейін бес жыл ішінде Қазақстан Республикасынан шығарып жiберiлген болса;
6) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауабы, сондай-ақ тексерудің теріс қорытындысы.
Қазақстан Республикасына жеке істер бойынша келуге шақыру Қазақстан Республикасына визаны алушының болжамды келу күніне 1 жылдан ерте емес және 5 жұмыс күнінен кешіктірілмей беріледі.
Қолдаухат немесе вербалды нота виза алушының Қазақстан Республикасына болжамды келу күніне күнтізбелік 90 күннен ерте емес және 5 жұмыс күнінен кешіктірілмей беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорация өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 7-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның не Министрліктің лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына не 010000, Астана қаласы Тәуелсіздік даңғылы, 1 мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі, телефон: 8 (7172) 71-40-33, 71-40-03.
Шағым жазбаша түрде пошта не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағымның қабылданғанын растау шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесіне оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта бойынша көрсетілетін қызметті алушыға жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма қол беріледі.
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысына жолданады.
Мемлекеттік корпорацияға қолма қол және пошта арқылы келіп түскен шағымның қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады).

10. Основаниями для отказа услугополучателю в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) если приглашаемым иностранцем не исполнено взыскание за совершение уголовного или административного правонарушения, наложенное на него в период предыдущего пребывания в Республике Казахстан;
3) если при обращении с ходатайством о въезде он сообщил о себе ложные сведения или не представил необходимые документы в срок, установленный законодательством Республики Казахстан;
4) если в течение одного года до подачи заявления услугополучатель был привлечен к ответственности за непринятие мер по своевременной регистрации иммигрантов, оформлению документов на право их пребывания в Республике Казахстан и обеспечению выезда из Республики Казахстан по истечении определенного срока пребывания;
5) если в течение пяти лет до подачи заявления приглашаемый иностранец был выдворен из Республики Казахстан;
6) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение проверки.
Приглашение на въезд в Республику Казахстан по частным делам подается не ранее, чем за 1 год и не позднее, чем за 5 рабочих дней до предполагаемой даты въезда получателя виз в Республику Казахстан.
Ходатайство или вербальная нота подается не ранее, чем за 90 календарных дней и не позднее, чем за 5 рабочих дней до предполагаемой даты въезда получателя виз в Республику Казахстан.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, услугодатель или Государственная корпорация отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов, согласно приложению 7 к настоящему стандарту государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Жалоба на решения, действия (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц либо Министерства по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Тауелсиздик, 1, телефон: 8 (7172) 71-40-33, 71-40-03.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе услугополучателя указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес. Обращение подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорацию направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в Государственную корпорацию, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).

Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш білдіргені туралы ақпарат қолжетімді, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы шағыммен мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға жүгінеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
12. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Заңнамада белгіленген тәртіпте өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше қозғалу, бағдар алу қабілетін немесе мүмкіндігін толық не ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорацияның қызметкерлері Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы жүгіну арқылы тұрғылықты жері бойынша шыға отырып жүргізеді.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында "Министрлік туралы" бөлімде, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі құрылымдық бөліністерінің веб-ресурстары" кіші бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4с.kz интернет-ресурсында;
3) www.еgov.kz порталында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Қазақстан Республикасының
визаларын беру бойынша
қабылдаушы тұлғалардың
шақыруларын қабылдау және
келісу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясы
___________________________
(аумақтық бөліністің
___________________________
атауы)
"Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін ұзарту туралы ХАБАРЛАМА
Көрсетілетін қызметті алушыға хабарлау үшін
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
______________________________________ азаматқа (-шаға) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится услугодателем или работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства – www.mvd.gov.kz в разделе "О министерстве", подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
2) интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
3) портале www.egov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mvd.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Прием и согласование
приглашений принимающих лиц
по выдаче виз
Республики Казахстан"
Форма
Государственная корпорация
"Правительство для граждан"
___________________________
(наименование территориального
__________________________
подразделения)
Уведомление
о продлении сроков оказания государственной услуги "Прием и согласование
приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан"
Для уведомления услугополучателя___________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при его наличии)
Гражданину (-ке) __________________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при его наличии)

Шақыруларды ресімдеудің негіздерін зерделеу үшін келісілетін құзыретті мемлекеттік органнан келіп түскен сұрау салуға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі 20___ жылғы "___"____ бастап 20___ жылғы "___"____ дейін ұзартылады. Келісу нәтижелері туралы қосымша хабарланатын болады.
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті беруші-лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және қолы)
М.О. (болған жағдайда)
Орындаушы:_________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Телефон__________________
20__ жылғы "___" __________________
Алдым: _____________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) / қолы)
20__ жылғы "___" __________________
"Қазақстан Республикасының
визаларын беру бойынша
қабылдаушы тұлғалардың
шақыруларын қабылдау және
келісу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
ЖЕКЕ ІСТЕРІ БОЙЫНША ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНА КІРУІНЕ ШАҚЫРУ ПРИГЛАШЕНИЕ НА ВЪЕЗД В РЕСПУБЛИКУ КАЗАХСТАН ПО ЧАСТНЫМ ДЕЛАМ INVITATION FOR VISIT TO THE REPUBLIC OF KAZAKSTAN FOR PRIVATE CASE
Шақырушы адам/Приглашающий/Inviting person:
Teгi, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/Name: _____________________________________________
Туған күні/Дата рождения/Date of birth: _____________________________
Азаматтығы/Гражданство/Nationaliti: _________________________________
Мекенжайы/Адрес/Address: ____________________________________________
Шақырылатын адам(дар)/Приглашаемый (е)/Invited person: ______________
Тегі, аты/Фамилия, имя/Nаmе: ________________________________________
Туған күні/Дата рождения/Date of birth: _____________________________
Туыстық дәрежесі/Степень родства/Degree of relation: ________________
Азаматтығы/Гражданство/Nationaliti: _________________________________
Мекенжайы/Адрес/Address: ____________________________________________
Сапардың мақсаты/Цель поездки/Purpose of visit: _____________________
Сапардың мepзiмi/Cpoк поездки/Period of visit: ______________________
Шақыру фактісін растайтын орган:
Лауазымды адамның қолы:
Шақыратын адамның қолы:
Орган, подтверждающий факт приглашения:
Подпись должностного лица:
Подпись приглашающего:
The invation is endorsed by:
М.О. (болған жағдайда)
20__ жылғы "___" ____
Signature of the official:
Signature of the inviting person:
____________________________________________________________________
(шақыру ресiмдеген органға қайтарылуы тиiс)
ШАҚЫРУҒА БАҚЫЛАУ ТАЛОНЫ
Бастыққа ____________________________________________________________
(шақырылғандардың азаматтығы, тегi аты)
Қазақстан Республикасына ____ күнге келуге рұқсат берiлгенiн хабарлайды.
Келу мақсаты ________________________________________________________
Тұратын мекенжайы: __________________________________________________
Қазақстан Республикасына келуiн, Қазақстан Республикасында болудың белгiленген қағидаларын сақтауын және уақтылы шығуын бақылауды қамтамасыз ету қажет.
М.О. (болған жағдайда) Бастық _______________________________________ (шақыруды ресiмдеген органның атауы)
Жеке iстер бойынша шақыру үлгiсiнiң сыртқы бетi
ШАҚЫРУ ШАРТТАРЫ: Қазақстан Республикасының "Халықтың көші-қоны туралы" Заңының 6-бапы 4-тармақшасына сәйкес күнтізбелік бес күннен астам Қазақстан Республикасында уақытша болатын көшіп келушілердің, уақытша тұруға (тіркелуге) рұқсаты болуға міндетті.
Қабылдаушы тұлғалар өздеріне келетін көшіп келушілер туралы ішкі істер органдарына олар келген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде хабарлауға міндетті.
УСЛОВИЯ ПРИГЛАШЕНИЯ: в соответствии с пунктом 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О миграции населения" иммигранты, временно пребывающие в Республике Казахстан свыше пяти календарных дней со дня пересечения Государственной границы Республики Казахстан, обязаны иметь разрешение на временное проживание (регистрацию).
Принимающие лица обязаны проинформировать органы внутренних дел о пребывающих у них иммигрантах в течение трех рабочих дней со дня их прибытия.
TERMS OF INVITATION: The Article 6/4 Law of the Republic of Kazakhstan "On Migration" immigrants shall be obliged to register at the place of residence within five calendar days from the date of deregistration at the place of previous registration.
Migration cards shall be subject to surrender upon leave from the Republic of Kazakhstan.
___________________________________________________________________
Полиция органының белгiсi
20____ жылғы "____" _______________________
Келгенi туралы мәлiметтер _____________________________________
Кеткенi туралы мәлiметтер ____________________________________
Қалалық, облыстық, аудандық
полиция басқармасының (бөлімінің) бастығы _____________________________
20___ жылғы "_____" _______________________
"Қазақстан Республикасының
визаларын беру бойынша
қабылдаушы тұлғалардың
шақыруларын қабылдау және
келісу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Полиция департаменті
___________________________
қала, облыс
___________________________
өтініш иесінің тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда)
___________________________
егер басқа тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
болса көрсетіңіз
____________________________
туған күні, айы, жылы
___________________________
тұрақты тұратын жері
___________________________
үй, ұялы телефондары
Шетелдікті Қазақстан Республикасына шақыру туралы сауалнама-өтініш
Қазақстан Республикасына шақырылатын адамдар туралы мәліметтер
р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (шақырылатын адамның паспортына қатаң сәйкестікте толтырылады)
Азаматтығы, паспорттың №, берілген күні
Туған күні мен жері
Келетін елі, мекенжайы және тұрғылықты жері
Қазақстан Республикасындағы мекенжайы
Қазақстан Республикасында болу кезінде қозғалу бағыты
1
2
3
4
5
6
7
Жол жүру мерзімі___________________________________________________
Соңғы 5 жылдағы Сіздің еңбек қызметіңіз (оқуды және әскердегі қызметті қоса алғанда)
Қызметке түскен және босатылған жылы
Ұйымның атауы және атқарған лауазымы
Ұйымның мекенжайы
Жеке куәлік № ______________ 20 жылғы "___" ________________
ЖСН №_________________
Паспорттың № _________________ 20 жылғы "___"_______________
Шетелдіктің тұруға ықтиярхаты 20___ жылғы "___" ________ № _________
Азаматтығы жоқ адамның куәлігі 20___ жылғы "___" ______ №_________
Маған сауалнама - өтініште көрінеу жалған деректер көрсеткені үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
20__ жылғы "___" ________ _______________________________ (өтініш иесінің қолы)
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
20_____ жылғы "_____" ________ _____________________ (өтініш иесінің қолы)
Сауалнама - өтініш 20__ жылғы "___" ____ қабылданды.
__________________________________________________________________
сауалнама - өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"Қазақстан Республикасының
визаларын беру бойынша
қабылдаушы тұлғалардың
шақыруларын қабылдау және
келісу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Шығыс №
Шақырушы тараптың атауы:
БСН/ЖСН:
Шақырушы тарапты тіркеу (қайта тіркеуі) туралыанықтаманың /куәліктің нөмірі және күні:
Мекенжайы, байланыс телефондары, факс, электрондық пошта:
Шақырушы тарап шақыруды растайды:
________________________
(облыстардың, Астана, Алматы,
Шымкент қалаларының)
Полиция департаментінің
Көші-қон қызметі басқармасы
р/с №
Тегі , аты (паспортына сәйкес (ағылшын)
Жынысы
Туған жері және күні
Азамат
тығы
Паспорт нөмірі
Паспорттың берілген күні және жарамдылық мерзімі
Жұмыс орны және шетелдегі лауазымы
Қазақстан Республикасында тұрғылықты жерінің мекенжайы
Елді мекеннің ӘАОЖ коды (9 цифр)
Көше, ықшам аудан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғысы
Қазақстан Республикасында тұрғылықты жерінің мекенжайы
Қазақстан Республикасында жүру бағыты
Шетелдегі тұрғылықты жерінің мекенжайы (ағылшын тілінде толтырылады)
Сұратылатын визаның қолданылу кезеңі
Визаның мәртелігі
Визаны алу орны
Үй
Корпус
Пәтер
11
12
13
14
15
16
17
18
Ескертпе: ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші.
Визаның түрі (санаты): дипломатиялық, қызметтік, жеке сапар, жұмысқа, туристік, оқуға, іскерлік, транзиттік, инвесторлық, емделуге, тұрғылықты тұруға (керегін сызу)
Қосымша ақпарат: көшіп келушының келетін іс-шараның атауы
(Шақырушы тараптың атауы) шақырылатын адамдарға, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олардың құқықтары мен міндеттерін уақытылы түсіндіру бойынша міндеттемелерді алады.
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзұшылық туралы" кодексінің 518-бабына сәйкес көшіп келушілерді уақтылы тіркеу, олардың Қазақстан Республикасында болуына, еліміздің аумағында жүріп-тұруына құқық беретін құжаттарды рәсімдеу және Қазақстан Республикасының көші-қон саласындағы заңнамасына сәйкес болуының белгіленген мерзімі аяқталған соң Қазақстан Республикасынан шығуын қамтамасыз ету бойынша шараларды қабылдамағаны үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
_____________________
заңды тұлғаның басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
__________________________
(қолы, мөрі болған жағдайда)
______________________________
(заңды тұлғаның басшысының лауазымы)
Орындаушы: ____________ ________
тегі, аты-жөні. телефоны.
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасының
визаларын беру бойынша
қабылдаушы тұлғалардың
шақыруларын қабылдау және
келісу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша

В связи с поступившим запросом с согласующего государственного органа для изучения оснований оформления приглашений, срок оказания государственной услуги продлевается с "___"___20__ года по "___"____20___ года. О результатах
согласования будет сообщено дополнительно.
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) / подпись должностного лица- услугодателя)
М.П. (при наличии)
Исполнитель: ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон ________________________
"_____" _________ 20_____ года
Получил: ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись услугополучателя)
"_____" _________ 20_____ года
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги
"Прием и согласование
приглашений принимающих лиц
по выдаче виз
Республики Казахстан"
Форма
ЖЕКЕ ІСТЕРІ БОЙЫНША ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНА КІРУІНЕ ШАҚЫРУ ПРИГЛАШЕНИЕ НА ВЪЕЗД В РЕСПУБЛИКУ КАЗАХСТАН ПО ЧАСТНЫМ ДЕЛАМ INVITATION FOR VISIT TO THE REPUBLIC OF KAZAKSTAN FOR PRIVATE CASE
Шақырушы адам/Приглашающий/Inviting person:
Teгi, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда)/Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/Name:________________________________________________
Туған жылы/Дата рождения/Date of birth: _________________________________
Азаматтығы/Гражданство/Nationaliti: ____________________________________
Мекенжайы/Адрес/Address: ____________________________________________
Шақырылушы адам(дар)/Приглашаемый (е)/Invited person:
Тегі, аты/Фамилия, имя/Nаmе: __________________________________________
Туған жылы/Дата рождения/Date of birth: _________________________________
Азаматтығы/Гражданство/Nationaliti: ____________________________________
Мекенжайы/Адрес/Address: ____________________________________________
Сапардың мақсаты/Цель поездки/Purpose of visit: __________________________
Сапардың мepзiмi/Cpoк поездки/Period of visit: ____________________________
Шақыру фактісін растаған
Лаузымды тұлғаның
Шақыратын адамның
орган:
қолы:
қолы:
Орган, подтверждающий факт
приглашения:
Подпись
должностного лица:
Подпись
приглашающего:
The invation is endorsed
by:
М.П. (при наличии)
"__" __ 20__ года
Signature of the
official:
Signature of the
inviting person:
__________________________________________________________
(Подлежит возврату в орган, оформивший приглашение)
КОНТРОЛЬНЫЙ ТАЛОН К ПРИГЛАШЕНИЮ
Начальнику сообщается, что ______________________________________________________
(гражданство, фамилия, имя приглашенных)
__________________________________________________________________________
разрешен въезд из в Республику Казахстан на дней
Цель въезда _____________________________________________________________________
Проживание по адресу: ___________________________________________________________
Необходимо обеспечить контроль за въездом, соблюдением установленных правил
пребывания и своевременным выездом из Республики Казахстан.
М.П. (при наличии)
Начальник ______________________________________________________________________
(наименование органа, оформившего приглашение)
Обратная сторона образца приглашения по частным делам
ШАҚЫРУ ШАРТТАРЫ: Қазақстан Республикасының "Халықтың көші-қоны туралы" Заңының 6-бапы 4-тармақшасына сәйкес күнтізбелік бес күннен астам Қазақстан Республикасында уақытша болатын көшіп келушілердің, уақытша тұруға (тіркелуге) рұқсаты болуға міндетті.
Қабылдаушы тұлғалар өздеріне келетін көшіп келушілер туралы ішкі істер органдарына олар келген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде хабарлауға міндетті.
УСЛОВИЯ ПРИГЛАШЕНИЯ: в соответствии с пунктом 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О миграции населения" иммигранты, временно пребывающие в Республике Казахстан свыше пяти календарных дней со дня пересечения Государственной границы Республики Казахстан, обязаны иметь разрешение на временное проживание (регистрацию).
Принимающие лица обязаны проинформировать органы внутренних дел о пребывающих у них иммигрантах в течение трех рабочих дней со дня их прибытия.
TERMS OF INVITATION: The Article 6/4 Law of the Republic of Kazakhstan "On Migration" immigrants shall be obliged to register at the place of residence within five calendar days from the date of deregistration at the place of previous registration.
Migration cards shall be subject to surrender upon leave from the Republic of Kazakhstan.
___________________________________________________________________
Отметки органа полиции
"___" ____________ 20___ года
Сведения о прибытии _____________________________________
Сведения об убытии ______________________________________
Начальник ГОРОП ________________________________________
"___" ____________ 20___ года
Примечание: ГОРОП – (городские, областные, районные отделы полиции).
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги
"Прием и согласование
приглашений принимающих лиц
по выдаче виз
Республики Казахстан"
форма
Департамент полиции
____________________________
город, область
____________________________
фамилия, имя, отчество (при его
наличии) заявителя
____________________________
если имели другую фамилию,
имя, отчество (при его наличии),
укажите
____________________________
число, месяц, год рождения
____________________________
место постоянного жительства
____________________________
телефоны: домашний,
мобильный
Заявление-анкета о приглашении иностранца в Республику Казахстан
Сведения о лицах, приглашаемых в Республику Казахстан
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (заполняется в строгом соответствии с паспортом приглашаемого лица)
Гражданство, № паспорта, дата выдачи
Дата и место рождения
Страна пребывания, адрес и место жительства
Адрес места жительства в Республике Казахстан
Маршрут движения в период пребывания на территории Республики Казахстан
1
2
3
4
5
6
7
Срок поездки _______________________
Ваша трудовая деятельность за последние 5 лет (включая учебу и службу в армии)
Год поступления и увольнения
Наименование организации и занимаемая должность
Адрес организации
Удостоверение личности №________________ от "___" ___________ 20___года
ИИН №_______________
Паспорт №_____________________от "______" ___________ 20___года
Вид на жительство иностранца № ____________ от "___" _________ 20___года
Удостоверение лица без гражданства № ________ от "___" ________ 20___года
Предупрежден об ответственности за заведомо ложные данные в заявлении-анкете.
"______" _____________________ 20 ___года       ___________________________
(подпись заявителя)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
__________ "_____" _____ 20 ___ год       ___________________________
(подпись заявителя)
Заявление-анкета принята "____" _______________ 20___года
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, принявшего заявление-анкету
Приложение 4
к стандарту
государственной услуги
"Прием и согласование
приглашений
принимающих лиц
по выдаче виз
Республики Казахстан"
Форма
Исх. №
Наименование приглашающей стороны:
БИН/ИИН:
№ и дата справки/свидетельства о регистрации (перерегистрации) приглашающей стороны:
Адрес, контактные номера, факс, электронный адрес:
Приглашающая сторона подтверждает приглашение принять:
Управление миграционной службы
Департамента полиции _______________
(области, г.г. Астаны, Алматы, Шымкент)
Фамилия, имя (в соответствии с паспортом) (англ.)
Пол
Дата и место рождения
Гражданство
Паспорт №
Дата выдачи и срок действия паспорта
Место работы и должность за рубежом
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Адрес места жительства в Республике Казахстан
Маршрут передвижения в РК
Адрес места жительства за рубежом (заполняется на англлийском языке)
Период действия запрашиваемой визы
Кратность визы
Место получения визы
Код КАТО населенного пункта (9 цифр)
Улица, микрорайон
Дом
Корпус
Квартира
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Примечание: КАТО - классификатор административно-территориальных объектов.
Тип визы (категория): дипломатическая, служебная, частная, на работу, туристская, на учебу, деловая, транзитная, инвесторская, на лечение, на ПМЖ (нужное подчеркнуть)
Дополнительная информация: указать наименование мероприятии на которое пребывает иммигрант.
(Наименование приглашающей стороны) берет на себя обязательства по своевременному разъяснению приглашаемым лицам их прав и обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Предупреждены об ответственности за непринятие мер по своевременной регистрации иммигрантов, оформлению документов на право их пребывания в Республике Казахстан, передвижения по территории страны и обеспечению выезда из Республики Казахстан по истечении определенного срока пребывания в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области миграции, согласно статье 518 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
______________________________________
_______________
___________________________
(должность руководителя юридического лица )
(подпись, печать при наличии)
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя юридического лица
Исполнитель:
_________________
фамилия, инициалы.
_________
телефон.
"СОГЛАСОВАНО"
Приложение 5
к стандарту
государственной услуги
"Прием и согласование
Приглашений
принимающих лиц
по выдаче виз
Республики Казахстан"

"А3", "В1", "В3", "В10" және "В12" санатындағы визаларды ресімдеу кезінде азаматтары шақыруды міндетті түрде көрсетуден босатылатын экономикасы дамыған, саяси және көші-қоны тұрақты мемлекеттер тізімі
1. Аустралия
2. Аустрия Республикасы
3. Америка Құрама Штаттары
4. Бельгия Корольдігі
5. Біріккен Араб Әмірліктері
6. Болгар Республикасы
7. Бразилия Федеративтік Республикасы
8. Германия Федеративтік Республикасы
9. Грек Республикасы
10. Дания Корольдігі
11. Жаңа Зеландия
12. Жапония
13. Израиль Мемлекеті
14. Иордан Хашимит Корольдігі
15. Ирландия Республикасы
16. Исландия Республикасы
17. Испания Корольдігі
18. Италия Республикасы
19. Канада
20. Қатар мемлекеті
21. Кипр Республикасы
22. Корея Республикасы
23. Латыш Республикасы
24. Литва Республикасы
25. Лихтенштейн Князьдігі
26. Люксембург Ұлы Герцогтігі
27. Мажарстан Республикасы
28. Малайзия Федерациясы
29. Мальта Республикасы
30. Монако Князьдігі
31. Нидерланд Корольдігі
32. Норвегия Корольдігі
33. Оман Сұлтандығы
34. Польша Республикасы
35. Португалия Республикасы
36. Румыния
37. Сауд Арабиясы Корольдігі
38. Сингапур Республикасы
39. Словак Республикасы
40. Словения Республикасы
41. Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігі
42. Финляндия Республикасы
43. Француз Республикасы
44. Хорватия Республикасы
45. Чех Республикасы
46. Швейцария Конфедерациясы
47. Швеция Корольдігі
48. Эстон Республикасы
"Қазақстан Республикасының
визаларын беру бойынша
қабылдаушы тұлғалардың
шақыруларын қабылдау және
келісу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
6-қосымша
Нысан
Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау туралы қолхат
Осы қолхат ____________________________________________________
(көрсетілген қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда) көрсету)
берілді және ___________ облысы (қала) ауданы Полиция басқармасы көші-қон қызметі бөлімі (бөлімшесі, тобы) одан "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген құжаттарды қабылдағанын растайды, оның ішінде:
1. қолдаухат ____ парақта;
2. мемлекеттiк бажды төлегенi туралы түбiртек сомасы ________ теңге.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін _______________ облысының
__________ қаласы ____________ ауданы
Полиция басқармасының (бөлімінің) көші-қон қызметі бөлімі (бөлімшесі, тобы) 20____ жылғы "____" ___________
сағат 9-00-ден 17-30-ға дейін ұсынатын болады.
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа бір-біреуден жасалды.
____________________________________________________________________
(қолхатты берген лауазымды адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) және қолы)
Телефон ___________________
Алдым: _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) /көрсетілетін қызметті алушының қолы
20 ___ жылғы "_____"__________
"Қазақстан Республикасының
визаларын беру бойынша
қабылдаушы тұлғалардың
шақыруларын қабылдау және
келісу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
7-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Список экономически развитых, политически и миграционно стабильных государств, граждане которых освобождены от необходимости предъявления приглашения при оформлении виз категорий "А3", "В1", "В3", "В10" и "В12"
1. Австралия
2. Австрийская Республика
3. Соединенные Штаты Америки
4. Королевство Бельгия
5. Объединенные Арабские Эмираты
6. Республика Болгария
7. Федеративная Республика Бразилия
8. Федеративная Республика Германия
9. Греческая Республика
10. Королевство Дания
11. Новая Зеландия
12. Япония
13. Государство Израиль
14. Иорданское Хашимитское Королевство
15. Ирландская Республика
16. Республика Исландия
17. Королевство Испания
18. Итальянская Республика
19. Канада
20. Государство Катар
21. Республика Кипр
22. Республика Корея
23. Латвийская Республика
24. Литовская Республика
25. Княжество Лихтенштейн
26. Великое Герцогство Люксембург
27. Венгерская Республика
28. Федерация Малайзия
29. Республика Мальта
30. Княжество Монако
31. Королевство Нидерланды
32. Королевство Норвегия
33. Султанат Оман
34. Республика Польша
35. Португальская Республика
36. Румыния
37. Королевство Саудовская Аравия
38. Республика Сингапур
39. Словацкая Республика
40. Республика Словения
41. Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
42. Финляндская Республика
43. Французская Республика
44. Республика Хорватия
45. Чешская Республика
46. Швейцарская Конфедерация
47. Королевство Швеция
48. Эстонская Республика
Приложение 6
к стандарту государственной
услуги
"Прием и согласование
приглашений
принимающих лиц
по выдаче виз
Республики Казахстан"
Форма
Расписка о приеме документов от услугополучателя
Настоящая расписка выдана ______________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)
и подтверждает, что отделом (отделением, группой) миграционной службы Управления (отдела) полиции ___________ района _____________ области (города) у него приняты документы, предусмотренные стандартом государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан", в том числе:
1. ходатайство на ____ листах;
2. квитанция об оплате государственной пошлины на сумму _____ тенге.
Результат оказания государственной услуги будет предоставлен "___" _______ 20___года с 9-00 до 17-30 часов отделом (отделением, группой) миграционной службы Управления (отдела) полиции ___________ района _____________ области ___________ города.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному экземпляру для каждой стороны.
____________________________________________________________________ (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись должностного лица, выдавшего расписку)
Телефон __________
Получил: __________________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ года
Приложение 7
к стандарту
государственной услуги
"Прием и согласование
приглашений
принимающих лиц
по выдаче виз
Республики Казахстан"
Расписка об отказе в приеме документов

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № ____ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық пакетін ұсынбауыңызға байланысты "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) __________________________________________________________;
2)___________________________________________________________;
3) .....
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа бір-біреуден жасалды.
Орындаушы:________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) / (Мемлекеттік корпорация қызметкерінің қолы)
Телефон__________________
Алдым: _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) / көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы "___" __________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 961 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) "Жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыруларды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 344 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11101 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 маусымда жарияланған);
2) "Жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыруларды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 344 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 40 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13403 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 16 наурызда жарияланған);
3) "Жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыруларды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 344 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетің атқарушысының 2015 жылғы 23 шілдедегі № 618 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12257 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 7 желтоқсанда жарияланған);

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №____ филиала Некоммерческого акционерного общества Государственная корпорация "Правительства для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1)________________________________________;
2)________________________________________;
3)….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Исполнитель: ________________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись работника Государственной корпорации)
Телефон__________
Получил: __________________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ года
Приложение 2
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 декабря 2018 года № 961
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан
1) Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 344 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Оформление приглашений на въезд в Республику Казахстан по частным делам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11101, опубликован 12 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 40 "О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 344 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Оформление приглашений на въезд в Республику Казахстан по частным делам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13403, опубликован 16 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
3) Приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 618 "О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 344 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Оформление приглашений на въезд в Республику Казахстан по частным делам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12257, опубликован 7 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");

4) "Жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыруларды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 344 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 9 қаңтардағы № 11 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16342 болып тіркелген, 2018 жылғы 19 ақпанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
5) "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 14 наурыздағы № 188 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15129 болып тіркелген, 2017 жылғы 29 мамырда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
6) "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 14 наурыздағы № 188 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 9 қаңтардағы № 12 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16358 болып тіркелген, 2018 жылғы 20 ақпанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

4) Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 января 2018 года № 11 "О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 344 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Оформление приглашений на въезд в Республику Казахстан по частным делам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16342, опубликован 19 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
5) Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 марта 2017 года № 188 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15129, опубликован 29 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
6) Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 января 2018 года № 12 "О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 марта 2017 года № 188 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16358, опубликован 20 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).