Астана қаласының автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерлеріне салықтың базалық мөлшерлемелері туралы
Астана қаласы мәслихатының 2018 жылғы 9 қарашадағы № 325/41-VI шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2018 жылғы 14 желтоқсанда № 1194 болып тіркелді
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінің 509-бабының 3-тармағына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мыналар:
1) 1-қосымшаға сәйкес, Астана қаласындағы автотұрақтардың (паркингтердің) санаты;
2) 2-қосымшаға сәйкес, автотұрақтардың (паркингтердің) санатына байланысты Астана қаласының автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерлеріне салықтың базалық мөлшерлемелерінің мөлшері белгіленсін.
2. "Астана қаласында автотұрақтарға (паркингтерге) бөлінген жер үшін салықтың базалық ставкалары туралы" Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 307/45-V шешімінің (Нормативтік қықықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 877 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 қантардағы "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатының
сессия төрағасы Е. Сыдыков
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы Ж. Нұрпейісов
Астана қаласы мәслихатының
2018 жылғы 9 қарашадағы
№ 325/41-VI шешіміне
1-қосымша
Астана қаласындағы автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Р/с №
Автотұрақтардың (паркингтердің) үлгілері мен түрлері
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаты
1.
Ақылы негізде көлік құралдарын сақтау бойынша қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын автотұрақтар (паркингтер)
I санат
2.
Тегін негізде көлік құралдарын сақтау үшін пайдаланылатын автотұрақтар (паркингтер)
II санат
3.
Кідіртілген көлікті сақтау үшін пайдаланылатын автотұрақтар (паркингтер)
III санат
Астана қаласы мәслихатының
2018 жылғы 9 қарашадағы
№ 325/41-VI шешіміне
2-қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санатына байланысты Астана қаласының автотұрақтары (паркингтері) орналасқан жерлерге салықтың базалық мөлшерлемелерінің мөлшері
Р/с №
Автотұрақтың (паркингтің) санаты
Тұрғын үй қорының, оның ішінде құрылыстар және құрылғылар орналасқан жерлерді қоспағанда Астана қаласындағы жерлерге базалық мөлшерлемесі 1 ш.м. үшін (теңге)

О базовых ставках налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) города Астаны
Решение маслихата города Астаны от 9 ноября 2018 года № 325/41-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 14 декабря 2018 года № 1194
В соответствии с пунктом 3 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Установить:
1) категории автостоянок (паркингов) в городе Астане, согласно приложению 1;
2) размеры базовых ставок налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) города Астаны в зависимости от категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 2.
2. Признать утратившим силу решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2014 года № 307/45-V "О базовых ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 877, опубликовано 22 января 2015 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана").
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии маслихата
города Астаны
Е. Сыдыков
Секретарь маслихата
города Астаны
Ж. Нурпиисов
Приложение 1
к решению маслихата
города Астаны
от 9 ноября 2018 года
№ 325/41-VI
Категории автостоянок (паркингов) в городе Астане
№ п/п
Типы и виды автостоянок (паркингов)
Категория автостоянок (паркинга)
1.
Автостоянки (паркинги), используемые для оказания услуг по хранению транспортных средств на платной основе
I категория
2.
Автостоянки (паркинги), используемые для хранения транспортных средств на бесплатной основе
II категория
3.
Автостоянки (паркинги), используемые для хранения задержанного транспорта
III категория
Приложение 2
к решению маслихата
города Астаны
от 9 ноября 2018 года
№ 325/41-VI
Размер базовых ставок налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) в городе Астане в зависимости от категории автостоянок (паркингов)
№ п/п
Категория автостоянки (паркинга)
Базовая ставка на земли в городе Астане, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями, сооружениями при нем за один кв.м (тенге)