Шортанды аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № С-22/2 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № С-34/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 13 желтоқсанда № 6929 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109, 111 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Ақмола облыстық мәслихатының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 6С-26-2 "Ақмола облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 6С-17-2 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6903 тіркелген) шешімі негізінде, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № С-22/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6300 тіркелген, 2018 жылдың 13 қаңтарында аудандық "Вести", "Өрлеу" газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 778 372,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 783 138,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 599,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 32 349,2 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 948 286 мың теңге;
2) шығындар – 3 787 091 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 199 117 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 230 880 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 31 763 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -207 835,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 207 835,1 мың теңге.";
шешімнің 1, 11 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрайымы
Ғ.Мұқанова
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Д.Отаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданың
әкімі
Г.Сәдуақасова
11 желтоқсан 2018 жыл
Шортанды аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 11 желтоқсандағы

О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 20 декабря 2017 года № С-22/2 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 11 декабря 2018 года № С-34/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 13 декабря 2018 года № 6929
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106, 109, 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании решения Акмолинского областного маслихата от 29 ноября 2018 года № 6С-26-2 "О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 6С-17-2 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6903), Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2018-2020 годы" от 20 декабря 2017 года № С-22/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6300, опубликовано 13 января 2018 года в районных газетах "Вести", "Өрлеу") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 778 372,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 783 138,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 599,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32 349,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 948 286 тысяч тенге;
2) затраты – 3 787 091 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 199 117 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 230 880 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 31 763 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -207 835,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 207 835,1 тысяч тенге.";
приложения 1, 11 к решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2 настоящего решения.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Г.Муканова
Секретарь районного
маслихата
Д.Отаров
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Шортандинского
района
Г.Садвокасова
11 декабря 2018 года
Приложение 1
к решению Шортандинского
районного маслихата

005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
48710,1
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12830,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
34795,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
160781,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8875
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8875
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
8875
2
Әлеуметтiк көмек
109851,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1668,5
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1668,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
108183
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
49502,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20850
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
755,5
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
9721
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27353,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
42055,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41996
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22246
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
277
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
7480
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
11993
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
59,2
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
59,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
543211,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
234071
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
48710,1
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12830,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
34795,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
160781,7
1
Социальное обеспечение
8875
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8875
005
Государственная адресная социальная помощь
8875
2
Социальная помощь
109851,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1668,5
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1668,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
108183
002
Программа занятости
49502,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20850
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
755,5
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9721
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27353,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
42055,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41996
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22246
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
277
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
7480
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
11993
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
59,2
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
59,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
543211,1
1
Жилищное хозяйство
234071
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

210 918,9
соның ішінде:
еңбек нарығын дамытуға
13114,9
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
7873,4
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
8662
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
6975
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге
505
үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
11993
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға
37
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
3144
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
12264
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
12069,6
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге
134281
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
381739
соның ішінде:
Шортанды ауданының Шортанды кентінің жеке тұрғын үй құрылысының жаңа құрылысының учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына
231739
Ақмола облысы Шортанды ауданы Петровка ауылында бар су құбыры желілері мен құрылыстарын реконструкциялауға
150000

210 918,9
в том числе:
на развитие рынка труда
13114,9
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
7873,4
на выплату государственной адресной социальной помощи
8662
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
6975
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
505
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
11993
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
37
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам
3144
на доплату учителям за замещение на период обучения основного работника
12264
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
12069,6
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
134281
Целевые трансферты на развитие
381739
в том числе:
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к участкам нового строительства индивидуального жилищного строительства в поселке Шортанды Шортандинского района
231739
на реконструкцию существующих водопроводных сетей и сооружений села Петровка Шортандинского района Акмолинской области
150000