Ақтөбе қаласының кейбір көшелерін қайта атау туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2018 жылғы 11 сәуірдегі № 164 қаулысы және Ақтөбе облыстық мәслихатының 2018 жылғы 11 сәуірдегі № 279 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2018 жылдың 24 сәуірде № 5910 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 және 27-баптарына, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 138 "Әкімшілік-аумақтық бірліктерге, елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру, оларды қайта атау, сондай-ақ олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту кезінде тиісті аумақ халқының пікірін ескеру қағидаларын бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2017 жылғы 27 қарашадағы қорытындысына, Ақтөбе қалалық мәслихатының тұрақты комиссиясының өткізілген көпшілік тыңдауының хаттамасына сәйкес, Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қаласының мынадай көшелері:
Пугачев - Мұхтар Әуезов атындағы көше;
Степан Разин - Мәшһүр Жүсіп Көпейұлы атындағы көше;
Роза Люксембург - Дина Нұрпейісова атындағы көше;
Совхозный проезд - Үш таған көшесі;
Щорс - Арай көшесі;
Демьян Бедный - Қасым хан атындағы көше;
Кольцов - Орал көшесі;
Ударный - Темірқазық көшесі;
Кобозев - Бурабай көшесі;
Ағайынды Коростылевтар - Керей хан атындағы көше;
Краснощеков - Атырау көшесі;
Жуковский - Жәнібек хан атындағы көше;
Чапаев - Шәкен Айманов атындағы көше;
Левон Мирзоян - Әлихан Бөкейханов атындағы көше;
Декабристер - Сауран көшесі;
Котовский - Ғабит Мүсірепов атындағы көше;
Воровский - Заңғар көшесі;
Ленинградская - Мұхамеджан Тынышбаев атындағы көше;
Земледельческий - Алтынемел көшесі;
Патоличев - Білге қаған атындағы көше;
Гарнизон - Жанша Досмұхамедұлы атындағы көше;
Бабушкин - Самұрық көшесі;
Тельман - Ырғыз көшесі;
Куйбышев - Сығанақ көшесі;
70 лет Октября - Жерұйық көшесі;
Фрунзе тұйық көшесі - Ізгілік тұйық көшесі болып қайта аталсын.
2. Осы бірлескен әкімдіктің қаулысының және мәслихаттың шешімінің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е. Ж. Нұрғалиевке жүктелсін.
3. Осы бірлескен әкімдіктің қаулысы және мәслихаттың шешімі олар алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. САПАРБАЕВ
Облыстық мәслихаттың хатшысы С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
А. ОРАЛМАҒАНБЕТОВ

О переименовании некоторых улиц города Актобе
Постановление акимата Актюбинской области от 11 апреля 2018 года № 164 и решение маслихата Актюбинской области от 11 апреля 2018 года № 279. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 24 апреля 2018 года № 5910
В соответствии со статьями 6 и 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 138 "Об утверждении Правил учета мнения населения соответствующей территории при наименовании, переименовании административно-территориальных единиц, составных частей населенных пунктов, а также уточнении и изменении транскрипции их наименований", заключением Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года, протоколом проведенных публичных слушаний в постоянной комиссии маслихата города Актобе, акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие улицы города Актобе:
Пугачева - в улицу имени Мухтара Ауезова;
Степана Разина - в улицу имени Машһур Жусипа Копейулы;
Розы Люксембург - в улицу имени Дины Нурпеисовой;
Совхозный проезд - в улицу Уш таган;
Щорса - в улицу Арай;
Демьяна Бедного - в улицу имени Касым хана;
Кольцова - в улицу Орал;
Ударную - в улицу Темирказык;
Кобозева - в улицу Бурабай;
Братьев Коростылевых - в улицу имени Керей хана;
Краснощекова - в улицу Атырау;
Жуковского - в улицу имени Жанибек хана;
Чапаева - в улицу имени Шакена Айманова;
Левона Мирзояна - в улицу имени Алихана Бокейханова;
Декабристов - в улицу Сауран;
Котовского - в улицу имени Габита Мусирепова;
Воровского - в улицу Зангар;
Ленинградскую - в улицу имени Мухамеджана Тынышбаева;
Земледельческую - в улицу Алтынемел;
Патоличева - в улицу имени Билге каган;
Гарнизонную - в улицу имени Жанши Досмухамедулы;
Бабушкина - в улицу Самурык;
Тельмана - в улицу Ыргыз;
Куйбышева - в улицу Сыганак;
70 лет Октября - в улицу Жеруйык;
Фрунзенский переулок - в переулок Изгилик.
2. Контроль за исполнением данного совместного постановления акимата и решения маслихата возложить на заместителя акима области Нургалиева Е. Ж.
3. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким области Б. САПАРБАЕВ
Секретарь областного маслихата С. КАЛДЫГУЛОВА
Председатель сессии
областного маслихата
А. ОРАЛМАГАНБЕТОВ